Autor Wątek: Poplakalem sie :D  (Przeczytany 2451384 razy)

Offline Jabol

• Super Badass
Odp: Poplakalem sie :D
« Odpowiedź #720 dnia: Listopad 16, 2010, 10:24:53 »
^^^

Broooooooooooooooooooooda długa że hoho

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #721 dnia: Listopad 16, 2010, 12:03:59 »
Oficjalne maskotki Euro2012 w piłce kopanej:

Te byłyby o wiele lepsze.

;D

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #722 dnia: Listopad 16, 2010, 12:14:58 »
Łysy i Siwy   :D
(kliknij)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #723 dnia: Listopad 16, 2010, 12:17:06 »
A te fioletowe ludziki to rzeczywiscie oficjalne maskotki? Kto to wymyslil?  ::)
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #724 dnia: Listopad 16, 2010, 12:55:12 »
A te fioletowe ludziki to rzeczywiscie oficjalne maskotki? Kto to wymyslil?  ::)
Si, oficjalne - zdjęcie robione taboretem na pokazie. ;) A zatwierdzili jak zwykle nasz kochany PZPN i Ukraińska Federacja Piłki Nożnej. Od czasów Pique z Meksyku '86 jakies te maskotki są do dupy.

W lepszej jakości wyglądają tak:

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #725 dnia: Listopad 16, 2010, 13:06:45 »
A co to ma wspolnego z Polska i Ukraina? To nie mogli dac jakiegos miejscowego zwierzaka, czy cos tylko plastelinki, jak z jakiegos Boba Budowniczego?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #726 dnia: Listopad 16, 2010, 13:08:38 »
Hah, oficjalnie to są Bliźniacy 2012. ;D Ułaaaaaa.., tam w środku mnie boli ze śmiechu. :)

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #727 dnia: Listopad 16, 2010, 13:10:06 »
Te maskotki projektował Warner Bros. Oczekiwanie, że Amerykanie będą wiedzieli coś o Polsce i Ukrainie jest daremne...
(kliknij)

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #728 dnia: Listopad 16, 2010, 13:10:58 »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #729 dnia: Listopad 16, 2010, 13:13:53 »
Bieda. Zapominasz jak wygladali po 1 sekundzie.

I jeszcze robia glosowanie na imiona:

? Slavek & Slavko
? Siemko & Strimko
? Klemek & Ladko

Rdzennie polskie imiona. I popularne.  ::)

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #730 dnia: Listopad 16, 2010, 13:15:58 »
Że tak się wyrażę - What the hell?

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #731 dnia: Listopad 16, 2010, 13:28:50 »
Mnie zabił tekst Bońka: Polska maskotka jest szybka, dysponuje dobrym uderzeniem, a na piersi ma numer ważny dla historii polskich występów w najważniejszych imprezach międzynarodowych - numer naszego prezesa Grzegorza Laty. Ke?

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #732 dnia: Listopad 16, 2010, 13:30:13 »
Ciekawe ile czasu zajmie mu wychodzenie z tyłka Laty, mam nadzieję, że nie będzie potrzebna akcja ratunkowa jak w Chile.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #733 dnia: Listopad 16, 2010, 13:40:45 »
Ciekawe ile czasu zajmie mu wychodzenie z tyłka Laty, mam nadzieję, że nie będzie potrzebna akcja ratunkowa jak w Chile.

ROTFL :D

maskotki są strasznie słabe...
nie wysilili się koncepcyjnie, w 2008 było coś prawie identycznego

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #734 dnia: Listopad 16, 2010, 13:43:46 »
Dla mnie to brzmi jakoś dziwnie. Ja bym napisał: naszego prezesa, Grzegorza Lato. Po cholerę odmieniać to nazwisko?
Gregys out.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #735 dnia: Listopad 16, 2010, 13:45:42 »
Dla mnie to brzmi jakoś dziwnie. Ja bym napisał: naszego prezesa, Grzegorza Lato. Po cholerę odmieniać to nazwisko?
Bo u nas musi być odmienione i już, taka głupia tendencja. Podobnie jak z obcojęzycznymi nazwiskami.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #736 dnia: Listopad 16, 2010, 13:53:15 »
Bo u nas musi być odmienione i już, taka głupia tendencja. Podobnie jak z obcojęzycznymi nazwiskami.

