Autor Wątek: Pixel / Secret Service - dyskusja i drama  (Przeczytany 137317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Pixel / Secret Service - dyskusja i drama
« Odpowiedź #1200 dnia: Październik 06, 2014, 10:36:54 »
Doczytalem poki co wlasnie do tego tekstu i ogolnie jestem zadowolony.

Tylko tej nowej chu*owej okladki nie jestem w stanie zrozumiec...
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #1201 dnia: Październik 06, 2014, 11:11:25 »
http://youtu.be/8la9V9zrDBg?t=4m12s
Adbuster dwa zdania o SS ;D od 4:10

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1202 dnia: Październik 06, 2014, 12:33:09 »
A w skrócie?
Reklama AdBustera jest w nowym SS, więc spodziewałbym się pochwał, ale z drugiej strony Chmielarz miał okładkę i "exclusive" recenzję w SSie a ich zjebał bezlitośnie, więc nic mnie nie zdziwi.

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #1203 dnia: Październik 06, 2014, 12:43:04 »
Wypowiedź w stylu "jestem ciekawy czy wskrzeszenie gazety, która umarła śmiercią naturalną ma szansę się udać, 50tysięcy to zasięg mniejszy niż początkujący youtuber/letsplayer, gazeta raczej dla ludzi darzących tytuł sentymentem, bo reszta jest za młoda żeby w ogóle kojarzyć omawiane w niej tytuły. Czy się udało? Sprawdźcie sami." ;D
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 12:45:13 wysłana przez Misiakk »

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1204 dnia: Październik 06, 2014, 13:09:06 »
Teraz będą się wspólnie pucować. AdBuster przegral u mnie gdy była "afera" z Sokołowem i zamiast wyśmiać debila Ogińskiego (który jak mendą byl, tak mendą pozostał) to zrobił durną pioseneczkę o biednych Jutuberach gnębionych przez korporację.

Trochę smierdzi padliną...

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1205 dnia: Październik 06, 2014, 13:39:03 »
Nie wiem co to AdBuster.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1206 dnia: Październik 06, 2014, 13:40:08 »
A więc zajrzyj na 37 stronę...

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #1207 dnia: Październik 06, 2014, 13:43:42 »
Dla mnie brzmi jak pochodna AdBlockera, ale domyślam się że to jakiś kultowy jutuber, który jedzie po reklamach. Słyszałem o tzw aferze z Sokołowem i Ogińskim, ale ogólnie tego AdBustera to na oczy nie widziałem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1208 dnia: Październik 06, 2014, 13:44:42 »
Ale ma reklamę w SSie, a więc to musi być spoko gość!
No i mądrze targetuje - ludzi którzy o nim nie słyszeli.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1209 dnia: Październik 06, 2014, 14:24:40 »
Z tym się zgadzam:

W recenzji Broken Sword są 3 akapity o poprzednich częściach serii, czwarty o zbiórce na nową, piąty o gatunku przygodówek, szósty o grafice, a siódmy o muzyce. Ósmy? Ósmego nie ma, nie wiemy więc, ile warta jest fabuła, czy dają radę zagadki, czy gra odnosi się do poprzednich części serii. Tym samym tropem idzie tekst o Race the Stig ? New York, gdzie pół objętości zajmują rozważania, kim jest prawdziwy Stig. Ludzie, recenzje służą do pisania o grze, a nie o wszystkim innym. Po dziale najlepiej widać, jak bardzo wypadli z obiegu ludzie, którzy gier nie recenzowali od 10 lat, zwłaszcza na tle dinozaurów, którzy cały czas pozostawali czynni i mieli gdzie trenować (np. Godus Sir Haszaka).

Czytam, czytam, czytam i koniec. I co? Nic o grze w zasadzie? Oceniaczki brak, to już w ogóle nie wiadomo czy grać, jak żyć? ;)

Zgadzam się, że w obecnych czasach można sobie wejść na metę i zobaczyć oceny + przeczytać inne recki, ale czy to ma być rola recenzji? Żeby człowiek sobie wszedł do neta i zobaczył co ludzie o tym piszą?
Jama nie powinien pisać i tyle. Reszta może być (+ Sir Haszak, który pisze po prostu dobrze).

