Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 1722851 razy)

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #15000 dnia: Styczeń 17, 2016, 21:07:47 »
Tarantino super, hejterzy precz!
Powiedzialbym, dobre lub niezle kino... natomiast usycie slowa super pachnie troche fanboizmem.
Troche sie rozemocjonowales ;)

Ps. Tak, tez jestem na 'goraco'. Seans sie skonczyl o 1730.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15001 dnia: Styczeń 17, 2016, 21:21:57 »
Twoje uzycie słów dobre i niezłe pachnie trochę hejteryzmem.

Pisałem wcześniej że lubię filmy Tarantino, więc wolno mi fanbojować!

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #15002 dnia: Styczeń 17, 2016, 21:22:53 »
Twoje uzycie słów dobre i niezłe pachnie trochę hejteryzmem.

Pisałem wcześniej że lubię filmy Tarantino, więc wolno mi fanbojować!

Wysoka piątka. Ludzie nie rozumieją sztuki ;).

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #15003 dnia: Styczeń 18, 2016, 00:34:11 »
Revenant aka Zjawa jest dobra, ale nic mi nie urwalo. Takie 4- za setting, zdjecia, historie i aktorstwo (niedzwiedz xD). Strasznie mi sie ten film jednak dluzyl, co zdarza mi sie bardzo rzadko. Dobry Leo, ale niestety Oskarowe filmy to on juz mial i jak dostanie za ten statuetke to bedzie zwyczajnie nie fair.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #15004 dnia: Styczeń 18, 2016, 00:46:31 »
Oskarów czasem nie dostaje się za najlepsze role i filmy w karierze, tylko jak się trafi korzystna sytuacja w danym roku. Ten aktorsko nie jest tak mocny i nie ma wyraźnych faworytów. Więc jeśli Leo dostanie to wszyscy będą się cieszyć, trochę za całokształt twórczości (nawet jeśli ma dopiero 40-parę lat), ale za kilka lat nikt nie będzie pamiętał o Zjawie i tej roli. Trudno mówić o sytuacji nie fair, bo ktoś musi dostać tego Oskara i w tym roku chyba jednak on najbardziej zasłużył.

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #15005 dnia: Styczeń 18, 2016, 01:47:33 »
Powiem wam, że nie zdziwiłbym się jakby dostał Oscara Matt Damon, bo tak naprawdę gdyby nie on to ten film były strasznie słaby, niesamowicie pociągnął całość.

Redmayne jak znów dostanie to to będzie jakaś zmowa wobec poprawności politycznej. W poprzedniej edycji jako niepełnosprawny, a teraz trans? No panie, szkoda, że nie zrobili go czarnego to już w ogóle kumulacja by była. Może za rok.  ;)

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #15006 dnia: Styczeń 18, 2016, 01:54:40 »
Powiem wam, że nie zdziwiłbym się jakby dostał Oscara Matt Damon, bo tak naprawdę gdyby nie on to ten film były strasznie słaby, niesamowicie pociągnął całość.

Że co? Chyba Ci się rypli aktorzyny.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #15007 dnia: Styczeń 18, 2016, 09:18:22 »
Niestety Leo dostanie Oscara, a wolałbym by poczekał z 30 lat. Bo jak dostanie to spocznie na laurach jak jakaś kura na jajach.

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #15008 dnia: Styczeń 18, 2016, 10:09:54 »

Że co? Chyba Ci się rypli aktorzyny.
Nie, dlaczego?
Matt Damon jest nominowany do Oscara za rolę pierwszoplanową i to on pociągnął cały film, dostał Globa więc jak najbardziej Oscar jest możliwy.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #15009 dnia: Styczeń 18, 2016, 10:46:08 »
Ale o jakim filmie teraz mówimy - Marsjaninie, czy Zjawie ;)

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #15010 dnia: Styczeń 18, 2016, 12:09:44 »
No skoro ja piszę o Damonie to piszę o Marsjaninie. :P

O Zjawie zbytnio nie ma czego pisać, bo tam poza Leosiem był też bdb Tom Hardy.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #15011 dnia: Styczeń 18, 2016, 13:24:46 »
Szczerze to w Zjawie Hardy gral lepiej od Leosia, a zaznaczam, ze lubilem Leo jak jeszcze to nie bylo modne ;)

Offline jinofthelamp

• Super Badass
  • moczę nogi w musztardzie
« Odpowiedź #15012 dnia: Styczeń 18, 2016, 13:33:48 »
Ja lubie Titanica i nie wstydze się do tego przyznać  8)

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #15013 dnia: Styczeń 18, 2016, 13:35:34 »
Ja lubię Gilberta Grape'a i Chłopięcy Świat. Ale w Wilku raczej denerwował.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #15014 dnia: Styczeń 18, 2016, 13:39:44 »

To już nie coming out, bo ten osiągnąłeś sprzedając damskie buty, ale to jedna cegiełka dodana.

