Autor Wątek: Netflix  (Przeczytany 485943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
Odp: Netflix
« Odpowiedź #1720 dnia: Kwiecień 06, 2017, 16:39:52 »
Widziałem fragment, ale nie dałem rady przebrnąć ;)

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1721 dnia: Kwiecień 06, 2017, 16:40:15 »
Czemu uważasz, że te dwie rzeczy muszą się wykluczać ???

Ja po prostu już nie wiem o czym z tobą rozmawiam :)

pozdr
Wyjaśniam: ja napisałem, że algorytm modyfikuje polecanki dla promowania pewnych produkcji, Ty napisałeś że to oczywiste, ale że nie pasuje Ci nazewnictwo, bo zamiast "wskaźnika X" wolisz nazwę "promocja" dla nazwania tej części algorytmu. Tak więc Ty ze mną rozmawiasz o preferencjach nazewnictwa na podstawie bezsensownego czepialstwa o użycie sformułowania "tajemniczy wskaźnik X". Chyba że wiesz jak to dokładnie jest liczone, wtedy to zwykły trolling, bo zamiast podzielić się tą wiedzą to wciągasz mnie w jakieś dyskusje bez sensu.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1722 dnia: Kwiecień 06, 2017, 16:41:27 »
Yyyy.... Okej?
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1723 dnia: Kwiecień 06, 2017, 16:53:18 »
Przykro mi, ja nadal nie potrafię kupić tego, że te modele i algorytmy dobrze działają. Wszyscy tak twierdzą (łącznie z ludźmi profesjonalnie zajmującymi się mediami i marketingiem, z którymi mam styczność), a ja na to dowodów nie widzę za bardzo. Nie chodzi tylko o Netflixa, ale o Amazona i reklamy Google też (pierwsze lepsze przykłady). Jakbym był szefem firmy rozpatrującej korzystanie z takiej technologii to żuczki chcące to przepchać że by się zesrały i  nie dałyby rady, albo kosztowałoby je to niesamowite nakład pracy żeby mnie przekonać. Najlepsze jest to, że ja w teorię za tym stojącą jak najbardziej wierzę, po prostu wydaje mi się, że praktyka ma jeszcze bardzo długą drogę do przejścia, podczas kiedy wszyscy dookoła twierdzą, że już jest od dawna na mecie i spoczywa na laurach.

PS A może jestem pod tym względem jak Deadpool w konfrontacji z Task Masterem albo Shade vs Prometeusz  ;D

Oczywiście możesz być ewenementem, ale jest też druga strona medalu - to działa, ale nie działa zawsze i na każdym jednym profilu przez 100% czasu po prostu przez to, że musiałyby być zawsze gotowe oferty/reklamy/programy pod każdy typ klienta, a tak nie jest. Wiem, bo pracuję z takimi modelami predykcyjnymi w grach i efekty bywają różne, ale zasadniczo w globalnej skali powiedzmy, że możesz mówić o 20-40% wzroście zysków/sprzedaży/oglądalności/klikalności wobec randomowego algorytmu supportowanego ludzką inteligencją. Zatem zysk jest realny, gdy patrzysz w skali globalnej, ale to znaczy, że przez większość czasu więcej niż połowa zasobów nadal pozostaje niewykorzystana. Oczywiście twierdzenie, że 100% ludzi kupiłoby więcej to też absurd w drugą stronę.

Zgadzam się natomiast, że to nie jest tak, że jesteśmy już u celu i jest to doskonałe narzędzie, którego nie trzeba ruszać. Najczęściej w tej chwili jest tak, że korekty dokonywane są cały czas, często z pomocą człowieka, bo model i sieci uczące się jak mądre by nie były nie biorą pod uwagę naszych głupot w zachowaniu i nie potrafią odróżnić często z pozoru oczywistych dla nas rzeczy. Z drugiej strony to chyba dobrze, bo ludzie czują się nieswojo, gdy komputer jest mądrzejszy od nich, więc poniekąd za dobry model mógłby prowadzić do Skynetu i wojny z Terminatorami ;D.

