Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 2306653 razy)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #18040 dnia: Luty 20, 2017, 11:48:36 »
Jest gra John Wick! (ale slaba)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #18041 dnia: Luty 20, 2017, 12:15:55 »
The Bourne Conspiracy to fajny średniaczek! W sumie jedynym "growym" motywem przypominającym styl Wicka to elementy mechaniki Splinter Cell Conviction i Blacklist. Animacje Fishera oparte są na systemie C.A.R., którego używa też Wick, stealth jest (w Conviction są tylko śmiertelne ataki i wiele animacji uwzględnia strzały z przyłożenia), seryjne headshoty (ale nie jako element double tap/"metody mozambickiej") w ramach mechaniki mark and execute też są. No i od biedy można w to grać jak w shootera TPP (zwłaszcza Conviction). No i Fisher korzysta z Krav Magi, ale Wick używa raczej  jiu-jitsu.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18042 dnia: Luty 20, 2017, 12:25:13 »
Jest gra John Wick! (ale slaba)
Raczej krótka(45minut) i zabugowana, słaba chyba nie, bazując na reckach.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #18043 dnia: Luty 20, 2017, 12:28:24 »
Boyhood chyba tylko nienormalnym sie podoba.
Bezdzietnych opinia w tym wypadku może być znacząco inna niż dzietnych.
A tym bardziej narkomanów i baleciarzy!!!!!1111!1!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #18044 dnia: Luty 20, 2017, 12:33:51 »
A alkoholików?

słaba chyba nie, bazując na reckach.

Nie wiem na jakich reckach bazujesz, ale jeżeli nawet portale poświęcone VR (czyli od fanbojów VR do fanbojów VR) dają 6/10, to znaczy ze gra jest słaba

https://uploadvr.com/john-wick-chronicles-review/
https://www.vrheads.com/john-wick-chronicles-review

Na steamie "mixed" - tylko 57% pozytywncych recenzji.

Recenzje na portalach growych (nie poświęconych wyłącznie VR) są jeszcze niższe:

http://www.hardcoregamer.com/2017/02/15/review-john-wick-chronicles/246661/ - 2.5/5

http://multiplayer.it/recensioni/179902-john-wick-chronicles-uccidiamo-luomo-nero.html - 4/10, wymagana znajomość włoskiego

http://www.pcgamer.com/the-john-wick-vr-game-sadly-feels-nothing-like-the-movies/

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18045 dnia: Luty 20, 2017, 12:43:55 »
Boyhood chyba tylko nienormalnym sie podoba.
Bezdzietnych opinia w tym wypadku może być znacząco inna niż dzietnych.
A tym bardziej narkomanów i baleciarzy!!!!!1111!1!
jestem troche alko I baleciarz, a mi sie podobał. Bez total szału, ale na plus na pewno.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18046 dnia: Luty 20, 2017, 20:00:37 »
Simplex - czytałem recki na steamie. Tj patrzyłem na to co się podoba, a na co narzekają.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #18047 dnia: Luty 20, 2017, 20:02:47 »
No to było tak od razu, że "recki" to opinie steamowych randomów :)

EDIT:
Jakiś niesamowity spisek krytyków jeżeli chodzi o Moonlight:

https://www.rottentomatoes.com/m/moonlight_2016/
http://www.metacritic.com/movie/moonlight-2016
http://www.imdb.com/title/tt4975722/awards
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/film/1693704,1,recenzja-filmu-moonlight-rez-barry-jenkins.read

Dobrze, że bezkompromisowe forum nie bało się napisać, że to gunwo ;)

Filmu nie planuję oglądać, więc pewnie nigdy nie dowiem się skąd taki olbrzymi rozdźwięk.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 20:23:56 wysłana przez Simplex »

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #18048 dnia: Luty 20, 2017, 21:00:34 »
To norma, La La Land też jest hejtowany albo uwielbiany, ja jestem w tej drugiej grupie. Mam wrażenie, że ludzie się uczepili i teraz na siłę próbują kogoś zainteresować swoimi pierdołami o żabach. To nie jest porywający musical pod względem muzycznym i tanecznym, ale jest wyjątkowo uroczy i pozytywny (choć nie do końca). Manchester też ma opinię typu najlepszy i najbardziej poruszający dramat od lat, czego nie rozumiem, ale to nie twierdzę że to słaby film. Wspominano Boyhood. Birdmana i Zjawy wiele osób nie kupiło, ja bardzo. Dużo jest takich filmów. Uważam, że zdecydowanie przesadzona jest opinia, że Moonlight to kloc, ale tu jest wiele czynników, które mogą przemówić lub nie.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #18049 dnia: Luty 20, 2017, 21:04:26 »
Simplex, a moze wybierz sie do kina i wyrob sobie zdanie?
Ogladacz 'blockbusterow' broni skrzywdzony film 'artystyczny' posilkujac sie cudzymi opiniami ;)
Ten film mozna spokojnie ogladnac, dziwie sie ze tak wiele osob na forum ogranicza sie w doznaniach do wielkobudzetowych produkcji (hiperbola!), tylko. 

