Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 2082896 razy)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #16800 dnia: Październik 25, 2016, 16:52:38 »
Jak sie moze WallE nie podobac? Serca nie macie!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #16801 dnia: Październik 25, 2016, 17:03:08 »
Wall-E cudowne, ale z Inside Out wytrzymałem jakieś 20 minut. Strasznie irytujące postaci. :/

Offline jakubor

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #16802 dnia: Październik 25, 2016, 17:10:53 »
Jak tak możesz pisać  ??? Inside Out jest super!  ;) 20 minut, to nawet Pan Bing Bong się jeszcze nie pojawił..

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16803 dnia: Październik 25, 2016, 17:11:08 »
Up świetny, won z herezjami!

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #16804 dnia: Październik 25, 2016, 18:57:56 »
Independence Day: Resurgence (2016)

Emmerich jak dla mnie robi najlepsze filmy o zagładzie. Scenariusz głupi? No głupi, ale czy ktoś to naprawdę ogląda dla fabuły?

Co jakiś czas się widzi nową jakość CGI i wydaje się, że lepiej być nie może, ale ten film dla mnie przebił wszystko do tej pory. Absolutnie fantastyczne zniszczenia, super statki i skala, a do tego świetnie animowane obcaki (Avatar czy Warcraft nie mają startu, no ale trudniej animować bardziej ludzkie stworzenia).

Tylko 7/10, bo postacie były przeciętne (nawet Jeff Goldblum mnie lekko rozczarował), pierwsza część pod tym względem dużo lepsza. Najlepszy tu zdecydowanie był Data, znaczy Brent Spinner, razem z tą Kulą.

Ciekawi mnie jak wyjdzie reboot Stargate. Ale to pewnie daleka przyszłość, bo najpierw mają skończyć Independence Day 3.

A jeśli chodzi o Pixar, to moim ulubionym filmem jest Cars (sequel za to beznadziejny, a robią trójkę po coś). Bardzo lubię również Wall-E, Up i Inside Out. Toy Story 1-3 fajne, Monsters Inc i Brave także. Przeciętne dla mnie były The Incredibles oraz Ratatouille.
Nie widziałem jeszcze Finding Nemo (nie wiem czemu) ani Finding Dory, Monsters University i The Good Dinosaur.

Ogólnie Pixar jest w swojej lidzie jeśli chodzi o fabułę w animacjach. Nawet te słabsze są dobre.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #16805 dnia: Październik 25, 2016, 20:11:45 »
Pixar to

Finding Nemo
Inside Out
WallE
Ratatouille
Monsters Inc

Cars
Toy Story 1-3
Finding Dory

Wszystkie w/w nadaja sie jako filmy dla dzieci!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #16806 dnia: Październik 25, 2016, 20:40:19 »
Ja Być z Polska nadrób Finding Nemo, najlepiej w oryginale. Świetna bajka.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #16807 dnia: Październik 25, 2016, 22:15:49 »
Niesamowite, komus się spodobał Independence Day, już chciałem ostro przykomencić, ale dopiero później zauważyłem że to JbzP ;)

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #16808 dnia: Październik 25, 2016, 23:29:01 »
To się nazywa benchmarkowanie w kinie ;)

Sent from my E6853 using Tapatalk

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16809 dnia: Październik 26, 2016, 08:42:51 »
Finding Dory

Dla fanów Finding Nemo pozycja obowiązkowa. Tym razem jest mroczniej, poważniej i wzruszająco. Oczywiście Dory to wciąż Dory, więc nadal jest wesoło.
Polecam, super grafika! Do 3 nad ranem siedziałem, takie dobre :)

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #16810 dnia: Październik 26, 2016, 08:50:22 »
To jeszcze dodam, że podobał mnie się również Terminator Genisys (2015), który widziałem kilka tygodni temu.

To jest właśnie dobry Terminator, bo dzieje się we współczesnych czasach i skupia na przetrwaniu głównej pary oraz na złym i dobrym cyborgu. Dużo sera, świetny Arnie (choć mówi głównie one-linerami), genialny dźwięk i świetne efekty wizualne, oraz pięknie wyglądająca Emilia Clarke.