Jeśli zaś chodzi o to, że już jest na mecie to jak ze wszystkim, jak coś jest gorącym tematem, na którym można zarobić pieniądze.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #1724 dnia: Kwiecień 06, 2017, 17:47:17 »
O, i taki opis stanu rzeczy już mnie przekonuje. Ja po prostu naczytałem się artykułów, w których nie tyle co straszono SkyNetem, co tym, że teraz zue korpo ma narzędzia do zarządzania naszymi potrzebami i nie ma ratunku, nie ma ucieczki, resistance is futile i to było w "poważnej" prasie. I to mnie śmieszyło/konfundowało.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1725 dnia: Kwiecień 07, 2017, 09:07:04 »
Heh, spojrzałem na te nowe zgodności na pierwszej stronie i jakimś cudem mam ponad 93% z każdym serialem od Netflixa. Wyczuwam tu jakiś przekręt.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #1726 dnia: Kwiecień 07, 2017, 09:20:15 »
Najlepszy jest score dla Iron Fist. Serial jest mieszany z błotem w recenzjach, ale N twardo stoi przy swoim. Reklamowali na FB (pod każdym postem komentarze o tym jaki ten serial jest słaby) i reklamują w apce. Jak mi się Daredevil podobał, to spodoba mi się Iron Fist. Tylko że nie, bo recenzenci piszą zupełnie co innego.

http://www.serialowa.pl/146699/iron-fist-marvel-netflix-recenzja/

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1727 dnia: Kwiecień 07, 2017, 09:23:29 »
Próbują ratować jak się da tego crapa. Mi też to wciąz się gdzies pojawia, a w ogóle nie oglądam tych superbohaterskich crapów (ok, Luke Cage obejrzałem nie wiem czemu).

pozdr
psn - Skrubolski

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1728 dnia: Kwiecień 07, 2017, 09:46:22 »
Iron Fist od początku wydawał mi się chybionym pomysłem i marnotrawstwem środków i "miejsca" (Netflix wypuszczał dotychczas dwa sezony o superbohaterach rocznie i wydawało się to zasadą, aż do zapowiedzi Defenders na sierpień). Gość umie się bić - spoko, Daredevil też i to lepiej, umie też skumulować energię chi czy jakąś tam tak żeby mur przebić - no spoko, Cage wystarczy, że jebnie i efekt ten sam, bez (jak to określił mój kolega z podstawówki w czasie dyskusji czy Chuck Norris pokonałby Bruce Lee) "odpierdalania maniany z medytacją przez pół minuty". Pół pierwszego odcinka obejrzałem i choć nowotwór się od tego nie rozwinął, to dalej nie oglądałem.

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1729 dnia: Kwiecień 07, 2017, 09:46:40 »
Jeden z drugim nie ogladal, ale crapulec. ;D Ja olalem recenzje i bawilem sie swietnie. Moze ludzie oczekiwali drugiego zejscia Hesusa?

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1730 dnia: Kwiecień 07, 2017, 09:48:49 »
Jakby to był Spider-man to pewnie by tego oczekiwali. A kogo obchodzi jakis Iron Fist?

pozdr
psn - Skrubolski

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1731 dnia: Kwiecień 07, 2017, 10:12:22 »
A kogo obchodzi jakis Iron Fist?
Ludzi, którzy swoje zainteresowanie komiksami nie kończą na mainstreamie?

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #1732 dnia: Kwiecień 07, 2017, 10:39:37 »
Obejrzeć obejrzałem, ale o ile pierwsze odcinki nawet mi podeszły (niziutkie stany średnie) to później serial niestety łapie widocznego doła. Niestety, ale póki co to jest to nie tylko najgorszy serial superbohaterski na Netflixie to jest on nawet gorszy od Sonowych Powers.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1733 dnia: Kwiecień 07, 2017, 10:56:37 »
A kogo obchodzi jakis Iron Fist?
Ludzi, którzy swoje zainteresowanie komiksami nie kończą na mainstreamie?

Przeczytaj jeszcze raz moją całą wypowiedź, weź w kontekst swoją i na pewno uda ci się zrozumieć co miałem na mysli.

pozdr
psn - Skrubolski

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1734 dnia: Kwiecień 07, 2017, 11:06:47 »
Obejrzeć obejrzałem, ale o ile pierwsze odcinki nawet mi podeszły (niziutkie stany średnie) to później serial niestety łapie widocznego doła. Niestety, ale póki co to jest to nie tylko najgorszy serial superbohaterski na Netflixie to jest on nawet gorszy od Sonowych Powers.
Jako komiks to też nie jest Alan Moore czy okolice. Jednakże z całej czwórki stoi u mnie na drugim miejscu.

Drugiego sezonu Daredevila nie oglądałem (przestrzegano mnie kilka razy), Jessica Jones nie przetrwała nawet do połowy pierwszego odcinka (bo aktorka jest baaardzo podobna do osoby, której szczerze nienawidzę i nie jestem w stanie tego oglądać - mógłbym rozwalić TV), a Luke Cage jest po prostu durny.

