Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 1516952 razy)

Offline cezar

• Mieszkaniec tego forum
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #21280 dnia: Październik 05, 2018, 14:33:18 »
Kompletnie nie kumam "Coś za mną chodzi" :(

Ależ to dziwne było...

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21281 dnia: Październik 05, 2018, 14:35:11 »
Ależ to dziwne było...
Ależ fajne to było.
Gregys out.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21282 dnia: Październik 05, 2018, 14:40:38 »
Jak dla mnie nie było straszne ani na jotę. Nie celowało też w komediowe tony, łacząc horror z jakimś rodzajem groteski. Film był b. dobrze odebrany, stąd moje rozczarowanie

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #21283 dnia: Październik 05, 2018, 14:46:47 »
Warto powiedzieć, że to jest drugi film reżysera "Coś za mną chodzi" i z tego powodu miałem duże oczekiwania.

No trzeci, było jeszcze "Legendarne amerykańskie pidżama party" - ale nie widziałem. Natomiast "Coś za mną chodzi" to dla mnie jeden z najlepszych, jak nie najlepszy horror ostatnich lat. I w "Silver Lake" momentami czuć ten styl, ale ogólnie to bardzo różne filmy. Chociaż jak ktoś uważa, że "Coś za mną chodzi" to dziwny film, to niech w ogóle nie myśli o oglądaniu "Silver Lake".

A do Lebowskiego to nie ma startu nic, jeden z moich ulubionych filmów ;)

Oczywiście, że nie. Ale od biedy można gdzieś tam linknąć na niektórych płaszczyznach samą postać Garfielda i Dude'a.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline brazil-gornik

• Junior
  • *
« Odpowiedź #21284 dnia: Październik 05, 2018, 15:15:15 »
Ja też polecam "Tajemnice Silver Lake", ale tylko dla osób, które lubią pozornie bezsensu historie w mocno surrealistycznej oprawie. Poza tym, trzeba się interesować przynajmniej kinem, żeby wyłapać te wszystkie nawiązania. Jest tu trochę Lyncha, jest kryminał noir, tyle że zamiast zmęczonego życiem detektywa jest niechlujny hipster i obibok. Są teorie spiskowe, gdzie rozwiązaniem może być zwykła mapa dołączona do płatków śniadaniowych. Mi się podobało bardzo, mojej połówce kompletnie nie siadło. Jedynie co to mógł być trochę krótszy o te 30 minut, bo to co miał przekazać to przekazał, a tak to trochę zaczął nużyć.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21285 dnia: Październik 05, 2018, 15:25:11 »
Hipsterem to bym go nie nazwał, jest czymś dokładnie przeciwnym - normalsem, osobą idealnie zwyczajną czy nawet nijaką. Natomiast co do samej fabuły, to faktycznie siada po genialnej, kulminacyjnej scenie, o której wspomniałem wcześniej.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline brazil-gornik

• Junior
  • *
« Odpowiedź #21286 dnia: Październik 05, 2018, 15:37:20 »
No może hipsterem jako takim nie jest, ale obraca się w środowisku hipsterów co poniekąd czyni go hipsterem  ;D

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21287 dnia: Październik 05, 2018, 23:58:18 »
Sklep dla Samobójców

Ale to kapitalne jest !!!!
Mamy sobie animacje która stylistyką przypomina Tima Burtona. Ma troche z niego, ale nie ma ksero, jest też włsny styl.
Mamy tytułowy Sklep- prowadzony przez pewna rodzinke, sklep z truciznami, sznurami do wieszania sie i tym podobnymi rzeczami.  :)

Oprocz stylistyki kapitalny jest polski dubbing. Sporo sie tu śpiewa, a polskie wykonanie mega wpadło mi w ucho.

Polecam np na Haloween :)

Offline Danio

• Badass
« Odpowiedź #21288 dnia: Październik 07, 2018, 13:11:55 »
Obejrzałem The Last Jedi - jak dobrze, że na ten syf się nie wybrałem do kina. Tylko wizualnie film daje radę, historia nie trzyma się kupy i przekreśla to za co lubiliśmy starą trylogię. Wątpię by Disney zdołało to jakoś jeszcze uratować. 2/10

