Autor Wątek: Jedzonko  (Przeczytany 814898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Jedzonko
« Odpowiedź #1320 dnia: Styczeń 17, 2012, 11:53:44 »
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Harry Lloyd

• Gość
« Odpowiedź #1321 dnia: Styczeń 17, 2012, 12:21:59 »
No właśnie, a słowo lemoniada to raczej kalka, więc dotyczy cytryny.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1322 dnia: Styczeń 17, 2012, 12:38:13 »
No raczej! Smak zupełnie inny.Inny owoc.Ja lubię na wysoką szklanicę z 4-5 limonek wycisnąć.Przydaje się specjalna wyciskarka bo mają dużo twardszą skórkę niż cytrynki. W takim Mexico cytryny używa się baaardzo rzadko, lemoniade piją wszyscy:-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2012, 12:40:23 wysłana przez Furio »

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #1323 dnia: Styczeń 17, 2012, 12:43:07 »
Przydaje się specjalna wyciskarka bo mają dużo twardszą skórkę niż cytrynki.
Roluje owoc i korzystam z tego: http://homeideas.pl/images/large/785e73e743cc1430ff4e6356199d17e7e02dfc17.jpg  8) Ale bez pomocy też się da ;)

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1324 dnia: Styczeń 17, 2012, 13:46:28 »
Ja używam takiego
 http://www.futrofm.pl/product_info.php?products_id=1940
tyle że metalowego.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1325 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:43:29 »
Furio's Ultra Peperoni  :)

Offline Fragles

• Badass
« Odpowiedź #1326 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:45:25 »
Mleko modyfikowane >  Furio's Ultra Peperoni

GenesisX

• Gość
« Odpowiedź #1327 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:50:56 »
Łeee curwa co to jest za mleko i skąd takie wytrzasnąłeś?  :D
Czekam jeszcze tylko na genetycznie modyfikowane dzieci.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1328 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:56:42 »
Furio, sam robiłeś ciasto? Pewnie tak :) Ja też już kilka razy samodzielnie się bawiłem w pizzę i kurczę- fajnie wyszły  ;D Masz jakiś fajny przepis na sos?

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #1329 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:56:52 »
Bejbak widzę ładnie odżywiany ;D

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1330 dnia: Styczeń 20, 2012, 21:07:36 »
Z sosem się nie pieszczę. Daję przecier pomidorowy, koncentrat pomidorowy, trochę keczupu, bazylię, oregano, pieprz, sól, czosnek.
Jak chcę zrobić taki bardziej "pro", to trzaskam go z pomidorów w puszcze, które gotuję aż do rozpadnięcia z czosnkiem, przyprawami etc.

Mleko, to standardowy bebilon dla dzieci. Każde jest "modyfikowane". Żonka karmiła do 9 miesiąca. Teraz już mała jest za duża. Jak widzę kobiety karmiące 2 latki piersią, to mi się rzygać chce :)

Uff, jeszcze 2 kawałki zostały, ale mam przebiegły plan. Żonka wraca z Gdańska późno, a ja jestem uziemiony ze śpiącą Małą.
Spróbuję przekupić Siostrę tymi pozostałymi kawałkami i śmigam do kumpla :)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1331 dnia: Styczeń 20, 2012, 21:49:27 »
Mleko, to standardowy bebilon dla dzieci. Każde jest "modyfikowane". Żonka karmiła do 9 miesiąca. Teraz już mała jest za duża.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie wyłącznie piersią przez około 6 miesięcy. Korzystne jest utrzymanie karmienia piersią do końca 1 roku życia dziecka przy stopniowym wprowadzaniu odpowiednich grup pokarmów w drugim półroczu.

Za duża była jak miała 10 miesięcy? :>

A w ogóle czemu Ci się chce rzygać jak widzisz 1,5-2 letnie dziecko, które matka karmi piersią?

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1332 dnia: Styczeń 20, 2012, 21:57:26 »
Mała sama porzuciła cycki dla innego pokarmu, także sama się "odstawiła".
Co do reszty to uważam, że to dziwne jak chodzące i mówiąca dziecko karmi się piersią.Poza tym z tego co wiem (mogę się oczywiście mylić) w późniejszym okresie mleko matki nie ma już tylu wartości odżywczych.
Natomiast nawet to pomijając, to imo karmienie 2 latka z piersi jest tym samym co karmienie nie wiem 5-9 latka...
Nie podoba mi się i tyle. It's odd imo :)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1333 dnia: Styczeń 20, 2012, 22:05:29 »
Co do reszty to uważam, że to dziwne jak chodzące i mówiąca dziecko karmi się piersią.
Natomiast nawet to pomijając, to imo karmienie 2 latka z piersi jest tym samym co karmienie nie wiem 5-9 latka...

Karmienie 6-cio latka może i jest odd, ale dwulatka, czy 1,5 rocznego dziecka? Nie widzisz różnicy? Litości.
Jak dziecko "porzuciło" cyca na rzecz innego pokarmu to fine, ale odstawianie na siłę, bo "już wystarczy" to dopiero jest dziwne.
Ale cóż, cywilizacja. Cycka nie, bo dziwne, nosić na rękach nie, bo się rozwydrzy, oddać dziecko po pół roku obcej babie pod opiekę jest cool...

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1334 dnia: Styczeń 20, 2012, 22:17:49 »
Każdy ma swoje. Ja nie mam zamiaru się spierać, a piszę o 2 latku, a nie półtorarocznym dziecku. W przypadku takich maluchów to duża różnica. Imo to jest odd i tyle :)

Offline Kosiciel

• Padawan
  • **
  • Kosi kosi łapki ^_^
« Odpowiedź #1335 dnia: Styczeń 20, 2012, 22:48:58 »
Do 2 lat to jest normalne, dopiero powyżej zaczyna być dziwnie... Ale nie spieram się, tylko chcę pizzy  ;D

GG:659698

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1336 dnia: Styczeń 20, 2012, 23:28:07 »
Furio, gdyby nie te pomidory to byla by to pizza idealna:) Przynajmniej w europejskim znaczeniu pizzy, bo po wlosku to wszystko powyzej sosu i sera jest herezja :D

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1337 dnia: Styczeń 21, 2012, 00:40:24 »
Ja bym jeszcze dodał jalapenos i cebulę, ale akurat nie miałem pod ręką.
Jeśli chodzi o pizzę, to najbardziej lubię to robione przez włochów, ale nie we Włoszech :)

Offline Kosiciel

• Padawan
  • **
  • Kosi kosi łapki ^_^
« Odpowiedź #1338 dnia: Styczeń 21, 2012, 00:55:05 »
Np. ja najlepszą włoską pizzę jadłem na Słowacji  ;D

GG:659698

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1339 dnia: Styczeń 21, 2012, 08:52:21 »
Pizza w pyte, bebilon 3 nam nie podszedł :), a karmienie piersią powyżej roku to rzeczywiście trochę ekstrawagancja, a powyżej 2 to już zboczenie 8)
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1340 dnia: Styczeń 21, 2012, 10:18:55 »
Ale jakiś argument? Bo ja się zastanawiam czemu ekstrawagancja. Oswieccie mnie, drodzy rodzice.

Harry Lloyd

• Gość
« Odpowiedź #1341 dnia: Styczeń 21, 2012, 10:37:47 »
Zapewne z tego samego powodu dla którego witając się wyciagamy ręce z kieszeni, bądź ściągamy rękawiczki. I takich debilizmów jest masa.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1342 dnia: Styczeń 21, 2012, 10:39:24 »
Z szacunku? oO

Harry Lloyd

• Gość
« Odpowiedź #1343 dnia: Styczeń 21, 2012, 10:41:30 »
Nie, z tego że jakiś idiota ustalił że to oznaka szacunku, tak samo karmienie piersią powyżej jakieś granicy może sie wydawać śmieszne bo ktoś tak wymyślił.

Niepisane "prawa" to jeden z największych idiotyzmów wymyślonych przez ludzkość.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1344 dnia: Styczeń 21, 2012, 10:44:26 »
Niepisane prawa to kultura - a kultura to to co odróżnia nas od zwierząt (one też mają swoje prawa niepisane jak ktoś chciałby się przyczepić, ale wiadomo że nie o poziom drobiazgów mi chodzi).

Harry Lloyd

• Gość
« Odpowiedź #1345 dnia: Styczeń 21, 2012, 10:56:18 »
Sorry, ale jedno to kultularne zachowywanie sie typu nie darcie mordy, nie przepychanie sie, nie obrażanie kogoś brzydkimi słowami (które zresztą też ktoś ustalił że są brzydkie, no ale język to język), a co innego jakieś totalnie debilne zwyczaje jak to witanie sie czy choćby jedzenie nożem i widelcem w odpowiednich rękach. Dla mnie takie wymysły są po prostu komiczne.

Ktoś mi kiedyś powiedział że jestem niewychowany, bo jadłem samym widelcem trzymając go w prawej ręce. Wstałem, wyszedłem, i nigdy już tej osoby nie widziałem. I od tamtej pory mam te zwyczaje kompletnie w dupie, a jak komuś nie pasuje, to niech wyriepdala. Im mniej ludzi znam, tym lepiej.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1346 dnia: Styczeń 21, 2012, 10:56:42 »
Ale jakiś argument? Bo ja się zastanawiam czemu ekstrawagancja. Oswieccie mnie, drodzy rodzice.

Zaden argument. Dla mnie dziecko, ktore siedzi, gryzie, samo je, biega i czasem gada jest za duze, zeby maminego cycka ssac 8).

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1347 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:04:00 »
Sorry, ale jedno to kultularne zachowywanie sie typu nie darcie mordy, nie przepychanie sie, nie obrażanie kogoś brzydkimi słowami (które zresztą też ktoś ustalił że są brzydkie, no ale język to język), a co innego jakieś totalnie debilne zwyczaje jak to witanie sie czy choćby jedzenie nożem i widelcem w odpowiednich rękach. Dla mnie takie wymysły są po prostu komiczne.

Te zwyczaje, o ktorych piszesz, to jest wlasnie element kulturowy. Zupelnie inne zwyczaje kulturowe mozemy zaobserwowac w Azji, a jeszcze inne w Afryce, czy Ameryce Poludniowej. Nie musisz akceptowac kultury danego narodu, regionu, kulture tworzysz sam soba i swoim zachowaniem, ot co. Zaden 'idiotyzm' a po prostu cos co jest na porzadku dziennym na calym swiecie.

Harry Lloyd

• Gość
« Odpowiedź #1348 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:14:26 »
Złodziejstwo, zabójstwa, przekręty też są na całym świecie na porządku dziennym.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1349 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:15:18 »
Znaczy sie, negujesz zachowania kulturowe, czy jak, bo nie wiem o co piane bijesz w koncu.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1350 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:26:51 »
Ja być... ;) przejaskrawia, ale mi chodzi o to, że być może kiedyś jakiś autorytet (superniania czy inne) powiedział, że karmienie dziecka powyżej 1,5 roku piersią to rzecz dziwna i niepotrzebna. No i teraz ludzie potakują :).

Harry Lloyd

• Gość
« Odpowiedź #1351 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:41:33 »
Dokładnie tak jest.

A o kulturze to chyba różnej rozmawiamy. Kultura narodu czy społeczeństwa to sztuka, muzyka, film, czy też w przypadku regionalnych nawet stroje czy wystrój domów. I tam rózne zwyczaje są spoko, tak jak i święta itp.

Ale ja mówiłem o kulturze osobistej, i to co wymieniłem to jest szczyt kretynizmu. Jak na kogoś wydre morde albo zwyzywam, to logiczne że to będzie nieprzyjemne i chamskie. Ale co komuś przeszkadza że mam rękawiczke na ręce (chyba że jest mokra albo brudna) bądź ręce w kieszeni, albo jem widelcem w prawej ręce? Równie dobrze mógłbym komuś pokazać środkowy palec i wyszło by na to samo?

Jeśli to wszystko co ja wymieniłem odnośnie kultury osobistej rozumiesz przez "zachowania kulturowe", to tak, neguję to absolutnie.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1352 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:56:02 »
Wcześniej używaliśmy mleka Enfamil Premium Lipil, ale było cholernie drogie, a Małej Bebilon pasuje. Co ciekawe nie każde mleko jej podchodzi.
Co do karmienia, to dzięki Simon za odpowiednie słowo - ekstrawagancja. Jego mi własnie brakowało w tym kontekście. Po prostu, po co karmić dziecko piersią jeśli już normalnie je pokarmy stałe, mówi, biega itp, itd?
Poza tym coś się uczepił półtora roku. Ja piszę 2 latach wzwyż ;)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1353 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:58:30 »
Rozumiem, że żyjesz w dobrych stosunkach z każdym kto do Ciebie wyciągnął rękę na powitanie a Ty tylko spojrzałeś na niego z niesmakiem?  :D

A propos widelca - chyba bardziej niekulturalne jest powiedzieć komuś: "ty bucu, masz widelec w nie tej ręce" niż mieć widelec w nie tej ręce, więc tu nie na kulturę trza zwalać tylko na chęć błyśnięcia wyjątkiem. Ale znowuż - generalnie reguły witania się są potrzebne, bo dzięki temu nie ma powodu czuć się niezręcznie (jak się je zna).

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1354 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:18:47 »
Po prostu, po co karmić dziecko piersią jeśli już normalnie je pokarmy stałe, mówi, biega itp, itd?
Ja piszę 2 latach wzwyż ;)

Ale z tego co wiem, to to mleko to substytut maminego mleka a nie pokarm stały, czy sok do picia. Skoro potrzebuje tego mleka to znaczy, że jednak mleko mamy by się przydało. :)

Oczywiście, to są moje poglądy i możecie mnie zjebać, I don't care. Po prostu oczekuję, że ktoś mi poda argument dlaczego karmienie dwulatka od czasu do czasu piersią to zboczenie/ekstrawagancja/nienormalnośc (niepotrzebne skreślić), bo ja w tym nic nienormalnego nie widzę. I moim zdaniem lepiej dziecku dać mleka z prawdziwego cyca niż jakieś sproszkowane mleko krowie (pozbawione kilku rzeczy). A jak już jest "za duże" na mleko to jest za duże i koniec. :).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 12:20:45 wysłana przez m1sza »

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1355 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:46:02 »
No właśnie imo jest za duże i tyle, ale już chyba wystarczająco dużo czasu poświęciliśmy temu tematowi. Ja jeszcze tylko wspomnę, że z tego co słyszałem, to mleko matki w którymś momencie traci swoje super właściwości odżywcze i ochronne. BTW, to jest naprawdę super. Wszyscy w domu mogą być chorzy, a jeśli mama karmi cyckiem, to dziecko i tak nie zachoruje.
Właśnie kończę tę wczorajszą pizzę. Takie śniadanko :)
Dzisiaj do Teściów na obiadek lecimy, ale pizza pojawi się znowu, bo zostało mi 1,5 kilko salami i 3 kg sera do pizzy. Zaczęły się ferie, więc 2 tygodnie biznesik leży i kwiczy.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1356 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:52:10 »
Super właściwości ochronne to ma tzw. siara, ale to kilka dni po porodzie. Potem jest w zasadzie to samo, ale przeciwciała są cały czas.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1357 dnia: Styczeń 21, 2012, 13:00:29 »
Siarę kojarzę. Memory, find- Siara! Super ochrona :)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1358 dnia: Styczeń 21, 2012, 13:08:01 »
:P

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1359 dnia: Styczeń 21, 2012, 13:15:02 »
Jak WHO mowi, zeby karmic to ten autorytet jest spoko.

A jak ktos inny mowi, ze nie to debil? 8)

Nie o autorytety sie rozchodzi, a o osobiste przekonania i tyle. Okolo 2 roku to juz i te zwykle mleko (modyfikowane) mozna spokojnie odstawiac, bo jego uzywanie to zwykly nawyk. Jak dziecko je juz normalne pokarmy to nic wiecej nie potrzebuje, bo wszystko dostaje...

A widok duzego dziecka, ktore piers ssie to takie dziwne jest :).