Autor Wątek: Nadal za darmo w "Sprzedam, kupię, zamienię ..." ??  (Przeczytany 3282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aZiss

• Super Badass
Nadal za darmo w "Sprzedam, kupię, zamienię ..." ??
« dnia: Styczeń 09, 2013, 19:41:44 »
Nie wiem, czy czytaliście, ale od "pierwszego" podobnież nie wyślemy już płyty, gry, pendirive'a itp. poleconym priorytetem.

"Od 1 stycznia obowiązuje na poczcie nowy regulamin. Zgodnie z nim nie można wysłać jako listu przesyłki innej niż dokumenty i czasopisma. Wszystko inne musi być wysłane paczką, a to kosztuje znacznie więcej."

Czy nadal będziecie dobrym zwyczajem wysyłać zakupy ze wspomnianego działu za friko ??
Muszę spytać na ulubionej poczcie.
(kliknij)

Offline JakupW

• Prezes
  • InputLag
    • InputLag
Odp: Nadal za darmo w "Sprzedam, kupię, zamienię ..." ??
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2013, 19:47:00 »
Czas na forumową zmowę i fru na paczkomaty  8)

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2013, 19:48:44 »
Martwy przepis. Jedyne co to nie odpowiadają za uszkodzenie... a i tak chyba nigdy nie odpowiadali. Zwracają kasę(10krotność ceny wysyłki) chyba jedynie przy zaginięciu listu.

BTW. Jak nie dopłacisz to na poczcie nawet wysyłka za pobraniem kompletnie nic nie daje, bo w standardzie nie ma żadnego sporządzanie protokołu przy odbiorze etc. Kurier z poczty ma w du...szy czy ci nie wysłali cegły za 2000zł :). Przekonałem się o tym już 2 razy. Pobraniówka z poczty jak dla mnie w ogóle nie zwiększa bezpieczeństwa transakcji, a tylko pieniądze dodatkowe wcina.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2013, 19:50:59 wysłana przez BluePL »

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2013, 19:55:51 »
Czytałem gdzieś o tym, ktoś wie czy to serio?

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2013, 19:57:36 »
A teraz mozna bylo wedlug regulaminu?

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2013, 19:58:45 »
Nie wiem, czy czytaliście, ale od "pierwszego" podobnież nie wyślemy już płyty, gry, pendirive'a itp. poleconym priorytetem.

"Od 1 stycznia obowiązuje na poczcie nowy regulamin. Zgodnie z nim nie można wysłać jako listu przesyłki innej niż dokumenty i czasopisma. Wszystko inne musi być wysłane paczką, a to kosztuje znacznie więcej."

Czy nadal będziecie dobrym zwyczajem wysyłać zakupy ze wspomnianego działu za friko ??
Muszę spytać na ulubionej poczcie.

W tym wątku wysyłka nigdy nie była darmowa, lecz wliczona w cenę ;)

Zresztą w tym roku (czyli już po wejściu przepisu w życie) dwa razy wysyłałem gry tak jak zawsze, czyli koperta bąbel + priorytet + polecony za 5,55 zł.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2013, 20:00:41 »
Wysylałem jakoś 5 stycznia grę listem poleconym w kopercie bąbelkowej i nie było problemu.

Jest jednak inna kwestia, po cichu zmienili na poczcie standardy gabarytowe i wysyłka pudełka dvd z grą łapie się wagowo/wymiarowo pod gabaryt B, co kosztuje już nie 5,10 czy ile tam było, tylko 7,30, co jest już jednak odczuwalną różnicą.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2013, 20:04:42 »
Biorąc pod uwagę że nadal istnieje w cenniku i regulaminie gabaryt B w listach, na który łapią się ogromne pudła, to dla mnie to jakiś idiotyzm. Idiotyzm ustawodawcy, albo tego dziennikarzyny, bo i sam artykuł jest fatalny.

Jeśli to prawda, to w praktyce utrudni to jedynie realizację ubezpieczenia. Tutaj widzę największy problem.

Paczkomaty wcale nie lepsze, bo drogo, a w dodatku bez ubezpieczenia (dodatkowo płatne).

Jest jednak inna kwestia, po cichu zmienili na poczcie standardy gabarytowe i wysyłka pudełka dvd z grą łapie się wagowo/wymiarowo pod gabaryt B, co kosztuje już nie 5,10 czy ile tam było, tylko 7,30, co jest już jednak odczuwalną różnicą.

Nie zmienili definicji gabarytów, musieli źle zmierzyć. Po prostu gabaryt B mocno podrożał. Gabaryt A ciągle jest tani, a gry w kopercie bąbelkowej się na niego załapują bez problemu (maks. wysokość 2cm).
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2013, 20:13:22 »
Ja nigdy nie wysyłałem za friko Forumowiczom, zawsze było wliczone. Czy ja mam na czole napisane Caritas? Biznes to biznes :P
(kliknij)
(kliknij)

Offline cooldan

• Badass
  • Lubię placki.
    • Strona firmowa
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2013, 20:15:55 »
Dwa dni temu wysyłałem parę rzeczy w dużych kopertach bąbel poleconym priorytetem i nikt mnie o nic nie pytał. Cena taka sama jak wcześniej.

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2013, 20:50:08 »
Pojedyncze gry wysyłam priorytetem jeszcze taniej, 4.55zł.

