Autor Wątek: Netflix  (Przeczytany 261552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Astarot

• Super Badass
Odp: Netflix
« Odpowiedź #3040 dnia: Czerwiec 25, 2018, 15:35:44 »
Czyli skończyliście oglądać po drugim sezonie?  Ten serial to szrot najwyższych lotów. Jeżeli nawet w kręgach homo- robią sobie z niego jaja to coś jest nie tak :D

Super temat poprowadzony w sposób żenujący od pierwszego odcinka.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #3041 dnia: Czerwiec 30, 2018, 10:22:33 »
Skonczylem oba sezony Domu z papieru.
Dawno mnie nic tak nie wymeczylo jak ten pazdziez.
Do polowy pierwszego sezonu bylo super, ciekawy pomysl, intryga.
Potem jednak hiszpanski scenarzysta przypomnial sobie, ze w sumie to on tylko telenowele potrafi pisac i to co sie dzialo w pozniejszych odcinkach to jest jakis wyzszy poziom absurdu. W drugim sezonie zastanawiasz sie juz tylko jaki kolejny idiotyzm wymysla. I voila, wymyslaja jeszcze glupszy ::)
Bardzo ciekawy pomysl zniszczony przez wykonanie, aktorstwo, scenariusz.
Muzyka jest ciekawa(tzn pasujaca do oryginalnego pomyslu)
Powinni ostrzegac ze to telenowela kryminalna , gdybym chcial obejrzec romansidlo w ktorym nic sie nie dzieje, wlaczylbym esmeralde.
Choc kraj produkcji byl ostrzezeniem, posluchalem ocen po pierwszym sezonie, moja wina.
Netflix wycial 30% calego serialu a to wciaz jest strasznie nudne. Nie wyobrazam sobie calosci(nie ma mowy o ucinaniu/skracaniu istotnych watkow, bo tu nie ma istotnych watkow-chyba ze interesuja Cie rozterki milosne przyglupow).
2/10 za muzyke i pomysl
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2018, 10:25:57 wysłana przez srekal34 »

Offline l0l0

• Badass
« Odpowiedź #3042 dnia: Lipiec 01, 2018, 08:32:51 »
Nie znam się kompletnie na anime, więc nie wiem czy sam chłam czy coś dobrego ale powrzucali dość sporo tytułów wczoraj i dzisiaj. Ciągle czekam na dragon ball;(

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #3043 dnia: Lipiec 01, 2018, 14:44:30 »
Z tego co widzę to same przyjemne, większość warto sprawdzić ;) Wszystko na licencji Aniplex, musieli się jakoś dogadać.

Sword Art Online, czyli moje guilty pleasure.

Głównym bohaterem serii jest 14-letni chłopiec, nazywający się Kazuto Kirigaya, fascynat gier komputerowych. Pierwsze dwa tomy powieści opisują jego dwuletnie przygody w MMORPG, którego akcja rozgrywa się w rzeczywistości wirtualnej (VRMMORPG), o nazwie Sword Art Online. Został on, jako jeden z 10 tysięcy graczy, uwięziony w świecie gry. Aby móc wrócić do prawdziwego świata, konieczne było jej ukończenie.

https://www.youtube.com/watch?v=6ohYYtxfDCg

Przede wszystkim jednak: March comes in like a lion, bardzo dobre, must have. O młodym, profesjonalnym graczu shogi (takie japońskie szachy).

https://www.youtube.com/watch?v=ZL5nnx4vd7k

Erased / Miasto beze mnie

https://www.youtube.com/watch?v=DwmxEAWjTQQ

Fate/stay night: Unlimited Blade Works

https://www.youtube.com/watch?v=OFC2IkN5EbU

A dla fanów drama / romance / music: Shigatsu wa Kimi no Uso / Your Lie in April

https://www.youtube.com/watch?v=3aL0gDZtFbE

pozdro dla fanów chińskich bajek!11!!

Offline Lupus

• Badass
« Odpowiedź #3044 dnia: Lipiec 01, 2018, 19:37:17 »
Oprócz SAO wszystko OK. 8)
Zwłaszcza March comes in like a lion mogę polecić i Erased mogę polecić. You lie in april nie widziałem, ale jest na mojej liście "do obejrzenia", bo same dobre rzeczy o tym tytule słyszałem.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #3045 dnia: Lipiec 08, 2018, 21:50:11 »
Ania z Propagandowego Wzgórza.

