Autor Wątek: Oscary  (Przeczytany 24871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
Odp: Oscary 2015
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 22, 2015, 11:24:13 »
A w kontekście roli drugoplanowej widziałeś Simmonsa w Whiplash?

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 22, 2015, 17:47:02 »
Whiplash nie widzialem i nie wiem czy zobaczę bo ten film tak średnio mnie interesuje ale chyba będę musiał się przemóc.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 23, 2015, 12:18:38 »
Zobacz, zobacz. Nie bez powodu jest tak głośno o tym filmie.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 24, 2015, 01:05:42 »
namówiłeś mnie, widziałem, świetna rola Simmonsa ale jest on jedynym elementem (prócz muzyki) wyróżniajacy ten film wśród sterty przeciętniaków. good joob ;) ale Norton dalej jest numerem 1 a Duvall 2.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 02, 2015, 10:46:01 »
Obejrzałem kolejne dwa filmy z listy:

Lewiatan - bezpośredni kontrkandydat dla naszej Idy (już zawinął Złotego Globa). Gdzieś na rosyjskiej prowincji Kola, prosty mechanik samochodowy, walczy z administracją miasta o swój dom i należący do niego teren. Wrogiem nr 1 jest lokalny mer, zachowujący się jak typowy watażka, posuwający się do gangsterskich metod zarządzania. Muszę przyznać, że film mi się bardzo podobał, ale najchętniej zobaczyłbym cały serial, bo sporo wątków zostało nie domkniętych i pewnie można by było tę historię wydłużyć. Padały opinie, że film święci triumfy ponieważ jest antyputinowski. Wydaje mi się, że to spora nadinterpretacja, ale jak ktoś będzie chciał w merze dostrzec Putina, a w Koli symbol mieszkańców Rosji, to pewnie sobie to dostrzeże. Nie dziwią mnie natomiast głosy buntujące się przeciwko ukazanemu obrazowi Rosji. Tak, to kolejny film jeszcze bardziej okopujący te wszystkie stereotypy, że wóda, że syf, że bezradność i zamordyzm. Natomiast co do samego tytułu, można go rozumieć wieloznacznie, nawet dosłownie, bo wieloryby w tym filmie się pojawiają, ale myślę, że tytułowy potwór to raczej ukazana w najgorszym świetle administracja.

TL;DR - ludzie myślący powinni obejrzeć, reszta będzie ziewać.

Nightcrawler - nominacja za najlepszy scenariusz oryginalny, no i muszę powiedzieć że to faktycznie jest dosyć oryginalny scenariusz. Wprawdzie przez pierwsze pół godziny czy można nawet nieco dłużej film zmierza donikąd, ale z czasem wszystko nabiera rozpędu. Gylenhaal wciela się w rolę nieco dziwnego, zupełnie wypranego z emocji złodziejaszka, który z zamiłowania pochłania korpocrap. Wktótce ta wiedza przyda mu się, gdyż zakłada firmę reporterską, dostarczającą nocny footage do jednej z lokalnych stacji telewizyjnych w LA. Niektóre z rozmów Gylenhalla z szefową newsów (dawno nie widziana Rene Russo) czy z jego asystentem to czyste złoto. Warto zobaczyć ten film choćby z tego powodu. Ale muszę też pochwalić samego Gylenhalla. Dawno nie widziałem tak bardzo odpychającej, wzbudzającej pogardę postaci.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 02, 2015, 11:31:13 »
ja Idy nie mialem okazji jeszcze widzieć ale Lewiatan jak najbardziej spodobal sie natomiast czy zasluguje na oscara? ciężko ocenic jak wypada na tle innych natomiast po obejrzeniu mialem mieszane uczucia. może wlasnie przez tę nominacje i wygraną na zlotych globach spodziewalem sie nie wiadomo czego.

nightcrawler to typowy kasztan na sobotni seans :D jakoś ten film kompletnie mnie nie rusza mimo że czasu przy nim nie uznaję za straconego

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 02, 2015, 13:01:25 »
Na pewno z tych obcojęzycznych chciałbym sprawdzić jeszcze Dzikie Historie, podobno bardzo fajny.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline quong

• Badass
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 02, 2015, 13:51:42 »
Yo. Nie zauważyłem wątku, a można by w sumie podyskutować, bo Oscary oglądam od wielu lat i choć też jeszcze nie widziałem kilku filmów to niektórych tematach mogę się wypowiedzieć.

