Autor Wątek: Netflix  (Przeczytany 290267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RudolV

• Badass
  • Just call me... Kakolookiyam!
Odp: Netflix
« Odpowiedź #3840 dnia: Luty 07, 2019, 06:58:42 »
Velvet Buzzsaw - obejrzałem - trailer fajny, film nędzny: nie polecam
Polar - Mads rewelacyjny, reszta beznadziejna. Główny badass to jakaś kpina - wygląda jak Elton John na sterydach.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #3841 dnia: Luty 07, 2019, 16:25:11 »
Evil Genius - dokument kryminalny, który jest już od kilku miesięcy na Netflixie. Osobiście bardzo lubię wszelkie historie kryminalne, tajemnicze zbrodnie, seryjnych morderców itd, na Netflixie jest w czym wybierać. Podtytuł tego serialu to "historia najbardziej diabolicznego napadu na bank w USA" i to chyba nie jest dalekie od prawdy. Na pewno ja nie słyszałem o tak dziwacznej, wydumanej intrydze, aby okraść zwykły, prowincjonalny bank. Nie będę tu streszczał tej sprawy, bo nie w tym rzecz, poza tym jest ona na tyle skomplikowana, że to zajęłoby trochę miejsca. Serial jest naprawdę dobrze udokumentowany, autor rozmawia z większością uczestników, z którymi może - współcześnie nagrane są rozmowy z policjantami, agentami FBI itd, natomiast podejrzani występują głównie w postaci materiałów archiwalnych, nagrań z przesłuchań itd. Jednak jako, że ten dokument był w przygotowaniu chyba od 2005 roku to na przestrzeni tych lat nagrany był też wywiad wideo, rozmowy telefoniczne i opublikowane są też listy, z tymi osobami, które chciały rozmawiać. Do tego mamy dużo innych materiałów, nagrania policyjne, zdjęcia z miejsc zbrodni, fragmenty programów telewizyjnych. Również dość szokujące wydarzenie, od którego to wszystko się zaczęło. Po obejrzeniu tego dokumentu od razu przychodzi do głowy seria Piła, jak słowo daję.

Niesamowicie mnie to wciągnęło i obejrzałem cztery odcinki po ok 45 minut na jedno posiedzenie, dawno żaden dokument mnie tak nie wkręcił.

Offline Punkstyler

• Super Badass
  • Best game ever? Counter-Strike 1.6
« Odpowiedź #3842 dnia: Luty 07, 2019, 18:40:28 »
Evil Genius - dokument kryminalny, który jest już od kilku miesięcy na Netflixie. Osobiście bardzo lubię wszelkie historie kryminalne, tajemnicze zbrodnie, seryjnych morderców itd, na Netflixie jest w czym wybierać. Podtytuł tego serialu to "historia najbardziej diabolicznego napadu na bank w USA" i to chyba nie jest dalekie od prawdy. Na pewno ja nie słyszałem o tak dziwacznej, wydumanej intrydze, aby okraść zwykły, prowincjonalny bank. Nie będę tu streszczał tej sprawy, bo nie w tym rzecz, poza tym jest ona na tyle skomplikowana, że to zajęłoby trochę miejsca. Serial jest naprawdę dobrze udokumentowany, autor rozmawia z większością uczestników, z którymi może - współcześnie nagrane są rozmowy z policjantami, agentami FBI itd, natomiast podejrzani występują głównie w postaci materiałów archiwalnych, nagrań z przesłuchań itd. Jednak jako, że ten dokument był w przygotowaniu chyba od 2005 roku to na przestrzeni tych lat nagrany był też wywiad wideo, rozmowy telefoniczne i opublikowane są też listy, z tymi osobami, które chciały rozmawiać. Do tego mamy dużo innych materiałów, nagrania policyjne, zdjęcia z miejsc zbrodni, fragmenty programów telewizyjnych. Również dość szokujące wydarzenie, od którego to wszystko się zaczęło. Po obejrzeniu tego dokumentu od razu przychodzi do głowy seria Piła, jak słowo daję.

Niesamowicie mnie to wciągnęło i obejrzałem cztery odcinki po ok 45 minut na jedno posiedzenie, dawno żaden dokument mnie tak nie wkręcił.
To jest rewelacja. Żeby nie zdradzać za dużo to napiszę tylko, że zdjęcia jednej baby z tego dokumenty mnie autentycznie przerażały. I przerażają do dziś.

// Tapatalk. Sorry za ewentualne błędy.

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
« Odpowiedź #3843 dnia: Luty 08, 2019, 11:04:28 »
Velvet Buzzsaw - obejrzałem - trailer fajny, film nędzny: nie polecam

potwierdzam, straszny stolec, film nie potrafi powiedzieć niczego mądrego o sztuce a gdy trzeba zacząć zmierzać do puenty to zamienia się w bardzo przeciętnego slaszera.