+1, Jama i Krooger prezentują poziom niższy, niż 90% grafomaństwa na tym forum (łącznie naturalnie z moimi postami  8)). Łapałem się za głowę czytając ich "notki", bo artykułami tego nazwać nie sposób. Zgodzę się również co do Sir Haszaka i drugiej części pisma- jest zdecydowanie lepiej, ale niesmak i tak pozostał. Pachnie to totalną amatorką, w najgorszym, bo z nadmuchanym ego, wydaniu.

Nie wiem, czy ktoś o tym już wspominał, ale duża cześć screenów, wygląda, jak zdjęcią ekranu monitora robione bieda komórką. Dramat

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1210 dnia: Październik 06, 2014, 14:33:53 »
A duże zdjecie pociągu na początku recenzji Ethana Cartera na 100% było robione w ten sposób, albo został użyty bardzo skomplikowany filtr graficzny aby to tak wyglądało.

https://dl.dropbox.com/s/mwk0kknnpwclxeo/Screenshot_2014-10-06-14-36-56.png
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 14:38:13 wysłana przez Simplex »

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #1211 dnia: Październik 06, 2014, 14:34:58 »
Mnie się wydaje, że materiały skracali 'na siłę'. W kilku notkach miałem wrażenie, że brakuje końcówki, w innych - że tekst był dłuższy i wybrali na przykład 7 akapitów z 10, dlatego tekst wydaje się powierzchowny i poszarpany.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1212 dnia: Październik 06, 2014, 14:39:02 »
Być może, ale po cholerę mieliby skracać, skoro tekstu i tak jest tam bardzo mało, w cholere miejsca zajmują duże zdjęcia?

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1213 dnia: Październik 06, 2014, 15:06:17 »
Bo się nie mieściły duże zdjęcia :D.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1214 dnia: Październik 06, 2014, 15:11:31 »
A po cholerę duże zdjęcia, jak zrzuty z komórki mają rozdziałkę 0.5mpix?  :D

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #1215 dnia: Październik 06, 2014, 15:13:35 »
Czy redakcja napisała coś na temat problemów z wysyłką i żali wspierających na Facebooku?
Bo nic takiego nie mogę znaleźć.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1216 dnia: Październik 06, 2014, 15:18:32 »
Napisała, już dawno to ohejtowaliśmy. W skrócie: "nie doszło, to nie doszło, na chuj drążyć temat".

- NIE OTRZYMAŁEM PRZESYŁKI NA CZAS
Staramy się (robimy naprawdę wszystko i jeszcze więcej), żeby przesyłki dotarły do Was jak najszybciej. Niestety nie wszystko zależy od nas (nie ma potrzeby wchodzić w szczegóły, jest jak jest) i widzimy, że nie każdy z Was dostał swój zestaw. Sytuacja wygląda tak, że na chwilę obecną wysłaliśmy wszystkie przesyłki, gdzie mamy zweryfikowane adresy dostawy (jakieś 95% wszystkich wspierających). Pozostałe dane nadal weryfikujemy i wysyłamy na bieżąco stosowne pakiety.

- MAGAZYN JEST JUŻ DLA WSZYSTKICH W KIOSKACH, A JA JESZCZE NIE MAM, TO SKANDAL!
Istotna sprawa ? w kioskach nie ma edycji, która otrzymają wspierający. Dla przypomnienia ? wspierający otrzymują edycję kolekcjonerską, z inną okładką i bogatszą o 8 stron, w tym Hall of Fame. Akcja na PP to nie była przedsprzedaż, tym niemniej jak wyżej ? staramy się egzemplarze kolekcjonerskie dostarczyć jak najszybciej.

