Autor Wątek: Komiksy  (Przeczytany 70101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:17:15 »
Dark Horse po latach w końcu załatwił licencję na cyfrowe publikowanie Berserka. Od razu wrzucili wszystkie 38 tomów po 9 USD do swojego sklepu (tom 39 jeszcze nie został na ludzki język przełożony). Co ciekawe - chociaż ich komiksy sprzedaje też Comixology, to na razie Berserk jest tylko w sklepie DH.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2017, 10:32:25 wysłana przez TurboGad »

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:26:06 »
Wychodzi polska wersja Hawkeye by Friction and Aja najlepszego komiksu Marvela.
Postaram się sprawdzić jakość tłumaczenia.

http://www.cbr.com/hawkguy-15-reasons-fraction-and-ajas-hawkeye-was-great/?utm_source=CBR-TW&utm_medium=Social-Distribution&utm_campaign=CBR-TW&view=list

A Visiona czytałeś?

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:54:12 »

A Visiona czytałeś?

Jeszcze nie, sprawdzę czy to moja bajka.

Ostatnio mam fazę na komiksy i parę przeczytałem, jest ktoś zainteresowany krótki recenzjami?

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 19, 2017, 11:03:32 »
Rozumiem, że chodzi o recenzje mini-serii i powieści graficznych zawartych w pojedynczych tomach (HC/TBA), a nie comiesięcznych (czy też mniej regularnych) publikacji?

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 19, 2017, 15:01:16 »
Tak, raczej skończone / krótkie serie, w regularne zeszytówki się nie bawię.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 22, 2017, 20:52:13 »
Dobra na pierwszy ogień miła niespodzianka z łyżką dziegciu.

Nowy komiks o Bondzie, autorstwa Ellisa i Mastersa. Nie jest to nie wiadomo jakie odkrycie i rewolucja, ale fajny poprawny kryminał, ze świetnymi dialogami i super podejściem do Bonda. Mamy tutaj mikro skalę, prostą sprawę, bez cudów techniki i kosmicznych baz. Bond jest prosty jak budowa cepa i efektywny jak japońska maszyna do sushi.

Jedyne co mi się mocno nie podoba i zaburza odbiór to nierówna forma rysownika, potrafi narysować Bonda super, sceny akcji są świetnie narysowane ale częściej rysuje 007 jak jakiegoś przygłupa z zezem. Przykłady poniżej.

Wydałem 5 funtów i nie żałuję ani pensa.

Okładka

Bond fajny

Bond przygłup

Brytol 100%

Odprawa u Q

Berlin 20tych lat ;)

Akcja

I świetna alternatywna okładka

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 24, 2017, 08:01:03 »
Komiks o Bondzie to chyba najmniej ciekawy temat na komiks jaką jestem sobie w stanie wyobrazić.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 24, 2017, 08:24:49 »
Też tak myślałem, ale naprawdę fajnie zrealizowany. Podoba mi się mocne umocowanie w czasie teraźniejszym, slang i różne procedury oraz ta kwestia małej skali (żadne tam ratowanie świata tylko "pałka pomocna w realizacji polityki zagranicznej rządu Jej Królewskiej Mości" (czy jakoś tak ;) )
Tylko gdyby ta kreska była inna (plus kolorowanie).

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 28, 2017, 20:45:45 »
Recenzja drugiego z impulsywnych zakupów: Lumberjanes

Komiks dość chwalony, "feministyczny", niby dla każdego itd. Dla mnie mocno "przehajpowany" i słaby fabularnie.

Mamy dziewczęta skautki i ich przygody na obozie w dość dziwnym lesie.
Jest tajemnica, yeti, trójokie zwierzęta, przepowiednia.

Kreska mnie ani ziębi ani grzeje - styl kreskówkowy aczkolwiek dobrze są prowadzone kadry i narracja.

Problem mam z pomysłem na ten komiks i fabułą. Wszystko jest prostacko na odwrót. Nie mam problemu z zawadiackimi odważnymi dziewczynami bo takie są i real life harcerki niejednemu macho by tyłek skopały ale jednocześnie robienie z harcerzy delikatnych chłopców piekących ciasteczka jest dla mnie przesadą.
Fabuła nie toczy się, jest wykrzykiwana nam w twarz. Dziewczynki spotyka cała masa dziwnych rzeczy i... są z tym ok. Nie mam aż tak silnego zawieszenia niewiary.
Mam wrażenie jakby autorka po paru piwach miała ze znajomymi burzę mózgów, krzyczała w stylu: "And there will be yeti and stuff! And girls will be like ninja and stuff" a znajomi krzyczeli "awesome" a potem wzięli te karteczki, pomieszali i tak jak było spisane dosłownie przenieśli na karty komiksu.

