Autor Wątek: Jakie książki polecacie  (Przeczytany 441162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline meatbag

• Prezes
Odp: Jakie książki polecacie
« Odpowiedź #5000 dnia: Grudzień 31, 2017, 12:24:58 »
Wszystko jest możliwe (prawie). Co najwyżej mniej prawdopodobne. Ja widzę to jako opowieść o wzroście complexity, nicość, elementarne, wodór, gwiazdy, większe pierwiastki, coraz bardziej skomplikowane systemy, pierwsze życie, wielokomórkowe życie, a tu o na tej gałęzi człowiek z mózgiem o kosmicznej (dosłownie) ilości połączeń tworzących kolejne poziomy struktury. Taki wielki fraktal ładny. Nie kupuję potrzeby doprawiania obrazka "tragizmem rozdarcia duszy w materii". Mogło się przejeść. Ludzkość jakoś tak lubuje się mazać w swojej kupie zamiast spróbować popatrzeć jakie to ładne i dostrzec cały system w czasie. Na razie. Z czasem na pewno pojawią się nowe struktury drzewka, które pójdą all in tą ścieżką, so chill :)

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #5001 dnia: Grudzień 31, 2017, 17:14:47 »
Terror znaczy sie dobry? Bylem na wystawie o wyprawie Franklina ostatnio i mialem sie brac za terror, ale jakos mnie zniechecilo, ze tam chyba jakis supernatural dziala. Czyzbym zniechecil sie niepotrzebnie?

Ja w pazdzierniku zaczalem metrem dojezdzac do pracy. Dzieki czemu mam wyraznie lepsze wyniki czytania, ale nadal 100 przebic to dla mnie abstrakcja.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #5002 dnia: Grudzień 31, 2017, 17:28:01 »
Terror znaczy sie dobry? Bylem na wystawie o wyprawie Franklina ostatnio i mialem sie brac za terror, ale jakos mnie zniechecilo, ze tam chyba jakis supernatural dziala. Czyzbym zniechecil sie niepotrzebnie?

Ja w pazdzierniku zaczalem metrem dojezdzac do pracy. Dzieki czemu mam wyraznie lepsze wyniki czytania, ale nadal 100 przebic to dla mnie abstrakcja.

Terror bardzo fajny, a supernaturala niezbyt wiele właśnie. Dużo więcej o samych warunkach, ludziach na skraju etc.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #5003 dnia: Grudzień 31, 2017, 17:30:27 »
Szanuje wynika, ja przeczytałem 35 książek w tym roku i to mój rekord, ale jestem dziwny, bo rzadko czytam w domu (głównie na tronie albo w wannie) - zdecydowanie częściej w podróży, a przede wszystkim w długich dojazdach komunikacją. Jednak trzeba dzielić czas na gry i filmy.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #5004 dnia: Grudzień 31, 2017, 17:56:04 »
Ok, dzieki, to sprobuje sie z Terrorem :)

Online LukeSpidey

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #5005 dnia: Styczeń 09, 2018, 15:40:27 »
Zapytam tutaj. Czy znacie może jakieś detektywistyczne/mystery powieści, coś ala Wyspa skazańców, na podstawie której nakręcili film z Di Caprio? Ostatnio coś mnie w stronę takich historii pociąga.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #5006 dnia: Styczeń 18, 2018, 09:28:31 »
Przeczytałem Wojny Konsolowe, z tego co pamiętam trochę ludzi z forun też to zrobiło, ale powinni wszyscy. Szczególnie ci zabierający głos w sprawach biznesowo-branżowych. Bardzo pouczająca lektura, w sumie nie tylko dla ludzi zainteresowanych historią gier wideo, ale nawet bardziej samym marketingiem (nie tylko growym). Autor skupia się na wojnie Segi z Nintendo, bardziej od strony Dawida (S) niż Goliata (N). Tak naprawdę większość opowiada o walce Genesisa z NESem i później SNESem, kiedy szefem Sega of America był Tom Kalinske, który jest bohaterem tej książki. To w ogóle ciekawy facet, bo w latach 80. pracował w Mattel, i to dzięki niemu odżyły takie marki jak Barbie czy Hot Wheels, był tez odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek He-Mana. Facet pojawia się zresztą w netflixowym Toys That Made Us.