Polar obleci, taki uboższy, nieco bardziej komiksowy John Wick.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #3844 dnia: Luty 08, 2019, 11:14:38 »
Zniknęło już dawno. Gdzieś mi mignęło, że w piątek ma się pojawić na Amazonie, ale nie wiem na ile to prawda.

Pojawiło się The Expanse na Amazonie.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3845 dnia: Luty 08, 2019, 11:18:07 »
Russian Doll jest całkiem spoko, rozkręca się.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #3846 dnia: Luty 08, 2019, 15:53:20 »
Zmęczyłem drugi sezon Punishera, na podglądzie. Za bardzo rozwleczony i przegadany.

Dla mnie idealny serial o Punisherze to było ostatnie 30 sekund ostatniego odcinka ;)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #3847 dnia: Luty 08, 2019, 20:29:52 »
Rozwój postaci rozpisany na dwa sezony  ;D Mnie się podobała adaptacja Menonity. Przykład jak nieco przerysowane postaci na ekran przenosić tak żeby były wielowymiarowe, wiarygodne (jak na komiksowe produkcje) i jednocześnie wierne pierwowzorowi na ile się da.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Online Rolek

• I Am Robot
  • #sukablyat
« Odpowiedź #3848 dnia: Luty 08, 2019, 21:32:20 »
Jestem gdzieś w połowie, ale raz, iż za dużo tam jakiegoś pierdololo o niczym konkretnym, a dwa, iż ta mamasita z syndromem złamanego serca to może i fajna dupa ale odjaniepala się z nią wątek zbyt męczący. Pan Szramką również jakiś taki średni, fakt, iż jest właściwie nawet autentyczny w tym co robi, tylko, że to jest adaptacja komiksu, a nie dokument. Nuda. Frank mi się podoba, fajnie zagrany, brutalny ale jest go za mało, nie wiem, budżet im ucięli czy ktoś postanowił robić z tego kino moralnego niepokoju? Jednym słowem, myślałem, iż gówniara będzie wkurzająca, a tu ona, Frank i jednonogi stanowią filar tego przedsięwzięcia. Rozczarowujące. Powinni tego Franka ze smyczy spuścić i niech sobie lata po mieście. Byłoby sztywniutko, a tak wyszła taka herbatka z cukrem. Bez cytrynki. 

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #3849 dnia: Luty 08, 2019, 23:36:42 »
Russian Doll bardzo fajne, Nightflyers za to to jakieś bieda sci fi po trzech odcinkach, warty to cisnąć dalej?

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Punkstyler

• Super Badass
  • Best game ever? Counter-Strike 1.6
« Odpowiedź #3850 dnia: Luty 09, 2019, 21:02:46 »
Zacząlem The Sinner. Po 2 odcinkach jestem na tak, mimo że nie lubię Jessici Biel.

// Tapatalk. Sorry za ewentualne błędy.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #3851 dnia: Luty 09, 2019, 21:08:23 »
Eło eło eło! Gregys alert!
Jessiki.
Za dziwne usta?

Online Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #3852 dnia: Luty 09, 2019, 23:23:43 »
Kierując się rekomendacjami, obejrzałem dwa odcinki Russian Doll. Po drugim odcinku mam jak najgorsze wrażenia. Pewna scena powtarzana zbyt wiele razy mnie zanudziła. Trzeci odcinek mnie odrzuci czy zatrzyma? Bo póki co, nie wiem co się wam w tym serialu podoba. Zabieg fabularny jest tak ograny, że naprawdę trzeba czegoś dobrego, żeby obronić tę produkcję. Trochę na to liczę, ale póki co, jest biednie.
Gregys out.

Offline RudolV

• Badass
  • Just call me... Kakolookiyam!
« Odpowiedź #3853 dnia: Luty 09, 2019, 23:29:32 »
zatrzyma, tak od 3ciego zaczyna się pojawiać lekki mrok.
Zasadniczo im dalej tym lepiej, tylko tej baby nie trawię.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #3854 dnia: Luty 10, 2019, 13:14:50 »
tylko tej baby nie trawię.

Na razie tylko jeden odcinek i faktycznie trochę ciężko znieść jej "attitude". O ile w Orange is the New Black mi nie przeszkadzała i fajnie pasowała do reszty babek, to cały serial o niej (to jest identyczna postać) to chyba trochę za dużo.

Ale muszę przyznać, że weszło mi Sex Education, jakoś polubiłem od razu te postacie, szczególnie Emmę Mackey (to jakaś młodsza siostra Margot Robbie?), no i oczywiście Gillian <3 No ale ja mam chyba słabość do highschoolowych produkcji.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #3855 dnia: Luty 10, 2019, 13:46:11 »
Mi się też podobało. Fajne, wciągające historyjki, tylko w dwóch ostatnich odcinkach miałem mega fecapalmy, ale nie zmienia to specjalnie mojego odbioru serialu jako całości.

