Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 1515317 razy)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #16120 dnia: Czerwiec 08, 2016, 22:41:51 »
Regisek zazwyczaj ogląda dobre filmy widzę  ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #16121 dnia: Czerwiec 09, 2016, 10:00:35 »
I tak za duzo zdradzil
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #16122 dnia: Czerwiec 09, 2016, 12:22:06 »
I tak za duzo zdradzil

Pojawia się to w pierwszych minutach filmu, ale i tak przepraszam jeśli popsułem.

A co do jakości filmów to duże podziękowania dla żony, która mnie odchamia i wybiera ambitniejsze filmy.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #16123 dnia: Czerwiec 09, 2016, 12:36:41 »
The Do-Over

Czyli nowy ulubiony film Kubarskiego ;) W porownaniu do powyzszego to jest prawdziwe arcydzielo, a w porownaniu z reszta filmow gatunku (komedia przygodowa), wbrew pozorom, jest naprawde zacna. Czas wspomniec, ze to dzielo ze stajni Happy Madison, wiec jest zarowno Adam Sandler, Kevin Spade jak i tez ultra niskie oceny na RT i IMDb :D Z filmami Sandlera jest jak z Tromą - albo sie je kocha albo nienawidzi. Ja jestem tak posrodku, ale zawiany na strone Sandlerowo-Tromowa, bo zwyczajnie mi sie te filmy podobaja.

3+/5 obnizam o 0,5 punktu bo bylem po tragicznym filmie i to jednak Sandler, a czesc zartow jest ponizej krytyki, ale co ja poradze na to, ze dick&fart jokes mnie nadal smiesza :D

Tez wczoraj obejrzalem na netflixie i mimo ze Sandlera zazwyczaj nie trawie, to jednak podobalo mi sie. Przede wszystkim film bawi tym, ze podsuwa caly czas falszywe tropy co do tego kto jest kim i fajnie to sie rozkminia w trakcie ogladania - choc na jakies ogromne twisty bym nie liczyl. Zarty dick&fart sa obecne w nadmiarze, co moze nieco obrzydzic lepsze polowki (albo i nie ;)) ale ogolnie oglada sie to fajnie. Choc cala chronologia w filmie jest naciagnieta jak rajtuza na slonia, ale jak sie wylaczy myslenie to mozna sie niezle ubawic. Z ocena powyzej zgadzam sie w pelni.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #16124 dnia: Czerwiec 09, 2016, 13:31:20 »
Mala poprawka - David Spade, nie Kevin - myslalem wtedy o Kevinie Jamesie nie wiedziec czemu :D

Edit: MsbS, to sie nazywa "absurd" ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2016, 13:40:13 wysłana przez Jay »

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #16125 dnia: Czerwiec 09, 2016, 13:38:17 »
@Jay - ale tutaj to bez sensu napisałeś:

"albo sie je kocha albo nienawidzi. Ja jestem tak posrodku"

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #16126 dnia: Czerwiec 09, 2016, 13:52:02 »
Allen naprawdę potrafi poprowadzić aktorów.
No Blanchett Cate to raczej nie potrzebuje prowadzenia.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #16127 dnia: Czerwiec 09, 2016, 13:53:48 »
Co racja to racja :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #16128 dnia: Czerwiec 09, 2016, 15:34:51 »
@Jay - ale tutaj to bez sensu napisałeś:

"albo sie je kocha albo nienawidzi. Ja jestem tak posrodku"

Własnie też chciałem pojechać Jaya za ten besęs ;) "Na tę wyspę można tylko dopłynąć łódką albo dolecieć samolotem, więc ja pojechałem samochodem" ;)

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline ridraks

• Junior
  • *
  • Gram bo Lubie
    • mmorank.pl
« Odpowiedź #16129 dnia: Czerwiec 10, 2016, 12:18:18 »
Był już ktoś w kinie na Warcraft: Początek?? Jak wrażenia? Polski dub daje rade i nie niszczy klimatu jak to często bywa w produkcjach fantasy? Wybieram się do kina z dzieciakami więc zostałem niechętnie zmuszony do polskiej wersji :/

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16130 dnia: Czerwiec 10, 2016, 12:22:14 »
A recenzje czytałeś?