Może mamy taki język, w którym występują - w przeciwieństwie do języka angielskiego - przypadki? Może nie odmieniaj żadne wyrazy, bo to dziwna tendencja. Pozdry :).

ROTFL :D

maskotki są strasznie słabe...
nie wysilili się koncepcyjnie, w 2008 było coś prawie identycznego

Nop, nie popisali się :). Ale w tej animacji co dałem linka, właśnie te dwie austriacko-szwajcarskie maskotki kopią piłkę do naszych, więc jakoś uzasadnili to podobieństwo. Kit, że nasze maskotki nie mają NIC wspólnego z Polską czy Ukrainą i są brzydkie jak tanie francuskie animacje 3D. Może u nas też pośpiewa Shaggy z maskotkami albo Shakira będzie śpiewać bigos-bigos.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 13:55:43 wysłana przez abc »

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #737 dnia: Listopad 16, 2010, 13:57:30 »
Może mamy taki język, w którym występują - w przeciwieństwie do języka angielskiego - przypadki? Może nie odmieniaj żadne wyrazy, bo to dziwna tendencja. Pozdry :).
Spoko, ale przecież ja nie piszę o wszystkich nazwiskach. Po prostu, na logikę i dla estetyki, niektórych nazwisk nie powinno się odmieniać. Sztywne trzymanie się zasad nie zawsze jest dobre. To pisałem ja, Pikacz - od ponad sześciu lat user jednego forum literackiego i członek Drórzyny Suownika. :)

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #738 dnia: Listopad 16, 2010, 14:04:00 »
To zwracam honor :). Omylnie wyczułem w Tobie delikatny snobizm angielski. Ostatnio pełno takich ludków, co tylko skróty piszą, co drugie słowo angielskie, a nie znają dobrze ani angielskiego, ani polskiego.

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #739 dnia: Listopad 16, 2010, 15:00:18 »

? Slavek & Slavko
? Siemko & Strimko
? Klemek & Ladko

Ja proponuję Mściśław i Zdzisław.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #740 dnia: Listopad 16, 2010, 15:56:27 »

? Slavek & Slavko
? Siemko & Strimko
? Klemek & Ladko

To jest międzynarodowa transkrypcja, po polsku oczywiście Sławek i Sławko.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #741 dnia: Listopad 16, 2010, 16:15:09 »

No Slawek jeszcze ujdzie. A Siemek i Klemek?  ::)

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #742 dnia: Listopad 16, 2010, 16:21:55 »

Ale wiesz, że mianownik to też przypadek? I "wyrazy", tak jak i "wyraz" zresztą, są już odmienione? :P
BTW, w angielskim również występują przypadki, choć nie odmienia się przez nie rzeczowników.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #743 dnia: Listopad 16, 2010, 16:24:53 »

No Slawek jeszcze ujdzie. A Siemek i Klemek?  ::)

Elementarne - "Siemek" to cokolwiek poetyckie rozwinięcie "siemasza", czyli często spotykanego osobnika, który czas wolny od zbierania złomu spędza na piciu taniego wina i głośnego witania się z kolegami "Sie masz, stary, jak się czujesz, czym dziś kaszlesz i czym plujesz?" ;D

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #744 dnia: Listopad 16, 2010, 16:29:35 »
To nawet pasuje do polskiej reprezentacji. To wycofuje zastrzezenia 8).

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #745 dnia: Listopad 16, 2010, 22:53:07 »

Dobry gungan to martwy gungan ;)

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #747 dnia: Listopad 17, 2010, 10:29:58 »
Ja z kolei czytałem, że capnęli go w domu jakiegoś dilera. Niedługo się okaże, że przywieźli chłopaka z Boliwii.
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #748 dnia: Listopad 17, 2010, 10:56:28 »

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #749 dnia: Listopad 17, 2010, 11:02:00 »
http://img230.imageshack.us/img230/1143/15112010537.jpg
U siebie na osiedlu zrobiłem akcję "Parkuję jak utas" i muszę przyznać, że jelenie przestały parkować na wjeździe do bloku. Gdzie przy co poniektórych jełopach wjeżdżająca śmieciarka musiała orać trawniki lub dosłownie kosić krzaczory. A to, jak parkują przy hotelu gdzie mam biuro, zasługuje na osobny wątek. :)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #750 dnia: Listopad 17, 2010, 11:22:02 »
Ja ostatnio jak zauwaze jak jakis matol zastawi chodnik tak, ze z wozkiem sie nie da przejechac to mu wycieraczki odginam. Musze jeszcze sobie jakies naklejki przygotowac i bede naklejal na szybe. Moze sie buraki w koncu naucza.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #751 dnia: Listopad 17, 2010, 11:24:39 »

Batman Jesus ;D
(kliknij)

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #752 dnia: Listopad 17, 2010, 11:44:36 »
Ja ostatnio jak zauwaze jak jakis matol zastawi chodnik tak, ze z wozkiem sie nie da przejechac to mu wycieraczki odginam. Musze jeszcze sobie jakies naklejki przygotowac i bede naklejal na szybe. Moze sie buraki w koncu naucza.

