Autor Wątek: Netflix  (Przeczytany 336517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline soulsonist

• Mieszkaniec tego forum
Odp: Netflix
« Odpowiedź #4000 dnia: Marzec 15, 2019, 11:12:14 »
Lone survivor byl adekwatny do czasu w ktorym toczyla sie akcja. Nie wiem jaki zarzut mozna tam postawic aktorom?

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #4001 dnia: Marzec 15, 2019, 11:15:49 »
Źle to ująłem - chodziło mi po prostu, że sceny akcji IMO wypadały gorzej. Była to raczej kwestia reżyserii i montażu.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #4002 dnia: Marzec 15, 2019, 11:15:59 »
Najlepsze, że coś takiego Ubi zrobiło:

https://www.imdb.com/title/tt6423352/?ref_=nv_sr_2

No właśnie myślałem, że o tym piszesz :D Mam nauczkę za niedoczytywanie wpisów ;)

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #4003 dnia: Marzec 15, 2019, 11:32:14 »
Na Netflix wjechało już Love Death and Robots. Twittery piszą, że MISTRZ. Jaram się :D

Obejrzałem na szybko dwa odcinki i miazga jest. Serio, dawno tak dobrej rzeczy nie oglądałem  :o

Offline snow-man

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #4004 dnia: Marzec 15, 2019, 13:13:04 »
No ja się na to max grzeje i też słyszę podobne opinie. Netflix zaczyna znowu robić fajne rzeczy, jest marzec a już jest znacznie lepiej, niż w całym 2018.

pozdr
Ostatnio często się z Tobą zgadzam. Więc czekam na opinie.
Też się jaram ,ale u mnie brak czasu na nadrabianie rzeczy, a co dopiero nowe :(

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #4005 dnia: Marzec 15, 2019, 16:00:35 »
No ja się na to max grzeje i też słyszę podobne opinie. Netflix zaczyna znowu robić fajne rzeczy, jest marzec a już jest znacznie lepiej, niż w całym 2018.

pozdr
Ostatnio często się z Tobą zgadzam. Więc czekam na opinie.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #4006 dnia: Marzec 15, 2019, 16:01:10 »
Obczaiłem wszystkie odcinki  miłości i Robotów i to jakieś mistrzostwo świata. Ale i tak z tego naj jest 3 odcinek jeśli chodzi o animację. To jest kuźwa niewiarygodne co to za stylówa jest. Ależ radość, że oznaczyli to jako sez 1 czyli będą następne i ja bym chcial z każdej z tych części osobny serial.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #4007 dnia: Marzec 15, 2019, 16:04:34 »
A Potrójną Granicę ktoś oglądał? Warte to coś? Obsada niezła, ale oceny dosyć niskie.
Widziałem, można.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4008 dnia: Marzec 15, 2019, 16:27:48 »
Obczaiłem wszystkie odcinki  miłości i Robotów i to jakieś mistrzostwo świata. Ale i tak z tego naj jest 3 odcinek jeśli chodzi o animację. To jest kuźwa niewiarygodne co to za stylówa jest. Ależ radość, że oznaczyli to jako sez 1 czyli będą następne i ja bym chcial z każdej z tych części osobny serial.

Kiedyś na Cartoon Network była taka seria Hanna-Barbera What a Cartoon z różnymi, autorskimi animacjami i później część z nich dostała swoje własne serie. Tam debiutowali m.in. Dexter, Atomówki, Johnny Bravo, Krowa i Kurczak czy Chojrak. Może teraz będzie podobnie i to są tylko piloty? Z ich analityką od razu będą mieli wyniki co najlepiej siadło.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #4009 dnia: Marzec 15, 2019, 17:31:11 »
To chyba nie ten poziom animacji. Za duże koszty i za dużo pracy (w tych lepszych odcinkach) na serial ale chętnie przygarnąłbym pełnometrazowe animacje na takim poziomie jak te shorty.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #4010 dnia: Marzec 15, 2019, 21:51:33 »
Sex education świetnym serialem jest, obejrzałem cały sezon. Oprócz Shameless chyba nic tak ciurkiem nie oglądałem ostatnio. Jak tak patrzę, to chyba pora na Chłopaków z baraków ;)

