Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 2083493 razy)

Offline szpynda

• I Am Robot
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #18000 dnia: Luty 15, 2017, 16:40:26 »
Passengers (2016) Gdyby nie Je.Law. którą wielbie za gos, cycki, tyłek i mordkę to bym facepalma przywalił całą głowa o stół. Spodziewałem się czego innego (nie paczałem trailerów i nie czytałem recenzji), a dostałe zupełnie co innego. Niemal TVNowski romans ze scenami i dialogami aż zęby bolały z zażenowania. W scenerii studia z kartonu udajacego laboratorium. Statek kosmiczny. Jednak czego się nie zrobi dla ukochanej. Obejrzałem. Była tam jakaś muzyka w ogóle? Nie mogę wystawić oceny, bo JeLaw. Własciwie dla niej to 5/6. Za dużo ciuchów miała na sobie stad oczko niżej.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #18001 dnia: Luty 15, 2017, 17:04:25 »
Filmów studia Ghibli na blu-rayu może i nie ma, ale tu masz za to dobry klasyk:

http://sklep.mayfly.pl/wilcze-dzieci-(blu-ray)-cat-5-id-386.aspx

Osobiście stawiam ten film wyżej niż te studia Ghibli.
Wyglada na zakup obowiązkowy.
Dzieki za podzielenie się :)

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #18002 dnia: Luty 15, 2017, 17:10:11 »

Dobrze wiedzieć że ludzie tutaj doceniają dobre filmy. Kiedyś na to przypadkiem trafiłem na TVP kultura. Dobre filmy tam potrafią puścić.

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #18003 dnia: Luty 15, 2017, 17:52:21 »
Wygoglalem teraz rezysera, od razu trafil mi w oczy The Boy and The Beast, ktore kiedys zapisalem na liscie filmow do ogladniecia ale 'post it' musial sie odlkleic...
Czyli mam juz dwa filmy z Chizu do kupienia - a moze i skusze sie na Summer Wars... a moze na cos wiecej.
Sporo slyszalem, ale ulecialo.
Raz jeszcze dzieki.

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #18004 dnia: Luty 15, 2017, 18:00:09 »

Dobrze wiedzieć że ludzie tutaj doceniają dobre filmy. Kiedyś na to przypadkiem trafiłem na TVP kultura. Dobre filmy tam potrafią puścić.

Racja. Jak nie Mad Men, czy Utopia to i ładne anime puszczą. Wilcze dzieci chyba z pięć razy widziałem.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #18005 dnia: Luty 15, 2017, 22:10:50 »
Hacksaw Ridge (2016)

Dużo ludzi hejtuje ten film (np. wiadomo kto tutaj), ale mnie się podobał. Choć pierwsza połowa zdecydowanie ciekawsza niż druga. Nie wiem na ile to dokładne historycznie, ale wiele scen sprawia wrażenie głupich, co jest częste w tego typu opowieściach o pojedynczych bohaterach.
Mimo wszystko ogólnie historia ciekawa, zdecydowanie warto obejrzeć dla pierwszej części filmu.

8/10

Resident Evil (2002)

Drugi z moich guilty pleasures. Nie wiem ile już razy widziałem ten film, ale za każdym razem ogląda mi się go rewelacyjnie. Klimatyczna lokacja, wolne zombie, fajny mutant, złe AI i do tego fantastycznie dobrana muzyka. Plus super wyglądająca Mila Jovovich.
Kolejne części to straszne krapy, ale jedynkę uważam za świetną rozrywkę.

8/10

Cars (2006)

Zupełnie nie rozumiem dlaczego to jedna z najniżej ocenianych animacji Pixara. Oglądałem ją już wiele razy i zawsze to była moja ulubiona animacja, ale po kilku latach przerwy umocniłem się w przekonaniu, że mnie w tym filmie podoba się po prostu wszystko.
Rewelacyjna historia doświadczenia innego piękna świata niż tylko sława, kariera i pieniądze. Przesympatyczne postacie, rewelacyjny setting małego amerykańskiego miasteczka. Masa humoru, ale również kilka naprawdę wzruszających scen. Genialne przekazanie emocji przez obiekty, które w naszym świecie są martwymi maszynami.
Doskonały film, który zapewne na zawsze pozostanie moją animacją nr 1. Do tego to mój pierwszy Blu-ray nabyty w 2008 roku.