First of all - dla tych co śledzą ceremonię wiadomym jest, że akademia uwielbia role z "poświęceniem" lub "oszpecaniem" się. Nie widziałem jeszcze Foxcatchera ani Snajpera, ale wydaje mi się, że duże szanse na statuetkę może mieć tutaj Eddie Redmayne (Teoria Wszystkiego). Z drugiej jednak strony to bardzo młody aktor w stosunku do pozostałych nominowanych, więc akademia może potraktować go jako kogoś co "ma jeszcze czas".

Co do najlepszego filmu natomiast to tutaj batalia jest nieco bardziej zacięta. Mamy rewelacyjny Whiplash, ale aż 4 filmy biograficzne, z czego Snajpier przywodzi na myśl Hurt Locker w reżyserii ex Jamesa Camerona. A historia Oscarów pokazywała, że nic nie rozczula hamerykańskich serc jak historie wojenne i ich bohaterowie. Selma i Snajpier to tytuły, które muszę jeszcze zobaczyć. W zeszłym roku Oscara zgarnął Zniewolony i choć znowu mamy tutaj wyniosły, pompatyczny ton (Selma) to mam nadzieję, że w tym roku akademia da sobie trochę spokój z "czarnym" tematem.

Aktorka pierwszoplanowa - Tutaj się nie wypowiem, gdyż nie widziałem jescze ani Motyla Still Allice, ani Dzikiej Drogi. Rosamund Pike to chyba jakieś nieporozumienie, bo pomimo, iż sam film Zaginiona Dziewczyna był fajny to jednak jej rola nie jest dla mnie jakoś specjalnie wybitnie zagrana, żeby walczyć o statuetkę. Dwa dni, jedna noc i Marion Cotillard to taki melodramacik. W sumie też nic odkrywczego, nie będę spoilował, ale to taki monotematyczny film trochę. Stawiam, że walka rozegra się między Julian a Reese (choć filmów z ich udziałem jeszcze nie widziałem)

Aktor drugoplanowy - Stawiam na Simmonsa, ale Norton i Duvall (choć on bardziej z racji swojego już ogromnego doświadczenia i filmografii) mają równie duże szanse.

Aktorka drugoplanowa trochę mi loto :p

Najlepszy reżyser - Tutaj może być doceniony Richard Linklater za to, że dało mu się nie tyle nakręcić co utrzymać całą obsadę w ryzach przez 15 lat. Jednak nie mam tak naprawdę swojego faworyta w tej kategorii do końca, ponieważ każdy z reżyserów wykonał kawał solidnej roboty przy swoich dziełach. Ciężko więc wybrać mi tego jedno. Co prawda  poprzednie dzieło Wesa Andersona tj. Kochankowie z Księżyca miało swoją nominację za scenariusz w 2013nastym to jednak tutaj, przy Grand Budapest Hotel do zdobycia jest znacznie więcej.

- Najlepszy scenariusz oryginalny - Stawiam na równi Birdman i Grand Budapest Hotel choć ten drugi podobał mi się zdecydowanie bardziej.

- Najlepsza muzyka (czyli mój mały konik) - Nie widziałem niestety Mr. Turnera ani Interstellar. Ciekawi mnie co prawda ten pierwszy, drugi z racji, że to kosmos, i Zimmer to tak trochę predictible ale potwierdzę lub zanegują jak usłyszę/zobaczę. Muzyka z Teorii Wszystkiego bardzo mi się podobała i stawiam ją na równi z muzyką z Gry Tajemnic. Również ( w odpowiedniej stylistyce nawiązującej do samego filmu) świętny score miał Grand Budapest Hotel. Alexandre Desplat nominowany jest właśnie za dwa dzieła w tym roku i uważam, że to znaczący fakt na to, że za któreś z nich powinien dostać Statuetkę. Srogo się rozczaruję jak będzie inaczej.