Offline Kajtek_bez_Majtek

• Stały bywalec
  • 900p. and proud
« Odpowiedź #1217 dnia: Październik 06, 2014, 16:42:40 »
Mnie się wydaje, że materiały skracali 'na siłę'. W kilku notkach miałem wrażenie, że brakuje końcówki, w innych - że tekst był dłuższy i wybrali na przykład 7 akapitów z 10, dlatego tekst wydaje się powierzchowny i poszarpany.
Na pewno skrócili artykuł o Knight Lore, i to poważnie. Napisał go Duddie z forum atari i tamże pisze, że poważnie mu go pociachali.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1218 dnia: Październik 06, 2014, 16:43:37 »
Nic dziwnego, artykuł o KL był jednym z dłuższych.
Zapewne "redakcja zastrzega sobie prawo do ingerencji w tekst" i co nam pan zrobi.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #1219 dnia: Październik 06, 2014, 16:45:31 »
Redakcja z definicji:
Jako rzeczownik utworzony od czasownika redagować słowo to oznacza dokonywanie zmian redakcyjnych w tekście, czyli jego redagowanie. Czynność ta obejmuje opracowywanie tekstu poprzez nanoszenie poprawek stylistycznych, gramatycznych i innych; przygotowywanie tekstu do publikacji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Redakcja
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1220 dnia: Październik 06, 2014, 16:49:17 »
Ciąg dalszy twojej definicji:
Zespół dziennikarzy, który przygotowuje treści i formę materiałów prezentowanych w środkach masowego przekazu,

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #1221 dnia: Październik 06, 2014, 18:13:02 »

Być może, ale po cholerę mieliby skracać, skoro tekstu i tak jest tam bardzo mało, w cholere miejsca zajmują duże zdjęcia?
Powycinali źródła.

Inny autor na fejsbuku się obraził i wyzwał Pstrągowskiego od troli i "nauczycieli czy doktorantów" za to, że wytknął brak nawiązania do źródeł ;D

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #1222 dnia: Październik 06, 2014, 19:45:15 »
No bo Secret kieruje się w PR maksymą z sygnaturki Dona Simona.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #1223 dnia: Październik 07, 2014, 20:54:10 »
Po lekturze 40 stron Secret Service czuję się jak kretyn. Jak dziecko z podstawówki (bo gimnazjalista już się nie da zrobić w bambus), któremu pani w kiosku wcisnęła najgorszy chłam z samego końca wystawy.

Współczuję ludziom, którzy wsparli ten projekt czymś więcej niż 14.50 wydanym na pierwszy numer. Zostali przeokrutnie nabici w butelkę, po czym wyrzucono ich do morza, ale bez korkowania tak, aby się potopili nie mogąc się z tej butelki wygramolić.

Naprawdę wiele jestem w stanie wybaczyć, ale na tych 40 stronach poszukanie jednego chociaż pozytywu jest zadaniem praktycznie niewykonalnym.

Wszystko potraktowane po łebkach. Serio, czytając po 2-3 tweety z pięciu profili można się dowiedzieć więcej ciekawostek niż z tego gamescomowego reportażu.

Błędy rzeczowe, Techland podobno robi Deal Island 2, Hellraid jest podobny do Elder Scrolls, bierze się za bary z twórcami gier Bethesdy, a na gamescomie nikomu nie pozwolono zagrać w Alien Isolation. ŻE CO?!

Jakieś ultra krótkie recenzje wzięte totalnie z czapy. Od Child of Light (sic!), poprzez Broken Age (w sumie mogłobyć Kameo) kończąc na Mercenary Kings. Recenzja Broken Sword 5 dopełniła dramatu. Pierwsze 3 akapity o historii serii, potem jeden cholera wie o czym i kilka zdań podsumowania, że jest dobry dubbing, a sama gra generalnie słaba. WHAT... DA... FUCK?! o_O

Jest też wywiad z Jimem Ryanem, który wieńczy "dzieło", choć w sumie to wykłada pismo już na pierwszym schodku. Wyobraźcie sobie, że macie 20 minut z szefem ogromnej korporacji, możecie go zapytać o wiele, nawet pomimo obecnego PRowca. Co zrobił autor wywiadu? Pierwsze co zrobił to zapytał jaka jest jego ulubiona gra wszechczasów! NO JA PIERDOLE! Nawet najgłupszej gimbazie z najgorszego internetowego serwisu o grach nie przyszłoby na myśl zadać tak kretyńskiego pytania. SS chwali się we wstępniaku, że przeczytamy u nich rzeczy unikatowe, których nie ma nigdzie w internecie. I to jest prawda. Takiego gówna nawet w darmowy Internet nikt nie puści.

Jestem zażenowany poziomem tego pisma, nie mam ochoty czytać ani jednej strony dalej. I nie interesuje mnie, że dalej podobno jest lepiej. Skoro prawie połowa pisma jest z definicji do wyrzucenia to jest to pismo ZŁE! Czegokolwiek by dalej nie było. I już nawet o DTP nie wspominam bo trzeba by wtedy Secret Service zrównać z chodnikiem. No dobra, podoba mi się bardzo jakość papieru, gruba okładka, solidny grzbiet i to, że trzymając je w dłoni nie mam wrażenia, że trzymam ścierkę do naczyń.

