Autor Wątek: Rowery, trenazery i inne bajery  (Przeczytany 188496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziki

• Prezes
Odp: Rowery, trenazery i inne bajery
« Odpowiedź #1560 dnia: Październik 03, 2018, 14:36:20 »
Nie wiem co to dokladnie takiego, a tej gazetki nie chce mi sie specjalnie kupowac, ale jesli prawicowa zabrania jezdzic na rowerze, to raczej wybiore lewicowa, bo wpp moglbym miec problem z uplynnieniem 4 nielegalnych pojazdow. Jak to ktos kiedys powiedzial:
"kto nie był socjalistą za młodu ten będzie świnią na starość":)
gram w gry, a nie polygony! :P

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1561 dnia: Październik 03, 2018, 16:59:54 »
jezdzenie w miejscu, samemu jest okropnie nudne. Chyba, ze bedzie sobie ogladala wczesniejsze sezony "Korony krolow" ;), ale wtedy to musi byc ciche
A niestety tani stacjonarny cichy nie będzie.

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #1562 dnia: Październik 03, 2018, 17:04:07 »
jezdzenie w miejscu, samemu jest okropnie nudne. Chyba, ze bedzie sobie ogladala wczesniejsze sezony "Korony krolow" ;), ale wtedy to musi byc ciche
A niestety tani stacjonarny cichy nie będzie.
Ani tani!

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #1563 dnia: Listopad 04, 2018, 20:41:38 »
A co tam, pospamuję i tutaj. Stary rower padł, więc kupiłem następnego "grata". Ktoś doradzi, na co uważać i ew. zmienić? Tego zgarnąłem:
www.olx.pl/oferta/rower-kettler-28-CID767-IDxdYvV.html.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1564 dnia: Listopad 04, 2018, 23:23:58 »
a po co cos zmieniac w starym gracie? Jezdzic i wymieniac tylko jak cos padnie :)

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1565 dnia: Listopad 07, 2018, 10:55:54 »
jakby ktos chcial sie nauczyc jak wyginac glowe do tylu pod katem 90 stopni ;)
https://youtu.be/zbeBQ-m_YKM?t=220

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1566 dnia: Listopad 08, 2018, 14:48:08 »
Cytat: Hummel Polska
Mistrz #Szurkowski w potrzebie. Wymyśliliśmy taką koszulkę. Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Mistrza #wracajMISTRZU

https://hummel.pl/produkt/koszulka-kolarska-wracajmistrzu

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1567 dnia: Styczeń 15, 2019, 13:14:09 »
co tu tak cicho? w sobote bylem na Szyndzielni driftowac; warunki przednie takze bajka, polecam :)

https://www.strava.com/activities/2073354915

a z rzeczy mocno pojechanych to spodobala mi sie ta sekcja (gosciom, ktorzy to robili avengersi sprzataja lazienki, wynosza smieci i pastuja buty) - after this 39ft jump u must be commited to do 43ft jump :D

https://youtu.be/h-SwPRhF53g?t=680

Online mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1568 dnia: Styczeń 15, 2019, 13:17:51 »
Panie, zima jest to cicho

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1569 dnia: Styczeń 15, 2019, 13:29:25 »
Zimno jak zimno. Chlapa najgorsza. Dość długo uprawiałem dojazdy do fabryki, ale jak leje z góry i dołu to już mało przyjemnie :(

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1570 dnia: Styczeń 15, 2019, 14:11:20 »
no bo zle miejsce wybrales. W gorach nic nie leje, jest za to kupa zabawy i jak wpadniesz do zaspy to... nic sie nie staaaaaloooo ;)

Online mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1571 dnia: Styczeń 15, 2019, 15:29:30 »
W górach to się jeździ na nartach

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #1572 dnia: Styczeń 15, 2019, 15:32:52 »
(kliknij)

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1573 dnia: Styczeń 15, 2019, 15:35:43 »
no wlasnie mialem isc wczoraj, ale w niedziele na meczu w kosza mi tak gosc z kolanka w udo przywalil, ze chodzenie sprawia niewielki problem. Sport to zdrowie ;)

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1574 dnia: Styczeń 23, 2019, 15:26:43 »
W poniedziałek rozpocząłem sezon, a do tego zostawiam rower pod fabryką na 8 godzin i płyn w amortyzatorach zamarza + hamulce czasami popiskują.

Takie niskie temperatury są bardzo szkodliwe dla jednośladów czy raczej nic więcej nie powinno się stać?