Co do reszty to musiałbym mieć nieco więcej czasu bo piszę z Joba. Może napiszę później.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 22, 2015, 09:14:47 »
no kto ogląda? ja postaram się wrócić z pracy. walnąc parę meczy w evolve, lekka drzemka i jazda. specjalne jutro wziąłem sobie wolne. pewnie na filmwebie ktoś wrzuci jakiś stream z canal+ który jak zwykle ma 'ogarniającego' tłumacza :D

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 22, 2015, 15:39:22 »
Podobno na tvn24 ma być transmisja, ale to chyba tylko fragmenty czy coś, nie jestem pewien. Przy okazji obstawiam kilka tytułów:

najlepszy film - nie widziałem Snajpera, Boyhood, Gry Tajemnic i Selmy - obstawiam Birdmana
najlepsza reżyseria - Birdman
najlepszy aktor - waham się pomiędzy Carrelem i Red­may­ne, ale jednak stawiam na tego pierwszego
najlepsza aktorka - widziałem tylko Teorię i Zaginioną Dziewczynę, ale tu nie ma co wybierać, bez wielkich kreacji
najlepszy aktor drugoplanowy - zdecydowanie Simmons
najlepsza aktorka drugoplanowa - widziałem tylko Birdmana i faktycznie w jednej scenie Stone wygrywa (w sumie podobnie za jedną scenę kilka lat temu Oskara dostała Lawrence, więc to jest do zrobienia)
najlepszy scenariusz oryginalny - Nightcrawler
najlepszy scenariusz adaptowany - widziałem tylko Whiplash i Teorię, więc stawiam na ten pierwszy
najlepszy film nieanglojęzyczny - w sumie bardziej podobał mi się Lewiatan, ale niech będzie patriotycznie że Ida
najlepsze zdjęcia - technicznie zdecydowanie Lubezki za Birdmana, ale Oskara powinien dostać Yeoman za Grand Budapest Hotel. Chociaż trzymam też kciuki za polską ekipę.
najlepszy montaż - Whiplash
najlepsza scenografia - Grand Budapest Hotel

pozdr
psn - Skrubolski

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 22, 2015, 15:50:48 »
Ja mam Canal+ i nie wiem czy oglądać w ten sposób, bo tłumacz zazwyczaj jest fatalny. Ja wiem, że to jest trudna rola i w ostatnich edycjach trochę się wyrobił, no ale ja i tak wolę słuchać oryginalnych wypowiedzi. Zabrali mi z kablówki Pro7, gdzie zawsze pokazywali po angielsku. Może puszczę jakiś stream na telewizorze.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 22, 2015, 17:47:11 »
w tvp info tez ma byc niby studio ale canal+ chwali sie niby ze maja jako jedyni transmisje wiec pewnie w tych dwoch stacja beda siedzieli przemądrzali kulturoznawcy i znawcy kina a na dole w paseczku będzie info jaki film za co dostał oskara :P

moje typy
film - Grand Budapest Hotel
aktor pierwszoplanowy - Keaton
aktor drugoplanowy - Norton
aktorka pierwszoplanowa - -
aktorka drugoplanowa - Stone
reżyser - Anderson albo Inarritu z naciskiem na Andersona
scenariusz oryginalny - Birdman
adaptowany - Snajper
nieanglo - Ida (trzymam kciuki a lewiatan nie zasluguje)
charakteryzacja - Grand Budapest Hotel
muzyka - Interstellar
scenografia - Grand Budapest Hotel
efekty - Interstellar
zdjęcia - Birdman/Ida

a reszta nikogo. z większych filmów nie widziałem Snajpera, Teorii Wszystkiego, Foxcatchera i Gry Tajemnic

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 22, 2015, 17:51:57 »
Dla abonentów NC+ którzy nie mają pakietu Canal+ gala jak i wtorkowa powtórka będzie odkodowana. To tak z okazji 20-lecia stacji w Polsce.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 22, 2015, 18:13:39 »
A w sumie widziałem większość, to może postrzelam na zwycięzców. Nie wszystkie wyniki mi pasują, ale patrząc na faworytów i własną intuicję, to u mnie wygląda to tak:

