Autor Wątek: Komiksy  (Przeczytany 44079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #240 dnia: Październik 23, 2017, 14:54:31 »
Ja niezmiennie polecam nowego Hawkeye by David Aya - robi robotę i z daleka od tego całego superhero mambo jumbo.

Offline Arcybibosz

• Ultimate Badass
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 23, 2017, 14:55:34 »
To jak nie lubisz superhero mambo jumbo to jeszcze raz Visiona Ci polecę - krótka seria, ale jaka dobra!

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 23, 2017, 15:41:21 »
To jak nie lubisz superhero mambo jumbo to jeszcze raz Visiona Ci polecę - krótka seria, ale jaka dobra!

Piszesz o tym?
http://marvel.com/comics/series/20897/vision_2015_-_present

Offline Arcybibosz

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #243 dnia: Październik 23, 2017, 15:48:00 »
Wlasnie ten.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #244 dnia: Październik 28, 2017, 22:03:57 »
Ciąg dalszy nadrabiania zaległości z półki. Tym razem: Batman - rok setny.

Bardzo ciekawa pozycja, z europejskim duchem jeśli chodzi o kreskę (trochę śmiesznie - wszystkie postaci mają ogromne wargi). Wyobraźmy sobie Batmana z 1939, potem skok o 100 lat. Przyszłość. Wszystkie te bzdety z superłotrami, Waynem, Jokerem, pominięte lub zapomniane. Batman nadal jest miejską legendą, tajemnicą, działa w małej skali, biega w dresie. Nie ma żadnej durnej jaskini i zdecydowanie nie jest półbogiem (choć nadal to twardy i piekielnie inteligentny facet). Pracuje w zespole. Jest też zagadką, tajemnicą. Bardzo fajne podejście do tematu. Raz tylko miałem facepalm z powodu głównego wątku, poza tym dobrze.

Polecam.

Offline TurboGad

• I Am Robot
  • Poplecznik Koticka
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:02:46 »

Jakiś czas temu zaczął ukazywać się komiks John Wick (prequel względem filmów) nakładem wydawnictwa specjalizującego się w filmowych tie-inach, czyli Dynamite. Nie wiem co o komiksie sądzić, bo chcę go kupować po bożemu, czyli cyfrowo, a Dynamite mi to uniemożliwia. Cyfrowo od końca listopada dostępny jest tylko pierwszy numer, a reszta ma pojawić się w "styczniu 2018" (wcześniej była końcówka grudnia tego roku). Oczywiście papierowe wydania wychodzą normalnie i np. dzisiaj w USA będzie numer 4. W paru innych przypadkach również zauważyłem to, że cyfrowe wydania są opóźniane. Czyżby sprzedawcy zamelinowani w cegłach "z pustaków i paździerzy" wylobbowali ustępstwa w duchu taksiarsko-luddycznym?  :D

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:19:36 »
Ja niezmiennie polecam nowego Hawkeye by David Aya - robi robotę i z daleka od tego całego superhero mambo jumbo.

Tak! Też ostatnio czytałem. Bardzo fajny komiks o bohaterze żyjącym w cieniu Avengers.

Ziemia Jeden też super (choć 1 tom zrobił na mnie minimalnie większe wrażenie).

Od siebie polecam Paper girls (na razie wyszedł 1 tom, 2 Egmont zapowiedzial na styczeń). Historia, w której niby nic specjalnego się nie dzieję, ale dialogi są napisane tak, że czyta się to superpłynnie. Nie jestem fanem Tarantino, ale tutejsze lekkie pióro kojarzy mi się właśnie z dialogami napisanymi przez Quentina, tyle, że pozbawionymi krwi.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:48:19 »
Cieszę się, że trafiło. Paper Girls to czyste złoto, czytam na bieżąco, nawet plakat na ostatnich Targach Książki dostałem (chociaż mam teraz problem czy wieszać, bo tam bohaterka pali papierosy i wygląda cool a synowi wmawiamy, że fajki to zło).

Ja w sobotę byłem w Katowicach na spotkaniu ze Śledziem z okazji wydania ostatniego tomu Na Szybko Spisane. I o tymże będzie teraz.
Przypomniałem sobie poprzednie tomy (mam wszystkie 3, komiks wyszedł też w zbiorczym wydaniu w twardej oprawie).