Bardzo chętnie poczytałbym kontynuację, ale już od strony Sony, ponieważ Wojny kończą się w momencie, kiedy ja sam stałem się konsolowcem. Czyli od premiery PS1. To by były na pewno bardziej interesujące historie szczególnie z naszego, europejskiego, czy w ogóle polskiego punktu widzenia, bo jednak książka skupia się na amerykańskim rynku i konsolach właściwie zupełnie u nas nie znanych (może poza NESem, czyli Pegasusem).

Na okładce ktoś napisał, że Wojny Konsolowe to "thriller korporacyjny", to jest niezły lol, równie dobrze mogli napisać, że to korporacyjna space opera. Ale nie przejmujcie się, książkę naprawdę warto przeczytać. Zastanawiam się, czy znacie może jakieś inne książki o ciekawych przypadkach marketingu czy branży reklamowej, które by jednak nie były kroniką, a fabularyzowaną formą (tak jak właśnie Wojny Konsolowe)?

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Online MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #5007 dnia: Styczeń 18, 2018, 19:00:13 »
Popieram, dobra książka. W środku nieco mi się dłużyła, ale potem znów nabrała tempa. Trochę Kalinskego kreuje na superbohatera, ale nie przeszkadzało mi to.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5008 dnia: Styczeń 18, 2018, 19:19:41 »
Blood Sweat and Pixels ponownie bardzo polecam :).

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #5009 dnia: Styczeń 18, 2018, 19:33:09 »
Przeczytałem Wojny Konsolowe, z tego co pamiętam trochę ludzi z forun też to zrobiło, ale powinni wszyscy. Szczególnie ci zabierający głos w sprawach biznesowo-branżowych. Bardzo pouczająca lektura, w sumie nie tylko dla ludzi zainteresowanych historią gier wideo, ale nawet bardziej samym marketingiem (nie tylko growym). Autor skupia się na wojnie Segi z Nintendo, bardziej od strony Dawida (S) niż Goliata (N). Tak naprawdę większość opowiada o walce Genesisa z NESem i później SNESem, kiedy szefem Sega of America był Tom Kalinske, który jest bohaterem tej książki. To w ogóle ciekawy facet, bo w latach 80. pracował w Mattel, i to dzięki niemu odżyły takie marki jak Barbie czy Hot Wheels, był tez odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek He-Mana. Facet pojawia się zresztą w netflixowym Toys That Made Us.

Bardzo chętnie poczytałbym kontynuację, ale już od strony Sony, ponieważ Wojny kończą się w momencie, kiedy ja sam stałem się konsolowcem. Czyli od premiery PS1. To by były na pewno bardziej interesujące historie szczególnie z naszego, europejskiego, czy w ogóle polskiego punktu widzenia, bo jednak książka skupia się na amerykańskim rynku i konsolach właściwie zupełnie u nas nie znanych (może poza NESem, czyli Pegasusem).

Na okładce ktoś napisał, że Wojny Konsolowe to "thriller korporacyjny", to jest niezły lol, równie dobrze mogli napisać, że to korporacyjna space opera. Ale nie przejmujcie się, książkę naprawdę warto przeczytać. Zastanawiam się, czy znacie może jakieś inne książki o ciekawych przypadkach marketingu czy branży reklamowej, które by jednak nie były kroniką, a fabularyzowaną formą (tak jak właśnie Wojny Konsolowe)?

pozdr

Zacząłem czytać 2 dni temu. Przeczytałem dopiero kilkadziesiąt stron ale dobrze się to czyta. Fajne uczucie jak przewijają się nazwy, które się kojarzy od dzieciaka i można dowiedzieć się o tych początkach trochę więcej. Zobaczymy jak będzie dalej.