Autor Wątek: Jakie książki polecacie  (Przeczytany 476392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Jakie książki polecacie
« Odpowiedź #5080 dnia: Kwiecień 30, 2018, 22:58:09 »
7 Ew bardzo fajne, polecam.
Nominacja do Hugo jak najbardziej zasłużona.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2018, 23:03:25 wysłana przez Simplex »

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #5081 dnia: Kwiecień 30, 2018, 23:36:25 »
Jesus Ma Ryja. Co w 7 Ewach jest dobrego? Ten ciągły ból głowy od facepalmów czy to, że ci go dziewczyny z ManaMana poleciły? ;D Bo jesli to drugie to mogę się zgodzić. Tego się nie da czytać bez przewijania.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5082 dnia: Maj 01, 2018, 00:02:29 »
Nie wyszło ci, bo czytałem Seveneves zanim Manamana byla w planach. To nie jest czytadło z wartką akcją, trzeba się skupić przy czytaniu.
Za chwilę faktycznie będę miał ból głowy od facepalmow, ale nie z powodu Seveneves.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2018, 00:04:19 wysłana przez Simplex »

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #5083 dnia: Maj 01, 2018, 00:57:58 »
Nie twierdzę, że to jest czytadło. To kupsztal absolutny. Czytadło to "Marsjanin" ale 7Ew lepiej zużyć zawieszając kartki w wychodku będąc na wsi. Ewentualnie czytać na kibelku jak już się ciekawsze naklejki na proszkach skończą. 7Ew mogło być czytadłem jeśliby autor skrócił to "dzieło" o 2/3. A tak nie jest nawet nim tylko zupełną stratą czasu.
Obawiam się czy może być podobnie przy Problemie trzech ciał.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5084 dnia: Maj 01, 2018, 02:38:02 »

Online Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #5085 dnia: Maj 01, 2018, 08:23:06 »
Problem jednego szpyndy.
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #5086 dnia: Maj 01, 2018, 21:02:19 »
Czytałeś?

Offline Sałata

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #5087 dnia: Maj 02, 2018, 00:21:21 »
To 7ew będzie moją nastepną pozycją jak skończę Koniec Śmierci. Od czasów Zamieci  lubię Stevensona. 

Tapnięte z telefona.
Pozdr.
Sałata

Saludos
Saláta

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5088 dnia: Maj 02, 2018, 07:14:06 »
Jak lubisz Stevensona to polecam Wyspę Skarbów ;)

Offline Sałata

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #5089 dnia: Maj 02, 2018, 10:33:52 »
Jak lubisz Stevensona to polecam Wyspę Skarbów ;)

Na Simplexa zawsze można liczyć.

Wyspę czytałem przed i zastanawiala mnie ta zmiana stylu i warsztatu. Jak on przeszedł z tego do cyberpunku jest poza wyobrażeniem ;).

BTW. Polecam cykl Jekyll/Hyde. Po obejrzeniu Ripper Street strasznie się znów wciągnąłem w historie z końca 19. wieku.
Saludos
Saláta

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5090 dnia: Maj 02, 2018, 11:00:06 »
A tak serio, Stephenson to jeden z moich ulubionych pisarzy SF, jeśli nie najulubieńszy (ex aequo z Gibsonem). Dlatego jak przeczytałem te herezje o Seveneves to mną telepało ;)

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #5091 dnia: Maj 02, 2018, 13:51:43 »
...
BTW. Polecam cykl Jekyll/Hyde. Po obejrzeniu Ripper Street strasznie się znów wciągnąłem w historie z końca 19. wieku.

To teraz Alienist na N możesz obczaić. Co prawda zbyt wiele tam współczesnego myślenia ale tak było i w Ripper Street. Poza tym niezła obsada.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #5092 dnia: Maj 07, 2018, 19:56:58 »
At the Devil's Table - historia Jorge Salcedo, szefa ochrony jednego z bossow kartelu z Cali. Jego historia zostala przedstawiona w trzecim sezonie Narcos (jak zwykle, twarz aktorow pomaga sledzic tekst, np sama ksywa Nawigator (Navegante) pada pewnie raz albo dwa razy w ksiazce - ale od razu wiadomo kto to jest). Ksiazka napisana jest swietnie, odpowiednie tempo, troche ciezkich i troche lekkich momentow, bardzo dobrze sie czyta. Nawet gdyby czytalo sie gorzej - wydarzenia bronia sie same. Jest troche roznic w stosunku do serialu, majac jednak teraz w glowie material zrodlowy (jak mniemam, nie widzialem nigdzie takiej informacji - ale tez nie szukalem) widze, ze zmiany poprawily dramaturgie.

