Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 2087257 razy)

Offline szpynda

• I Am Robot
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #20400 dnia: Luty 23, 2018, 22:11:22 »
Kurde, nie lubię paczać wrzeszczącego murzyństwa w filmach i serialach ale tak zachęcacie, że obejrzę tego panterę. Moze jemu uda się wybić  z mojej głowy obraz czarnej babki siedzącej na cegłach po trzęsieniu ziemi na Haiti oraz jej kolejne zdjęcie po roku siedzącej na tych samych cegłach. Pewnie siedzi do tej pory.
I żeby nie było: nie jestem rasistą. Oni tacy już są. Nic na to nie poradzą :P
czy to nie szpynda wytykał nam zasciankowosc i kołtuństwo?

Przecież jestem Polakiem.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20401 dnia: Luty 23, 2018, 22:16:08 »
Nie wracajmy do tego.
Widziałem fajny film.

Big sick
Mieszka w USA, jest pod trzydziestke. Probuje swych sił jako komik. Nie przynosi tym dumy rodzinie, marzyli o lekarzu. To chyba jednak mmiejszy problem. Gorzej, ze mlody Pakistanczyk nie bardzo chce aranzaowanego mariazu i spotyka sie potajemnie z babka z USA

Fajna, ciepła komedia obyczajowa, z subtelnym, niezłym chumorem

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #20402 dnia: Luty 23, 2018, 23:09:44 »
#.... 2.... 1 ... Gregys.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20403 dnia: Luty 23, 2018, 23:15:51 »
"Zasnąłem po pół godziny, tam później zaczyna się coś dziać, czy cały czas nudy?"
Nie oglądałem, ale napisałem w zastępstwie Gregys.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #20404 dnia: Luty 24, 2018, 08:15:04 »
A o czym? Bo może rzeczywiście tak było. :)
Gregys out.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20405 dnia: Luty 24, 2018, 10:02:04 »
Big Sick.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #20406 dnia: Luty 24, 2018, 16:18:07 »
Big Sick to w ogóle tru story o Dineshu z Silicon Valley. Fajny film, szkoda że w Polsce wyświetlali go tak późno.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20407 dnia: Luty 24, 2018, 19:02:44 »
A czy ktoś oglądał Phantom Thread? Faktycznie to taka rewelacja?

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20408 dnia: Luty 24, 2018, 19:10:09 »
Ja może jutro sprawdzę. Ale raczej z mieszanymi opiniami się spotykam. No ale DDL najlepszy aktor świata, więc wypada się przejść (no i ten film już niby na 100% jest ostatnim, w którym zagrał :'( ). Natomiast wczoraj byłem na Kształcie Wody i jest to bardzo sympatyczna i przewidywalna bajeczka w stylu filmów z lat 50. (które często są cytowane), ale niestety widziałem kilka razy trailer do tego filmu, który opowiada w sumie cały film, co jest mega słabe :(

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #20409 dnia: Luty 24, 2018, 19:23:11 »
Jesssumaria Gregys obudź się!

Big sick
Mieszka w USA, jest pod trzydziestke. Probuje swych sił jako komik. Nie przynosi tym dumy rodzinie, marzyli o lekarzu. To chyba jednak mmiejszy problem. Gorzej, ze mlody Pakistanczyk nie bardzo chce aranzaowanego mariazu i spotyka sie potajemnie z babka z USA

Fajna, ciepła komedia obyczajowa, z subtelnym, niezłym chumorem

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20410 dnia: Luty 24, 2018, 19:24:20 »
A może Gregys po prostu wie w których momentach jest prymitywnie baitowany przez Orsona?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20411 dnia: Luty 24, 2018, 20:10:24 »
Rety, ktos zrobił błąd, rety.

