Autor Wątek: Rowery, trenazery i inne bajery  (Przeczytany 232857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szozi

• Badass
Odp: Rowery, trenazery i inne bajery
« Odpowiedź #1440 dnia: Kwiecień 21, 2018, 18:39:16 »
Panowie. Chciałbym trochę po lesie pojeździć. Mam klasyczną szosowke pełna grupa shimano 600 ultegra (6400, tricolor, klamkomanetki). Aktualnie mam tam miski lithion 2 700x23c. Da radę coś tam przełajowego wrzucić?
Z doświadczenia jeżeli nie wejdzie 32c to będzie kicha. Nawet na tym poza twardym szturmem  była lipa

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1441 dnia: Kwiecień 21, 2018, 18:40:34 »
A jedzenie przy wysiłku też kluczowe, jeśli robimy jakiś dłuższy dystans. Polecam batony Corny :) Często ludzie piją również Coca-Colę, ale to wiadomo, tylko zadaniowo, jak już typowa odcinka jest.

Ja kupiłem sobie w Bedronce na jakieś mega promocji karton Day Up. Takie puree z owoców w plastikowej torebeczce. Całkiem smaczne, sycące i bardzo poręczne.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1442 dnia: Kwiecień 21, 2018, 18:53:50 »
Raczej nie wejdzie szersza niż 28. A i przy tym rozpinanie hampli będzie konieczne jak zdejmujesz koło. Jak to stara szosa to widełki albo podsiodłowa mogą nawet nie puścić 28.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2018, 18:56:53 wysłana przez Blue__ »

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #1443 dnia: Kwiecień 21, 2018, 20:21:50 »
Podjadę najwyżej do jakiegoś sklepu i sprawdzę.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #1444 dnia: Kwiecień 21, 2018, 21:07:45 »
Ja kupiłem sobie w Bedronce na jakieś mega promocji karton Day Up. Takie puree z owoców w plastikowej torebeczce. Całkiem smaczne, sycące i bardzo poręczne.

Ciekawe, sprawdzę sobie :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1445 dnia: Kwiecień 21, 2018, 21:35:29 »
Ja sam się czaję na zmianę mojej szosy na coś bardziej uniwersalnego, albo ewentualnie dołożenie jako kolejnego roweru. Choć po prawdzie nie wiem czy to aż tak dobry pomysł, ale dawałby swobodę której szosa nie daje+trochę większą wygodę z uwagi na szersze kapcie i mniejsze ciśnienie. Nową trochę nowocześniejszą szosę też bym mógł pewnie przytulić kiedyś(tarcze i co za tym idzie szersze gumki), ale znów - tu różnice wydają mi się na tyle małe, że mi szkoda wywalać worka pieniędzy.

Na razie najbliżej tego co chcę jest Rondo Ruut AL, tylko że mi się kurna nie podoba zbytnio z wyglądu, a przy tej cenie to by jednak fajnie było, żeby i wygląd cieszył:

Chcę:
1. Sztywne osie.
2. Tarcze.
3. 1x11.
4. Co by weszły gumki minimum 38 mm.
5. Geo endurance, albo coś tego typu, nie czysty ścigant. Merida Silex czy Giant Anyroad za bardzo góralowate są, na giancie jeździłem, nie był zły, ale dla mnie za nerwowy i wolałem moją szosę.
No i najlepiej by było jakby się to wszystko jeszcze dało w 9kg zmieścić, ale tu już widzę że jest bieda(tarcze, szerokie kapcie etc robią wagę) i jak będzie 10kg to będzie dobrze.

Jest jeszcze RAG+, ale ja znów szczerze mówąc nawet w kwestii bezpieczeństwa wole bardziej oczowalące kolory(choć ten mi sie jako tako podoba) i przy tej róznicy w cenie już bym wolał dopłacić i mieć rozgięty baranek i ten wideł z możliwością zmiany geometrii z ruuta.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2018, 22:09:30 wysłana przez Blue__ »

Offline Wojkan

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1446 dnia: Kwiecień 23, 2018, 07:28:36 »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1447 dnia: Kwiecień 23, 2018, 07:47:24 »
Wygląd git. Tylko w zasadzie nic nie oferuje jak na taką cenę w stosunku do konkurencji. Jakby kosztował 7 to by był wart rozważenia.

