Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 857898 razy)

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4440 dnia: Kwiecień 23, 2013, 23:40:44 »
Się podpisuję, a Katalonia chapie dzidę!

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #4441 dnia: Kwiecień 23, 2013, 23:42:48 »
No ciekawa historia. Nikt chyba nie spodziewal sie az takiego pogromu. Chociaz ja bylem prawie pewny, ze dzisiaj Bayern wygra. Ale na razie jeszcze bym nie swietowal zwyciestwa na miejscu Bayernu. Barca u siebie to kompletnie inna druzyna i moze sie tak stac ze to oni wygraja 4:0. Szanse minimalne, ale to jednak jest Barcelona, a nie jakas Polska druzyna z mentalnoscia przegranego.
No i trzeba pamietac ze wynik pierwszego meczu moze zdecydowanie ustawic przebieg rewanzu. Jesli Bayern bedzie sie tylko bronil to moze sie dla nich skonczyc nieprzyjemnie.

Bardzo ciekawe jak jutro BVB-Real. Chcialbym zeby Borussia przeszla, ale niestety raczej bez szans. Jutro jeszcze moze powalcza, ale w Madrycie niestety gospodarze zakoncza zludzenia. IMO. :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 23:45:00 wysłana przez kaczamanov »

strajker92

• Gość
« Odpowiedź #4442 dnia: Kwiecień 24, 2013, 00:07:42 »
Cóż począć, jedyne co mogę zrobić to iść jutro w koszulce Barcelony na studia, a Blaugrana musi teraz bardzo poważnie pomyśleć o przyszłym sezonie.

A to akurat zabawne :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 00:19:37 wysłana przez strajker92 »

Offline carloz

• Prezes
  • Moderator
« Odpowiedź #4443 dnia: Kwiecień 24, 2013, 08:54:23 »
No i trzeba pamietac ze wynik pierwszego meczu moze zdecydowanie ustawic przebieg rewanzu. Jesli Bayern bedzie sie tylko bronil to moze sie dla nich skonczyc nieprzyjemnie.

Bayern raczej nie należy do drużyn które się bronią.W rewanżu może być tak, że Bayern strzela gola na wyjeździe i pozamiatane :) , nie wierzę w Barcelony awans choćby w 1% procencie, wczoraj u buka grałem na Bayern, ale nie spodziewalem się tak łatwego wysokiego zwycięstwa.
Mam nadzieję, że dzisiejszy mecz będzie równie ciekawy, chociaż w awans BVB nie wierzę, ale myślę że dzisiaj u siebie mogą powalczyć.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #4444 dnia: Kwiecień 24, 2013, 10:53:26 »
Suchar okolicznościowy:

Cała drużyna Barcelony przechodzi do PLAY.
Dlaczego?
Bo mają formułę 4 - 0
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #4445 dnia: Kwiecień 24, 2013, 11:56:38 »

[via 101GreatGoals]

Koszulkę RVP też chyba palili jak się okazało, że przenosi się do MU ;D

http://www.101greatgoals.com/blog/angry-borussia-dotmund-fans-burn-gotze-jersey/

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #4446 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:18:18 »
I jeszcze:

psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4447 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:21:48 »
Jest taka archiwalna wypowiedź Xaviego, że może i można pokonać Barcelonę ale trzeba zmienić styl swojej gry (pił do ultra defensywy) a Barcelona nigdy nie zmieni swojej filozofii gry. No i faktycznie, mają 62% posiadania :)

Swoja drogą, popatrzcie jaki to fenomen: drużyna wygrała ligę w swoim kraju (jedną z najlepszych), zaszła do półfinału (i jeszcze nie odpadła na 100%) a już 99% ludzi wieszczy jej koniec. To tylko dowodzi jak wielka traumę wszyscy tu mamy po erze Guardioli :)

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #4448 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:41:46 »
Bo nic nie grają ostatnio. Messi nie gra=Farsa tez nie gra :)

