Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 2086693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danio

• Super Badass
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #18520 dnia: Maj 04, 2017, 12:55:41 »
Pff, z facetów w rajtuzach lateksach najlepszy jest Blade (1 i 2). A Watchmeni są ok, tylko po co oglądać jak można przeczytać dużo lepszy komiks.

Oldboy (2003) - ooooł men, dlaczego ja byłem pewien, że to jest napierdalanka w stylu Raid? Totalnie wziął mnie z zaskoczenia ten film, nie jestem w stanie powiedzieć czy w pozytywnym, czy negatywnym znaczeniu. Powiem tak - film jest dobry, świetnie wyreżyserowany itd, ale nie podobał mi się.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #18521 dnia: Maj 04, 2017, 13:13:52 »
Danio - > ignore ;)
Oldboy jest doskonałym filmem!

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #18522 dnia: Maj 04, 2017, 13:20:31 »
No też mówię, że jest bardzo dobry, może nawet i doskonały. Ale na pewno nigdy więcej nie chcę go oglądać.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #18523 dnia: Maj 04, 2017, 14:27:27 »
A Watchmeni Blade jest ok, tylko po co oglądać jak można przeczytać dużo lepszy komiks.

Uwielabiam takie bleblanie. Tylko może konkretniej co jest lepsze w komiksowych Watchmenach? Absolutnie kretyński pomysł uwięzienia twórców na wyspie, którzy siłą własnej kreacji stworzyli potfora atakującego Wielkie Miasto? Całe szczescie, że Snyder to wyciął. Zrobił też dzięki temu znacznie lepsze i bardziej spinające całosc zakończenie.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #18524 dnia: Maj 04, 2017, 19:56:37 »
Najlepszy jest Lobo i to ten stary, nie nowa homoseksualna, wegetariańska wersja.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18525 dnia: Maj 04, 2017, 20:33:14 »
Nie ma czegoś takiego jak nowy Lobo. Lobo jest tylko jeden. Innych nie uznaje.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Rip van Winkle

• Mieszkaniec tego forum
  • all work and no play make rip a dull boy
« Odpowiedź #18526 dnia: Maj 04, 2017, 21:21:59 »
Watchmen > Logan > Pierwszy Batman nolanowy + sceny z Ledgerem z drugiego > Deadpool > reszta

pozdr

Generalnie - zgoda, ale "Deadpoola" dałbym na równi z "Kick-Ass".
...i dorzuciłbym "Super": http://www.imdb.com/title/tt1512235/?ref_=nv_sr_4

Offline emte

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #18527 dnia: Maj 05, 2017, 08:54:13 »
Guardians vol2 - zajebisty :) Kilka razy prawie się popłakałem ze śmiechu.
]