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #21289 dnia: Październik 08, 2018, 17:20:47 »
Kler - film na pewno dobry, nie wybitny, niczym mnie nie zachwycił ani nie powalił. Nie jestem wojującym antyklerykałem, ale na pewno wiele spraw związanych z Kościołem porusza i powinno się zmienić. W związku z tym do seansu podchodziłem raczej na chłodno, jednak nie mogę się pozbyć wrażenia, że Smarzowski to jednak koniunkturalista, którego głównym celem nie jest zarobienie pieniędzy, ale być może ma się za jedynego takiego twórcę, który podejmie się podobnych tematów. A, że przy okazji film pobije rekordy oglądalności i zarobi dużo pieniędzy to oczywiście świetnie. Oczywiście pojawiają się porównania do Vegi na wielu polach, że to "Vega dla intelektualistów", że "prześcigają się w szokowaniu widzów i kontrowersyjnych tematach". Wbrew pozorom to Vega chyba tylko w Botoksie próbował pokazać "prawdziwą twarz" pewnej branży, tj lekarzy i przemysłu farmaceutycznego, robiąc to w mało wybredny, okropny, może nawet właśnie szokujący sposób. Natomiast pozostałe jego filmy to po prostu kino gatunkowe. Stary, pierwszy Pitbull jeszcze mógłby aspirować do komentarza o kondycji i sytuacji policji, warunkach pracy, dalej to już raczej nic wyjątkowego. Natomiast Smarzowski w Drogówce dość mocno wali w mundurowych, potem był Wołyń. Każdy jego film to pokazywanie przywar naszych rodaków na różnych polach. Nie dziwię się złośliwym komentarzom, które mówią, że powinien się brać teraz za kolejne grupy, a dotychczas tak żartowano z Vegi, że teraz zrobi film akcji o listonoszach i kimkolwiek. A to sam Smarzowski przytaczał anegdotę jak kasjerka w banku mu powiedziała, że to o tej branży mógłby zrobić niezły film. Nie wątpię.

Trzeba powiedzieć za wieloma osobami, że zwiastun prezentuje raczej coś innego, zapowiada typową "smarzowszczyznę", a więc dużo chlania i przeklinania, the best of. Początek filmu trochę taki jest i wystarczy tego, na szczęście nie jest to "Drogówka o księżach" - który to film akurat bardzo lubię, ale dobrze że nie poszedł w taką stronę. Tutaj bym widział kolejne porównanie do Vegety, który robi trailery pełne "najlepszych" tekstów, dość niestrawne, z tą różnicą, że filmy zazwyczaj są właśnie takie, a w przypadku Kleru jest to dość mylące.

Bardziej się rozpisałem na temat kontekstu niż samego filmu, ale tu nie będę się rozwodził. Myślę, że trzeba zobaczyć. Zagrany bardzo dobrze, myślę że przede wszystkim Braciak zrobił na mnie wrażenie, Gajos jest taki na skraju karykatury, ale pięknie przeklina, Jakubik jest w sumie zawsze podobny, tragiczny, a Więckiewicz tutaj jest najzwyklejszy.

Pisałem w innym temacie, że dwa wątki wydają mi się mało prawdopodobne, jako że film w pewnym sensie opiera się na prawdziwych postaciach, cytatach i wydarzeniach, ale oczywiście nie tak, jak np serial Pitbull, który robił to bardzo mocno. W związku z tym

(kliknij)

Climax - nowy film Gaspara Noe i to niektórym powinno wystarczyć, aby pobiec do kina albo trzymać się jak najdalej. Ja widziałem wszystkie jego filmy poza pierwszym i tak naprawdę żaden nie jest takim tytułem, do którego chciałbym szczególnie wracać, bo jest to kino wyczerpujące i przytłaczające. Ma swoje momenty, potrafi wciągnąć, najwięcej "Wkraczając w pustkę", ale ten film też najbardziej odpływa i trwa zdecydowanie za długo. Tym razem jednak mamy taką pigułkę z tego twórcy, ograniczył się do 90 minut, praktycznie jednego budynku, film był nakręcony w dwa tygodnie, a cały proces pisania, kręcenia i montażu trwał podobno zaledwie 4 miesiące. Prawie jak Vega, tylko on robi kino akcji ;)