I pewnie jazda próbna praktycznie nierealna.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 07:54:43 wysłana przez Blue__ »

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #1448 dnia: Kwiecień 23, 2018, 07:55:09 »
Co to za czasy sie porobilo zeby placic wiecej za rower niz za motor... :/
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline Wojkan

• Junior
  • *
« Odpowiedź #1449 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:02:57 »
Przyznam się, że podrzuciłem linka bo znajomy na tym jezdzi i bardzo chwali.
Z jazdą próbną rzeczywiście jest problem bo Whyte ma centrum testowe W Bielsku ale gravelów to tam nie widziałem.
Marin ostro na polski rynek wchodzi, może coś od nich.
Ps. https://www.1enduro.pl/gravel/

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1450 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:06:12 »

Akurat do BB mogę podjechać. Ale tak jak mówię o 2000 za dużo jak na to co oferuje.
7000 za nowy motor ze średniej półki?

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #1451 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:09:55 »
A po co nowy? Będzie jeździł inaczej od takiego 3-5latka?
Żeby po wyjściu z salonu stracić przynajmniej 10% na wartości?

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #1452 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:20:33 »

Akurat do BB mogę podjechać. Ale tak jak mówię o 2000 za dużo jak na to co oferuje.
7000 za nowy motor ze średniej półki?
Przełomowa geometria i dają aż karbonowy widelec!!!

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1453 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:26:10 »
Idąc tym tropem to ten rower jest droższy od samochodów :]

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1454 dnia: Kwiecień 23, 2018, 09:08:09 »
Motor może nie, z rowerem gorzej.
1. Gravele to jest trend który zaczął 3-5 lat temu dopiero wykwitać. I chyba dopiero w tym roku większość producentów ma jakiś model tego typu.
2. Są na tyle różne geometrie, że i tak się część modeli skreśla jak wiesz czego chcesz.

Z punktów 1 i 2 wynika że jest bardzo kiepski rynek wtórny, szczególnie że ja potrzebuję rozmiar pod wzrost 170cm, a większość rynku jednak jeździ na większych.

3. Tarczówki, sztywne osie, napęd 1x11, dobre koła, wewnętrzne prowadzenie linek, to są rzeczy, które są drogie - jasne to jest kwestia pozycjonowania produktu na rynku przez producentów i pewnie np sztywne osie nie musiałyby kosztować tyle ile za nie chcą, a sram praktycznie nie ma konkurencji w napędzie 1x, więc sam dyktuje ceny. Można wyrwać zeszłorocznego Authora Ronin za <4000zł, ale będzie ciężki, z kołami "do zmiany", bez sztywnych osi, bez 1x11. Może i cieszył będzie nadal, ale ja obstawiam że będę na rowerze jeździł z 10 lat, to bym chciał coś z tymi standardami.
4. Kupowanie używanego roweru wiąże się z możliwością nabycia od pasera, bo jak jeszcze będziesz szukał opcji z papierami to tym ciężej będzie coś znaleźć.
5. Jako, że gravele się rozwijają, to nie ma tutaj stagnacji jak np była przez lata szosówkach(bo i tu ostatnio się wiele zmienia i w zasadzie gravele na tym wyrosły). Jak kupiłeś szosę 15 lat temu, to nadal to jest rower, który stosunkowo niewiele odstaje od obecnych modeli z typowymi rozwiązaniami. Co za tym idzie w tym sezonie można wyrwać modele, które bardzo się różnią w stosunku do tego co było dostępne rok temu. Ofc to nie znaczy, że tamte są złe. Ot mnie np ta zmienna geometria w Rondo interesuje, choć spodziewam się, że i tak 95% czasu bym jeździł w jednym ustawieniu.

Ja do górala mam na stałe podpięty hol dla młodego.

Jest jeszcze Merida Silex, która ma niby normalniejsza cenę i praktycznie wszystko spełnia:
https://www.rowerymerida.pl/produkt1532/silex-300-rower-merida.html

Tyle, że wygląda mi to na klona Gianta Anyroad - bliżej temu z kątów do górala z przyczepionym barankiem, a ta geometria mi nie leżała. No i koła meridy = szrot najprawdopodobniej ;).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 09:17:18 wysłana przez Blue__ »

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1455 dnia: Kwiecień 23, 2018, 09:21:36 »
Dla mnie najładniejszy jest ten pierwszy co wrzuciłeś :D

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1456 dnia: Kwiecień 23, 2018, 09:35:17 »
:). Kwestia gustów, na pierwszy rzut oka też mi się to malowanie meridy nie podobało, ale teraz już by mogło przejść. Tylko geometria nie ta.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #1457 dnia: Kwiecień 23, 2018, 09:55:28 »
Idąc tym tropem to ten rower jest droższy od samochodów :]
Noo.. czy tylko ja uważam, że coś tu jest nie halo?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1458 dnia: Kwiecień 23, 2018, 10:17:37 »
:D