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #4449 dnia: Kwiecień 24, 2013, 16:42:43 »

Bayern raczej nie należy do drużyn które się bronią.W rewanżu może być tak, że Bayern strzela gola na wyjeździe i pozamiatane :) , nie wierzę w Barcelony awans choćby w 1% procencie, wczoraj u buka grałem na Bayern, ale nie spodziewalem się tak łatwego wysokiego zwycięstwa.
Mam nadzieję, że dzisiejszy mecz będzie równie ciekawy, chociaż w awans BVB nie wierzę, ale myślę że dzisiaj u siebie mogą powalczyć.

Oczywiscie, ze nie nalezy do druzyn broniacych sie, ale bardziej chodzi mi o takie mentalne nastawienie, ze mamy 4 bramki przewagi. W takiej sytuacji (czy podobnej jak np. 3:0, 2:0) czesto druzyna zaczyna grac dopiero jak juz straci bramke/bramki w rewanzu. Tylko, ze wtedy ciezko juz sie przestawic i moze byc za pozno.

Swoja drogą, popatrzcie jaki to fenomen: drużyna wygrała ligę w swoim kraju (jedną z najlepszych), zaszła do półfinału (i jeszcze nie odpadła na 100%) a już 99% ludzi wieszczy jej koniec.

Jaki koniec. Spokojnie. :P Chwilowy brak formy to nie koniec druzyny. Ale fakt, ze to moze byc koniec Barcelony jako dominatora i przykladu footballu perfekcyjnego. Po prostu nie ma juz  Barcelony i reszty tylko znowu jest kilku gigantow.
Przespali kilka ostatnich okienek transferowych. Nie uzupelnili pozycji no i maja problemy. Inna sprawa, ze nie robili transferow bo zaczeli miec problemy finansowe. W kazdym razie obronca potrzebny od zaraz. No i prawdziwy snajper.

To tylko dowodzi jak wielka traumę wszyscy tu mamy po erze Guardioli :)

No to akurat prawda :)

Hehehe dobry ten obrazek z Messim "ostatni raz widziany na rozgrzewce" :D

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 16:44:14 wysłana przez kaczamanov »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4450 dnia: Kwiecień 24, 2013, 16:54:19 »
Jak bardzo trafnie zauważył ktoś (chyba Mjazga, lenistwo zabrania mi sprawdzać :P), Guardiola to jest gość: objął Barcelonę w momencie eksplozji jej możliwości (ale teraz widać jednak, że to taki samograj nie był, sam tak mawiałem, jednak to głupota była), teraz obejmie Bayern. Z drugiej strony teraz to nie będzie fair- jeśli Bayern wygrałby w wielkim stylu Lm, to.....

Co do Barcelony to muszą nauczyć się jednak zmieniać taktykę. Grali niczym Bogowie, dziś są "tylko" w czołówce (ścisłej!) klubów świata. To już zmusza do wachlowania strategiami.

Dziś? Real, Real, Real, Real wygrać musi :) Finał niemiecko-niemiecki byłby nie do zaakceptowania...i chyba zbyt oczywisty, Borussia nie radzi sobie z Bayernem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 17:01:02 wysłana przez Orson. »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #4451 dnia: Kwiecień 24, 2013, 17:03:15 »
Gdzies da rade w normalnej TV na mecz popaczec?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #4452 dnia: Kwiecień 24, 2013, 17:11:34 »
Gdzies da rade w normalnej TV na mecz popaczec?

Dzis normalnie na TVP

Borussia nie radzi sobie z Bayernem w tym sezonie

naprawione :)

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #4453 dnia: Kwiecień 24, 2013, 18:58:37 »
Śmiech z Messiego w tym meczu jest nie na miejscu, on nie powinien w takim stanie w ogóle wybiegać, za to wprowadzenie Villi po 4 bramce to był szczyt taktyki. O obronie tak jak pisałem najlepszy w tym momencie jest Abidal, jak nie kupią ŚO, to kolejny sezon pozamiatany. Oczywiście przydała by się też wymiana taktyki, zmiana taktyki to nie znaczy porzucanie stylu i moim zdaniem wszystko można połączyć i zaskoczyć ale to trzeba charakteru i pomysłu.