Może też jak kiedyś jeden z drugim burakiem dostanie po ryju to się nauczy, że od nakładania kar na niewłaściwie parkujących to jest kto inny.

Nie zastawiam chodników, miejsc dla inwalidów i innych dziwnych miejsc. To tak na wszelki wypadek aby uniknąć żenujących argumentów z dupy.

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #753 dnia: Listopad 17, 2010, 11:50:30 »
Jeden z drugim burakiem powinien parkować prawidłowo, a nie korzystać z tego że służby są niewydolne.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #754 dnia: Listopad 17, 2010, 11:54:02 »
Może też jak kiedyś jeden z drugim burakiem dostanie po ryju to się nauczy, że od nakładania kar na niewłaściwie parkujących to jest kto inny.
Już widziałem niejednego cwaniaczka, który posłusznie wchodził do auta i przeparkowywał. Widziałem też karetkę, która nie mogła wjechać do osiedla, a sanitariusze musieli biec z noszami. Jak już wspominałem, śmieciarki niszczące zieleń. Czy nawet samochód z poczty, który nie był w stanie podjechać żeby wypakować listy.
Skoro lenie opłacane z naszych podatków, nie potrafią nic z tym robić, to dlaczego ja mam tolerować to, że ktoś jest debilem? Wiesz co odpowiada policja na zgłoszenie? Za każdym razem gdy dzwoniłem usłyszałem: "Tak, tam jest zakaz parkowania, ale proszę dzwonić do Straży Miejskiej". Straż Miejska odsyłała mnie do Policji i tak w kółko. Tydzień mojej akcji i nie ma ani jednego samochodu zaparkowanego na wjeździe. Już od kilku ładnych miesięcy kierowcy pokazali, że można myśleć przy parkowaniu.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #755 dnia: Listopad 17, 2010, 11:57:05 »

Zobaczymy jaki bedziesz wyrozumialy, jak nie bedziesz mogl po chodniku przejechac z wozkiem, bo jakis mistrz kierownicy sie wcisnal na chodnik jak mokre gacie w dupe.

Ale w sumie masz racje o tyle, ze dodatkowo bede dzwonil po Straz Miejska.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #756 dnia: Listopad 17, 2010, 11:57:40 »
Mithos, Ty tak serio?  :-\

@Don Simon. Naucz się wreszcie chustę wiązać to Ci wózek nie będzie potrzebny i odginanie wycieraczek też odpadnie ;) :P.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #757 dnia: Listopad 17, 2010, 12:04:16 »
@Don Simon. Naucz się wreszcie chustę wiązać to Ci wózek nie będzie potrzebny i odginanie wycieraczek też odpadnie ;) :P.

Nie wyobrazam sobie bez wozka, ale to inna kwestia :).

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #758 dnia: Listopad 17, 2010, 12:16:43 »
Zobaczymy jaki bedziesz wyrozumialy, jak nie bedziesz mogl po chodniku przejechac z wozkiem, bo jakis mistrz kierownicy sie wcisnal na chodnik jak mokre gacie w dupe.
Ale w sumie masz racje o tyle, ze dodatkowo bede dzwonil po Straz Miejska.

Mnie również denerwuje parkowanie różnych idiotów gdzie popadnie ale nie robię z siebie Batmana czy innego mściciela wyginającego wycieraczki czy naklejającego durne nalepki na szybę. Albo dzwonisz po SM albo olewasz, ale niszcząc cudzą własność możesz zarobić kopa w dupę. I to słusznie.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #759 dnia: Listopad 17, 2010, 12:17:15 »

Wtedy się dzwoni po Policję. A akcje "naklejki na szyby" moim zdaniem są bardzo skuteczne i dogne pochwały - pozytywna, obywatelska postawa :)