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1459 dnia: Kwiecień 23, 2018, 11:14:37 »
Są tu jacyś cykliniarze z Łodzi co mogą mi polecić jakiś dobry i sprawdzony serwis rowerowy. Po przygodzie z przerzutką jestem trochę przerażony poziomem serwisów w okolicy i ich podejściem do klienta. Wszystko ponad doborem dzwonka zaczyna już być problemem, a ci co ogarniają mają terminy na koniec maja :x

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1460 dnia: Kwiecień 23, 2018, 13:23:58 »
Poszukaj haka w necie, nie powinno być problemu z jego znalezieniem.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1461 dnia: Kwiecień 23, 2018, 14:20:55 »
Hak już mam, cyngwajs od tegesta też, bo się trochę skrzywił. Ale chciałem też żeby jakaś mądra głowa spojrzała czy nie ma jakiś większych szkód.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1462 dnia: Kwiecień 23, 2018, 18:28:35 »
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1463 dnia: Kwiecień 23, 2018, 18:45:43 »
Nie jestem biegły w cyferkach geometrii, aż tak żeby to stwierdzić, ale to jest z tego co wiem to rama do CX, co za tym idzie mniej stabilna-bardziej zwrotna i mniej wygodna niż gravele. Ja szukam czegoś co nie będzie miało geo górala(anyroad, silex), ale nie będzie racingowe, ot taki "endurance" ;). Generalnie jakbym miał już z zagramanicy ściągać, to pewnie z planetx z UK. Za 5-6 000 można mieć full karbona, albo tytanowy, na 1x11 ze sztywnymi osiami.

https://www.on-one.co.uk/c/q/bikes/gravel-adventure-bikes

Nie wiem czemu tam nie pokazuje np tego:
http://www.planetx.co.uk/i/q/CBOOBBBAPEX1MECH/on-one-bish-bash-bosh-sram-apex-1-mechanical-disc-adventure---gravel-bike

Akurat nie mój kolor, ale za 5 kafli karbon, 1x11, sztywne osie, acz jak na tytanowego to ciężki i wygląda na przesadnie góralowy ;).

Ale ten kosmiczny kurczak :D, już bardziej, ale też nie wiem czy nie za bardzo znowu w drugą stronę ;), cięzko mi to wyczaić, potrzebuję korepetycji :D:
https://www.on-one.co.uk/i/q/CBOOSPCAPEXMECH129/on-one-space-chicken-sram-apex-1-mechanical-disc-gravel-bike-700c-wheels

Tak czy owak na żadnym się nie będzie można na żywo przejechać, co też jest minusem. Romet ma niby(bo w praktyce pewnie ciężko go dostać - oni lubią "robić" rowery, które sa tylko w katalogu z fajną ceną obok nich, ale i tak się ich nie da kupić, chociaż mam wtyki w jednym sklepie z przedstawicielstwem rometa, to moze być się udało...) Boreasa 2 z mocną specyfikacją jak na nasz rynek.
https://www.romet.pl/Rower,BOREAS_2,10,735,736,14832,2018.html
Ale jest brzydki jak noc :D.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 19:15:18 wysłana przez Blue__ »

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1464 dnia: Kwiecień 23, 2018, 23:12:46 »
Blue__:
ale ty sie bedziesz na tej ramie w jakichs gravelowych zawodach scigal, ze sie tak tam na te katy tak patrzysz? ;)
Poza tym cos tam sobie mozesz jeszcze lekko mostkiem skorygowac. Najwazniejsze zeby rama miala odpowiedni rozmiar.
Co do whyte to kolega sporo jezdzi enduro, testowal whyte'a i mowil, ze to jedna z lepszych ram do enduro. Jak nie mozesz sie przejechac to sa testy na bikeradar/ mtbr review itd, itp.

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #1465 dnia: Kwiecień 23, 2018, 23:18:54 »
Blue__:
ale ty sie bedziesz na tej ramie w jakichs gravelowych zawodach scigal, ze sie tak tam na te katy tak patrzysz? ;)
Poza tym cos tam sobie mozesz jeszcze lekko mostkiem skorygowac. Najwazniejsze zeby rama miala odpowiedni rozmiar.
Co do whyte to kolega sporo jezdzi enduro, testowal whyte'a i mowil, ze to jedna z lepszych ram do enduro. Jak nie mozesz sie przejechac to sa testy na bikeradar/ mtbr review itd, itp.
Blue zydzi na fitting, który by zamknął temat w kwestii ramy... Co dziwne, przy rowerach za 5-8 k taki fitting jest za darmo w normalnych sklepach. Więc o co Kaman?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1466 dnia: Kwiecień 24, 2018, 09:09:18 »
Blue__:
Nie ;). Co najwyżej w amatorce szosowej jakiejś dla zabawy, nie dla wyników, bo i ten rower nie będzie pod nie skrojony, zresztą do tej pory pomimo że tak długo mam szosę na nic nie pojechałem, więc tu też małe szanse ;). Gravelowych zawodów chyba w PL jeszcze nie ma?

