Autor Wątek: Jakie książki polecacie  (Przeczytany 479371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
Odp: Jakie książki polecacie
« Odpowiedź #5160 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:25:37 »
Skończyłem Unicestwienie Jeffa Vandermeera i jest to dla mnie książkowy achievment roku. Książka ma tylko trochę ponad 200 stron, a męczyłem się z nią chyba miesiąc. Nałkowska przy tym to Szybcy i Wściekli. Tzn. samo zawiązanie akcji jest w porządku - jest jakaś Strefa X, wyrusza kolejna ekspedycja, żeby ją zbadać... i w sumie to wszystko. Informacje na temat świata tej strefy jak i poza nią są szczątkowe.

Ale kurwa jak to jest napisane. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Wiecie jak to jest, czytacie ze dwie strony i nagle się łapiecie, że myślicie o dupie Maryni. No to tutaj miałem tak non stop. Narratorem jest główna bohaterka, która od początku budzi jedynie irytację oraz absolutny brak zainteresowania jej losami. Niemal od początku życzyłem jej rychłej śmierci. Reszta bohaterek też nie wzbudziła mojego zainteresowania, zostały zbyt słabo zarysowane. Ogólnie chciałem rzucić w pizdu tą książkę, ale w międzyczasie skapnąłem się, że na jej podstawie powstał film Anihilacja z Natalie Portman, który chciałem obejrzeć, więc stwierdziłem że się przemęczę przez te 200-pare stron. Chociaż film też podobno chujowy.

Unicestwienie to pierwsza część trylogii, następnych części bardzo chętnie nie przeczytam. Zdecydowanie ciekawszym zajęciem od czytania tej książki jest patrzenie w ścianę.

W sumie jedyne na co zasługuje ta książka to na... unicestwienie ;)

pozdr
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2018, 09:28:57 wysłana przez Screwball »
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5161 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:08:05 »
Nałkowską to Pan szanuj, Panie Kolego ;)

Online Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #5162 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:21:10 »
[..] główna bohaterka, która od początku budzi jedynie irytację oraz absolutny brak zainteresowania jej losami. Niemal od początku życzyłem jej rychłej śmierci. Reszta bohaterek też nie wzbudziła mojego zainteresowania, zostały zbyt słabo zarysowane. [...]

pozdr
Okazuje się, że to była wierna ekranizacja.
Gregys out.

Offline sir Łapencjo

• Badass
« Odpowiedź #5163 dnia: Wrzesień 25, 2018, 10:07:13 »
Nie wiedziałem, że jest dostępna po polsku "Krew, pot i piksele" Jasona Schreiera. Rozbawił mnie trochę tekst z okładki:

"Szczegółowa, dobrze napisana i co najważniejsze, opisująca wzloty i bolesne upadki wielu deweloperów i wytwórni. Niewykluczone, że będzie lekturą obowiązkową dla programistów w moim studiu"/ - Cliff Bleszinski, twórca gry Gears of War i założyciel Boss Key Productions

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5164 dnia: Wrzesień 25, 2018, 10:52:49 »
Bo nie czytasz forum  ;).
https://www.pot-i-piksele.pl/

Jest po polsku to polecam. Warto przypomnieć.
Inna sprawa że już długo była dostępna jak wrzucałem ;).
Knack is back baby!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5165 dnia: Wrzesień 25, 2018, 10:54:38 »
[..] główna bohaterka, która od początku budzi jedynie irytację oraz absolutny brak zainteresowania jej losami. Niemal od początku życzyłem jej rychłej śmierci. Reszta bohaterek też nie wzbudziła mojego zainteresowania, zostały zbyt słabo zarysowane. [...]

pozdr
Okazuje się, że to była wierna ekranizacja.

Okazuje się, że jednak nie. W filmie główna bohaterka jest super interesująca w porównaniu do książki.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Online bartukas

• Badass
« Odpowiedź #5166 dnia: Wrzesień 25, 2018, 11:20:13 »
Skończyłem Unicestwienie Jeffa Vandermeera i jest to dla mnie książkowy achievment roku.

O, czytałem to jakieś 3-4 lata temu! Zmęczyłem tylko dlatego, że dostałem książkę od mamy, ale ciężko było. Szczerze mówiąc, to byłem przekonany, że jest to książka napisana przez kobietę, bo zaobserwowałem, że nie podchodzi mi "kobieca" fantastyka, a to "Unicestwienie" wybitnie mi nie leżało. Również chętnie nie przeczytałem kolenych tomów, choć AFAIR miały równie dziwaczne okładki.