10/10

Szkoda, że druga część to straszny paździerz. Aż się boję o to, co wymyślili w trójce.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18006 dnia: Luty 16, 2017, 10:39:24 »
Hacksaw dobry jest.

Z glupich scen mnie rozbrajalo to, ze ta rozpostarta siatka, po ktorej sie wspinali byla granica. Jak juz na nia wszedl zolnierz to japonczycy nie atakowali. Bylo jeszcze kilka innych glupich, ale sie przymykacjakos oczy.

Kto hejtowal, Screw? :)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 10:55:08 wysłana przez Orson. »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #18007 dnia: Luty 16, 2017, 10:45:14 »
Wiadomix. To jest jak poxilina z gówna. Jeden składnik to ten plastus Garfield na którego ciężko patrzeć bez zgrzytania zębami, a drugi to gwieździsty sztandar, w który owinięto tę patetyczną produkcję. Spuscić i uciekać.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #18008 dnia: Luty 16, 2017, 10:53:49 »
Nigdy nie dalem rady obejrzec Cars do konca. A probowalem i po angielsku i z dubbingiem i w towarzystwie malego milosnika tego filmu. Taki naciagany strasznie, probujacy byc na sile smieszny i bez fabuly w pierwszych 40 minutach.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18009 dnia: Luty 16, 2017, 11:16:38 »
Ale Carsy są dla dzieciaczków, nothing to see here.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18010 dnia: Luty 16, 2017, 11:19:14 »
To bardzo zle bo mi sie podobały. Jedynka, dwojka,sporo gorsza.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #18011 dnia: Luty 16, 2017, 11:20:46 »
Wiadomix. To jest jak poxilina z gówna. Jeden składnik to ten plastus Garfield na którego ciężko patrzeć bez zgrzytania zębami, a drugi to gwieździsty sztandar, w który owinięto tę patetyczną produkcję. Spuscić i uciekać.

Te, ale jak film jest o typie, który w ekstremalnych warunkach, których scenarzyści by nie wymyślili z obawy o wiarygodność, uratował 75 rannych motywowany patriotyzmem i wiarą, to w jakimś stopniu chyba może mieć taki wydźwięk.

@Orson -

Na potrzeby filmu zwiększyli wysokość, przy czym nie pokazali, że te siatki to m.in. Doss na ochotnika wieszał i zrobił jeszcze parę innych ekstremalnych rzeczy, których nie pokazano z obawy, że ludzie tego w ogóle nie kupią, bo kto by tam historią się interesował i sprawdzał zbieżność z faktami, c'nie?

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18012 dnia: Luty 16, 2017, 11:24:07 »
Nie o to chodzi. Zauwaz ze jest moment ze pod siatka czeka dwoch zolnierzy w jeepie, stoja,sobie spokojnie a na gorze japonce gonia medyka (kilkadziesiat m dalej w sumie).

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #18013 dnia: Luty 16, 2017, 11:32:49 »
Jak mojego młodego wzięło na Zygzaka Makkłina, to Auta leciały na przemian ze "Złomka bujdy na resorach", do wyrzygu.
Nadal lubię bardzo tę bajkę, ale mam jej dość na kilka lat :)
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18014 dnia: Luty 16, 2017, 11:41:38 »
Nie o to chodzi. Zauwaz ze jest moment ze pod siatka czeka dwoch zolnierzy w jeepie, stoja,sobie spokojnie a na gorze japonce gonia medyka (kilkadziesiat m dalej w sumie).

Ale, że mieli się po niej wspiąć i mu pomóc czy jak?

During the night of 30 April-1 May, the 1st Battalion, 307th, brought up to the escarpment four 50-foot ladders and five cargo nets, the latter borrowed from the Navy. On 1 May Company A troops mounted the ladders at the eastern end of the escarpment, but every man who stood up was killed or wounded. Farther to the west, however, Company B [ta, w której służył Doss], using the cargo nets, had two platoons on the edge of the escarpment by nightfall. About midnight Japanese counterattacked in this area and drove the men off the escarpment.

