Autor Wątek: Komiksy  (Przeczytany 68134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tolman

• I Am Robot
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #400 dnia: Marzec 08, 2019, 16:38:05 »
Sralf!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #401 dnia: Marzec 08, 2019, 16:40:12 »

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #402 dnia: Marzec 08, 2019, 17:00:28 »
G.I.Joe było dobre. To znaczy dobre nie było, ale trochę guilty pleasure (jako gówniak wzdychałem do figurek w papierniku). Jak był pakiet w humblubumblu to zakupiłem (choć przeczytałem może 1/3).

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 21, 2019, 10:25:06 »
Pamiętam ten zeszyt! I miałem kasetę VHS! Do dziś pamiętam piosenkę: DŻI AJ DŻO, AKSZON HIROŁŁŁŁS!!!

A z aktualnych rzeczy - przeczytany piąty tom Paper Girls.
Nadal jest moc, zawijasy fabularne, dobre polskie tłumaczenie i na szczęście kończą dodawać nowe wątki i powoli zaczynają wszystko splatać w całość. Prawie, bo na końcu serwują bardzo brzydki i chamski narratorski dik muw co mnie dość zirytowało.

Jedyna wada - rozbuchana historia i boję się, że ziści się moja najgorsza obawa. Przez poprzednie 4 tomy autorzy robili co chcieli, wiecie, podróże w czasie więc można zrobić dowolny cliff hanger i każdy pomysł przechodził. I nagle okazuje się, że szósty tom (przynajmniej tak piszą na comixology) będzie ostatnim. I szczerze mówiąc, po tym co wcześniej wyrabiali bardzo mocno się boję o to, czy uda im się to w sensowny sposób zamknąć w zaledwie 128 stronach :(

Z drugiej strony jakby to miało jeszcze 5 tomów to bym się już kompletnie pogubił (czytanie tego na bieżąco jest dość trudne ze względu na duże przerwy między kolejnymi tomami - polecam poczekać na całość i brać wtedy)

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 21, 2019, 11:01:00 »
Ja ostatnio skończyłem czytać The Invicible Marka Kirkmana (twórcy The Walking Dead) i jest to najlepszy komiks superbohaterski z jakim miałem okazję się zapoznać w ogóle.

Całość jest już zamkniętą historią i tam nie ma słabych zeszytów. Cholernie ciężko się oderwać od lektury, bo kończymy jeden zeszyt i zazwyczaj jest taki twist że musimy sięgnąć po kolejny. Opowieść ma po prostu wszystko. Interesujące postacie, które nie są obciążone latami historii w komiksach i statusem quo, nikt tak naprawdę nie jest taki jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Masa twistów fabularnych po których trzeba na chwilę odłożyć lekturę i przerobić jakoś w głowie to co się właśnie wydarzyło. Historia i postacie w niej przedstawione są bardzo ludzkie, a problemy z jakimi się borykają nie raz chwyciły mnie za serce. Jeśli chodzi o akcje, to walki są mega brutalne. Bohaterowie po bitwie często skąpani są cali w krwi. Głowy są urywane, wnętrzności wybebeszane a kończyny odcinane. Serio, tu jak ktoś dostaje gonga w twarz od potężnej postaci to oczy wypadają mu z gałek. Komiks momentami mocno też przywodzi na myśl Dragon Ball Z jeśli chodzi o niektóre pomysły na fabułę. Autor pozwala sobie również na zabawne i uszczypliwe komentarze w stosunku do polityki wydawniczej dużych wydawnictw.

Polecam zapoznać się z tym dziełem, w Polsce zdaje się wyszedł właśnie 3ci Tom który kończy się pewnie gdzieś na 30 zeszycie. Polecam jednak sięgnąć po oryginalne wydanie bo osobiście nie dałbym rady czekać na kolejne tomy.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #405 dnia: Marzec 21, 2019, 11:44:46 »
Dzięki, sprawdzę!

Odnośnie brutalności walk superbohaterów - a Boys czytałeś?

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #406 dnia: Marzec 21, 2019, 11:51:06 »
Czytałem i to jest to ten sam poziom, aczkolwiek nie czuje żeby to było w jakiś sposób przesadzone. Po prostu  niektóre postacie są tak silne że w walce, ze słabszych przeciwników zostaje rozczłonkowana krwawa masa.

Poglądowy obrazek :)

A The Boys do tej pory to była moja ulubiona seria.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #407 dnia: Marzec 21, 2019, 13:36:36 »

A The Boys do tej pory to była moja ulubiona seria.