(kliknij)

(kliknij)
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2018, 20:29:52 wysłana przez Orson. »

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #20412 dnia: Luty 24, 2018, 21:54:35 »
Wstyd i hańba!
(kliknij)
Mute - film ma kilka ciekawych wizualnych pomysłów na świat ale poza tym to straszna nuda. Wszystko leży w tym filmie. Od reżyserii, scenariusza, zdjęć, aktorów. Zaniechajcie. 3 na szynach. Nie ma potrzeby pisać o tym filmie niczego więcej poza tym, że klub fajny, makijaże na laskach i burdele dobre. Zupełnie nie jak Niemczech I sami biali praktycznie na ulicy. To nie może być Fatherland.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #20413 dnia: Luty 25, 2018, 07:49:31 »
[ciach]
A przy okazji mam doskonały film dla was - Tamte dni, tamte noce czyli homopocztówka z wakacji we Włoszech. Jest młody koleś, jest nieco starszy koleś, jest wakacyjny klimat lat 80. I to wszystko. Film o niczym, zmierzający donikąd, ale pewnie świetnie się nadaje do puszczania w tle na imprezie z chłopakami.

pozdr

To jest na prawde dobry film.
Moglbym z przykasem odpowiedziec, ale szkoda slow gdy komus gimbal wbil sie w dupe gdy usiadl w fotelu kinowym ;) Oczywiscie pozwole sobie na slowo przeciwne, bo opis jest razaco niewlasciwy.

Ten film wiele rzeczy robi poprawnie i mozna go ogladnac chocby dla tej poprawnosci w sztuce krecenia filmow, a jesli jeszcze nie obawiamy sie subtelnych filmow milosnych oraz fantastycznie ujetych relacji ojciec/syn to powodow do ogladniecia jest wiecej. Dialog ojca czy ostatnia scena (ktora wiekszosc osob olewa - nieswiadomie - bo poszly literki na ekran i kina zapalaja swiatla) to momenty ktore robia ten film. Zdecydowanie polecam chocby gdzies na YT wysluchac co ma do powiedzenia ojciec, gdy dowiaduje sie ze syn zakochal sie w innym mezczyznie.

Bylem, widzialem, podobalo sie i ten film ma sceny warte ogladniecia.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #20414 dnia: Luty 25, 2018, 08:14:55 »
Big Sick mi się podobał. Postów Orsona nie czytam. Irre: naprawdę.
Gregys out.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20415 dnia: Luty 25, 2018, 12:03:59 »
[ciach]
A przy okazji mam doskonały film dla was - Tamte dni, tamte noce czyli homopocztówka z wakacji we Włoszech. Jest młody koleś, jest nieco starszy koleś, jest wakacyjny klimat lat 80. I to wszystko. Film o niczym, zmierzający donikąd, ale pewnie świetnie się nadaje do puszczania w tle na imprezie z chłopakami.

pozdr

Moglbym z przykasem odpowiedziec, ale szkoda slow gdy komus gimbal wbil sie w dupe gdy usiadl w fotelu kinowym ;) Oczywiscie pozwole sobie na slowo przeciwne, bo opis jest razaco niewlasciwy.

Ten film wiele rzeczy robi poprawnie i mozna go ogladnac chocby dla tej poprawnosci w sztuce krecenia filmow, a jesli jeszcze nie obawiamy sie subtelnych filmow milosnych oraz fantastycznie ujetych relacji ojciec/syn to powodow do ogladniecia jest wiecej. Dialog ojca czy ostatnia scena (ktora wiekszosc osob olewa - nieswiadomie - bo poszly literki na ekran i kina zapalaja swiatla) to momenty ktore robia ten film. Zdecydowanie polecam chocby gdzies na YT wysluchac co ma do powiedzenia ojciec, gdy dowiaduje sie ze syn zakochal sie w innym mezczyznie.

Chyba ze 3 razy wspomniałeś o jednej scenie - i ona jest faktycznie dobra, ale jest jedna (a piszesz tak, jakby to były różne momenty filmu). A co poza tym, gdzie to całe budowanie relacji ojciec-syn? Przecież przez cały film niczego takiego tam nie ma, ojciec jest tam siódmoplanowy i całkowicie nieważny. Jego rola sprowadza się do wciągania śniadanek. Gdzie ta poprawność kręcenia filmu, w tym że to film o niczym poza błahą wakacyjną miłostką? Nie ma absolutnie żadnego problemu, dla którego warto by ten film oglądać. Rzewna homopocztówka z wakacji i tyle.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #20416 dnia: Luty 26, 2018, 15:28:17 »
Before the flood

https://www.beforetheflood.com

Film dokumentalny o tym w jak czarnej dupie jesteśmy jako ludzkość. Polecam wszystkim miłośnikom teorii spiskowych twierdzących, że globalne ocieplenie to wymysł lewackiej homo-propagandy :) (i cyklistów).