Słaby i przereklamowany komiks. O wiele lepsze są Paper Girls (zupełnie inna liga, zdecydowanie polecam)

Akcja

Szefowa dziewczyn

Skauci i ich szef

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 31, 2017, 14:25:27 »
Dzisiaj sprawdziłem zdobywcę tegorocznego Eisnera w kategorii komiks sieciowy - Bird Boy autorki Anne Szabla i mocno polecam.

Przeklikałem całość dzisiaj i ciągle mi mało. Można też kupić w papierze  lub cyfrowo (amazon / comixology)

Jeśli ktoś lubi klimaty Journey bądź anime Miyazakiego - powinien koniecznie sięgnąć!

http://bird-boy.com/comic/volume-i-the-sword-of-mali-mani/

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 03, 2017, 00:00:03 »
Właśnie odkryłem ze William Gibson napisał scenariusz do tego komiksu:
https://www.comixology.eu/Archangel/comics-series/70192
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2017, 00:01:57 wysłana przez Simplex »

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 03, 2017, 11:25:18 »
Yep. Aczkolwiek recenzje średnie :( póki co jest na wish liście.

Ja dzisiaj ukończyłem kupione wczoraj Paper Girls 3. Rewelacja jak zwykle. Ale za krótki! :(

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 23, 2017, 23:04:08 »
W Humble Bundle są teraz komiksy Battlestar Galactica. Warto? Serial obejrzany kilka lat temu.
(kliknij)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 23, 2017, 23:15:59 »
Dzisiaj sprawdziłem zdobywcę tegorocznego Eisnera w kategorii komiks sieciowy - Bird Boy autorki Anne Szabla i mocno polecam.

Przeklikałem całość dzisiaj i ciągle mi mało. Można też kupić w papierze  lub cyfrowo (amazon / comixology)

Jeśli ktoś lubi klimaty Journey bądź anime Miyazakiego - powinien koniecznie sięgnąć!

http://bird-boy.com/comic/volume-i-the-sword-of-mali-mani/

Coś więcej napiszesz?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 24, 2017, 00:53:49 »
Jasne! Mamy po pierwsze bardzo ładne i klimatyczne rysunki (spójrzcie na okładkę), stwory rodem z Miyazakiego ale też inspiracje sztuką Mayów i Inków. Ekspozycja jest idealnie prowadzona, fajnie wprowadza w świat zachowując tajemnicę. Mały myśliwy chce się sprawdzić i pokazać dorosłym! Podczas jednej z wypraw myśliwskich znajduje... no właśnie, to sprawdźcie sami :P darmowy komiks sieciowy, przeklikajcie pierwszy tom, warto.
Aha uwielbiam detale i narrację. To mały nieporadny chłopiec, autorka bardzo fajnie to ukazała ubierając go w za duży strój myśliwego.

PS. Urlop się kończy trochę nadgoniłem z komiksami, wkrótce kolejne krótkie (z komórki) recenzje (jeden zachwyt, jeden poprawny i jedno rozczarowanie).

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 24, 2017, 08:33:02 »
W Humble Bundle są teraz komiksy Battlestar Galactica. Warto? Serial obejrzany kilka lat temu.

IMO Dynamite to jeden z gorszych wydawców na obecnym rynku. To są "dojarze" jakich mało. Kiedyś to Dark Horse było tym wydawnictwem, które specjalizowało się w komiksach na licencji filmowej (teraz to jest Hellboy-verse + komiksy związane z grami + cała masa indie mini-serii), ale obecnie Dynamite przebiło ich 100x. Jak widzisz gdzieś "tytuł znanej serii (najczęściej filmowej)" + komiks to na 90% wydawcą jest Dynamite właśnie. Galactica nie czytałem, ale wydawca kojarzy mi się z chałturą raczej (nie dotyczy "Red Team" i innych oryginalnych komiksów znanych pisarzy, które zdarzyło im się wydać).

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 24, 2017, 09:08:10 »
Właśnie - dzięki za info wyżej.

Co jeszcze byście polecili do wspólnego czytanie z 7latkiem?
Żadne yatamany, ale coś przygodowego, z tajemnicą i atrakcyjną oprawą. Kajko i Calvina mamy.

