Autor Wątek: Odchudzanie/ćwiczenia, co zrobić żeby się tak chciało jak się nie chce ;).  (Przeczytany 163045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
Ja na skrętnym mam schiz, że mi kolana wyłamie.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
https://youtu.be/1F1XgHKtvg8

O tym, ze suplementacja BCAA jest zbedna.
Kilka madrych głów tu jest (Sałata? ), jak sie zapatrujecie?

Mowa w skrocie o tym, ze np na redukcji zwiekszyc podaz białka w jedzeniu ot I tyle.

Offline Sałata

• Stały bywalec
Odp: Odchudzanie/ćwiczenia, co zrobić żeby się tak chciało jak się nie chce ;).
« Odpowiedź #1682 dnia: Marzec 03, 2019, 18:05:58 »
https://youtu.be/1F1XgHKtvg8

O tym, ze suplementacja BCAA jest zbedna.
Kilka madrych głów tu jest (Sałata? ), jak sie zapatrujecie?

Mowa w skrocie o tym, ze np na redukcji zwiekszyc podaz białka w jedzeniu ot I tyle.

Obecny... :). Chlop na filmie ma calkowita rację odnosnie aminokwasów rozgałezionych. Suplementacja BCAA jest zbędna. Glownym skladnikiem jest leucyna, ktora daje sygnal do syntezy bialka na miesnie (MPS) pod warunkiem odpowiedniej stymulacji i odpowiedniego snu. BCAA jest prawie w każdym białku (wyjatek stanowi bialko roslinne). NIe zgodzę się jedynie na ilosc rekomendowanego bialka. Z doswiadczenia wiem, ze 100-120g / dobe w zupelnosci wystarczy i im bardziej zaawansowany zawodnik tym mniej jego trzeba spozywac. Wazna jest jakosc przede wszytskim. Tutaj zoltka, podroby  goruja.

Ogolnie: cwicz, jedz zdrowo i  spij do oporu. To recepta na sukces i mase miesniowa. Jedyni z wiekeiem potrzeba troche wiekszej cierpliwosci bo zdolnpsci regeneacyjne spadaja.
Saludos
Saláta

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1683 dnia: Marzec 03, 2019, 19:44:40 »
Ja stosuje 2 g na kg. Czyli u mnie ponad 180.
Tak z czasem dochodze do wniosku, ze jedynie białko mi potrzebne bo tyle nie przejem. Zadne inne wynalazki, a trenejro jutubejro wciskaja tego na kopy.

Śmieszne bo dostaja to za free w kontraktach, no to mozna zjesc sobie np aswagande :)

Offline soulsonist

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1684 dnia: Marzec 03, 2019, 19:51:06 »
Nigdy nie bralem zadnych odzywek, nawet bialka. Zawsze mi sie wydawalo ze proszek to jednak chemia, nawet jesli najlepsza. Z drugiej strony silownia i inne sporty uprawiam bo lubie a nie zeby w okreslony sposob wygladac wiec pewnie nie jestem targetem.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1685 dnia: Marzec 03, 2019, 19:52:35 »
No nie musisz jesc proszku jesli przejesz odp ilosc. Jesli nie przejesz to lepiej bys nie cwiczył siłowo imo.

Offline soulsonist

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1686 dnia: Marzec 03, 2019, 19:57:02 »
Cwiczenia silowe wykonuje jako wzmocnienje do innych dyscyplin, wiec moze dlatego nigdy mnie do odzywek nie ciagnelo a jedynie michy pilnowalem (teraz to sie u mnie mocno popsulo)

Offline Sałata

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1687 dnia: Marzec 03, 2019, 22:26:05 »
No nie musisz jesc proszku jesli przejesz odp ilosc. Jesli nie przejesz to lepiej bys nie cwiczył siłowo imo.
???. Czy ktoś dostarcza wystarczającą ilość białka czy nie zawsze powinien ćwiczyć siłowo. Trening ma tez inne benefity oprócz nabierania masy mięśniowej. W jedzeniu bardzo ciężko nie dostarczyć odpowiedniej ilości białka, ale w organizmie krąży jego wiele i ono jest wykorzystywane i re syntetyzowane. Taki fail-safe. Tak wiec rekomendowanie braku ćwiczeń ze wzgledu na nieogarnietą dietę jest bardzo niepoważne. Nic sie nie satnie jak ktos przez pare dni bedzie pod kreska bilansu azotowego (czyt. zje za mało białka)
Saludos
Saláta

Offline soulsonist

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1688 dnia: Marzec 27, 2019, 08:53:13 »
Trenerzy osobisci...