najlepszy film - nie widziałem Selmy, Snajpera i Grand Budapest Hotel, ale tutaj Boyhood jest pewnikiem. Ma BAFTĘ, ma już Złotego Globa, Akademia bardzo by zaskoczyła, gdyby i oni nie nagrodzili Boyhooda.
aktor pierwszoplanowy - tutaj mam zagwozdkę, bo sam osobiście dałbym nagrodę Keatonowi, ale duże szanse ma tu też Eddie Redmayne. Postawię jednak na Keatona.
aktor drugoplanowy - J. K. Simmons. Ewentualnie Norton, ale to Simmons pokazał w tym roku klasę.
aktorka pierwszoplanowa - nie widziałem kilku filmów, ale tu stawiam na Julianne Moore, bo podobno powala w 'Still Alice'. Rosamund Pike była świetna, ale według mnie to nie jest jeszcze rola oscarowa. To samo Felicity Jones (choć nie obraziłbym się, jakby wygrała).
aktorka drugoplanowa - Emma Stone, faworytem jest Patricia Arquette z 'Boyhooda', ale według mnie ta kreacja nie była niczym specjalnym i nie rozumiem zachwytów. Za to Stone poradziła sobie świetnie - widziałem z nią trochę filmów i tutaj wypadła najbardziej przekonująco, naturalnie. Ale nie od dziś Akademia tego nie docenia.
Reżyseria - Najbardziej zachwyciła mnie w 'Birdmanie', ale to też nie zostanie docenione. Statuetkę jak w banku ma Linklater za sam fakt, że 'Boyhood' powstawał tyle czasu. To wystarczy, nie musi być to film wybitny (choć według mnie i tak był świetny).
Scenariusz oryginalny - Birdman. Tutaj myślę, że nie ma z kim rywalizować.
Scenariusz adaptowany - Whiplash, ale tu też może być ciężko. Większe szanse ma 'Teoria wszystkiego' i na nią stawiam, choć według mnie Whiplasowi się ta nagroda należy.
Film nieanglojęzyczny - Cóż, tu nie widziałem żadnego, ale trzymam kciuki za 'Idę', bo taka wygrana byłaby dobra dla naszego kina. No i też ma spore szanse.
Charakteryzacja - może i nie oglądałem Grand Budapest Hotel, ale nie umknęło mi, jak świetnie jest ten film zrobiony właśnie pod względem charakteryzacji i scenografii. Więc stawiam na niego.
Muzyka - Tutaj z kolei nic według mnie się zbytnio nie wyróżniało - soundtrack z Interstellara nawet się nie umywa do tego z 'Incepcji' - więc autentycznie nie wiem.
Piosenka - słyszałem tylko tę z Lego, więc nie głosuję :p
Scenografia - Grand Budapest Hotel
Efekty specjalne - Ewolucja Planety Małp. Ale Interstellar ma niestety większe szanse, czego trochę nie rozumiem, bo również w tej kwestii film nie zachwycił.
Kostiumy - Też Grand Budapest. Pominą go przy reżyserii i prawdopodobnie scenariuszu, więc niech sobie chociaż na tego typu kategoriach odbije.
Zdjęcia - Birdman, a może Ida?
Film animowany - Jak wytresować smoka 2, zdecydowanie. Choć 'Sekrety morza' też mogłyby dostać - 'Sekrety księgi z Kells' to rewelacyjna animacja i ufam twórcom, że tutaj jest podobnie, nietypowo.
Dźwięk - Birdman
Montaż - Whiplash

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 22, 2015, 22:12:11 »

ja już nie mogę się doczekać

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 23, 2015, 02:19:11 »
Dziewczyna grająca Idę na czerwonym dywanie prezentowala sie świetnie w porównaniu do tych amerykańskich gwiazdeczek

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 23, 2015, 03:36:41 »
No i mamy Idę z Oscarem :D

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 23, 2015, 04:04:21 »
Ale za to przemówienie (w trakcie którego mikrofon juz zaczął zjeżdżać) na następnego Oskara znowu poczekam prawie 100lat :P

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 23, 2015, 09:10:03 »
No i całkiem nieźle trafiłem. Na pewno zupełnie mi nie poszło z babkami, ale tego się spodziewałem bo prawie nic z tych filmów nie widziałem, a jednak nie chciałem polegać na hajpie. Natomiast ewidentny fail zaliczyłem ze scenariuszami.