O fuck, to po takiej rekomendacji leci zamówienie :) Dzięki! :)

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #408 dnia: Marzec 30, 2019, 12:50:19 »
Rany boskie, jakie gulity pleasure dorwałem.

Sun-Ken Rock by Boichi

Manga (mangha?) rysowana przez Koreańczyka mieszkającego w Japonii.
Historia gangsterska, historia miłosna, historia o dzieciakach, honorze i zemście. Dragon Ball meets Tarantino. Epickie kadry przemieszane ze śmiesznymi żarcikami, brutalne walki i gwałty (z jednej strony kobiety tam się chroni z drugiej traktuje gorzej od zwierząt), patos obok komedii. I gangsterskie stylówy, garnitury i sikory.
Czegoś takiego w życiu nie czytałem.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sun-Ken_Rock

Aha zdecydowanie 18+

Tu jest całość

https://mangarock.com/manga/mrs-serie-237219/chapter/mrs-chapter-237220

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 30, 2019, 13:06:33 »
Myślałem, że 90% takie jest.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 30, 2019, 13:56:05 »
Wyglada zajebiscie, będę miał co czytać.

Dzięki!

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #411 dnia: Kwiecień 06, 2019, 18:31:56 »
Ostatnio nadrabiałem papierowe zaległości.

Trzeci tom Bradla

Jak mnie ten komiks irytuje! Ma taki potencjał! Kreska jest fajna. Świetny materiał wejściowy. Ale...

Za cienki.

Za rzadko wychodzi.

Scenarzysta Piątkowski uparł się by mieszać linie czasowe ale robi to tak nieporadnie, że czytelnik się gubi. Znowu.

W tym zeszycie są dwie historie. Pierwsza, z której niewiele zrozumiałem i nie wiem po co była. Plus mimo że kreska fajna to przesadzają z realizmem. Wszyscy tam mają czarne włosy na brylantynie i garnitury. Czytam czytam i za cholere nie wiem kto jest na tym rysunku. Jeśli to ma być adresowane do młodych to totalnie jest niestrawne.

Druga historia uratowała ten zeszyt (gdyby nie ona przestałbym kupować) - jest o świni i jest zabawna i sprawnie opowiedziana. Tędy droga!

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #412 dnia: Kwiecień 06, 2019, 18:39:33 »
Oraz kolejny komiks - Fear Agent

Super recenzje, achy i ochy i.... pfffff. Rozczarowanie.

Mamy kosmicznego kowboja, który pracuje w jakiejś agencji i przeżywa traumę zniszczonej Ziemi której nie mógł zapobiec.

Rzuca czerstwymi tekstami i tak bardzo cierpi. Och, zzzzzzz (chrapie)

Uwaga ciężkie spoilery:

Tylko że historia się kupy nie trzyma. Ziemia miała być zniszczona ale znowu jest i wszyscy żyją(?) po to by być znowu zniszczona ale przez kogoś innego. Bohater jest jak ten niedźwiedź forumogadki, nawet jak zginie to pyk, Deus ex machina, fik myk żyje.
Komiks jest nudny jak flaki z olejem.
Ale ma jeden plus - nabrałem ochoty na Yansy i Valeriany :)

Kreska jest w porządku. Dobra rzemieślnicza.
Kolejnych tomów nie kupię.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #413 dnia: Kwiecień 06, 2019, 23:38:20 »
I na koniec dnia perełka od Bisleya - Bodycount

Stare dobre lata 90te, akcja niczym w akcyjniakach Johna Woo albo Arniego. Zero sensu ale wartko opowiedziane. Liczą się tylko giwery i akcja. Kreska Bisleya mocno charakterystyczna (w Polsce inspirował się nim Truściński ?Trust? którego też polecam)

Plus dodatkowy za dobre tłumaczenie i bogate wydanie (fajne i tłuste dodatki na koniec)

Jak tęsknicie za bezmyślnym anarchistycznym wygrzewem lat 90tych, MTv z Beavisem i Buttheadem i starą Metallicą to komiks dla was.

Raphaela z Żółwi jest niewiele.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 07, 2019, 01:10:59 »

Super to wygląda. Przypomina mi Lobo :)

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 07, 2019, 08:55:51 »

Super to wygląda. Przypomina mi Lobo :)

Dokładnie! Bardzo trafne skojarzenie :)

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 07, 2019, 19:00:23 »
Czas na niedzielny komiks - Pan Higgins wraca do domu ze scenariuszem Mike?a Mignoli i kreską Warwicka Johnsona-Cadwella.

