Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 1712982 razy)

Offline michal

• Badass
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #560 dnia: Luty 25, 2009, 14:24:14 »
Haha,
"When you see it her, you will shit bricks"

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #561 dnia: Luty 25, 2009, 15:09:09 »
Ja obejrzałem wczoraj Straż Dzienną i nie polecam. Była jedna fajna scena jazdy autem po budynku (dosłownie :) ), poza tym przynudzanie i chaos - jakoś nie ogarnąłem tego dzieła.

Offline arHitekt

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #562 dnia: Luty 25, 2009, 15:10:43 »
Lynchowskie klimaty można odnaleźć w filmach Staoshi Kona (uwaga! anime!). Jego Perfect Blue to, moim zdaniem,  świetna adaptacja lynchowskiego klimatu w realiach japońskiej animacji. Trzeba oglądnąć.

A do Inland Empire chciałem się już jakiś czas temu zabrać, ale jakoś brakowało czasu. Naprawdę jest aż tak cienko?  ???

Racja, Perfect Blue bardzo dobry, a Inland Empire to niesamowita strata czasu. Lubie Lyncha - Mulholland, Twin Peaks i w szczególności Człowiek-Słoń są super, ale ten film to jakaś żenująca pomyłka.

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #563 dnia: Luty 25, 2009, 18:08:00 »
Ale inne filmy Satoshi Kona też świetne. Mam na DVD jeszcze "Rodziców chrzestnych z Tokio" (klimat zupełnie inny, ale całość zwyczajnie piękna i wzruszająca, gorąco polecam - historia o tokijskich bezdomnych [są bezdomni z różnych powodów - jeden to transwestyta, jeden to zmarnowany człowiek, który uciekł rpzed rodziną, a jedna to nastolatka, która uciekła z domu], którzy znajdują niemowlaka i starają się nim zająć, zwrócić go rodzicom. Przy okazji wplątują się w porachunki gangów i udaje im się załatwić włąsne problemy). Poza tym rpzymierzam się do kupna "Papriki" na BD. Oglądał ktoś?
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline BaRiBaL

• Mieszkaniec tego forum
  • Hardcore casual gamer
« Odpowiedź #564 dnia: Luty 25, 2009, 19:06:58 »
Ja obejrzałem wczoraj Straż Dzienną i nie polecam. Była jedna fajna scena jazdy autem po budynku (dosłownie :) ), poza tym przynudzanie i chaos - jakoś nie ogarnąłem tego dzieła.

Dzienna Straz wydala mi sie slabsza od Nocnej Strazy, ktora byla IMO calkiem calkiem.

Natomiast ja po raz ponad setny obejrzalem sobie Blade Runner'a. Cokolwiek bym napisal o tym filmie bedzie dla mnie malo. MSZ jest to dzielo wszechczasow i majsterszyk wykonania zarowno pod wzgledem wizualnym jak i dzwiekowym. Muzyka Vangelisa (oczywiscie moj ukochany soundtrack wszechczasow) w tym filmie jest przyslowiowa wisienka na torcie. Wersje na blureju (5 plyt) kupilem na amazonie jak tylko sie pojawila z rok temu, oczywiscie mam ze dwie czy trzy wersje na DVD i kilka jeszcze na tasmach vhs a jak tylko znajde troche czasu przekonwertuje i wgram na ajfona zeby miec zawsze przy sobie :)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #565 dnia: Luty 25, 2009, 21:49:46 »

To sie czyta, a nie oglada :) Filmy to grafomania na poziomie naszego Wiedzmina z gumowymi potworami.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #566 dnia: Luty 26, 2009, 01:22:53 »
A propos Wiedzmina w wersji na ekran, pozwole sobie zacytowac dialog, ktory dobitnie podkresla wartosc ekranizacji:

- Zejdz z konia.
- Nie zejde z konia.
- Powiedzialem zejdz z konia!
- Nie zejde z konia.