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
« Odpowiedź #4011 dnia: Marzec 15, 2019, 23:27:44 »
Miłość, śmierć i roboty obejrzane na jednym posiedzeniu, nr3 zdecydowanie wygrywa, zwłaszcza od strony wizualnej. Połączenie 3D, dobrego mocapu(momentami zastanwaiłem sie czy to nie live action) i wszystko na koniec podrysowane, podmalowane i połączone tak że cały czas kminiłem ile tu jest jakiej techniki. A do tego kadry nieco w estetyce z filmów Wesa Andersona, tylko że lepiej. Zrobił to typ co rysował storyboardy do tego ostatniego animowanego spider mena. Niech ktoś mu da duze ilości pieniędzy i niech ten człowiek robi pełny metraż.
Na drugim biegunie Shapeshifters - widziałem gry wideo, które niewiele ustępowały grafiką  jakości tej animce. Również story o lucky 13 zawodziło wizualiami - nudne scenografię, bez polotu, a story dość przeciętne.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #4012 dnia: Marzec 15, 2019, 23:45:04 »
Pierwszy odcinek jakiś taki strasznie cichy. Mieliście taki problem?
Do tego Dolby Vision, ale tylko 1080p  ???
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2019, 00:03:45 wysłana przez Bloodergo »

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #4013 dnia: Marzec 16, 2019, 08:02:55 »
Jestem mniej więcej w połowie, właśnie obejrzałem "Za szczeliną orła" i o mateczko, cóż za produkcja mogłaby z tego być... W zasadzie każdy odcinek (no prawie) aspiruje do miana super produkcji. Jestem w lekkim szoku, bo to chyba najlepsze co pojawiło się na Netflixie od bardzo dawna.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #4014 dnia: Marzec 16, 2019, 10:04:53 »
O, to są adaptacje opowiadań SF?
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #4015 dnia: Marzec 16, 2019, 11:18:15 »
Obejrzałem pierwszy odcinek i był słabiutki. Jak filmik z gry i mniej więcej o takim stopniu skomplikowania. Dwa odcinki jeszcze obejrzę na pewno, bo tak się zachwycacie trzecim, że chcę zobaczyć, czy jest czym.
Gregys out.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #4016 dnia: Marzec 16, 2019, 13:12:28 »
Serio? Co w nim było słabiutkiego?

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #4017 dnia: Marzec 16, 2019, 13:33:57 »
Zgadzam się z Gregysem.
Mnie osobiście nie podobały się animacje; historia była przewidywalna; słowa 'powiedz prawdę' padały średnio co 3 minuty a to wszystko zamyka się w 15... Zobaczyłem kilka zajawek następnych odcinków, część z nich wygląda dużo lepiej więc sprawdzę dalej.
Pierwsza część jest jednak 4/10 dla mnie. Jeśli byłoby dłuższe, pewnie wylaczylbym bez żalu.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #4018 dnia: Marzec 16, 2019, 13:53:05 »
Ja się właśnie mocno napalam na ten serial bo każdy fragment co widziałem przypomina cutscenkę z jakiejś dobrej gry, dla mnie to ogromna zaleta. Może dzisiaj odpalę pierwszy odcinek.

Offline niewierze

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #4019 dnia: Marzec 16, 2019, 15:28:01 »
Dla mnie rewelacja, wczoraj połknąłem wszystkie odcinki. A 1080p z tej samej przyczyny, z której powstały filmy fake 4k = pieniędzy.
Od dawna nic od netflixa mnie na tyle nie przyciągnęło jak te miłości z umierającymi robotami.

|SCPH-102|SCPH-30004R|SCPH-39004|SCPH-90004|CECH-3004B|CECH-4304A|CUH-7016B|PSP-2004|PCH-1104|VTE-1016|SCPH-1000R| i żeby nie było że jestem fanboyem - |AGB-001|JAN-001|

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #4020 dnia: Marzec 16, 2019, 15:51:45 »
Dla mnie rewelacja, wczoraj połknąłem wszystkie odcinki. A 1080p z tej samej przyczyny, z której powstały filmy fake 4k = pieniędzy.
Od dawna nic od netflixa mnie na tyle nie przyciągnęło jak te miłości z umierającymi robotami.
Zadne studio nie robi animacji w 4k(jeszcze). Jak cos wychodzi z HDR na blurayu, to musi byc upscalowane do 4k bo taki jest standard. Na Netflixie nie musi, stad DV i 1080p

Offline niewierze

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #4021 dnia: Marzec 16, 2019, 16:27:19 »
Zadne studio nie robi animacji w 4k(jeszcze). Jak cos wychodzi z HDR na blurayu, to musi byc upscalowane do 4k bo taki jest standard. Na Netflixie nie musi, stad DV i 1080p
Że co?
Kodek h265 po coś powstał, jak wspomniałem chodzi o kasę, czym więcej cgi tym drożej rendering kosztuje, nie każdego na to stać, ale Lucasfilm np. na to stać:
https://digiraw.com/4K-UHD-ripping-service/the-real-or-fake-4K-list/

|SCPH-102|SCPH-30004R|SCPH-39004|SCPH-90004|CECH-3004B|CECH-4304A|CUH-7016B|PSP-2004|PCH-1104|VTE-1016|SCPH-1000R| i żeby nie było że jestem fanboyem - |AGB-001|JAN-001|

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #4022 dnia: Marzec 16, 2019, 16:48:16 »
Że co?
Kodek h265 po coś powstał, jak wspomniałem chodzi o kasę, czym więcej cgi tym drożej rendering kosztuje, nie każdego na to stać, ale Lucasfilm np. na to stać:
https://digiraw.com/4K-UHD-ripping-service/the-real-or-fake-4K-list/
Pokaz mi JAKAKOLWIEK pelnometrazowa animacje renderowana w 4k to przyznam Ci racje. Ale od razu Ci powiem ze nie ma takiej.