Online szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #5167 dnia: Wrzesień 25, 2018, 11:25:25 »
A ja przeczytałem wszystkie trzy i bardzo podeszły mi dziwacznym klimatem, chociaż niewiele skumałem. Szczególnie druga, opisująca od środka Southern Reach.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Online ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #5168 dnia: Wrzesień 25, 2018, 11:50:35 »
Siadlem ostatnio do reportazy nieco wiecej. Siadlem do "Chciwosci" Reszki, pozniej do "Lowcow z kotlowni" Ratajczaka. Obie o finansowych naciagaczach - obie pochlonalem, wiec napisane przystepnie, ale Reszka, moim zdaniem, pisze lepiej. Ciekawie poczytac o legalnych naciagaczach i dowiedziec sie, ze kolezanka pracowala w jednym z naciagajacych bankow. Kotlownia jest o nielegalnym naciaganiu, ale w ksiazce czuc nieco dreptania w miejscu, a rozmowy z psychologami byly o bardzo podstawowych kwestiach, wiec zostawia raczej niedosyt.

Dobrze czujac sie ze stylem Reszki siegnalem po ksiazki "Mali bogowie" czesci 1 i 2. Obie traktuja o lekarzach i systemie wspierajacym znieczulice. Pierwsza czesc nie jest szczegolnie wstrzasajaca, raczej pokazuje pewne niewydolnosci systemu. Druga natomiast to majstersztyk. Omawia powszechnosc praktyk opisanych przez Wyborcza jako "lowcy skor", pokazuje jak odrzucono nielimitowane swiadczenia onkologiczne na rzecz utrzymania prywatnych gabinetow. Pierwsza czesc utrzymuje przez cala ksiazke podobny poziom napiecia, w drugiej Reszka bardzo umiejetnie buduje napiecie trudnymi historiami, ale rowniez je rozladowuje mrocznym humorem.

Generalnie wszystkie powyzsze polecam, nieco mniej polecam "Grinding it out", autobiografie Raya Croka, czlowieka ktory z McDonald's uczynil franczyze. Pierwsze pol ksiazki jest bardzo ciekawe, podgladanie tworzenia sie procesow technologicznych i rozbudowy sieci jest interesujace samo w sobie, a do tego dochodza smakowite watki dotyczace np. faktu, ze McDonalds jest przede wszystkim firma zajmujaca sie nieruchomosciami, a nie sprzedaza jedzenia. Pozostala czesc ksiazki juz jednak grzeznie w opisie kto co i kiedy robil w korporacji i innych tego typu szczegolach, ktore nikogo nie interesuja. Przeczytalem zeby miec lepsza perspektywe na film z Keatonem, ale jakos nie moge sie zabrac do ogladania.

Kolejnych tomow przygod Jacka Aubreya polecac juz nie bede, bo jesli pierwsze 5 kogos nie przekonalo, to kolejne tez nie dadza rady. Niemniej z kazdym tomem coraz bardziej cieszy ograniczanie watkow milosnych!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5169 dnia: Wrzesień 25, 2018, 13:33:45 »
Skończyłem Unicestwienie Jeffa Vandermeera i jest to dla mnie książkowy achievment roku.

O, czytałem to jakieś 3-4 lata temu! Zmęczyłem tylko dlatego, że dostałem książkę od mamy, ale ciężko było. Szczerze mówiąc, to byłem przekonany, że jest to książka napisana przez kobietę, bo zaobserwowałem, że nie podchodzi mi "kobieca" fantastyka, a to "Unicestwienie" wybitnie mi nie leżało. Również chętnie nie przeczytałem kolenych tomów, choć AFAIR miały równie dziwaczne okładki.

Hehe, też myślałem że to kobieta napisała. Ale kobiece fantasy nie musi być złe, wspomniana przeze mnie Piąta Pora Roku była ok. Chociaż może nie na tyle ok, żeby mi się chciało czytać kolejne tomy. Czyli jednak baby nie umio w fantasy ;)

A ja przeczytałem wszystkie trzy i bardzo podeszły mi dziwacznym klimatem, chociaż niewiele skumałem. Szczególnie druga, opisująca od środka Southern Reach.

O fak, czyli dalej jest jeszcze gorzej :o

pozdr
psn - Skrubolski

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #5170 dnia: Październik 08, 2018, 18:26:15 »
Właśnie skończyłem Wojny konsolowe. Ale to jest fajna książka... W 4/5 co prawda trochę nuży, gubi tempo i trzeba się zmuszać do czytania, ale autor ładnie zwieńczył końcówkę. Polecam każdemu graczowi.
Jestem ciekaw czy są tu tacy co pamiętają pierwsze E3...? :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5171 dnia: Październik 08, 2018, 19:33:52 »
Najwyżej tacy, co przeczytali o tej imprezie w jakiejś gazetce typu SS.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5172 dnia: Październik 08, 2018, 19:41:21 »
Może kilka lat później, ale wtedy to sie czekało na te imprezy. Nic do sieci nie wyciekało bo sieci nie było powszechnie. Magią był zakup pismq o grach. Człowiek czytał relacje z E3 i był szok.