Dodatkowy bonus będzie za polską wersję i duże litery, ale to nie musowo.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 24, 2017, 10:01:56 »
Dziękuję TurboGad.
Rysunek wydawał mi się niechlujny, ale myślałem - może treść warta zapoznania.
(kliknij)

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
Komiksy
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:57:22 »
Może Ryjówkę Przeznaczenia? Nie mam do czynienia z tak dużymi dziećmi więc nie wiem do końca.

Edit: może jeszcze Hugo?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 13:08:45 wysłana przez regisek »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 24, 2017, 16:28:50 »
Dzięki - popatrzę.

Offline Nad1

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 24, 2017, 17:55:43 »
Ja jeszcze polecę Gnata (ang. Bone). Niedługo wyjdzie w PL drugi tom tego komiksu. Swojego czasu zdobył sporo nagród. Z pozoru wygląda na komiks dla dzieci, ale i dorosły powinien się dobrze bawić czytając. Jest przygoda, tajemnica, smoki i potwory, a wszystko podane z humorem i z ciekawymi rysunkami.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 24, 2017, 18:07:13 »
Wielkie dzięki.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 25, 2017, 11:19:57 »
'Louis na plaży' Delisle'a? Tekstu brak. Ale krótkie to.
Jak miałem 7 lat to czytałem komiks o Krzywoustym, nie polecam.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 25, 2017, 11:59:42 »
Don Simon takie coś znalazłem w antykwariacie, pachnie Tin Tinem.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 25, 2017, 12:02:57 »
Gnat i Hugo będę szukał w dobrej cenie :)

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpień 25, 2017, 17:32:47 »
Wow, @Nad1 dzięki za Gnata! Nie znałem, poczytałem recki jak wrócę z urlopu leci zamówienie :)

Offline Nad1

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #226 dnia: Sierpień 25, 2017, 20:34:32 »
Cieszę się, że pomogłem. Wcześniej też nie znałem, ale po przeczytaniu pierwszego tomu (btw spora cegła) czekam na kolejny (wychodzi we wrzesniu).

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #227 dnia: Sierpień 28, 2017, 16:10:01 »
Obiecane recenzje (na szybko póki szef nie patrzy przez ramię ;) )

1. Zachwyt - SKALP tom 5 - zakończenie serii, jak zwykle polecam, bardzo dobra rzecz. Wiąże wątki w całość i ładnie domyka (jedynie wątek Dino mi się nie podoba i ma w sobie zgrzyt, reszta bardzo dobrze). Na plus dodatkowo wiele bonusowych grafik innych autorów i brak epizodów rysowanych przez innych rysowników (czego bardzo nie lubię). Album spójny, całą serię ogromnie polecam. Jeden z lepszych komiksów tej dekady.

2. Poprawny - nowy run sędziego Dredda. Judge Dredd (od 2015) - jest śmieszno, jest prosto, grafika czytelna, jest ten vibe fantastyki lat 80-90tych - mi się podobało, jako lekka rzecz może być ale brałbym w przecenie, pełna cena to za dużo.

3. Rozczarowanie - rany ale się zirytowałem. Kupiłem na wyprzedaży trzy grube tomy Daredevila by Bendis and Maleev. I o ile pierwsza historia "Wake Up" jest perłą (na szczęście do kupienia osobno) i czymś na co rzadko taki moloch jak Marvel sobie pozwala, to potem jest gorzej.
Pierwszy tom jeszcze się broni - mamy specyficzny styl graficzny, bardzo realistyczny, z nałożonym "ziarnem" i ciekawą historię to kolejne tomy męczą (fabuła robi idiotyczne wolty, znowu mamy rajtuzowe bzdury plus to "ziarno" zaczyna męczyć oczy i czytanie boli). Aha, na koniec pierwszego tomu dostajemy tak brzydką i na odpierdol się kreskę, jakby nam ktoś w twarz splunął. To zapowiada problemy w dalszych tomach. Nie polecam, rozczarowałem się okrutnie.

Aczkolwiek Wake Up kupcie i koniecznie przeczytajcie.