Poza tym cos tam sobie mozesz jeszcze lekko mostkiem skorygowac.
Wiem. Ja nie od dziś grzebię z geo swoich rowerów :). Ale np jak góralem lata temu jeździłem z mostkiem na "-" tak w zeszłym roku przestawiłem na +, bo już po takim terenie nie jeżdżę, a głównie służy jako synowóz pod hol. I tak jest po prostu wygodniej.

Najwazniejsze zeby rama miala odpowiedni rozmiar.
To ja akurat wiem. Mój pierwszy "poważny" góral był za duży, przez to w zasadzie dość szybko go musiałem zmienić. Szosa(klasyczna) jest w rozmiarze 54(w teorii powinienem mieć 50-52) skrócona 80mm mostkiem z pewnie 30% wzniosem i jest wygodnie, tj mogę zrobić trasę 200km(większość czasu w pozycji górnej) i mnie nic nie boli. Kierownica wypada mniej więcej na wysokości siodła. Na początku sezonu dolny chwyt jest mało komfortowy, ale z czasem się rozciągam na tyle, że jest ok i moge w nim długo jechać bez problemów. Tak czy owak co za tym idzie na pewno nie chcę mocno racingowej pozycji, ale też nie chcę pozycji całkiem jak na góralu.

90% czasu będę śmigał po asfalcie, dla tych 10% chcę inny rower, bo się czuję mocno ograniczony szosą. Góralem mogłem uciec skrótem, albo poznawać spokojnie drogi po których jeszcze nie jeździłem. W szosie niestety jest tak, że jeżdżę ciągle tymi samymi drogami, bo jak się gdzieś zgubie to potem się muszę jednak mordować na nieprzystosowanym rowerze. Już w lekkim terenie na tych 23c jeździłem ;). O dziwo się dało i nie było tak źle jak ludzie narzekają, ale na pewno nie na tyle dobrze, żebym sam taką drogę wybrał i jej nie unikał na szosie jak wiem, że tam jest.

Testy ofc są spoko, ale wszystkiego się z nich nie dowiesz.

Blue zydzi na fitting, który by zamknął temat w kwestii ramy... Co dziwne, przy rowerach za 5-8 k taki fitting jest za darmo w normalnych sklepach. Więc o co Kaman?

W których sklepach w BB czy okolicach robią fitting?

W danym sklepie fitting też mi wiele nie rozwiążę, bo co mi dopasują? Długość mostka, wysokość siodełka i rozmiar ramy, nie zmienią jej geometrii, a że większość sklepów handluje 1-2 markami, to w praktyce będzie całe 1-2 modele gravela do wyboru, w przypadku szos jeszcze by coś można było dobrać i wybrać jeden model a nie drugi. Takiego rondo ruut np nie ma praktycznie nigdzie w rozmiarze S, wysyłałem wczoraj pytanie do jednego sklepu z BB, który niby ma ich rowery, ale Ski też niet i nadal nie odpowiedzieli czy i kiedy będzie. Ska powinna pasować, patrząc po ich geo i wymiarach obecnej szosy - górna rurka 54 i w rozmiarze S krótki mostek, do tego same kąty zgodnie z tym co piszą w recenzjach w pozycji wygodniejszej są dość "endurance", a i pozycja sport nie jest prosto z najbardziej racingowych modeli. No i twierdzą że pomimo skrócenia tylnego trójkąta rower jest stabilny przy dużych prędkościach(a z tym są ponoć problemy w rowerach do CX). Więc w teorii powinno być to co chcę.