Komiks jest klimatyczną, ciekawie narysowaną parodią klasycznej opowieści o wampirach. Lekki i przyjemny, ciut zabawny ale nie śmieszny.

Aczkolwiek problematyczny. Okładka by Mignola, spodziewasz się podobnego środka a tu zonk. Inna kreska. Niezła, ale to nie Mignola jakby sugerowała okładka.

Plus cena. Okładkowa 45 pln za historię na 24 kartkach którą przeczytałem w kwadrans. Oba te zabiegi pozostawają spory niesmak i nie mogę polecić tego komiksu. Może za 2 dyszki to wtedy tak. Ale to naprawdę krótka historia niezapadająca w pamięć.
Szkoda.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #417 dnia: Maj 21, 2019, 17:36:22 »
Dobra premiera w lipcu dla fanów Lovecrafta

Egmont wydaje Providence. Zdecydowanie 18+ ja polecam ale tylko dla fanów. Innych może wynudzić.

https://egmont.pl/Providence.-Tom-1,17700880,p.html?utm_term=product&utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwiec 07, 2019, 23:23:46 »
Skończyłem Ghostmoney

Wow!!! Naprawdę wow! Europejski Ghost in the Shell. Bardzo ciekawa intryga polityczno- sensacyjna. Świetne kolory. Ba! Obłędne kolory! Przywiązanie do detali. Po prostu uczta.
Komiks czyta się długo i długo nim smakuje. Polskie wydanie świetne, dodatkowe materiały i śmiesznie niska cena.

Ode mnie 10/10

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #419 dnia: Czerwiec 07, 2019, 23:26:04 »

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #420 dnia: Czerwiec 08, 2019, 19:27:29 »
Spider-man by Todd McFarlane od Egmontu.

Czyli dlaczego niektóre komiksy powinny zostać w sferze wspomnień.

Swego czasu był to mój pierwszy Mega Marvel od TM-Semic. Rozpalał wyobraźnię a ta okładka to klasyka (może plakat z niej zrobię). Legenda.

Ale teraz mając prawie 4 dychy na karku źle mi się to czyta. Historia jest standardem, bardzo ?cheese? momentami. Kreska już gorzej- zdarzają się świetne kadry z Pajęczakiem i takie gdzie wszystkiego jest nawsadzane na maxa i nieczytelne.

Ale co mnie w 2019 najbardziej rozczarowało w tej reedycji to kolory. Zdarzają się plansze wyprane z koloru lub z 4 tylko kolorami, w dodatku bez sensu te kolory są rozłożone. To boli :(

Ode mnie ta reedycja to 6/10

Jeśli nigdy nie czytałeś - spróbuj po przecenie. Jeśli czytałeś za młodu - nie sięgaj po ten komiks, zostaw wspomnienia nietknięte.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #421 dnia: Czerwiec 08, 2019, 20:00:28 »
Biorę mimo ostrzeżeń ;)
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #422 dnia: Czerwiec 08, 2019, 20:14:38 »

Ale teraz mając prawie 4 dychy na karku źle mi się to czyta. Historia jest standardem, bardzo ?cheese? momentami. Kreska już gorzej- zdarzają się świetne kadry z Pajęczakiem i takie gdzie wszystkiego jest nawsadzane na maxa i

Mi przechodziły przez ręce te komiksy jak byłem dzieckiem, ale wtedy te historyjki były dla mnie zbyt głupawe i dziecinne (Jeszcze jako tako schodził mi Punisher i Kaczory Donaldy bo były śmieszne).
Teraz kiedy mam prawie 40 dychy na karku i uczę się patrzeć na wiele rzeczy z przymrużeniem oka liczę, że mi się spodoba ;-)
Także ja kupuje, w sensie to będzie moi pierwszy kupiony komis od Kaczorów ok. 25 lat temu :-D

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #423 dnia: Czerwiec 09, 2019, 15:52:57 »
Jak Wam używka nie przeszkadza mogę Wam sprzedać moją kopię za 70 pln (cena zawiera wysyłkę).