Każde jedno pismo z polskiego rynku, obecny PSX, śp Neo czy nawet Playbox odstawiają Secret Service o kilka długości. W każdej konkurencji.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1224 dnia: Październik 07, 2014, 20:57:59 »
Zle zaczales, później sa ciekawe rzeczy. Seria Wolfenstein, Xcom, historia sierry.
Sprawdziłem i udalo ci sie perfekcyjnie przestać czytać przed pierwszym niezlym artykulem.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #1225 dnia: Październik 07, 2014, 21:00:44 »
Zle zaczales, później sa ciekawe rzeczy. Seria Wolfenstein, Xcom, historia sierry.

Co ja mogę za to, że autorzy postanowili, że zanim dotrę do czegos ciekawego to mam przekartkować pół pisma i wywalić tę połówkę do smieci? Nie wątpię, że są tam dalej ciekawe rzeczy. Tylko po co w takim razie to pismo ma 100 stron?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1226 dnia: Październik 07, 2014, 21:02:00 »
Tekstu bez zdjec jest na 30 strona maks.

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #1227 dnia: Październik 07, 2014, 21:02:05 »
Ale wie, że czasopismo to nie książka i nie trzeba od początku czytać?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1228 dnia: Październik 07, 2014, 21:03:11 »
Tylko skąd wiadomo że nie wolno czytać po kolei?

Offline l0l0

• Badass
« Odpowiedź #1230 dnia: Październik 08, 2014, 06:53:30 »
http://gamezilla.komputerswiat.pl/publicystyka/2014/10/to-jest-nasz-styl-nie-bedziemy-wyciagac-wnioskow-ze-swojego-stylu-wywiad-z-tworcami-secret-service

Ja jebie, w pytaniu mowa o dead Island 2 od techlanda a w odpowiedzi ani słowem o tym, jeszcze się cieszy, że błędy to tylko literówki.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1231 dnia: Październik 08, 2014, 06:59:01 »
Paweł Olszewski: Ale wciąż chodzi o styl pisania - czy będziecie wyciągać wnioski, coś zmieniać?

Robert Łapiński: Nie, bo to jest nasz styl. Nie będziemy wyciągać wniosków ze swojego stylu. Ty masz swój, Micz ma swój i operuje swoim stylem. I tyle.

Aha, czyli User Jama nie pisze chujowo, tylko to jest jego styl i się trzeba odpierdolić.

tojaprzepraszam.jpg

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1232 dnia: Październik 08, 2014, 07:23:01 »
Aha, czyli User Jama nie pisze chujowo, tylko to jest jego styl i się trzeba odpierdolić.
No przeciez już pisałem, że Łapiński to buraczas. :)

Zakopać, zapomnieć, samo zdechnie. Tylko naiwych ludzi trochę szkoda.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #1233 dnia: Październik 08, 2014, 07:25:21 »
@Mike -  jak tak krytykujesz,  to spróbuj sam lepiej napisać!!!

(Czekam,  kiedy redakcja SS użyje tego gimbo-argumentu)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1234 dnia: Październik 08, 2014, 07:28:27 »
No jak to kiedy? Zaraz po moim ulubionym fochu pt. "Nikt nas nie rozumie". ;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #1235 dnia: Październik 08, 2014, 08:17:11 »
Nie kupiłem i nie kupię, ale fajnie się czyta ten hejt. ;D @SirMike: pohejtujesz jeszcze trochę na Forumogadce?

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1236 dnia: Październik 08, 2014, 09:20:29 »
Paweł Olszewski: Ale wciąż chodzi o styl pisania - czy będziecie wyciągać wnioski, coś zmieniać?

Robert Łapiński: Nie, bo to jest nasz styl. Nie będziemy wyciągać wniosków ze swojego stylu. Ty masz swój, Micz ma swój i operuje swoim stylem. I tyle.

tojaprzepraszam.jpg

"Udziela" vs "Udzielał", jako tłumaczenie ewidentnej wtopy jest poniższej wszelkiej krytyki. Cytując pobieżnie Paktofonikę "robi z nas idiotów, robiąc siebie z idiotę".

