Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 1540341 razy)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #21200 dnia: Sierpień 20, 2018, 15:16:45 »
Wygląda na to, że masz rację, sory poniosło mnie ;)

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #21201 dnia: Sierpień 20, 2018, 16:34:49 »
AlphaGo obejrzalem, jest na Netflixie. Niestety spore rozczarowanie, liczylem ze bedzie bardziej "technicznie", ewentualnie ze bedzie jakos bardziej szczegolowo o niespodziewanych posunieciach komputera, ktore przeszly do historii, ale to jednak film zrobiony dla mas, ktore o Go wczesniej albo nie slyszaly w ogole albo slyszaly ze jest taka gra, a o AI wiedza tyle, co widzieli w Terminatorze.
Za malo o AI, za malo o Go. W filmie o AI pobijajacym czlowieka w tej grze. Nie polecam.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Online srekal34

• Badass
« Odpowiedź #21202 dnia: Sierpień 25, 2018, 11:00:06 »
Den of Thieves - klasyczny heist movie, czerpiacy garsciami z Goraczki(mojego ulubionego filmu) i GTA V-kilka miejscowek i akcji to niemal zrzynka z gry. Niemniej jednak, jest to bardzo dobrze zrobiona kopia, trzyma w napieciu, bohaterowie sa dobrze napisani i zagrani(szczegolnie Butler). Strzelaniny sa nakrecone dobrze i bez przesadnej widowiskowosci. Czego chciec wiecej?
Mocne 8/10, byloby 9, ale punkt odejmuje za zakonczenie z bajki Disneya(nieistotne z punktu widzenia calego filmu).
Dziwie sie ze film przeszedl bez echa. Nawet pol dolara gra nienajgorzej

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #21203 dnia: Sierpień 25, 2018, 20:00:16 »
Pacific Rim: Uprising (2018)

Pierwszy film mnie wynudził, ale titanfallowe klimaty były nawet ciekawe, wiec postanowiłem obejrzeć sequel. I mimo iż to dalej kompletne pierdoły, to jednak film jest lepszy.
Nowe postacie są całkiem sympatyczne (film wyraźnie skierowany bardziej w stronę młodzieży).
Technikalia na najwyższym poziomie, szczególnie dźwięk dużo lepszy niż w jedynce.

Swoją drogą nigdy nie zwracałem uwagi na odbicia w oczach, a teraz widzę to wszędzie. Świat już nigdy nie będzie taki sam.

III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21204 dnia: Wrzesień 10, 2018, 22:19:05 »
Dobrze sie kłamie w miłym towarzystwie

Kazdy ma coś za uszami, no każdy :) grupka ptzyjaciół, kolacja, ktos z głupia proponuje zabawe: kładziemy tel na stół i kazde połaczenie czy sms staje sie publiczny
Uwielbiam takie kino.

4+/6

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #21205 dnia: Wrzesień 10, 2018, 23:53:57 »
Jurassic World: Upadłe coś tam

Dużo gówna widziałem w tym roku, ale to już przegięcie. Mega rozczarowanie (jeśli widzieliście świetny trailer, to już widzieliście większość "lepszych" scen). Fabuła to jakieś kuriozum. Pierwsze pół godziny filmu znośne, lecz potem jakiś Alien z tego się robi. Mam wrażenie, że skończyły im się pomysły na fabułę i robią byle co - doh. Płakałem ze śmiechu na aukcji dinozaurów za 10 milionów (LOL) dolanów, a już scena z dziewuszką, która ratuje dinozaury sprowadzając tym samym apokalipsę przelała czarę goryczy. Bardzo smutne, co stało się z Parkiem Jurajskim. Nie oglądać.

Offline focka01

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #21206 dnia: Wrzesień 11, 2018, 07:21:12 »
star łars solo story

Najlepsze gwiezdne wojny jakie wyszły od disneja, główny bohater o dziwo dał rade tak jak reszta obsady, odpowiednią ilość żartów i humoru, trochę pierdolenia było bo to disneja oczywiście, historia dość solidna, twist nawet mi się podobał.
Polecam! Fajne 7/10