DC nie radzi sobie lepiej (Arrow i Flash nie dały rady - Arrowa nawet na siłę próbowałem oglądać) i ogólenie seriale superbohaterskie nie są na wysokim poziomie.

Jeszcze co do Iron Fist to mi tam strasznie zażarła koncepcja postaci - nie neguję debilizmów, ale po prostu je ignoruję. Cała reszta jest dla mnie gites. :)

Przeczytaj jeszcze raz moją całą wypowiedź, weź w kontekst swoją i na pewno uda ci się zrozumieć co miałem na mysli.
I vice Wersal.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1735 dnia: Kwiecień 07, 2017, 11:08:08 »
Już to tu wklejałem, ale jest #piąteczek, więc...

http://www.youtube.com/watch?v=KQM_rQMPU3g#ws

A propos seriali o superbohaterach - mnie rażą niskie production values. Szczególnie to widać w przypadku produkcji CW. To jest poziom Robin Hooda (tego, w którym mur zamku to był brezent z namalowanymi cegłami) Herkulesa i Xeny tyle, że 20 lat później i tak już się nie da...no i Lucy Lawless nie mają. No i ogólnie to tandetne jest, na tel pierwszego sezonu Daredevila i pierwszej połowy drugiego to marnie wygląda.

PS Drugi sezon Daredevila jest spoko, proszę obejrzeć. Wprawdzie pierwszy sezon jest lepszy (piszę to jako fan Punishera), ale na pewno warto obejrzeć.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2017, 11:17:24 wysłana przez TurboGad »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1736 dnia: Kwiecień 07, 2017, 11:09:30 »
Pikacz, ja odpowiadałem na twoje pytanie o Hesusa, no ale widzę że nie chce ci się gadać, więc odpuszczam.

pozdr
psn - Skrubolski

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1737 dnia: Kwiecień 08, 2017, 00:37:50 »
Trzynaście powodów

Zapowiada sie ciekawie, oby nie zjebali.

Offline Skrzypas

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1738 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:36:53 »
Trzynaście powodów

Oglądać, oglądać i jeszcze raz oglądać. Film o relacjach, konsekwencjach, miłości i młodości ... o ważnych rzeczach, które na codzień nie są zauważane. Serial polecam wszystkim bez wyjątku - nie wiem jak ma sie do ksiązki, mi sie podobał. Kilka chwil, które potrafia zszargać emocje i wydusić łezkę. Na pewno jest to serial o rzeczach ważnych - z perspektywy osoby młodej, rodzica czu osoby pracującej z młodzieżą. Oglądać i pamiętać :)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #1739 dnia: Kwiecień 08, 2017, 13:52:28 »
Gdzie znajdę wątek, żeby ogarnąć drużynę do questa na oglądanie Netflixa w cztery osoby? ;)
Gregys out.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #1740 dnia: Kwiecień 08, 2017, 14:27:57 »
"Wspólny abobament Netflix, Spotify" w "Po godzinach...".

Tapatalk, więc linka nie dam.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1741 dnia: Kwiecień 13, 2017, 10:54:39 »
Trzynaście powodów również polecam. Obejrzałem w ciągu jednego dnia całość tak mnie wciągnęło.

Wysłane z mojego LG-H818 przy użyciu Tapatalka

]

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1742 dnia: Kwiecień 13, 2017, 12:02:21 »
Jestem gdzies w połowie i coraz bardziej mnie ten serial drażni. Zachowanie tych dzieciaków jest dla mnie coraz bardziej niezrozumiałe.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #1743 dnia: Kwiecień 13, 2017, 12:18:08 »
Mnie tam boli jeden element, ale to bez spoilerów raczej ciężko. Staram się też pomyśleć jak to było, gdy sam miałem tyle lat, bo to najpewniej właśnie te niezrozumiałe elementy ich zachowania ;)

Edycja: Spoiler całości/finału/po skończeniu oglądania.

(kliknij)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2017, 13:54:31 wysłana przez Acrid »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1744 dnia: Kwiecień 13, 2017, 12:21:15 »
Tu niestety racja, pod tym względem robi się coraz gorzej. Żonie to bardzo przeszkadzało, ja jakoś zawiesiłem niewiarę.

UWAGA SROGI SPOILER z ostatnich odcinków.

