Autor Wątek: Jakie książki polecacie  (Przeczytany 534744 razy)

Offline Toread

• Badass
    • http://discordia.pl/~toread
Odp: Jakie książki polecacie
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 02, 2009, 17:13:08 »
Ej no, to są bardzo fajne książki, po prostu końcówka trzeciej części jest jakaś taka z dupy no.
[url=http://pl.playstation.com/psn/profile/Toread

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 02, 2009, 17:29:31 »
Ej no, to są bardzo fajne książki, po prostu końcówka trzeciej części jest jakaś taka z dupy no.

Tak jak koncowka BSG.

Jednak, nie - nie jest az tak zla :-).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 02, 2009, 17:37:42 »
Marudzicie przeczytajcie Achaje to bedziecie wiedziec co to jest slaby trzeci tom w dobrej trylogii :D Osobiscie do husyckiej nie mam zastrzezen.

Offline Toread

• Badass
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 02, 2009, 19:22:55 »

Tak jak koncowka BSG.

Jednak, nie - nie jest az tak zla :-).

Szatap! Czekam aż to będzie gdzieś można sensownie obejrzeć. Aaanyway, wiadomo coś o edycjach na Blu-ray? Mam 1 sezon na HD-DVD i bym dokupił resztę.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 10, 2009, 10:16:36 »
Przeczytalem "Zmodyfikowany Wegiel". Rewelacja! Bardzo fajny swiat, pomysl, bohaterwoei, fabula. Do tego bardzo ladne jezykowo. Goraco polecam.

Teraz czytam druga czesc "Upadle Anioly" - tez poki co bardzo dobre.

A poniewaz gram w "Mass Effect", to calosc mi sie ladnie miesza i komponuje :-).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 10, 2009, 23:16:21 »
Szatap! Czekam aż to będzie gdzieś można sensownie obejrzeć. Aaanyway, wiadomo coś o edycjach na Blu-ray? Mam 1 sezon na HD-DVD i bym dokupił resztę.

jesli Ci chodzi o BSG, to widzialem zdaje sie w Zavvi w Irlandii pierwsze dwa sezony na BD.

Offline Toread

• Badass
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 11, 2009, 18:58:51 »
Hm, zerknąłem na ich stronę i nic mi nie pokazało... możesz poratować linkiem? ;>

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:16:24 »
Uff skonczylem "Lod" Dukaja - zz jednej strony ksiazka wymagajaca , swietnie napisana, z dobrym pomyslem, z drugiej strony w okolicach strony nr.800 cos sie zaczelo psuc i nastapil typowy dla polskich ksiazek odlot , na szczescie zakonczony niezla koncowka.
Ogolnie ksiazke oceniam tak na 8/10 bo do idealu troche jej zabraklo.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 15, 2009, 15:38:52 »
Uff skonczylem "Lod" Dukaja

a jak to wyglada w porownaniu z "Innymi Piesniami"?

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 15, 2009, 16:01:53 »
Niestety nie wiem bo nie czytalem, ale patrzac po recenzji http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/jacek_dukaj/inne_piesni/recenzja swiat jest kompletnie inny (tutaj pomysl opiera sie na zmrozeniu Rosji zatrzymanej w rozwoju i zabawach z logika matematyczna ) natomiast bedzie podobna w swej niezwyklosci ze zwyklym niezwyklym bohaterem, kobieta dajaca impuls przeksztalcajacy bohatera, sa tez pytanie o opisanie nieopisywalnego.

Hmm musze teraz to przeczytac dla porownania jak tylko skoncze Twilighta i Gre o tron , ktore obiecuje sobie przeczytac od wiekow.

Offline Lupus

• Badass
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 15, 2009, 20:23:57 »
natomiast bedzie podobna w swej niezwyklosci ze zwyklym niezwyklym bohaterem, kobieta dajaca impuls przeksztalcajacy bohatera, sa tez pytanie o opisanie nieopisywalnego.
Ja z kolei czytałem "Lód" i "Perfekcyjną Niedoskonałość" i z tego co widzę Dukaj lubi te rzeczy powtarzać w wielu swoich książkach. ;p Zgadzają się bohaterowie, niby nie pasujący do miejsca akcji, a jednak niebywale szybko się w nim odnajdujący, są też wspomniane wcześniej kobiety dające impuls bohaterowi. ;)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 16, 2009, 15:40:55 »
są też wspomniane wcześniej kobiety dające impuls bohaterowi. ;)

