Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 1969184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #11560 dnia: Październik 05, 2014, 21:04:25 »
Primo, cam polskiego filmu? Nie dosyc, ze wstyd cos takiego ogladac to jeszcze nikomu sie nie chce filmowac. Secundo, nikogo :D

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #11561 dnia: Październik 07, 2014, 14:00:59 »
Fading Gigolo
Oryginalny w swej skromnosci. Prosta historia, swietna obsada i dialogi, klimat NY, troche absurdu, troche nudy... Allena zawsze chetnie na ekranie obejrze i mimo, ze nie jest to poziom jego poprzednich i najlepszych dziel, na pewno Torturo zrobil film bardziej Allenowski niz on sam ostatnio. Dla milosnikow godne polecenia... 7/10

Swietnie wygladajaca Sharon Stone i fajna muzyka. No i Zydzi byli swietni - to w zasadzie jedyne interesujace rzeczy z tego filmu. Ale ogladalo sie przyjemnie. Dla mnie to takie 5/10.

Offline Fredosław

• Badass
« Odpowiedź #11562 dnia: Październik 07, 2014, 20:21:44 »
Kurde nikt się nie złapał. Polecam chodzenie do kina w godzinach przedpołudniowych, 6 osób było na sali.
Gorzej jak się na szkołe trafi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11563 dnia: Październik 07, 2014, 20:56:16 »
W sobotę byłem.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #11564 dnia: Październik 08, 2014, 12:22:05 »
Lego: The Movie. Zmiazdzylo mnie. A to, co sie wydarzylo w ostatnich 3 sekundach filmu sprawilo ze nie moglem przestac rechotac przez dobre kilka(nascie) minut. Bardzo bardzo bardzo mi sie podobalo, dzisiaj ide kupic sobie jakis zestaw Lego.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #11565 dnia: Październik 08, 2014, 21:18:43 »
Nie miałem internetu, więc obejrzałem kilka zalegających filmów.

Snowpiercer. Spore zaskoczenie, naprawdę dobry film, którego nie chcę spoilerować za bardzo, ale chodzi o to, że jak zwykle jakaś drama była i wszystko jest w lodzie, a jedyni ludzie żyją w takim bardzo długim pociągu, co jeździ przez wszystkie kontynenty i tak przez wiele lat. Oczywiście biedacy z końca pociągu planują rewoltę na bogatych z początku. Fajne kadry, interesujące są kolejne wagony, które odwiedzają i cała historia. Film koreański i to odrobinkę widać w reżyserii, ale koniec końców bardzo mi się podobał. Pisałem, że zagrałbym w taką grę, w formule Bioshocka, strasznie mi się z tym kojarzyło. Też koncept wydumany i głupi, ale fascynujący zarazem. 8/10

Escape Plan czyli Prison Break ze Stallonem i Arnoldem. Początkowo niegłupi, interesujący i całkiem nieźle zrobiony, niestety pod koniec rozpada się w drobny mak, gdy ktoś stwierdził, że muszą być akcje w stylu Arnold ostrzeliwujący wszystko i wszystko z helikoptera. Takie typowe kino telewizyjne lub do kotleta. 5/10

12 Years a Slave. Ten film długo odkładałem, bo jakoś nie lubię oglądać dzieł, które w jakiś sposób są przygnębiające czy tam męczące i tego się właśnie obawiałem. Muszę powiedzieć, że w pewien sposób było to przytłaczające, ale bardzo dobre kino. Nigdy więcej tego nie obejrzę i do mnie tak bezpośrednio wiadomo nie trafiało, bo ani my Ameryka, ani niewolnictwa nie mieliśmy, ale jednak jest w tym coś okrutnego. Świetnie zagranie, nie moje kino, ale jednak warto zobaczyć, bo jednej z lepszych filmów zeszłego roku. 9/10
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11566 dnia: Październik 08, 2014, 21:56:08 »
Nigdy nie zrozumiem jak Snowpiercer moze sie podobać. Tam jest 10/10 za grafikę, 0/10 za fabułę.