Perspektywa Jorge jest ciekawa - dolaczyl on do kartelu w dobrym celu, aby zabic Escobara. Jesli dobrze kojarze zamachy przez niego przygotowywane nie byly pokazane w serialu. Pozniej jednakowoz wrasta on w kartel coraz bardziej, co probuje sobie racjonalizowac. Jest inzynierem, w ksiazce ciut wiecej miejsca poswiecone jest tej stronie jego dzialalnosci, a takze pokazaniu jego fachowosci w zakresie koordynacji ochrony.

Bardzo fajnym i filmowym zabiegiem jest dodanie na koncu "co porabiaja od tamtej pory" z krotkimi notkami na temat przewijajacych sie na lamach postaci.

Ogolnie: bardzo polecam, nawet jesli kogos kartele nie interesuja, to ksiazka jest tez dobra jako akcyjniak.

Online Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #5093 dnia: Maj 07, 2018, 20:40:23 »
Czytałeś?

Wpisz tytuł w forumową wyszukiwarkę to pewnie się dowiesz.

A przy okazji - przeczytałem Mordobicie, czyli historię dwóch największych wydawnictw komiksowych, DC i Marvela. Całkiem ciekawa literatura, ale raczej wyłącznie dla osób zainteresowanych tą tematyką. Np. Wojna Konsolowa może być ciekawa dla ludzi interesujących się marketingiem w ogóle, tutaj raczej nie ma innej perspektywy, poza stricte komiksową. Oczywiście są pewne wspominki o filmach, ale to zdecydowanie margines. Autor na początku zarzeka się, że nie staje po żadnej stronie w konflikcie DC vs Marvel, ale jednak wyraźnie czuć, że większą sympatią obdarza wydawnictwo Stana Lee. Zresztą to właśnie o największej gwieździe i twarzy Marvela wypowiada się niemal przez całą książkę bardzo pogodnie i zachowawczo (a wiadomo, że Lee ma na koncie mnóstwo grzechów, zaczynając od kontrowersji związanych z Jackiem Kirbym, kończąc na łóżkowych ekscesach), a o szefach DC w zasadzie od początku mówi, że byli "dupkami".
Szkoda, że nie ma jakiejś droższej wersji tej książki, w której zamieszczone by były przedruki ważniejszych okładek, czy próbki stylów wybranych autorów. Przyznam, że często przerywałem lekturę googlując sobie niektóre rzeczy.  Poznałem też kilku ciekawych autorów, za co na pewno duży plus dla tego wydawnictwa.

TL;DR - interesujesz się historią komiksu, must read. W pozostałych przypadkach raczej można odpuścić.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #5094 dnia: Maj 20, 2018, 23:32:56 »
Dzięki za polecajkę, wezmę!

Zamieszczam filmik z przeglądu Monografii Rosińskiego, wspominałem o tym w wątku zakupowym.

https://youtu.be/snG5iuchN8s

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #5095 dnia: Maj 20, 2018, 23:33:55 »
A także z Tales from the Loop

https://youtu.be/MaM_YO-2WTo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #5096 dnia: Czerwiec 01, 2018, 12:31:20 »
w Humblubumblu interesująca paczka książek:

https://www.humblebundle.com/books/brain-wave-books

Ktoś zna te pozycje? Nie wiem, czy brać, zapowiada się ciekawie.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #5097 dnia: Czerwiec 01, 2018, 12:59:19 »
Ja wziąłem tier za $8, ze względu na eseje Einsteina, Dawkinsa i chcę sprawdzić Asimova popularnonaukowego. Zastanawiam się jeszcze nad najwyższym, bo Gleicka kojarzę i mają dobre oceny te jego książki.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 13:05:20 wysłana przez szczqcz »
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #5098 dnia: Czerwiec 01, 2018, 13:34:48 »
O, calkiem fajnie wygladajacy zestaw. Wzialem ten za 15 USD, bedzie co czytac. Tylko dlaczego musze wlasnorecznie konwertowac to wszystko do MOBI? :|

edit: jednak czesc ksiazek jest w formacie MOBI, a czesc nie. Bez sensu...