Offline mjazzga

• Badass
« Odpowiedź #3856 dnia: Luty 10, 2019, 21:16:05 »
Black Earth Rising. Całkiem zgrabna historia.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #3857 dnia: Luty 10, 2019, 23:54:15 »
W tym tygodniu 15stego, premiera dwóch fajnych rzeczy.

The Umbrella Academy 

https://www.netflix.com/title/80186863
teaser https://youtu.be/LMeqY7ogdF8
trailer https://youtu.be/0DAmWHxeoKw
kultowa piosenka z teasera https://youtu.be/w6Q3mHyzn78 jakby ktoś nie kojarzył skąd wzięło https://youtu.be/IY_bhVSGKEg
Pierwsze recenzje są mega pozytywne i wchodzi chyba na dobre Netflixowi pozbycie się Marvela... komiks też był dobry więc już nie mogę się doczekać.

The Dragon Prince Drugi Sezon

https://www.netflix.com/title/80212245
trailer https://youtu.be/IYiofIlqQGI
Moja miłość do zachodnich animacji nadal trwa. Jak ktoś się zraził zabiegiem z spowolnioną animacja z pierwszego sezonu to twórcy to usłyszeli i już ma być bardziej normalna. Pierwsze recenzje też są bardzo pozytywne i rzeczywiście zanosi na świetny sezon.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #3858 dnia: Luty 11, 2019, 07:40:42 »
Ten smok się nada dla dzieci?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #3859 dnia: Luty 11, 2019, 07:45:54 »
Animowane przecie.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #3860 dnia: Luty 11, 2019, 09:59:07 »
Dołączam do pytania Don Simona :)

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #3861 dnia: Luty 11, 2019, 09:59:38 »
Animowane przecie.

A to sorry, już lecę im puszczać Akirę ;)

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #3862 dnia: Luty 11, 2019, 10:03:07 »
W tym tygodniu 15stego, premiera dwóch fajnych rzeczy.

The Umbrella Academy 

Ellen Page?! Bierę! Dzięki wielkie! Trochę to olewałem na ekranie Netflixa, ale panie, sprzedałeś :)

Offline Nad1

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #3863 dnia: Luty 11, 2019, 10:34:58 »
Ja też czekam na The Umbrella Academy, ostatnio wszystko co bazuje na komiksach ma wzięcie.

Online mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #3864 dnia: Luty 11, 2019, 10:52:50 »
Zmęczyłem Russian Doll i nie polecam. Podobno się miało rozkręcić, ale nic takiego nie nastąpiło. Główna bohaterka jest irytująca, a zakończenie durne.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #3865 dnia: Luty 11, 2019, 11:19:22 »
Animowane przecie.

Dzieciom w wieku przedszkolnym polecam Watership Down ;)

PS w razie jakby czytał to jakiś puszczający-dzieciom-cokolwiek-byle-animowane nieogar: nie polecam ;D znaczy polecam, ale dorosłym.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #3866 dnia: Luty 11, 2019, 11:32:00 »
Animowane przecie.

Dzieciom w wieku przedszkolnym polecam Watership Down ;)

PS w razie jakby czytał to jakiś puszczający-dzieciom-cokolwiek-byle-animowane nieogar: nie polecam ;D znaczy polecam, ale dorosłym.
Za późno, wisicie mi dwójkę zdrowych psychicznie dzieci.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3867 dnia: Luty 11, 2019, 11:47:14 »
Powiedział każdy rodzic dwójki dzieci.

Offline snow-man

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3868 dnia: Luty 11, 2019, 12:31:40 »
Ten smok się nada dla dzieci?
Nie wiem czy ten smok, ale ...

Zaczeliśmy z dzieciakami "Dragon Pilot: Hisone and Masotan" i bardzo nam się podoba. Jest ciekawy koncept, ładna animacja (Bones) i (kolejny na netflix) udany dubbing. Do tego przerysowane, ale sympatyczne postacie, no i "rzygający z nosa" smok.
Po kilku odcinkach wygląda na coś dla młodszych. Brak krwawej przemocy, bardzo lekkie nawiązania seksualne (jak to w komediowych anime).

ps. Starszy (12+) mówi, że Kuromukuro lepsze ;)

dat dance!
(kliknij)

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #3869 dnia: Luty 11, 2019, 13:27:20 »
Oba obejrzałem, oba mi się podobały, ale Książę lepszy. A czy dla dzieci? Jeśli trzymacie się klasyfikacji wiekowej i oglądacie z pociechami to tak, nadają się. Jest jeszcze jeden warty polecenia z dobrym dubbingiem, ale tytuł wyleciał mi teraz z głowy (coś 7+ o zespole podróżującym... spoiler).