Ja go polecam ze sporym ALE. Na pewno trafia w te wszystkie czułe punkty pokolenia, które dorastało gdy w Polsce upadał komunizm i lata 90te to nasze dzieciństwo (ja rocznik 81). Ma momenty wybitne, niektóre idealnie oddające klimat, nastrój chwili. Emocjonująca podróż wspomnień.

Czas na ALE. Tytuł "Na szybko spisane" jest bardzo adekwatny momentami, narracja potrafi rwać, najgorzej jest pomiędzy zeszytami. Czasami mam wrażenie, że robił coś na przysłowiowy "odpierdol". A szkoda. Z jednej strony ogromne dzięki i szacunek dla autora, że poruszył ten temat (10 lat temu był pierwszym uderzającym w te nuty), z drugiej strony... może gdyby trafiło na kogoś innego, bardziej sumiennego i spójnego (nie wiem czy są tacy autorzy obecnie na polskim rynku) powstałoby dzieło wybitne? I świadomość tego boli najbardziej.

A i ostatni tom, po 10 latach czekania zwyczajnie rozczarowuje :(

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 20, 2017, 14:45:22 »
O Paper Girls i Hawkeye jest to jeszcze o tyle ciekawe, że oryginały wyszły w USA już z 2 lata temu (gdyby nie qbar w forumogadce to bym się o nich nie dowiedział), a dopiero teraz możemy je przeczytać po polsku. Także szkoda, że kącik komiksowy w forumogace wtedy padł.

Śledzia poczytałbym pełne wydanie 8bita (takiego ludzika, którego przygody co miesiąc dodawał do magazynu Play).

Offline TurboGad

• I Am Robot
  • Poplecznik Koticka
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 20, 2017, 15:19:08 »
Chyba "tylko 2 lata". Teraz jestem pod wrażeniem polskiego rynku komiksów. 5 lat temu byłem przekonany, że nic z tego co kupuję i czytam nie ukaże się po polsku, więc byłem mile zaskoczony jak niedawno przeglądałem dział z komiksami w Empiku. Wiadomo, droga do światowego poziomu jest dla naszego rynku jeszcze daleka, ale ja parę lat temu nie sądziłem, że on w ogóle w tę drogę wyruszy.

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"

Offline tolman

• Prezes
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 20, 2017, 17:46:44 »
Pierwsze tomy wyszły dawno, ale nasi szybko nadrobili i niedługo będą na bieżąco. Klęsak urodzaju. Kiedyś kupowało się jeden tom, co go Egmont wypuścił raz na kwartał. A teraz nawet sam nie wiem co kupić, tyle tego wychodzi.
Swoją drogą, pamiętacie tego kolesia, co decydował o wydawanych przez Egmont pozycjach komiksowych? 15 lat temu był bogiem.

Online MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 20, 2017, 19:57:19 »
Swoją drogą, pamiętacie tego kolesia, co decydował o wydawanych przez Egmont pozycjach komiksowych? 15 lat temu był bogiem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Ko%C5%82odziejczak

Offline TurboGad

• I Am Robot
  • Poplecznik Koticka
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:57:52 »
Od brata dostałem na święta "Śmierć Stalina" - francuski komiks, na podstawie którego zrobiono film. Kreska podobna do Guy'a Davisa, czyli kreskówkowa, mało szczegółowa, nierealistyczna, ale dla oka miła. Fabuła wciąga - chodzi o walkę o schedę po Stalinie. Protagonistą-złoczyńcą jest Beria (w filmie zdaje się, że reszta wierchuszki jest bardziej wyeksponowana), a postaciami, które można by nazwać pozytywnymi (cały czas mowa o stalinowskich dygnitarzach) są Chruszczow i Żukow. Filmu nie widziałem, ale z relacji brata wynika, że on summa summarum nie jest czarną komedią (a jako taka jest reklamowany i tak zdają się ją wszyscy odbierać), a opisem koszmaru autorstwa generalissimusa Saakaszwilego Dżugaszwilego dokonanym z czarno-komediowymi akcentami. Nie wiem czy tak faktycznie jest, ale taki jest ton komiksu - o najmroczniejszych aspektach stalinizmu opowiada bez przymrużenia oka, ale właśnie używając czasem humorystycznych zabiegów (zwłaszcza we wstępie, kiedy cała moskiewska orkiestra i stołeczne radio stają na głowie, bo Stalin zażyczył sobie koncertu na płycie). Przełomowe dzieło to nie jest, ale na pewno wartościowe.