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #21207 dnia: Wrzesień 11, 2018, 13:04:48 »
ManHunt - dowód na to, że John Woo się skończył i to dawno. Film kiepski (choć scenariusz nie jest do końca beznadziejny, jakaś tam ambicja z niego wyziera, ale bardzo nieporadnie), słabo wyreżyserowany, słabe aktorstwo (bohaterami jest Chińczyk słabo znający japoński i Japończyk, często ze sobą rozmawiają po angielsku i wygląda to tak jakby zostali zdubbingowani),  momentami miałem skojarzenia z "arcydziełem" jakim była "Bitwa o Ziemię". Jest jedna strzelanina w filmie, w której czuć ducha Woo sprzed trzech dekad, ale jedna scena filmu nie ratuje, mimo, że jest niezła (przy czy to jest właśnie Woo i jego wersja gun-fu, odbiegająca od dzisiejszych standardów wyznaczonych przez Johna Wicka). Nawet scena z gołębiami jest chujowa. Film beznadziejny nie jest, można obejrzeć (ja potrzebowałem czegoś do zabicia czasu w samolocie, więc się nawet nadał), ale nie polecam, tą jedną fajną strzelaninę pewnie można znaleźć na YT (dobra, jest jeszcze w finale niezgorsza cat-fight między dwoma Azjatkami).

PS Jestem zaskoczony, że średnia na Meta tego filmu to 68/100. Hmm, może przez pryzmat azjatyckich standardów był oceniany, a ja zachodnią miarę do tego przyłożyłem.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21208 dnia: Wrzesień 13, 2018, 21:42:57 »
John Wick 2

Swego czasu chyba nawet ludzie tu polecali. A to zupełnie przecietny film jest. Sceny walki czy strzelania po prostu sa, nie ma mowy o jakimś choreograficznym wow. Mozna obejrzec jednym okiem ;)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21209 dnia: Wrzesień 14, 2018, 07:56:56 »
A to zupełnie przecietny film jest. Sceny walki czy strzelania po prostu sa, nie ma mowy o jakimś choreograficznym wow.

Triggered...

Offline Danio

• Badass
« Odpowiedź #21210 dnia: Wrzesień 14, 2018, 14:19:26 »
John Wick 2
Ja nadal polecam, 1 to ideał ale 2 też jest naprawdę dobra, choć fabularnie sporo gorsza to dla mnie sceny akcji to wynagradzają. Dej mi film z ostatnich 5 lat gdzie strzelanie było lepsze.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21211 dnia: Wrzesień 14, 2018, 14:57:53 »
Ani z 5 lat, ani z 15, ani z 50! W Johnie Wicku jest najlepsze szczelanie evah!

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #21212 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:01:41 »
Podpisuje sie pod tym wszystkimi konczynami!

Offline Danio

• Badass
« Odpowiedź #21213 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:09:56 »
Dzisiaj już trochę trąci myszką, ale w swoim czasie strzelanie w Equilibrium zrobiło na mnie duże wrażenie, podobało mi się tak jak dzisiaj się podoba John Wick.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21214 dnia: Wrzesień 14, 2018, 17:36:01 »
Ale w Equilibrium to było grubymi nićmi szyte sci-fi, a to co robi Wick mieści się w granicach realizmu.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #21215 dnia: Wrzesień 14, 2018, 17:40:09 »
Warto dodac, ze te filmy laczy osoba glownego aktora!

(kliknij)

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #21216 dnia: Wrzesień 14, 2018, 19:27:27 »
Czy ta lista filmów Marvela jest sensowna? https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/mcu-timeline-watch-order-marvel-cinematic-universe-film-movie-tv-show-netflix-avengers-black-panther-a8420876.html

Bo tak zacząłem oglądać te nowsze filmy, ale nie znam historii, więc w sumie zacząłbym od początku. Jak ktoś zna lepszą, to proszę o link.

Swoją drogą, X-Meny nie wpisują się w MCU?

EDIT.

Lepsza kolejność wg chronologii wydarzeń, czy daty premiery ( http://collider.com/mcu-timeline-explained/ )?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2018, 19:37:56 wysłana przez Ja Być z Polska_ »
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Danio

• Badass
« Odpowiedź #21217 dnia: Wrzesień 14, 2018, 19:46:05 »
Zawsze we wszystkim moim zdaniem według daty premiery lepiej. Też właśnie po raz pierwszy oglądam większość filmów Marvela, po kolei sobie jadę według wikipedii. Pewnie pisze to samo co w twoich linkach ale nie chce mi się sprawdzać na telefonie więc tylko wkleję swoje źródło - klik
A, i nie, X-meny nie wpisują się w MCU. Przynajmniej na razie, bo nie wiadomo co tam Disney z nimi wymyśli teraz jak przejęli FOXa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2018, 19:54:53 wysłana przez Danio »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21218 dnia: Wrzesień 15, 2018, 19:39:54 »
Czy ta lista filmów Marvela jest sensowna? https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/mcu-timeline-watch-order-marvel-cinematic-universe-film-movie-tv-show-netflix-avengers-black-panther-a8420876.html

Bo tak zacząłem oglądać te nowsze filmy, ale nie znam historii, więc w sumie zacząłbym od początku. Jak ktoś zna lepszą, to proszę o link.