xD

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #567 dnia: Luty 26, 2009, 12:16:50 »
Parę dni temu wybrałem się w końcu na Benjamina Buttona.
To zdecydowanie największy przegrany tegorocznych oskarów, ale ja się pytam kto w ogóle to gówno do oskarów nominował?
Ludzie, którzy porównują tego pawia do Forresta Gumpa chyba nie są do końca zdrowi na umyśle. Ta produkcja nawet nie leżała koło Forresta. W tym filmie po prostu wszystko jest spieprzone. Jednak bardzo dobrze widać, że scenariusz powstawał na bazie kilkunastostronicowego opowiadania. Na ten film zabrakło pomysłu, totalnie nic tam się nie dzieje, główny bohater coś burczy raz na pół godziny. Niestety Pitt nie udźwignął tej roli, chociaż poza makeupem chyba nic tam do dźwigania nie było. Ten cały romans, na którym się opiera ta nędza to o kant dupy potłuc, nie zauważyłem tam żadnych emocji, w ogóle mnie to nie ruszało.
Najgorsze, że ja w tym filmie nie widziałem żadnego problemu. Może ktoś mi wytłumaczy o co tam chodziło, poza oczywistościami typu "zawsze będę cie kochał" i "wszyscy się starzeją i umierają". Dlaczego nie wykorzystano tylu, wydawałoby się, świetnie zarysowanych postaci, przecież niektóre akcje aż się prosiły o pointe.
Eh, po seansie aż warczałem rozczarowany jak można było spierdolić taki temat. Miało być epicko, jest jakaś wydmuszka. Zmarnowany potencjał. Zdecydowanie nie polecam tego, nie wiadomo dlaczego tak długiego, filmu.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Rip van Winkle

• Mieszkaniec tego forum
  • all work and no play make rip a dull boy
« Odpowiedź #568 dnia: Luty 26, 2009, 12:55:58 »
(...)
Eh, po seansie aż warczałem rozczarowany jak można było spierdolić taki temat. Miało być epicko, jest jakaś wydmuszka. Zmarnowany potencjał. Zdecydowanie nie polecam tego, nie wiadomo dlaczego tak długiego, filmu.

pozdr

Same here. Ewidentnie film mierzony pod Oscary. Widać, że Fincher chciał zrobić epickie combo Forresta i Big Fish z udziałem topowych hollywoodzkich gwiazd (Pitt & Blanchett), a wyszła nudna, łzawa i rozwlekła popierdółka z banalnym morałem.
W sumie jedyne, co dobrze zapamiętałem, to holownik kontra u-boot i historyjka o zegarmistrzu, co to zrobił sikora działającego counterclockwise.

Na szczęście tydzień później widziałem "Frost/Nixon" - też amerykańskie, ale naprawdę kapitalne, zabawne i z suspensem, szczerze polecam.
A jutro czas na oscarowego "Slumdog Millionaire".

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #569 dnia: Luty 26, 2009, 13:27:56 »
Batona, ale nie Snickersa, i tak kiedys pewnie obejrze ale do kina nie poszedlem z jednego prostego powodu. Brak tam logiki :P Skoro typ rodzi sie jako niemowle [male] i jest stary to, logicznie rzecz biorac, powinien umrzec jako olbrzymie dziecko;) Tak jednak nie jest, z tego co wiem, wiec Batona odkladam na pozniej...

Offline Pafnucy

• Stały bywalec
« Odpowiedź #570 dnia: Luty 26, 2009, 14:49:11 »
Batona, ale nie Snickersa, i tak kiedys pewnie obejrze ale do kina nie poszedlem z jednego prostego powodu. Brak tam logiki :P Skoro typ rodzi sie jako niemowle [male] i jest stary to, logicznie rzecz biorac, powinien umrzec jako olbrzymie dziecko;) Tak jednak nie jest, z tego co wiem, wiec Batona odkladam na pozniej...
To akurat jedna z mniejszych niedorzeczności tego filmu ;).