Pierwszy sezon był świetny. Estetyka, aktorzy i muzyka były na najwyższym poziomie. Drugi sezon to niezłe rodeo. Zaczynamy od wymyślonych wątków, których próżno szukać w oryginale. W dodatku te wątki przeciągają się na pół sezonu. Druga połowa... o matko. Czułem się jakbym był na wykładzie SJW. Co chwilę padają zdania typu "byłam ograniczona" w odniesieniu do braku akceptacji homoseksualizmu przez niektóre z postaci. Ktoś tam nieźle dał w palnik podczas pisania scenariusza. Nie mając żadnego problemu z mniejszościami homosexualnymi czułem się obrzydzony. Ostatnie kilka odcinków to ciągła tyrada na temat braku postępowego, ciemnego ludu i wyzwolonych, wyedukowanych postępowych mniejszościach.

Jedyne co udało się w tym sezonie oczywiście też musiało zostać spieprzone w sposób koncertowy. Wątek Afroamerykanów. Mogliśmy mieć fajny obraz, a w 9 czy 10 odcinku pojechali po bandzie. Nie będę spoilował. Będzie Wam się lepiej oglądało wcześniejsze odcinki.

Brak logicznego ciągu wydarzeń (ostatni odcinek to mistrzostwo, gdzie teleportacje z GOT to mały pikuś) i cholerna indoktrynacja. Ciężki kawałek chleba, którego nie da się oglądać bez odpowiedniej przepaski na ramieniu.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #3046 dnia: Lipiec 08, 2018, 23:14:34 »
Oj, toś mnie zmartwił. Ale warto ten drugi sezon mimo to obejrzeć, czy jednak lepiej odpuścić zapamiętując dobry pierwszy?

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #3047 dnia: Lipiec 08, 2018, 23:28:16 »
Historii z oryginały to tu w ogóle nie ma. Za to są hasła typu "Jak ja mogłam być taka ograniczona. Przepraszam cię, że nie zaakceptowałam twojego związku". Kilka razy. Na odcinek. Jakby  ktoś wziął checkboxy od SJW i odhaczał jeden za drugim.

Offline Danio

• Badass
« Odpowiedź #3048 dnia: Lipiec 09, 2018, 00:05:37 »
Smuci mnie to, pierwszy sezon był super. Samo odejście od książek mam gdzieś, ale forsowania polityki (teraz prawie zawsze lewicowej) do seriali czy gier nie znoszę. I tak przekonam się na własnej skórze bo obiecałem siostrze że obejrzymy.

Offline freekEza

• Badass
« Odpowiedź #3049 dnia: Lipiec 09, 2018, 10:29:24 »
Nie wiem czy to przypadłość apki na plejkę, ale absolutnie fatalnie działają kategorie (zwłaszcza ostatnio dodane i nowości), co rusz człowiek wchodzi na Netflixa i zonk że jakieś fajne rzeczy kiedyś tam dodali.

Offline Punkstyler

• Badass
  • Best game ever? Counter-Strike 1.6
« Odpowiedź #3050 dnia: Lipiec 19, 2018, 10:58:35 »
Serial Alienista różni się czymś od książki? Bo nie wiem czy się zabierać za niego.

// Tapatalk. Sorry za ewentualne błędy.

Online TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #3051 dnia: Lipiec 22, 2018, 02:42:24 »
Obejrzałem drugą część animowanej Godzilli. Ciekawe to było, czekam na kolejną część. Jednocześnie nie mam wątpliwości, że ONZ powinno wydać rezolucję wedle której scenarzyści tej animowane odsłony mają prawo zorganizować swoistą noc oczyszczenia wobec scenarzystów tej amerykańskiej Godzilli z 2014. Z jednej strony mamy ludzi, którzy przy użyciu Godzilli roztrząsają problemy antropologiczne i  filozoficzne, zahaczając o religię, całość konsultując pod względem aspektów fizyki i militariów, a z drugiej strony mamy jakichś gównozjadów, jakieś ameby chuja wiedzące o czymkolwiek. Autentycznie, pierwsi powinni móc okrutnie wymordować drugich bezkarnie. Przy czym drudzy mają teraz znowu okazję udowodnić jakimi tęgimi debilami są, bo już w maju 2019 będzie sequel retard-Godzilli...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2018, 03:03:43 wysłana przez TurboGad »