Offline niewierze

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #4023 dnia: Marzec 16, 2019, 17:13:03 »
Pokaz mi JAKAKOLWIEK pelnometrazowa animacje renderowana w 4k to przyznam Ci racje. Ale od razu Ci powiem ze nie ma takiej.
Chciałem sobie odpuścić, ale pokaż mi gdzie w poniższym zdaniu występuje słowo pełnometrażowa?
Ja tylko napisałem, że studia (np. LUCAS) robią animację w 4K(jak bym się uparł, to forsował bym tezę, że cały Ostatni Jedi to animacja poza aktorami) i że jak coś wychodzi na BD z HDR to nie musi być upscalowane. Jak pisałem wcześniej wszystko rozchodzi się o pieniądze za renderowanie w 4k, więc takie gnioty jak netflixowy Ironfist i jemu podobne są w 4K i HDR, bo jedyne, co tam sztucznie dodano to prędkość akcji i światełka, podczas gdy kosztowne gnioty jak Star Trek:Discovery na 4k szans już nie mają. Nigdy nie stwierdziłem że pełnometrażowe animacje są renderowane w 4K  8)

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #4024 dnia: Marzec 16, 2019, 17:20:37 »
Chciałem sobie odpuścić, ale pokaż mi gdzie w poniższym zdaniu występuje słowo pełnometrażowa?
Ja tylko napisałem, że studia (np. LUCAS) robią animację w 4K(jak bym się uparł, to forsował bym tezę, że cały Ostatni Jedi to animacja poza aktorami) i że jak coś wychodzi na BD z HDR to nie musi być upscalowane. Jak pisałem wcześniej wszystko rozchodzi się o pieniądze za renderowanie w 4k, więc takie gnioty jak netflixowy Ironfist i jemu podobne są w 4K i HDR, bo jedyne, co tam sztucznie dodano to prędkość akcji i światełka, podczas gdy kosztowne gnioty jak Star Trek:Discovery na 4k szans już nie mają. Nigdy nie stwierdziłem że pełnometrażowe animacje są renderowane w 4K  8)
To teraz niespodzianka:
SFX w ostatnim Jedi nie byly w 4k. Tylko obraz byl krecony w 4k.
Powtarzam-nie ma zadnej animacji w 4k na rynku. Po co to drazysz skoro wyraznie nie masz argumentow? To ze obraz koncowy jest w 4k nie oznacza ze rendering byl w 4k.
Jest pare filmow z efektami w 4k, ale te filmy laczy fakt, ze tych efektow jest malo(Django, Dark Knight). Pelnoprawnej animacji w 4k nikt jeszcze nie zrobil.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2019, 18:14:11 wysłana przez srekal34 »

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #4025 dnia: Marzec 16, 2019, 18:12:44 »
Ja to się nie znam, ale Netflix mógłby wprost pokazać, że jest tylko HD, a nie zasłaniać się znaczkiem Dolby Vision ;)
Trochę wczoraj czasu spędziłem na rozgryzaniu czemu nie chce się włączyć 4k :x

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #4026 dnia: Marzec 16, 2019, 20:32:43 »
Nie dość że Gwiezdne Wojny nie mają efektów robionych w 4K to jeszcze wszystko ukryte jest za ziarnem, które nawet w FHD jest momentami bardzo irytujące, bo z tego co czytałem sporo CGI w takim Rogue 1 było przygotowanych nawet poniżej FHD.