najlepszy film - nie widziałem Snajpera, Boyhood, Gry Tajemnic i Selmy - obstawiam Birdmana
najlepsza reżyseria - Birdman
najlepszy aktor - waham się pomiędzy Carrelem i Red­may­ne, ale jednak stawiam na tego pierwszego
najlepsza aktorka - widziałem tylko Teorię i Zaginioną Dziewczynę, ale tu nie ma co wybierać, bez wielkich kreacji / Julianne Moore
najlepszy aktor drugoplanowy - zdecydowanie Simmons
najlepsza aktorka drugoplanowa - widziałem tylko Birdmana i faktycznie w jednej scenie Stone wygrywa (w sumie podobnie za jedną scenę kilka lat temu Oskara dostała Lawrence, więc to jest do zrobienia) / Patricia Arquette
najlepszy scenariusz oryginalny - Nightcrawler / Birdman
najlepszy scenariusz adaptowany - widziałem tylko Whiplash i Teorię, więc stawiam na ten pierwszy / Gra tajemnic
najlepszy film nieanglojęzyczny - w sumie bardziej podobał mi się Lewiatan, ale niech będzie patriotycznie że Ida
najlepsze zdjęcia - technicznie zdecydowanie Lubezki za Birdmana, ale Oskara powinien dostać Yeoman za Grand Budapest Hotel. Chociaż trzymam też kciuki za polską ekipę.
najlepszy montaż - Whiplash
najlepsza scenografia - Grand Budapest Hotel

pozdr
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2015, 09:15:08 wysłana przez Screwball »
psn - Skrubolski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 23, 2015, 10:35:06 »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 23, 2015, 10:45:09 »
Nie kliknąłem, ale podejrzewam, że to jakiś smutny link powiązany z Idą?

pozdr
psn - Skrubolski

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 23, 2015, 10:59:21 »
Hihi. Simplexowi znowu znak ucięło.
Chciał chyba to wkleić.

http://www.pch24.pl/Mobile/Informacje/informacja/id/34088

Nie chcemy tego Oscara!

Choć wizja Oscara dla ?Idy? ekscytuje elity postkolonialnej III RP ? musimy stanowczo zaprotestować i powiedzieć głośno: nie chcemy tego Oscara! Cena, jaką przyszłoby nam za niego zapłacić byłaby bowiem obłędnie wysoka.

(...)
Nagroda ta podniesie bowiem rangę antypolskiej i antycywilizacyjnej propagandy. (...)

Haha, tutaj głosy z ludu:

http://wpolityce.pl/kultura/234805-ida-nagrodzona-oskarem-sukces-kontrowersyjnego-filmu-w-los-angeles

« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2015, 11:02:49 wysłana przez szczqcz »
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 23, 2015, 11:04:41 »
Smutne.
psn - Skrubolski

Offline freekEza

• Super Badass
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 23, 2015, 11:41:11 »
Muszę być chamem totalnym, bo zasnąłem na "Idzie", nie widzę tego geniuszu :P Ten film wygląda, jakby go zrobił student filmówki na zaliczenie. Szkoda, że statuetki nie zgarnął Keaton, chłop zagrał genialnie i w ogóle ładnie odbudował karierę. Smutek.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 23, 2015, 11:44:49 »
Ten film wygląda, jakby go zrobił student filmówki na zaliczenie.
Hehehe, zajebiście to brzmi w połączeniu z tekstem kamerzysty, który opowiadał jak to jego amerykańscy koledzy żalili się, że oni biedaczki muszą kręcić jakieś Iron Many, Spidermany czy inne Batmany, a on może dać upust swojemu geniuszowi.
To może niech ci biedni operatorzy z USA przeniosą się do nas? ;D

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 23, 2015, 11:48:33 »
Przeniosą się, jak u nas będą płacić w dolarach, a nie w papierze toaletowym.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 23, 2015, 11:51:23 »
Te, a znacie tę teorię, że jak film jest o krzywdzie żydowskiej z lat 30 i 40 XX wieku to Oscar jest z automatu przyznawany?  ;D

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 23, 2015, 11:55:21 »
Te, a znacie tę teorię, że jak film jest o krzywdzie żydowskiej z lat 30 i 40 XX wieku to Oscar jest z automatu przyznawany?  ;D
To to żydowskie lobby trzęsące Hollywood? ;D

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 23, 2015, 12:00:48 »
Dobra, pierwszy Oscar dla polskiego filmu. Teraz czekamy na Oscara za Sound Editing dla słynnej polskiej szkoły dźwiękowców!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 23, 2015, 12:01:39 »
Muszę być chamem totalnym, bo zasnąłem na "Idzie", nie widzę tego geniuszu :P Ten film wygląda, jakby go zrobił student filmówki na zaliczenie. Szkoda, że statuetki nie zgarnął Keaton, chłop zagrał genialnie i w ogóle ładnie odbudował karierę. Smutek.