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1575 dnia: Styczeń 23, 2019, 15:59:11 »
jak masz tylko 1 rower i ci na nim zalezy to na zime wymienilbym przynajmniej tego amora na jakis sztywny widelec. Szkoda goleni. Niskie temp same w sobie zle nie sa. Amor na pewno bedzie inaczej pracowal, bo olej zgestnieje i raczej nie jest projektowany do uzywania w takich warunkach tylko bardziej Kalifornia ;)
Duzo wiekszym zagrozeniem jest ta solanka czy inne syfy co leja na drogi plus mokro, czyli jakies zrace syfy plus piasek/ gruz lataja i przyczepiaja sie gdzie moga. Naped wymaga poswiecenia mu wiecej czasu na utrzymanie w czystosci. A po zimie to wypadaloby zrobic taki przeglad generalny i czyszczenie calosci: wymiana pancerzy, smarowanie wszystkich lozysk lacznie z piastami i kolkami przerzutki, plynu hamulcowego, serwis amora. A ogolnie jak masz podejrzenie, ze cos masz nieszczelne to rozkrecasz, czyscisz i smarujesz od razu.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #1576 dnia: Styczeń 23, 2019, 17:40:19 »
Ja 2 lata temu całą zimę jeździem do roboty rowerem i zostawiałem na ulicy pod latarnią. Nic tragicznego się nie dzieje poza tym, że na pewno cały napęd do wymiany (ale i tak po całym sezonie jazdy byłby, więc go dokańczałem w zimę po prostu). Z amorem było wszystko ok.

No i raz mi się zdarzyło, po jakiejś ostrej zamieci, że mi linki zamarzły. Nie wiedziałem czemu mi przerzutka tak ciężko chodzi, więc na siłę chciałem zmienić i mi się linka zerwała :P No ale gdybym pomyślał, albo już tego doświadczył, to bym nie cisnął tylko wrócił na tej jednej przerzutce i w domu by odtajało.

Co nie zmienia faktu, że gdyby to był rower "premium" to bym go tak nie zostawiał. A tak to takiego górala 5-letniego, kupowanego za 2.5k to jakoś bardzo nie szkoda.

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1577 dnia: Marzec 06, 2019, 11:36:20 »
Teflonowy szprej PTFE do rowerowego łańcucha.  Yay or nay?
Podejrzałem pomysł u Seth's Bike Hacks i się nawet sprawdza. Łańcuch i kaseta zostają czyściutkie. Dużo częściej trzeba szprejować, ale 400 ml kosztuje grosze w porównaniu do prawilnego smaru.

Ktoś korzysta? Może to nieść jakieś negatywne skutki na dłuższą metę?

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1578 dnia: Marzec 06, 2019, 12:09:42 »
Mi przy zakupie dali coś takiego ale to jest taki allround. Telfonowych samrów używamy w firmie do smarowania prowadnic drukarek i sprawdzają się świetnie.
https://www.rowertour.com/p/15059/brunox-top-kett-smar-do-lancucha#15101-rozmiar-100ml

Jeszcze nie użyłem. Swoją drogą, czym "umyć" łańcuch z tego firmowego smaru? Benzyną ekstrakcyjną?

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1579 dnia: Marzec 06, 2019, 12:13:00 »
Jest szkoła mówiąca, że firmowego smaru nie powinno się zdejmować, bo to najlepszy smar. Ale brudzi się cholernie xD

Ja osobiście do czyszczenia używam tylko benzyny ekstrakcyjnej. Nie jest to może zbyt ekologiczne, ale czyści super.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1580 dnia: Marzec 06, 2019, 12:23:01 »
Jest szkoła mówiąca, że firmowego smaru nie powinno się zdejmować, bo to najlepszy smar. Ale brudzi się cholernie xD

No właśnie też o tym słyszałem, a z drugiej strony niektórzy mówią, że od razu trzeba to zmyć, bo strasznie łapie piach i potem są problemy z blatami i że ten firmowy smar jest bardziej do przechowywania rowerów do czasu sprzedaży niż jeżdżenia.

Chyba pośmigam na tym firmowym i poproszę o ponowne nasmarowanie podczas pierwszego serwisu, który i tak muszę zrobić w ciągu 60 dni od zakupu.

Online mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1581 dnia: Marzec 06, 2019, 12:50:50 »
Firmowy do jeżdżenia się nie nadaje. Teflon jest słaby bo bardzo często trzeba smarować a i tak łapie brud/kurz.

