Autor Wątek: Gwiezdne Wojny - temat ogólny  (Przeczytany 101183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
Odp: Gwiezdne Wojny - temat ogólny
« Odpowiedź #600 dnia: Czerwiec 06, 2018, 10:50:38 »
Ten smród, który się ciągnie to kogoś w ogóle? Bo ja o zmianie reżysera słyszałem coś tam, ale szybko zapomniałem. Przeciętny Kowalski ma to w tyłku przecież.

Przy tym filmie nie było oddolnego, fandomowego hajpu, który jednak jest dosyć ważny przy takiej produkcji. Właśnie przez to ten film tak trochę nikogo.
No a dlaczego nie było? Bo wychodzi na to, że niektórzy są rozczarowani kierunkiem jaki obrał Disney.

Jasne, niektórzy są rozczarowani.

No a dlaczego nie było? Bo wychodzi na to, że niektórzy są rozczarowani kierunkiem jaki obrał Disney.
(filmu, który zarobił 1,3 mld $ w żadnym wypadku nie można określać jako "powszechnego rozczarowania")
Oczywiscie że można. Inaczej dojdziemy do wniosku, że Transformers to dobre filmy...

Pewnie trzeba by zdefiniować "powszechne rozczarowanie" - ale skoro miliony ludzi oglądają kolejne części tych filmów, to chyba nie chodzą do kina za karę?

pozdr
A to są jakieś filmy, które się ogląda za kare?

No więc właśnie. Ludzie na to chodzą, ponieważ najwyraźniej lubią oglądać te filmy.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #601 dnia: Czerwiec 06, 2018, 10:56:59 »
Co jak co, ale jakby ktos nam powiedzial 5 lat temu, ze bedzie film z uniwersum Gwiezdnych Wojen o Hanie Solo i to bedzie klapa finansowa, to nikt by nie uwierzyl.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #602 dnia: Czerwiec 06, 2018, 11:08:58 »
Ten smród, który się ciągnie to kogoś w ogóle?
Ani trochę mnie to nie interesuje. O tej dramie z reżyserem też przypomniałem sobie przy okazji tej rozmowy - i też z czyjegoś posta. Dla mnie jedyny marketing jaki jest potrzebny to 3 sekundy trailera z napisem "Star Wars Cośtam - w kinach od Kiedyśtam".

Jestem fanem uniwersum, Sithów, nawet tych pedalskich Jedi, statków i pojazdów - żadne Don Simony tego świata nie obrzydzą mi Star Wars.

Dzisiaj idę trzeci raz na Solo, tym razem z Papugiem, bo czasu nie miała. Całe kino dla naszej dwójki. ;D

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #603 dnia: Czerwiec 06, 2018, 11:30:51 »
No więc właśnie. Ludzie na to chodzą, ponieważ najwyraźniej lubią oglądać te filmy.

pozdr
No a na solo nie poszli. tych Niektórych widać jest już całkiem sporo.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #604 dnia: Czerwiec 06, 2018, 11:48:30 »

pozdr
No a na solo nie poszli. tych Niektórych widać jest już całkiem sporo.

Czemu nie poszli na Solo gadaliśmy wcześniej. Teraz gadamy o "powszechnym rozczarowaniu TLJ", którego nie było. Rozczarowanie pewnie było spore, ale na pewno nie "powszechne".

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #605 dnia: Czerwiec 06, 2018, 12:06:54 »
Ja nie poszedłem za kare po E8.

We are millions!!!!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #606 dnia: Czerwiec 06, 2018, 12:28:21 »
Żałuj, ze nie poszedłeś!
To nie jest rewelacyjny film, ale na tle wszystkich tych nowych części to jednak jest.
Nawet lepsiejszy od Rołcz Łan (to też nie jest żaden wyczyn bo Rołcz Łan słabe).

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #607 dnia: Czerwiec 06, 2018, 12:38:44 »
Ja nie poszedłem za kare po E8.

We are millions!!!!There are dozens of us, dozens!

NMZC.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #608 dnia: Czerwiec 06, 2018, 23:15:09 »
(to też nie jest żaden wyczyn bo Rołcz Łan słabe).

Nie lubię nowych SW ale to dla mnie dobry film był jednak... szkoda, że nie bardziej mroczny ale nie potrafię go skrytykować nawet jakbym chciał. ;)

• I Am Robot
« Odpowiedź #609 dnia: Czerwiec 06, 2018, 23:33:46 »
Trzy razy obejrzane i za każdym razem bawiłem się świetnie. Ilość odniesień, mrugnięć oczkiem czy sytuacji przeniesionych 1:1 jest dla fana prawdziwym nerdgazmem. W odległej galaktyce, of cuz. :) Porządne kino przygodowe.

Papug też dobrze się bawiła, ale ona ma takiego samego pierdolca jak ja na SW.