Wlasnie rozmawialem z kumplem z bylej pracy. Typowe corpo, siedzenie po 12 godzin malo ruchu. Ale typ sie zawzial i zaczal chodzic na silownie a ze ok 190 cm wzrostu to wiadomo ze jak trenejro personalo takiego zobaczy to widzi w nim od razu dzika ktory sie zapasl ale moc w nim drzemie nieprzejednana. Ale ja nie o tym...

Trenejro oczywiscie prowadzi trening silowy, rozpisany plan, ciezary, wszystko ok, ALE po jakis chuj nie wiadomo dlaczego trenerzy teraz uwzieli sie ma martwe ciagi, bo to takie ?all body workout? i w ogole zajebiste na wszystko. Pomijam fakt ze jest naprawde niewielu ludzi ktorzy umieja martwe ciagi zrobic poprawnie (ja na przyklad nie umiem), pomijam rowniez fakt ze jest to jedno z najbardziej obciazajacych cwiczen w ogole, nawet jesli robisz poprawnie jest bardzo duze ryzyko ze na chwile stracisz koncentracje i moze zabolec.

Efekt u mojego kolegi? Dysk rozjebany tak bardzo ze az sie rozlal, tak kurwa nie wyskoczyl a rozlal sie wiec juz nawet nie ma co z tego dysku zbierac. Chlop 38 lat i operacja kregoslupa go czeka po ktorej pol roku sobie spedzi na brzuchu. Jasne jest to po czesci tez jego wina bo mogl zareagowac ze tego cwiczenia nie bedzie robil, ale tu bardziej chcialem sie skupic na trenerze, ktory przeciez powinien dobrac cwiczenia do cwiczacego (zaczac elementh mobilnosci, wzmocnienie korpusu, jak juz chce te martwe ciagi napierdalac).

Moze nawet to nie bylaby jakas wielka drama, w koncu na silowni kontuzje to nie nowina, ale to juz drugi przypadek w ciagu roku gdzie trenejro uwaza ze martwe ciagi sa dobre dla corpo ludkow. Poprzedni przypadek, kolejny kolega rozwalil sobie podczas martwych kregoslup tak bardzi ze pol roku spedzil na wozku i diagnoza lekarza jest na te chwile taka ze wczesniej czy pozniej na ten wozek wroci...

Offline Sałata

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1689 dnia: Marzec 27, 2019, 12:04:41 »
MC to bardzo dobre ćwiczenie, ale bardzo wymagające technicznie. Na równi z przysiadem ze sztangą. Niestety personalni nie maja często wiedzy z zakresu kinezjologii i dlatego tyle kontuzji jest. Bardzo polecam obydwa ćwiczenia ale początki zawsze z dobrym trenerem, który zademonstruje. Polecam nagrać trenejro jak wykonuje te ćwiczenia i porównać z filmami na YT od Marka Rippetoe. Wszystkie zespolone to są ćwiczenia, które najbardziej obciążają układ nerwowy, ale pozwalają na największą adaptacje takowego na trening siłowy.

Takiego Trenejro to bym pozwał do sądu, ale wcześniej trzeba z takim umowę podpisać, lub pozwać gyma. W ogóle jak pracujesz to powinieneś wiedzieć lepiej, jak istotne jest sprawdzenie kwalifikacji. Więc duża wina leży też po stronie kumpla. Jednak jak trenejro robił komercyjnie dla gymu, to bym zaczął orać gym prawnikiem.

Jak bierzecie trenerów personalnych, to sprawdzajcie kwalifikacje. To nie jest zawód zaufania społecznego. Poza tym ustalcie swoje wymagania i zderzcie je z rzeczywistością. Zadawajcie podstawowe pytanie na wszystko: Dlaczego? Po odpowiedzi będziecie wiedzieć czy rozmawiacie z pro czy ze zwykłym fizolem po kursie. Z drugiej strony korpoludź przychodzi do trenera i mówi, że w 3 miesiące chce zamienić 20kg tłuszczu na mięśnie. Profesjonalista mu powie, że nie da rady, a trenejro widzi $$$ i mówi, że spoko to kogo korpoludź bez wiedzy najczęściej wybierze?