Offline jinofthelamp

• Super Badass
« Odpowiedź #15015 dnia: Styczeń 18, 2016, 14:19:53 »
Pamiętajo...
Jestem wzruszony.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #15016 dnia: Styczeń 18, 2016, 14:50:58 »
;D ;D ;D ;D ;D

(kliknij)

Offline jinofthelamp

• Super Badass
« Odpowiedź #15017 dnia: Styczeń 18, 2016, 15:03:51 »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #15018 dnia: Styczeń 19, 2016, 13:40:16 »
Nienawistna ósemka - świetny Tarantino skończył się na "Pulp Fiction", dobry Tarantino skończył się na "Django", teraz jest już tylko niezły Tarantino.

Kiedy w ciasny pomieszczeniu zostają zamknięte: nieufność, chciwość, bezwzględność, obłuda, kłamstwo, rasizm i w końcu zwyczajne ludzkie zło i nienawiść to może się to skończyć tylko w jeden sposób. Gra aktorska pozostaje bez zarzutu (może poza Madsenem, który gra zawsze tak samo i o ile we "Wściekłych psach" i "Kill Billu" to tutaj już się nie sprawdza, ale inną sprawą jest to, że jego postać jest dorzucona z sentymentu do aktora), z kolei Russelowi i Jacksonowi należą się pochwały. Film jest podzielony na dwie część pod względem tempa akcji i napięcia (której jest moim zdaniem budowane znacznie gorzej niż w "Bękartach"). W przeciwieństwie do "Kill Billa", "Django" i "Bękartów", nie ma tutaj formuły Hitchcocka, przez co pierwsze pół filmu, pomimo ciekawych dialogów (ale nie dorównującym wcześniejszym dokonaniom Tarantino)  dłuży się, a drugie cierpi z powodu efektu kumulacji - tak to ujmę. Odnoszę wrażenie, że Tarantino uznał, że co nie zrobi to będzie powszechny zachwyt, więc odszedł od sprawdzonych metod.
Do zarzutów dodam przesadne gore (na bank będące na bakier z biologią i fizyką). Na mnie to wrażenie nie robi, wręcz gore lubię, ale tutaj nic to nie wnosi, bo to nie film akcji, a jedynie alienuje widzów.
Zaletą natomiast jest z pewnością muzyka Morricone, choć w pamięć zapadł mi tylko początkowy motyw.

Warto obejrzeć, ale IMO to jest konkretny dowód na to, że Tarantino się kończy (w sumie na własne życzenie, bo ponoć jeszcze tylko dwa filmy chce zrobić, co biorąc pod uwagę jego wiek jest dla mnie wielce pretensjonalne).

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15019 dnia: Styczeń 19, 2016, 21:02:49 »
Dla mnie gore stanowił element komiczny, sam film bardzo mi się podobał, bo lubię dialogi Tarantino oraz Waltona Gogginsa. Oglądała ze mną konkubina i nie wyglądała na wyalienowaną przez gore. Dla mnie to jeden z lepszych filmów Tarantino, ale ja się nie znam.

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #15020 dnia: Styczeń 19, 2016, 23:36:15 »
Strasznie miało oglądałem filmów w zeszłym roku bo chyba poza świetnym Mad Maxem i ciekawymi Gwiezdnymi Wojnami nie widziałem nic innego z roku 2015, postanowiłem nadrobić i obejrzałem wczoraj Marsjanina, film fajny, bez zbędnego patosu, oglądało się go cały czas z zaciekawieniem. Damon zagrał świetnie, reszta na tyle dobrze żeby nie przyczepiać się na siłę :D Będę teraz nadrabiał myślę resztę dobrych filmów z 2015, a póki co Marsjanin wygrywa z GW ale przegrywa z Mad Maxem :D

Co jeszcze wartego zobaczenia z zeszłego roku?