8/10
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2016, 08:53:06 wysłana przez Ja Być z Polska_ »
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #16811 dnia: Październik 26, 2016, 10:08:48 »
Finding Dory

Dla fanów Finding Nemo pozycja obowiązkowa. Tym razem jest mroczniej, poważniej i wzruszająco. Oczywiście Dory to wciąż Dory, więc nadal jest wesoło.
Polecam, super grafika! Do 3 nad ranem siedziałem, takie dobre :)
Ale sporo slabsze niz Nemo.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16812 dnia: Październik 26, 2016, 10:11:43 »
Słabsze owszem, ale nie znaczy że słabe. Nemo to dla mnie TOP 3 Pixara.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #16813 dnia: Październik 26, 2016, 10:45:12 »
Tru, ale Nemo to Nr 1

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16814 dnia: Październik 26, 2016, 11:08:55 »
To Cars2 numer 2.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #16815 dnia: Październik 26, 2016, 12:50:33 »
Nie widzialem, bo slyszalem ze strzelaja sie.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #16816 dnia: Październik 26, 2016, 22:40:07 »
Planes tez wylaczylem jak w pierwszych 5 minutach padlo "spadaj frajerze" czy cos w tym stylu.

#zlotaklatka

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16817 dnia: Październik 26, 2016, 22:59:55 »
Puściłem sobie planes, no i fakt sa tak durne teksty(pierwsze 5 minut, Ty ciole, w bani nawalone, hołota, gównochron). Dzieciakowi młodszemu niż z 7-8 lat bym tego chyba faktycznie nie puścił.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2016, 23:02:49 wysłana przez Blue__ »

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #16818 dnia: Październik 27, 2016, 08:08:47 »
Moja kobietka nigdy nie widziała, a ja postanowiłem sobie odświeżyć film pt. "Blade Runner". Tym razem padło na wersję final cut. Ależ ten film ma klimat, podobał mi się chyba najbardziej z tych wszystkich powtórzeń, które miałem do tej pory. Prawdopodobnie pomogła pogoda i towarzystwo, ale tak czy owak, polecam tego klasyka każdemu. Muzyki słucham nieprzerwanie od wielu lat, zresztą Vangelis wydał ostatnio nową płytę.

PS. Uprzejmie proszę, o przeniesienie dyskusji o wychowaniu do wątku z bachorami.
Gregys out.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16819 dnia: Październik 27, 2016, 09:32:18 »
Ja sobie ten film pewnie odswieżę dopiero przed premierą nowej czesci, która wcale nie musi być zła, skoro reżyseruje ją Vileneuve.

PS. Uprzejmie proszę, o przeniesienie dyskusji o wychowaniu do wątku z bachorami.

+1

A tak przy okazji, bardzo smutna wiadomosc, Uwe Boll wycofuje się z filmowej branży. Smuteczek ;)
http://www.gamespot.com/articles/controversial-video-game-movie-director-uwe-boll-r/1100-6444819/

pozdr
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2016, 09:38:37 wysłana przez Screwball »
psn - Skrubolski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #16820 dnia: Październik 27, 2016, 09:43:26 »
Puściłem sobie planes, no i fakt sa tak durne teksty(pierwsze 5 minut, Ty ciole, w bani nawalone, hołota, gównochron). Dzieciakowi młodszemu niż z 7-8 lat bym tego chyba faktycznie nie puścił.
No widzisz. A przeciez na podworku tez moze tego posluchac. :)

@Gregys - Blade Runner to moj nr 1, a Final Cut to arcydzielo.
Warto bardzo obejrzec dokumentalny film o robieniu filmu.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16821 dnia: Październik 27, 2016, 09:44:59 »
No widzisz. A przeciez na podworku tez moze tego posluchac. :)
No może, ale fakt jak mam wybór to młodemu czegoś takiego nie puszczę ;).