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #18050 dnia: Luty 20, 2017, 21:30:10 »
W którym miejscu ja go bronię? Po prostu po miażdżących ocenach na forumku spodziewalem się, że będzie to miało jakiekolwiek, choćby minimalne odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie, a tam na MC srednia z 50 recenzji to 99/100 (99/100, czyli mesjasz), 8 nominacji do oskara, setki nagród.

Po recenzjach na forumie na pewno nie obejrzę! A serio, to nie interesuje mnie tematyka, nie wygląda mi to na lekki i przyjemny film, nie mam ochoty ogladać czegoś dołującego. A z tym oglądaczem blockbusterów to trafiłeś kulą w płot, chyba że ty wiesz co ja oglądam lepiej niż ja sam, w takim wypadku szacun! :P Ale podrzuć jeszcze jakieś nieblockbusterowe filmy, to może coś obejrzę, jak średnia na MC będzie odpowiednio wysoka ;)
P.S. Birdman gunwo!
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 21:32:53 wysłana przez Simplex »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #18051 dnia: Luty 21, 2017, 09:33:39 »

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/film/1693704,1,recenzja-filmu-moonlight-rez-barry-jenkins.read

Nie kumam tej recki, "olsniewający" i 5/6, a w tresci ze w sumie wszystko już widzielismy, tylko ze teraz elo rap. Nie rozumiem uzasadnienia tej oceny. Tzn. żadnego uzasadnienia tam nie ma.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18052 dnia: Luty 21, 2017, 09:55:59 »
W tym samym numerze "Polityki" jest recenzja "PolandJa". 1/6 - ocena nie wzbudza moich wątpliwości, bo już sam pysk Szyca na plakacie jest dostatecznym świadectwem niechybnej chujni. Wątpliwości budzi jednak uzasadnienie - 2/3 recenzji to utyskiwanie, że w filmie są pokazane nacjo-zwierzęta i samo pokazywanie ich jest niby jakoś szkodliwe. No kurwa, film o współczesnej Polsce w krzywym zwierciadle i nacjoli miałoby nie być  ::)

PS Choć trochę ten punkt widzenia potrafię zrozumieć. Scena z "Wojny polsko-ruskiej", w której dresu grany przez znienawidzonego przeze mnie Szyca i jego kumpel zastraszają Ukrainkę w  fast foodzie jest uważana na YT za śmieszną.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 09:59:15 wysłana przez TurboGad »

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #18053 dnia: Luty 21, 2017, 10:40:19 »
wczoraj zrobiłem sobie seans z Warcraft: Początek
przez cały film czuć, że produkowali go prawie dekadę. jest strasznie pocięty i w wielu momentach niekonsekwentny. również sama scenografia i efekty mają bardzo różną jakość - od naprawdę fajnie zrealizowanych po bardzo przeciętnych - szczególnie razi  brak krwii, aż w paru scenach chce się, aby rwane były kończyny i zgniatane czaszki.
gra aktorska również momentami przypomina teatr telewizyjny aniżeli blockbusterowe kino.

ale mimo tych wszystkich wad bardzo dobrze mi się to oglądało. jeżeli przymknie się oko na parę kwestii to jest to naprawdę spoko zalążek do dalszych części z uniwersum. szczególnie końcówka jest fajnie zrealizowana - pozostawia fajny niedosyt w kwestii historii. już chcemy wiedzieć jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

ot co, bajka dla dorosłych mających sentyment do gier z serii Warcraft. daję mocne 6/10. na następną część wybiorę się może do kina (ale raczej samemu, wyobrażam sobie, że moja dziewczyna miałaby niezły ubaw)

aaa - film oglądałem na bd. kupiłem go na promocji, zapłaciłem 25 zł więc spoko. ale jakbym kupił go na premierze za jakieś 70 zł to ostro bym się wku*wił - dystrybutor, filmostrada ma ewidentnie problemy z polskimi znakami w napisach. często występują jakieś hieroglify zamiast właśnie rodzimych liter. wstyd.

mały plus za dodatki i ich ilość w standardowym wydaniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #18054 dnia: Luty 21, 2017, 12:52:08 »

Racja, przepraszam, aczkolwiek ja sobie dyskutowalem z Irreversible o filmie i jego ocenach, po czym przyszedł DS potrolowac:
Nie oglądałeś, nie będziesz, nie interesuje Cię, a poświęcasz czas na posty i na tak dogłębne analizy i sprawdzanie? Po co?