Szkoda kumpli, bo rzeczywiście zaczynać trening siłowy od MC to masakra.

Dla potomnych. Pierwsze dwa lata treningu siłowego, spokojnie się ogarnie ćwiczeniami z wykorzystaniem masy ciała.
Saludos
Saláta

Offline soulsonist

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1690 dnia: Marzec 27, 2019, 12:53:25 »
Watpie zeby sie z personalnym sadzil, byc moze przyjdzie na to czas, na razie to on 2 godzin siedziec nie moze tak to wszystko boli.

Sama prawda w tym co piszesz i szczerze to tez do kumpla od razu wyskoczylem ze po co on te martwe robil? No ale coz stalo sie.

Ze swej strony omijam martwe ciagi szerokim lukiem od samego poczatku przygody z silownia, zreszta tak jak przysiady ze sztanga i wioslowanie (i spokojnie zabich nog nie mam :) ). Widze za to ze juz nawet laski sie z ta sztanga w martwym szarpia, a co druga z lordoza poglebiona wiec na pewno na zdrowie wyjdzie. No ale, takie czasy ze fit trenerki na insta wrzucaja martwe to trzeba sie szarpac.

Takze ku przestrodze panowie i panie.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1691 dnia: Marzec 27, 2019, 13:03:16 »
To jest wg mnie bardzo złe cwiczenie bowiem wykonane poprawnie nawet i tak przynosi bardzo duze obciazenia na ledzwiowy, ktory i tak dostaje po dupie codziennie mocno.

Ja nie robie wcale.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #1692 dnia: Marzec 27, 2019, 14:28:56 »
Ale mi smaka narobiliście, dzisiaj robię srogi MC, jeszcze tylko godzina. :)

Offline Sałata

• Stały bywalec
Odchudzanie/ćwiczenia, co zrobić żeby się tak chciało jak się nie chce ;).
« Odpowiedź #1693 dnia: Marzec 27, 2019, 17:45:43 »
Orson, właśnie dlatego to jest dobre ćwiczenie na lędźwiowy, bo wzmacnia mięśnie trzymające kręgi. Siedzenie na dupie te mięśnie rozluźnia i stąd problemy z dyskopatia L3/4.

Mi MC przepisała rehabilitantka, kiedy nie mogłem funkcjonować z powodu rwy kulszowej. Ja zaczynałem z małymi ciężarami i teraz dobijam do 3xmasy ciała.

Słabo u mnie z przysiadem, bo ruch mało naturalny jest. Zastępuję wykrokami ze sztangą lub hantlami.

Ostatnio jednak mam przerwę bo uszkodziłem ramię podczas prac domwych. Szkoda bo ostatnio clean&jerk polubiłem na zmianę z "complex'ami" ze sztangą. Wracam w ten weekend po miesiącu przerwy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2019, 17:47:31 wysłana przez Sałata »
Saludos
Saláta

Offline soulsonist

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1694 dnia: Marzec 27, 2019, 18:05:18 »
Salata, podziwiam robic MC a do tego clean and jerk :)

Co do rehabilitacji, nie jestem terapeuta ale z tym ze MC wzmacnia ledzwiowy to troche skrot myslowy. Tzn ostatecznie wzmocni jasne, jak kazdy odcinek miesniowy ktory stymulujesz, ale ile do tego czasu kregoslupa uszkodzisz to juz druga sprawa ;)

Wiekszosc ludzi ma problem z ledzwiowym, i tak w wiekszosci od siedzenia, ale lekarstwem moim zdaniem nie jest MC tylko wzmocnienie korpusu. Generalizujac, bole w ledzwiowym nie sa spowodowane tym ze miesnie tam sa za slabe, wrecz przeciwnie, spowodowane sa tym ze miesnie plecow przejmuja zadania trzymania tzw ?ramy? (postawy prostej), za ktora odpowiedzialny powinien byc korpus i stad sa bole, zbity miesien plecow uciska nerw, pozniej zapalenie itd. Stad tez to cale APT u wiekszosci osob. Miesnie plecow pracuja non-stop, sa caly czas napiete w trzymaniu postawy i pojawia sie bol. Oczywiscie to mocno upraszczajac.