Niekoniecznie, po prostu do ciebie nie trafił, a przecież to nie jest kino popcornowe. Ja nie przepadam za obrazami Picasso. Natomiast co do Keatona to może nie mówmy jeszcze "hop", za kilka lat zobaczymy, czy faktycznie odbudował karierę.

Hehehe, zajebiście to brzmi w połączeniu z tekstem kamerzysty, który opowiadał jak to jego amerykańscy koledzy żalili się, że oni biedaczki muszą kręcić jakieś Iron Many, Spidermany czy inne Batmany, a on może dać upust swojemu geniuszowi.

Akurat polscy operatorzy to chyba najbardziej doceniana grupa zawodowa na świecie. Po Hollywood chodziła nawet kiedyś anegdota, że jeżeli ktoś liczy na angaż przy filmie jako operator, to dobrze żeby miał polsko brzmiące nazwisko.

pozdr
psn - Skrubolski

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 23, 2015, 12:11:22 »
Akurat polscy operatorzy to chyba najbardziej doceniana grupa zawodowa na świecie. Po Hollywood chodziła nawet kiedyś anegdota, że jeżeli ktoś liczy na angaż przy filmie jako operator, to dobrze żeby miał polsko brzmiące nazwisko.
Mnie nie musisz tego pisać, ja to wiem. :)

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 23, 2015, 12:13:29 »
Ja tylko powiem, że cieszę się z tak wielu statuetek dla znakomitego Grand Budapest Hotel i gratki dla Idy ale też mnie nudziła niesamowicie.

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 23, 2015, 13:21:02 »

Niekoniecznie, po prostu do ciebie nie trafił, a przecież to nie jest kino popcornowe. Ja nie przepadam za obrazami Picasso. Natomiast co do Keatona to może nie mówmy jeszcze "hop", za kilka lat zobaczymy, czy faktycznie odbudował karierę.

pozdr

Chciałbym żeby tak było ;)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 23, 2015, 13:23:03 »
No, ale kaman. Nie jeden raz słyszałem opinie o polskich operatorach i w przeważającej większości były to opinie bardzo pozytywne. Może wypowie się ktoś, kto bliżej siedzi. Vramin? Ktokolwiek?

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 23, 2015, 13:23:47 »
Moja odpowiedź Ci nie wystarczy?

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 23, 2015, 13:25:32 »
Nie wiem jaki masz kontakt z filmem i produkcjami. Wiem, że są tu osoby będące dość blisko - czy to zawodowo czy też przy okazji pracy lepszej połowy. :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 23, 2015, 13:35:50 »
Może powiem, że mój brat od jakiegoś miesiąca pracuje z Łukaszem Żalem na planie w Bieszczadach, więc czasem coś tam się dowiaduje na temat filmu z pierwszej ręki ;) (tzn. pracował, bo Łukasz jest teraz w LA). Ale wracając do tematu to raczej oczywista oczywistość, że polscy operatorzy to jeden z naszych najlepszych towarów eksportowych. 

pozdr
psn - Skrubolski

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 23, 2015, 13:39:17 »
Boogie, może Twoje nazwisko nie jest dostatecznie polskie? Na fronda.pl Ci doradzą.

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 23, 2015, 13:41:08 »
Dlatego zastanawiam się czy po obronie mgrki nie zmienić na Weiss czy Baum ;)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 23, 2015, 14:17:36 »
Nikt nie mówi, że wystarczy ukończyć filmówkę na wydziale operatorskim i już pracujesz w Hollywood. No ale jeżeli to zrobiłeś i masz jeszcze żydowskie pochodzenie, no to jednak już pracujesz w Hollywood ;-)

pozdr
psn - Skrubolski