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 10, 2018, 12:02:04 »
Po obrazku myślałem, że wyszedł trzeci tom Batmana: Ziemia Jeden (czekam). :)

A ja w święta (i troche po świętach) czytałem z kolei wybitne dzieło. Umowa z Bogiem Eisnera (tego samego, którego imieniem nazwali nagrody komiksowe). Grube bydle na 500 stron, ale szybko się czyta, bo jest dość mało tekstu. Absolutnie polecam.

No dobra, to kiedy ten drugi tom Paper Girls?

Offline Danio

• Badass
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 10, 2018, 15:44:57 »
Dokładnie za tydzień premiera.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 15, 2018, 15:44:50 »
Będzie niestety bez grafik, bo wygodniej mi się pisze na kompie niż na telefonie.

Ze świątecznych prezentów:

Bradl zeszyt 2 - w końcu (ponad rok!) się ukazał, jest spójniej, bardzo ładnie narysowany (jak ja pragnę więcej klasycznej kreski w polskim komiksie!) fajne postaci i ciekawe historie. Polecam, z zastrzeżeniami trzema:
a) strasznie krótki, połkniecie w 20 minut i co dalej? kiedy kolejny "tom"? Znowu za rok?
b) jedno rozwiązanie fabularne baaaardzo mi się nie podoba
c) nastawcie się na długi czas czekania. Boję się, że ta "seria" padnie nim na dobre się rozkręci.

Mimo to dla kreski, przedwojennej Warszawy - warto się zapoznać.

Życie i czasy Sknerusa McKwacza - poprosiłem na prezent świąteczny raczej z powodu hype i ładnego wydania, nie znałem tego wcześniej. I tutaj ogromny szok. Przepięknie, bogato wydany komiks. Pełen humoru, akcji na drugim planie, niekiedy żartów budowanych przez parę plansz. Bardzo mi się podoba (mimo, że mam 36 lat i myślałem, że nie chwyci), czyta się z wielką przyjemnością. Co ciekawe, mój czteroletni syn wypatrzył przy Wigilii ten komiks i teraz co wieczór w łóżku razem czytamy. Niektóre rzeczy dla niego za trudne, ale od paru wieczorów sam leci do kąpieli bo zaraz będzie czytanie Sknerusa z tatą. Za ten sam fakt plus milion punktów do oceny. Polecam, dla starych i młodych.

Offline Nad1

• Junior
  • *
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:44:08 »
Dzięki za opinię o Sknerusie. Wahałem się czy dodać do listy zakupów, ale chyba się zdecyduję.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:11:44 »
Ok siedzę na telefonie więc parę fotek. Po pierwsze 446 stron. Po drugie dobre tłumaczenie. Po trzecie od groma ciekawostek przy każdym rozdziale. Ja jestem w szoku, że można tak fajnie wydać komiks.

Offline Nad1

• Junior
  • *
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:54:31 »
Co do tłumaczenia Sknerusa to na forum gildii ludzie narzekają. Ale tam siedzą sami zapaleńcy, myślę że zwykły człowiek nie jest w stanie zauważyć niedociągnięć.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:36:23 »
Zajebisty jest ten komiks. Właśnie czytam :).

Offline Stig

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 17, 2018, 19:26:54 »
Kilka lat temu wyleciałem z obiegu  ale naszła mnie właścnie ochota na uzupełnienie swojej kolekcji. Po krótkim researchu (głownie ihbd i spółki) wybrałem kilka rzeczy które mogą mnie zainteresować - tylko wydane w Polsce. Na początek wyszło mi coś takiego:

- Moon Knight,
- ŻYCIE I CZASY SKNERUSA MCKWACZA,
- Sklap,
- Lock and key,
- Black Hammer,
- Bone,
- Mirace man,
- Gotham central.