Offline Sałata

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1695 dnia: Marzec 27, 2019, 18:52:44 »
Salata, podziwiam robic MC a do tego clean and jerk :)

Co do rehabilitacji, nie jestem terapeuta ale z tym ze MC wzmacnia ledzwiowy to troche skrot myslowy. Tzn ostatecznie wzmocni jasne, jak kazdy odcinek miesniowy ktory stymulujesz, ale ile do tego czasu kregoslupa uszkodzisz to juz druga sprawa ;)

Wiekszosc ludzi ma problem z ledzwiowym, i tak w wiekszosci od siedzenia, ale lekarstwem moim zdaniem nie jest MC tylko wzmocnienie korpusu. Generalizujac, bole w ledzwiowym nie sa spowodowane tym ze miesnie tam sa za slabe, wrecz przeciwnie, spowodowane sa tym ze miesnie plecow przejmuja zadania trzymania tzw ?ramy? (postawy prostej), za ktora odpowiedzialny powinien byc korpus i stad sa bole, zbity miesien plecow uciska nerw, pozniej zapalenie itd. Stad tez to cale APT u wiekszosci osob. Miesnie plecow pracuja non-stop, sa caly czas napiete w trzymaniu postawy i pojawia sie bol. Oczywiscie to mocno upraszczajac.

DL and C&J robie oczywiscie w inne dni. Nawet w tym samym tygodniu widze, ze po jednym lub drugim musze miec co najmniej 5 dni regeneracji bo inaczej spadek w wydajnosci zauwazalny.

Martwym ciagiem wzmacniasz cały łańcuch tylni (posterior chain). Miesnie muszą podtzrymywać szkielet inaczej wszystko sie rozjedzie. Stąd właśnie mięsnie szkieletowe (głębokie). Wady postawy najczesiej wynikaja z braku rozwoju jakiej grupy. Np lordoza to często deficyt siły w miesniach brzucha (dolne, srodkowe i w mniejszym stopniu boczne). Bol to najczesciej ucisk kregow na nerwy. Czy widziales kiedys goscia z dobrze zbudowanymi plecami, ktory skarzy sie na bnol plecow?
Saludos
Saláta

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1696 dnia: Marzec 27, 2019, 18:59:16 »
Lol oczywiście, że tak. Połowa z ekipy KFD ma rozjebane w mak plecy, a taki Wojtek wyglada jak 6 czołgów.
Specjalizuje sie w MC, on znaczy, nie ja.

Znam chłopaka, kandydat do Kadry Polski w trójboju.,pekniety l5 s1.19 lat.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2019, 19:01:20 wysłana przez Orson. »

Offline soulsonist

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1697 dnia: Marzec 27, 2019, 18:59:47 »
Salata, pelna zgoda z tym co piszesz.

A co do pytania, tak niestety znam gosci ktorzy mieli dobrze zrobione plecy ale skarzyli sie na bole plecow, oczywiscie przyczyn bolu moze byc mnostwo, ale tez to ze masz dobrze rozwinieta dana partie nie znaczy niestey ze nie zostala ona okupiona kontuzjami/ubytkami w zdrowiu, tak jak overhead press i bole szyjnego, biceps i ?lokiec tenisisty? lub inne zapalenia stawow. Oczywiscie nie twierdze ze Ty cos zle robisz :) ale uogolniajac, jest wielu gosci ktorzy maja dobrze rozwiniety plaszcz, ale niestety takze bole spowodowane ?bledami mlodosci? :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1698 dnia: Marzec 27, 2019, 19:02:39 »
Co wiecej- martwy odradził mi neurochirurg tłumaczac jakie siły idą przy tym cw na kregosłup. Serio, ja tam wierze bardziej kobicie co kregoslupy operuje bo gdyby miala lipna wiedze to juz by w mamrze siedziała

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #1699 dnia: Marzec 27, 2019, 20:27:34 »
Mnie plery bolały rano, że aż ciężko było wstać, jak połamany byłem. Zacząłem robić martwy i teraz czuję się jak młody bóg, wszystko przeszło. Mam pracę 8h przed kompem więc kręgosłup dostaje ostro w dupę. Chodzę w ciągu dnia ile się da, dzisiaj nawet wysiadłem jedną stacje metra bliżej żeby się przejść 2.5KM do roboty. :)
Robur z WK powiedział, że jak coś go zaczyna boleć to trzeba dojebać więcej obciążenia i tyle. :D

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1700 dnia: Marzec 27, 2019, 20:31:58 »
Co wiecej- martwy odradził mi neurochirurg tłumaczac jakie siły idą przy tym cw na kregosłup. Serio, ja tam wierze bardziej kobicie co kregoslupy operuje bo gdyby miala lipna wiedze to juz by w mamrze siedziała
Z drugiej strony neurochirurg widzi tylko tych, którym zaszkodziło. Ja dla bezpieczeństwa nie robię!