Swoją drogą, X-Meny nie wpisują się w MCU?

EDIT.

Lepsza kolejność wg chronologii wydarzeń, czy daty premiery ( http://collider.com/mcu-timeline-explained/ )?

MCU to wszystko Marvela poza X-menami (w tym również Deadpool) oraz Fantastic Four, do których prawa ma Fox, ale tak jak pisał Danio teraz to nie wiadomo co będzie. Do niedawna MCU nie miało również praw do Spidermana, które należą do Sony, ale jak widać się dogadali. Ale prawa do samego uniwersum Pająka ma cały czas Sony i teraz wychodzi Venom, który nie jest częścią MCU.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline LukeSpidey

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #21219 dnia: Wrzesień 16, 2018, 11:56:07 »
The Predator
Oryginalny Predator i jego sequel są w ścisłej czołówce najlepszych filmów, jakie widziałem. Nie jest więc dziwne, że po ostatnich odsłonach franczyzny wiązałem duże nadzieje z nową odsłoną w reżyserii Shane'a Blacka. W końcu facet zagrał w oryginale z 1987 r. i liczyłem, że uda mu się udźwignąć ciężar. Niestety duże rozczarowanie. Po ciekawym początku potem mamy takie gówno, że szkoda gadać.  Był potencjach, ale dowcipy i scenariusz zaszlachtowały ten film na amen. I teraz tak patrzę, że on z kategorią R, ale odnoszę wrażenie, że współczesna kategoria R to tylko więcej CGI krwi. Zero horroru, napięcia, klimatu. Chyba największe rozczarowanie w tym roku. A najgorsze jest to, że próbują tutaj zmienić historię Predatorów w tak gówniany i nieoryginalny sposób, że nóż się w kieszeni otwiera.

Werdykt: You're one ugly motherfucker.

P.S. Nieudolne próby nawiązania cytatami do poprzednich części na poziomie żenującym.

Online Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21220 dnia: Wrzesień 16, 2018, 12:00:53 »
Przecież nawet trailer był już trudny do zniesienia.
Gregys out.

Offline LukeSpidey

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #21221 dnia: Wrzesień 16, 2018, 13:01:52 »
Zagorzały fan postaci zawsze ma nadzieję, że może tym razem jednak coś zaskoczy. Zresztą już niejednokrotnie zwiastuny nie oddawały sprawiedliwości pełnej wersji filmu.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #21222 dnia: Wrzesień 16, 2018, 14:47:20 »
Ja również widziałem. Nie powiem, żebym był fanem oryginału, bo widziałem go chyba tylko raz, wiele lat temu i głównie pamiętam z niego tyle, że grał Arnie, Predator, akcja była w lesie i dwa kultowe teksty. Tak więc nie miałem żadnych oczekiwań. Widać wyjątkowo skrajne opinie i w tym przypadku można powiedzieć, że wiele zależy od podejścia. Fani oryginału i klimatu na pewno będą rozczarowani, bo nie ma tego horroru, strachu, zaszczucia. Jest nawalanka od początku do końca, flaki i krew. Mnie to było tak naprawdę obojętne i oglądało mi się to dobrze. Śmiałem się nie raz, bo teksty są grube, jak to u Shane'a Blacka, ale trzeba przyznać, że są głupkowate i niskich lotów. Dowcipy o Twojej starej i seksie, wyśmiewanie Touretta, stereotypowe i głupie podejście do autyzmu, jako wytrychu, który wszystko rozwiązuje w pięć minut. Film miał nakręcony cały trzeci akt od początku, co miało niby dodać więcej nawiązań i bardziej wyjaśnić o co chodzi, po co przylatują itd. Może i tak jest, nawet moim zdaniem są to dość wydumane teorie. Poza tym panuje tu jakiś chaos montażowy i fabularny, mam wrażenie że właśnie pod koniec najbardziej.