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #11567 dnia: Październik 08, 2014, 22:03:18 »
Przy Snowpiercer odpadłem po 30 minutach, ale może jeszcze kiedyś wrócę i dokończę.  :P

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11568 dnia: Październik 08, 2014, 22:10:20 »
W ogóle sam pomysł, że te wagony są takie wąskie, że trzeba przechodzić przez środek. Czyli jak dzieci mają lekcje, to co chwilę ktoś przełazi środkiem klasy, np. na siku. Bardzo sensowny i realistyczny design.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #11569 dnia: Październik 08, 2014, 22:11:36 »
Chyba pierwszy tutaj polecalem Snowpiercera kilka miesiecy temu i nadal uwazam, ze to bardzo dobry film, szczegolnie fragment tunelowy :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11570 dnia: Październik 08, 2014, 22:13:15 »
Jak się kompletnie wyłączy mózg, to niewykluczone, że tak.

Offline harrykot

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #11571 dnia: Październik 08, 2014, 22:15:28 »
Nigdy nie zrozumiem jak Snowpiercer moze sie podobać. Tam jest 10/10 za grafikę, 0/10 za fabułę.

Też się podpisuję pod tym. Grafika jak kto lubi całkiem ładna.
Jeśli chodzi o fabułę to bezsens goni bezsens.

Obejrzałem tylko dlatego, że ludzie to polecali i myślałem, że może jest jakiś twist, który zwali na kolana.
Ale nie...

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #11572 dnia: Październik 08, 2014, 22:17:22 »
Też niedawno go oglądałem i przychylam się do pozytywnych opinii. Co więcej podzielam zdanie qbara , który na podcascie mówił, że to film który może znaleźć swoje wąskie grono fanów i stać się dla nich kultowy.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2014, 22:34:38 wysłana przez a_ratajczak »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11573 dnia: Październik 08, 2014, 22:33:17 »
Fajnie, ze kultowy, każda potwora...

@harrykot ja tez ogladalem, bo polecali, i jeszcze konkubinę namówiłem...
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2014, 22:34:57 wysłana przez Simplex »

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #11574 dnia: Październik 08, 2014, 22:36:13 »
Nie dla mnie kultowy, ale potrafię sobie wyobrazić, że znajdą się zagorzali fani. Podobnie jak z Firefly.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11575 dnia: Październik 08, 2014, 22:38:06 »
Proszę nie porownywac Snowpiercera do Firefly. Znajmy proporcje.

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #11576 dnia: Październik 08, 2014, 22:46:47 »
W forumowym stylu odpisze: racja Firefly się do Snowpiercera nie umywa ;)

Offline raggnarok

• Super Badass
« Odpowiedź #11577 dnia: Październik 08, 2014, 23:49:16 »
22 Jump Street - myslalem, ze bedzie gorsze; pare fajnych momentow, ale ogolnie przecietnosc; 6/10

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #11578 dnia: Październik 08, 2014, 23:51:42 »
Jak się kompletnie wyłączy mózg, to niewykluczone, że tak.
Czy film jest naszpikowany debilizmami, które poniekąd nie mają sensu? Oczywiście :).
Mimo wszystko był moim zdaniem na tyle dobrze zrobiony, że się wciągnąłem. Zresztą mi się bardziej podobał pomysł z kreatywnego punktu widzenia. Miasta pod wodą czy w niebie też są bez sensu, ale jeśli nie analizujesz sensowności tego konceptu, tylko działasz w jego ramach to jest to ciekawe moim zdaniem. Tak odebrałem Snowpiercera.
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #11579 dnia: Październik 09, 2014, 10:37:00 »
Nie miałem internetu, więc obejrzałem kilka zalegających filmów.

Snowpiercer. Spore zaskoczenie, naprawdę dobry film, którego nie chcę spoilerować za bardzo, ale chodzi o to, że jak zwykle jakaś drama była i wszystko jest w lodzie, a jedyni ludzie żyją w takim bardzo długim pociągu, co jeździ przez wszystkie kontynenty i tak przez wiele lat. Oczywiście biedacy z końca pociągu planują rewoltę na bogatych z początku. Fajne kadry, interesujące są kolejne wagony, które odwiedzają i cała historia. Film koreański i to odrobinkę widać w reżyserii, ale koniec końców bardzo mi się podobał. Pisałem, że zagrałbym w taką grę, w formule Bioshocka, strasznie mi się z tym kojarzyło. Też koncept wydumany i głupi, ale fascynujący zarazem. 8/10