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #4454 dnia: Kwiecień 24, 2013, 21:11:16 »
- Ruobert?
- LEWANDOHSKI!
;D

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #4455 dnia: Kwiecień 24, 2013, 21:59:02 »
Nie przepadam za niemieckim futbolem, ale mam nadzieję, że Real Madryt nie zagra w finale, bo zwyczajnie na to nie zasługuje!!!
O właśnie padła "brameczka" na 3-1 :)
A Lewandowski znowu strzela bramki, których nie strzeli w reprezentacji :P

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4456 dnia: Kwiecień 24, 2013, 21:59:25 »
Robert Hattrickowski :)))))))))))))))))))))))))))))))

lol quad damage  ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 22:10:39 wysłana przez Michaelius »

Offline Fragles

• Badass
« Odpowiedź #4457 dnia: Kwiecień 24, 2013, 22:39:18 »
Piękny mecz, Robert miszcz.

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #4458 dnia: Kwiecień 24, 2013, 22:41:41 »
Jeszcze jeden taki numer i z wami nie gram. Bez kitu, tylko kiedy? :D

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #4459 dnia: Kwiecień 24, 2013, 22:42:06 »
Lol.

Szkoda, że rewanż we wtorek a nie środę. Trzeba bedzie u Szwedów oglądać powtórke.

A ostatnie "360 sekund" faktycznie piękne. ;)

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #4460 dnia: Kwiecień 24, 2013, 22:42:24 »
I było im strzelać tego gola na 1:1? Denerwować ich? Wygrali by sobie 1:0 i były by jeszcze jakieś szanse :P

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #4461 dnia: Kwiecień 24, 2013, 22:47:22 »
I było im strzelać tego gola na 1:1? Denerwować ich? Wygrali by sobie 1:0 i były by jeszcze jakieś szanse :P
Ale oni w życiu by tego gola nie strzelili, gdyby obrońca BVB im tego "nie wypracował" :P
Powinno być 4-0 tak jak wczoraj!

Edit:
Trzecia brama dla BVB najładniejsza!!!

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #4462 dnia: Kwiecień 24, 2013, 23:01:02 »
Coś NIE-SA-MO-WI-TE-GO co dzisiaj zrobił Lewandowski, naprawdę.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #4463 dnia: Kwiecień 24, 2013, 23:02:27 »
Phi, a w kadrze i tak nie strzela!

(kliknij)

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #4464 dnia: Kwiecień 24, 2013, 23:06:17 »
No piekny wieczor. Myslalem, ze powalcza a oni zniszczyli Real :] Prosimy o wiecej.

C.R.7 12 bramek
R.L.9  10
Messi  8

Kto zostanie krolem strzelcow? :D

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #4465 dnia: Kwiecień 24, 2013, 23:31:16 »
Czekam teraz na tych, którzy w tym temacie pisali, że "Lewandowski to dobry napastnik ale techniki to on nie ma". No, dawajcie :).

strajker92

• Gość
« Odpowiedź #4466 dnia: Kwiecień 24, 2013, 23:44:20 »

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #4467 dnia: Kwiecień 25, 2013, 06:21:21 »

Szkoda, że w reprezentacji tak nie gra.

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #4468 dnia: Kwiecień 25, 2013, 06:48:40 »
Szkoda szkoda. Ale że nie mamy całej drużyny na poziomie zawodników z BvB.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #4469 dnia: Kwiecień 25, 2013, 08:25:22 »

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #4470 dnia: Kwiecień 25, 2013, 08:27:32 »

Szkoda, że w reprezentacji tak nie gra.
Nie rozumiesz geniuszu Lewego i na pewno mu zazdrościsz.

