Autor Wątek: Rowery, trenazery i inne bajery  (Przeczytany 168151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziki

• Ultimate Badass
Odp: Rowery, trenazery i inne bajery
« Odpowiedź #1520 dnia: Maj 01, 2018, 12:41:47 »
nie ma sprawy Blue, ciesze sie ze moglem pomoc. A BB jest teraz chyba w Polsce mekka enduro. Ludzie w tygodniu nawet ze Slaska przyjezdzaja zeby posmigac. Sa trasy oficjalne i te... mniej oficjalne, ale wszystkie mozna bez problemu znalezc na Trailforksie:
https://www.trailforks.com/region/bielskobia-a/?lat=49.736235&lon=19.058261&z=11&m=trailforks
Na dzien dzisiejszy jest tego juz 20+ (praktycznie w granicach miasta! :D) i caly czas powstaja nowe. Sa proste, sa trudne takze mozna sie uczyc. Jakby ktos chcial przyjechac i ogarnia nawet kondycyjnie to tydzien zabawy na spokojnie jakby chcial wszystko objezdzic tylko po 1 razie.
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1521 dnia: Maj 24, 2018, 17:47:11 »
@Blue: patrz co znalazlem ;)
https://www.youtube.com/watch?v=AXcmiSaF4EM
karbonowy widelec w tej cenie, nono, jestem pod wrazeniem
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 17:48:45 wysłana przez dziki »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1522 dnia: Maj 24, 2018, 18:11:43 »
Wiem, widziałem. Nawet znałem ofertę. Tylko tak Romety to rowery duchy, pewnie przyszło teraz 20 sztuk na całą polskę i już ich nie ma ;). To raz. Dwa że to nie ma sztywnych osi, i napęd 2x8(a taki mam i sorry albo 1x11, bo ma podobny zakres, ale przynajmniej odpada majtanie przodem, albo 2x11 żeby coś miec wygodniej z dobraniem przełożenia ;) ). Na razie sie wstrzymuję, ale rondo ruut al jest najbliżej tego co bym chciał, jest jeszcze planetx bish bash bosh, którego można wyrwać w karbonie za 5000 zeta na promocjach, ale ma geo bliżej górala niż szosy.

https://www.planetx.co.uk/c/q/bikes/gravel-adventure-bikes/on-one-bish-bash-bosh
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 18:13:42 wysłana przez Blue__ »

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1523 dnia: Maj 24, 2018, 19:29:54 »
Fuji Jari 1.7 paczałeś?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1524 dnia: Maj 24, 2018, 22:29:42 »
Fujiki spoko. Jakbym miał gdzie dosiąść to bym mógł się zastanowić. Jeszcze jest kellys soot też ze sztywnymi osiami na ~105-tce za mniej niż 5k.

Na razie remont, zobaczę potem czy kasy zostanie ;).

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #1525 dnia: Maj 24, 2018, 22:32:06 »
Fujiki spoko. Jakbym miał gdzie dosiąść to bym mógł się zastanowić. Jeszcze jest kellys soot też ze sztywnymi osiami na ~105-tce za mniej niż 5k.

Na razie remont, zobaczę potem czy kasy zostanie ;).
Uparłeś się na te sztywne osie, a znając życie nie zrobi to Tobie żadnej różnicy

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1526 dnia: Maj 24, 2018, 22:40:51 »
Uparłem sie i zdania nie zmienię.

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #1527 dnia: Maj 24, 2018, 22:43:22 »
Twoje prawo, twoja kasa. Ja wczoraj 75 km, dziś 50+ i jakoś tak dretwo się jechało omg. Do tego wiatr w ryj. Do dupy. Forma zamiast rosnąć to spada. Ale inna sprawa, że dziś przed rowerem (ok 15) tylko mozzarella... Muszę kupować te banany chociaż.
Uparłem sie i zdania nie zmienię.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1528 dnia: Maj 24, 2018, 23:43:54 »
@Blue:
nie poczujesz roznicy. Co ci nie pasuje to wymontujesz od razu, sprzedasz, dolozysz i bedziesz mial to co chcesz i bankowo taniej niz te 7-8k za to samo u konkurencji. Nowy karbon za 5k to cena jak z bajki tylko jak ty go chcesz przymierzyc? ;)

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1529 dnia: Maj 25, 2018, 08:35:02 »
Okazało się że mam sklep z Fuji więc idę obczaić ten cud techniki

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1530 dnia: Maj 25, 2018, 08:49:22 »
@Blue:
nie poczujesz roznicy.
Tia, tylko że dostępność konkretnych kół bez sztywnych osiek coraz gorsza. Nie ma sensu się pchać w stary standard nawet z tego powodu. Mam złe doświadczenia z góralem z tarczami na starych ośkach, po prostu. Nie chcę tego, bo mnie wkurza. To już wolę canti niż tarcze jak mam mieć znów tak jak u siebie.

