Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 2082405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #16840 dnia: Październik 31, 2016, 09:24:21 »
W ma fajny +, bo pamietam te lokacje z avp ;).

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #16841 dnia: Październik 31, 2016, 09:51:06 »
Byłem dzisiaj z Luba w kinie na Doctor Strange i jest to IMO najlepszy film o facetach w rajtuzach ze stajni Marvela jaki ujrzał światło dzienne. Efekty wizualne, zaginanie rzeczywistości, kontrola czasu, wszystko to wygląda obłędnie, niczym Incepcja na jakimś kwasie :D Historia jest opowiedziana zwarcie, nie ma dłuższego przynudzania, a poważne sceny poprzeplatane są świetnymi wstawkami humorystycznymi, magiczny płaszcz doktora czy Wang i jego gust muzyczny spokojnie rozbawiły całą salę :D Jak już jestem przy muzyce to jest ona niczego sobie, dobrze komponuje się z tym co widać na ekranie i nie przeszkadza w odbiorze całości :D Polecam zobaczenie w kinie bo to jeden z tych filmów gdzie duży ekran i dobre nagłośnienie robią robotę. Polecam z czystym sercem :D

Edit: A no i Cumberbatch zwykle świetnie gra aroganckich, zadufanych w sobie geniuszy, więc i Doktor się wpasował idealnie :D

Spokojnie daję 9/10 - bawiliśmy się świetnie, a wychodząc z sali chcieliśmy kreślić magiczne znaki w powietrzu :D

Byłem w kinie dzień po premierze. Lubię od czasu obejrzeć jakąś bajeczkę spod znaku Marvela. Tutaj jednak stwierdziłem, że albo jestem już za stary albo czegoś brakowało.
Efekty są rzeczywiście spoko, aktorsko też nie można się przyczepić. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale chwilami się po prostu nudziłem. To dobry film, na pewno jak ktoś lubi te klimaty to nie będzie zawiedziony. Ja jednak szybko zapomnę że to w ogóle obejrzałem.
]

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #16842 dnia: Październik 31, 2016, 10:04:09 »
No ja niestety muszę czekać na wersję z Zatoki, bo moje kino znów stwierdziło, że film Marvela to baja dla bahorów i poza jednym seansem (którego godzina totalnie mi nie pasuje) cała reszta wyświetleń jest z dubbingiem. Oczywiście wersji 2D nawet nie kupili, a na to 3D w Cinema3D już nie dam się nabrać.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #16843 dnia: Październik 31, 2016, 10:07:11 »
A Prometeusz?;)

Ten motyw w Prometeuszu, to jakiś Daniken dla ubogich wymyślił. Serio mogli wziąć Ericha na konsultanta i by im taką teoryjkę pierdolnął, że ludzie by z foteli pospadali. A oni wymyślili jakieś obrazki i wszystko wytłumaczone naprędce. Film miał fajny klimat dopóki nie weszli do tej całej konstrukcji, bo tam wyprawiały się takie kocopoły, że głowa mała. Dwóch naukowców-przygłupów głaszczących pochwogłowego kosmicznego penisa to wisienka na tym gównianym torcie. Niby ekspedycja na drugi koniec kosmosu za pierdyliard dolarów, a casting na załogę zrobili w jakimś Idolu chyba.
Ten film jest jak Multipla: przestronny, funkcjonalny samochód. Ale to nadal Multipla.
Prometeusz to niestety słaby średniak z ładną stroną wizualną i zmarnowanym potencjałem, czego zasługą jest, moim zdaniem, kiepski scenariusz.
Z kolei Ósmy pasażer Nostromo to taki kosior, że zawsze oglądam ten film na krawędzi fotela. Mimo że widziałem go dziesiątki razy. Moja żona jest tak strachliwa, że pod koniec filmu (gdy Ripley biega tam i z powrotem przy akompaniamencie syren alarmowych) prawie z pokoju uciekła. A na Prometeuszu nic. Ziewanie, facepalmy i krytyczne komentarze.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #16844 dnia: Październik 31, 2016, 11:09:37 »
No ja niestety muszę czekać na wersję z Zatoki, bo moje kino znów stwierdziło, że film Marvela to baja dla bahorów i poza jednym seansem (którego godzina totalnie mi nie pasuje) cała reszta wyświetleń jest z dubbingiem. Oczywiście wersji 2D nawet nie kupili, a na to 3D w Cinema3D już nie dam się nabrać.
U mnie to samo. O dziwo Helios to nie małe kino, a jednak mają seanse z napisami tylko o 20:15, a ta godzina mi absolutnie nie pasuje. :/