... jak to w zyciu ;-)
BTW - powoli koncze pierwszy tom "W poszukiwaniu straconego czasu" ("W strone Swanna") i jednak nie jest az tak strasznie ciezkie, jak mi sie wydawalo na poczatku. i co najdziwniejsze - juz mysle o rozpoczeciu drugiego tomu, ale tutaj pojawia sie pewne "ale", ktorego nie przewidzialem - znalezc to w jakiejs ksiegarni oferujacej sprzedaz wysylkowa jest trudniejsze niz komplet "MBC" Lysiaka... ostatnie wydanie bylo u Proszynskiego - ale u nich na stronie nie mozna tego kupic. na allegro brak, merlin nawet nie wie kim byl Proust... jestem w szoku.
co do samej ksiazki - zauwazylem, ze po lekturze popadam w jakis nastroj melancholijny bardzo - nawet nie chce mi sie potem wlaczac konsoli, jesli juz to mam ochote ugotowac cos dobrego, albo zabrac zone na spacer... na starosc sie jeszcze zrobie romantykiem cholera ;-) w kazdym razie jest duzo lepiej, niz sie poczatkowo spodziewalem - obstawiam, ze to w glownej mierze dzieki tlumaczeniu Boya-Zelenskiego. w przeciwienstwie do Ulissesa - to jest "do przejscia" ;-)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 21, 2009, 12:32:50 »
zaczalem czytac "Ender's Game". zapowiada sie przepysznie, chociaz chyba przeczuwam jak sie ta cala historia zakonczy... nastepna w kolejce jest 2010: Odyseja 2. zobaczymy, co tam Clarke wymyslil ;-)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 21, 2009, 14:13:24 »
Hmm to napisz co ci sie wydaje, pozniej skonfrontujemy z zakonczeniem bo na 99% jestem pewien , ze cie zaskoczy :D

Ja teraz czekam az komplet Twiligthow przyjedzie z allegro :)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 22, 2009, 07:12:11 »
Hmm to napisz co ci sie wydaje, pozniej skonfrontujemy z zakonczeniem bo na 99% jestem pewien , ze cie zaskoczy :D

nie wiem, czy to spoiler, bo jestem dopiero gdzies w 1/3 ksiazki, wiec nie znam zakonczenia, ale jesli ktos nie czytal, to moze lepiej niech nie czyta dalej ;-)

wydaje mi sie, ze Ender zostanie glownowodzacym floty nie wiedzac o tym i obroni Ziemie przed Buggerami myslac, ze dalej uczestniczy w jednej z gier w akademii. albo cos w ten desen - w kazdym razie ze bedzie dowodzil ziemska flota, ustalal taktyke, mordowal prawdziwych przeciwnikow nie wiedzac o tym i myslac, ze to nadal czesc szkolenia.

jak na razie akcja rozwija sie mniej wiecej tak, jak mi sie wydawalo po pierwszych trzech rozdzialach. co nie oznacza, ze mi sie nie podoba :)

aha - jesli sie myle, to nie wyprowadzaj mnie z bledu. jesli mam racje - nie potwierdzaj tego :D

kiszka

• Gość
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:33:32 »
Mnie bardzo zainteresowała książka Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy  Johna Eldredge.
Bardzo dużo się dowiedziałam o mężczyznach , wiele zrozumiałam, polecam waszym żonom   ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2009, 16:14:30 wysłana przez kiszka »

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:52:19 »
Mnie bardzo zainteresowała książka Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy  Johna Eldredge.
Bardzo dużo się dowiedziałam o mężczyznach , wiele zrozumiałam, polecam waszym żoną.   ;D ;D

Na Boga, to temat o ksiazkach!

Celownik liczby mnogiej - żonom.  >:(

kiszka

• Gość
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 24, 2009, 16:20:57 »
Bardzo dużo się dowiedziałam o mężczyznach , wiele zrozumiałam, polecam waszym żoną.   ;D ;D

Na Boga, to temat o ksiazkach!

Celownik liczby mnogiej - żonom.  >:(

sorry za błąd.

ale to jest książka!!!!

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 26, 2009, 21:23:06 »
skonczylem Gre Endera. przyznaje, ze mimo iz domyslalem sie zakonczenia, to jednak i tak zostalem zaskoczony. fantastyczne czytadlo swoja droga. teraz czas na Odyseje 2010 ;-)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 27, 2009, 10:28:18 »
I tak jestes niezly, ja sie tego tak szybko nie domyslilem :) BTW tych ksiazek o Enderze jest kilka sztuk.