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3052 dnia: Sierpień 11, 2018, 21:09:45 »

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #3053 dnia: Sierpień 11, 2018, 22:54:13 »
Kolejny hit Netflixa: http://www.metacritic.com/movie/extinction-2018?ftag=MCD-06-10aaa1c

#złotaerasf
Główna rola, aktor klasy C, zwykłe SF klasy B. Nie rozumiem ludzi którzy po każdej produkcji Netflixa spodziewają się arcydzieła kinematografii (bo oni płacą i wymagają?). Patrze na oceny widzów i części sie podobał.

Final Space jest całkiem spoko. Polecam :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3054 dnia: Sierpień 11, 2018, 23:13:02 »
"Patrze na oceny widzów i części sie podobał"
Co można napisc o każdym filmie jaki powstał.

Wymień jakis naprawdę bardzo dobry film SF wypuszczony przez netflix w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat. Poza Bright :D

Offline Goldberg

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3055 dnia: Sierpień 11, 2018, 23:22:18 »
Annihilation  :P

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3056 dnia: Sierpień 11, 2018, 23:26:06 »
Tak, ma wysoką średnia, ale kojarzę że np tu na forum byl bardzo mocno krytykowany.

Offline Goldberg

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3057 dnia: Sierpień 11, 2018, 23:28:41 »
Dzielo zadne to nie jest, ale wciaz lepsze niz Bright.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #3058 dnia: Sierpień 12, 2018, 00:18:15 »
"Anihilacja" to bardzo dobry film, ale Paramountu - Netflix kupił tylko prawa dystrybucyjne, wiec nie nazywałbym go 'originalem'.

"Patrze na oceny widzów i części sie podobał"
Co można napisc o każdym filmie jaki powstał.

Wymień jakis naprawdę bardzo dobry film SF wypuszczony przez netflix w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat. Poza Bright :D

Okja. Udział w konkursie głównym na festiwalu w Cannes to potwierdza.

Offline Goldberg

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3059 dnia: Sierpień 12, 2018, 00:23:20 »
+1
Kompletnie zapomnialem o Okja. Zajebisty film.
@Duplo65:
https://www.indiewire.com/2018/02/annihilation-netflix-paramount-deal-streaming-1201932550/
Gdyby nie Netflix, to film skonczylby pewnie jako kolejne straight-to-DVD, o ktorym nikt by nawet nie pamietal. Cyfrowa platforma trafiajaca do dziesiatek milionow uzytkownikow sprawila, ze o filmie zrobilo sie bardzo glosno. W pamieci widzow film zapisal sie jako twor Netflixa i malo kto pamieta/dba, ze Annihilation nakrecono w Paramount.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 00:56:16 wysłana przez Goldberg »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3060 dnia: Sierpień 12, 2018, 00:58:01 »
A paramount uznał, że film jest tak dobry, że lepiej żeby cały splendor spłynął na Netflix.

Ok, jedna Okja, na kilkanaście filmów. Swoją drogą muszę to w końcu obejrzeć, dzieki za przypomnienie :)

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #3061 dnia: Sierpień 12, 2018, 01:07:02 »
Gdyby nie Netflix, to film skonczylby pewnie jako kolejne straight-to-DVD, o ktorym nikt by nawet nie pamietal. Cyfrowa platforma trafiajaca do dziesiatek milionow uzytkownikow sprawila, ze o filmie zrobilo sie bardzo glosno. W pamieci widzow film zapisal sie jako twor Netflixa i malo kto pamieta/dba, ze Annihilation nakrecono w Paramount.