W przyszłą środę idziemy jeszcze raz i na nowy Park Jurajski.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #610 dnia: Czerwiec 07, 2018, 07:35:24 »
4 razy do kina na ten sam film? I prawo na to pozwala? ;)

• I Am Robot
« Odpowiedź #611 dnia: Czerwiec 07, 2018, 10:46:33 »
W stanach pozwala - Qbar przynajmniej trzy razy zalicza każde SW. Jak będzie u nas? Zobaczymy.
Na pewno będę stawiał czynny opór przy aresztowaniu oraz zażądam obecności dziennikarzy TVN. ;D

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #612 dnia: Czerwiec 29, 2018, 16:48:01 »
Po klapie Solo w Lucasfilm się zagotowało. Pracę może stracić K. Kennedy i po raz pierwszy Disney faktycznie może zacząć ingerować w Star Wars. Dla tych, co myśleli, że Disney już wcześniej maczał łapy w SW (czyli dla większości ludzi) polecam ten cytat:

Lucasfilm ma dużo swobody podczas pracy, tak samo jak Marvel i Pixar, więc to oni odpowiadają za to, jak Gwiezdne Wojny wyglądają, a nie znienawidzony przez niektórych Disney.

Polecam cały tekst, jest tam kilka innych ciekawostek (np. że studio zdaje sobie sprawę, że filmy stały się zbyt politycznie poprawne).

https://naekranie.pl/aktualnosci/ogromne-problemy-lucasfilmu-i-gwiezdnych-wojen-disney-ratuje-sytuacje-3303665

pozdr
psn - Skrubolski

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #613 dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:28:35 »
I dobrze! Kennedy to najgorsze co się przydarzyło tej marce.

Offline Arcybibosz

• Ultimate Badass
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #614 dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:32:45 »
A tej marce przydarzyło się w ogóle coś dobrego od 35 lat jeśli chodzi o filmy ;)?

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #615 dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:39:06 »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #616 dnia: Czerwiec 30, 2018, 11:52:33 »
Disney zły, bo zabawki słabo idą. Dobre i to.

RJ i KK do wora i z łodzi!

Ktoś nowy to musi ogarnąć jakoś.

Ale i tak obawiam się równania do Marvela - z wszelkimi numerkami które będą się musiały zgadzać - kasa, lajki, tłity, wyświetlenia trailera i zabawki.
Na szczęście gorzej być może...
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #617 dnia: Czerwiec 30, 2018, 12:57:03 »
Właśnie porównania do marvela są bardzo na miejscu bo tam ktoś (Faige) ogarnia kilka filmów w przód, ma wizje uniwersum, a nie że wymyślają na miejscu kolejne filmy i rozwój fabuły.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Arcybibosz

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #618 dnia: Czerwiec 30, 2018, 13:00:50 »
Wg mnie żeby z tego szamba wyjść powinni pójść w coś takiego jak Marvel - wprowadzić nowe postacie, filmy o nich. Później mogliby dawać crossovery w postaci epizodów numerycznych.

Prequele o znanych już z każdej strony postaciach nie interesują mnie kompletnie.

To uniwersum ma taki potencjał, a jest tak marnowany że aż przykro patrzeć.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #619 dnia: Czerwiec 30, 2018, 13:21:13 »
No to dopiero by się zawinęli z tym lucasfilmem po wprowadzeniu takiego pomysłu. Film o Hanie Solo to klapa. O HANIE SOLO. O nowych postaciach to by była kompletna porażka. Marvel budował swoje uniwersum od lat 60 i to było zawsze spójne uniwersum. SW oczywiście też ma bardzo rozbudowane uniwersum, ale tam nikt nie może się mierzyć z postaciami z filmów, to nisza (duża, ale jednak nisza). Marvel jednak ma w pip bohaterów na podobnym poziomie rozpoznawalności (oczywiście niektórzy są o wiele bardziej znani, ale jednak Marvel ma znacznie więcej mocno rozpoznawalnych i rozproszonych bohaterów).

pozdr
psn - Skrubolski

Online Rolek

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #620 dnia: Czerwiec 30, 2018, 13:42:07 »
Czyli jednak idea ubicia bohaterów męskich świń i zastąpienie ich kobietami wyszło serii na spadek sprzedaży zabawek? Oni myśleli, że te zabawki kupują głównie dzieci i dziewczynki, a nie piwniczne zboki?

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #621 dnia: Czerwiec 30, 2018, 13:55:23 »
Jak piwniczne zboki to zastąpienie kobietami chyba na plus? SW zdychały całe milenium, raczej w Lucasie szukać przyczyny i w nijakości post Lucasowych tworów. Bez autora takie kino produkt ginie w masie podobnego szitu. What a shock.