Mamy tutaj grupę tancerzy, którzy z tego co mi wiadomo są nimi naprawdę, do tego Sofię Boutellę. Wszyscy spotkali się w pewnej sali, aby poćwiczyć układ, a potem imprezować. Okazuję, że w sangrii jest LSD i zaczyna się fatalny trip. W zasadzie tyle o fabule. Czytałem, że scenariusz ma 5 stron, a więc nie dziwię się, że to wszystko tak szybko poszło. Założyłbym się też, że nie ma w nim za wielu albo żadnych dialogów, bo podobno większość filmu była impowizowana, zarówno jeśli chodzi o taniec i ekspresję postaci podczas ich odjazdów, jak i rozmowy - z tym drugim bywa różnie, niektóre są tak żenujące, że można odpaść. Jak to u Noe, musi być sex and drugs. Kamera pływa nie gorzej albo i bardziej niż u Lubezkiego, są neony, kolorki, elektroniczna muzyka z lat 90, bo wtedy rzekomo toczy się akcja, choć to bez znaczenia. Ścieżka dźwiękowa na pewno na plus, jeśli ktoś lubi takie klimaty.

To jest film, którego nie można zaspoilować, ale też może nie trzeba dużo pisać, lepiej go przeżyć, jak twierdzi wiele osób zachwyconych tym dziełem. Podobno jest to doświadczenie, z którego można wyjść na miękkich nogach. Niestety do mnie nie przemówiło, może mi się przejadła stylistyka tego reżysera, a może nie samą formą człowiek żyje, skoro film jest praktycznie o niczym. Paradoksalne, że wielu widzów i krytyków uważa, że to jego najlepszy film, on sam się dziwił i ironizował na ten temat. Może przez to, że jest krótki i całkiem strawny. Jak dla mnie to takie mega spoko, 6/10. Wkraczając w pustkę trwało ze 160 minut i działy się tam takie rzeczy, że mózg staje, a jednak dałem mu 7/10, bo było tam więcej scen i obrazów, które zapadają w pamięć, to było faktycznie doświadczenie i odjazd.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21290 dnia: Październik 08, 2018, 19:56:50 »
teraz zrobi film akcji o listonoszach i kimkolwiek.

Nie zrobi. Ale i tak będzie ryk, że się powtarza.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #21291 dnia: Październik 08, 2018, 20:06:29 »
W jakimś wywiadzie wspominał "o szkole".

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21292 dnia: Październik 08, 2018, 21:05:49 »
Nope, też nie o szkole. I nie o Polsce przedchrześcijańskiej (to jest jeszcze kolejny projekt i raczej w innej formie niż film).

pozdr
psn - Skrubolski

Offline focka01

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #21293 dnia: Październik 12, 2018, 11:12:48 »
Venom

Minusy:
- historia do dupy nie trzyma się kupy
- główny vilain jest tragicznie mdły
- quipy jeszcze gorsze niż u marvela
- niestety Tom zagrał słabo
- scena pościgu żałosna
- ostatnia "walka" była ale gówno było widać, pocięta jak tylko się da
- zero jakiejkolwiek chemii między kimkolwiek
- dialogi pisane na kolanie
- nuuuuuudy

Plusy:
- wygląd i głos venoma
- momentami Tom
- ostatnia walka na szczęście nie trwała za długo

Ogólnie film zrobiony na odpierdol, nie warto.

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21294 dnia: Październik 12, 2018, 11:32:17 »
Czym są quipy?
Gregys out.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #21295 dnia: Październik 12, 2018, 20:22:39 »
Nie wiem.
Mi tam Venom wszedl tak samo jak innym z ktorymi bylem w kinie.

Glowny zloczynca moze rzeczywiscie taki mdly, scena poscigu moze nie byla idealna. Ale ogolnie spoko, dobry film zeby opierdolic popcorn sie wylaczyc na 2h i dobrze spedzic czas.
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #21296 dnia: Październik 12, 2018, 21:01:46 »
Czym są quipy?
żarciki, cięte riposty.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #21297 dnia: Październik 13, 2018, 11:03:34 »
Nie można napisać humor po prostu? Tylko jakieś słówko z dupy. Jak to się w ogóle wymawia? Skąd to się wzięło? Po co to komu? Na co?

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #21298 dnia: Październik 13, 2018, 11:08:09 »
Imperialistyczna propaganda!

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #21299 dnia: Październik 13, 2018, 11:09:09 »
Nie można napisać humor po prostu? Tylko jakieś słówko z dupy. Jak to się w ogóle wymawia? Skąd to się wzięło? Po co to komu? Na co?
to to pokolenie hipsterow co koniecznie musi byc odmienne i chce sie wyroznic z tlumu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #21300 dnia: Październik 13, 2018, 11:16:59 »
Ja nie know.

