Autor Wątek: Kiedy i dlaczego nie powinieneś dzwonić po pomoc na infolinię Sony Playstation?  (Przeczytany 6719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
Na pewno nie powinieneś kontaktować się z Sony, jeżeli masz tak kontrowersyjny nick jak Yebaka. I niech nie zwiedzie Cię to, że wcześniejsze telefony o pomoc na infolinie uchodziły Ci na sucho. O nie! Teraz na infolinii siedzą szczwane lisy a właściwie lisiczki, bo na 3 wykonane do Sony telefony, zawsze trafiałem na przedstawicielkę płci pięknej po drugiej stronie aparatu. Zacznijmy jednak od początku.

Zadzwoniłem do nich z banalnym problemem: dodatkowa mapa dodawana do pudełka z CoD:Ghost nie działa z wersją gry z PSN. 2 rozmowy po ponad 10 minut, kończyły się zapewnieniem: przekażemy sprawę administratorowi, proszę zadzwonić za 7 dni roboczych. 3 dni po drugim telefonie, w sobotę wieczorem odpalam sobie Vitę i zonk - konto zablokowane! Sprawdzam maila czy jest coś od Sony o zablokowaniu konta - nie ma nic takiego. Oczywiście infolinia w niedzielę nie działa, więc dzwonię do nich w poniedziałek po 9, tylko po to by dowiedzieć, że zablokowali moje konto, bo nazwa jest wulgarna.

Na moje protesty, że mam to konto od maja 2008, mam na nim podpięte 3 konsole, wykupiony PS Plus do kwietnia 2015 i zakupionych mnóstwo gier, pani odpowiedziała że mnie rozumie i spróbuje załatwić zmianę nicka. Potem dostałem maila:

Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta PlayStation.

Pańskie konto zostało zablokowane przez administratora usługi PSN w związku z użyciem identyfikatora użytkownika (Online ID) naruszającej postanowienia regulaminu sieci PSN.

Administrator w ramach gestu dobrej woli zgodził się na umożliwienie zmiany identyfikatora użytkownika na inny, spełniający postanowienia Warunków świadczenia usługi Sony Entertainment Network. W celu zmiany identyfikatora użytkownika, proszę o podanie listy proponowanych nazw użytkownika (Online ID), spełniających warunki opisane poniżej. Lista powinna być posortowana wedle preferencji użycia identyfikatora użytkownika. Administrator użyje pierwszej z listy nazwy spełniającej warunki. Lista proponowanych nazw powinna być wysłana z adresu e-mail powiązanego z Pańskim kontem PSN. Lista powinna zawierać minimum 5 propozycji.

Identyfikator użytkownika (Onlinie ID) musi spełniać następujące warunki:
- rozpoczynać się od litery
- zawierać od 3 do 16 znaków
- nie pokrywać się z identyfikatorem wpisu (adresem e-mail) oraz hasłem
- składać się z liter, cyfr oraz dozwolonych znaków specjalnych takich jak ? oraz _

Proszę mieć na uwadze, że zmiana identyfikatora użytkownika może powodować problemy z działaniem trofeów, rankingów osiągnięć, list przyjaciół oraz w niektórych przypadkach z autoryzacją dostępu do niektórych usług.

Dzisiaj po kolejnych mailach, w końcu zmienili mi nicka na nowy, niestety, ale straciłem wszystkie zdobyte trofea i całą listę przyjaciół. :/

Gdyby ktoś chciał mnie dodać do znajomych mój nowy nick na psn to: Reaperbot9

Wnioski jakie nasuwają się po tym incydencie to:

• Sony ma zdrowo zyebany system, skoro nie potrafi zmienić nazwy użytkownika bez utraty trofeów i listy znajomych.
  • Osoby z kontrowersyjnymi nickami powinny ostrożnie podchodzić do kontaktów z infolinią. Uważam, że to oni mnie zakapowali, bo grywałem w tym czasie sporadycznie, raz w tygodniu 1-2h.
  • Lepiej nie zakładać dwuznacznych nicków.

Offline blazej

• I Am Robot
Chamstwo z ich strony, tym bardziej, że nick jakiś specjalnie wulgarny nie był,  a moim zdaniem w ogóle nie był :)

Offline analizator

• Badass
twój nowy nick jest za to gwarancją, że z usługi będziesz się cieszył przez wiele długich lat ;)

Offline aZiss

• Super Badass
Lepiej nie zakładać dwuznacznych nicków.