Nowy karbon za 5k to cena jak z bajki tylko jak ty go chcesz przymierzyc? ;)
Nijak, bo go nie bede brał przez geo mtb z barankiem, a ja poluję w szosową geo. Wymienić można wszystko, ale rama+widelec musi być docelowa out of box.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2018, 08:51:21 wysłana przez Blue__ »

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1531 dnia: Maj 25, 2018, 15:03:40 »
co tzn konkretnych kol? Piast chyba? takie dt 240 spokojnie kupisz pod spinke, a w przyszlosci mozesz tylko koncowke wymienic, bo te piasty starczaja do konca zycia :)
to mniej wiecej tak jakbys powiedzial, ze 26" nie kupisz (notabene nowego juz chyba nie kupisz ;), bo czesci nie ma

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1532 dnia: Maj 25, 2018, 15:57:11 »
Whateva :), chcę sztywne osie. Może w przypadku sztywnego roweru faktycznie by nie bylo tyle jaj co miałem w góralu, ale nie będę ryzykował, bo rzadko rowery zmieniam. A i grzebać nie mam przy tym tyle czasu co kiedyś.

Offline Punkstyler

• Badass
  • Best game ever? Counter-Strike 1.6
« Odpowiedź #1533 dnia: Maj 27, 2018, 01:07:21 »
Kands ładnie podkręcił swój najpopularniejszy model czyli Maestro na rok 2018.
Nowa rama, dużo ładniejsze malowanie a do tego przesiadka z kwadratu na octalink, z alivio na deore w cenie... 1700-1800 zł.

http://rowerykands.pl/sklep/rowery/kands-maestro-28-nowy-model-2018/

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1534 dnia: Maj 27, 2018, 12:40:14 »
Ale zamiast tarczówek v-break.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1535 dnia: Maj 27, 2018, 12:41:58 »
W rekreacyjnym crossie, to zmiana na plus imho, bo tanio i wygodnie można by było wymienić na coś co działa ;). Tyle, że gumowe klamkomanetki, więc samo założenie dobrych ramion nie wystarczy jakby się chciało mieć brzytwy. W pierwszym markowym rowerze(giant iguana) miałem właśnie takie klamkomanetki shimano + v-ki tektro. Różnica po zmianie na avidy kosmiczna i szczerze jak się nie jeździ w błocie, to nic więcej nie potrzeba, a tanio, lekko, bez dzwonienia i z prostym serwisem. Te tektro były plastelinowe(widać było jak się gną ramiona) + musiałem je dość często regulować jak chciałem żeby równo chodziły, straszny chłam. Avidy SD7 albo SD5 wrzucić i będzie lepiej nawet z tymi klamkami.

Ja bym zdjął z nowego te klamkomanetki i hample i od razu wymienił jak ktoś chce na tym czasem przyciskać, albo waży 80+kg ;). Pewnie udało zmieścić po odsprzedaży w jakimś 2000 po tych zmianach. Reszta osprzętu wygląda faktycznie mocno atrakcyjnie w tej cenie.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2018, 13:00:34 wysłana przez Blue__ »

Offline Punkstyler

• Badass
« Odpowiedź #1536 dnia: Czerwiec 06, 2018, 00:05:05 »
W zeszłym roku maestro też były na vkach. Chyba nigdy nie były na tarczach. A moim zdaniem lepiej mieć vki niż tanie tarcze.

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #1537 dnia: Czerwiec 06, 2018, 00:08:47 »
W zeszłym roku maestro też były na vkach. Chyba nigdy nie były na tarczach. A moim zdaniem lepiej mieć vki niż tanie tarcze.
Tak, zawsze był na vkach. Polecam od lat ten rower, w tej cenie (nowy) rower z takim osprzętem? Bardzo dobry wybór.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1538 dnia: Lipiec 20, 2018, 11:53:39 »
Jak to było z tym stosunkiem stack do reach? Żeby określić "komfort" ramy.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1539 dnia: Wrzesień 04, 2018, 11:38:47 »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1540 dnia: Wrzesień 04, 2018, 11:58:34 »
Cena/masa kosmos fakt.

Tylko nie podoba mi się, że wsadził 1 hamulec - powodzenia jak coś nawali, szczególnie, że karbonowe obręcze "made in china" się potrafią rozwarstwić od ciepła na dłuższych zjazdach - lepsi producenci ponoć to okiełznali i w obecnych kołach to nie występuje, ale tu jednak bym się trochę bał. Zresztą różne rzeczy widziałem w tym pęknięty hamulec, wybuchająca opona(tutaj szytka, więc w teorii bezpieczniej w tej materii) itp. Tylny jaki jest taki jest, cudów nie zdziała, ale dobrze, żeby był.