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #16131 dnia: Czerwiec 10, 2016, 14:45:57 »
Był już ktoś w kinie na Warcraft: Początek?? Jak wrażenia? Polski dub daje rade i nie niszczy klimatu jak to często bywa w produkcjach fantasy? Wybieram się do kina z dzieciakami więc zostałem niechętnie zmuszony do polskiej wersji :/

Dubbing? W kinach? Daje rade?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #16132 dnia: Czerwiec 10, 2016, 16:22:23 »
Dubbing PL jest robiony przez tych samych aktorow co gra. Wiec jak ktos ma sentyment...
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #16133 dnia: Czerwiec 10, 2016, 18:02:52 »
Byłem na dubbingowanym Warcraftcie. 

Dubbing daje radę. Trochę fantasy brutalności. Historia sztampowa, ale fajnie się oglądało. Nie było tak źle jak recenzje by wskazywały.
(kliknij)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2016, 18:06:55 wysłana przez aZiss »
(kliknij)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #16134 dnia: Czerwiec 10, 2016, 19:30:22 »
A recenzje czytałeś?
Tu recenzje są zbędne tak samo jak w przypadku Dnia Niepodległości... Idziemy na piwo i do kina i wyłączamy mózg.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16135 dnia: Czerwiec 10, 2016, 20:35:07 »
Ponoć fani uniwersum są zadowoleni. Ponoć Ci którzy nie znają Warcrafta są rozczarowany bo film średni - za dużo chce upchać na raz w tych 2h i są dziury, które zapychają sobie Ci znający gry.
Knack is back baby!

Offline _Music

• Super Badass
« Odpowiedź #16136 dnia: Czerwiec 10, 2016, 22:03:09 »
Mi się tam przyjemnie oglądało- z Warcrafta grałem tylko w 3 część (no i Hearthstone), kojarzyłem tylko 1 postać w całym filmie a i tak wszystko było w miarę zrozumiałe. Jedyne co, to
(kliknij)
.

Guilty pleasure, arcydzieło to nie jest, ale po prostu fajne.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2016, 22:43:29 wysłana przez _Music »

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #16137 dnia: Czerwiec 10, 2016, 22:25:13 »
Ponoć fani uniwersum są zadowoleni. Ponoć Ci którzy nie znają Warcrafta są rozczarowany bo film średni - za dużo chce upchać na raz w tych 2h i są dziury, które zapychają sobie Ci znający gry.
Nie wykryłem dziur. Historia jest w miarę "straightforward". Nic też nie wydawało mi się upchane. Normalna opowiastka. Fajne efekty czarów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2016, 22:27:04 wysłana przez aZiss »
(kliknij)

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #16138 dnia: Czerwiec 11, 2016, 14:12:58 »
Mi się tam przyjemnie oglądało- z Warcrafta grałem tylko w 3 część (no i Hearthstone), kojarzyłem tylko 1 postać w całym filmie a i tak wszystko było w miarę zrozumiałe. Jedyne co, to
(kliknij)
.

Guilty pleasure, arcydzieło to nie jest, ale po prostu fajne.

Anduin to jego imię. Varian tak później nadal je swojemu synowi wlasnie w hołdzie za zasługi lothara.

Offline _Music

• Super Badass
« Odpowiedź #16139 dnia: Czerwiec 11, 2016, 14:44:56 »
Aha- no to jasne, jedynego jakiego do tej pory znałem to właśnie z karcianki :]

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #16140 dnia: Czerwiec 11, 2016, 15:47:40 »
No to w ramach, żebym nie skończył dzisiaj Krew i Wino, właśnie wchodzę na seans tego Warhammera dla dzieci.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16141 dnia: Czerwiec 11, 2016, 18:46:44 »
lol, warhammer taki dla dorosłych.

psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #16142 dnia: Czerwiec 11, 2016, 19:19:35 »
A wracając do filmu... to polecam od strony wizualnej i klimatu, poezja. Szkoda, że tak mało magów w akcji w tym filmie bo chyba jedyny taki film, jaki pamiętam w którym czuć, rzeczywiście potęgę tej klasy. ;) Postacie są fajne zagrane no i zmiany w kanonie też na plus albo to niedopowiedzenia, kto wie. Jedyny minus to rzeczywiście jest jak nazwa wskazuję początek historii... i w sumie chyba poszedłbym na dubbing nie na napisy, idę szukać mojej kopi WIII. ;)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16143 dnia: Czerwiec 11, 2016, 20:36:48 »
Ok, zamiast łazić na gówna o zielonych ludkach obejrzelibyście jakiś fajny film. Np. Idola z ulicy. Film powinien nazywać się po prostu Idol, ale polski dystrybutor nie może nie traktować polskiego widza jak debila i musi mu podsunąć w tytule link do innego filmu, który wprawdzie nie ma z nim żadnego związku, no ale przecież tak będzie fajnie. Tak że, jakby ktoś miał wątpliwości, Idol z ulicy nie ma nic wspólnego z Milionerem z ulicy, czyli Slumdogiem. Idol opowiada o Mohammadzie Assafie, młodym Palestyńczyku ze strefy Gazy, który jest niezwykle utalentowanym wokalistą. Pierwsza część filmu, pokazująca młodziutkiego Assafa to czysty miód. Razem z paczką kumpli oraz siostrą knują, jak to dzieciaki, jak tu stać się gwiazdami. Siostra Assafa to zresztą najlepsza rola w całym filmie, dziewczynka jest po prostu genialna i nawet tylko dla niej warto obejrzeć Idola. Druga część jest niestety nieco słabsza, mocno przewidywalna, ale cały czas trzyma poziom.

TL;DR - jeżeli chcecie naprawdę fajny film, to omińcie komputerowe stworki i dajcie szansę tej uroczej historii.

psn - Skrubolski

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #16144 dnia: Czerwiec 11, 2016, 20:44:31 »
Takie filmy to ja mogę sobie obejrzeć na ale kino... przy kieliszku wina a nie w kinie.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #16145 dnia: Czerwiec 11, 2016, 21:04:31 »
Było już kilka filmów pod polskim tytułem Idol, w tym jeden w zeszłym roku (w oryginale Danny Collins czy jakoś tak, więc świetny pomysł). Rozumiem, że nie chcą wprowadzać zamieszania, choć ten film ma też taki angielski tytuł i mowa jest w ni o programie Idol, tak więc tytuł byłby dużo bardziej zasadny. Jednak na pewno chcieli też nawiązać do Slumdoga, bo to trochę podobna historia. W końcu słowo slumdog nic nie mówi więc musieli wytłumaczyć w podtytule o co chodzi. Mniejsza o to.

Jeśli to jest podobnie ckliwa historia od zera do bohatera jak tamten film, to na pewno nie skorzystam. Jakoś nie mogę strawić takich historii, zwłaszcza osadzonych w takich ciężkich środowiskach czy krajach. Zabawne to jest w konteście newsa, który dziś przeczytałem, o palestyńskim nastolatku, który zadźgał Izraelkę na oczach jej szóstki dzieci, po czym Izrael zburzył cały blok, w którym mieszkał on i jego rodzina. Ciekawa metoda, podobno ostatnio ją stosują.

Ja ostatnio obejrzałem w kinie Nienasyconych i Zakładnika z Wall Street. Tego drugiego mogę polecić, trzyma w napięciu cały czas, Clooney jak zawsze dobry, choć sama historia rozwija się w dość nieprawdopodobny sposób. Taka amerykańska bajeczka o złym Wall Street, upadku dziennikarstwa, trochę spóźniony thriller o kryzysie. Można obejrzeć jeśli nie będzie się tego rozpatrywać jako manifest polityczny.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #16146 dnia: Czerwiec 11, 2016, 21:51:06 »

... idę szukać mojej kopi WIII. ;)

Dziwne, pomyślałem po seansie o tym samym a nie o Wow.

(kliknij)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16147 dnia: Czerwiec 12, 2016, 11:47:36 »
Jeśli to jest podobnie ckliwa historia od zera do bohatera jak tamten film, to na pewno nie skorzystam. Jakoś nie mogę strawić takich historii, zwłaszcza osadzonych w takich ciężkich środowiskach czy krajach. Zabawne to jest w konteście newsa, który dziś przeczytałem, o palestyńskim nastolatku, który zadźgał Izraelkę na oczach jej szóstki dzieci, po czym Izrael zburzył cały blok, w którym mieszkał on i jego rodzina. Ciekawa metoda, podobno ostatnio ją stosują.