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #15021 dnia: Styczeń 19, 2016, 23:57:14 »
Zdecydowanie Sicario, The Drop z Hardym, Everest polecam.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #15022 dnia: Styczeń 20, 2016, 00:29:20 »
Nienawistna ósemka ...
+1
Dokladnie te same odczucia, ale obawialem sie szerszego komentarza w premierowy weekend. Teraz juz nie musze nic dodawac :)
Rowniez pelna zgoda  w nawiazaniu do gore oraz muzyki.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #15023 dnia: Styczeń 20, 2016, 08:05:01 »
Mission: Impossible - Rogue Nation - świetny film akcji, z super nakręconymi scenami walki jak i wszelakich wyścigów, chciałem jakiegoś odmóżdżacza a dostałem naprawdę dobry film przy którym świetnie się bawiłem :) Nigdy nie byłem fanem gry Toma Cruise'a i tym filmem też raczej mnie do siebie nie przekona, ale jakoś nie wyobrażam sobie nikogo innego na jego miejscu w tym filmie :) Sądząc po opiniach ludzi o najnowszym Bondzie, jest to lepszy Bond niż sam Bond :P

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #15024 dnia: Styczeń 20, 2016, 08:32:26 »
Zdecydowanie Sicario, The Drop z Hardym, Everest polecam.

Sicario i Everest ok, ale Drop to nie dość, że nudny i nieudany film, to jeszcze wcale nie z 2015. Natomiast kolega wcześniej pisał raczej o akcyjniakach-popkorniakach, więc musi obejrzeć Kingsmana.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #15025 dnia: Styczeń 20, 2016, 08:39:37 »
wczoraj obejrzałem Most Szpiegów. dziwię się, że został nominowany do kategorii najlepszy film. na uwagę natomiast zasługuje gra aktorska rosyjskiejgo szpiega. robi robotę.

sam film to zwykły popcorniak Spielberga do obejrzenia w gronie rodzinnym w niedzielne popołudnie. jedynie co wyniosłem z filmu to różnice  w standardach więziennych obydwu państw (Rosjanie są źli, tortorują, leją zimną wodą a Amerykanie wspaniali, dają kredki, kartki i papieroski).

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #15026 dnia: Styczeń 20, 2016, 09:03:02 »
"Nienawistna ósemka" mi się podobała. Pierwsza połowa filmu się trochę dłuży, ale daleki byłbym od stwierdzenia, że jest nudna. A potem jest już typowy Tarantino, czyli wspomniane gore z domieszką groteski. Film jest gorszy od dwóch poprzednich (przez tę pierwszą połowę), ale nadal jest bardzo dobry (tamte były moim zdaniem wybitne). Daję nienawistne 8/10. ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #15027 dnia: Styczeń 21, 2016, 13:47:17 »
Star Wars 7 3D
A poszedlem na wersje 3D. Zrobina bez zarzutu - naturalna i odpowiednio jasna - mozna spokojnie na taka isc.
Sam film za drugim razem podobal mi sie bardziej. Trzeba po prostu przyjac te konwencje i cieszyc sie nowymi przygodami, a nie szukac na sile dziury w calym. Dobra rozrywka i nawrt emovader nie przeszkadzal. Polecam!
Choc fakt, ze bylem lekko dziabniety 8)

The Big Short
Znakomite! Mam nadzieje, ze dostanie oskara, zeby jak najwiecej ludzi to obejrzalo. Porownania do Wilka sa nietrafione - to zupelnie inny film, wywolujacy inne emocje. Tam byl glownie smiech i niedowierzanie, a tutaj zwykly wkurw.
Kazdy to powinien obejrzec, powinni to pokazywac w szkolach i na studiach - jak wyglada sektor finansowy, jak sa bezkarni, jak nielimitowana jest ich chciwosc i pazernosc, jak na koncu zawsze placi zwykly czlowiek - niech to zapada gleboko w pamiec wszystkim. Inaczej sie patrzy na komunikaty agencji rankingowych i cale to ekonomicznawe bredzenie.
A poza tematyka to swietny film, ze znakomitym aktorstwem (zwlaszcza blyszczy Carell), oryginalnymi pomyslami (np na wyjasnienie roznych pojec), dobrym tempem i emocjami - z takiej tematyki zrobic cos takiego - czapki z glow. Trzeba! Pozycja obowiazkowa.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15028 dnia: Styczeń 21, 2016, 13:50:08 »
Dziwię się, że Grupa Bilderberg i inni iluminaci pozwolili na ten film. Pewnie w ramach "spuszczania ciśnienia" - ktoś obejrzy ten film, zapała słusznym gniewem, i dalej bedzie robił żył jak żył.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #15029 dnia: Styczeń 21, 2016, 13:59:14 »
Tez sie dziwie.
Po seansie az sie chce wziac kij i napierdalac tych banksterow.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #15030 dnia: Styczeń 21, 2016, 14:08:18 »
Film Wrinkles jest zajebisty.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2016, 14:37:14 wysłana przez abc »