^^ wiem. Ale warto rozróżniać jednak :)

Ok, jedna Okja, na kilkanaście filmów. Swoją drogą muszę to w końcu obejrzeć, dzieki za przypomnienie :)

No słabują ich te filmy i to mocno, niestety. IMO za dużo ładują kasy bez zastanowienia w "sprawdzonych" reżyserów i za mało nadzorują ich pracę ("Bright", "Bez słowa"), z góry zakładając sukces. No i ratingowe sukcesy i tak osiągają, więc w sumie mają wywalone, ale niewykorzystany potencjał ww. filmów i wielu innych strasznie boli.

Offline Goldberg

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3062 dnia: Sierpień 12, 2018, 01:30:30 »
A paramount uznał, że film jest tak dobry, że lepiej żeby cały splendor spłynął na Netflix

Uznal tyle, ze bedac na minusie nie wezmie kolejnego ryzyka za promowanie niepewnego filmu i sprzedal prawa do pokazywania go na Netfixie poza US&A i Kanada. Bali sie, ze film jest zbyt trudny dla polglowkow z Europy i reszty swiata. Reszte mozna doczytac w linku z Indiewire, ktorego pewnie nie zauwazyles  ;).

Offline Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3063 dnia: Sierpień 13, 2018, 19:08:10 »
Do tych lepszych, Netflixowych sajensfikszonów dodałbym jeszcze Paradoks Cloverfield. Oceny na "spec" portalach może i nie porażają, ale polecam zobaczyć, bo naprawdę fajny film.

Uwaga spojler -
(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3064 dnia: Sierpień 13, 2018, 19:35:08 »
A ja wszędzie slyszałem/czytałem że dno i muł.

Offline Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3065 dnia: Sierpień 13, 2018, 20:16:00 »
Więc obejrzyj i sam stwierdź.

Offline knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #3066 dnia: Sierpień 13, 2018, 20:32:48 »
Obejrzałem i te ostatnie filmy netflixa to kino klasy b, seriale też już idą na ilość a nie jakość jak wcześniej.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #3067 dnia: Sierpień 14, 2018, 00:04:07 »
Obejrzałem i te ostatnie filmy netflixa to kino klasy b, seriale też już idą na ilość a nie jakość jak wcześniej.
Czy aby na pewno liczbowo pojawia sie mniej dobrych seriali niz wczesniej? Czy moze jednak obok podobnej/wiekszej liczby dobrych puszczaja mnostwo bardzo specyficznie targetowanych i srednich? Bo po mojemu to ta druga opcja. Chcac sie uniezaleznic musza swoja ramowke nakrecic. Tv ma trudne sprawy, Netflix ma duzo dziwnych seriali. Ale nie widze zeby tych dobrych bylo mniej, jedynie spadl ten z Kewinem "grab them by the dick" Szpejszpejem.

Offline Furio

• I Am Robot
  • Jesteś dla mnie tylko teksturą
« Odpowiedź #3068 dnia: Sierpień 14, 2018, 10:54:41 »
Do tych lepszych, Netflixowych sajensfikszonów dodałbym jeszcze Paradoks Cloverfield. Oceny na "spec" portalach może i nie porażają, ale polecam zobaczyć, bo naprawdę fajny film.

Uwaga spojler -
(kliknij)

Jest spokojnie do obejrzenia. Może nie poraża zajebistością, ale też bez przesady. Nie każdy film musi być Aliens czy Odyseją.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #3069 dnia: Sierpień 14, 2018, 15:31:40 »
Znaczy no Paradoks można bez bólu, ale jest rozczarowujący, zwłaszcza gdy przyrówna się go z poprzednimi Cloverfieldami (szczególnie Lane 99)

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #3070 dnia: Sierpień 18, 2018, 22:36:33 »
Disenchantment lećcie oglądać!!! Na razie bomba!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3071 dnia: Sierpień 18, 2018, 23:30:05 »
Znaczy no Paradoks można bez bólu, ale jest rozczarowujący, zwłaszcza gdy przyrówna się go z poprzednimi Cloverfieldami (szczególnie Lane 99)
Spoko serial z Lindą.

Offline Rip van Winkle

• Mieszkaniec tego forum
  • all work and no play make rip a dull boy
« Odpowiedź #3072 dnia: Sierpień 19, 2018, 00:18:46 »
Disenchantment lećcie oglądać!!! Na razie bomba!