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #18528 dnia: Maj 05, 2017, 09:06:05 »
No ja nie jestem tak entuzjastyczny. Co prawda film mi się podobał, zwłaszcza czołówka, która jest rewelacyjna, ale w ogólnym rozrachunku to i tak jedynka lepsza. Dobrze, że oderwano się od głównego trzonu Marvela i opowiedziano historię związaną z głównym bohaterem Strażników. Była to ciekawa odmiana i wyszło im to całkiem dobrze. Mały Groot absolutnie rewelacyjny, podobnie ma się sprawa z muzyką. Wizualnie film jest bardzo kolorowy i bardzo, bardzo ładny. Cały czas mam za złe DC, że robi takie szarobure filmy przez co wyglądają zwyczajnie słabo wizualnie. Największy problem miałem z żartami bo raz były naprawdę świetne, a czasami strasznie słabe i żenujące. Szczególnie ten o klocku Draxa. :/
Byłem na seansie 3D i w sumie jestem tak średnio zadowolony ale to pewnie przez to, że zmienili okulary, które teraz już nie mieszczą mi się idealnie na moje normalne pingle przez co będę musiał brać na przyszłość stare z domu. No i tłumaczenie moim zdaniem nie było jakieś nadzwyczajne. Zauważyłem kilka literówek, czasami tekst był nielogiczny względem tego co mówią bohaterowie i ogólnie można było to zrobić lepiej.
No ale sam film zdecydowanie warto zobaczyć. No i pokazywali trailer nowego Thora. Jak poprzednie dwa filmy to straszne gnioty to ten film się świetnie zapowiada. :)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #18529 dnia: Maj 05, 2017, 10:15:11 »
Tez obejrzalem Guardiansow vol.2 i podobalo mi sie bardziej niz pierwsza czesc. Poczatek fantastyczny, arene wzieli zywcem z Mario Kart 8 (Rainbow Road), ale zaliczam to na ogromny plus. Puszczanie oka do widza bylo nieustanne - czasami bardzo widoczne (niemal jak kazda proba puszczenia oka przez Rocketa), czasami bardzo subtelne. Duzo wiecej gadania niz w pierwszym filmie, co zaliczam na plus, bo lubudubu mimo ze widowiskowe, to jednak jest lubudubu i jak jest go za dlugo to mi sie nudzi. Baby Groota chce miec w pracy na biurku, bo to najslodszy bohater filmowy od nie pamietam kiedy. No i
(kliknij)
- cukiereczek i paluszki lizac!
Taserface sprawil ze niemal plakalem ze smiechu, ostatnia scena z jego udzialem juz kompletnie mnie rozlozyla, relacja Rocket - Niebieski (czy purpurowy czy fioletowy, nie wiem jaki kolor ten koles mial) byla bardzo fajna a dialogi napisane fantastycznie - w ogole chemia miedzy wszystkimi bohaterami byla taka, jaka powinna byc. A czlowiek-thesaurus kradl show.
Wyborny popkorniak, zdecydowanie polecam.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #18530 dnia: Maj 05, 2017, 11:44:33 »
Sprawdzę dziś wieczorem, bilety już zarezerwowane.
Gregys out.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #18531 dnia: Maj 05, 2017, 11:48:05 »
Aha - podobalo mi sie tez to, ze aktorzy grali ze soba, nie bylo tego, co mnie tak irytuje w tych wszystkich filmach o superbohaterach, czyli jak bohater cos mowi, to widac na ekranie tylko jego gebe wyglaszajaca kwestie ze smiertelna powaga, a potem ciecie na druga osobe, ktora tez wyglasza kwestie - tutaj wiekszosc scen dialogow pokazuje wszystkich uczestniczacych w dyskucji na ekranie i dzieki temu oni ze soba rozmawiaja, a nie wyglaszaja przemowy.

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #18532 dnia: Maj 05, 2017, 11:54:47 »
Jedynka bardzo mi się podobała, to może przejdę się na dwójkę, szczególnie że do końca maja muszę wykorzystać punkty MyBenefit.

Tym razem pewnie sprawdzę Cinema City, bo Multikino chciało mnie ogłuszyć na Johnie Wicku 2.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #18533 dnia: Maj 05, 2017, 11:59:45 »
A za tydzień Obcy, dobry miesiąc tylko zimny. :)
Gregys out.

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #18534 dnia: Maj 05, 2017, 12:01:35 »
Nie moge sie doczekac Obcego i wale hejterow. Az mnie kusi wybrac sie na maraton gdzie oprocz Covenant bedzie grany Prometeusz i dwa pierwsze czesci Obcego. Zobaczyc te dwa kultowe filmy na duzym ekranie to jest cos.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #18535 dnia: Maj 05, 2017, 12:19:46 »
Aha - podobalo mi sie tez to, ze aktorzy grali ze soba, nie bylo tego, co mnie tak irytuje w tych wszystkich filmach o superbohaterach, czyli jak bohater cos mowi, to widac na ekranie tylko jego gebe wyglaszajaca kwestie ze smiertelna powaga, a potem ciecie na druga osobe, ktora tez wyglasza kwestie - tutaj wiekszosc scen dialogow pokazuje wszystkich uczestniczacych w dyskucji na ekranie i dzieki temu oni ze soba rozmawiaja, a nie wyglaszaja przemowy.

Tym wyglaszaniem i cieciami to opisales wspolczesne komedie :D

http://www.youtube.com/watch?v=3FOzD4Sfgag#ws

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #18536 dnia: Maj 05, 2017, 13:02:37 »

Wlasnie nie tylko komedie, ale praktycznie wszystkie filmy z ostatnich 10 lat. Zobacz na Batmana Nolana, tam nie ma chyba ani jednej sceny, w ktorej dyskusja toczylaby sie miedzy aktorami, same ciecia - wiecej niz jedna postac na ekranie widac tylko jak sie bija albo gonia.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #18537 dnia: Maj 05, 2017, 13:05:13 »
Swoją drogą jeżeli jakaś postać stojąca tyłem mówi, albo tak z ukosa z tyłu, to widać, że jej ruchy związane z mową w ogóle nijak nie nawiązują do tego, co faktycznie słychać. Pół biedy jeśli mówi w miarę w tym samym czasie, ale czasem postać rusza ustami, a nic nie słychać, albo nic nie mówi, a z głośników monolog. Zwróciłem na to kiedyś uwagę, ale teraz to już w prawie każdym filmie widać. I nie mam pojęcia czemu tak jest, takie trudne jest nagranie tego żeby się zgadzało?