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #5099 dnia: Czerwiec 17, 2018, 19:45:21 »
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2018, 23:25:47 wysłana przez Blue__ »
Knack is back baby!

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #5101 dnia: Czerwiec 27, 2018, 16:27:30 »
Wstyd przyznać ale dopiero co zacząłem cykl "Koło Czasu" Roberta Jordana i wsiąkłem całkowicie. Czytam chronologicznie czyli 1 tom jest drugi i właśnie w nim siedzę. Gierki w odstawkę idą na plan czwarty albo i dziesiąty. Dobra rzecz na odkocznię od sci-fi.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #5102 dnia: Czerwiec 27, 2018, 20:08:33 »
Jeżusmarja, czternastoczęściowy cykl! Ktoś czytał i wie, kiedy jakość zaczyna lecieć na ryj? Albo w którym momencie można bezboleśnie przerwać? Dobre fantasy na propsie, ale nie w metrażu 'Mody na sukces'!

O, w ebooku tylko jedna część, odpuszczam.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #5103 dnia: Czerwiec 28, 2018, 01:25:23 »
Jak to jedna? Na chomiku nie był?

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #5104 dnia: Lipiec 03, 2018, 19:38:08 »
Zacząłem czytać cykl Amberu. Kiedyś za dzieciaka/nastola przeczytałem ze 3-4 tomy i podobało mi się, teraz mam całość w ebooku. Jestem dopiero w początkach pierwszego tomu, ale czyta się dobrze. Dlaczego nikt jeszcze tego nie zekranizował? Są wredni bohaterowie, waśnie rodzinne, no i przede wszystkim super koncepcja świata. Może HBO by się za to wzięło po GoT? Jest całość, nie trzeba czekać aż Zelazny cokolwiek dopisze lub nie.

Offline aves

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #5105 dnia: Lipiec 03, 2018, 23:29:41 »
Zacząłem czytać cykl Amberu. Kiedyś za dzieciaka/nastola przeczytałem ze 3-4 tomy i podobało mi się, teraz mam całość w ebooku. Jestem dopiero w początkach pierwszego tomu, ale czyta się dobrze. Dlaczego nikt jeszcze tego nie zekranizował? Są wredni bohaterowie, waśnie rodzinne, no i przede wszystkim super koncepcja świata. Może HBO by się za to wzięło po GoT? Jest całość, nie trzeba czekać aż Zelazny cokolwiek dopisze lub nie.

Ostatnio skończyłem, proponuję skończyć na pierwszych 5 tomach tych o corwinie bo pięć ostatnich jest dla mnie  o 50 % słabsze i nie wiem czy to spoiler ale zakończenia całej sagi jak dla mnie to najgorsze zakończenie ze wszystkich książek jakie czytałem wielki zawód.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #5106 dnia: Lipiec 04, 2018, 13:29:11 »
Zacząłem czytać cykl Amberu.
Masz może w oryginale? Jeśli tak, chętnie bym skorzystał z Twojej uprzejmości. ;)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #5107 dnia: Lipiec 04, 2018, 16:41:06 »
How to change your mind - The New Science of Psychedelics - Michael Pollan