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #16822 dnia: Październik 28, 2016, 22:49:52 »
Byłem dzisiaj z Luba w kinie na Doctor Strange i jest to IMO najlepszy film o facetach w rajtuzach ze stajni Marvela jaki ujrzał światło dzienne. Efekty wizualne, zaginanie rzeczywistości, kontrola czasu, wszystko to wygląda obłędnie, niczym Incepcja na jakimś kwasie :D Historia jest opowiedziana zwarcie, nie ma dłuższego przynudzania, a poważne sceny poprzeplatane są świetnymi wstawkami humorystycznymi, magiczny płaszcz doktora czy Wang i jego gust muzyczny spokojnie rozbawiły całą salę :D Jak już jestem przy muzyce to jest ona niczego sobie, dobrze komponuje się z tym co widać na ekranie i nie przeszkadza w odbiorze całości :D Polecam zobaczenie w kinie bo to jeden z tych filmów gdzie duży ekran i dobre nagłośnienie robią robotę. Polecam z czystym sercem :D

Edit: A no i Cumberbatch zwykle świetnie gra aroganckich, zadufanych w sobie geniuszy, więc i Doktor się wpasował idealnie :D

Spokojnie daję 9/10 - bawiliśmy się świetnie, a wychodząc z sali chcieliśmy kreślić magiczne znaki w powietrzu :D
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 22:52:42 wysłana przez kikoshima »

Offline niewierze

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #16823 dnia: Październik 28, 2016, 23:00:27 »
Chain of command - kibel srtaszliwy, rola życia Steve Austin'a coś między drzewem a kamieniem.

|SCPH-102|SCPH-30004R|SCPH-39004|SCPH-90004|CECH-3004B|CECH-4304A|CUH-7016B|PSP-2004|PCH-1104|VTE-1016|SCPH-1000R| i żeby nie było że jestem fanboyem - |AGB-001|JAN-001|

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #16824 dnia: Październik 30, 2016, 20:48:44 »
Widziałem dzisiaj dramatycznie zły film: Mechanik: Konfrontacja. Nie oglądajcie, zwyczajnie szkoda czasu. Jedyne co było przyjemne, to widoki z różnych stron świata.
Gregys out.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16825 dnia: Październik 30, 2016, 23:53:55 »
Alien - komuś potrzebna jest recka? ;) Obejrzałem do wprawienia przed Alien Isolation i pewnie obejrzę kolejne części cyklu. Ostatni raz oglądałem z 10-15 lat temu, więc wypadało odświeżyć. Generalnie po takim czasie klimat/atmosfera się nadal broni, trochę pokracznie wygląda mechaniczny obcy, ten zapieprzający mini po wyjściu z brzuszka najśmieszniej, było tez parę głupot typu - po co wysyłają faceta samego jak przed chwilą leźli we 3 cali roztrzęsieni, czy jakim cudem on tak szybko rośnie(no ale dobra, obca cywilizacja ;p). Ale generalnie spoko. Nie musicie wyciągać wideł.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16826 dnia: Październik 30, 2016, 23:56:56 »
Obcego 3 i 4 możesz krytykować ;)

Jak zagrasz w Alien Isolation bezpośrednio po obejrzeniu filmu to będziesz miał mózg rozjebany jak to wszystko odtworzyli :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16827 dnia: Październik 31, 2016, 00:10:42 »
Blu sie podoba, a ja nie lubie tej serii. Ktos musi siac zamęt ;)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16828 dnia: Październik 31, 2016, 00:20:35 »
Ale nie lubisz z jakiego powodu? :) Dawaj hejta.

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #16829 dnia: Październik 31, 2016, 00:25:16 »

Jak zagrasz w Alien Isolation bezpośrednio po obejrzeniu filmu to będziesz miał mózg rozjebany jak to wszystko odtworzyli :)
Jak nie to też, gierka wygląda absurdalnie dobrze. Tylko koniecznie na pc downsamplowana albo w 4k, bo simplexing zabija połowę piękna.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16830 dnia: Październik 31, 2016, 00:26:20 »
Dobra, ale nie bijcie :)

Meczy mnie a nie straszy. Ciemno (ma.tak byc, wiem) i ganianie sie z potworusem. Pff :P
Z kultowych nie trawie jeszcze słynnych gangsterskich filmów jak "Chłopaki z ferajny", "Taksówkarz". Blu jestes ze mnie dumny? :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16831 dnia: Październik 31, 2016, 00:30:31 »

Jak nie to też, gierka wygląda absurdalnie dobrze.
Ale jak masz film na swieżo to lepiej widać z jaką pieczołowitością oddali klimat filmu.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16832 dnia: Październik 31, 2016, 00:59:53 »
Dobra, ale nie bijcie :)

Meczy mnie a nie straszy. Ciemno (ma.tak byc, wiem) i ganianie sie z potworusem. Pff :P
Z kultowych nie trawie jeszcze słynnych gangsterskich filmów jak "Chłopaki z ferajny", "Taksówkarz". Blu jestes ze mnie dumny? :)
Tak średnio, ja zwykle mam bardziej rozbudowane argumentacje ;).