Nawet jak to kupię myślałem o dołożeniu dwóch wynalazków:
https://www.youtube.com/watch?v=9_PQ5263ueo
https://www.cxmagazine.com/redshift-sports-shockstop-suspension-stem-gravel-gear/9
(Zbiera dobre recki)
i sztyca

https://www.canyon.com/pl/accessories/brands/?brand=CANYON#id=61104

Ale ceny są z tyłka, szczególnie tej sztycy ;).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2018, 09:53:54 wysłana przez Blue__ »

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1467 dnia: Kwiecień 24, 2018, 10:49:15 »
kupowanie roweru, ktory w zalozeniu projektantow ma byc sztywny, a potem dokupowanie do niego nie tak tanich gadzetow, ktore ta sztywnosc uposledzaja. Cos jak: kupilem porsche, ale looooo paaaanie jakie to niewygodne na dziurach. Podniose zawieszenie i zamontuje amorki z citroena i bedzie miodzio. Ma to sens ;)
a cena tej sztycy to jest ewidentne zdzierstwo. Tyle to kosztuje hydrauliczny reverb, gdzie poziom komplikacji konstrukcji i R&D sa o niebo wieksze, no ale za cuda trzeba placic ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2018, 10:51:44 wysłana przez dziki »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1468 dnia: Kwiecień 24, 2018, 10:54:07 »
1. Popatrz do jakich rowerów Canyon montuje te sztyce.
2. Specialized diverge, Specialized roubaix, TREK Domane i pewnie jeszcze by się coś znalazło, takie rozwiązania wchodzą, ale ja to widzę jako kolejny element który wymaga serwisu i co gorsza jest zintegrowany z ramą i musi pracować, tu jest oddzielnie i jak walniesz twardy elastomer to powinno być sztywno na asfalcie, możesz dobierać. Jakby się nie sprawdziło zawsze mogę sprzedać :).

Spec też ma choćby w modelu Sequoia sztycę, która ma podwyższać komfort, same ramy kombinują żeby zaprojektować tak, by tylny trójkąt pracował(chyba w tym treku Domane).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2018, 11:00:40 wysłana przez Blue__ »

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1469 dnia: Kwiecień 24, 2018, 11:06:56 »
Ale cudujesz Blue

Anyroad jest daleki w geometrii od górala. Zupełnie inną pozycje ma się na tym rowerze. Mój fastroad ma praktycznie identyczną ramę i po przesiadce z crossa różnica jest odrazu zauważalna.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1470 dnia: Kwiecień 24, 2018, 11:07:50 »
Jeździłem na anyroad, i tak jak mówię - nie chcę go. Jeszcze mnie nie znacie, że się dziwicie z tego kombinowania? :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2018, 11:12:38 wysłana przez Blue__ »

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1471 dnia: Kwiecień 24, 2018, 11:18:14 »
no fajnie, niech montuja. Tyle ile to kasy kosztuje to IMO nie jest tego warte. Jak kogos stac to tez sobie moze wylozyc (2+)* kasy na kultowe yeti zamiast kupowac nie tak kultowe marki. W koncu wszystko jest dla ludzi. Kolega dostal takiego Canyona XC z ta sztyca na zawody i sobie chwalil.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1472 dnia: Kwiecień 24, 2018, 11:27:35 »
Canyonki fajne są. Może w tym roku uda mi się kupić jakiegoś bardziej dopasionego hard taila u nich.

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #1473 dnia: Kwiecień 24, 2018, 11:40:27 »
Ciekawe czy Blue__ udziela się również na jakimś rowerowym forum.
(kliknij)

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1474 dnia: Kwiecień 24, 2018, 11:52:03 »
Jest na którymś z tego co kojarzę

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1475 dnia: Kwiecień 24, 2018, 11:53:53 »
Najmniej na 2 ;).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1476 dnia: Kwiecień 24, 2018, 13:45:01 »
Ciekawe czy Blue__ udziela się również na jakimś rowerowym forum.
(kliknij)
Miałby więcej ale cwaniak usunął konto!

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1477 dnia: Kwiecień 24, 2018, 13:52:10 »
Na starym było 16k chyba ;).

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1478 dnia: Kwiecień 25, 2018, 20:43:48 »
jak sie tak patrze na osprzet tych graveli to widze, ze za ta nowosc to trzeba spooooro zaplacic. Wyglada na to, ze za mocno sredniego gravela mozna miec praktycznie nowa scigancka szose na topowym osprzecie:
http://allegro.pl/rower-cube-litening-c-68-race-2016-okazja-i7292294948.html

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1479 dnia: Kwiecień 25, 2018, 20:58:58 »
Aha szosę z 2016(ze starym modelem Dura ace) od gościa, który nawet nie jest firmą na allegro :). No trochę nie do tego porównujesz co trzeba :).

Jak teraz wchodziła nowa ultegra, to mogłeś mieć za 5-6000 na wyprzach fajne modele od sklepu normalnie na starej.

Porównaj do nowej szosy na tarczach ze sztywnymi osiami z aktualnymi kolekcjami komponentów, wtedy ok.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2018, 21:11:53 wysłana przez Blue__ »