Malo optymistycznie to wszystko wygląda. Ja osobiście nie wierzę, że ludzie/rządy itp, będą w stanie  odwrócić losy.

Zbyt mocno biznes jest powiązany z polityką, a polityka z przyziemnymi kłopotami ludzi, żeby większość przejmowała się jakimś odległym problemem (odległym tylko w naszej wyobraźni) kiedy dla wielu problemem jest przeżycie od 1. do 1. Przyjdzie Trump albo Kaczyński zaczną opowiadać o wstawaniu z kolan i będzie pięknie. Mamy dużo węgla, będzie dobrze!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20417 dnia: Luty 26, 2018, 15:29:39 »

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #20418 dnia: Luty 26, 2018, 15:38:44 »
Przyjdzie Trump albo Kaczyński zaczną opowiadać o wstawaniu z kolan i będzie pięknie. Mamy dużo węgla, będzie dobrze!
No chyba zapomniałeś, że w 2050 będzie 10% muzułmanów w Europie!!?

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #20419 dnia: Luty 26, 2018, 16:53:49 »
Screwball, jest w tym roku cos tak dobrego jak Hell or High Water? Tzn. oprócz Disaster Artist? Jest jeszcze coś wartego uwagi?
Wiem tylko, że Kształt wody to film w stylu lat 50. - zanotowane, do obejrzenia opcjonalne.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20420 dnia: Luty 26, 2018, 17:26:53 »
Bardzo opcjonalne. Ogladałem własnie. Jest ok, ale zeby cos szczegolnego to było to na pewno nie.

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #20421 dnia: Luty 26, 2018, 17:30:06 »
Tzn ja nawet nie rozumiałem o co to całe halo z Labiryntem Fauna, podejrzewam, że tutaj będzie tak samo.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20422 dnia: Luty 26, 2018, 18:02:41 »
Bardzo podobna sprawa jak z Labiryntem własnie.

Offline l0l0

• Badass
« Odpowiedź #20423 dnia: Luty 26, 2018, 18:48:37 »
Before the flood

https://www.beforetheflood.com

Film dokumentalny o tym w jak czarnej dupie jesteśmy jako ludzkość. Polecam wszystkim miłośnikom teorii spiskowych twierdzących, że globalne ocieplenie to wymysł lewackiej homo-propagandy :) (i cyklistów).

Malo optymistycznie to wszystko wygląda. Ja osobiście nie wierzę, że ludzie/rządy itp, będą w stanie  odwrócić losy.

Zbyt mocno biznes jest powiązany z polityką, a polityka z przyziemnymi kłopotami ludzi, żeby większość przejmowała się jakimś odległym problemem (odległym tylko w naszej wyobraźni) kiedy dla wielu problemem jest przeżycie od 1. do 1. Przyjdzie Trump albo Kaczyński zaczną opowiadać o wstawaniu z kolan i będzie pięknie. Mamy dużo węgla, będzie dobrze!
O, dzięki, zapomniałem, że to niedawno na netflixa wskoczyło, muszę obejrzeć. Dobra ścieżka dźwiękowa do tego jest, zacna kolaboracja (Santaolalla, Mogwai, Reznor&Ross).

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #20424 dnia: Luty 26, 2018, 19:05:35 »
Spoko :D

No a muzyka faktycznie b. dobra. Jak o tym powiedziałeś to sobie przypomniałem, że w trakcie oglądanie dziwiłem się nawet, że w dokumencie taka fajna :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20425 dnia: Luty 27, 2018, 09:11:09 »
Screwball, jest w tym roku cos tak dobrego jak Hell or High Water? Tzn. oprócz Disaster Artist? Jest jeszcze coś wartego uwagi?
Wiem tylko, że Kształt wody to film w stylu lat 50. - zanotowane, do obejrzenia opcjonalne.