(kliknij)

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #1745 dnia: Kwiecień 13, 2017, 13:21:03 »
Ja aktualnie jest na 8 odcinku bo wszyscy się zachwycają. Nie wiem czym.
Truchło z kaset jest tak irytujące że cieżko się to ogląda. Ona jedna dobra a swiat taki ciężki i niesprawiedliwy. Poszla by do gimnazjum na pradze/kozinach/kurdwanowie to dopiero by zaznala zycia.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1746 dnia: Kwiecień 13, 2017, 13:53:12 »
Spoiler Acrida powyżej 5 odcinka?

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #1747 dnia: Kwiecień 13, 2017, 13:54:43 »
Strzeliłem edycje. Spoiler całości/finału/po skończeniu oglądania.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1748 dnia: Kwiecień 13, 2017, 14:10:12 »
Ok, to nie pacze.
psn - Skrubolski

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1749 dnia: Kwiecień 14, 2017, 10:26:34 »
Za wasza rada obejrzalem 1 odcinek i zobacze dalej. Dupy mi nie urwalo, ale tez nie odrzuca.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1750 dnia: Kwiecień 15, 2017, 14:25:21 »
Nowy Mystery Science Theater 3000 jest na Netfliksie! Ale nie w Polsce :/ #StopGeoblocking #smutnazaba

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1751 dnia: Kwiecień 16, 2017, 20:56:43 »
Ok, obejrzałem do końca to 13 powodów i tam jednak pojawiają się duże ilości gwałtu na inteligencji - oczywiście głównie mówię o tym, o czym wspomniał Simplex, ale jest też tego więcej. Otwieranie wątków to też megasłaby ruch, niesamowicie sztucznie to wyszło. Ogólnie główny wątek mnie trochę irytował, ta laska to drama queen i tak jak powiedział jakiś random w którymś odcinku "ty cierpisz, ja cierpię, każdy cierpi, przecież to jest liceum". Natomiast tam całkiem ciekawe rzeczy się dzieją w wątkach pobocznych, interesująca i wiarygodna jest postać tego dupola Jessiego, na początku nim gardziłem, typowy highschoolowy douche, ale później jednak zacząłem rozumieć i trochę sympatyzować z tym typem.

Ogólnie nie jest to zbyt dobrze skonstruowany serial, ale ma kilka zalet, nawet niezły klimat i jest dobrze nakręcony (eleganckie, czyste i zrozumiałe skakanie pomiędzy czasem rzeczywistym i retrospekcjami).

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1752 dnia: Kwiecień 16, 2017, 21:22:56 »
Mi sie podobalo ze specjalnie teraźniejszy Jensen rozwalił sobie głowę żeby mozna było natychmiast odróżnić teraźniejszego od retrospektywnego.

Jaki dupol Jessie? W sensie Justin?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2017, 21:25:09 wysłana przez Simplex »

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #1753 dnia: Kwiecień 17, 2017, 08:05:38 »
Zwierzogród dali! :) Ale fajnie, dzieciaki to oglądały w kinie, a mnie ominęło, w końcu obejrzę.

Offline pablos_83

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1754 dnia: Kwiecień 17, 2017, 08:28:19 »
Czyli wszystkie nowe Disneye po tych kilkunastu miesiącach wrzucają. 

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1755 dnia: Kwiecień 17, 2017, 09:04:15 »
Mi sie podobalo ze specjalnie teraźniejszy Jensen rozwalił sobie głowę żeby mozna było natychmiast odróżnić teraźniejszego od retrospektywnego.

Jaki dupol Jessie? W sensie Justin?

Sory, jasne że Justin. No pomysł z łbem na początku był spoko, ale później (w sumie pod koniec) to już mnie zaczęło bawić ;D

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1756 dnia: Kwiecień 17, 2017, 11:51:13 »
Najwidoczniej podbierają po kolei Disneya od HBO.

Co ciekawe pojawiły się wszystkie sezony Mad Mena, przy czym na HBO GO też nadal jest. Czyżby to pierwszy znak, że umowy w naszym kraju nie muszą być tylko i wyłącznie na wyłączność i jest szansa i na inne duże seriale?

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1757 dnia: Kwiecień 17, 2017, 12:02:26 »
W trakcie czytania posta powyzej w glowie lecialo mi juz to:

http://www.youtube.com/watch?v=E1ABR4UpDSU#ws

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1758 dnia: Kwiecień 17, 2017, 12:04:33 »
Tylko ze Mad Men to nie jest serial HBO, więc porzuć nadzieję.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1759 dnia: Kwiecień 17, 2017, 12:06:39 »
No, na seriale HBO nie ma szans, bardziej mi chodziło np. o podzielenie się Friendsami z Comedy Central.