Nie masz wrażenia, że to taka Futurama w świecie fantasy?
Nawet trójca głównych bohaterów mocno przypomina układ Leela-Fry-Bender.

Dziwnie się to ogląda po R&M, Bojacku i Archerze, jakieś to powolne i często niepotrzebnie tłumaczą dowcipy, tzn. niepotrzebnie odzywa się jakaś postać w tle, wyjaśniając o co chodzi. Nie jest źle, a jak na to, co ostatnio pojawia się na Netfliksie, to nawet bardzo dobrze, ale żaden przełom, ot przyjemna i bezpieczna rozrywka (wiem, wiem, to Groening, więc rewolucji się nie spodziewałem).

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #3073 dnia: Sierpień 19, 2018, 01:48:19 »
Obejrzeliśmy z żoną dwa pierwsze odcinki i na razie jesteśmy, zgodnie z tytułem serialu, rozczarowani. Obejrzymy resztę mimo wszystko. Może będzie lepiej.

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #3074 dnia: Sierpień 19, 2018, 08:45:50 »
Nie masz wrażenia, że to taka Futurama w świecie fantasy?
Nawet trójca głównych bohaterów mocno przypomina układ Leela-Fry-Bender.

Dziwnie się to ogląda po R&M, Bojacku i Archerze, jakieś to powolne i często niepotrzebnie tłumaczą dowcipy, tzn. niepotrzebnie odzywa się jakaś postać w tle, wyjaśniając o co chodzi. Nie jest źle, a jak na to, co ostatnio pojawia się na Netfliksie, to nawet bardzo dobrze, ale żaden przełom, ot przyjemna i bezpieczna rozrywka (wiem, wiem, to Groening, więc rewolucji się nie spodziewałem).
+1
Obejrzeć warto, ale widać niestety że to 13+ :-\
Gdyby zaostrzyć humor i mocno wszystko podkręcić, to byłoby cudo.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #3075 dnia: Sierpień 19, 2018, 11:32:33 »
Mi bardzo pasuje bo nie trawię Ricka i Mortyego, za bardzo wkurza mnie ten pijaczyna

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #3076 dnia: Sierpień 19, 2018, 18:10:43 »
Kumam, że można nie przepadać za Rickiem, ale ten serial to jest fabularnie next level i to szczególnie widać właśnie przy tym "Rozczarowaniu", który jest Shrekiem wymieszanym z Futuramą i Simpsonami. No można to oglądać, ale nic mnie tam póki co (po 3 odcinkach) nie zaskoczyło, a najgorsze jest to silenie się na "dorosłość" (główna bohaterka niby chleje i imprezuje), ale to wszystko jest "nieprawdziwe" i niepotrzebne. Co do bohaterów, to nie ma się czego czepiać (ktoś zwrócił uwagę, że ten biedaksiąże to Douglas z IT Crowd? Przyznam, że od razu poznałem charakterystyczny głos Matta Berrego), chociaż skasowałbym tego demona, to taki typek, co strasznie chce być śmieszny, ale im bardziej się stara, tym jest żałośniejszy :/

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3077 dnia: Sierpień 19, 2018, 18:34:26 »
Kto nie trawi R&M ten z policji!

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #3078 dnia: Sierpień 19, 2018, 20:39:35 »
Rick Morty ma ten problem, ze dziadek glowny bohater to postac typowo serialowa - jest chujem, z ktorym nikt nigdy w prawdzowym zyciu by nie chcial ziomowac. Klasyczny "trudny do polubienia" , co tak naprawde oznacza: tolerowany tylko dlatego, ze bruk nie rozmawia. Z jednej strony serial jest swietny, ale z drugiej to taka bzdurka o tym, jak niby osiagniecia wymazuja osobowosc. Tak, dziala to dla stawiaczy pomnikow dwa panstwa dalej, ale podczas ogladania tylko wkurwia chciejstwem autora.

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #3079 dnia: Sierpień 19, 2018, 20:52:17 »
Jeśli chodzi o "Disenchantment" to "siadły mi" zdecydowanie dwa ostatnie odcinki (9 chyba najlepszy z całego sezonu).
No i w ostatnim odcinku w pewnym momencie ;):
(kliknij)