Hmm za to Twilight z poczatku byl niezla komedia ale w polowie tomu wylazlo na wierzch jakies straszne romansidlo :D No nic licze , ze pozniej jednak cos sie zacznie dziac :D

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 27, 2009, 13:02:25 »
I tak jestes niezly, ja sie tego tak szybko nie domyslilem :) BTW tych ksiazek o Enderze jest kilka sztuk.

a warto sie za nie brac, czy to taka space-opera sie robi w pewnym momencie?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 27, 2009, 13:39:27 »
Skonczytlem drugi tom ksiazki Morgana o Kovacsie "Upadle Anioly". Prawie tak fajne jak pierwsza czesc. Warto poczytac.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 27, 2009, 19:57:21 »
@ Don Simon - drugi to ten z powrotem na rodzinna planete ?
@ Sialala- mysle , ze warto przeczytac ta o Groszku , oprocz tego czytalem jeszcze jedna czesc chronologicznie pozniejsza , ktora rzucala nieco swiatla na rodzenstwo Endera , ale ta byla juz mocno srednia.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 28, 2009, 10:17:30 »
@ Don Simon - drugi to ten z powrotem na rodzinna planete ?

Nie. To pewnie bedzie trzeci(bo nie wiem o czym mowisz ;-) ). Drugi jest o pewnym archeologicznym znalezisku.

Offline Toread

• Badass
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 03, 2009, 14:59:29 »
Na majówkę w pośpiechu kupiłem na szybko Dębskiego - Łzy Nemezis i w sumie nie polecam. Jakoś mi nie wchodzi, ale na bezrybiu... zapowiada się na to, że skończę.
Nowy plan zakłada natomiast zaczęcie na nowo lektury całości Eriksona. Pojawił się nowy tom, a ja za cholerę już nie nie pamiętam i przydałoby się odświeżyć ten cykl, bo to przecież najlepsza seria fantasy ;>

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 03, 2009, 17:57:07 »
Piekara "Ani slowa prawdy" - uciekac i nie czytac. Nudne, banalne, o niczym. Nie skonczylem.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 04, 2009, 11:22:02 »
Mi i mojej żonie się podobała, więc tak jak Ci powiedziałem: jesteś dziwny :P

A ja skończyłem dziś a autobusie "Gringo Wśród Dzikich Plemion" imć Cejrowskiego. Nie czytałem wcześniej takich książek i za tą zabrałem się z "pewną dozą nieśmiałości". Bardzo przyjemnie się rozczarowałem. Książkę się czyta świetnie, jest lekko napisana i widać, że to pasja Cejrowskiego.

Polecam w ramach odskoczni od innych książek.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 14, 2009, 20:29:37 »

To jest chyba największa wada Sapkowskiego - nie potrafi pisać zakończeń  :( .

Zacząłem czytać Ogrody Księżyca - Eriksona i się zastanawiam czemu wcześniej się na nią nie natknąłem. Świetna książka fantasy bez smoków i tego typu stworzeń :D .
Dalsze tomy też trzymają poziom ? :>

Co do "Gringo Wśród Dzikich Plemion" - świetna lektura na deszczowe popołudnie. Szybko się czyta a humor Cejrowskiego powala.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2009, 08:29:59 wysłana przez Bloodergo »

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 14, 2009, 21:52:07 »
Sokół Maltański Dashiell'a Hammett'a - klasyk czarnego kryminału, polecam serdecznie. Az dziwne, ze dzielo to mi umknelo przez te wszystkie lata, zarowno w formie ksiazkowej jak i filmowej, z Bogartem:)

Offline Toread

• Badass
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 14, 2009, 23:06:34 »
No, a ja znalazłem nowego Krajweskiego. Och, Ebi Mock, jak mi go brakowało.

Offline wiewiorek

• Stały bywalec
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 15, 2009, 12:40:41 »
Nowy Ebi?! Oj, A ja pare dni temu bylem w Polsce i nie kupilem :(

Toro, napisz cos... trzyma poziom :)?

-
Ja przebijam sie przez cegle (ale naprawde, wazy chyba ze 2 kilo) z opowiadaniami George R.R. Martina (http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/0575079053). Dorwalem ja wlasciwie ze wzgledu na jedno opowiadanie "The second kind of loneliness", a teraz nie moge sie oderwac - kawal dobrej literatury. Wczesniej poza "Piasecznikami" nie znalem Martina i czuje sie troche jak bym drugi raz Ameryke odkryl ;)

Poza tym czytam NO LOGO Naomi Klein - to taka ksiazeczka o wszechogarniajacym dyktacie korporacji i marek, o zawlaszczaniu przez brandy kolejnych obszarow zycia, o metkowaniu kazdego kazdego nowego trendu, pradu w kulturze, o tworzeniu nowych tredow, stylow zycia - na potrzeby marek, o tym jak formatuje to nasze mozgi i co wlasciwie mozemy z tym zrobic. Bardzo dobra rzecz.