Jeszcze odnośnie porównania z Forrestem Gumpem...

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #571 dnia: Luty 26, 2009, 18:07:31 »
Dobre porownanie :>

Offline Rip van Winkle

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #572 dnia: Luty 26, 2009, 18:31:10 »
Wiele wyjaśnia, że scenarzysta był ten sam.

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #573 dnia: Luty 27, 2009, 14:49:05 »
Filmu wprawdzie nie widziałem (jeszcze) ale zapytałem kumpla zapalonego kinomana o komentarz i odpowiedział:
"zajebiście nakręcony i zajebiście nudny, na Blu-ray będzie dobrze wyglądać i nic więcej"

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #574 dnia: Luty 27, 2009, 15:16:47 »
"zajebiście nakręcony i zajebiście nudny, na Blu-ray będzie dobrze wyglądać i nic więcej"
ja szczerze mowiac to nawet tego zaj**e nakcrecenia nie zauwazylem. 3h nudow o dupie maryny bez moralu. Natomiast jak komus podobalo sie "million dollar baby" eastwooda to spodoba mu sie tez jego nowe "gran torino"
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Harry

• Stały bywalec
« Odpowiedź #575 dnia: Luty 27, 2009, 19:31:06 »
Juz myslalem, ze to cos ze mna jest nie tak, ale jednak nie:) Widze, ze wam tez nie przypadl do gustu ten film. Nudny, dlugi oraz przewidywalny. Jedyne co jest niekonwencojalne i zaskakuje w tym filmie, to sam motyw starzenia sie "od tylu" a pozatym to flaki z olejem.

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #576 dnia: Luty 27, 2009, 19:42:53 »
Ej no fajny był motyw jak na tej łajbie pływał :D Kapitan był spoko :D

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #577 dnia: Luty 28, 2009, 13:22:10 »
Widzieliście już Madagaskar 2? Jeśli nie to polecam, nie stracił nic w porównaniu z pierwszą częścią, a i chyba więcej jest kultowych pingwinów :)

Offline misiok1990

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #578 dnia: Luty 28, 2009, 13:32:21 »
Widzieliście już Madagaskar 2? Jeśli nie to polecam, nie stracił nic w porównaniu z pierwszą częścią, a i chyba więcej jest kultowych pingwinów :)

Ja byłem w kinie na nim już dawno ale mnie nie zachwycił. Bardziej mi się podobała Kung-Fu Panda i Wall-E, chociaż trochę mam dość tych animacji już. Na początku to było fajne ale wyczuli łatwy hajs i produkują to w ilościach hurtowych.

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #579 dnia: Luty 28, 2009, 13:59:34 »
Ja Madagaskar 2 widziałem i powiem że podobał mi się połowicznie. Z jednej strony scena z samolotem, pingwiny, król Julian i taki mały chomik (nie pamiętam jak on się nazywał) wymiatają... jednak z drugiej strony za bardzo uwydatniono te rodzinne motywy, które mi do gustu nie przypadły.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #580 dnia: Marzec 01, 2009, 09:33:21 »
Ja byłem w kinie na nim już dawno ale mnie nie zachwycił. Bardziej mi się podobała Kung-Fu Panda i Wall-E, chociaż trochę mam dość tych animacji już. Na początku to było fajne ale wyczuli łatwy hajs i produkują to w ilościach hurtowych.

O tak, Wall-E mi sie tez bardzo podobal. I kobiecie tez ;-).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #581 dnia: Marzec 01, 2009, 09:39:50 »
Ogladalem Madagaskar 2 w oryginale i mi sie podobalo od poczatku do konca, moze dzieki wysmienitym aktorom. W polonizacji jednak zabraklo tego 'czegos' co przykuwalo do ekranu w wersji wlasciwej, czesci dzolkow w ogole nie przetlumaczono a czesc zastapiono marnymi odpowiednikami krajowymi, ktore przynajmniej mnie nie smiesza az tak jak oryginalne teksty.