Ksiazka faceta, ktory zdobyl uznanie piszac glownie o jedzeniu (sam czytalem jedynie In Defence of Food, tez polecam) wzial sie za dosc kontrowersyjny temat, czyli psychodeliki i ich wplyw na umysl czlowieka. Ksiazka podzielona jest na kilka rozdzialow, kazdy opowiada o innym srodku - psylocybina, LSD, DMT itp. i kazdy konczy sie opisem tripu autora. Pollan podszedl do psychodelikow z bardzo zdroworozsadkowym podejsciem - jako ze nigdy wczesniej nie zazywal LSD (jak sam pisze - urodzil sie za pozno zeby zalapac sie na psychodelie lat 60ych, a za pozno zeby wpasc w klubowa fale lat 90ych), zbiera wszelkie mozliwe informacje na temat tych srodkow i weryfikuje mity je otaczajace. Dzieki temu czytelnik zapoznaje sie nie tylko z efektami psychodelikow, ale poznaje takze historie ich odkrycia (w przypadku LSD) lub - jak w przypadku psylocybiny - w jaki sposob pojawily sie swiadomosci czlowieka zachodniego. Wszystko jest solidnie udokumentowane, facet jest bardzo pedantyczny i czytajac ksiazke widac na co poswiecil prawie 10 lat zycia, przez ktore zbieral materialy do tej publikacji. Bardzo interesujaca lektura dla kazdego, kto sie interesuje podrozowaniem wglab siebie, ale wydaje mi sie, ze moze byc rownie ciekawa i pouczajaca dla ludzi, ktorzy nigdy nie chcieli sprobowac kwasa czy magicznych grzybkow. Autor nie ma na celu przekonania czytelnika zeby siegnal po te srodki - interesuje go raczej to, dlaczego w pewnym momencie historii zostaly one uznane za niebiezpieczne (mimo ze ich potencjal uzalezniajacy jest zerowy, a stosowane w kontrolowanych warunkach sa w 100% bezpieczne dla zdrowia osob je zazywajacych) i dlaczego porzucono badania kliniczne nad nimi. I jesli ktos czytal In Defence of Food, to moze sie domyslac, ze autor nie tylko opisuje relacje osob trzecich, ale takze zazywa kazdy z tych srodkow w celu osobistego przekonania sie w jaki sposob oddzialowuja na czlowieka - puenta jest dosc zaskakujaca ale nie bede zdradzac wszystkiego.
Ja szczerze mowiac zbyt duzo nowych faktow z lektury nie poznalem, ale to przez to ze interesowalem sie tym tematem dosc intensywnie i poznalem historie tych srodkow zanim zaczalem je wyprobowywac na sobie - ale mimo to lektura jest bardzo ciekawa i fascynujaca. Ciekawe jest porownanie wlasnych doswiadczen z tymi, ktore sa opisane w ksiazce, choc zaskoczylo mnie ze jest bardzo malo informacji na temat mikrodozowania, ktore - co pisze nawet autor - zrobilo sie bardzo popularne i rosnie rzesza ludzi, ktorzy porzucaja kawe na rzecz mikroskopijnych dawek psychodelikow. Interesujaco tez wypada to, jak podejscie autora zmienia sie z mocno sceptycznego na optymistyczne (choc bez hurra-optymizmu, ktory cechowal np. Huxleya czy Leary'ego) jesli chodzi o zastowanie psychodelikow do wydobywania potencjalu z tzw. normalnych jednostek. Jak autor sam pisze - bardzo ciezko jest przekazac za pomoca slow, co sie z toba dzieje gdy jestes pod wplywem LSD, bo nasz jezyk nie posiada srodkow, ktore bylyby w stanie opisac co sie dzieje w naszej glowie w trakcie tripa i problem jaki to stanowi dla naukowego podejscia do badan nad wplywem tych srodkow na ludzi. Bo z zewnatrz jedynym objawem wziecia LSD sa mocno rozszerzone zrenice i jedynie MRI pokazuje wieksza aktywnosc partii mozgu, ktore sa zazwyczaj uspione i zmniejszona aktywnosc w czesci, ktora na codzien reguluje wszystkie sygnaly naplywajace do naszej szarej masy za pomoca zmyslow. Jesli kogos interesuje temat, to pozycja raczej obowiazkowa, ale polecilbym ja takze osobom, ktore sie tym tematem nigdy nie interesowaly - chocby w celu poszerzenia nomen omen horyzontow myslowych.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #5108 dnia: Lipiec 04, 2018, 17:10:05 »
Zacząłem czytać cykl Amberu.
Masz może w oryginale? Jeśli tak, chętnie bym skorzystał z Twojej uprzejmości. ;)

Niestety, polski jebuk.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #5109 dnia: Lipiec 04, 2018, 17:21:49 »
Sialala daj w spoiler puentę. Na curke.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #5110 dnia: Lipiec 04, 2018, 17:35:23 »
Zamiast tego wkleje kilka cytatow:

The Big Bang moment for a movement that is gathering force across the planet (Irish Times)

This deeply absorbing, wise and beautifully written book makes an important contribution to the debate. (Mick Brown Literary Review)

Gripping and surprising ... Pollan makes losing your mind sound like the sanest thing a person could do (The New York Times Book Review)

A mind-altering book ... full of transformations (Evening Standard)

His approach is steeped in honesty and self-awareness. His cause is just, his thinking is clear, and his writing is compelling (Washington Post)

There seems little doubt these drugs have far more to offer psychiatry than has been acknowledged (Sunday Times)

A sweeping and often thrilling chronicle... a serious work of history and science (Observer)

The book was having an after-effect. I was changing my mind... the claims are plausible. There really could be something to it. (Times)

This may, in fact, be how most living creatures see the world (Bryan Appleyard Sunday Times)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #5111 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:36:52 »
W sensie, że tą książką będą ćpuny się usprawiedliwiać?