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18538 dnia: Maj 05, 2017, 15:13:37 »

http://www.youtube.com/watch?v=3FOzD4Sfgag#ws

Spoko ten materiał, ale ten gosc po prostu opisuje angielską szkołę. Zaczęło się od Boyla w Trainspotting, później to rozwinął Ritchie, no i później cała reszta, razem z Wrightem. Scena z podróżą w tym filmiku to praktycznie klon identycznej, genialnej sceny z Przekrętu:

! No longer available

Zresztą Ritchie jest mistrzem montażu, dla mnie jego opus magnum to miażdżąca scena z Małą Hansel z drugiego Sherlocka. Mam nadzieję, że wróci do tego stylu w Królu Arturze:

http://youtu.be/CztxQIn5ZhQ?t=1m32s

A co do amerykańskiego stylu - no cóż, faktycznie jest zajebiscie skostniały i opierający się wciąż na tych samych schematach. To, co stworzył Melvin Kamiński (znany bardziej jako Brooks), a później rozwinęło trio ZAZ, zostało zarżnięte mnóstwem durnych komedyjek tworzonych przez twórców, który nie rozumieli, że do stworzenia dobrego, smiesznego filmu potrzebny jest scenariusz, a nie tylko ciąg biedagagów parodiujących inne filmy, osoby czy wydarzenia.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline psxfan

• Ultimate Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #18539 dnia: Maj 06, 2017, 19:41:54 »
Strażnicy Galaktyki 2, świetnie spędzony czas, nie chciało mi sie specjalnie iść ale ogólnie wyszedłem bardzo zadowolony, film poprawia humor, jest kolorowy, są ładne postacie(kobiece), fajni aktorzy Stallone pasuje do uniwersum, nie wspominając o bardzo dobrej roli Kurta.
Film miał momenty wiejące lekko nudą ale miał też momęty które robiły na mnie wow i nie chodzi o walkę ale o ogólnie wyczucie komiksowej fantazji(wręcz melodramat momentami, nawet momenty smutne i o bardziej głębokich uczuciach), taka bajka dla dorosłych dzieci 8,5/10

Duży minus za
(kliknij)
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2017, 19:46:05 wysłana przez psxfan »

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
« Odpowiedź #18540 dnia: Maj 06, 2017, 20:01:48 »
Guardiansów to można po prostu podsumować mówiąc "I am Groot!".

Rewelacyjny film, na równi z jedynką, a historia chyba nawet ciekawsza. Świetnych tekstów i humoru od groma, a i poważnych momentów nie brakowało.

Pod koniec roku na pewno ponownie obejrzę obie części w domu. W sumie to nawet chętnie bym je na półce postawił.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2017, 20:03:39 wysłana przez Ja Być z Polska_ »
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline psxfan

• Ultimate Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #18541 dnia: Maj 06, 2017, 20:04:12 »
Świetnych tekstów i humoru od groma, a i poważnych momentów nie brakowało.
Dokładnie TAK!

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
« Odpowiedź #18542 dnia: Maj 06, 2017, 21:30:10 »
Swoją drogą, w Cinema City znacznie lepsze doświadczenie niż w Multikinie. Jakość obrazu wprawdzie na tym samym poziomie (czyli projektorowy przeciętny kontrast i czerń), ale w okularach się dobrze oglądało.
Dźwięk za to zdecydowanie lepszy. Przede wszystkim głośność na odpowiednim poziomie (choć kilka momentów było minimalnie za głośnych), ale również nie brakowało niskich częstotliwości, które w Multikinie bardzo kiepsko wypadają. Trebli brakowało mi tak samo jak tam, ale to pewnie kwestia mojego słuchu, gdyż ja na wszystkim podbijam wysokie częstotliwości, bo lubię słyszeć najdrobniejsze detale.
Odniosłem również wrażenie, że fotele są wygodniejsze. No i mają osobne kasy do biletów i jedzenia, a nie ta wspólna bucówa jaką zrobili w Multikinie.