Przyznam, że trailery nie zachęcały i ostatecznie ten film to trochę mess, a gdybym się przejmował jego rolą w serii i był fanem to pewnie dałbym temu ocenę ze 3. Mimo wszystko bawiłem się na tym filmie całkiem dobrze przez dłuższy czas, pod koniec już trochę meh. Można się było spodziewać po zapowiedziach twórców i dorobku reżysera, że to nie będzie nadęty film trzymający w napięciu, a bromance z głupimi tekstami i akcjami. Mnie to nawet podeszło, ale ogólnie to film do zapomnienia, nie wróże mu wielkiego sukcesu w box office i zapisania się w historii.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #21223 dnia: Wrzesień 17, 2018, 16:09:44 »
"ostry dyzur w Bagdadzie" - dokument o szpitalu wojskowym. Powinni go puszczac wszystkim 18-latkom co sie chca bawic w wojenke.
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21224 dnia: Wrzesień 19, 2018, 14:28:55 »
Coś fajnego byście obejrzeli, a nie te plastikowe gówna.

Na przykład nowy film Spike'a Lee, czyli BlacKkKlansman (po naszemu Czarne Bractwo). Prawdziwa historia o tym, jak czarnoskóry policjant zapisał się do Ku Klux Klanu. Rzecz dzieje się w latach 70., czyli długo po latach świetności tej smutnej organizacji. Klan jest tu oczywiście ukazany jako typowi white trash, banda rasistowskich idiotów planujących komiksowe zamachy. Film jest zabawny, ale czuć pod tą powierzchowną warstwą nieco głębszą krytykę rasizmu (jak to u Spajka), zarówno wśród białych, jak i czarnych. Przez cały film rośnie coraz bardziej kontekst współczesnych czasów, co zresztą zostaje na koniec potwierdzone. Nagle śmieszkowanie zamiera i robi się smutno.

Świetne są dwie główne role, Adama Drivera lubię we wszystkim, tutaj świetnie wypada jako żydowski policjant (który na swoje żydowskie korzenie ma wywalone), ale przede wszystkim doskonale gra Pędzel Washington Junior, może być z gościa kawałek aktora, dobre geny skapnęły po tatusiu (chociaż fizycznie nie jest jakoś mocno podobny).

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21225 dnia: Wrzesień 20, 2018, 01:29:31 »
Pora umierć

Film z gatunku tych, ktore oglada sie dosyć ciezko, aczkolwiek coś zostawiaja. Ten traktuje o starości. W roli głownej Danuta Szaflarska. Dzien płynie wolno, najwieksza rozrywka ro wygladanie przez okno. Oderwanie od rzeczywistości to wspomnienia z młodości. Noc zaś straszy.

Polecam lubiacym takie klimaty. Film czarnobiały, co poteguje klimat.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21226 dnia: Wrzesień 20, 2018, 11:58:51 »
Tak jeszcze wracając do Predatora, to nie widziałem nowej wersji, ale co do oryginału, to wiedzieliście że w pierwszej wersji Predatorem miał być Jean Claude Van Damme? On w 87 roku (premiera) był jeszcze niezbyt dobrze znany, to był rok przed Krwawym Sportem, ale już po No Surrender, No Retreat gdzie grał jeszcze złego (do tego Ruska!).

No i w tej wersji Predator miał być bardziej kosmicznym ninja, z tymi wszystkimi fikołkami i szpagatami Żankloda. Problem w tym, że kostium był mega niewygodny, do tego sam Belg nie za bardzo chciał brać udział w filmie, gdzie nawet nie zostanie wymieniony z nazwiska. Ostatecznym argumentem stał się fakt, że JCvD jest dosyć niski, szczególnie przy dżunglowej drużynie nakoksowanych dryblasów ze Schwarzeneggerem na czele. Ostatecznie w Predatora wcielił się wielki Kevin Peter Hall (2,20m wzrostu).

pozdr
psn - Skrubolski

Offline StrzelbaDeLima

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #21227 dnia: Wrzesień 20, 2018, 12:08:41 »
Na RedLetterMedia było o tym niedawno.
Predator miał wyglądać tak:

A na potrzeby zastosowania kamuflażu kręcili go w czymś takim:

Podobno JCVD zrezygnował, bo ten drugi kostium, użyty na potrzeby efektów specjalnych, uznał za rzeczywisty wygląd predatora :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21228 dnia: Wrzesień 20, 2018, 14:26:26 »
No ja gdzieś czytałem, że ten kostium na potrzeby efektów miał być w filmie, bo tak było taniej, a ten film ogólnie miał raczej bieda-budżet.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #21229 dnia: Wrzesień 22, 2018, 11:06:38 »
Ja chcę jedna kopię filmu do trumny.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21230 dnia: Wrzesień 22, 2018, 16:32:17 »
Zgodnie z zapowiedzią w bliźniaczym wątku obejrzałem Anihilację i jest to film nad wyraz chujowy, ale - uwaga - jakieś miliardy razy lepszy od książki, z którą łączy go najwyżej tytuł, kilka postaci i miejsce akcji (to też nie do końca). Czekam na sztukę teatralną, mam nadzieję, że też będzie nie do obejrzenia i że tez nie będzie miała nic wspólnego z książką i filmem 8)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21231 dnia: Wrzesień 24, 2018, 09:56:47 »
Dogman - wow, uwielbiam takie kino. Reżyser Gomorry wrócił do blokowych klimatów syfnego, włoskiego południa. Na jakimś biedaosiedlu Marcello prowadzi swój psi zakład - zajmuje się tam strzyżeniem, myciem i ogólnie opieką nad psami. Marcello jest drobnym, sympatycznym facecikiem, którego wszyscy na osiedlu lubią. Ale Marcello też jest mega łajzą i popychadłem. Wykorzystuje to jego "kolega" - Simone, który jest lokalnym drechem, instynktownym, nieprzewidywalnym przygłupem terroryzującym lokalną społeczność. Znałem takich gości na i pewnie wielu z was też zna albo znało. Osiedlowy oprych i niby kumpel każdego, ale nigdy nie wiesz kiedy ci jebnie i co mu do łba strzeli. Oś fabularna kręci się w okół relacji Marcello-Simeone i jest to oczywiście relacja skazana na mroczną otchłań.

Serdecznie polecam każdemu, kto lubi mocne i dosyć mroczne, a przy tym realistyczne kino.

pozdr
psn - Skrubolski

Online Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21232 dnia: Wrzesień 24, 2018, 10:24:35 »
Jeżeli Gomorra mnie zniechęciła po pierwszym odcinku, to mam czego szukać w Dogmanie?
Gregys out.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21233 dnia: Wrzesień 24, 2018, 10:43:21 »
Mówię o filmie, nie o serialu. I Dogman nie ma nic wspólnego z Gomorrą, poza klimatem zasyfiałego blokowiska gdzieś na południu Włoch. Historia w Dogmanie jest dużo prostsza, nie ma tu jakiś mafijnych porachunków, ani wielowątkowej fabuły. Tutaj opowieść skupia się na tytułowym bohaterze i jego relacjach z lokalną społecznością.

pozdr
psn - Skrubolski

Online Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21234 dnia: Wrzesień 24, 2018, 11:19:56 »
Czyli tak, dziękuję.
Gregys out.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #21235 dnia: Wrzesień 24, 2018, 12:05:21 »
Wyprowadzilem sie ze srodmiescia i o dziwo nie tesknie za ogladaniem takich akcji. Jak mnie kiedys najdzie ochota powrotu do Polski, to sobie wlacze ten film pewnie.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21236 dnia: Wrzesień 24, 2018, 12:22:31 »
Lepiej sobie włącz jak cie najdzie ochota na przeprowadzkę na południe Włoch ;)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21237 dnia: Wrzesień 24, 2018, 15:09:53 »
Jeżeli Gomorra mnie zniechęciła po pierwszym odcinku, to mam czego szukać w Dogmanie?
możesz po książkę sięgnąć, jest dobra ;)

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #21238 dnia: Wrzesień 26, 2018, 00:27:19 »
W rekach Boga - Nie lubie politycznej poprawnosci, mowienia mi jak powinienem myslec, groteskowych idei typu "zmienmy nazwy obrazow, bo moga kogos urazic". Wole fakty i kontekst dzieki ktorym moge lepiej poznac tamte czasy i tamtych ludzi, ich historie i dzieki ktorym mozna zrozumiec skad takie, a nie inne nazwy obrazow. Ten film nie jest o obrazach, ale dzieki niemu dowiecie sie czemu zabieg hirurgiczny nazywa sie zespoleniem Blalocka-Taussig, a nie Blalocka-Thomasa i ile z tego faktu mozemy sie nauczyc, zeby byc lepszym czlowiekiem. Nie jest to jakies objawienie, ale fajnie sie oglada i sklania do refleksji.

Dziewczyna w rzece - dokument. O tym jak bardzo rozni sie kultura i swiatopoglad europejski od pierwszego z brzegu egzotycznego. To co dla nas chore tam jest norma i vice versa. I tak BTW, mamy XXI w :)
gram w gry, a nie polygony! :P

Online Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21239 dnia: Wrzesień 26, 2018, 12:19:03 »
czemu zabieg hirurgiczny nazywa sie zespoleniem
Zabieg chirurgiczny.
Gregys out.