Oryginal Madagaskar 2, 8/10
Polski Madagaskar 2, 6/10

Przypomnialo mi sie, ze go widzialem a o nim nie napisalem, to nadrobilem zaleglosc :P

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #582 dnia: Marzec 01, 2009, 09:58:04 »
No to oryginalne Kung-Fu Panda i Wall-E też są znacznie lepsze, niż wersja polskojęzyczna (szczególnie w wypadku Kung-Fu Pandy, która bez głosu Jacka Blacka jest cienka). A Wall-E to IMHO najlepsza animacja od czasów pierwszego Shreka.
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #583 dnia: Marzec 01, 2009, 13:35:03 »
The Dutchess - nie wiem, jaki jest polski tytul, ale zdecydowanie warto wybrac sie z kobieta do kina i obejrzec. swietnie nakrecone (te wnetrza, stroje, krajobrazy!), do tego potrafiace zlapac za gardlo... boje sie czytac czegos wiecej o glownej bohaterce, zeby nie dowiedziec sie, ze film zbytnia podkoloryzowal jej postac, ale... pewnie i tak sie zlame, bo film mnie zaintrygowal. jedna z ciekawszych postaci kobiecych w kinie od daaaawna.

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #584 dnia: Marzec 01, 2009, 15:56:56 »
The Dutchess - nie wiem, jaki jest polski tytul

Księżna

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #585 dnia: Marzec 02, 2009, 15:52:17 »

Można jeszcze spokojnie wrzucić tu Pioruna. Spodziewałem się ultra lipy, a jednak mile się rozczarowałem. Polecam, szczególnie na niedzielnego kaca.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #586 dnia: Marzec 02, 2009, 15:53:08 »

Można jeszcze spokojnie wrzucić tu Pioruna. Spodziewałem się ultra lipy, a jednak mile się rozczarowałem. Polecam, szczególnie na niedzielnego kaca (widziałem oryginał, ale nie sądzę żeby po polsku było gorsze).

pozdr
psn - Skrubolski

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #587 dnia: Marzec 02, 2009, 16:53:45 »

Można jeszcze spokojnie wrzucić tu Pioruna. Spodziewałem się ultra lipy, a jednak mile się rozczarowałem. Polecam, szczególnie na niedzielnego kaca.

pozdr

"Piorun" jak najbardziej fajny... fajna historia i jest się z czego pośmiać - chomik i gołębie są świetne :) BTW, "Piorun" chyba nawet lepszy IMO niż Madagaskar 2 :)

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #588 dnia: Marzec 03, 2009, 08:06:14 »
Z animacjami to jest już niestety przesyt i często odcinanie kuponów. Z tych wszystkich, które wyszły do tej pory dla mnie rządzi 1sza "Epoka lodowcowa".

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #589 dnia: Marzec 03, 2009, 09:38:56 »
Z animacjami to jest już niestety przesyt i często odcinanie kuponów. Z tych wszystkich, które wyszły do tej pory dla mnie rządzi 1sza "Epoka lodowcowa".

Odcinaniem kuponów można na pewno nazwać to, co się robi ze Shrekiem... i nie piszę tylko o kolejnych częściach (coraz słabszych), ale i o gadżetach z filmu do nabycia w Multikinie i MacDonaldzie. Film jest adresowany raczej dla dorosłych, a plastikowe figurki Shreka kupuje się dla dzieci... Nieźle im to wyszło.

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #590 dnia: Marzec 03, 2009, 10:23:01 »
No ale to o czym piszesz to bardziej jest merchandising u nas obecny w zasadzie szczątkowo. Kilkanaście lat temu byłem w Niemczech akurat w czasie premiery "Diablo II" i pamiętam, że szczęka mi opadła jak zajrzałem do sklepu typu Media-coś-tam - gigantyczny (przynajmniej dla mnie wtedy na taki wyglądał) stand zawalony gadżetami a przy wejściu chyba 2-metrowa figura któregoś badassa z gry.