Offline Nowaczek

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:22:41 »
Dzisiaj wysyłałem grę poleconym priorytetowym i mnie to zdziwiło, bo jak zawsze za przesyłkę płaciłem 7 zł to dzisiaj tylko 4,50. Moim zdaniem pic na wodę, fotomontaż :D

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:25:53 »
to musze bardziej pilnować bab na poczcie, do tej pory nigdy mi nie wlepiały drugiego gabarytu

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:28:21 »
Zaczęli sobie odbijać jeszcze na kopertach, dawniej płaciłem 0,80zł, teraz 1,5zł...

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:35:03 »
Ostatnio wysyłałem grę i o dziwo skroili mnie na poczcie mniej niż zazwyczaj. Za polecony priorytet zapłaciłem tyle co jarken - 4,55 zł.

Zapytałem w okienku, jak to jest z tymi nowymi cenami, bo często wysyłam gry (tutaj wskazałem na moją zapieczętowaną i zaadresowaną kopertę)? Odpowiedziała, żebym się nie przejmował, bo mnie podwyżka nie dotyczy, gdyż łapię się bez problemu w gabarycie A. Srogo podrożały natomiast gabaryty B. Nic o zakazie wysyłania czegokolwiek innego niż wspomniane w temacie dokumenty i czasopisma nie mówiła.

Z jednej strony lipa, bo jest podwyżka, a z drugiej ludzie na allegro ładnie kombinowali i potrafili do koperty A2 upychać buty albo inne przedmioty dużych gabarytów. Widać PP chce swoje imho zasłużone pieniądze zarobić.

Jestem nadal za darmowymi wysyłkami wszak są wliczone w cenę ;)

Koperty można kupić poza pocztą o wiele taniej z tym, że trzeba zawczasu o tym pomyśleć.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:44:28 »
Tak jak pisalem wczesniej gry PS3 czasem sie nie miescily w 200g i trzeba bylo doplacac. Teraz najnizsza stawka jest do 350g.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2013, 21:55:24 »
Ja zawsze sprzedaję z darmową wysyłką i bardzo tanio!

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 09, 2013, 22:33:03 »
Konkretniej, z ustawy:
USTAWA
z dnia 23 listopada 2012 r.
Prawo pocztowe
Rozdział 1
Przepisy ogólne

Art. 3. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
5)  druk - przesyłkę pocztową zawierającą informację pisemną lub graficzną, zwielokrotnioną za pomocą technik drukar-
skich lub podobnych, utrwaloną na papierze albo innym materiale używanym w drukarstwie, w tym książkę, katalog,
dziennik lub czasopismo;
20) przesyłka listowa - przesyłkę pocztową z korespondencją lub druk, z wyłączeniem przesyłek reklamowych;
21) przesyłka pocztowa - rzecz opatrzoną oznaczeniem adresata i adresem, przedłożoną do przyjęcia lub przyjętą przez
operatora pocztowego w celu przemieszczenia i doręczenia adresatowi
25) przesyłka z korespondencją - przesyłkę pocztową niebędącą drukiem, zawierającą informację utrwaloną na dowolnym
nośniku, w tym utrwaloną pismem wypukłym

Niby jasne, ale nie do końca. Nie napisali bowiem, że ta utrwalona informacja to ma być jedyna zawartość listu ;)

Poza tym płyta DVD/BR to też "informacja utrwalona na dowolnym nośniku". Dużo szumu o nic?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2013, 23:19:20 wysłana przez Romek »
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2013, 23:17:06 »
Wiadomość podałem w ramach ciekawostki ale miło, że nadal w lubianym dziale będą niskie ceny z wliczoną wysyłką.
Z drugiej strony śmieszne byłoby wysyłanie karty pamięci paczką. Na allegro byłby bunt i coś by się działo  ;D
(kliknij)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2013, 09:12:44 »
Czyli w myśl tej ustawy, jeżeli do wysyłanych pięciu płyt BD dołączę jedną kartkę papieru z listem do odbiorcy, to jest to przesyłka listowa, prawda? ;)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2013, 10:18:09 »
Zawsze tak bylo :)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2013, 10:21:39 »
Do środka pudełka zazwyczaj każdy wkłada kartkę papieru żeby płyta nie latała - mogą się odjebać. Poza tym okładka jest z papieru i tam są ważne informacje. Które do tego, od momentu włożenia do koperty, są chronione art 49 Konstytucji RP i o ile nie są to materiały niebezpieczne nie muszą być deklarowane w żaden sposób. PP może nam skoczyć na pitonga i to jak jej pozwolimy.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2013, 10:29:44 »
Przecież to jak napis zakaz odsprzedazy na grach - ma przekonac naiwnych by wybulili wieksza kase na paczke.

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2013, 15:02:45 »
Wysylałem jakoś 5 stycznia grę listem poleconym w kopercie bąbelkowej i nie było problemu.

Wszystkie gry w boxach idą jako gabaryt A, ale niestety, wiele pań na poczcie jest wyjątkowo niekompetentnych i bez mierzenia wrzucają gabaryt B. Wtedy wystarczy poprosić je o przeciągnięcie listu przez specjalną ramkę do mierzenia gabarytów. Opcjonalnie robic tak jak ja: na druku od listu poleconego samemu zaznaczam kratkę "Gabaryt A"