Również bardzo mi się podoba i było to dla mnie niemałe zaskoczenie. Film ma przede wszystkim na siebie pomysł, co w połączeniu ze świetnym designem i smaczkami wide akcja z noktowizorami, kominiarki, szkoła, zastąpienie popsutego mechanizmu itd. dało w rezultacie niespodziewanie dobry efekt. Nie podobało mi się jedynie zakończenie. Też miałem skojarzenie z Bioshockiem w momencie kiedy doszło do rewolty - wojna domowa w Rapture, ba nawet w okolicach sylwestra ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #11580 dnia: Październik 09, 2014, 11:20:40 »
#flanelenierozumiejo
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11581 dnia: Październik 09, 2014, 11:26:23 »
No na pewno duzo lepsze od transformerów i pacific rim.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #11582 dnia: Październik 09, 2014, 12:01:20 »

Od tego to nawet M jak Milosc The Movie jest lepsze.

Swoja droga widzialem zwiazstun Friends: The Movie i zapowiada sie na film dla DonSimona - moze byc na poziomie Transformersow!

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #11583 dnia: Październik 09, 2014, 16:53:38 »
Będzie dużo wybuchów? ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11584 dnia: Październik 09, 2014, 16:58:24 »

Swoja droga widzialem zwiazstun Friends: The Movie i zapowiada sie na film dla DonSimona - moze byc na poziomie Transformersow!
Mówisz o tym oczywistym fejku?

http://indianexpress.com/article/entertainment/television/fake-friends-movie-trailer-releases-online/

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #11585 dnia: Październik 09, 2014, 17:15:06 »

Mówisz o tym oczywistym fejku?

http://indianexpress.com/article/entertainment/television/fake-friends-movie-trailer-releases-online/

Jaki fejk? Trustory!

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #11586 dnia: Październik 09, 2014, 21:14:31 »
X-men Days of the future past
Kolejny rewelacyjny film komiksowy. Juz jedynka byla bardzo przyzwoita, a tutaj calosc jest swietnie poukladana i ze smaczkami dla fanow poprzedniej trylogii. Wymaga przez to niejakiego obycia z seria (filmow) i dla kogos zupelnie swiezego moze byc zbyt belkotliwe. Ale sam pomysl, fabula i akcja nie obrazaja debilnoscia, postacie sa ciekawe i przekonujace, a sam swiat dobrze zrobiony...
Jestem ciekaw dalszego ciagu. Generalnie cykl i postacie podobaja mi sie bardziej niz banda Avengersow. 8/10

The Long Way Down
Oryginalna i calkiem nieprzewidywalna 'komedia" brytyjska. Czuc pioro Hornby'ego, czuc ten specyficzny klimat brytyjski. Dobra obsada(zwlaszcza mloda dziewczyna o niebanalnej urodzie; choc w przypadku postaci "Jessiego", ciagle czekalem az powie "Bitch!"), rewelacyjna postac blondi i choc nie jest to klasa "Love Actually", czy "About a boy" to obejrzec zdecydowanie warto. 7/10
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #11587 dnia: Październik 10, 2014, 11:42:49 »
Kolejny rewelacyjny film komiksowy.
Co ja się na tym filmie wynudziłem, to moje.

Generalnie cykl i postacie podobaja mi sie bardziej niz banda Avengersow.
A z tym się zdecydowanie zgadzam. Avengers, to był kupsztal, za wyjątkiem sceny z Wolverinem.
Gregys out.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11588 dnia: Październik 10, 2014, 11:46:01 »
Ja oglądałem z umiarkowanym zainteresowaniem, w kategorii "głupi film o superbohaterach" spełniał swoje zadanie.

Ile dni Ellen Page siedziała nad Wolverinem i nie mogla isc na siku? Bo w przeszłości minelo sporo czasu, ale w terazniejszosci jakby nie.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #11589 dnia: Październik 10, 2014, 12:57:59 »
W niedziele byłem na "Bogowie". Rewelacyjny film, Kot tak jak w "Skazany na bluesa" zagrał świetnie. 2h jakie trwa film, mijają błyskawicznie.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #11590 dnia: Październik 10, 2014, 13:05:31 »
Ja oglądałem z umiarkowanym zainteresowaniem, w kategorii "głupi film o superbohaterach" spełniał swoje zadanie.