Online ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #21301 dnia: Październik 13, 2018, 11:42:29 »
Po prostu nie mogl sobie pomoc.

Offline focka01

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #21302 dnia: Październik 13, 2018, 12:26:52 »
Mogłem napisać chujowy humor w sumie, a ten kłip to chyba marvel zapoczątkował wraz z wciskaniem coraz większej ilości "żartów" do swoich filmów.

https://www.visu.info/marvel-cinematic-universe-joke-count

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #21303 dnia: Październik 13, 2018, 13:05:32 »
Po prostu nie mogl sobie pomoc.
Ja widzę co ty zrobiłeś tam.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #21304 dnia: Październik 13, 2018, 14:32:44 »
Dobry tytuł do zabawnego programu o muzyce i żarciu azjatyckim.

"Quip, rock, pho"

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21305 dnia: Październik 13, 2018, 16:15:43 »
żarciki, cięte riposty.
Bardzo dziękuję.
Gregys out.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #21306 dnia: Październik 15, 2018, 00:13:32 »
Into the Wild
Juz dawno mialem na liscie, glownie przez soundtrack nagrany przez Eddiego. Fakt, ze film rezyserowal Sean Penn byl dla mnie objawieniem dopiero po seansie.
Ciekawa historia osoby, ktora latwo zaszufladkowac jako romantyka z idealami lub osobe z brakiem elementalnego instynktu zachowawczego z patologicznej rodziny. Fajne kino inspirujace do rozmow.
Polecam.

Passangers
Sci-fi wiec wypada ogladnac... zaluje. Nic w tym filmie nie gra, stracony czas.
Odradzam nawet do kotleta.

Siedem
Przypomninie po latach, nadal dobrze sie oglada. Troche szkoda, ze dawno nie bylo dobrego kryminalu trzymajacego w napieciu pomimo `wolnego tempa`.
Naturalnie polecam.

Wszystko na lokalnym Netflixie.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #21307 dnia: Październik 15, 2018, 01:19:03 »
Into the wild mi osobiście sie super podobało.

Film zupełnie inny niż ogląda się, przynajmniej ja, na co dzień. Nie tam jakaś zwykła opowiedziana historia, o której się zapomina przy napisach końcowych. Coś co wywołuje jakieś refleksje, a nie tylko rozrywkę :)

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #21308 dnia: Październik 15, 2018, 08:34:13 »
Prawda a do tego soundtrack swietny, podwojnie dobrze sie sluchalo na wycieczce objazdowej na Alasce.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21309 dnia: Październik 15, 2018, 10:03:29 »
Troche szkoda, ze dawno nie bylo dobrego kryminalu trzymajacego w napieciu pomimo `wolnego tempa`.

Może to nie jest do końca kryminał, jakiego szukasz, ale Źle się dzieje w El Royale na pewno spełnia warunek filmu trzymającego w napięciu pomimo wolnego tempa. Początek lat 70., kilka osób w tajemniczym hotelu na granicy Kalifornii i Nevady. Dosłownie na granicy - przebiega przez środek hotelu. Film powinien się spodobać miłośnikom Tarantino, "pulpy" oraz kina noir. Początkowo przypomina sztukę teatralną, ale w pewnym momencie, zamienia się w klasyczny film z kilkoma fajnymi zabiegami w stylu wspomnianego reżysera (różne punkty widzenia tej samej sceny, lekkie zamieszanie chronologii). Jest bardzo ładny wizualnie oraz wypełniony świetną muzyką z epoki. Głównym punktem są tu jednak postacie, oraz tajemnice jakie skrywają, chociaż ważny jest też sam hotel. El Royale mogłoby być nieco krótsze (144 minuty!), szczególnie pod koniec, ale ogólnie bawiłem się całkiem nieźle, polecam.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #21310 dnia: Październik 15, 2018, 10:16:46 »
Byłem na tym w kinie w pt i podpisuję się pod postem Screwballa.

Film faktycznie Tarantinowski w sposobie prowadzenia opowieści, ale pozbawiony charakterystycznego dla Tarantino poczucia humoru i błyskotliwości dialogów. Nie mniej jednak bawiłem się bardzo dobrze, no i dużo robi muzyka i ogólne udźwiękowienie filmu.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21311 dnia: Październik 15, 2018, 10:31:29 »
pozbawiony charakterystycznego dla Tarantino poczucia humoru i błyskotliwości dialogów.