@wątek o obcym
Czy tylko mi się Prometeusz podobał?  ;D Zignorowałem wszystkie (albo prawie wszystkie) głupoty tylko dlatego, że to właśnie prequel obcego, którego uwielbiam. :P

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16845 dnia: Październik 31, 2016, 11:12:29 »
Mi tez sie podobał :) I to

(kliknij)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16846 dnia: Październik 31, 2016, 13:04:58 »
świetnie wyszkolonych Kolonialnych Marines
Serio? Mam wrażenie, że to jakieś przedszkolaki, za taką wolną amerykankę i niesubordynację powinni dawno odpaść z woja.

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #16847 dnia: Październik 31, 2016, 18:45:45 »
Interstellar bardzo ładnie wyglądająca bajeczka.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #16848 dnia: Październik 31, 2016, 19:37:37 »
Dopiero teraz? #mujborze

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #16849 dnia: Październik 31, 2016, 19:40:14 »
Jakoś nie miałem ciśnienia, przy wódeczce u znajomych leciało to sobie obejrzałem.

Offline Wallhammer

• Stały bywalec
« Odpowiedź #16850 dnia: Październik 31, 2016, 19:40:39 »
Czy tylko mi się Prometeusz podobał?  ;D Zignorowałem wszystkie (albo prawie wszystkie) głupoty tylko dlatego, że to właśnie prequel obcego, którego uwielbiam. :P

Nie tylko. Rewelacyjne zdjęcia. Przyzwoite efekty. Naprawdę niezły początek (do wejścia do jaskiń). Ciekawe postaci (np. robot i szefowa misji).

Gdyby nie idiotyzmy w scenariuszu, byłby to świetny film. Ale wciąż jest dla mnie ponadprzeciętny.
Spieszcie się czytać moje komentarze, tak szybko mogą być kasowane.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16851 dnia: Listopad 01, 2016, 00:30:42 »
Aliens - Zacznijmy od tego co jest największą bolączką tego filmu - "świetnie wyszkoleni marines". Przechwałki jeden przed drugim, nie zachowują hierarchii dowodzenia, dowódca nie może sobie z nimi poradzić, traktują go jak kumpla, nie jak szefa, nie wykonują rozkazów, nie słuchają babki która może wiedzieć coś o zagrożeniu które ich czeka, tylko próbują się przed nią popisywać, jak któryś ginie to zaczynają wariować, zimniej krwi to tam nie ma, no dobra, jeden ma, ale to miała być brygada wyszkolonych maderfakierów :P ... koleś wydający rozkazy ma problem z lataniem i ewidentnie nie radzi sobie z działanie w stresowych sytuacjach. Da fak? To raczej wygląda na tanią brygadę najemników, a nie na twardych wyszkolonych ludzi.

Kwas w tej części jest też zdecydowanie mniej szkodliwy niż w jedynce, pyk pyk 2 headcraby rozstrzelone i w zasadzie luzik, tramtamtam walą w pomieszczeniu pełnym obcych i kwas jakoś nigdzie nie pryska tak żeby stanowił większe problemy, nawet jak facet pakuje do obcego który nad nim skoczył, no chyba że te karabiny plazmowe zamykają od razu otwory w ciele ;), kwas wali wtedy jak do scenariusza to pasuje, no chyba że tylko w specyficznych częściach obcego to jest i akurat trafiają w nie tylko czasami, ale po tym jak się pięknie rozpryskują nie wygląda na to ;).