Japończycy lubowali się w taktyce odwróconego zbocza, bo dawała sporą ochronę przed artylerią amerykańską i pozwalało wciągać piechotę w walkę na japońskich warunkach, a Japończykom chodziło już wyłącznie o zabicie ilu się tylko da Amerykanów. Próba kontroli terenów pod skarpą nie była dla nich opłacalna. Już 24 kwietnia konkretnie ostrzelano i zbombardowano napalmem zbocze, a i tak wspinaczka raczej kończyła się śmiercią lub postrzałem (jak w opisie powyżej)

Fakt, film pokazuje, że wspinaczka jako taka była bezpieczna i odbywała się bez osłony nocy (przynajmniej tak pokazana na ekranie, a nie wcześniejsze), ale przynajmniej pokazane jest, że szturm poprzedza ciężki ostrzał artyleryjski i taktyka filmowych Japończyków jest ogólnie zgodna z historią.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 11:52:26 wysłana przez TurboGad »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18015 dnia: Luty 16, 2017, 12:21:56 »
+1, legitne wyjasnienie (ale akurat ja nie miałem z tym problemu podczas seansu, tylko z całą resztą ;) ).

pozdr
psn - Skrubolski

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #18016 dnia: Luty 16, 2017, 12:22:29 »
John Wick 2 - bardzo, bardzo dobre kino akcji. Dawno się tak dobrze nie bawiłem na filmie. Moim zdaniem tak samo dobry jak pierwsza część o ile nie lepszy.
]

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18017 dnia: Luty 16, 2017, 17:09:50 »
+1, legitne wyjasnienie (ale akurat ja nie miałem z tym problemu podczas seansu, tylko z całą resztą ;) ).

pozdr
jest tu gdzies twa opinia? Chetnie poczytam bo nie wiem do czego mozna sie przypierdolic. Ja mialem problem ze Gibson popada w patos czasem przesadny (muzyka, ujecia np) ale ta historia zdarzyla sie naprawde, dlatego akceptuje ze ja troche podkrecil.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18018 dnia: Luty 16, 2017, 20:08:14 »
No jedną wyraziłem wyżej, a oryginalną pewnie parę miesięcy temu jak to grali w kinach.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18019 dnia: Luty 17, 2017, 07:20:13 »

pozdr
jest tu gdzies twa opinia? Chetnie poczytam bo nie wiem do czego mozna sie przypierdolic. Ja mialem problem ze Gibson popada w patos czasem przesadny (muzyka, ujecia np) ale ta historia zdarzyla sie naprawde, dlatego akceptuje ze ja troche podkrecil.

Jak najbardziej. IMO Gibson próbuje w swoich filmach historycznych stosować "metodę Spielberga", ale nieudolnie mu to wychodzi i takie są rezultaty.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18020 dnia: Luty 18, 2017, 15:02:54 »
Obejrzałem troche materiałów z YT z Tomkiem Beksińskim. Moim zdaniem Ogrodnik przeszarzował jak cholera. Łatwiej ztozumiec oryginał niz aktora.

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #18021 dnia: Luty 18, 2017, 22:52:34 »
Moonlight
Przykro mi, ale nie trafia do mnie. Oprocz trudnego tematu nie oferuje wiele, wiecej widzialem tam zmarnowanego potencjalu niz dobrego filmu.
Moze sie podobac, jest kika ciekawych scen acz ogolnie to taki zlepek ktory finalnie nie porusza... bardzo liczylem na dobry dramat, na ktorym czekasz na odpowiedni moment by przelozyc noge na noge i nie przeszkadzac innym. Nic nie wynioslem z seansu, oprocz kilku scen ktore jednak finalnie byly zbyt marginalne by zrobic film.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18022 dnia: Luty 19, 2017, 11:42:47 »
Milczenie - na końcu filmu pojawia się napis "dla wszystkich chrześcijan w Japonii". A mi w głowie się kołatała myśl "a chuj mnie chrześcijanie w Japonii?". Niestety zupełnie nie byłem w stanie identyfikować się z głównym bohaterem tego filmu, czyli księdzem próbującym ratować swoją religię w miejscu, gdzie nikt się o tę religię nie prosił. I tym księdzem niestety nie jest Liam Neeson, co mylnie może sugerować plakat, tylko Andrew Garfield. Co o tym aktorze myślę, to pewnie wiecie jak czytaliście co myślę o Hacksaw Ridge. Tzn. w Milczeniu nie jest aż tak irytujący, ale i tak ten facet nie ma szans na moją miłość. Pomijając już religijne pierdoły to film jest zwyczajnie nudny, rozwleczony do niemal 3 godzin, właściwie nie wiadomo po co. W trakcie seansu spokojnie można wyjść, zjeść obiad, wrócić i w sumie za dużo się nie straci. Tempo jest zajebiście nierówne, na początku wszystko dzieje się bardzo wolno, dzień po dniu, a na końcu między scenami skaczą już lata. Z rzeczy, które można zaliczyć na plus to na pewno fajne zdjęcia, postać naczelnika Inoue i patenty na tortury ;) Ale ogólnie - nie ma sensu, chyba że jesteś Blue albo innym sympatykiem kk.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #18023 dnia: Luty 19, 2017, 14:23:24 »
Lego Batman.
Najlepszy film z superbohaterami jaki widziałem.
Polecam ;)