Możecie coś doradzić, ewentualnie odradzić ?
Czy są jakieś plany wydania w Polsce Visiona Kinga i Doom Patrol, czy czegoś Lemira (oprócz BlacHammer który już wychodzi)  ?

Offline Nad1

• Junior
  • *
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 18, 2018, 08:21:37 »
Od Lemira polecam Descender, akurat za tydzień premiera pierwszego albumu w PL. Bardzo fajne rysunki i ciekawa historia. No i serie od Vertigo wydawane przez Egmont: Kaznodzieja, Skalp, 100 naboi (premiera za 2 tyg.). Ładne grube wydania kultowych komiksów w twardych okładkach.

Offline Arcybibosz

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 18, 2018, 08:26:49 »
O Moon Knight wiele dobrego słyszałem, będę się zabierał za to niedługo.

Offline Stig

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 18, 2018, 09:39:17 »
Od Lemira polecam Descender, akurat za tydzień premiera pierwszego albumu w PL. Bardzo fajne rysunki i ciekawa historia. No i serie od Vertigo wydawane przez Egmont: Kaznodzieja, Skalp, 100 naboi (premiera za 2 tyg.). Ładne grube wydania kultowych komiksów w twardych okładkach.
Dzięki za polecajki, rzeczywiście o Sklapie same  dobre rzeczy słyszę.
Poza tym jestem tak stary że Kaznodzieję i 100 naboi czytałem przy pierwszym w Polsce wydaniu .

Offline TurboGad

• I Am Robot
  • Poplecznik Koticka
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 18, 2018, 09:51:52 »
No to jak Kaznodzieja spasował to można zainteresować się polskimi wydaniami (nie wiem jaka jest jakość tłumaczenia) Punishera MAX - co najmniej 4 pierwsze tomy już wydano u nas (w kompendiach po dwa).

Offline indy1983

• Junior
  • *
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 18, 2018, 11:08:39 »
Dokładnie to na razie wyszły 3 tomy z serii MAX (każdy tom zbiera dwie historie):
https://www.gildia.pl/szukaj/seria/punisher
4 tom chyba wychodzi w kwietniu.

Ze swojej strony polecam:
Daredevil Nieustraszony (wyszły 2 tomy z trzech, trzeci w marcu) Bendisa i Maleeva:
https://www.gildia.pl/szukaj/seria/daredevil

A także Fatale Brubakera i Philipsa (wyszło 5 tomów, seria w całości wydana):
https://www.gildia.pl/szukaj/seria/fatale

Offline Arcybibosz

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #266 dnia: Marzec 14, 2018, 15:00:07 »
Możecie polecić jakąś apkę do czytania komiksów na iPada?

Są jakieś abonamenty żeby mieć dostęp do wszystkiego?

Offline TurboGad

• I Am Robot
  • Poplecznik Koticka
« Odpowiedź #267 dnia: Marzec 14, 2018, 15:32:56 »
Comixology ma wszystko co wychodzi, poza jakąś totalną niszą, o której wiedza tylko autorzy i ich najbliżsi kumple, ale żadnej opcji abonamentowej nie ma i nie sądzę żeby się wydawcy szybko dogadali i pozwolili Comixology (czyli de facto Amazonowi) zostać jakimś komiksowym odpowiednikiem Netflixa. Może poszczególni wydawcy takie plany abonamentowe mają, ale szczerzę wątpię, nic takiego nie kojarzę.

Offline Arcybibosz

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 14, 2018, 16:22:38 »
Wiem ze jest Marvel Unlimited ale to tylko Marvel, a te ich historyjki to średnio mnie obchodzą.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #269 dnia: Kwiecień 16, 2018, 20:17:50 »
Łukasz Kowalczuk - Nienawidzę Ludzi 2011-2013

PS. Sorry jak kadry są obrócone, ale jestem zbyt leniwy, aby robić zdjęcia po raz drugi (a nie daj Boże je jeszcze za Was obracać przed wrzuceniem...)

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #270 dnia: Kwiecień 17, 2018, 07:56:24 »
Dobre, podoba mi się. Chyba se ściągnę z chomika :)