Ja używam smarów od finish line.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1582 dnia: Marzec 06, 2019, 12:52:53 »
OK, czyli co? Zdjąć, umyć w benzynie ekstrakcyjnej i posmarować tym co dostałem wraz z rowerkiem zanim w ogóle ruszę gdziekolwiek?

Pozdrawiam,

Marek

Online mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1583 dnia: Marzec 06, 2019, 12:55:32 »
Tak najlepiej, ale zdejmować nie musisz.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1584 dnia: Marzec 06, 2019, 13:02:21 »
Jest tam taka spinka, więc to nie powinien być problem ale nie mam narzędzie do jej zdejmowania. Jak wyczyścić bez zdejmowania? Jakąś gąbką, pędzlem? szmatą? Potem prysnąć smarem i na odwróconym rowerze przelecieć po wszytskich biegach?

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1585 dnia: Marzec 06, 2019, 13:41:04 »
No właśnie też o tym słyszałem, a z drugiej strony niektórzy mówią, że od razu trzeba to zmyć, bo strasznie łapie piach i potem są problemy z blatami i że ten firmowy smar jest bardziej do przechowywania rowerów do czasu sprzedaży niż jeżdżenia.
tak, ten smar jest do przechowywania.Spinke sie sciaga palcami. Chwytasz spinke z obu stron 2 rekami, pchasz do siebie jednoczesnie ruszajac lancuchem na boki i zchodzi. A w lancuchu smaruje sie tylko ten srodek ogniw, po nasmarowaniu czekasz az smar przeniknie do srodka, bierzesz szmate i wycierasz lancuch do sucha. Smar na zewn lancucha lapie caly syf; szczegolnie jezdzac w terenie.
Jak ktos jest purysta to bardzo fajne jest czyszczenie ultradzwiekami:
https://www.youtube.com/watch?v=5Gnrng0XSQk
A ja sobie w kwestii smarowania przetestuje teraz kapiel parafinowa (wygotowanie lancucha pol na pol w parafina/ olej parafinowy). Jak efekty beda powalajace to nie omieszkam dac znac :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2019, 13:48:34 wysłana przez dziki »

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1586 dnia: Marzec 06, 2019, 14:02:06 »
Teflon jest słaby bo bardzo często trzeba smarować a i tak łapie brud/kurz.

Ja używam smarów od finish line.

Może kwestia tego, że teraz dużo mniej jeżdżę niż w normalnym sezonie, ale póki co jestem zadowolony.

Dostałem kiedyś paczkę Finish Linów, ale nie zostałem fanem. Wydawało mi się, że smaruje gorzej niż Brunox, a brudzi bardziej niż Rohloff :D

dziki, właśnie też widziałem te różne kąpiele parafinowo/woskowe, ale wygląda to mocno niebezpiecznie. Takie woski i ogień to nie jest najlepsze połączenie :/

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1587 dnia: Marzec 06, 2019, 16:01:11 »
Kurde, to urządzenie soniczne wygląda super. Muszę obadać czy to można gdzieś u nas kupić.
Czyszczenie roweru w mieszkaniu to udręka, a coś takiego może nieźle ułatwić życie.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1589 dnia: Marzec 09, 2019, 15:27:02 »
Kurtki szukam. Na taką pogodę jak teraz. Niby nie jest zimno, ale mocno wieje. Mocno oddychająca żeby się nie spocić, ale chroniąca przed zimnem. Na rower, ale i żeby po mieście móc pochodzić.

Ktoś, coś?

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1590 dnia: Marzec 09, 2019, 15:53:48 »
a jaki masz budzet?
ja wlasnie kupilem endure:
https://www.cyclestore.com.pl/endura_mt500_waterproof_jacket_2_2018-ID_68015?c=PLN&gclid=Cj0KCQiAvebhBRD5ARIsAIQUmnnmslzZqNIZnU6Cx1Hqk8rA1-0HFqxstAOK-2R7cq4vVheqKv5dQ90aAnQgEALw_wcB

cena/ jakosc chyba nic lepszego nie znajdziesz teraz:
https://www.mbr.co.uk/reviews/jackets/endura-mt500-ii-jacket

ale to raczej na deszcz i po lesie/ w gory. Opcje wentylacji sa spore (kieszenie z przodu i suwaki po bokach).
Jak bez deszczu to szukalbym jakiegos softshella z windstoperem, ale na rower na zimniejsze dni IMO najlepsze rozwiazanie to jakas budzetowa kamizelka na taka standardowa bluze kolarska z dlugim rekawem (+ew. rekawki jak bardzo zimno) i jestes w domu. Mam cos podobnego i jak nie pada to praktycznie zawsze wystarcza:
https://www.decathlon.pl/kamizelka-wiatroszczelna-id_8517115.html