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #18024 dnia: Luty 19, 2017, 21:03:41 »
Guardians of the Galaxy (2014)

Wow, ale zaskoczenie. Nie oglądałem do tej pory, bo Marvel raczej nigdy mi nie podchodził, a tutaj ogromna niespodzianka.

Bardzo sympatyczne postacie, sporo luźnego humoru i ogólnie przyjemna historia.
Do tego rewelacyjne CGI oraz absolutnie fantastyczne udźwiękowienie (nerdgazm dla fanów niskich częstotliwości).

Zdecydowanie czekam na kolejną część.

Ciekawe ile Vin Diesel dostał za swoją obfitą rolę :)

8.5/10

John Wick: Chapter 2 (2017)

Pierwsza część znacznie lepsza, ale ta też nie jest zła.

Wprawdzie dużo z tych cichych scen mocno przynudza, ale właściwa akcja stoi na oczekiwanym, wysokim poziomie. Oczywiście zero realizmu, ale od początku jest takie założenie, więc wychodzi to bardzo dobrze.

Tak w praktyce nic nowego ten film nie wnosi względem jedynki, ale są dwie godzinki dobrego odmóżdżenia.

7/10

Swoją drogą to moja pierwsza wizyta w kinie od baaardzo dawna. Wybrałem Multikino i muszę stwierdzić, że postępu technicznego raczej nie ma wcale.
Wielkość ekranu w kinie od zawsze robi wrażenie, ale na tym raczej koniec. Jakość obrazu z projektora pewnie lepsza być nie może (przeciętny kontrast, bardzo słaba czerń i jak dla mnie zbyt duża miękkość).
Jednak najbardziej rozczarował mnie dźwięk. Przede wszystkim ktoś mocno przesadził z głośnością. Sceny akcji to był wręcz nieprzyjemny hałas, a stłuczek i strzelanin w tym filmie od groma. Do tego dźwięk jest bardzo płaski, nastawiony na środek pasma. Brakuje zarówno najniższych częstotliwości (bas jest płytki), jak i tych wysokich (detale otoczenia). Efekty surround też nie urywały.
No i klasycznie ludzie nie potrafiący siedzieć w ciszy i spokoju. Oczywiście w moim rzędzie dwa siedzenia obok musiała kobita tłuc się jakimś opakowaniem z krakersami czy czymś. Niewiele brakowało żebym krzyknął "ciiiiiiiiiiiiiii".

Jak wróciłem do domu i włączyłem Guardians of the Galaxy, to zupełnie inne doświadczenie. Piękny obraz (na małym ekranie, ale kontrast i kolory to inna liga), fantastyczny dźwięk (mimo iż tylko stereo) z głębokim basem i czystymi treblami, optymalna głośność no i cisza w pokoju.
To jaki postęp osiągnęło kino domowe to coś niesamowitego. Jak ktoś ma duży TV/projektor i dźwięk 5.1, to taka konfiguracja po prostu deklasuje prawdziwe kino.