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #1701 dnia: Marzec 27, 2019, 20:47:24 »
A ja słyszałem, że od biegania siadają stawy!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1702 dnia: Marzec 27, 2019, 22:28:30 »
Ruch zużywa...co ciekawe bezruch bardziej. Ważna jest dieta i odpoczynek. Ten ostatni kazdy lekcewazy do czasu. Sam tak robiłem, pare urzow było przez to, czasem sie odnawiaja.
Biegac mozna, tylko bez nadwagi i nie codziennie...ale patrz odpoczynek.

Co do martwego to mam dokladnie kropa w krope zdanie jak Soul.
Buduje je na znajomoscia z masą, naprawde masa osob po kontuzjach.

Offline l0s r0b3rt0s

• Badass
  • a.k.a. pernaq
« Odpowiedź #1703 dnia: Kwiecień 04, 2019, 15:32:08 »
Dodam coś od siebie w temacie.

Ja akurat jestem #teamdeadlift ale w przeszłości różnie z tym było. Mam jakąś tam wadę postawy i jeszcze przed studiami miałem częste bóle pleców. Jak zaczynałem robić martwe to ból promieniował mi aż do krocza (diagnoza lekarza) - nieprzyjemna sprawa, ale chyba za szybko porwałem się na duże ciężary, a nie siedząc jeszcze mocno w temacie, odstawiłem to ćwiczenie na dłuższy czas. Wróciłem do niego jakieś 5 lat temu i zaczynałem od obciążenia równego połowie masy ciała ~40kg, co może wyglądało śmiesznie, ale baaardzo chciałem wzmocnić sobie plecy, a efekty martwych raczej wszyscy zachwalają. Małymi krokami do przodu - taka zasada powinna chyba przyświecać każdemu ćwiczeniu. Obecnie w seriach podnoszę do 110kg, pilnuję techniki, jednego lub dwóch tygodni przerwy, nie porywam się na żadne max rekordy, a czasami nawet zastępuje to zwykłymi opadami tułowia z talerzem w rękach.

Plecy rosną, bóle generalnie zniknęły, jak cokolwiek boli w trakcie treningu to idę na koniec na rolkę (polecam też na inne partie, od razu przechodzi!), a kontuzje częściej łapię, jak źle śpię ;D Oczywiście, jak mam przerwę w treningach, np. miesiąc, to od razu zaczynam się łamać, mięśnie pleców trzymają jednak moją wadę postawy w ryzach...

Ale na koniec dodam, że faktycznie nie każde ćwiczenie jest dla każdego. U mnie na przykład kiepsko z przysiadami, technika ok, ale nawet bez większych ciężarów szybko zaczynam czuć coś w plecach a mięśnie nie palą tak jak powinny... za to wykroki - tutaj jest ogień. Także każdy musi jednak trochę patrzeć na siebie, a nie tylko robić to co zachwalają inni :P

Offline Sałata

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1704 dnia: Kwiecień 04, 2019, 16:37:34 »
...zaczynałem od obciążenia równego połowie masy ciała ~40kg, ...Małymi krokami do przodu ...pilnuję techniki, jednego lub dwóch tygodni przerwy, nie porywam się na żadne max rekordy, a czasami nawet zastępuje to zwykłymi opadami tułowia z talerzem w rękach.

Plecy rosną, bóle generalnie zniknęły, jak cokolwiek boli w trakcie treningu to idę na koniec na rolkę (polecam też na inne partie, od razu przechodzi!), a kontuzje częściej łapię, jak źle śpię ;D Oczywiście, jak mam przerwę w treningach, np. miesiąc, to od razu zaczynam się łamać, mięśnie pleców trzymają jednak moją wadę postawy w ryzach...