W reckach Aliens Colonial Marines jednym z koronnym argumentów na to jaka to zła gra było to, że obcy są bezmyślni, lecą na pałę i się dają zabić - tutaj jest przecież tak samo - najlepszy przykład to wieżyczki(zresztą przed nimi też powinien być wypalony tunel z kwasu) i to jak na nie lecą i lecą. Jak sobie Marines strzelają do tony obcych w pomieszczeniu, to też tam wszyscy powinni być poparzeni, a w ziemi dziura, afair Maciu narzekał na to że kwas wiele nie robi w grze ;). Narzekali że obcy nie stanowią zagrożenia - tu też to wygląda podobnie, ludziki zabijają jednego za drugim.

Do tego o ile w 1 faktycznie był dreszczyk, to tutaj klimat może i nadal jest, ale naprawdę trudno by się było czegoś tutaj wystraszyć. Scenki jak pojawiaja się obcy są mega zabawne - szczególnie akcja w samolocie ;).

Akcja ma którą się decyduje nasza protagonistka gdzieś pół godziny filmu to już w ogóle mega głupota. Dla mnie to jest film kalibru Avatarów, Mad Maxów i innej pulpy, której lepiej nie analizować tylko chłonąc razem z popcornem. Tak czy owak skłamałbym pisząc, ze to słaby film, dobry jest - ogląda sie super, trzyma w napięciu, chce się wiedzieć co będzie dalej, momentami siedzi się na skraju fotela, ale gdyby ogarnęli te pierdoły i wzięli to trochę bardziej na poważnie byłby film niemal idealny, tak jest tylko bardzo dobry. 8/10, gdzie jedyneczka dostanie 9/10.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2016, 01:03:04 wysłana przez Blue__ »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16852 dnia: Listopad 01, 2016, 00:56:01 »
Headcraby to są w Half-Life :P

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16853 dnia: Listopad 01, 2016, 01:00:37 »
No to facehuggery, wsio ryba. Oba pomysly podobne, oba super :). No dobra, facehugger lepszy i pierwszy ;).

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16854 dnia: Listopad 01, 2016, 09:41:15 »
Ci "świetnie wyszkoleni Kolonialni Marines" to była ironia z mojej strony. Nie chciałem psuć ci niespodzianki :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16855 dnia: Listopad 01, 2016, 10:52:51 »
Jakoś nie miałem ciśnienia, przy wódeczce u znajomych leciało to sobie obejrzałem.
oglądałes 2,5 h film u znajomych przy wodeczce? Troche hipsterstwo :)

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #16856 dnia: Listopad 01, 2016, 11:00:15 »
Później jeszcze leciała druga cześć hobbita, to już zupełnie crap był.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16857 dnia: Listopad 01, 2016, 11:01:36 »
Chyba wódki było za mało :)

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16858 dnia: Listopad 01, 2016, 11:03:10 »
Do wódeczki to się Rekinado ogląda :)

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #16859 dnia: Listopad 01, 2016, 11:03:48 »
Co zrobić, na dachu to mógłby chociaz pograć.

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #16860 dnia: Listopad 01, 2016, 11:05:48 »
Chyba wódki było za mało :)
Było raczej trochę za dużo :D

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #16861 dnia: Listopad 01, 2016, 11:27:55 »
Does not compute.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16862 dnia: Listopad 01, 2016, 12:05:13 »
Z wódką jest jak z rozmiarem tv- co najwyzej pokój jest za mały a nie tv za duzy :)

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #16863 dnia: Listopad 01, 2016, 17:39:35 »
Później jeszcze leciała druga cześć hobbita, to już zupełnie crap był.
Dwójka jest spoko. Trójka to crap. :P

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #16864 dnia: Listopad 01, 2016, 18:09:23 »
Trzecia część też ma swój urok [...]