Niektórzy chodzą do kina na praktycznie wszystkie premiery. Pewnie po prostu muszą to lubić, choć nie wiem dlaczego.
Raz na czas na pewno do kina się wybiorę, szczególnie, że mam teraz dostęp do tanich i nawet darmowych biletów, ale niezbyt często. Następnym razem muszę sprawdzić jak to wygląda w Cinema City, no i przede wszystkim w IMAX-ie, w którym jeszcze nigdy nie byłem.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2017, 21:05:29 wysłana przez Ja Być z Polska_ »
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #18025 dnia: Luty 19, 2017, 23:46:38 »
Jak chodze do kina to tylko do IMAXa :) Tez nie ma szalu, ale przynajmniej 3D fajne.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18026 dnia: Luty 20, 2017, 09:10:07 »
Moonlight
Przykro mi, ale nie trafia do mnie. Oprocz trudnego tematu nie oferuje wiele, wiecej widzialem tam zmarnowanego potencjalu niz dobrego filmu.
Moze sie podobac, jest kika ciekawych scen acz ogolnie to taki zlepek ktory finalnie nie porusza... bardzo liczylem na dobry dramat, na ktorym czekasz na odpowiedni moment by przelozyc noge na noge i nie przeszkadzac innym. Nic nie wynioslem z seansu, oprocz kilku scen ktore jednak finalnie byly zbyt marginalne by zrobic film.

Pełna zgoda, to niestety klocek. Porównywanie tego filmu do Brokeback Mountain (co słyszałem już parę razy) to jak porównywać Belle Epoque do Taboo. Przede wszystkim brakuje tam dobrej historii. O czym jest ten film? O zahukanym dzieciaku z getta, który nie potrafi powiedzieć 3 słów na krzyż. I nic więcej. Nie ma tam dobrych relacji między postaciami, wszystko jest tylko maźnięte. Jedna fajna, która miała okazję pociągnąć ten film, została urwana po pierwszym z trzech aktów. Może nieco głębiej został pokazany związek chłopaka z crackheadową matką, ale to też nie jest nic, czego nie widzielibysmy już tysiące razy. Jeżeli sypną się jakies oskary, to będzie to niestety jedynie "polityczna" zagrywka.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #18027 dnia: Luty 20, 2017, 09:18:55 »
Ja też dołączam do antyfanów Moonlight. Już przed seansem byłem negatywnie nastawiony, jednak rzeczywiostość okazała sie jeszcze gorsza. Film o niczym. Uczę się do ACCA, odpaliłem Moonlight by uprawiać prokrastynację. W połowie seansu zacząłem mieć wyrzuty sumienia i autentyczne myśli, że materiały dydaktyczne do egzaminu są ciekawsze.  to chyba najlepsza antyrekomendacja  ;D

Swoją drogą skojarzyło mi się z Ill Manors - duzo ciekawszy film o życiu w gettcie i crackheadach. Okraszony niezla muzyką, jesli ktoś lubi angielski rap. Nie jest to niewiadomo jak ambitne dzieło, aczkolwiek jesli ktoś nie widział, a ma na tyle duzo czasu ze traci go np. na Moonlight - to polecam obejrzeć.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 09:23:39 wysłana przez srekal34 »

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #18028 dnia: Luty 20, 2017, 09:27:48 »
Boychood to też film o niczym a jakoś się ludziom podoba. No cóż, albo takie coś trafia albo nie. Do mnie Moonlight po części trafił bo to jednak film o szukaniu własnej tożsamości w życiu. Jedynie moim zdaniem trzeci akt jest kompletnie niepotrzebny albo powinien być znacznie krótszy, a pierwsze dwa akty rozwinięte.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18029 dnia: Luty 20, 2017, 09:32:21 »
Boyhood chyba tylko nienormalnym sie podoba.
psn - Skrubolski

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18030 dnia: Luty 20, 2017, 09:39:31 »
Już dawno to powinienem zrobić
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 10:10:10 wysłana przez Blue__ »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18031 dnia: Luty 20, 2017, 10:03:31 »
Blue idź na Milczenie, serio jestem ciekawy twojej opinii.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #18032 dnia: Luty 20, 2017, 10:05:54 »
mnie też Blue możesz dodać bo wg mnie Boyhood to mega kasztan.