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #15031 dnia: Styczeń 21, 2016, 14:12:12 »
Strasznie sobie ostrzę zęby na Big Short. A co do komentarza Simplexa - No i co zrobisz? Nic nie zrobisz. :(

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #15032 dnia: Styczeń 21, 2016, 14:32:21 »
niektorzy dostali wpierdol:
http://finance.yahoo.com/echarts?s=aig+interactive#{"range":"10y","allowChartStacking":true}szkoda, ze banksterzy tez tak nie dostali :/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2016, 14:35:30 wysłana przez dziki »
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #15033 dnia: Styczeń 21, 2016, 14:36:29 »
Ktoś tutaj kiedyś pisał, że Big Short zjada Wilka na śniadania. Spuszczę tylko zasłonę milczenia na ten komentarz, bo film może nie jest najgorszy, ale podniecać nie ma się za bardzo czym. Ot do niedzielnego kartofla.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #15034 dnia: Styczeń 21, 2016, 14:39:25 »
Myślałem, że ten film jest o czymś innym, bo jak widzę ten tytuł to mi się literki zmieniają i czytam Big Snort :)
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #15035 dnia: Styczeń 21, 2016, 14:47:43 »
Ktoś tutaj kiedyś pisał, że Big Short zjada Wilka na śniadania. Spuszczę tylko zasłonę milczenia na ten komentarz, bo film może nie jest najgorszy, ale podniecać nie ma się za bardzo czym. Ot do niedzielnego kartofla.
Nie ja to pisałem, ale przyznaję Ci rację co do tego: "film może nie jest najgorszy, ale podniecać nie ma się za bardzo czym".
Natomiast co do stwierdzenia "zjadania Wilka na śniadanie". To też racja. "Big Short" jest dużo lepszy niż przekrzyczany, napompowany "balon" z DiCaprio!
"Wilk" to słaby film jest i tyle.

Offline sir Łapencjo

• Badass
« Odpowiedź #15036 dnia: Styczeń 21, 2016, 14:49:15 »
Mission: Impossible - Rogue Nation - świetny film akcji, z super nakręconymi scenami walki jak i wszelakich wyścigów, chciałem jakiegoś odmóżdżacza a dostałem naprawdę dobry film przy którym świetnie się bawiłem :) Zawsze Nigdy nie byłem fanem gry Toma Cruise'a i tym filmem też raczej mnie do siebie nie przekona, ale jakoś nie wyobrażam sobie nikogo innego na jego miejscu w tym filmie :) Sądząc po opiniach ludzi o najnowszym Bondzie, jest to lepszy Bond niż sam Bond :P

Obejrzałem wczoraj, odrobinę tylko zredagowałem ;) Bardzo przyjemnie się to ogląda.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #15037 dnia: Styczeń 21, 2016, 14:51:26 »
Wilk jest smieszny i szalony.

Big Short jest duzo powazniejszy i przygnebiajacy.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #15038 dnia: Styczeń 21, 2016, 16:59:51 »
Star Wars 7 3D
A poszedlem na wersje 3D. Zrobina bez zarzutu - naturalna i odpowiednio jasna - mozna spokojnie na taka isc.

Film nie ma tu nic do rzeczy, tylko kino, konkretnie projektor.

The Big Short
Znakomite! Mam nadzieje, ze dostanie oskara, zeby jak najwiecej ludzi to obejrzalo. Porownania do Wilka sa nietrafione - to zupelnie inny film, wywolujacy inne emocje. Tam byl glownie smiech i niedowierzanie, a tutaj zwykly wkurw.

Bez Wilka nie byłoby Big Short. A na pewno nie w takiej formie, czerpiącej garściami z pomysłów Scorsese. W tym sensie trzeba porównywać te filmy i oddać hołd Wilkowi. Nikt wcześniej nie wpadł na to, żeby z natury nudne historie finansowe opowiedzieć z takim luzem i pierdolnięciem. Natomiast tak jak wspomniałem wcześniej, Big Short poza rozrywką, niesie duży ładunek edukacyjny oraz moralny.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #15039 dnia: Styczeń 21, 2016, 20:45:37 »
@3D
No tak, ale czasem widac ze film dennie i sztucznie zrobiony pod 3d z kilkoma scenami z paralaksa czy innymi pierdami latajacymi przed nosem. Tutaj byl tiptop.

@BigShort
Pewnie masz racje, ale porownania samego filmu sa nietrafione - zupelnie inny rodzaj. Ktos sie nastawi na balangi i orgie (albo co gorsza te rzeczy go odstrasza), a tutaj takich rzeczy nie ma.