Ludzie mnie zaskoczyli. Prawie sama młodzież (~18-25), a pełna kulturka. Nie słyszałem rozmów, jedzeniem też zbytnio nie hałasowali, za to śmiechu sporo i fajne reakcje dziewczyn podczas uroczych scen. :)

Raczej tylko do CC będę już chodził, mimo iż znacznie dalej i trzeba dojeżdżać. Miałem nawet do IMAX-a pójść, ale tylko 3D tam grają.
W ogóle to jak wypada oglądanie filmów 3D nosząc okulary korekcyjne? Zakładamy jedne na drugie? Ma to sens?

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #18543 dnia: Maj 06, 2017, 21:51:29 »
W ogóle to jak wypada oglądanie filmów 3D nosząc okulary korekcyjne? Zakładamy jedne na drugie? Ma to sens?
Wszystko zależy jakie oprawki. Jak miałem wąskie okulary to okulary 3D nakładały się idealnie, ale odkąd mam większe to już jest pizda z dziobem bo są one wielkości prawie tych 3D. :/
Co prawda w końcu je ustawię w miarę wygodnej pozycji no ale nie jest to idealne jak wcześniej.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #18544 dnia: Maj 06, 2017, 22:23:56 »
CC się wycwaniło i podnisło opłatę za kartę Unlimited o 3 zł (w wersji z Warszawą). Ciekawe dlaczego - poza chęcią zarobienia. Nie wiem ile jest użytkowników, na pewno jest to jakaś kasa. Może im się coś nie zgadzało, widzą że ludzie chodzą na 80 filmów rocznie (czytam takie komentarze) i postanowili podnieść.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #18545 dnia: Maj 07, 2017, 06:30:00 »
A ile to procent i jaka inflacja byla od wprowadzenia poprzedniej ceny? Bo moze zwykle drozenie rzeczy to jest po prostu.

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
« Odpowiedź #18546 dnia: Maj 07, 2017, 09:48:30 »
Warszawa nikogo, ale ogólnie to i tak jest chyba świetna oferta, jak ktoś chodzi na wszystkie nowości (choć widzę doliczają dodatkowe opłaty za 3D i IMAX, od 2 do 5 zł za bilet). Bez porównania wolałbym zapłacić za coś takiego, niż za telewizję czy inne VOD-y, ale mnie aż tak często nie chce się chodzić. Musiałbym iść na minimum trzy filmy miesięcznie, żeby wyszło taniej niż przez MyBenefit (gdzie bilet 2D kosztuje 19 zł jak się nie ma punktów).

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #18547 dnia: Maj 07, 2017, 22:15:19 »
Stażnicy Galaktyki Dos - całkiem wspaniałe, dobre śmieszki, dobre momenty poważne, końcówka wzruszająca. Świetnie się oglądało, na mnie Groot aż takiego wrażenia super nie zrobił, ale reszta - miód!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18548 dnia: Maj 08, 2017, 09:33:38 »
Warszawa nikogo, ale ogólnie to i tak jest chyba świetna oferta, jak ktoś chodzi na wszystkie nowości (choć widzę doliczają dodatkowe opłaty za 3D i IMAX, od 2 do 5 zł za bilet). Bez porównania wolałbym zapłacić za coś takiego, niż za telewizję czy inne VOD-y, ale mnie aż tak często nie chce się chodzić. Musiałbym iść na minimum trzy filmy miesięcznie, żeby wyszło taniej niż przez MyBenefit (gdzie bilet 2D kosztuje 19 zł jak się nie ma punktów).