-----
Go and see the twitting squirrel! http://twitter.com/kacperkucinski [currently hibernating]

Offline Toread

• Badass
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 15, 2009, 12:41:44 »
Nowy Ebi?! Oj, A ja pare dni temu bylem w Polsce i nie kupilem :(

Toro, napisz cos... trzyma poziom :)?

Na razie jeszcze nie "odpaliłem" jak tylko mi się uda, to dam znać.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 16, 2009, 13:51:33 »
Chandler "Zegnaj Laleczko". Klasyk, ale jakiej jakosci!
Goraco polecam. Poszukam kolejnych ksiazek o Marlowe :-).

Dzierzba

• Gość
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 16, 2009, 16:34:19 »
Ja kupuję co dwa tygodnie książkę z serii "Powieści Historyczne" nazbierałem 37 tomów. Dzięki temu miałem okazję poczytać takich pisarzy jak: Aleksander Dumas, Lew Tołstoj, Walter Scott, Aleksander Puszkin, Karol May. Nie wiem ile będzie tomów ale za tydzień na pewno będzie tom 38. Ladnie są wydane, jedyną wadą to literówki zdarzające się dla mnie zbyt często.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2009, 16:38:04 wysłana przez Dzierzba »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 18, 2009, 12:23:27 »
Ja kupuję co dwa tygodnie książkę z serii "Powieści Historyczne" (...) Karol May.

ZE CO?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 18, 2009, 12:43:38 »
Skonczylem "Zbudzone Furie" Morgana. Bardzo mi sie podobalo - swietna ksiazka, pomyslowa, z zaskakujacym finalem i jak zwykle rewelacyjna akcja. Jezykowo rowniez bez zarzutow. Chyba najlepsza z trzech ksiazek o Kovacsie, ale pewnie to dzieki temu, ze miala fabularna podbudowe z dwoch poprzednich. Goraco polecam, swietny cykl.

Dzierzba

• Gość
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 18, 2009, 18:07:10 »
@Sialala
W serii była konkretnie książka o tytule "Błękitno-purpurowy Matuzalem" Karola May-a, Winnetou nie będzie :).

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 25, 2009, 20:48:37 »
Ktoś czytał Wojne polsko-ruska? Dobra to książka?

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 25, 2009, 23:10:35 »
"Wojna..."? Tragedia, jak połowa literatury współczesnej. Masłowska to wzór grafomanii powszechnej wśród młodych pisarzy. Absolutnie nie polecam.

Ja sobie zaś przeczytałem "Przenicowany świat" Strugackich - jedna z lepszych książek, z jakimi miałem ostatnio styczność. W tym roku równie przyjemnie mi się czytało chyba tylko "Inny świat" Grudzińskiego.
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Online MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 26, 2009, 10:26:33 »
Ja właśnie czytam "Grę o Tron" Martina (planowałem od dawna, ale jakoś się nie udawało). To naprawdę niezły kawał literatury. Przede wszystkim świetnie stworzone postacie - z krwi i kości, pełne rozmaitych emocji, kompleksów, czy obaw. No, może jak dotąd (ok. połowy książki) Eddard jest najsłabszym ogniwem. Tę plejadę bohaterów najlepiej chyba podsumowuje zdanie z okładki: "Characters so venomous they could eat Borgias" :-) Poza tym w trakcie lektury nasuwają mi się skojarzenia z "Diuną". Oczywiście, świat kompletnie inny, ale oś fabuły podobna - walka o władzę, polityka, brudne zagrania, ambicje, "finta w fincie w fincie".

Jak tylko skończę Martina, biorę się za kolejnego Kapuścińskiego. W ciągu ostatniego roku przeczytałem "Cesarza", "Podróże z Herodotem", "Busz po polsku", "Wojnę futbolową" i wstyd mi, że nie sięgnąłem po nie wcześniej. Genialnie napisane pięknym jezykiem, pełne osobistych uwag, a jednocześnie ogarniające zjawiska polityczne w makroskali. Z każdej takiej lektury wychodzę mądrzejszy.

Przeczytałem też niedawno "Nikt nie spodziewa się rzezi" Wiktora Batera - czyli zapiski korespondenta wojennego z rozmaitych gorących miejsc (Czeczenia, Bałkany, Bliski Wschód). Sam nie wiem, czy to jeszcze literatura faktu, bo jest jeszcze więcej przeżyć osobistych, niż u Kapuścińskiego. Zestawienie z Kapuścińskim jest zresztą nieprzypadkowe - bo Bater wyraźnie Kapuścińskiego zna i ceni (przynajmniej takie odczucie towarzyszyło mi do samego końca "Nikt nie spodziawa się rzezi".
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2009, 10:29:21 wysłana przez MsbS »