Autor Wątek: Kupujemy autko dla żony :)  (Przeczytany 47521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Katanka

• Gość
Kupujemy autko dla żony :)
« dnia: Luty 21, 2009, 10:48:49 »

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 08:36:52 wysłana przez Katanka »

Katanka

• Gość
Odp: Małe cudeńko ...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2009, 11:42:37 »
Po godzinach grania, to jednak wolę zabawic się pierwszym małym cudeńkiem, niż mała kupką :) Ale kto co lubi ...

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2009, 11:52:36 »
Nie warto wszystkiego sprowadzac do ekonomi ;) W ten sposób to całe zycie mozna przetrwać ... tylko co to za życie :)

« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2009, 12:01:35 wysłana przez Katanka »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2009, 12:01:18 »
Tylko na gry nie oszczędzam  8)

I tak trzymaj !!

PS. Autko uważam za małe dzieło sztuki :) Zrobili coś na modłę Aston Martina i wyszło im to świetnie. ciekawe tylko, czy Renault poprawiło awaryjność, bo poprzednie laguny sypały się jak cholera.

Cena za model najtańszy z silnikiem 2.0 benzyna z turbo - 205 koników to 115 tysięcy. Nieco zaporowa ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2009, 12:09:40 wysłana przez Katanka »

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2009, 13:09:43 »
Francuskie samochody, ech, nie przepadam. Dziwnie się je prowadzi, psują się  w najgorszym momencie i są bardziej naszpikowane elektroniką, niż japońskie. Ale ja się nie znam, to zamilknę lepiej. ;p
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2009, 13:35:59 »
Francuzami troszke pojeździłem, bo ojciec zawsze lubił te autka. Jako kierowca to Citroenem ZX dizlem (ponad rok) i Peugeoutem 406 dizlem (5 lat). W pierwszym nie stało się zupełnie nic, w drugim strzeliła pompa wtryskowa i 4 tysiące trzeba było wydać :) Natomiast jako nie kierowca jeszcze Renault 19 benzyna (rok) i Peugeot 309 dizel (2 lata) - nic sie złego nie działo.

Ale, kazdy kto z moich znajomych kupił Renault strasznie klął na awaryjność. Jednemu ciagle wyskakiwała kontrolka "check engine" i w serwisie mu nie byli w stanie pomóc - auto paliło i tyle. Nie wiedzieli co zrobić ;)

Autka wymienione wyżej prowadziło się zacnie :)

Powiem tak - Rozum mówi ABSOLUTNIE SIĘ W TO NIE PCHAĆ! Serce mówi CIESZ SIĘ CHWILĄ i BIERZ :) Zawsze kierowałem się sercem, nigdy rozumem ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2009, 13:52:48 wysłana przez Katanka »

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2009, 23:00:02 »
Zeby to jeszcze ladne i nie francuzkie bylo....
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

CoZaBzduraa

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2009, 00:45:56 »
o jakiej awaryjnosci w lagunach mowisz. mam lagune 2 2.2 dci 05 rok (4 rok wybije teraz w czerwcu) ze wszystkim oprocz automatu i navi. ;) i jedyne co mi sie psuje to webasto :P (ale to od nie uzywania) :)

kolejna rzecz :)

mialem jazde probna na
passacie CC w dieslu 145 koni jak dobrze pamietam
lagune coupe z silnikiem co wymienil Katanka

roznice jakie zauwazylem passata mialem full wersje navi bajery szmery ale bieda straszna. przyzwyczailem sie do free handu i kluczyk dla mnie to sredniowiecze. dziwny hamulec reczny, zeby go sciagnac musisz go przytrzymac i ruszyc. w lagunach od 2 w gore do coupe wystarczy wlaczyc 1 i dodac gazu reczny sam sie sciagnie. w coupe jak lubisz gadzety to wersja podstawowa cie nie zadowoli :)

odnosnie silnikow taak sa roznice :) przykladowo mam t5 caravelle 2.5 tdi i fajnie chodzi. co niektore samochody siadaja przy wyprzedzaniu (przykladowo jak wyprzedzam ze spokojem a koles dociska. to jak zaczynam manerw przy 90 km to chwila moment i samochod ma 150) ale co tu mowic silnik po stronie niemcow. gadzety po stronie francuzow :) 

Katanka jak juz skonfigurujesz lagunke to pokaz co i jak :) bynajmniej ja bym polecal zebys wzial max wersje :)
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2009, 00:53:37 wysłana przez CoZaBzduraa »