Prawda. Ale ogląda się i tak fajnie. W sumie teraz jeszcze bardziej jestem ciekawy nowego filmu Tarantino, bo to będzie miało podobny klimat - te same czasy, nawiązania do Mansona.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #21312 dnia: Październik 15, 2018, 11:14:18 »
Oglądałem pół zwiastunu. Wystarczy, bo jeszcze pokażą za dużo :)
Dzieki panowie, nie omieszkam oglądnąć.

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21313 dnia: Październik 15, 2018, 11:57:10 »
Yep - nie oglądać zwiastuna, zdecydowanie za dużo pokazuje.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #21314 dnia: Październik 16, 2018, 00:05:20 »
Troche szkoda, ze dawno nie bylo dobrego kryminalu trzymajacego w napieciu pomimo `wolnego tempa`.

Może to nie jest do końca kryminał, jakiego szukasz, ale Źle się dzieje w El Royale na pewno spełnia warunek filmu trzymającego w napięciu pomimo wolnego tempa. Początek lat 70., kilka osób w tajemniczym hotelu na granicy Kalifornii i Nevady. Dosłownie na granicy - przebiega przez środek hotelu. Film powinien się spodobać miłośnikom Tarantino, "pulpy" oraz kina noir. Początkowo przypomina sztukę teatralną, ale w pewnym momencie, zamienia się w klasyczny film z kilkoma fajnymi zabiegami w stylu wspomnianego reżysera (różne punkty widzenia tej samej sceny, lekkie zamieszanie chronologii). Jest bardzo ładny wizualnie oraz wypełniony świetną muzyką z epoki. Głównym punktem są tu jednak postacie, oraz tajemnice jakie skrywają, chociaż ważny jest też sam hotel. El Royale mogłoby być nieco krótsze (144 minuty!), szczególnie pod koniec, ale ogólnie bawiłem się całkiem nieźle, polecam.

pozdr

Zdecydowanie polecam, mialem akurat wolna chwile wiec wyskoczylem juz dzisiaj do kina.
Dlugosc mi osobiscie nie przeszkadzala, choc moze dwie sceny zapadly mi w pamiec jako te 'odstajace' troche od bardzo dobrze zagranej reszty.

Podziekowal Panowie (+ Alexej) za polecanke. Dodam nawet, ze ostatnio bylem raczej rozczarowany Tarantino (rowniez dialogami) w tym filmie wszystko mi pasowalo w tej kwestii.
Cheers! bo pewnie bym ominal z braku czasu na sledzenie nowosci.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #21315 dnia: Październik 16, 2018, 10:35:34 »
wczoraj na WFF widziałam argentyński film o tytule Moje Arcydzieło (Mi obra maestra). nie potrafię recenzować więc nie będę zbytnio rozpisywał się ale obraz ten zrobił na mnie ogromne wrażenie. ostatni raz bawiłem się na takim poziomie w kinie przy Wielkim Pięknie. tutaj też zdjęcia przepięknej Argentyny plus fantastyczny duet bohaterów okraszony cudowną sztuką malarską zrobił na mnie duże wrażenie. dodatkowo ścieżka dźwiękowa w stylu elektroniczno-ambientowym chodzi mi ciągle po głowie. nie uznałbym tego filmu za jakieś arcydzieło ale dawno mi tak szybko nie  uciekł czas.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #21316 dnia: Październik 16, 2018, 10:38:21 »
Multikino 1 o 21:00? Też byłem i też mi się bardzo podobał. Świetny aktorsko i scenariuszowo.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #21317 dnia: Październik 16, 2018, 10:43:49 »
dokładnie tak :) dałem 5 a moja żona 2 (ale na projekcji strasznie bolała ją głowa i może (a nawet na pewno) to miało wpływ na odbiór).

w ogóle jak o nim myślę, to stwierdzam, że jest to strasznie przewidywalny film! a ja na projekcji nie wpadłem na żaden twist. w ogóle na nim wyłączyłem totalnie myślenie i chłonąłem historię jaką przedstawiał Nam reżyser.
(kliknij)
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2018, 10:53:48 wysłana przez SinfulScholar »

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21318 dnia: Październik 16, 2018, 10:52:49 »
Może warto powstrzymać się od szczegółów?
Gregys out.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #21319 dnia: Październik 16, 2018, 10:54:10 »
naprawione :)