Na minus - w mojej pamięci Alien to był film na poważnie, a tu tak delikatnie zajeżdżało kinem klasy B, jestem po 45 minutach dwójki(ide spac juz dzisiaj odpuszczam ;) ) i tu jest generalnie gorzej, dużo mocniej to czuć, co prawda to nie jest jeszcze predator z nabuzowanym Schwarzeneggerem, ale jednak trochę kicz leci. ;)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16833 dnia: Październik 31, 2016, 01:54:24 »
Pod kazdym wzgledem chyba Obcy (film) to majsersztyk. Tyle, ze ja.nie cierpie gatunku gdzie człowiek/ druzyna przez cały film walczy z jakąs kreaturą. Chyba jedyny tego typu jaki lubie to Predator z Arnim.

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #16834 dnia: Październik 31, 2016, 03:41:15 »
Taa. Czyli potworów się boisz.

Dobre kino raczej ma to do siebie, że zalatuje klasą B. Im dalej od AAA tym lepiej.

No i to nie ma być straszne tylko mieć klimat ::)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16835 dnia: Październik 31, 2016, 05:24:21 »
Własnie nie boje i w tym problem.

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #16836 dnia: Październik 31, 2016, 07:47:08 »
Obejrzyj Bloba Zabojce. ;)

SF z tamtego okresu nie mialo straszyc - co najwyzej wprowadzic atmosfere niepokoju podbijajac klimat. Alien i Aliens robia to znakomicie.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16837 dnia: Październik 31, 2016, 08:56:03 »
parę głupot typu - po co wysyłają faceta samego jak przed chwilą leźli we 3 cali roztrzęsieni

Wysyłają go samego, bo po chwilach pełnych napięcia nastąpiło rozluźnienie i zbagatelizowali przeciwnika, zwłaszcza że kiedy ostatni raz go widzieli, był rozmiarów kota. Nie wolno zapominać, że załoga Nostromo to nie oddział świetnie wyszkolonych Kolonialnych Marines, tylko zwykli robole.
Uwielbiam ten film za klimat gęstniejący z każdą sceną, za to że każdy członek załogi ma swoją rolę do odegrania i nie ma tu statystów jak w Prometeuszu, w którym załoga liczy o 10 osób więcej, a tak naprawdę liczy się może z 5 osób i resztę załogi równie dobrze mogłyby zagrać manekiny porozstawiane tu i tam.
Końcowe sceny na pokładzie Nostromo to dla mnie majstersztyk w dziedzinie horrorów:
(kliknij)
Cała ta scena zawsze trzyma mnie w napięciu, od początku do końca, mimo tego że wiem jak się sprawy potoczą.

Druga część jest bardziej filmem akcji, ale klimat pozostaje praktycznie ten sam. Tym razem z Ksenomorfem ściera się oddział świetnie wyszkolonych Kolonialnych Marines, więc powinno pójść jak z płatka, prawda? :) Najlepszy film jaki w życiu widziałem.

Trzecia część też ma swój urok, bo tym razem Ripley staje naprzeciwko Obcemu razem z dwudziestokilkuosobową zgrają więźniów, z których każdy jeden chciałby ją wyruchać, więc zagrożenie może nadejść z każdej strony, a uzbrojeni są w noże kuchenne, mopy i wulgaryzmy. Klimacik pozostaje, chociaż to już nie to samo.

Czwarta część, czyli Firefly (załoga Betty żywcem skopiowana z Serenity, ale wiadomo: Josh Wedon) spotyka Ksenomorfa ma fatalne zdjęcia psujące nieco klimat, dupnego androida, psującego klimat jeszcze bardziej, klonowanie też trochę z dupy, ale ujdzie.

Obejrzyj Bloba Zabojce. ;)

Dzięki za przypomnienie, odpalam ściąganie :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16838 dnia: Październik 31, 2016, 09:19:57 »
A Prometeusz?;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16839 dnia: Październik 31, 2016, 09:20:47 »
Crap, głowa cię rozboli od durnot :)