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #3870 dnia: Luty 11, 2019, 14:04:50 »
Oba obejrzałem, oba mi się podobały, ale Książę lepszy. A czy dla dzieci? Jeśli trzymacie się klasyfikacji wiekowej i oglądacie z pociechami to tak, nadają się. Jest jeszcze jeden warty polecenia z dobrym dubbingiem, ale tytuł wyleciał mi teraz z głowy (coś 7+ o zespole podróżującym... spoiler).

Strzelam, że chodzi o:

Wakfu

https://www.netflix.com/title/80003196
https://youtu.be/PZ-k5T0DFLo

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #3871 dnia: Luty 11, 2019, 16:27:24 »
Nie, nie o ten tytuł chodzi. Poszukam i się odezwę.

Odzywam się.

Obejrzyj tytuł The Hollow w serwisie Netflix
www.netflix.com/title/80147919?source=android
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2019, 16:30:08 wysłana przez Vuko Drakkainen »

Offline snow-man

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3872 dnia: Luty 11, 2019, 17:32:18 »
Obejrzyj tytuł The Hollow w serwisie Netflix
Myślałem żeby to sprawdzić, bo młody chciał "jakiś horror". Nie mogłem się na nic w kategorii 12+ zdecydować. ;)
Jest to trochę z dreszczykiem, czy bardziej przygodowe hocki-klocki?

ps.
Myślałem o Godzilli albo One Punch Man, ale to ani dla młodszych, ani nie po polsku. :(

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #3873 dnia: Luty 11, 2019, 19:51:16 »
Ciężko powiedzieć jak to odbierze dziecko, ale zaufałbym kategorii wiekowej. Ja się nie bałem ;-)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #3874 dnia: Luty 11, 2019, 21:55:50 »
Dzięki
Sprawdzę jeszcze co na commonsensemedia piszą.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Online Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #3875 dnia: Luty 14, 2019, 21:54:42 »
MIŁOŚĆ, ŚMIERĆ I ROBOTY | Oficjalny zwiastun [HD] | Netflix
https://www.youtube.com/watch?v=bFfYF2UKmKg

Obdarzone świadomością produkty mleczarskie, żołnierze-wilkołaki, zbuntowane roboty, potwory z wysypisk, łowcy cyborgów, pająki z innego wymiaru i piekielne, żądne krwi demony ? to bohaterowie 18 animowanych historii absolutnie i bezwzględnie dla dorosłych. Na seans zapraszają Tim Miller i David Fincher. Premiera antologii ?Miłość, śmierć i roboty? już 15 marca na Netflix.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3876 dnia: Luty 14, 2019, 21:56:12 »
Niezły mastershot na tym trailerze.

Offline kr4wi3c

• Junior
  • *
  • Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
    • Na Pograniczu
« Odpowiedź #3877 dnia: Luty 14, 2019, 23:29:35 »
@mataman Russian Doll wciągnąłem w dwa dni. Dla mnie fajny motyw z Dnia Świstaka tylko bardziej pokręcony. Fajne postaci, nieco psychodeliczny pod koniec, zakończenie faktycznie może być nieco rozczarowujące i durne. Jednakże serial nie jest wysokich lotów i nie próbuje nas na każdym kroku przekonać, że jest inaczej. Ot, kino rozrywkowe, które wyśmienicie się sprawdza przy kotlecie.

Ostatnio obejrzałem jeszcze IO, w przerwie między oglądaniem seriali. To dopiero była strata czasu. Szkoda bo fajnie się zaczynał. Dawał nadzieję na coś więcej. Niestety. Ilość bzdur i nielogiczności jest powalająca.
Tu se czasem cośtam piszę: Na Pograniczu

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #3878 dnia: Luty 15, 2019, 12:32:30 »
Line of duty - brytyjski serial policyjny. Wczoraj poszły cztery odcinki naraz, dziś ciąg dalszy. Jest inny od hamerykańskich i chyba dlatego tak dobry. Plus za UK, minus za brak Klasycznych Serialowych Widoków Londynu które bardzo lubię.

The Sinner - wyłączyliśmy po pierwszych 15 minutach. Główna bohaterka snuje się jak naćpana i jest totalnie odpychająca. I nawet nie ma cycków. Ja wiem że to modny ostatnio serial z psychopatami ale ten akurat nie zachęca do oglądania dalej.

Online Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #3879 dnia: Luty 15, 2019, 12:48:43 »
The Sinner. Miałem to samo uczucie, ale wytrwałem do końca pierwszego odcinka. A potem, to już z górki. Warto dać szansę.
Gregys out.