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #424 dnia: Czerwiec 09, 2019, 17:26:13 »
Mary Jane nadal wygląda nieźle. Może w nocy się nie przyśni (jak ćwierć wieku temu nastoletniemu regiskowi), ale efekt jest :)

Offline Sałata

• Stały bywalec
« Odpowiedź #425 dnia: Czerwiec 09, 2019, 18:37:18 »
Ja przez MJ nadal mam sentyment do rudzielców, tylko żona o peruce w sypialni nie chce słyszeć ;D.
Cierpiałem natomiast okrutnie podczas pierwszej ekranizacji Pajęczaka, kiedy Dunst próbowała tam grać.
Saludos
Saláta

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #426 dnia: Czerwiec 09, 2019, 20:58:50 »
Ja przez MJ nadal mam sentyment do rudzielców, tylko żona o peruce w sypialni nie chce słyszeć ;D.
Cierpiałem natomiast okrutnie podczas pierwszej ekranizacji Pajęczaka, kiedy Dunst próbowała tam grać.

+1 u mnie to samo.

Ruda MJ for life!

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #427 dnia: Czerwiec 09, 2019, 23:48:31 »
Jak Wam używka nie przeszkadza mogę Wam sprzedać moją kopię za 70 pln (cena zawiera wysyłkę).

Jak nie zapomnę i nikt wcześniej się nie zgłosi, to wezmę za jakieś 2 tygodnie.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #428 dnia: Czerwiec 11, 2019, 10:11:02 »
Nadrabiania komiksów ciąg dalszy. Tym razem Śmierć Stalina

Dodam później grafiki z sieci, nie zrobiłem zdjęć poza okładką.

W tym komiksie przede wszystkim przyciąga i intryguje historia. Nie wiemy niestety na ile jest prawdziwa ale znając ZSRR jest pewnie mocno prawdopodobna. Dla starych dziadków jak my może nie tak szokująca ale dla ludzi z Zachodu lub młodszego pokolenia lektura konieczna.

Jeśli chodzi o rysunki i kreskę - jest poprawnie i porządnie warsztatowo. Nie mamy tutaj żadnych spektakularnych kadrów czy technik, nie będzie achów i ochów lub popisów rysownika. Ale z drugiej strony niczym się nie zawiedziecie, kolory dobrze położone, narracja czytelna i poprawna. Jedyny minus - postacie momentami wydają się karykaturalne, śmieszne i ?komiksowe? - co może osłabiać przekaz i grozę tamtych czasów.

Ja polecam - ze wzg. na scenariusz.

Używka ode mnie za 30 plus przesyłka :)

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #429 dnia: Czerwiec 11, 2019, 10:13:24 »
skany z sieci

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #430 dnia: Czerwiec 13, 2019, 23:01:23 »
Kolejny komiks do recenzji - Dozorca - nie wszystko złoto

Sztybor i Shavrin

Wydawnictwo Non Stop Comics

Stron 96

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4862419/dozorca-nie-wszystko-zloto

Komiks zaczyna się od "Elo" - idealnie otwarcie jeśli chodzi o klimat.
Historia o kolesiu co ze swoimi ziomkami mieszka w mieście, w którym pojawia się rozszarpujący ludzi potwór. I razem temu zaradzą.

Fabuła prosta jak budowa cepa. Aczkolwiek na ostatniej prostej trochę się pogubili i ja jako czytelnik nie wiedziałem do końca co się stało i co z czego wyniknęło. Także oceniłbym na 6/10, byłoby spokojne 7 ale właśnie za tę końcówkę. Sam pomysł był ciekawy i w sumie żałuję, że komiks nie jest grubszy i mocniej pewnych rzeczy nie eksploruje (przeczytanie to jakaś godzina max).

Kreska jest ciekawa - wyrazisty, dynamiczny styl, bardzo fajne operowanie kolorem i kontrastem. Mi się podoba, zresztą spójrzcie poniżej.

Jeszcze wady polskiego wydania - pierwsza śmieszna: fajny gruby papier, ale chyba z powodu tego papieru albo tuszu komiks... śmierdzi. Lubię wąchać nowe komiksy a tutaj odrzucił mnie zapach. 
Druga wada: pewnie ze względu na koszty, wiele tekstów w kadrach nie zostało na polski przetłumaczone. Kiedyś myślałem, że tego w ogóle się nie robi ale potem spotkałem wydawnictwa, które jednak dawały radę i teraz mi to przeszkadza :)

Aha dość mocne gore, więc moim zdaniem co najmniej PG-13 za krew i język.

Ogólnie przeciętniak ładnie narysowany. Mile czas spędzicie ale w pamięci lub na półce nie wiem czy zostanie. No chyba, że jesteście ziomem. To wtedy tak :)

Ja nie żałuję, bawiłem się dobrze, ale idzie dalej w świat.

Elo mordeczki!

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2019, 23:17:41 wysłana przez regisek »