CoZaBzduraa

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2009, 01:02:09 »
a i ja bym polecam diesla 3.0 ale on juz jest automatycznie jak bierzesz wersje initiale (czyli wypas)

a i chcialem dodac w samochodach francuskich w konfiguratorze nie ma takich farfocjli jak:
elektronicznie przesuwane siedzenia kierowcy + pasazera itp itd ;)
za to w niemcach typu VW
jak kupowalismy t5
to masa farmazonow ktora powinna juz byc w wersji caravell w standardzie
typu full elektryka itp itd. ale nie wszystko osobno :D elektryka kierowca elektryka pasazer. Bzdety na kolkach wiec niech wam sie nie wydaje ze w niemcach jest wiecej bajerow bo maja podane w konfiguratorze.

nie kazdy wie korzystam z auta na przemian z tatkiem i mamuska :) kazdy ma swoja karte. Jak wchodze ja siedzenie kierowcy lusterko ustawia sie tak jak skonfigurowalem. :)

mlody jestem ale samochodow juz troche przelecialem ;) jedyne o czym bede mogl za nie dlugo rozmawiac to o Tirach ;) bo C+E w trakcie idzie :P :)

konczac te obie wypowiedzi. Dodam tylko czy warto kupowac auto nowe za okolo 200 tys klasy sredniej-wyzszej
jak mozna za te pieniadze miec auto klasy premium.
przykladowo:
http://moto.allegro.pl/item559461292_audi_a8_4_2tdi_bose_acc_tv_one_t_mem_webasto_f_vat.html

rok 2006 to jak ktos ma firme to leasing jeszcze nie bylby tak straszny ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2009, 01:15:07 wysłana przez CoZaBzduraa »

Offline Expat

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2009, 05:22:24 »
Katanka , jeśli masz na oku małe auto to pomyśl nad tym :

Pomożesz mi utrzymac pracę w tych trudnych dla branży czasach  ;)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2009, 06:43:24 »
No to mnie troszkę pocieszyłeś z ta laguną. VW bym nigdy nie kupił, bo to jest auto, które nie ma duszy, zresztą bardziej od niemieckich samochodów nie lubie chyba tylko Xboxa. Co to za przyjemność wozić się autkiem, które kupuje każdy ;) Laguny coupe jeszcze nigdy nie widziałem na drodze, a passatów cc juz kilka, podobnie jak Mitsu Lancer nwe - tego jest na pęczki już wszędzie. No i nie kupię uzywki, to na 100%, autko wezmę na 4 lata w leasingu i jeszcze vacik odpiszę. Na gadżetach mi nie zalezy, muszę mieć w samochodzie tylko ładne felgi oraz nieprzeciętne granie, bo Opeth głównie podczas jazdy słucham. Navi nie chcę mieć, bo moim zdaniem strasznie to ogłupiające ;)

PS. Mini to ładne autko, ale jak kupię to dla żony :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2009, 09:01:07 »
Zeby to jeszcze ladne i nie francuzkie bylo....

fransuz ma duszę i iskrę :) a ładniutkie to to jest ...

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2009, 09:05:17 »
No to mnie troszkę pocieszyłeś z ta laguną. VW bym nigdy nie kupił, bo to jest auto, które nie ma duszy, zresztą bardziej od niemieckich samochodów nie lubie chyba tylko Xboxa. Co to za przyjemność wozić się autkiem, które kupuje każdy ;) Laguny coupe jeszcze nigdy nie widziałem na drodze, a passatów cc juz kilka, podobnie jak Mitsu Lancer nwe - tego jest na pęczki już wszędzie. No i nie kupię uzywki, to na 100%, autko wezmę na 4 lata w leasingu i jeszcze vacik odpiszę. Na gadżetach mi nie zalezy, muszę mieć w samochodzie tylko ładne felgi oraz nieprzeciętne granie, bo Opeth głównie podczas jazdy słucham. Navi nie chcę mieć, bo moim zdaniem strasznie to ogłupiające ;)

PS. Mini to ładne autko, ale jak kupię to dla żony :)
Jak chcesz ladne felgi i nieprzecietne granie to ponoc Golfy 2 sie dobrze TJUNINGUJE!  :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2009, 09:12:59 »
Golf jest niemiecki, nigdy w zyciu nie chce niemieckiego autka :) Francuz, Anglik albo Japończyk :)