Tu jest Polska - tu się pije!!!!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Online Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #5112 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:41:06 »
Jak nie zrobiłeś blanta ze strony z książki Snoopa, to nie wiesz co to prawdziwa literatura. ;D

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #5113 dnia: Lipiec 06, 2018, 16:57:54 »
W sensie, że tą książką będą ćpuny się usprawiedliwiać?

Tu jest Polska - tu się pije!!!!

No wlasnie to jest ksiazka napisana przez kolesia, ktoremu daleko do bycia cpunem. A jakbys sie nieco doedukowal, to wiedzialbys ze psychodelikom dalej do narkotykow niz kawie i alkoholowi :|
No chyba, ze narkotykiem nazwiesz substancje, ktora ma zerowy potencjal uzalezniajacy, ktorej nie mozna stosowac zbyt czesto bo przestaje dzialac i ktora nie ma fizycznych skutkow ubocznych podczas i po zastosowaniu.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #5114 dnia: Lipiec 06, 2018, 17:45:23 »
A psychiczne?

https://www.healthtap.com/user_questions/1072896-could-lsd-cause-anxiety-disorders

https://www.medhelp.org/posts/Anxiety/The-after-effects-of-LSD/show/380796

Z drugiej strony:

http://www.iflscience.com/health-and-medicine/can-lsd-help-alleviate-anxiety-and-depression-0/

Kiedyś czytałem, że ktoś się nabawił stanów lękowych po marihuanie (tak, wiem że to co innego, jak sam napisałeś powyżej, ale tak tylko wspominam, bo "narkotyki"). Nigdy nie miał problemów, doznał ataku paniki będąc upalonym i potem już miał problem cały czas.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #5115 dnia: Lipiec 06, 2018, 19:29:46 »
Ciagi halucynogennych tez sie da robic, ale trzeba dobrze zaplanowac co i kiedy, zeby receptorow nie przestymulowac.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #5116 dnia: Lipiec 06, 2018, 19:57:24 »
Pewnie że da się zrobić ciągi halucynogenów, ale ja na przykład po dobrym tripie jedyne o czym marzę top raczej odpoczynek od takich zabaw. Jakoś nie wyobrażam sobie 3 dni pod rząd na kwasie czy grzybach. Skoro jeden wieczór może trwać nieskończoność...

Co do anxiety - jest to wspomniane w książce i wdg obecnego stanu wiedzy (od 2016 roku ruszyły na nowo próby kliniczne z użyciem psylocybiny, LSD nadal niestety ma złą sławę) przy odpowiednim przygotowaniu do podróży niebezpieczeństwo wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych po zakończeniu tripa jest praktycznie zerowe. Podkreśle: przy odpowiednim przygotowaniu do tripa, czyli set&setting.

Autor zresztą zbadał historie słynnych bad tripow - w tym on kolesiu który zapatrzył się w słońce i oślepł - wszystkie co do jednego okazały się zmyślone na potrzeby propagandy pod tytułem LSD to zło.

Naprawdę polecam lekturę jeśli kogoś ten temat interesuje - choćby dla szoku poznawczego jakim jest fakt, że psylocybine stosuje się z fantastycznymi rezultatami w przypadku osób śmiertelnie chorych na raka.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #5117 dnia: Lipiec 06, 2018, 23:51:09 »
Ej no ale przypinanie lęków to do czegokolwiek działa. Zero związku z prochem, 100% z intencją przypinającego. Howgh.

Breathe out, little sister, breathe out...

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #5118 dnia: Lipiec 06, 2018, 23:58:16 »
Breathe out, little sister, breathe out...

'Breathe on' chyba?

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #5119 dnia: Lipiec 07, 2018, 00:01:14 »
No one muszą out bo truje. Szacun za znajomość i szypko reakcje.