;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #4471 dnia: Kwiecień 25, 2013, 09:15:25 »
Az sobie wczoraj obejrzalem caly mecz. Bardzo ciekawy i szybki.

Ale smutna refleksja, ze w polskiej reprezentacji nie ma zadnego partnera dla Lewandowskiego i chlopak musi sie spelniac w rozgrywkach klubowych...
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4472 dnia: Kwiecień 25, 2013, 12:11:08 »
Az sobie wczoraj obejrzalem caly mecz. Bardzo ciekawy i szybki.

Ale smutna refleksja, ze w polskiej reprezentacji nie ma zadnego partnera dla Lewandowskiego i chlopak musi sie spelniac w rozgrywkach klubowych...
Don Simon nie przeszedł pozytywnie procesu cyfryzacji i połowę prawej strony boiska mu ucięło. Ale to nic, od czeggo masz e-kolegów? Po prawej stronie gra jeszcze Łukasz Piszczek (którego chciał PONOĆ kupić Mou do Realu, wczoraj wypadł b.dobrze) a nieco wyżej (też po prawej) biega Błaszczykowski :)

Jak jednak widać, na kadrę nie wszyscy przyjeżdżają z zaangażowaniem, wielka szkoda bo to przecież nie jest obowiązek >:(

Robert faktycznie wczoraj trafił "dzień konia". Google mówi mi, że na poziomie połfinału, 4 gole zaaplikował rywalom tylko legendarny Puskas. Gole  golami, ale naprawdę wychodziło mu wszystko.

Panowie, mecz Bayern- Barcelona, po analizie:

1 Pique robi rękę w polu karnym, należy się ewidentny karny dla Bayernu

2 Sanchez robi ewidentną rękę w polu karnym, należy się jedenastka

3 Bayern strzela na 2-0, jest spalony (mały ale jest)

4 Bramka na 3-0 Robbena nie powinna byc uznana, ruchoma zasłona Bayernu powoduje, że wracający za Robbenenm piłkarz Barcy, zostaje przewrócony. Ewidentny faul,

Półfinał LM ::) Na szczęscie wczoraj wszystko czyściutko, bez kontrowersji.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #4473 dnia: Kwiecień 25, 2013, 13:31:12 »
Na szczęscie wczoraj wszystko czyściutko, bez kontrowersji.
No i pierwsza kartka dopiero w okolicach 60 minuty. Potem się trochę zesrało, ale ogólnie było ładnie.

Co do Lewego, to ja mam pewną teorię o pracy "u bauera", ale spasuję, bo nie chce mi się wdawać w głupi flejm. Nie dzisiaj.

Generalnie Hiszpanie do domu - jak się nie chce grać, to się przegrywa. I dobrze.

Offline raggnarok

• Super Badass
« Odpowiedź #4474 dnia: Kwiecień 25, 2013, 14:28:35 »
A Fornalik siedzi i zawija sreberka :)

Anyway, wielka szkoda, ze BVB tak slabo skutecznie zagralo na wyjezdzie z Malaga, tam lewy mogl spokojnie ze 2 razy trafic i Krystyne by pojechal w kwalifikacji strzeleckiej :) A co do kadry, to wszystko sprowadza sie imho do trenera. Niestety Fornalik gubi sie strasznie w tej kadrze i poki on bedzie u steru to i Lewy nie pomoze.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #4475 dnia: Kwiecień 25, 2013, 14:36:53 »
No nie wiem - z g*wna bicza nie ukrecisz - co tam trener moze zrobic jak na poziomie to jest pewnie w porywach z 5 graczy u nas.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4476 dnia: Kwiecień 25, 2013, 14:42:49 »
Zależy co rozumiesz przez "poziom". Jeśli klasę światową to aktualnie Lewandowski i Piszczek. Jeśli o solidny europejski poziom, to można by złożyć jedenastkę....ale to mowa  cały czas o średniej drużynie.