No i uważam, że jednak jak szosa to 2x. Tym niemniej nie patrząc na inne parametry(bo nie wiemy jak się na tym jeździ) wynik świetny.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2018, 12:08:30 wysłana przez Blue__ »

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1541 dnia: Wrzesień 04, 2018, 12:07:42 »
no w normalnej szosie tak, ale on mial taki specyficzny projekt: "For a long time I've wanted to build a lightweight climbing bike using as many Chinese parts as possible for as cheap as possible. This is what I came up with."
Takze moze bedzie zjezdzal juz autem ;)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1542 dnia: Wrzesień 04, 2018, 12:09:14 »
Jak zjazd autem to ok :D.

Parę zmian w tym rowerze waga pewnie z +0,5 kg w górę, kasy pewnie sporo więcej(głównie za koła) i pewnie bym się na nim nawet nie bał jeździć i by był fajnie uniwersalny ;).

Są jakieś zawody tylko jak idzie o podjazd i jak z taką myślą zrobiony ten rower to fakt super :).

"The end result a 4.9kg bike that's designed to take on steeper Strava segments and hillclimb races".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2018, 12:19:44 wysłana przez Blue__ »

Offline dziki

• Ultimate Badass

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #1544 dnia: Wrzesień 12, 2018, 16:39:01 »
Odpadła mi tylna lampka, a kupiłem ją niecały rok temu, bo w poprzedniej odpadła obudowa. :/ Tym razem straciłem też dwa akumulatorki.
Może ktoś polecić jakąś mocowaną do błotnika w cenie do 50 zł, najlepiej przykręcaną, a nie na zatrzask? W Decathlonie nic sensownego nie znajduję.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1545 dnia: Wrzesień 12, 2018, 16:41:55 »
Na sztycy masz podsiodłówkę? Nie mam pojęcia jak wygląda z błotnikami, a jaki masz prześwit, albo bocznie zapasu? Poka fote, może by zrobić mocowanie do oringa i kupić jakąś na aliexpress za 5 zł? ;)

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #1546 dnia: Wrzesień 12, 2018, 17:08:42 »
Za sztycą mam kosz, w którym wożę plecak lub torbę, więc lampka musi być mocowana na błotniku. To klasyczny miejski holender, błotnik mniej więcej taki, jak w tym rowerze: https://www.decathlon.pl/rower-miejski-elops-520-id_8378612.html.
Lampkę muszę mieć na następną środę, bo wtedy będę wracał do domu w nocy z pracy.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1547 dnia: Wrzesień 12, 2018, 17:14:30 »
A czegoś takiego nie da się tam zapiąć? Na koszu czy coś.
https://www.centrumrowerowe.pl/zestaw-lampek-kellys-twins-pd9341/?v_Id=61501

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1548 dnia: Wrzesień 12, 2018, 17:16:28 »
Pod taki patent to ja nic nie znam.

Jak chcesz kombinować to można by było coś z oringami zamocowanymi o ten pręty który usztywnia błotnik z tyłu. A jak nie to 4 otworki przy krawędziach błotnika, dobrze opiłować, żeby nie przecinało oringa i voila ;), ew 2 podłużne otworzy przez które przełożysz np trytytkę, albo inne mocowanie nawet sztycowe i zaciągniesz. Skoro to jest na zatrzask, to czy te otwory do zatrzasków nie są podłużne boczne? ;) Wtedy by można było tam zamontować coś na tytytce/miękkim mocowaniu na sztycę i by dało radę bez wiercenia ;).

Albo tak jak Bloodergo pisze, na koszu zapiąć, jeszcze prościej ;). W zależności od tego jak jest żebrowany to podejdą różne patenty na trytytki.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1549 dnia: Wrzesień 12, 2018, 18:03:42 »
https://www.aliexpress.com/item/JS-Leds-Battery-Fender-Bike-Light-Mount-on-the-Mudguard-Red-Plastic-Safe-Warning-Bicycle-Taillight/32795451724.html

tu do bagaznika:
https://www.aliexpress.com/item/3-LEDs-Red-Rear-Light-for-Bike-Bicycle-Rear-Rack-Carrier-Safety-Warning-Lamp-Battery-Bike/32816159560.html

ale ogolnie to wszystko na gumke przymocujesz do tego blotnika, np cos takiego:
https://www.aliexpress.com/item/Bicycle-Lamp-100-LM-Rechargeable-LED-USB-COB-Mountain-Bike-Tail-Light-Taillight-MTB-Safety-Warning/32827310122.html

wystarczy wywiercic 2 dziurki w tym blotniku wywiercic po 2 stronach odpowiednio szeroko, spiac je lekko trytytkami pionowo, ta gumke z lampki przewlec przez trytytki, zapiac lampke, spiac mocno trytytki.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1550 dnia: Wrzesień 12, 2018, 18:05:22 »
A najlepiej i najszybciej będzie po prostu kupić męski rower  ;)