CoZaBzduraa

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2009, 10:31:35 »
jak chcesz jakies malo popularne auto to z:

wiekszych:
XC70 - podaje to auto bo ma super gadzet ktory sie przydaje na miasto. jedziesz sobie do 50 km na godzine w miescie i zaraz beda swiatla powoli zwalniasz obracasz sie do tylu bo chcesz co nie co zobaczyc, zapomniales ze z przodu jest samochod ;) a tu bach samochod sam ci wychamuje :) tak tak ogladalem na tvn turbo dawno temu recenzje auta i ponoc sprawdza sie to bardzo dobrze :) Front Assist'a ma takze dalej wymieniony Phateon ;)

volviakow na polskiej drodze tych nowszych jak malo :)

S80 - ladne, ogolnie samochodow Volvo jest mniej niz tych od niemieckich Samochodow dla ludu (VW) :)

a jezeli chodzi z mniejszych:
to dla polaczenia styl+alusy+car audio to rx8

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6240335

ten samochod jest dla mnie na 2 miejscu po audi TT :)

aaa i pisanie ze VW nie ma duszy... to jest egzekucja :)
bo rywal CLS'a taki jak Passat CC pomimo roznicy klasy samochodow sa one oba atrakcyjne
a Phaeton ktory sie nie przyjal a jest bratem a8 jest z jednym z najbardziej prywatnych samochodow :)

Prywatny w sensie tym ze mozesz sobie wszelkie znaczki schowac od modelu do silnika.
No inaczej jak ktos lubi sie lansowac ze ma 6.0 itp itd :) Po za tym w srodku mozesz takie meble powkladac
ze sie bedziesz czul jak w domu. Z drugiej strony jezeli mowimy o Phateonie i to jeszcze nowym to jezeli leasing 4 letni
a samochod taki jak ON to rata miesieczna byla by znacznie duza :) (nowy około 740 tys :D - teraz juz wiecie dlaczego jezdzi ich tak malo :P )
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2009, 10:42:05 wysłana przez CoZaBzduraa »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2009, 10:48:30 »
Spokojnie, mój budżet w tej chwili nie moze przekroczyć 130 tysięcy brutto :) Więc nic lepszego jak LC nie znalazłem :) A VW ŻADEN mi sie nie podoba :) Te auta to porażki :) No i nie namówisz mnie na uzywkę :)

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 23, 2009, 11:05:32 »
Kup Saaba, ten jest malo popularny.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2009, 11:20:27 »
Ale brzydki :(

CoZaBzduraa

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 23, 2009, 11:32:48 »
z salonu wyjedziesz laguna coupe to na starcie stracisz wartosc okolo 30%. w tym bol ze francuzy szybko spadaja na wartosci.
a za te 140tys to auto uzywane od 2007 roku w leasing tez da sie wziasc.

rx-8 miesci sie w tych 140tys jako nowa. :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2009, 11:51:56 »
sorry, ale na rx8 jestem za stary ;) to autko dobre dla nastolatka.

CoZaBzduraa

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2009, 12:10:57 »
no teraz to przesadziles. :D inaczej ze chodzi o rodzine to fakt z tylu malo kto sie zmiesci :)
teraz jak tak mysle to ja bym sie nie pchal w lagune coupe ze wzgledu ze pierwsze wersje maja zawsze jakies niedociagniecia :) (chociaz ta juz troszke ma miesiecy na rynku? )
z laguna 3 tez byly klopoty w pierwszych egzemplarzach, cos tam ze sprzeglem bylo nie tak...

to tutaj auto nie dla nastolatkow ;)
toyota camry hybryd
super sprawa, do 50km sam elektryczny od 90 (jak dobrze pamietam) dzialaja oba silniki :)

do 50km to mozesz sobie muche zlapac do samochodu i sluchac jak lata. Powaznie. Polecalbym sprawdzic. :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2009, 12:16:40 »
Toyoty są obrzydliwie brzydkie :)

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 23, 2009, 12:31:10 »
Kolega z pracy ma tą nową Lagune (ale nie coupe) już od roku i absolutnie nic mu się nie psuje. Auto fajne, wygodne, dobrze jeździ (2.0 benzyna 140km), jest nieźle wykonane, bajerów sporo. A na wartości faktycznie straciło sporo.

Nie jest to może nowe Audi ale IMO auto jest całkiem fajne. A to coupe jeszcze fajniejsze. Sam bym kupił gdybym miał po co (i za co)  ;D

CoZaBzduraa

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 23, 2009, 12:36:21 »
no to jak juz cie nie przekonam do innych aut
to zapraszam tam:
http://renaultlaguna.pl/forum/index.php

dowiesz sie wszystkiego :) zarejestrowany tam jestem ale tylko czytam :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 24, 2009, 18:40:24 »
Dzwonili dzis z Renault - umówiłem się na azdę testową, szkoda, że mają tylko dizla w tej chwili, no ale komfort jazdy sobie przynajmniej potestuję ;) Dam znać ...