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #18055 dnia: Luty 21, 2017, 13:17:19 »
To ja napisze, ze wczoraj zaczalem ogladac Planete Ziemie II i tak jak jestem pod wrazeniem zdjec (ogladamy z zona odcinki nagrane z BBC na Sky), tak za duzo robakow i innych oslizglych gadow w pierwszym odcinku.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18056 dnia: Luty 21, 2017, 13:57:05 »
To do serialowego wątku chyba bardziej wskakuje. Obejrzałem całosc i jest mega (chociaż brakuje trochę wody).

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #18057 dnia: Luty 21, 2017, 14:09:24 »
Ktos musial przerwac tego offtopa, a zadnego filmu ostatnio nie ogladalem (poza Johnem Wickiem ;))

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #18058 dnia: Luty 21, 2017, 14:13:51 »
Ja oglądałem JW2 i fajny, ale jedynka bardziej mi się podobała. Przekombinowali to całe lore z signumami (całkiem dobre tłumaczenie słowa "marker"), komodorkami i innymi cudami na kijku.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #18059 dnia: Luty 21, 2017, 14:15:53 »
Czy ja wiem, czy przekombinowali? Uniwersum ladnie rozbudowali moim zdaniem.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18060 dnia: Luty 21, 2017, 14:45:53 »
Przekombinowali, przekombinowali. Tzn. samo signum było IMO OK - w końcu do takiej cosa nostry też się wstępuje w ramach specyficznego rytuału. Właśnie te "komodorki" i wszechobecna populacja zabójców, król żebraków - to jest już przegięcie struny. Ale ten film się ogląda dla scen takich jak ta w katakumbach rzymskich, a nie dla lore i smutnego pitu pitu o wycofaniu się z kryminalnego świata.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #18061 dnia: Luty 21, 2017, 14:55:11 »
Ciekawe, bo widziałem wiele opinii że to była najciekawsza i najbardziej wyróżniająca się część jedynki, którą powinni rozbudować - całe lore, hotel, zwyczaje, wybór broni itd. Zrobili to i jest to mocno komiksowe, kiczowate, ale w porządku.
(kliknij)
Dopóki będzie akcja to nadal będę chciał to obejrzeć, ale ocena może być już niższa i pojawi się zmęczenie materiału. Ciekawe jest to, że te filmy aż tak dużo nie zarabiają, to nie jest kilkukrotne przebicie, zwłaszcza w USA było niedużo, można pomyśleć że to są sumy idące w setki milionów, a jest tylko ok 90 na całym świecie. Jednak oceny dobre, budżety nie za duże i jakoś wyszli na plus.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #18062 dnia: Luty 21, 2017, 15:17:29 »
Offtop o nabijaniu postów poleciał. Przypominam, że bezcelowe dyskusje, gdy przeszkadzają można zgłosić do moderacji zamiast robić jeszcze większy bałagan pomiędzy sensowną dyskusją. Dzięki z góry. 
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 15:20:12 wysłana przez Emiel »
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #18063 dnia: Luty 24, 2017, 00:12:10 »
To tylko koniec swiata
Poszedlem z zaproszenia, nie interesowalem sie tym tytulem wczesniej.
Nie wiedzac na co ide, pozytywnie sie rozczarowalem. Dobry film, zadna rewelacja - to tylko dobry dramat.
Kilka scen wybitnych, przeplatanie elementow wizualnych z sila dialogow w tle zrobilo na mnie wrazenie. Wspomniane ujecia, muzyka w wiekszosci przypadkow dobrze dobrana (glosna, wypelniajaca sale a nie tylko tlo) czy w koncu ciekawe relacje rodzinne byly warte mojego czasu. Specyficzny film, mnie jednak przypadl do gustu. Po seansie musialem podziekowac za zaproszenie, sadzilem ze bede mogl ponabijac sie troche ;)