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1591 dnia: Marzec 09, 2019, 15:56:25 »
Właśnie też przeglądałem Endure - tylko te żółte wstawki mi się nie podobają xD

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1592 dnia: Marzec 09, 2019, 16:13:00 »
to bierz pomaranczowa; jest ok. Bonusowy plus, ze bedziesz widoczny. Wczesniej zamowilem z foxa:
https://www.chainreactioncycles.com//pl/en/fox-racing-attack-water-jacket-aw17/rp-prod161103?utm_source=CRM&utm_medium=email&utm_campaign=OrderConfirmation&utm_content=ROW
ale bylem nia rozczarowany za taka cene takze poszedl zwrot. Endura jakoscia wykonania i mozliwosciami zmiazdzyla tego foxa

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1593 dnia: Marzec 09, 2019, 16:29:40 »
Kurde, widzę że są problemy z rozmiarówką w tym modelu, a wersja z 2019 roku kosztuje tysiaczka. Przy takich cenach to fajnie by było jednak przymierzyć przed zakupem. Ten cyclestore nie robi problemów przy odsyłaniu?

Pomarańczę i odblaski raczej odpadają, bo faszyn > bezpieczeństwo ;) Szczególnie, że to ma być bardziej na dojazdy do pracy/wyjścia z domu.

Bo na takie docelowe wyjścia rowerowe to i tak idzie jakaś koszulka termoaktywna i bluza.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1594 dnia: Marzec 09, 2019, 17:02:14 »
mozesz poszukac na allegro, przymierzyc i odeslac do 14 dni za free. Ze smartem koszt 0zl. Cyclestore i chainreaction daja ci rok na zwrot. Ostatnio chainreaction cos "usprawnil" i zwrot mnie kosztowal 40zl. Musialem cos wyklikac przez ich strone, zaplacic, wydrukowac etykiete z poczty polskiej i zaniesc na poczte. Jak wczesniej wysylalem sam kurierem to taniej to wychodzilo.
Ale najbardziej hojny w kwestii zwrotow to chyba amazon jest, bo co prawda wyslac musialem sam, ale zwrocili z automatu 8 albo 10 jurkow.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1595 dnia: Marzec 11, 2019, 15:04:50 »
Mały zestaw akcesoriow zakupiłem. Zrobili mnie w wuja na liczniku bo policzyli 99 pln, ale w sumie potem na wszystko dali rabat 10 %. Ale i tak im nie odpuszczę i poproszę jakiś darmowy bidon i koszyczek, jak jutro będę do nich jechał. Fajny ten cover na telefon. (działa dotyk)

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1596 dnia: Marzec 11, 2019, 15:10:30 »
Będziesz woził ze sobą taki łańcuch? Ile to waży?

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1597 dnia: Marzec 11, 2019, 15:15:31 »
Będę, nie jest jakiś mega ciężki. Nie sprawdzałem dokładnie ale chyba w okolicach 0,5 kg waży.  Myślałem nad u lockiem, ale przecież nie będę tego w ramie woził, tylko w plecaku i tu łańcuch wydał mi się bardziej praktyczny. Poza tym łatwiej to "zapleść" dookoła czegoś niż zapiąc u locka.

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1598 dnia: Marzec 11, 2019, 15:21:28 »
A to nie jest źle, na zdjęciu wygląda ciężej :P Tylko takie łańcuchy niby można bardzo łatwo przeciąć.
Ja od siebie polecam te składane "u-locki" Onguarda. Bardziej poręczne to jest i można sobie przypiąć do ramy.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1599 dnia: Marzec 11, 2019, 15:44:47 »
Ten ma niby klasę 8/10. i nie da się go przeciąć nożycami. Wg "szpeców z neta " składane zapięcie jest słabsze niż łańcuch" Perfekcyjnego zabezpiecznia nie ma, ale ja też nie mam zamiaru roweru zostawiać na dłużej niź wejśćie do sklepu etc. Jak śmigam do pracy to nie mam problemu z bezpiecznym miejscem, rower trzymam w mieszkaniu, a jak będę śmigał po lasach i pagórkach, to zabepiecznie też nie jest jakies super konieczne.

Teraz nad kaskiem dumam. Przyzwyczajony jestem do "orzechów" z czasów gdy jeszcze na bmxie jeździłem. Jedyne, które mi się podobają. Tylko, że nie są zbyt wygodne na dłuższe wycieczki.