Ile dni Ellen Page siedziała nad Wolverinem i nie mogla isc na siku? Bo w przeszłości minelo sporo czasu, ale w terazniejszosci jakby nie.
Jakieś 3 minuty. Natomiast ortodoksy komiksowe Ci powiedzą, że to nie Wolverine się cofał w czasie. Mi się ten film podobał, bo Quicksilver i ta jedna scena, ale całość w porządku, dobra i spójna nawet, jeśli ktoś oglądał poprzednie.

Live. Die. Repeat (aka Edge of Tomorrow dla ludzi, którzy zdążyli pójść do kina). Bardzo dobre filmidło opowiadające o tym, jak wygląda granie w shootery. Nawet checkpointy w filmie są, żeby nie powtarzać za dużo. Porządna gra aktorska, w porządku efekty, chociaż design miejscami odrobinę bez polotu i wtórny (przeciwnicy, nasza broń itd.). Żałuję, że nie zdążyłem pójść do kina. Szkoda, że film okazał się klapą, bo miał wszystkie cechy dobrego popcorniaka. Natomiast, jak widać tytuł ma znaczenie przy filmach i ktoś na pewno powinien dostać po łapach za niego i cały marketing. 8/10
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2014, 13:09:11 wysłana przez Emiel »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #11591 dnia: Październik 10, 2014, 13:29:48 »
A wlasnie Page na propsie!
I sam koncept wysylania umyslu tez fajny.

I lata 70! I Quicksilver (chlopak z AHS) tez super, a scena rewelacyjna.

I jeszcze - Emile niszcza branze filmowa - przez ich lenistwo EoT sie nie sprzedal :(

Offline wasik

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #11592 dnia: Październik 10, 2014, 13:36:17 »
Z jednym miałem problem z X-manami, dlaczego tylko niektóre rzeczy wpływały na przyszłość, a niektóre nie.

(kliknij)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #11593 dnia: Październik 10, 2014, 13:54:10 »
Takie bylo zalozenie. Na poczatku Paige mowila, ze jak sie obudzi to wszystko co zrobil sie wydarzy.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #11594 dnia: Październik 10, 2014, 14:19:12 »
I jeszcze - Emile niszcza branze filmowa - przez ich lenistwo EoT sie nie sprzedal :(

Staram się niszczyć wszystkie branże po równo! Zresztą nie każdy ma czas chodzić do kina na każdy dobry film, niektórzy jeszcze pracują ;).

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #11595 dnia: Październik 10, 2014, 14:30:29 »
Pff, gdybys jeszcze mial wyimaginowana dziewczyne jak Alexej albo forumowa nerwice jak Flanelimplex to rozumiem. A tak? Po pracy ciagle balety to chwila na kino sie znajdzie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11596 dnia: Październik 10, 2014, 14:48:02 »
Don próbuje terapii awersyjnej. Swoimi postami chce mi obrzydzić forum, dzięki czemu zostanę uleczony.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #11597 dnia: Październik 10, 2014, 15:00:17 »
I lata 70! I Quicksilver (chlopak z AHS) tez super, a scena rewelacyjna.
Z Quicksilverem się zgadzam - chyba najlepszy moment w tym filmie. Nowa Mystique mi nie pasowała, za dużo się JL ostatnio przewijało i dodatkowo jest nieco zbyt okrągła do tej roli IMO, szczególnie na twarzy. Poprzednia pani bardziej mi odpowiadała.
Gregys out.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #11598 dnia: Październik 10, 2014, 16:44:06 »
X-Meni jak najbardziej przyzwoici, chyba najlepszy 'super hero' film z tego roku obok Strażników Galaktyki IMO. Choć mi tam się nawet Amazing Spider Man 2 podobał to co ja tam wiem ;)

Offline Hush

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #11599 dnia: Październik 11, 2014, 23:39:46 »
"Joe"- trudno mi dac ocenę tego filmu. Zajeżdża "Gran Torino" na kilometr, lecz jest inny, bardziej przewidywalny, co nie jest do końca złe. Nicolas jest ok (jak na niego oczywiście), reszta aktorów też nieźle wypada. Daje 6/10. Do obiadu sie nadaje.