Odnośnie fabuły
(kliknij)

Offline Nad1

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #228 dnia: Sierpień 29, 2017, 13:13:24 »
Ja Daredevila Bendisa czytałem dość dawno temu i sporo już zapomniałem, ale pamiętam, że mi się podobało. Cały run jest dosyć długi i na pewno trafiają się słabsze momenty, ale czytało mi się całkiem przyjemnie. Pewnie jak zawsze ilu ludzi tyle opinii. Niedługo ta seria wychodzi po polsku więc będzie okazja sobie odświeżyć. Ja teraz nadrabiam Sagę i muszę przyznać, że ten Vaughan to ma wyobraźnię. Uniwersum i postaci, które stworzył wystarczą mu jeszcze na długo. Jestem na 6 tomie i jak na razie nadal jest ciekawie.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 07, 2017, 12:39:53 »
Dzięki za polecajkę, sprawdzę Sagę.

Skończyłem w parę dni Wizzywig - portait of a serial hacker.
Polecam, za 5 funtów na comixology, fajny i w miarę dogłębny obraz początku ery hackerów. Kreska mocno "anarchistyczna", klasyczna kompozycja strony (co przy czytaniu na komórce jest zaletą). Ciekawa historia, dużo niuansów których nie wyłapałem pewnie (złapałem tylko duet Jobs Wozniak oraz film War Games). Utrudnieniem jest język, dużo slangu i brak podanych ram czasowych trzeba mocno śledzić detale. Ale polecam, fajny "dokumentalny" komiks z anarchistycznym sznitem.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
Komiksy
« Odpowiedź #230 dnia: Październik 22, 2017, 11:52:46 »
Niezmiennie polecam nowy run Judge Dredd.

Natomiast przed chwilą skończyłem drugi tom Batman - Ziemia Jeden (co za durny tytuł).

Polecam - dobra klasyczna kreska, scenariuszowo super, wyraziste postacie (Alfred!) i fajne odświeżenie formy. Gratka dla miłośników Batmana, potrafi mile zaskoczyć. Osoby nie znające jego uniwersum mogą nie docenić niektórych twistów fabuły. Czekam na trzeci tom (jedyna wada - są cienkie i za rzadko wychodzą).

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 23, 2017, 12:44:25 »
Zgaduję, że jeśli chodzi o antagonistów to "wiecznie te same mordy": Dwie Twarze, Pingwin, (wiecznie) Joker, a szczytem urozmaicenia jest Hush, który wg scenariusza jest groźniejszy od Deathstroke'a i Prometeusza. Zgadłem?

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 23, 2017, 13:21:19 »
No właśnie nie :) Nie chcę zdradzić więcej, ale naprawdę jest inaczej i da się czytać (bo ja już rzygam tymi samymi antagonistami i tymi samymi rozwiązaniami fabularnymi w tym uniwersum).

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 23, 2017, 13:24:34 »
Problem z tymi komiksami superbohaterskimi jest taki że starzy złoczyńcy już są oklepani, a nowi kompletnie bezpłciowi.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 23, 2017, 14:21:19 »
To też. Plus oba wydawnictwa mają te durną zasadę, od której za rzadko odchodzą o nienaruszalności status quo. Czyli cokolwiek się nie wydarzy, zawsze universum ma pozostać bez zmian. Gorszy w tym jest Marvel, w DC częściej dochodzi od odstępstw od kanonu.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 23, 2017, 14:29:42 »
Dlatego polecam komiks "The Boys" (w polsce wydawany pod nazwą "Chłopaki").

Komiks jest rewelacyjny, zupełnie inne spojrzenie na superbohaterów. Świetna historia , masa humoru, przemocy, seksu - nie pierdzielą się w tym komiksie.

Historia jest zamknięta, więc nic tam już nie spierdzielą, bardzo polecam zapoznać się z komiksem, ja wsiąkłem.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 23, 2017, 14:37:12 »
Dzięki! Bierę przy najbliższej okazji! :)

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 23, 2017, 14:46:36 »
Bardzo polecam. Ostatnio próbowałem czytać jakieś batmany, deadpoole, justice league. W porównaniu do tego komiksu to straszne stolce, wałkowane setki razy.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 23, 2017, 14:48:37 »
"The Boys" super partia, ale w środku serii Ennis trochę słabował. Widzę, że w wydano u nas 4 tom z moją ulubioną sceną.

(kliknij)

Przy czym "Chłopaki" to po prostu mało subtelna parodia, ale uderzająca w poważne tony (np. Kapitan Ameryka będący obrazą dla faktycznych kombatantów).

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 23, 2017, 14:51:51 »
Odbijanie 747 też niezłe było :).