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18064 dnia: Luty 24, 2017, 00:26:25 »
Ludzie zaskakujcie sie pozytywnie. Zaraz sie bedziecie cofać do przodu.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #18065 dnia: Luty 24, 2017, 01:27:39 »
W końcu to Dolan, pokazywanie relacji rodzinnych i konfliktów to jego specjalność. Bardzo dobrze się na tym bawiłem, aktorzy znani i bardzo dobrzy. Marion Cottilard gra tak w bardzo ciekawy sposób, interesująco to zostało napisane.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18066 dnia: Luty 24, 2017, 07:22:03 »
do tyłu kazdy umie :)

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #18067 dnia: Luty 24, 2017, 08:10:02 »
A mnie wymęczył. Drażniący bohaterowie (wszyscy bez wyjątku) to taka konwencja, wiadomo. Ale niektóre dialogi od czapy, brak jakiegoś ciekawego przekazu, brak centralnego punktu fabuły.
Znacznie bardziej podobał mi się parę lat temu 'Sierpień w hrabstwie Osage'. Ale może nie wyczułem niuansów kina europejskiego i potrzebuję amerykańskiej dosadności.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18068 dnia: Luty 24, 2017, 08:55:15 »
American Honey - to naprawdę trudna sztuka zrobić z jednej strony film niewiarygodnie nudny, a przy tym szalenie irytujący. Może miałem zły dzień, ale po godzinie nie chciało mi się już tego oglądać. No i ostatecznie nie obejrzałem.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #18069 dnia: Luty 24, 2017, 09:23:18 »
American Honey - to naprawdę trudna sztuka zrobić z jednej strony film niewiarygodnie nudny, a przy tym szalenie irytujący. Może miałem zły dzień, ale po godzinie nie chciało mi się już tego oglądać. No i ostatecznie nie obejrzałem.

pozdr

Haha, Screwball! To sie ciesz, ja dotrwalem do konca (jakas przedpremiera w grudniu) i finalnie nawet nie moglem sie zloscic, bo ostatnia scena napawa cieplem i optymizmem mlodosci. Wyszedlem z usmiechem po zlym filmie!
Tak sie nie robi! :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18070 dnia: Luty 24, 2017, 09:39:31 »
No to bardzo chętnie nie obejrzę tego do końca, nie ma co psuć sobie złego obrazu tego filmu ;)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #18071 dnia: Luty 24, 2017, 11:10:02 »
A dla mnie rewelacja, pisałem już. Dziękuję i nie pozdrawiam :)

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #18072 dnia: Luty 24, 2017, 17:32:42 »
Sa takie filmy, gdzie ogladniecie trailera psuje caly odbior - bo juz widziales wszystko ;)
Czasem lepiej nic nie wiedziec i zaufac osobie towarzyszacej.
ha!

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #18073 dnia: Luty 24, 2017, 20:55:53 »
Pociąg do Busan (Zombie Express) - obejrzeliśmy sobie wieczorem do winka i o matko jedyna co za wspaniała komedia. Daje 8/10 bo płakałem dosłownie ze śmiechu większość czasu.

A na poważnie to dramat to jest, 2/10. Ale beka nieziemska.

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #18074 dnia: Luty 25, 2017, 00:35:21 »
John Wick
Daje jednak okejke. Na tyle dobry, by z obecnego repertuaru Cinema City wybrać się na drugą część - muszę oddać samochód na myjnie :p

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #18075 dnia: Luty 25, 2017, 09:39:32 »
A co, masz u siebie kino typu drive-in? Fajnie. ;)

III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #18076 dnia: Luty 25, 2017, 11:51:10 »
Chcialbys...
To sie nazywa zycie rodzinne, mycie auta to czas na film ktory ani z zona ani z synem bys nie ogladnal ;) Lepsze takie rozwiazanie niz zasuwanie na 22.30...
A zreszta zlosniku, jakbys chcial pozyczyc na BR jakis film to daj znac. W koncu Krakus jestes.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18077 dnia: Luty 25, 2017, 13:23:16 »
Fenomen totalnie niepojety dla mnie. Ogladac film w aucie. Jeden z dziwniejszych zwyczajow z USA. Btw te kina jeszcze funkcjonuja czy to tylko relikt przezlosci juz?

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #18078 dnia: Luty 25, 2017, 13:24:44 »
Tam nigdy w kinach nie będzie tak wygodnych kanap, jakie były w krążownikach szos.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18079 dnia: Luty 25, 2017, 13:27:17 »
Tak, istnieją ale już nie ma ich zbyt dużo:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_drive-in_theaters

Murica to w ogóle przecież kraj drivein, przed epoką fastfoodu w latach 50. mega popularne były restauracje z laskami jeżdżącymi na wrotkach z tacami, które montowało się na drzwiach samochodów.

pozdr
psn - Skrubolski