I to jest odpowiedź i nauka w temacie różnorodnych regulaminów i ich interpretacji, która to zawsze będzie prowadzić do maksymalnej przezorności wykazywanej przez administratorów :)
(kliknij)

Offline sir Łapencjo

• Badass
Aż słabo mi się robi jak czytam o takich historiach. Poprawność polityczna i delikatność sensoryczna wszędzie, Panie.
Właśnie zastanawiam się czy mój kolega Marcin który z powodu nazwiska nosi od 30 lat ksywę "Biber" i używa jej wszędzie gdzie się da (nawet jego rodzice tak się do niego zwracają - true story) nie będzie za chwilę ścigany za podszywanie sie pod znanego zachodniego piosenkarza, idola nastoletniej młodzieży.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
I tak feministki z infolini pokonały Yeba. :)  mam na liście kolesia o nicku evilcock. Jak myślicie,  miał na myśli koguta?

Offline sir Łapencjo

• Badass
I tak feministki z infolini pokonały Yeba. :)  mam na liście kolesia o nicku evilcock. Jak myślicie,  miał na myśli koguta?

Może jest potomkiem Edwarda Vilcocka ?
http://search.ancestry.co.uk/cgi-bin/sse.dll?gsfn=Roberte+Edward&gsln=Vilcock&db=uki1901&gss=angs-d&rank=1&gl=&gst=&uidh=000&hc=

Offline maxplastic

• Prezes
Ameryki nie odkryliście. To są tzw problemy pierwszego świata, jeśli jeszcze nick byłby z życia wzięty to można by pozazdrościć. Swój główny email też masz pewnie w stylu "yebaka@buziaczek.pl"?

Offline Krojsta

• Super Badass
Jeśli nick z życia wzięty to raczej trzeba piąteczke przybić ;D

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
Z drugiej sprawy kto normalny zakłada sobie nick Yebaka?

A mapki do CoDa chociaż oddali?
(kliknij)

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
Przypomina mi sie historia jak siedzialem z 2 lata temu na sylwestrze u kumpla. Gralismy w Buzz zalogowani na moim koncie. Dookola pelno casuali co to nawet nie wiedza, ze internety sa w konsoli i nagle pojawia sie: "Yebaka jest online". Wszyscy oczy jak 5 zl. CO TO BYLO!? Jedna dziewczyna jak to zobaczyla wpadla w taki napad smiechu, ze z 5 minut sie nie mogla uspokoic ;) (potem wszyscy bili brawo kierowcy autobusu). Takze propsy dla Yebaki za podbijanie damskich serc nawet na odleglosc ;)

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
No ale to jest pieprzony skandal, że zmiana nicka wiąże się z takimi konsekwencjami. Oni Ci nie zmienili nicka tylko założyli nowe konto. Wielka mi laskawosc. A cóż historia zakupów online? Nie wyczyscili Ci tego tez? Bo wtedy to już w ogóle skandal.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
Ja bym poprosił o zacytowanie paragrafu naruszającego postanowienia - na szybko spojrzałem i tam jest coś o obrażaniu innych, ale sam się możesz chyba chwalić/obrażać.

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
Nie stracił listy zakupów, bo sign-in_id,  czyli konto (login) ma to, które miał, zmienił tylko PSN ID. Pucharki widocznie nie są przypisane do konta, tylko do PSN ID, ciekawe. Teraz to już wszystko załatwione i po ptokach, ale ja bym się cieszył z nowego nicka, a pucharki nikogo :-)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
Ciekawe co by zrobił Xian z rozpaczy po pucharkach, albo Tartaq, Qbar i Turbo jakby im GS wyzerowali ;).

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
Nie "co" tylko "komu" :P

Offline abc

• Ultimate Badass
Zrobiliby komuś jesień z dupy średniowiecza.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
@Blue Hulk smash! ;D Odpukaj to w niemalowane ;)

Przykro się robi, jak czytam posta Yeba(ki). Durnota do kwadratu. Powinni przenieść całość, a wszystko dzięki naszej kochanej obsłudze na infolinii.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 10:15:15 wysłana przez Xian »

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
Kiedy i dlaczego nie powinieneś dzwonić po pomoc na infolinię Sony Playstation?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:10:50 »
Yebaka, to cos wulgarnego? :) trzebabylo zalozyc Yebaka2.
Ja bym nie darowal