Offline Arcybibosz

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #622 dnia: Czerwiec 30, 2018, 14:06:03 »
No to dopiero by się zawinęli z tym lucasfilmem po wprowadzeniu takiego pomysłu. Film o Hanie Solo to klapa. O HANIE SOLO. O nowych postaciach to by była kompletna porażka. Marvel budował swoje uniwersum od lat 60 i to było zawsze spójne uniwersum. SW oczywiście też ma bardzo rozbudowane uniwersum, ale tam nikt nie może się mierzyć z postaciami z filmów, to nisza (duża, ale jednak nisza). Marvel jednak ma w pip bohaterów na podobnym poziomie rozpoznawalności (oczywiście niektórzy są o wiele bardziej znani, ale jednak Marvel ma znacznie więcej mocno rozpoznawalnych i rozproszonych bohaterów).

pozdr

Dali by historie o jakimś kozaki jedi który ukrywał się latami przed pogromem i dało by się to oglądać.
Wszystko byłoby lepsze od prequeli i lasek które w tydzień przechodzą drogę od zera do jedi który jest w stanie walczyć z gościem który walkę trenował od małego. Ten Jedi w trakcie filmu zdobyłby strój hobby feta to już w ogóle wszyscy by byli zadowoleni.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2018, 14:16:16 wysłana przez Arcybibosz »

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #623 dnia: Lipiec 01, 2018, 09:18:01 »
Dali by historie o jakimś kozaki jedi który ukrywał się latami przed pogromem i dało by się to oglądać.
Jest coś takiego, tylko że rysunkowe, "Star Wars: Rebelianci" się nazywa. Przygody Kanana sprzed spotkania z Ezrą to pewnie niezły materiał na samodzielny film.

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #624 dnia: Lipiec 01, 2018, 13:46:32 »
I dobrze! Kennedy to najgorsze co się przydarzyło tej marce.
A ona to sie chociaż orientowała o co chodzi w tych filmach, bo co widziałem z nią wywiady to typowy corpo-ludek z niej, bez duszy

Ogólnie Marvel dla mnie też jest troche w dupie bo po genialnych Avengersach które wywróciły cały stół kolejne filmy które beda wychodzić a dzieją sie przed, są moim zdaniem bez sensu

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #625 dnia: Lipiec 01, 2018, 16:00:14 »
Jest coś takiego, tylko że rysunkowe, "Star Wars: Rebelianci" się nazywa. Przygody Kanana sprzed spotkania z Ezrą to pewnie niezły materiał na samodzielny film.

No i to jest to, o czym mówiłem. Bibosz piszę o jakimś kozaku, poźniej okazuje się że taki kozak już jest, szkoda tylko że "nikt" go nie zna. Zejdźcie na ziemię. Przy takim filmie Solo byłby hitem sezonu.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #626 dnia: Lipiec 01, 2018, 17:25:58 »
No, bo Czarną Panterę, Ant-Mana czy nadchodzącą Cpt. Marvel to tez wszyscy znali.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #627 dnia: Lipiec 01, 2018, 20:04:44 »
Nie, dlatego też taki Antman ledwo na siebie zarobił (w USA 180mln, co przy budżecie 130mln jest mega porażką, ale film sobie lepiej poradził poza Stanami i w sumie wyszedł na plus). Czarna Pantera to trochę ewenement którego nie potrafię zrozumieć, ale też to nie jest jakiś nieznany bohater (a latach 70. było o nim dosyć głośno w związku z kontrowersjami wokół organizacji Czarnych Panter) do tego był już podprowadzany w poprzednich filmach, no i na pewno zadziałał tu bonus pierwszego filmu o afrosuperherosie MCU.

Natomiast Captain Marvel to bez wątpienia postać znacznie bardziej rozpoznawalna od Kanana z Rebeliantów, pojawia się na kartach komiksów Marvela od 50 lat. W sumie to jest ciekawa historia, bo oryginalnie Captain Marvel to była postać wymyślona przez wydawnictwo Fawcett Comics i w latach 40. Kapitan sprzedawał się nawet lepiej od Supermana. Zresztą DC zaskarżyło Fawcett, że ich bohater za bardzo przypomina facia ze stali. Konflikt między tymi wydawnictwami skończył się tak, że DC przejęło prawa do tej marki. W latach 70. chcieli wznowić przygody tego typa, ale teraz już był nowy Captain Marvel wydawany przez Marvel Comics, które stało się w międzyczasie komiksową potęgą. DC nie mogło wydawać komiksów nazywających się jak konkurencyjne wydawnictwo, zmienili więc imię tego bohatera na Shazam.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #628 dnia: Lipiec 01, 2018, 20:35:59 »
Ale Fim o Solo to nie jest klapa, dlatego ze to film o Solo. Raczej dlatego, ze to conajwyzej przeciętna produkcja obarczona całym smrodem jaki się teraz za LucasFilmem ciągnie (na który sobie zapracowali).