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #591 dnia: Marzec 03, 2009, 11:13:44 »
W moim osiedlowym sklepie z grami, przy wejściu stoi duży kartonowy Marcus Fenix :)

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #592 dnia: Marzec 03, 2009, 12:39:21 »
"Kartonowy" i "Marcus Fenix" troche sie kloca ze soba :D

Offline Pafnucy

• Stały bywalec
« Odpowiedź #593 dnia: Marzec 03, 2009, 16:21:23 »
Odcinaniem kuponów można na pewno nazwać to, co się robi ze Shrekiem... i nie piszę tylko o kolejnych częściach (coraz słabszych), ale i o gadżetach z filmu do nabycia w Multikinie i MacDonaldzie. Film jest adresowany raczej dla dorosłych, a plastikowe figurki Shreka kupuje się dla dzieci... Nieźle im to wyszło.
Podobna sprawa ma się z "Włatcami muh", też jest mnóstwo figurek, naklejek, dzwonków na komórkę, jest nawet napój (?!) - takich rzeczy dorośli raczej nie kupują. O ile jednak Shreka dzieciaki spokojnie mogą oglądać (może nie załapią niektórych smaczków, ale żadnej krzywdy im to raczej nie wyrządzi), o tyle pokazywanie dzieciom "Włatców..." uważam za głupotę i brak wyobraźni.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #594 dnia: Marzec 05, 2009, 01:08:09 »
Mega epicka recka "Popiełuszko. Wolność jest w nas." autorstwa harrego, prawdziwy instant klasyk zp - http://zakazanaplaneta.pl/news.php?readmore=3398.

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #595 dnia: Marzec 05, 2009, 07:38:13 »
Widać, że Fincher chciał zrobić epickie combo Forresta i Big Fish z udziałem topowych hollywoodzkich gwiazd (Pitt & Blanchett), a wyszła nudna, łzawa i rozwlekła popierdółka z banalnym morałem.

No proszę, strzeliłem w dziesiątkę. Nie czytając wcześniej żadnych zapowiedzi ani recenzji, natychmiast  po obejrzeniu filmu podsumowałem go jako czystą zrzynkę z Foresta Gumpa (w złym tego słowa znaczeniu). Głównie mi chodzi o motyw z laską i kapitanem. Toć to zakrawa o kpinę. I proszę okazuje się, że w swoich porównaniach nie jestem osamotniony.

Ogólnie film oceniam jako jeden z gorszych jaki w życiu widziałem. Za stracony czas powinni mi oddać kasę za bilet i poniesione straty moralne ;)

(kliknij)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #596 dnia: Marzec 06, 2009, 13:14:43 »
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2009, 13:17:32 wysłana przez Krusty »

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #597 dnia: Marzec 06, 2009, 13:45:39 »
Zgadzam sie, trailer zamiata. Dzieki za linka, nowego ST tylko teaser widzialem kilka miechow temu i tez dawal rade. A koledze polecam Terminator: Salvation trailer, mna wstrzasa do teraz a juz widzialem go kilkanascie razy.

Offline Rip van Winkle

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #598 dnia: Marzec 06, 2009, 23:41:36 »
Obejrzałem "Watchmen" i naprawdę podobało mi się, momentami nawet bardzo (wprowadzenie jest genialne). Minus za zbyt dużo ujęć w slo-mo oraz kilka momentów przeładowanych patosem. W każdym razie nie nudziłem się ani chwili przez te 163 minuty seansu.
Aha, żeby nie było - jestem fanem komiksu Moore'a.

Offline misiok1990

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #599 dnia: Marzec 07, 2009, 00:10:15 »
Ja Strażników chętnie obejrzę. Na razie czytam komiks i jestem dopiero po drugim rozdziale i uważam że jest świetny.