Nie, raczej nie. Gaza to tylko tło i właśnie ten film pokazuje, że dzieciaki to są zawsze dzieciaki, nieważne w jakim miejscu i w jakiej sytuacji, zawsze się zachowują podobnie. Druga część filmu trochę bardziej już nawiązuje do samego miejsca akcji, ale też bez przesady. Anyway nie powiedziałbym, żeby ten film był ckliwy, może trochę wzruszający. Warto zobaczyć, wiem że ty maxplastic potrafisz docenić dobre kino, więc tym bardziej polecam.

Ja ostatnio obejrzałem w kinie Nienasyconych i Zakładnika z Wall Street. Tego drugiego mogę polecić, trzyma w napięciu cały czas, Clooney jak zawsze dobry, choć sama historia rozwija się w dość nieprawdopodobny sposób. Taka amerykańska bajeczka o złym Wall Street, upadku dziennikarstwa, trochę spóźniony thriller o kryzysie. Można obejrzeć jeśli nie będzie się tego rozpatrywać jako manifest polityczny.

Też obejrzałem tego Zakładnika (i znowu zajebiste tłumaczenie tytułu ze spoilerem, w oryginale to Money Monster), całkiem przyjemnie się to ogląda, chociaż po Big Short sama historia wydaje się być nieco naiwna. Do kina pędzić nie trzeba, ale jak się pojawi w domowym formacie to można wrzucić.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #16148 dnia: Czerwiec 12, 2016, 15:40:47 »
Obejrzałem wczoraj Kapitan Ameryka: Walka z sennością. Dobrze, że u mnie we wsi bilety na 3D są po 15PLN, gorzej że zmarnowałem 2,5 godziny. 2/10, jedno oczko w górę za Spidermanka.
Gregys out.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #16149 dnia: Czerwiec 13, 2016, 01:58:01 »
A ja polazłem na tego Zakładnika i ziew jak nie wiem co.  Od Clooneya lepszy był ten Irlandczyk. Od biedy można obejrzeć ale nie w kinie.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #16150 dnia: Czerwiec 15, 2016, 13:55:49 »
Ok, zamiast łazić na gówna o zielonych ludkach obejrzelibyście jakiś fajny film. Np. Idola z ulicy.

"Takie filmy trzeba robić: skromne, ciepłe, pouczające, a nie kurwa komercję" (cytat z pamięci) ;D

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16151 dnia: Czerwiec 15, 2016, 14:18:45 »
Ok, poszedłem na zielone ludki i wyszedłem z seansu spaczony.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #16152 dnia: Czerwiec 15, 2016, 15:46:29 »
Co Cie tak spaczylo?

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16153 dnia: Czerwiec 15, 2016, 15:53:05 »
Hmm... możesz nie zrozumieć, bo pewnie po polsku tego nie obejrzałes/nie obejrzysz, więc wytłumaczę, że był to taki mały bieda-joke. Spaczenie to taka zielona chmurka, która robi z dobrych istot złe i jest w sumie głównym motorem konfliktu w tym filmie.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #16154 dnia: Czerwiec 15, 2016, 16:31:44 »
Aha, w zyciu bym nie wpadl.

Ja obejrzalem na raty Watchmen - jakos wczesniej nie bylo okazji, a kilka dni temu i Netflix to podsunal pod nos, wiec zaczalem ogladac. I kurcze, dobre to jest. Tzn. niebieski kolezka jest zjebany i irytuje jak diabli, ale cala reszta to miodek i bardzo mi sie podobalo. Sa jeszcze jakies filmy superbohaterskie w podobnym klimacie?

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16155 dnia: Czerwiec 15, 2016, 16:52:08 »
Nie, Watchmen to dzieło wybitne i unikatowe. Polecam wersję Ultimate oraz komiks of coz. A dr Manhatan powinien w sumie irytować ;)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16156 dnia: Czerwiec 15, 2016, 16:55:16 »
 (czarno) Komediowy "Super" z 2010 też jest swoistą dekonstrukcją, podobnie jak Kick-Ass (częściowo), ale podejrzewam, że chodzi o poważniejsze klimaty, więc nie, nie ma, jak Screwball pisze.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16157 dnia: Czerwiec 15, 2016, 17:00:39 »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16158 dnia: Czerwiec 15, 2016, 17:14:13 »
A jak się zapierają twórcy jak im cały polski Internet to wypomina. Kino złe, DVD źle przygotowane i najbezczelniejsze: "jak Pan/Pani nie słyszy to proszę iść do lekarza, takiego od uszu".

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16159 dnia: Czerwiec 15, 2016, 18:33:08 »