Mija mi rok, od kiedy mam unlimited i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie póki co powrotu do plebsowego trybu. No ale ja mógłbym mieszkać w kinie.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #18549 dnia: Maj 08, 2017, 10:41:38 »
La La Land - wszyscy chyba zdaja sobie sprawe, ze... zlote czasy musicaly minely bezpowrotnie ;) I tak sobie na pocz. tlumaczylem ten zalew oskarow dla tego filmu. No w sumie wszyscy zdaja oprocz Bollywoodu, bo tam renesans trwa w najlepsze.
Juz dawno sie tak dobrze nie bawilem na zadnym filmie; co po chwile na twarzy pojawial sie banan. Na ogromny plus na pewno muzyka w moich klimatach, ale rownie dobre wrazenie robily sceny "tanczaco-spiewane", ktore wygladaly jak nakrecone w jednym ujeciu. Nie wiem czy rzeczywiscie tak bylo, czy aby scena byla na zielonym tle a scenografie dodano potem, w kazdym badz razie tyle sie tam dzialo, ze wygladalo to niesamowicie. Do tego swietne kolory, czesto-gesto klimatyczne neony podkreslajace charakter jakiejs sceny, zabawne dialogi/ sytuacje. Nastawilem sie na kalke starych, hollywodzkich produkcji a dostalem musical skrojony tak zgrabnie, ze nawet nie czuc, ze oglada sie ten IMO, ciezki do zrealizowania obecnie, gatunek. To nie jest tylko swietny musical, to swietny film. Tak po prostu :D
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #18550 dnia: Maj 08, 2017, 12:34:13 »
Ale nadal jest kalką produkcji hollywoodzkich i europejskich ;-) Co nie czyni z niego złego filmu, ja większości tych rzeczy nie dostrzegłem, bo nie znam i nie lubię starych musicali (nowych w większości też nie). Z resztą mogę się zgodzić, przednia zabawa.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #18551 dnia: Maj 08, 2017, 13:46:34 »
Efekt majówki:

Hidden Figures

Nie jest to poziom Służących (wiadomo, bo nie ma Chastain) i momentami brak trochę emocji i napięcia, ale ogólnie ogląda się bardzo dobrze. Historia ciekawa i bez zbędnych łzawych momentów albo patosu. Nędze tamtych czasów pokazuje nienachalnie i niejako w tle. Costnera zawsze chętnie i mam nadzieję, że będzie z nim więcej filmów i na dobre wróci na ekrany. Podobało mi się, warto popatrzeć.

Paterson

Zzzz. I jeszcze zzzz. Wiersz. Zzzzz. #mujborze jakie to nudne. Ma momenty i niektóre celne obserwacje, fajnie popatrzeć na tło i niektóre miejsca. Ale całość ma takie tempo, że ku*wicy można dostać momentami. Odradzam raczej - takie snuje są ok, jak są choć dialogi wybitne, a tutaj nawet tego za wiele nie ma.

I bonus z Dziedzicem (i oceniane jako filmy dla dzieci 6+)

How to train your dragon 1 & 2

Zaskakująco dobre i to obie części. Nieco inne i pierwsza mi się chyba bardziej podobała, ale historie są ciekawe, mają dobre tempo i ciekawych bohaterów. Do tego duży plus za pokazywanie ?kalekich? ludzi i tego, że mimo tego mogą być bohaterami. Smoki super, widoki i klimat też. W dwójce troszkę niektóre momenty mocniejsze, ale na szczęście w normie. Za to w obu filmach (nie wiem, czy to wina tłumaczenia) są zupełnie niepotrzebne podteksty i sypanie jakimiś dennymi żartami, czy gadkami na poziomie gimbusów. Nie nauczą się debile no. Ale mimo tego obejrzeć warto.

Brave

Spodziwałem się zupełnie czegoś innego. Bohaterka ok, klimat celtycko-szkocki też. Ale sama historyjka cieniutka i niezbyt porywająca. Dobrze, że nie było za wiele wyzwisk i innych głupot i standardowej rozprawy z kimś złym i brzydkim, ale całość raczej mnie nudziła. Ale Dziedzic zadowolony, więc można obejrzeć. Oskar dla tego filmu to jakaś prowokacja.

Home

#mujborze. Scenarzyści i twórcy tego czegoś powinni dostać 10 lat łagru. Durne gunwo. Bohater gadający jak troglodyta (przestaje być zabawne po 5 minutach). Denna historia. Muzyka jak z klubu i śpiwy Rihanny. Klimat ADHD. Jakieś wyzwiska. Tragedia. Oczywiście już się nie dało wyłączyć w trakcie, bo kosmita i dzieciak chciał historie do końca obejrzeć, ale film tragicznie wręcz denny. Bardzo odradzam. Dno, dno, dno! Po takim syfie nic dziwnego, że amerykańskie dzieci mają mózgi zryte.