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #1551 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:42:08 »
A czegoś takiego nie da się tam zapiąć? Na koszu czy coś.
https://www.centrumrowerowe.pl/zestaw-lampek-kellys-twins-pd9341/?v_Id=61501

I tak, i nie - na koszu nie da rady, ale miałem taką "pchełkę" na wystającej odrobinę końcówce bagażnika. Problem w tym, że przesuwała się ona w czasie jazdy i zaczynała świecić trochę do góry, a nie chcę oślepiać kierowców za mną - kiedy sam jadę autem, mam duży problem z takimi "dającymi po oczach" rowerzystami.

Patenty z Ali są zwykle dostępne też na Allegro, problemem jest wybrać ten, który się sprawdzi. Obie poprzednie lampki też kupiłem na Alle, obie się sprawdzały, ale do czasu - taka lampka na błotniku jest najbardziej wystającym elementem, więc jest narażona na rozmaite obicia, nawet przy obchodzeniu roweru zdażało mi się zaczepiać, a co dopiero przy wprowadzaniu roweru przez drzwi. Plastik łatwo się nie zbije, ale zatrzaski, które trzymają lampkę, owszem.

Miałem taką, jak z pierwszego linku dzikiego, ma to nawet śrubkę mocującą obudowę do lampki, ale co z tego, jak po paru "urazach" puścił plastikowy gwint, w który się śrubka wkręcała. Wtedy przynajmniej zostały mi baterie, teraz niestety konstrukcja lampki była ciut inna i część świecąca z akusami była przytwierdzona do zewnętrznej obudowy, która mi gdzieś wczoraj spadła.  >:(

Na Allegro wypatrzyłem coś takiego:

i chyba coś takiego sobie sprawię, bo obudowa może się sprawdzić. Inna sprawa, czy nie będzie to zupełny badziew jakościowy, jak wiele rzeczy od majfrendów.

A najlepiej i najszybciej będzie po prostu kupić męski rower  ;)
A jaki to męski? Nie-miejski? Mój wygląda jak klasyk sprzed wojny, tylko go troszku zaniedbałem, bo stał dwa lata pod chmurką i jeździłem nim w zimie po ulicach w błocie, w soli itp., więc pordzewiał i ogólnie "zapyział".

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1552 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:53:25 »
Ten pręt to musialby być dość miękki żeby faktycznie ochronił przed zerwaniem przy małym szturchnięciu, a nie dał dodatkową dźwignię.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #1553 dnia: Wrzesień 13, 2018, 09:33:48 »
Błotnik jest z cienkiej i dość sprężystej blachy, więc powinien przejąć siłę ew. uderzenia.

Ech, w ogóle z tym rowerem to jak ze starym samochodem - co jakiś czas coś się urwie czy odpadnie*, pordzewiał i niektóre rzeczy są mało wygodne (przełącznik przerzutek przy ramie, a nie kierownicy), cały poobijany, ale wciąż jeździ, więc szkoda go złomować i szukać nowego. No, i raczej go nikt nie ukradnie. 8)

*Rok temu wymieniłem siodełko, bo stare się przetarło i trzymało wilgoć, po domowym generalnym czyszczeniu roweru miałem problem z założeniem osłony łańcucha, która popękała przy przewrotce 1,5 roku temu i serwis ją poskładał trytytkami, teraz znowu lampka.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #1554 dnia: Październik 03, 2018, 09:37:52 »
Mama (65+) chce sobie kupić rowerek stacjonarny za małe pieniądze. Znalazła firmę Zipro, na Allegro tego masa. Opinie ponoć dobre. Ktoś ma, używał, coś słyszał?

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1555 dnia: Październik 03, 2018, 11:45:52 »
jezdzenie w miejscu, samemu jest okropnie nudne. Chyba, ze bedzie sobie ogladala wczesniejsze sezony "Korony krolow" ;), ale wtedy to musi byc ciche

Offline Punkstyler

• Badass
« Odpowiedź #1556 dnia: Październik 03, 2018, 12:04:28 »
:)

// Tapatalk. Sorry za ewentualne błędy.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1557 dnia: Październik 03, 2018, 12:27:24 »
bedzie trzeba znowu zejsc do podziemia :D

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1558 dnia: Październik 03, 2018, 12:54:40 »
Dziki, popierasz lewicową wizję transportu? ;)

Offline Punkstyler

• Badass
« Odpowiedź #1559 dnia: Październik 03, 2018, 13:00:38 »
Mnie też to najbardziej rozbawiło :)

// Tapatalk. Sorry za ewentualne błędy.