Trener? Zauważcie, ze kto się nie dotknie, nie spełnia oczekiwań. Wniosek? Oczekiwania są za wysokie w stosunku co do posiadanego materiału. Jest tylko chyba jeszcze jedna opcja: zatrudnić przykładowo takiego Leńczyka- w znaczeniu kogoś, kto posadzi PRZYKŁADOWO Lewandowskiego (nie jest to hejt!) czy Obraniaka jeśli nie wykażą zaangażowania.

Ja takiego trenera w kadrze nie pamietam. Benhaker miał być szkoleniowcem bezkompromisowym, powiedział nawet w wywiadzie, że dla niego polscy piłkarze to na starcie tylko numery na koszulkach (fajny diss ;D), że nie bedzie świetych krów. Szybko jednak się znalazły.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #4477 dnia: Kwiecień 25, 2013, 14:51:16 »
Zależy co rozumiesz przez "poziom". Jeśli klasę światową to aktualnie Lewandowski i Piszczek. Jeśli o solidny europejski poziom, to można by złożyć jedenastkę....ale to mowa  cały czas o średniej drużynie.

No jak bysmy byli sredni to bysmy raczej awansowali z ME i MS.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #4478 dnia: Kwiecień 25, 2013, 15:10:20 »
Trener? Zauważcie, ze kto się nie dotknie, nie spełnia oczekiwań. Wniosek? Oczekiwania są za wysokie w stosunku co do posiadanego materiału. Jest tylko chyba jeszcze jedna opcja: zatrudnić przykładowo takiego Leńczyka- w znaczeniu kogoś, kto posadzi PRZYKŁADOWO Lewandowskiego (nie jest to hejt!) czy Obraniaka jeśli nie wykażą zaangażowania.
Ja to widzę trochę inaczej: nie każdy nadaje się do prowadzenia kadry. Bez względu ile by nie miał sukcesów klubowych, to jednak kadra narodowa, to trochę inna sprawa - już sama ilość meczy w roku jest bez porównania.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4479 dnia: Kwiecień 25, 2013, 15:50:56 »

No jak bysmy byli sredni to bysmy raczej awansowali z ME i MS.
Raczej nie, bo to turniej poprzedzony eliminacjami, gdzie trafiają najlepsi. No i kilku fartownych/zaangażowanych średniaków- jak my od czasu do czasu. By awansować z grupy w przypadku drużyn jak nasze potrzeba: niezwykle fartownego losowania i sporo szczęścia w samej grze. Oczywiście- bez zaangażowania io potu się nie obejdzie ale jak mówię, przy poziomie drużyn jak nasza, bez tony fartu się nie obędzie. Nie na poziomie Mistrzostw Europ, gdzie nie dostanie się afrykańskiego lub azjatyckiego średniaka.

Ja to widzę trochę inaczej: nie każdy nadaje się do prowadzenia kadry. Bez względu ile by nie miał sukcesów klubowych, to jednak kadra narodowa, to trochę inna sprawa - już sama ilość meczy w roku jest bez porównania.

To prawda, selekcjoner to inna funkcja niż klubowy trener. Tylko czy u nas problemem są kontrowersyjne powołania/brak powołań? Raczej nie, powoływani są wszyscy z zagranicy, czyli docenieni przez klubowe machiny piłkarze. Sądzę, że jedyna szansa to ostra żonglerka składem, bez świętych krów itd. Waldek King nie bardzo ma do tego jaja (jak na razie przynajmniej).

Z trzeciej strony :P  wychodzi nasza przywara narodowa, tj gwałtowność. wywalamy tych szkoleniowców po pierwszych niepowodzeniach jakby co najmniej obejmowali mocną kadrę, aspirująca do sukcesów. Po co wywalali Engela? Janas (tego akurat nie lubiłem) awansował do Mistrzostw- poleciał jednak ze stanowiska. Nie ma szans na dłuższą, perpspektywiczną budowę drużyny.