No teraz akurat jest sporo fajnych filmów, jak zawsze na początku roku. Na pewno 3 Billboardy, Ja Tonya czy wspomniany przez Ciebie Disaster Artist (ale chyba polecałbym jednak wcześniej obejrzeć The Room). Niezła jest też Czwarta Władza czy Wszystkie Pieniądze Świata. Nie widziałem jeszcze W Ułamku Sekundy, Nici Widmo i Lady Bird, podobno też wszystkie spoko. No i jednak muszę wspomnieć o Tamte Dni, Tamte Noce - dla mnie to gniot, ale jednak film tak bardzo polaryzuje (albo kochasz, albo nienawidzisz), że jednak należy o nim wspomnieć. A z filmów już niekoniecznie najświeższych, ale kojarzących mi się z Hell or High Water (czyli film z dupy, który okazał się być całkiem zajebisty) to warto sprawdzić Wind River.

A co do Kształtu Wody to porównanie z Faunem tak nie do końca, tam było fajne, dosyć poważne drugie dno tej historii. Tutaj to po prostu bajeczka (momentami dosyć hardcorowa) o miłości do ryboludzia.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #20426 dnia: Luty 27, 2018, 10:00:06 »
Lady Bird i W ułamku sekundy to filmy dobre, interesujące, każdy ma coś ciekawego, choć są skrajnie inne. Dobrze zagrane, ale żaden mnie nie zachwycił. Lady Bird to historia jakich wiele, choć urocza, a W ułamku sekundy jest całkiem mocny i wciągający, ale w pewnym momencie się rozmywa i mam wątpliwości na jego temat i na zakończenie. Nawet bez wchodzenia w dysputy polityczne, których nie sposób ominąć, choć to bardziej w Niemczech.

Za to zdecydowanie polecam Nić widmo, ale jestem fanem PTA, a jest to podobno ostatnia rola DDL. Może nie tak wybitna, ale ja go kupuje wszędzie. Towarzyszące mu kobiety, mało mi znane, są naprawde dobre. Film specyficzny, lepiej poczytać, czy trafi do nas taka historia i tematyka, do mnie bardzo. Dał mi do myślenia, te relacje damsko-męskie są intrygujące, dziwne, toksyczne, szczere, a przy tym oddane często za pomocą gestów, małych uśmiechów albo prawie nieruchomych scen. Jest w tym też trochę humoru z tego wynikającego. Bez takiego aktorstwa to nie wyszłoby tak dobrze. Specyficzne kino, dość powolne, 130 min, takie staroświeckie jakby, bo to lata 50., ale na tych twórców to ja chodzę w ciemno.

Mówimy o innym filmie niż 3 billbordy, Ja Tonya, Disaster Artist, Hell or high water. Tu nie ma takiego humoru, czarnego czy głupiego, nie ma akcji, nie ma satyry. To raczej klasyczny dramat o miłości, która jak się okazuje, nie jest taka klasyczna i banalna.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2018, 10:02:39 wysłana przez maxplastic »

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #20427 dnia: Luty 27, 2018, 10:19:24 »
[ciach]

pozdr

Chyba ze 3 razy wspomniałeś o jednej scenie - i ona jest faktycznie dobra, ale jest jedna (a piszesz tak, jakby to były różne momenty filmu). A co poza tym, gdzie to całe budowanie relacji ojciec-syn? Przecież przez cały film niczego takiego tam nie ma, ojciec jest tam siódmoplanowy i całkowicie nieważny. Jego rola sprowadza się do wciągania śniadanek. Gdzie ta poprawność kręcenia filmu, w tym że to film o niczym poza błahą wakacyjną miłostką? Nie ma absolutnie żadnego problemu, dla którego warto by ten film oglądać. Rzewna homopocztówka z wakacji i tyle.

pozdr

Panowie, zaraz oskary - ludzie filmy nadrabiają a Wy tu spojlujecie jak cholera. ogarnijcie się.