Antman tak ledwo zarobił, ze będzie sequel.

Zakwestionowałbym czy dla ogólnej publiki cpt Marvel czy Pantera to byly rozpoznawalne postacie. Nie bardziej niż taki Fett, czy Lando. W świecie SW jest masa ciekawych postaci spokojnie mogących dorównać  tym z MCU. Różnica jest taka, ze MCU jest prowadzone w przemyślany i zaplanowany sposób, bez jawnego antagonizowania swojej corowej społeczności.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #629 dnia: Lipiec 01, 2018, 21:12:21 »
Ale Fim o Solo to nie jest klapa, dlatego ze to film o Solo. Raczej dlatego, ze to conajwyzej przeciętna produkcja obarczona całym smrodem jaki się teraz za LucasFilmem ciągnie (na który sobie zapracowali).

Możemy się tak przerzucać argumentami - przeciętność nie musi być żadnym powodem klapy, często to nawet atut, poza tym dla mnie (i dla większości osób na forum) to bardzo sprawny popkorniak budzący raczej pozytywne emocje. Smród za Lucasem, ktoś już też tak argumentował (chyba Pikacz), to coś, o czym wie i czym interesuje się jakaś garstka ludzi w skali mainstreamu. No i nie wiem co za smród za Lucasem wcześniej się ciągnął, bo filmy ludziom się podobają, zarabiają mega hajsy, a hejterzy to byli i przy okazji poprzedniej trylogii, jak i przy oryginalnej (przy Imperium pojawiały się bliźniacze zarzuty jak przy okazji TLJ).

Fakt jest jeden. Solo jest klapą i z tym nie możemy dyskutować. A skoro taki bohater nie przyciągnął do kin zwykłych ludzi (bo fanbase poszedł i tak w pierwszy dzień), to robienie filmu o kimś nieznanym jest pewnie biznesowo wątpliwe dla Disneya (tym bardziej jak skasowali film o Obi Wanie, który też jest powszechnie uwielbianą postacią tego uniwersum).

Antman tak ledwo zarobił, ze będzie sequel.

No bo tak sobie wymyślił to Faige, który może sobie pozwolić na planowanie filmów na 5 lat do przodu - to jest zajebiste. Antman ostatecznie na siebie zarobił, więc nie widzę problemu.

Zakwestionowałbym czy dla ogólnej publiki cpt Marvel czy Pantera to byly rozpoznawalne postacie. Nie bardziej niż taki Fett, czy Lando. W świecie SW jest masa ciekawych postaci spokojnie mogących dorównać  tym z MCU.

No właśnie nie ma tej masy postaci. Fett czy Lando to jest druga linia zaraz za Solo i Skywalkerami. O tym tu mówiłem:

SW oczywiście też ma bardzo rozbudowane uniwersum, ale tam nikt nie może się mierzyć z postaciami z filmów

Potrafisz wymienić jakiś znanych bohaterów SW nie pojawiających się w filmach?

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #630 dnia: Lipiec 01, 2018, 22:23:22 »
Przede wszystkim nowe filmy muszą być dobre, to i piniondz będzie.

A jak wywalają cały kanon i robią gówno to i fani i zwykli mają wewdupie.

Nie rozumiem czemu wywalili wszystko zamiast czerpać z tylu opowieści i bohaterów. Nawet KOTOR przy treatmencie byłby super filmem albo i kilkoma.

Gdyby mieli jakieś super historie które wymagały oczyszczania, to jeszcze by to szło zrozumieć. Ale oni nie dali nic w zamian. Nic.

Ja na Solo nie poszedłem po SJWE8. Pewnie takich jak ja było niewielu, ale zawsze to parę milionów im pewnie odpadło.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #631 dnia: Lipiec 02, 2018, 06:59:05 »

Potrafisz wymienić jakiś znanych bohaterów SW nie pojawiających się w filmach?

pozdr
Więcej niż niż marvelowcow nie pojawiających się w filmach ;) ale mainstream tak samo nie będzie znać jednych i drugich. Dla nich Thrawn to taki sam noname jak one-above-all.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #632 dnia: Sierpień 08, 2018, 16:10:38 »
Fakt jest jeden. Solo jest klapą i z tym nie możemy dyskutować. A skoro taki bohater nie przyciągnął do kin zwykłych ludzi (bo fanbase poszedł i tak w pierwszy dzień)

Ja nie poszedlem. Raz, ze akurat mi sie syn urodzil, a dwa ze nie mialem nawet cisnienia na ten film. Trailery nie zachecaly w zaden sposob (wprost przeciwnie), smrodek po Ep. VIII jeszcze nie wywietrzal, a do tego Rogue One uwazam za najgorszy film z uniwersum SW (tak, gorszy nawet niz Ep. 1, 2 i 8).

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski