Autor Wątek: Jakie książki polecacie  (Przeczytany 688703 razy)

Offline Jakismietek

• Junior
  • *
Odp: Jakie książki polecacie
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 07, 2009, 12:11:55 »
BoLD ??? co to ma być ?

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 07, 2009, 12:36:57 »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 07, 2009, 13:17:13 »
I dawanie opisow kolejnych czesci, ktore to opisy zdradzaja fabule poprzednich czesci jest bardzo madre.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Jakismietek

• Junior
  • *
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 07, 2009, 15:57:08 »
I dawanie opisow kolejnych czesci, ktore to opisy zdradzaja fabule poprzednich czesci jest bardzo madre.

Wiem, ale to nie moja wina tylko wydawnictwa "Znak"

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 07, 2009, 16:41:44 »
Wiem, ale to nie moja wina tylko wydawnictwa "Znak"
Aha, wydawnictwo kazało ci byś przepisał skróty powieści z ich strony, a nie opisywał książki własnymi słowami? Niedobre wydawnictwo, niedobre ;D.

Offline Jakismietek

• Junior
  • *
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 08, 2009, 09:17:20 »
Jak myślicie książka (Necropolis) została zrobiona dokładnie 31 października chyba w Halloween. Kiedy mogą ją przetłumaczyć ? bo coś się zbytnio nie śpieszą

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 15, 2009, 07:51:56 »
Robert M. Wegner - "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe". Jak nie lubię fantasy, tak debiut książkowy Wegnera wessał mnie z butami i siedzę dziś w pracy totalnie niewyspany. Ale warto było. Porównując do innych autorów to trochę tu Kresa, sporo Cooka ("Czarna Kompania"), znów Kresa i szczypta Sapkowskiego. Do tego autor w świetny sposób prowadzi narrację, nie raz śmiałem się w głos z samego opisu sytuacji. Bardzo dobra książka.

Offline krolik607

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:32:37 »

Polecam te wszystkie ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 18, 2009, 10:40:01 »
"Wspomnienie Lodu" - trzeci tom sagi Eriksona jest zdecydowanie najlepszy. Powracaja bohaterowie pierwszej czesci, duzo sie dzieje, mnostwo akcji, walki, mniej belkotu. I tak jest momentami ciezko nadazyc za tymi wszystkimi intrygami w swiecie bogow itp., ale jakos to idzie ogarnac.
Zakonczenie masakra i mimo, iz denerwujace to nie psuje odbioru ksiazki.
Rewelacja, goraco polecam. Warto sie bylo przebic przez 2 tom, bo ten 3 wszystko wynagradza. Musowo czytajcie - ocena 9/10.
Teraz zrobie sobie przerwe na inna ksiazke ("Przygoda fryzjera damskiego") i wracam do sagi Eriksona.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:19:02 »
"Sprzedawca broni" FTW ! :)

Offline Zenon B.

• Aktywny forumowicz
  • Glorious PC Gamer
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 22, 2009, 22:11:40 »
Prawdę mówiąc, czytałem "Sprzedawcę broni" z 10 lat temu i średnio przypadł mi do gustu. Z pary Fry i Laurie bardziej do gustu przypadły mi książki tego pierwszego.

Offline l0s r0b3rt0s

• Badass
  • a.k.a. pernaq
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 24, 2009, 20:13:18 »
Z pozycji oczywistych to 'Wiedźmin' i 'Władca Pierścieni'. Dziwni mnie tylko, że nikt nie podał innej książki Tolkiena. Ja dosyć dawno czytałem 'Hobbita' - obecnie przerabiam go w oryginale, po angielsku i jestem zachwycony.

Książki Browna polecam bo wg mnie są bardzo wciągające a może raczej to sposób w jaki zostały skonstruowane - pod koniec każdego rozdziału myślałem sobie 'aaa... to jeszcze jeden rozdział i koniec!'

Historię o Poterze też bym polecił. Kiedyś nie mogłem się przekonać ale jakoś w końcu przeczytałem i muszę stwierdzić, że każda kolejna część była dla mnie lepsza może dlatego, że mroczniejsza (zwłaszcza te ostatnie).

Poza tym 'Alchemik' Paolo Coelho - czytałem dosyć dawno ale wywarł na mnie ogromne wrażenie. Niestety, mimo chęci, jakoś nie mogę się zabrać za inne pozycje tego autora.

Z mniej znanych polecam cykl 'Przygody Erasta Fandorina', rosyjskiego pisarza Borisa Akunina. Świetne kryminały, których akcja rozgrywa się pod koniec XIX w. Na cykl składa się 13 książek (pisząc to dowiedziałem się, że w październiku wydano 12stą część w polskim przekładzie, także muszę nadrobić zaległości:)) i muszę stwierdzić, że z 11stu, które przeczytałem każda niesamowicie mnie wciągneła. Sam autor powiedział, że każda z książek cyklu ma przedstawiać inny gatunek powieści detektywistycznej i myślę, że jest w tym sporo prawdy. Jeśli ktoś lubi takie klimaty to zachęcam do czytania. Szczególnie polecam część czwartą - 'Śmierć Achillesa'.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 24, 2009, 21:06:53 »
J.R.R. Tolkiena nie ma, bo chyba wszyscy myślą, że każdy to zna, albo widział film [tak, wiem, film to nic w porównaniu z książkami :)]

Ja ostatnio czytam Sagę Zmierzch, ale to głównie dlatego, że obiecałem to przyjaciółce.. Obecnie jestem na 3-cim tomie - Zaćmienie. Niestety widać, że książka jest skierowana do szesnastoletniego żeńskiego targetu. Autorka bardzo by chciała żeby to brzmiało jakoś przekonująco, ale na chęciach się kończy. Styl Bravo-Girl uderza mnie po oczach. Romanse i ckliwe teksty to chyba nie dla mnie, ale obiecałem, więc przebrnę.

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 02, 2010, 15:28:20 »
Ja na pewno nie polecam "Nieznane Przygody Mikołajka". Ta książka jest kategorycznie słaba. Jest 10 historyjek, każda po 10 stron. Wielgachna czcionka, grube kartki, masa rysunków i sprzedawca szczyci się 200 stronami, z czego zaczyna się na 30, a kończy na 170. Historyjki nie bawią, są po prostu nie fajne i nie potrzebnie wydane. Skok na kasę ze strony Anne Gościnny i Sempe'go.
Nie polecam kompletnie. 33 zł za książkę którą przeczytałem w ~ 1 h. Przeczytałem wszystkie "Mikołajki" i "Mateuszki", ale ten to po prostu padaga. Nie polecam.
5/10

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 04, 2010, 09:30:25 »
A. Sapkowski - Żmija. (możliwe bardzo drobne spoilery)
Mówiąc szczerze mam mętlik w głowie z powodu tej książki. Z jednej strony historia, która mnie zbytnio nie wciągnęła albo być może oczekiwałem zbyt wielu elementów ze świata fantasy. Do tego miejsce i czas akcji (interwencja ZSRR w Afganistanie) zupełnie mi nie odpowiadają, zwyczajnie nie interesują mnie tematy wojenne, szczególnie te bardziej współczesne. Sama powieść nie jest długa co też jest nietypowe dla Sapkowskiego. No i zakończenie po zakończeniu, które właściwie jest epilogiem obudziło we mnie niepokojącą myśl, że książka jest czymś w rodzaju protestu przeciw prowadzonej u nas polityce zagranicznej.
Z drugiej strony to ciągle AS - literacko dalej jest znakomicie, widać dużą pracę autora w oddanie klimatu miejsca i czasu (tak, tego miejsca i czasu, którego nie lubię :P ), pojawiający się tu i ówdzie humor bawi ale na tych 230 stronach autor nie zdążył się zbytnio rozpędzić. No i w jednym miejscu (kiedy broń palną zastępuje bron biała) pachnie i to bardzo starym dobrym ASem.
Oceny nie wystawiam, jestem zbyt wielkim fanem Wiedźmina po prostu. Zdaję sobie też sprawę, że to od szufladki z napisem "Wiedźmin" autor stara się jak najdalej uciec ale ja jednak wolałbym 230 stron opowiadań ze świata Geralta, choćby z Regisem w roli głównej :)

Offline l0s r0b3rt0s

• Badass
  • a.k.a. pernaq
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 04, 2010, 11:55:30 »

Oceny nie wystawiam, jestem zbyt wielkim fanem Wiedźmina po prostu. Zdaję sobie też sprawę, że to od szufladki z napisem "Wiedźmin" autor stara się jak najdalej uciec ale ja jednak wolałbym 230 stron opowiadań ze świata Geralta, choćby z Regisem w roli głównej :)

oj taaaaak o Regisie to bym poczytał sobie! Ta postać chyba mnie najbardziej zainteresowała i gdyby AS podjął się napisania czegokolwiek o nim to byłbym zachwycony  ;D

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 04, 2010, 12:02:00 »
Eduardo Mendoza "Przygoda Fryzjera damskiego" - powrot bardzo przeze mnie lubianego bohatera (chociaz w naszym kraju ta ksiazka chyba pokazala sie jako pierwsza to jednak polecam czytam w oryginalnej kolejnosci); podobnie zakrecona i ciekawa, chociaz niestety mniej smieszna niz poprzednia. Mimo nizszej oceny nadal polecam - leciutkie, ale z ambicjami. 7/10

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 04, 2010, 21:47:17 »
"4" Lysiaka.
mam bardzo mieszane uczucia.
z jednej strony czuc Lysiaka, ktory najwyrazniej ma ochote wrocic do MW, z drugiej zabrnal troche za daleko w historyjki dla duzych chlopcow. czyta sie swietnie, ale caly czas mialem wrazenie, ze pisane to bylo na szybko i troche na kolanie. choc z drugiej strony chcialbym, zeby wszyscy tak pisali "na szybko i na kolanie" ;-)

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 04, 2010, 21:59:46 »
A jak to wygląda na tle 'Najgorszego', czy trylogii łotrzykowsko-heroicznej?

Wstyd przyznać, ale po najnowszego Łysiaka nie miałem jeszcze kiedy sięgnąć.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:55:08 »
to ciag dalszy trylogii.
szczerze to wyglada wlasnie na napisane na szybcika.
Lider byl chyba mimo wszystko lepszy (chociaz tutaj sporo sztuki jest z kolei, ktora to w wykonaniu Lysiakowym nigdy mi nie zbrzydnie).

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 05, 2010, 07:41:22 »
"4" Lysiaka.
mam bardzo mieszane uczucia.
z jednej strony czuc Lysiaka, ktory najwyrazniej ma ochote wrocic do MW, z drugiej zabrnal troche za daleko w historyjki dla duzych chlopcow. czyta sie swietnie, ale caly czas mialem wrazenie, ze pisane to bylo na szybko i troche na kolanie. choc z drugiej strony chcialbym, zeby wszyscy tak pisali "na szybko i na kolanie" ;-)
Mam bardzo podobne odczucia. Łysiak warsztat ma świetny jak zwykle, ale sama fabuła jest taka właśnie na kolanie. Daleko tej książce do "Najlepszego", mojej ulubionej jego powieści.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 06, 2010, 10:32:23 »
Jacek Dukaj "Wroniec" 8/10 - porywająca, oryginalna, baśniowa wizja stanu wojennego opowiadana z punktu widzenia dziecka. Wspaniale pokazuje najbardziej charakterystyczne wydarzenia, postacie i sytuacje tamtych czasów. Do tego wspaniała zabawa językiem. Bardzo mi się podobało.

Offline wiewiorek

• Stały bywalec
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:09:10 »
Mnie Wroniec rozczarowal, nie wiem dla kogo to. Dla dzieci? Dla doroslych? Dla doroslych, ktorzy dziecmi byli na przelomie lat 70 i 80?

Strasznie pala po glowie napisana, do bolu prosta (to w ogole Dukaj splodzil?!?), z malo sympatycznym papierowym bohaterem-kukielka, taki bieg z przeszkodami przez Stan Wojenny. W ostatnich ksiazkach Dukaj celowal w intelektualnej zabawie z czytelnikiem, rozwalal (mnie przynajmniej) wyszukanym jezykiem, stylizacjami, neologizmami. Wronca czyta sie jak intelektualny eksperyment, ksiazeczke dla doroslych tamten czas pamietajacych _stylizowana_ na napisana dla dzieci - ale do przesady proste zdania sa przegiete. Plaskie, suche i bez zycia. Czytam recenzje, ludzie zachwycaja sie neologizmami i zabawami jezykowymi we Wroncu. Ke? One tez na poziomie szesciolatka i kudy im do tego, co dzialo sie w Innych Piesniach, Perfekcyjnej Niedoskonalosci czy Lodzie.

W ogole uznalbym ta ksiazke raczej za niewypal i nieudany eksperyment Dukaja... gdyby nie niebanalne i zostajace w glowie na dlugo zakonczenie... no i zajebiste ilustracje Kuby Jablonskiego. Zreszta to jedna z najladniej wydanych ksiazek jakie ostatnio widzialem.
-----
Go and see the twitting squirrel! http://twitter.com/kacperkucinski [currently hibernating]

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:21:28 »
Nie czytalem jego innych ksiazek (mialem w reku Lod, ale mnie zniechecil ciezkoscia - doslownie i w przenosni).

Wroniec jest dla doroslych. Zdecydowanie. Zabawy jezykowe na poziomie szesciolatka, bo opisuja rzeczywistosc jezykiem szesciolatka - trudno, zeby byly na poziomie Monty Pythona. Ale opisuja ja w sposob bardzo trafny - smieszny, dzieciecy, ale ladnie ukazujace drugie, rzeczywiste dno.
Ilustracje fajnie to dopelniaja.

Offline wiewiorek

• Stały bywalec
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:36:06 »
Stefek King 'Under the Dome' 5/10

To bardzo zla ksiazka Kinga... co nie przeszkodzilo mi przeczytac jej na jednym tchem.

Bardzo dlugi oddech to byl, bo klocek ma ponad 1000 stron. Zwykle przymykam oko na wodolejstwo Kinga, tym razem pare razy zaklalem pod nosem, bo naprawde przeginal i byly kawalki kiedy przez 50 stron wlasciwie nic sie nie dzialo, a istnienie niektorych akapitow bylem w stanie wytlumaczyc wylacznie tym, ze placa mu od kazdego napisanego zdania :/

Pomysl na ksiazke jest ciekawy - male miasteczko pewnego dnia zostaje z kazdej strony odciete od swiata przez niewidoczna bariere. Nikt nie wie skad sie wziela, nie ma sposobu na jej sforsowanie, nie wiadomo co dalej. Dostajemy studium zamknietej spolecznosci (w wersji dla cwiercinteligntnych amerykanskich odbiorcow). Taki 'Wladca Much' dla ubogich, zaludniony klasycznymi postaciami Kinga, które spotykalismy wczesniej w Bastionie i masie innych ksiazeczek. Fabula jest prosta i przewidywalna i wlasciwie od poczatku wiadomo jak wszystko sie skonczy.

Ciezko powiedziec mi o tej ksiazce cos dobrego, poza tym, ze z Kingowa magia przykula mnie do siebie i nie puscila do samego konca. Mam mu to troche za zle ;) bo na urlopie mialem tez Czarodziejska Gore Manna... ktorej nawet palcem nie tknalem ;)
-----
Go and see the twitting squirrel! http://twitter.com/kacperkucinski [currently hibernating]

Offline wiewiorek

• Stały bywalec
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:48:07 »
Nie czytalem jego innych ksiazek (mialem w reku Lod, ale mnie zniechecil ciezkoscia - doslownie i w przenosni).

Mnie Lod tez swoja objetoscia zmrozil, ale koniec koncow przeczytalem i oj, warto bylo. Ale na poczatek polecam Ci Inne Piesni - to taka dosc zjadliwa dukajowa proza, swietnie napisana i oparta o oryginalny pomysl - co by bylo, gdyby swiatem rzadzily prawa zywcem wyciagniete z filozofii Arystotelesa. Czyli, gdyby (upraszczajac) kazdy byt skladal sie z formy i materii, przy czym to forma byla ta nadrzedna i byla w stanie ksztaltowac materie - a wiec na przyklad jednostka o silnej formie (jak chocby wielki strateg) byla w stanie narzucac swoja wole i ksztaltowac formy (a wiec i materie) wszystkich bytow znajdujacych sie pod jej wplywem. Troche ciezko to wyjasnic w paru zdaniach bez drastycznych uproszczen - jak masz chwile to poczytaj sobie fragment, wyjasni wiecej: http://dukaj.pl/czytelnia/beletrystyka/InnePiesni
-----

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 06, 2010, 19:19:58 »
Polecam 'Inne Pieśni'. Czytałam, jak byłem młodszy i pamiętam, że książka ta zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Bardzo nietypowe połączenie fantasy z science fiction. Sama historia dojrzała i bardzo wciągająca.

Offline Lupus

• Badass
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:04:47 »
O "Innych Pieśniach" pisałem zdaje się parę stron wcześniej. Książka godna polecenia, przyjemniejsza w obyciu niż reszta powieści Dukaja no i ma fenomenalnie wymyślony świat. W sumie dobry początek jesli chce się zapoznać z twórczością Dukaja.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 07, 2010, 09:37:56 »
Z książek Dukaja najbardziej lubię "Perfekcyjną niedosknałość", imho lepsza od "Innych Pieśni".

Offline skowron

• Badass
    • http://skowrons.digart.pl/
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 25, 2010, 10:51:00 »
Panowie ja mam takie pytanie.

Czy Kod DaVinci nie ma prawie nic wspólnego z odpowiednikiem w postaci filmu?

Książki nie mogę nigdzie dorwać w moich bibliotekach, więc pewnie będą musiał kupić. Ludzie mówią, że film to wg. ich profanacja tej książki.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:06:08 »
Już sama książka to profanacja teorii spiskowych.

Offline Youzeg

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #271 dnia: Styczeń 25, 2010, 23:02:46 »
Hej!
A może ktoś z was polecić jakąs fajną literaturę faktu?? Dobrą książkę historyczną, reportaże itp.. Napaliłem sie na takie książki po lekturze Suvorowa.
Sam z mojej strony polecam Freakonomie - luźny nie połączony ze sobą zbiór artykułów, gdzie autorzy rozwiązują życiowe problemy podejściem ekonomiczno/statystycznym. 

Offline sathorn

• Stały bywalec
    • http://nienazarty.blogspot.com/
« Odpowiedź #272 dnia: Styczeń 29, 2010, 23:22:47 »
Nie wiem, czy nie wymieniam książek powszechnie już przeczytanych przez każdego ale: "Rozmowy z katem", "Zdążyć przed panem Bogiem", "Raport z pewnego porwania" to pierwsze tytuły jakie mi przychodzą do głowy.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 23, 2010, 12:16:15 »
Panowie ja mam takie pytanie.

Czy Kod DaVinci nie ma prawie nic wspólnego z odpowiednikiem w postaci filmu?

Książki nie mogę nigdzie dorwać w moich bibliotekach, więc pewnie będą musiał kupić. Ludzie mówią, że film to wg. ich profanacja tej książki.

Film jest prawie identyczny. Z tym że książkę - tą, jak i inne Browna (w tym ostatni Zaginiony Symbol - o nim niżej) bardzo fajnie się czyta, natomiast filmy są po prostu słabe, nudzą i w ogóle nie mają tempa. Oczywiście można tak powiedzieć o każdej ekranizacji książki, ale zdarzają się perełki w rodzaju Fight Club czy Forrest Gump.

Zaginiony Symbol - jest tak jak każdy się spodziewał, czyli dużo biegania i gadania o "wielkich" tajemnicach, tym razem masonów w Waszyngtonie. Czyta się to oczywiście jednym strzałem, pewnie głównie za sprawą miliona cliffhangerów na koniec każdego rozdzialiku. Niestety gdzieś tam od połowy stężenie facepalmów zaczyna robić się niepokojąco wysokie. Cała książka kojarzy mi się trochę z tymi miernymi programami co kiedyś leciały na tvn - strefa 11 czy coś takiego, gdzie przez cały program zawsze budowane było napięcie, dmuchane i podkręcane do bólu, żeby na końcu okazało się być cichym piardem. Tutaj jest podobnie, ale z tego co pamiętam poprzednie dzieła Browna również się nędznie kończyły.
W sumie pojechałem dosyć mocno po tej książce, ale mimo wszystko (jak zawsze u Browna) lektura zasysa, czyta się to bardzo luźno.

pzdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Lupus

• Badass
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 23, 2010, 21:22:38 »
Brown jest dla mnie fenomenem. Czytałem tylko jego "Kod Leonarda da Vinci", łyknąłem go chyba za jednym posiedzeniem, jak skończyłem wyczerpany odłożyłem na półkę i przyszła pora na refleksję: co ja właściwie przeczytałem? Czyta się to to jednym tchem, nawet nie za bardzo denerwują człowieka te niestworzone historie, które wymyśla autor a potem nic. Zabawne czytadełko, ale jesli mam sięgnąc po kolejne powieści Browna, to wolę chyba od kogoś pozyczyć, bo kasy mi na nie szkoda. ;)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 26, 2010, 08:55:24 »
Brown jest dla mnie fenomenem. Czytałem tylko jego "Kod Leonarda da Vinci", łyknąłem go chyba za jednym posiedzeniem, jak skończyłem wyczerpany odłożyłem na półkę i przyszła pora na refleksję: co ja właściwie przeczytałem? Czyta się to to jednym tchem, nawet nie za bardzo denerwują człowieka te niestworzone historie, które wymyśla autor a potem nic. Zabawne czytadełko, ale jesli mam sięgnąc po kolejne powieści Browna, to wolę chyba od kogoś pozyczyć, bo kasy mi na nie szkoda. ;)

Dokładnie tak jest - usiąść, przeczytać i zapomnieć ;)

pzdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Chomiczówka

• Gość
« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 06, 2010, 18:45:40 »
Stanisław Grzesiuk- 5 lat kacetu. Autor (jeśli nie kojarzycie- "u cioci na imieninach" to jego wałek) opisuje zdarzenia, które spotkały go jeśli się nie mylę w wieku 23 lat od chwili gdy trafił do jednego z niemieckich obozów koncentracyjnych aż do momentu wyzwolenia. Wszystkie zdarzenia opisuje bez ogródek. Opowiada o zwyczajach męczenia ludzi przez SS, o tym jak było trzeba postępować by przeżyć oraz codzienne życie w obozie. Książka sama w sobie jest bardzo brutalna, jednak bardzo wciągająca. Polecam ją, ponieważ jest pisana prostym językiem i dotrze do każdego. Na zakończenie postu powiem tylko tyle, że jest przesycona czarnym humorem, dlatego wraca się do lektury kilkakrotnie.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #277 dnia: Marzec 06, 2010, 23:18:34 »
Wszystkie 3 ksiazki Grzesiuka warto przeczytac, a mi osobiscie najbardziej podobala sie pierwsza (czyli "Boso, ale w ostrogach")

Offline kubazz

• Mieszkaniec tego forum
  • ... .. _._. _._
    • 2pady.pl - inny blog o grach
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 06, 2010, 23:38:40 »
przczytałem dziś w końcu 'graf zero' wiliama gibsona. o ile 'neuromancer' był ciezkostrawny ale do przeczytania o tyle 'graf zero' stał się dla mnie męczarnią. niby tłumaczył to piotr cholewa ale stylistycznie momentami zbliża się do poziomu moich maturalnych wypocin, ilośc neologizmów na cm kwadratowy przyprawia o ból głowy a fabuła zupełnie nie zasysa.

teraz będe robił drugie podejście do 'pana światła' r. żelaznego, za piewrszym razem wziałem sie za aczytalne tłumaczenie Roberta Reszke. teraz mam zamiar przeczytać drugie wydanie w tłumaczeniu wspomnianego piotra cholewy.

przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę

Offline wiewiorek

• Stały bywalec
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 07, 2010, 00:19:39 »
Neuromancer ciężkostrawny? Jej, toż to jedna z moich ulubionych książeczek, jeszcze z licealnych czasów. Lekka łatwa i przyjemna i świetnie IMO przez Cholewe przetłumaczona.

Co do reszty trylogii to fakt, duuużo słabsze są. Gibson część formy odzyskał dopiero w kolejnym cyklu - Virtual Light / Idoru / All Tomorrow Parties

Bardzo, ale to bardzo polecam jego krótkie opowiadania, a zwłaszcza Wypalić Chrom, Johnny Mnemonic i Hotel New Rose.

-
Ciekawe, jak by Ci podeszła "Zamieć" Stephensona...
-----