Zgadzam się ze recenzją Mike'a- dla mnie jedyny godny (umiarkowanej) uwagi tekst na pierwszych 40 stronach to recenzja Ethana. Zaskakująco, bo wiele osób ją krytykowało, ale właśnie czytając ten tekst poczułem klimat dawnego, infantylnego SS. I sorry za seksizm, ale na kilometr czuć, że pisała to kobieta.

Końcówka numeru znośna, Sir Haszak napisał zgrabnie o X-Com (ale bez zachwytów), podobnie historia Wolfa prezentuje odpowiedni poziom. Publicystyka o kilka klas niższa, niż ta w wykonaniu np. Koso. Widać, że panowie mają zardzewiałe pióra.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2014, 09:22:15 wysłana przez draak »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1237 dnia: Październik 08, 2014, 12:32:37 »
Mi sie ogolnie gazeta podoba - na pewno jest nie gorsza obecne na rynku.

Recki do poprawy, ale sama koncepcja dlugosci i braku ocen bardzo dobra.

Teksty pozostale ciekawe i dobrze rokujace na przyszlosc.

Felietony ciekawe i niektore smieszne.

Jestem ogolnie zadowolony i na pewno chetnie poczytam kolejne numery (akurat za 2. i tak zaplacilem :)).

Licze na wiecej retro i przekrojowych artykulow.

Bledy sa, ale pewnie sporo tekstow starszych i zostaly niedokladnie zaktualizowane.

User Jama pisze bardzo dobrze, ale akurat recki mu nie wyszly.

Egzaltowana wypowiedz Majka to dopiero fejspalm.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1238 dnia: Październik 08, 2014, 13:48:29 »
Muszę przyznać, że po lekturze SS nieco bardziej zacząłem cenić niektóre teksty w PE. Np. w ostatnim numerze jest fajny i bardzo rzeczowy materiał Rozbo o "płynnym" multiplayerze, zjawisku w miarę świeżym i wskazującym w którą stronę rozwija się gaming, a mimo to nie za często wspominanym. Polecam

Od Child of Light (sic!)

Coś nie tak z tym zapisem?

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #1239 dnia: Październik 08, 2014, 13:54:00 »
Zgadzam się ze recenzją Mike'a- dla mnie jedyny godny (umiarkowanej) uwagi tekst na pierwszych 40 stronach to recenzja Ethana. Zaskakująco, bo wiele osób ją krytykowało, ale właśnie czytając ten tekst poczułem klimat dawnego, infantylnego SS. I sorry za seksizm, ale na kilometr czuć, że pisała to kobieta.

Końcówka numeru znośna, Sir Haszak napisał zgrabnie o X-Com (ale bez zachwytów), podobnie historia Wolfa prezentuje odpowiedni poziom. Publicystyka o kilka klas niższa, niż ta w wykonaniu np. Koso. Widać, że panowie mają zardzewiałe pióra.

Wczoraj zaliczyłem jeszcze te dłuższe teksty bo nie mogłem uwierzyć, że jest tak słabo. I rzeczywiscie, ten o Sierze i XComie są bardzo ciekawe. Cos co czyta się jednym ciągiem, napisane jest bardzo przystępnie i z masą szczegółów. Ale to nadal 8 wartosciowych stron z pięćdziesięciu kilku :(

Nie kupiłem i nie kupię, ale fajnie się czyta ten hejt. ;D @SirMike: pohejtujesz jeszcze trochę na Forumogadce?

Podejrzewam, że w miarę pochłaniania kolejnych stron pisma moja opinia pójdzie jednak w kierunku większej ilosci pozytywów, ale tak czy inaczej słodzić nikomu nie zamierzam ;) I to nawet pomimo ogromnego szacunku dla pana Mańkowskiego - za jego ogromną wiedzę i książkę, którą spłodził kilka lat temu. Wywiadów z Ryanem i Gollopem mu nie daruję. Tego drugiego też zapytał o ulubioną grę wszechczasów :( Może to tak miało być, a ja nie wychwyciłem wspólnego mianownika?

Od Child of Light (sic!)
Coś nie tak z tym zapisem?

Z zapisem git, nieumiejętnie chciałem podkreslic konkretny tytuł. Moj blad.