Ale na koniec dodam, że faktycznie nie każde ćwiczenie jest dla każdego. U mnie na przykład kiepsko z przysiadami, technika ok, ale nawet bez większych ciężarów szybko zaczynam czuć coś w plecach a mięśnie nie palą tak jak powinny... za to wykroki - tutaj jest ogień. Także każdy musi jednak trochę patrzeć na siebie, a nie tylko robić to co zachwalają inni :P

Kurna, r0b3rt0s, jakbym siebie czytał, bo sam walczyłem i walczę z podobnymi problemami.

1) Do spania polecam poduszkę z łuską gryki. Stary marynarz mi sprzedał ten pomysł lata temu i id tamtej pory, żadnego bólu górnego ani dolnego odcinka nie miałem. Materac w łózku to podstawa, wiec polecam jak najlepszy. Żadnych sof.
2) Co do przysiadów, to niektórym nie służą, szczególnie tym wysokim. Sam robię małymi ciężarami, ale znacznie mi się poprawiło jak wzmocniłem mięśnie brzucha. A i lordoza się zmniejszyła. U mnie przez tą wadę mam cały czas spiętę tzw hamstrings (przywodziciele, półścięgnisty, czy jak go zwą). Wykroki są supe. Też mi dają tak w poślady i uda. Dodatkowo z dużumi hantlami to przedramiona fajnie pracują. Polecam. Aha jako zastępstwo przysiadów z obciążeniem polecam przysiad na czas przy ścianie (lvl hard to na jednej nodze i co 15-20s zmiana nogi), ale trzeba zejść nisko aby górna linia uda była równolegle do podłogi.

Co do MC, to nadal szukam czegoś co by go zastąpiło bez jakegoś sprzętu. Wyprosty tułowia są spoko, ale bez obciążenia zdecydowanie nie stymulują tak jak inne cwiczenia z wykorzystaniem masy ciała.

Saludos
Saláta

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1705 dnia: Kwiecień 04, 2019, 20:35:44 »
Dlaczego ta poduszka taka dobra?

Offline Sałata

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1706 dnia: Kwiecień 04, 2019, 21:35:30 »
Bo nigdy nie mogłem się dobrze wysypiać i często budziłem się rano z bólem szyi i górnego odcinka pleców.
Przewaliłem kilkanaście rodzajów poduszek włącznie taka rehabilitacyjna i dopiero ta pozwoliła mi się wyspać. Lepiej się dopasowuje niż te z mikro kuleczek i tak się nie nagrzewa. Przy okazji przyjemnie szelesci. Kosztowała majątek, ale warto było wydać te 40 zł parę lat temu.

Salud?s.
Sałata
Saludos
Saláta

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #1707 dnia: Kwiecień 04, 2019, 23:57:28 »
I co z tą gryką? Trzeba to jakoś wymieniać? :P

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1709 dnia: Kwiecień 05, 2019, 09:27:26 »
Miałem poduszkę z gryki, plusem było, że się nie ugniatała. Ale ogólnie mi nie pasowała, nie pamiętam czemu.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #1710 dnia: Kwiecień 05, 2019, 09:33:12 »
Może kwestia wagi?
50x70 ponad 4kg :)

Zaintrygowaliście, mam ochotę potestować.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #1711 dnia: Kwiecień 05, 2019, 10:43:56 »
Bitwa na poduszki może być groźna.
Gregys out.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1712 dnia: Kwiecień 05, 2019, 10:57:07 »
Hej,

niech ktoś mi wyjaśni łopatologicznie jak to jest, że ćwiczę coraz więcej a masa nieznacznie rośnie...
Mięśnie rosną?

Ja się na ćwiczeniech nie znam i korzystam z trenera. Najbardziej dają mi w kość liny i wallballe.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1713 dnia: Kwiecień 05, 2019, 10:58:30 »
Trenera najlepiej zapytać. Powinien wiedzieć.

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1714 dnia: Kwiecień 05, 2019, 11:31:04 »
Hej,

niech ktoś mi wyjaśni łopatologicznie jak to jest, że ćwiczę coraz więcej a masa nieznacznie rośnie...
Mięśnie rosną?

Ja się na ćwiczeniech nie znam i korzystam z trenera. Najbardziej dają mi w kość liny i wallballe.