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 24, 2009, 20:34:57 »
a nie lepiej jakies A3 na wypasie albo nawet A5?
odkad kupilem pierwsze Audi, to chyba juz innego samochodu nie wezme - zreszta zona ma podobne zdanie, wiec tutaj panuje pelna zgoda. chociaz Volvo w tej nowej bryle tez jest przesliczne i ponoc dosc niezawodne.

a co do Renault - ponoc 20% ma spieprzona elektronike. a to przez to, ze elektronike do Renault produkuje sie w Irlandii. a tutaj 1/5 tygodnia jest nieefektywna z powodu kaca pracownikow (chociaz odkad zaczeli zatrudniac Polakow to troche sie polepszylo ;-)). to tylko taka plota, ktora sprzedal mi irlandzki mechanik ;-)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 24, 2009, 20:39:10 »
Niestety Audi to kolejny niemiecki koszmarek, podobnie jak Merc, VW i BMW, OPEL :) A nie moge jeździc autkiem, które mi się wizualnie nie podoba :) co do volvo - juz lepiej.

« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2009, 20:49:27 wysłana przez Katanka »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 24, 2009, 20:55:27 »
te nowe modele Audi (szczegolnie wlasnie A5 - choc tutaj moze byc poza zasiegiem budzetowym) to jedne z najladniejszych (moim zdaniem oczywiscie) aut na rynku. a R8 to w moim osobistym rankingu male dzielo sztuki. zreszta poogladaj je sobie w Gran Turismo 5 Prologue - a jeszcze lepiej - przejedz sie nim ;-)
no i deska rozdzielcza w Audi to przyklad kunsztu jesli chodzi o ergonomie.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2009, 21:01:52 »
Gdyby nawet mi się podobało (a nie podoba mi się ŻADNE niemieckie autko), to cena A5 jest poza zasięgiem :) Maks 130 tysięcy brutto. Lagunka kosztuje 115 tysiaków, więc cena jest super.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 24, 2009, 21:05:25 »
a 406 coupe moze w takim razie? ;-) chociaz tez chyba jest drogawe... ta Laguna mi srednio lezy :P

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 24, 2009, 21:21:22 »
406 najeździlem się bardzo dużo i autkiem się slicznie jeździło :) 407 coupe jest nawet ładne. W tym roku wychodzi 408, ale to już mi się kompletnie nie podoba :)

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 25, 2009, 01:16:12 »

A ja polecam moje auto. Japonczyk ale nie "brzydka toyota" i nie "bezduszne niemieckie auto" :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 25, 2009, 06:26:32 »
Autko bardzo ładne, jaka cena ?

Offline BaRiBaL

• Mieszkaniec tego forum
  • Hardcore casual gamer
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 25, 2009, 07:10:47 »
A ja w ogole polecam jakiekolwiek auto wysokie/wyzsze (terenowka, suv), do ktorego sie normalnie wsiada i nie potrzeba robic zbednych przysiadow i wygiec ciala. Tatusie z brzuszkami doceniaja takie zalety :)
Dla mnie powrotu do autek, ktore sa male i/lub w ktorych sie czuje jazde tylkiem po asfalcie, nie ma.

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 25, 2009, 07:25:07 »
Autko bardzo ładne, jaka cena ?

Nie wiem jaka jest cena takiej mazdy w polsce. Musisz sprawdzic sobie sam.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 25, 2009, 07:34:10 »
Mam 180cm i ważę 70kg, więc brzuszka raczej brak ;)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 26, 2009, 06:55:07 »
Paskudne są te nosy w nowych Peugeotach.
Mazda CX-7 to ślicznota, zresztą jak większość mazd (RX-8, 6 etc.).

Mi się z francuzów natomiast cholernie podoba ta Cytrynka:

Coś jest w tym samochodzie :).

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 26, 2009, 06:59:06 »
Nie jest brzydka ta cytrynka :) Zresztą zonie się nabardziej cytryny podobają.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 26, 2009, 09:04:08 »
Niestety Audi to kolejny niemiecki koszmarek, podobnie jak Merc, VW i BMW, OPEL :)

Audi to "koszmarek"!?

Katanka, Ty naprawde jestes najwieksza osobliwoscia jaka mozna spotkac w przestrzeni polskiego Internetu. :) 

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 26, 2009, 09:13:34 »
Koszmarek wizualny i mentalny ;) Brzydki i KAŻDY chce go mieć ...