Milczenie na pewno obejrzę. spodziewam się czegoś pokroju Zjawy która mi się podobała. Historia kulała ale ten film po prostu fajnie się oglądało i podziwiało widoki.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18033 dnia: Luty 20, 2017, 10:07:37 »
Źle się spodziewasz. Tutaj prawie cały film dzieje się w dwóch miejscach. Chociaż zdarzają się faktycznie ładne zdjęcia, szczególnie na początku.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #18034 dnia: Luty 20, 2017, 10:55:37 »
Moonlight było dla mnie pewnym rozczarowaniem, ale nie dlatego że jest o niczym, ale przez tą swoją powolną i mało emocjonującą formę. Można powiedzieć, że jest to dość subtelny film, gdzie mamy bohatera, który tych emocji nie okazuje, z kilkoma wyjątkami. To jest taka postać, nie potrafi powiedzieć 3 słów, ale nie traktuje tego jako wadę. Tak została pomyślana i to do mnie przemawia. Problem z tym, że właśnie pierwszy akt uważam za najmniej ciekawy i niezbyt potrzebny, mimo że mamy tam tego gościa, który jest naprawdę dobry i zarobił nominację. Niestety nie dowiadujemy się o dzieciaku za wiele, raczej o jego matce, a facet znika. Kolejne są dość ciekawe, choć faktycznie trochę brak tu głębi. Czegoś mi w tym wszystkim brak, mogło to być inaczej poprowadzone, ale i tak historia mnie rusza, a cała trójka aktorów wciejąca się w tę postać jest niezła. Muszę obejrzeć ten film na spokojnie, bo byłem na sali wypchanej do ostatniego miejsca, a to mi trochę obniża skupienie i komfort oglądania.

Tylko nie piszcie o negatywnym nastawieniu już przed seansem i politycznych zagrywkach, bo to żal. Sam kiedyś twierdziłem, że akademia ma taki zwyczaj, ale jak się zastanowić to nie było wiele takich przypadków. Najczęściej po prostu nie poznali się na wybitnych filmach. Może w tym roku wyjątkowo wygra, bo Oscar so white, ale nie spodziewam się.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18035 dnia: Luty 20, 2017, 11:08:54 »
Odniosłem też trochę wrażenie, że ten film chciał trochę złamać stereotyp, jakim wszyscy operujemy w stosunku do afroamerykanów. Czyli gangsta bling bling shake yo ghetto booty, itd. I ja chyba liczyłem, że to będzie własnie taki gangsta film, ale z gosciem w stylu Omara z Wire. Twórcy poszli jednak w inną, mocno stonowaną i subtelną stronę, rozumiem to, ale film zwyczajnie się nie udał, zbyt wielu elementów tu brakuje.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #18036 dnia: Luty 20, 2017, 11:24:37 »
Mnie juz bardzo rozczarowal fakt

(kliknij)

Nie oceniam politycznie tego filmu, po prostu realizacja nie przypadla mi do gustu i film byl zbyt 'skokowy' abym ja jako widz zrozumial zwiazki-przyczynowo skutkowe. Chcialem dorosnac z bohaterem i cierpiec razem z nim, zrozumiec. A Moonlight to  jump, cut, jump, cut... Jak pisalem z miesiac temu, mocno liczylem na ten film. Nie bylem przejhajpowany (takie rzeczy mi nie groza :p).. niestety z bolem moge podsumowac ze trailer byl lepszy niz sam film ;)

Re Boyhood.
Od 6 misiecy czeka BD na ogladniecie... po Waszych opiniach az sie boje :p

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18037 dnia: Luty 20, 2017, 11:28:43 »
Boyhood to dobry film, z butów nie wyrywa, bo opowiada dość zwyczajną historię.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #18038 dnia: Luty 20, 2017, 11:29:15 »
Boyhood spoko, 7/10.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #18039 dnia: Luty 20, 2017, 11:30:13 »
Dżon Łikk - pierwsza czesc sobie obejrzalem. Na duzym ekranie, ale na sluchawkach. Bardzo mi sie takie odmozdzenie podoba, nie wiem dlaczego nie widzialem tego filmu wczesniej. W taka gre moglbym grac, az sie dziwie ze nikt nie zrobil nic na licencji. Byly w ogole jakies gry (poza bardzo kiepskim Bourne Conspiracy) w ktorych gra sie super-uber-zabijaka i po prostu idzie jak przecinak przez przeciwnikow uzywajac wszystkich mozliwych technik od stealth przez krav-maga na totalnej rozpierdusze z katiuszy?

Az mam ochote obejrzec druga czesc, ale fizycznie nie mam mozliwosci isc do kina przez najblizsze 2 tygodnie, wiec pewnie nie zdaze zanim film zdejma z ekranow. W kategorii odmozdzaczy mocne 4+ w skali szkolnej.

No i dzwiek w klubie brzmial na sluchawkach fantastycznie.