@maxplastic - Lady Bird jest super. Nić widmo oglądałem w niedzielę i...niby oceniam pozytywnie ale mimo wszystko trochę się zawiodłem. Na pewno bym go skrócił. Gra aktorska fantastyczna.
W weekend też obejrzałem The post - wg mnie typowe kino wg Spielberga. strasznie mnie ten film zawiódł - pod kątem ukazania historii i duetu aktorskiego po którym spodziewałem się zdecydowanie więcej.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2018, 10:22:45 wysłana przez SinfulScholar »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20428 dnia: Luty 27, 2018, 10:20:27 »
Ok, to przeskakując na drugi biegun poszedłem wczoraj na Panterę i nie wiem, albo ostatnio widziałem zbyt dużo filmów nie dla dzieci, albo to jest jakoś wyjątkowo infantylne, nawet jak na Marvela, a w sumie lubię te filmy, zawsze dostarczają spodziewany poziom rozrywki. Ale Pantera jakoś tak średnio mi weszła. Rozumiem, że to bajka i nie czepiam się w ogóle tego czarodziejskiego miasta (kraju?), no ale tam wszystko trąciło mi jakimś takim wewnętrznym japierdole. Do tego oszukaliście mnie z tymi opiniami, że to czarny film w rapowym stylu. W ogóle tego tam nie czuje, to jest afrykańskie ugabuga, a nie ghetto blast w stylu GTA San Adreas. Oczywiście są tam pewne momenty i słychać tego Lamara, ale to jest jednak mocne tło. Ten film jest czarny zdecydowanie w afrykańskim stylu. I ok, to jest nawet ładne. Ale wolę getto ;)

Sialala - ten biały koleś to Andy Serkis, znany szerzej jako Gollum :)

Sinful - jeżeli film jest o niczym to serio nie ma o czym spoilować ;)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #20429 dnia: Luty 27, 2018, 10:53:11 »
Screwball chce zamnknońć Murzynów w gettach!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20430 dnia: Luty 27, 2018, 11:06:12 »
Faktycznie na to wychodzi :'(

pozdr
psn - Skrubolski

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #20431 dnia: Luty 27, 2018, 11:56:00 »
12 years a slave

Smutny film o Murzynie, z którego zrobiono czarnucha. Na faktach. Podobało mi się. Niedorzeczności sytuacji w jakiej znalazł się główny bohater dorównuje niedorzeczność rasizmu podsycanego różnego rodzaju strachem. Szkoda, że tłumacz się nie spisał, bo wiele razy "nigger" nie jest tłumaczone jako "czarnuch", tylko jakby komuś przeszkadzało, że w jednym zdaniu pada ono kilka razy i na siłę szukał zamiennika.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #20432 dnia: Luty 27, 2018, 12:02:22 »
Jestem ciekaw w jaki sposób jeszcze przetłumaczyli "nigger" żeby się nie powtarzało. Bambo?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20433 dnia: Luty 27, 2018, 12:42:13 »
12 years a slave

Smutny film o Murzynie, z którego zrobiono czarnucha. Na faktach. Podobało mi się. Niedorzeczności sytuacji w jakiej znalazł się główny bohater dorównuje niedorzeczność rasizmu podsycanego różnego rodzaju strachem. Szkoda, że tłumacz się nie spisał, bo wiele razy "nigger" nie jest tłumaczone jako "czarnuch", tylko jakby komuś przeszkadzało, że w jednym zdaniu pada ono kilka razy i na siłę szukał zamiennika.
i jak tłumaczył?

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #20434 dnia: Luty 27, 2018, 12:42:53 »
afroamerykanin

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #20435 dnia: Luty 27, 2018, 12:44:36 »
W tamtych czasach nie było czegoś takiego :D.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #20436 dnia: Luty 27, 2018, 12:45:29 »
to pewnie heban - od ebony

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20437 dnia: Luty 27, 2018, 13:45:16 »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20438 dnia: Luty 27, 2018, 13:47:30 »
Raz sie obrazili chyba bo ktos wrzucał jakies info z ich fb czy ćwierkacza. Chcesz sobie przerypać? :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20439 dnia: Luty 27, 2018, 14:10:10 »
Co mi grozi?