Dla mnie to najlepsza część z genialną muzyką Goldenthal. Film powstawał w straszliwych bólach, ale ostatecznie młody i nieznany jeszcze wówczas Fincher mocno podołał. Gorąco polecam obejrzeć wersje reżyserską, w której mocno zmienia się parę wątków i tylko finał wypada odrobinę blado na tle oryginału.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #16865 dnia: Listopad 01, 2016, 19:36:35 »
Byłem na Streńdżu, najfajniejszy komiks z tego roku (może obok DP) i w ogóle jeden z najlepszych mcu.
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #16866 dnia: Listopad 02, 2016, 08:10:02 »
Popieram, też widzieliśmy Dr Strange i uważamy z żoną że to najlepszy póki co film o osobach z majtami na spodniach. I chyba najbardziej dojrzały.
Czy tylko mnie w motywie ze szmatą przypomniał się "Kolor Magii" Pratchetta? ;) A ich stroje to czysty Mortal Kombat.

I muszę pochwalić widzów w kinie, bo zachowywali się jak ludzie. Nikt nie gadał przez telefon, nie darł ryja ani nie przeszkadzał. Tak to ja mogę filmy oglądać.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16867 dnia: Listopad 02, 2016, 10:19:06 »
Aha, jeszcze jedno. Byłem w imaxie i naprawdę warto to zobaczyć w tym kinie. Wygląda to przezajebiscie, szczególnie oczywiscie te wszystkie kwasne motywy.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #16868 dnia: Listopad 02, 2016, 11:20:31 »
Jeżeli nic nie wiem o Dr Strange, to jest szansa, że będę dobrze się bawił? Deadpool dał radę, mimo zerowej znajomości z mojej strony.
Gregys out.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #16869 dnia: Listopad 02, 2016, 11:25:30 »
Tak. Ja też nie wiedziałem. To tzw. origin story opowiadające kto to jest, skąd się wziął i jak się stał tym kim się stał.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #16870 dnia: Listopad 02, 2016, 11:29:38 »
No to muszę namówić kobietkę i się pewnie wybierzemy.
Gregys out.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16871 dnia: Listopad 02, 2016, 11:33:52 »
Moja znajomosc tej postaci też bliska zeru. Wydawało mi się, że to taki magiczny kijek w dupie, a tak nie jest (przynajmniej w filmie).

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #16872 dnia: Listopad 02, 2016, 14:15:22 »
Popieram, też widzieliśmy Dr Strange i uważamy z żoną że to najlepszy póki co film o osobach z majtami na spodniach. I chyba najbardziej dojrzały.
Czy tylko mnie w motywie ze szmatą przypomniał się "Kolor Magii" Pratchetta? ;) A ich stroje to czysty Mortal Kombat.

I muszę pochwalić widzów w kinie, bo zachowywali się jak ludzie. Nikt nie gadał przez telefon, nie darł ryja ani nie przeszkadzał. Tak to ja mogę filmy oglądać.
Bardziej dojrzaly, niz Watchmen?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #16873 dnia: Listopad 02, 2016, 14:24:00 »

Popieram, też widzieliśmy Dr Strange i uważamy z żoną że to najlepszy póki co film o osobach z majtami na spodniach. I chyba najbardziej dojrzały jaki widzieliśmy.

Fix'd.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #16874 dnia: Listopad 02, 2016, 14:51:21 »
Przeczytałem recenzję Dr Strange na poly http://polygamia.pl/doktor-strange-recenzja/ ale czuję się pokonany. Konstrukcja zdań posłała mnie na deski. :)
Gregys out.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16875 dnia: Listopad 02, 2016, 15:09:29 »

Bez jaj men, przecież to jest MCU. Wiadomo, czego się spodziewać.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #16876 dnia: Listopad 02, 2016, 15:21:59 »
No wlasnie! Zachowajmy proporcjum!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16877 dnia: Listopad 02, 2016, 15:37:31 »
Ale w tej konwencji to jest naprawdę kawał fajnego, rozrywkowego kina.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #16878 dnia: Listopad 02, 2016, 15:50:13 »
W sensie na poziomie Transformers 1 i Pacific Rim?

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16879 dnia: Listopad 02, 2016, 15:52:10 »
MCU to jednak poziom wyżej od tego szajsu.

pozdr
psn - Skrubolski