Offline niewierze

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #4027 dnia: Marzec 16, 2019, 20:34:49 »
To teraz niespodzianka
Jak cholera, cały czas uważałem, że czytasz ze zrozumieniem i opowiesz mi coś więcej o tym standardzie upscalowanych filmów HDR. W dodatku nie wiem, czemu imputujesz mi, że napisałem cokolwiek o pełnometrażowych animacjach w 4k. Co do LJ napisałem jeśli dobrze widzę, 'jakbym się uparł' ale się nie upierałem bo:
The movie was originally shot on a combination of traditional 35mm, IMAX 65mm and various digital cameras with resolution levels ranging between 3K and 6K, and the footage was later mastered to a 4K digital intermediate.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #4028 dnia: Marzec 16, 2019, 21:16:02 »
Niewierze, Ty naprawde nie odrozniasz nagrania, SFX i postprodukcji?   ??? ??? ???
TLJ byl nagrany w wiecej niz 4k(NAGRANY!!), ale SFX ZOSTALY RENDEROWANE W 2K czego tu nie rozumiesz??? Mastering byl w 4k, ale nie ma tu nic do rzeczy, ze SFX byly w 2k.
A standard Bluray 4k(a tylko w takim moze byc HDR) zaklada ze koncowy material filmowy MUSI byc w 4k. Stad tak wiele wydan bluray 4k z fake 4k(upscalowanym), mimo ze film byl nagrany w nizszej rozdzielczosci.
I tak jest ze WSZYSTKIMI wydanymi do tej pory na Bluray 4k animacjami, zadna z nich nie byla renderowana w 4k. Powtwrzam jeszcze raz, znajdz mi jakakolwiek animacja wydana na Bluray lub w serwisie streamingowym ktora byla renderowana w 4k. NIE MA TAKIEJ. Najwyrazniej nie odrozniasz filmu, efektow specjalnych w nim zawartych(SFX) i animacji, bo inaczej nie pisalbys glupot ze istnieja animacje w 4k.

PS. Lucasfilm nie zrobil zadnej animacji w 4k.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2019, 21:25:18 wysłana przez srekal34 »

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #4029 dnia: Marzec 17, 2019, 09:51:28 »
Ja się właśnie mocno napalam na ten serial bo każdy fragment co widziałem przypomina cutscenkę z jakiejś dobrej gry, dla mnie to ogromna zaleta. Może dzisiaj odpalę pierwszy odcinek.
Obejrzałem cztery pierwsze, niby fajne, "ładna grafika" ale jakoś nie jestem fanem takich krótkometrażowych więc daję sobie z resztą spokój. Może jakby coś zaskakującego było a to takie opowiastki z życia wzięte. ;)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4030 dnia: Marzec 17, 2019, 11:01:17 »
jak bym się uparł, to forsował bym tezę, że cały Ostatni Jedi to animacja poza aktorami

A uprzyj się, chętnie się rozerwę przy tym :)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #4031 dnia: Marzec 17, 2019, 11:06:09 »
Pierwsze trzy odcinki chyba najlepsze. Potem strasznie nie równo. Kilka dobrych, kilka słabiutkich. Ogólnie super. Jedna z fajniejszych rzeczy Netfliksa z ostatnich lat. Oby więcej!

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #4032 dnia: Marzec 17, 2019, 11:36:24 »
Pierwszy spoko, choć wiele zagrań oklepanych, za to drugi nudny niesamowicie, żaden żart mnie nie rozśmieszył, a i "przesłanie" powtórzone tysięczny raz. Ale na pewno obejrzę całość, bo odcinki krótkie i zawsze to jakaś fajna odmiana.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4033 dnia: Marzec 17, 2019, 12:47:31 »
W niektórych ewidentnie brakuje fabuły. Jest pomysł, ale nie ma treści. Najlepszy przykład to ten jogurtowy odcinek. Pomysł na świat całkiem zabawny, ale o czym to właściwie było? Niemniej ogląda się to zajebiście, ten Świadek kompletnie rozpierdolił, dla mnie next level animacji.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #4034 dnia: Marzec 17, 2019, 16:25:27 »
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale Platige Image robiło co najmniej jedną z tych animacji, "Fish Night".
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #4035 dnia: Marzec 17, 2019, 17:35:39 »
A to chyba najsłabszy odcinek był. Ikarowy tak bardzo, że az mdliło.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #4036 dnia: Marzec 17, 2019, 18:14:00 »
Mam obejrzaną całość i wrażenia raczej średnie. Trzeci odcinek świetny graficznie, niezły był też taki kosmiczny. Fabularnie niczym mnie nie zaskoczyli, to wszystko już było w książkach/filmach s-f. Niech robią kolejne sezony, może znowu wyskoczy jakiś fajny odcinek. Na pewno sprawdzę.
Gregys out.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #4037 dnia: Marzec 17, 2019, 18:19:09 »
to wszystko już było w książkach/filmach s-f.

A to nie są właśnie ekranizacje powieści s-f? Bo jak googlałem jakieś odcinki to się pojawiały książki.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #4038 dnia: Marzec 17, 2019, 18:20:17 »
To są ekranizacje opowiadań. Podobnie jak u Gregysa, niewiele rzeczy mnie zaskoczyło, ale bawiłem się całkiem nieźle.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2019, 18:21:51 wysłana przez szczqcz »

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #4039 dnia: Marzec 17, 2019, 19:38:19 »
Najsłabsze są rysunkowe, szczególnie ta z wampirami. Reszta zajebiaszcza, a najlepszy chyba trzeci odcinek.