Się Panie ciesz. Ja wziąłem dietetyka żeby przybrać kilka kg. Efekt był taki że schudłem 3 kg w 2,5 miesiąca. :) Chudnąć w ogóle nie chciałem. Teraz muszę jakoś sobie dorobić te stracone 3kg i 3 które chciałem mieć dodatkowo. :/
]

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1715 dnia: Kwiecień 05, 2019, 12:11:09 »
No tylko ja bym chciał z kolei zrzuć z 5-6 :) No nic, może ma coś z tym wspólnego moje uwielbienie dla szanownej pani pizzy:D
Rower powinien pomóc.

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #1716 dnia: Kwiecień 05, 2019, 12:14:07 »
No parę kilo musisz na mięśnie doliczyć jak nie ćwiczyłeś. Mi jebło +7 z miejsca, a ledwo widać.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #1717 dnia: Kwiecień 05, 2019, 12:20:18 »
No ledwo, faktycznie. :)

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1718 dnia: Kwiecień 05, 2019, 12:25:11 »
No parę kilo musisz na mięśnie doliczyć jak nie ćwiczyłeś. Mi jebło +7 z miejsca, a ledwo widać.

No to mnie trochę uspokoiłeś, dziena. Chociaż jakbym przybrał 7, to już nie byłoby wesoło. Na razie jestem z treningów bardzo zadowolony. Czuje się dużo lepiej i przede wszytskim kompletnie zniwelowały ból pleców spowodowany lordozą.

Offline l0s r0b3rt0s

• Badass
  • a.k.a. pernaq
« Odpowiedź #1719 dnia: Kwiecień 05, 2019, 12:26:10 »
Łopatologicznie - mięśnie są ciężkie, zajmują mało miejsca, a tłuszcz jest lekki i zajmuje dużo. Jak ćwiczysz coraz więcej, to spalasz coraz więcej tłuszczu ale i mięśnie są coraz większe. Dla tych co zaczynają efekt jest w ogóle zaskakujący bo robią się mniejsi, a waga idzie w górę. Pytanie czy faktycznie chcesz zrzucić parę kilo czy chcesz mieć mniej w pasie / być szczuplejszy.

A jeszcze wracając:

Kurna, r0b3rt0s, jakbym siebie czytał, bo sam walczyłem i walczę z podobnymi problemami.

1) Do spania polecam poduszkę z łuską gryki. Stary marynarz mi sprzedał ten pomysł lata temu i id tamtej pory, żadnego bólu górnego ani dolnego odcinka nie miałem. Materac w łózku to podstawa, wiec polecam jak najlepszy. Żadnych sof.
2) Co do przysiadów, to niektórym nie służą, szczególnie tym wysokim. Sam robię małymi ciężarami, ale znacznie mi się poprawiło jak wzmocniłem mięśnie brzucha. A i lordoza się zmniejszyła. U mnie przez tą wadę mam cały czas spiętę tzw hamstrings (przywodziciele, półścięgnisty, czy jak go zwą). Wykroki są supe. Też mi dają tak w poślady i uda. Dodatkowo z dużumi hantlami to przedramiona fajnie pracują. Polecam. Aha jako zastępstwo przysiadów z obciążeniem polecam przysiad na czas przy ścianie (lvl hard to na jednej nodze i co 15-20s zmiana nogi), ale trzeba zejść nisko aby górna linia uda była równolegle do podłogi.

Co do MC, to nadal szukam czegoś co by go zastąpiło bez jakegoś sprzętu. Wyprosty tułowia są spoko, ale bez obciążenia zdecydowanie nie stymulują tak jak inne cwiczenia z wykorzystaniem masy ciała.

1) U mnie problem ze spaniem to raczej nie poducha, a materac mam dość dobry. Żona w ciąży, a córka się ładuje w nocy między nas, więc często ląduje na samym brzegu albo ścianie :) Dzisiaj tak miałem i ledwo ruszam barkiem... Jak mnie zostawią w spokoju to i sen mniej kontuzjogenny... ale poduchę sprawdzę w wolnej chwili ;)
2) Wykroki właśnie cisnę z kettlami i też polecam, a przysiady częściej robię na maszynie. Spróbuję tego sposobu przy ścianie - zawsze dobrze zaskoczyć czymś organizm - dzięki!
3) MC chyba nie da się za bardzo zastąpić bez sprzętu, ale polecam też spróbować innych chwytów, innego rozstawu nóg, sztangi trapezowej albo MC z hantlami.