Tales of the Night (czyli Les Contes de la nuit)

Na poranku w kinie - francuska animacja. Odświeżająca zarówno przez styl graficzny, jak i tematykę. 6 krótkich nowel, z różnych stron świata, w różnym klimacie i barwach. Ciekawe i zdecydowanie warte zobaczenia. Bardzo polecam - oryginalne i mądre historie. Dla dzieciaka super, ale i dorosły z ciekawością popatrzy. Styl idealny na indie grę :).

https://www.youtube.com/watch?v=ZoZGOtCzGLc
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18552 dnia: Maj 08, 2017, 14:07:22 »
Moj borze sosnowy, jak on bardzo nie umie w Jarmuscha. No ale fakt, to nie jest kino dla koneserów Pacific Rim.

pozdr
psn - Skrubolski

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #18553 dnia: Maj 08, 2017, 14:11:07 »
Paterson świetny film. Bardzo podobało mi się jak Jarmush ukazał, że nawet codzienne, małe rzeczy potrafią sprawić tak wiele radości. I ludzie bardzo często o tym zapominają.

I też lubię Pacific Rim. ;D

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18554 dnia: Maj 08, 2017, 14:12:49 »
Nie psuj mi mojego idealnego wszechswiata.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #18555 dnia: Maj 08, 2017, 14:25:43 »
Moj borze sosnowy, jak on bardzo nie umie w Jarmuscha. No ale fakt, to nie jest kino dla koneserów Pacific Rim.

pozdr
Idź pan z taką filozofią.
Na nazwisku jedzie - zresztą jak i Lynch.

A to nie jest film o radości życia. Bohater to jakiś tłuk, Asperger, a związek to koszmar. Gdyby nie piwo to by się pewnie powiesił!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #18556 dnia: Maj 08, 2017, 14:33:16 »
Spartakus (1960)

Tak sobie siedzę w któreś niedzielne popołudnie, pstrykam po kanałach TV w poszukiwaniu czegoś na poobiednią sjestę i myślę "bym sobie takiego Spartakusa obejrzał". Przełączam na TVP Kultura... a tam zaczął się Spartakus dopiero co :)
Rewelacyjny film: świetne dialogi, fajne sceny walki i batalistyczne też, trochę politykowania i bufonady uprzywilejowanych.
10/10
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #18557 dnia: Maj 08, 2017, 14:34:01 »
Ale niesamowity przypadek!

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #18558 dnia: Maj 08, 2017, 14:35:51 »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18559 dnia: Maj 08, 2017, 14:40:53 »

pozdr
Idź pan z taką filozofią.
Na nazwisku jedzie - zresztą jak i Lynch.

A to nie jest film o radości życia. Bohater to jakiś tłuk, Asperger, a związek to koszmar. Gdyby nie piwo to by się pewnie powiesił!

Oczywiscie, że jest. Radosci z prawdziwego życia, a nie jego wyidealizowanego obrazu, jaki serwuje niemal każdy inny film. No ale Jarmuscha zwyczajnie trzeba lubić. Ja popadam w natychmiastowy relaks przy oglądaniu jego filmów. One mogłyby trwać równie dobrze po 4 godziny i by mi to nie przeszkadzało. Driver jest rewelacyjny w głównej roli, zresztą tam jest sporo perełek, szczególnie w barze. No ale, tak jak mówię - Jarmuscha albo się kocha, albo nie. W tym drugim przypadku należy zawsze omijać, bo wiadomo, że film będzie "nudny i o niczym". No i ok.

Jeszcze co do "jechania na nazwisku". No to jest niezły lol, bo Paterson to jest 200% Jarmuscha. Jeszcze jakby co roku wypluwał filmy jak Allen, to jeszcze od biedy można by powiedzieć, że "jedzie na nazwisku". Nie, na filmy Jarmuscha się czeka. Od Broken Flowers, czyli od 2005 roku nakręcił 4 filmy fabularne,
A Lynch? Jeszcze lepiej, facet nie nakręcił ŻADNEGO filmu od Inland Empire, czyli od 2006 roku! Mało tego, powiedział ostatnio, że w ogóle już żadnego filmu nigdy nie nakręci. Gdzie tu jest więc to "jechanie na nazwisku". Oczekiwane od cwierć wieku ożywienie Twin Peaks to jest "jechanie na nazwisku"?

pozdr
psn - Skrubolski