Offline jinofthelamp

• Super Badass
  • moczę nogi w musztardzie
Przypomina mi sie historia jak siedzialem z 2 lata temu na sylwestrze u kumpla. Gralismy w Buzz zalogowani na moim koncie. Dookola pelno casuali co to nawet nie wiedza, ze internety sa w konsoli i nagle pojawia sie: "Yebaka jest online". Wszyscy oczy jak 5 zl. CO TO BYLO!? Jedna dziewczyna jak to zobaczyla wpadla w taki napad smiechu, ze z 5 minut sie nie mogla uspokoic ;) (potem wszyscy bili brawo kierowcy autobusu). Takze propsy dla Yebaki za podbijanie damskich serc nawet na odleglosc ;)

hahahahihihi huhuhu :D
Dobra historia, aż zaśmiałem się szczerze, dzięki  ;D

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
Z drugiej sprawy kto normalny zakłada sobie nick Yebaka?

A mapki do CoDa chociaż oddali?

Nigdzie nie pisałem że jestem normalny ;D Poza tym to był 2008, panie wtedy nawet pucharków nie było a konsolę same nerdy kupowały.

Mapki jeszcze załatwiają.

No ale to jest pieprzony skandal, że zmiana nicka wiąże się z takimi konsekwencjami. Oni Ci nie zmienili nicka tylko założyli nowe konto. Wielka mi laskawosc. A cóż historia zakupów online? Nie wyczyscili Ci tego tez? Bo wtedy to już w ogóle skandal.

Tak jak pisał SimonX, historia zakupów została, więc mam plusa i całą resztę, ale pucharki to się spiermandoliły kompletnie, przynajmniej te na Vicie, bo konsola wysłała tylko jeden pucharek, który zdobyłem w Guacamelee jak miałem zawieszone konto. Jak wchodziłem w trofea na Vicie to pokazywało w lokalnej zakładce w Guacamelee 40 parę procent a zakładce PSN tylko ten jeden pucharek. Dlatego przywróciłem ustawienia fabryczne i teraz na konsoli mam to co na PSN, ale jest jakaś niezgodność, spowodowana przez savy z gry, bo jak odpaliłem Alien Breed w której z poziomu gry można zobaczyć jakie trofea są zdobyte, to wszystkie które nabiłem już tam były. Wnioskuję z tego że jeżeli chciałbym zdobyć te trofea na nowym koncie musiałbym usunąć zapisy gier.

Sprawdzałem też Lumines, w którym jest łatwe trofeum za obejrzenie do końca creditsów, i trofeum nie wpadło.

Zastanawiam się i może kompletnie oleję zdobywanie trofeów, chociaż muszę przyznać że był czas że ich zdobywanie przynosiło mi sporo zabawy.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
Zastanawiam się i może kompletnie oleję zdobywanie trofeów, chociaż muszę przyznać że był czas że ich zdobywanie przynosiło mi sporo zabawy.

Czasem potrzebna jest terapia szokowa. :>

Mnie nick "Yebaka" od pierwszego dnia raził w oczy, więc coś jest na rzeczy. Niektórzy po prostu są delikatni. ;) Ale dzwoniąc na infolinię i dyktując nicka lepiej byłoby czytać "Yebaka", przez "y". Kto powiedział, że to ma być "j"? Przecież to nawet nie jest po angielsku. W Star Wars był sobie Chewbacca, a tutaj jest Yebaka, nie rozumiem dramy. Może należałoby się kłócić z Sony? ;)

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
Rosjanom ten nick się bardzo podoba. Co grałem z jakimiś to od razu dostawałem info o tym ;D

Offline Fragles

• Badass

Czasem potrzebna jest terapia szokowa. :>

Mnie nick "Yebaka" od pierwszego dnia raził w oczy, więc coś jest na rzeczy. Niektórzy po prostu są delikatni. ;)

Trochę przesadna ta twoja delikatność.

Nick miałeś zajebisty, nie zdziwię się gdy ktoś wykorzysta okazję i go sobie przywłaszczy. ;)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
Kondolencje dla Yeba, ja bym trutniom nie odpuścił - słałbym maile i domagał się reaktywacji dawnego profilu. MS ma podobną politykę, tylko nie wiem czy w tym przypadku nie jest tak, że ktoś musi zgłosić to, że go dany nick obraża. Różnica polega jednak na tym, że na Xbox Live nazwę profilu (czyli gamertag) można zmienić bez utraty przypisanych danych - kolejny dowód na wyższość usługi amerykańskiej nad japońską.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!