Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 1502738 razy)

Offline Rip van Winkle

• Mieszkaniec tego forum
  • all work and no play make rip a dull boy
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #21040 dnia: Czerwiec 06, 2018, 15:41:59 »
Bardzo fajny film. Niby śmieszny, ale tak naprawdę w chuj przerażający.

pozdr

W czasie seansu miałem taką refleksję, że to jest momentami jak "Miś", tylko, że w "Misiu" nikt nikogo nie stawiał pod murem i nie strzelał w głowę.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #21041 dnia: Czerwiec 06, 2018, 15:47:45 »
A jeżeli chodzi o tematykę Stalina i okolic, to polecam "Dwór czerwonego cara" (klasyk) i "Zespół Stalina" (Czarne wydało w ubiegłym roku), fascynujące książki.

Którą byś bardziej polecił? Moja wiedza na temat tego chuja jest raczej pobieżna, licealna.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Rip van Winkle

• Mieszkaniec tego forum
  • all work and no play make rip a dull boy
« Odpowiedź #21042 dnia: Czerwiec 06, 2018, 15:53:37 »
A jeżeli chodzi o tematykę Stalina i okolic, to polecam "Dwór czerwonego cara" (klasyk) i "Zespół Stalina" (Czarne wydało w ubiegłym roku), fascynujące książki.

Którą byś bardziej polecił? Moja wiedza na temat tego chuja jest raczej pobieżna, licealna.

pozdr
Klasyka: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59428/stalin-dwor-czerwonego-cara

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #21043 dnia: Czerwiec 06, 2018, 16:00:03 »
Ten film to pyszna rozrywka, jeśli tak można powiedzieć o filmie o Stalinie Jednak jeszcze bardziej podobał mi się jego poprzedni film, tym razem o współcznej polityce i relacjach USA-UK, "In the loop". To jest po prostu niesamowita skrabrnica przepięknych wulgaryzmów i obraźliwych określeń. Nawet na YT są filmiki z cyklu "najlepsze sceny".

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21044 dnia: Czerwiec 06, 2018, 16:59:09 »
Jest na Nflix film Ibiza. Jeżeli chcecie zobaczyć jak zarżnąć komedię w wakacyjnym klimacie, to zapraszam. Obejrzeliśmy, bo to ta sama aktorka, która grała w Love. No i już wiem, że żadna z niej aktorka - ona po prostu taka jest. Jest kilka zabawnych scen, ale w przeważającej części słychać tylko wku*wiające darcie mordy Amerykanek. Najlepsze sceny dzieją się w klubach, bo przynajmniej muza napiera. Nie polecam.

Nie/Tak/Obowiązkowo
Gregys out.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #21045 dnia: Czerwiec 06, 2018, 17:07:01 »
The Greatest Showman (Krol Rozrywki)

Ciekawa, dobrze poprowadzona historia, naprawde swietna choreografia, ale jak na musical zdecydowanie za duzo piosenek (tak, wiem, musical). Moze by ilosc piosenek mi tak bardzo nie przeszkadzala, gdyby nie to, ze kazdy jeden glos spiewany w tym filmie ma tak ciezki autotuning, ze chcialo mi sie za kazdym razem wylaczyc ten film :/ I jeszcze ten dubbingowany glos Sama Humphreya (Tomcio Paluch) :/ Uwielbiam dobre musicale (Sweeney Todd, La La Land, Deszczowa Piosenka, czy My Fair Lady), ale tutaj ten autotuning po prostu zabija cala zabawe z tego gatunku filmowego...

3/5 - Można, ale nastawiając się, że śpiewanie będzie bolalo w uszy i to mocno :/

Solo

Wbrew recenzjom i wynikom kasowym to udal im sie naprawde fajny film przygodowy. Osobiscie podobal mi sie bardziej niz Pierwszy Rogal, bo tam jednak bylo zbyt mroczno i dramatycznie.

5/5 - Koniecznie, szczegolnie dla fanow SW

Deadpool 2

Jeszcze lepszy niz pierwsza czesc, wiecej Deadpoola w Deadpoolu, a ilosc intertekstualnych rzeczy siega zenitu :D

5/5

Infinity War

Nie pamietam czy ocenialem, wiec kolejna piateczka - "must see", szczegolnie, ze Marvel w przeciwienstwie do DC "sie nie pierdoli" :D

5/5
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2018, 17:10:13 wysłana przez Jay »

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #21046 dnia: Czerwiec 06, 2018, 17:12:01 »
Wyskoczylem na Solo wczoraj. Ostatnio mam bardzo klimat na lotrzykowskie opowiesci, wiec siadlo mi bardzo fajnie. Heheszki dosc zgrane, ale w dobrym nastroju i tak bawia (swiezy byl dla mnie patent z granatem). Zawadiacki bohater, kobiety to tez ludzie, barwne postacie, napad na pociag - zdecydowanie bylo tu wiele z tego, czego oczekiwalbym od przygodowej opowiesci o zyciu poza prawem. Moim zdaniem warto obejrzec.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #21047 dnia: Czerwiec 07, 2018, 07:48:05 »
Ano, Solo jest dobry jako film przygodowy. Oglądało mi się go fajnie, ale bez specjalnych emocji. Raziło mnie trochę to, że w pewnych momentach Hanowi za łatwo przychodziło uzyskanie czyjegoś poparcia, tak jakby scenarzystom nie chciało się rozpisywać na temat konfliktu i woleli dążyć do szybkiego pchnięcia akcji do przodu.  Clarke jak zwykle ma rolę i manierę, że nic tylko z plaskacza zdrowo zajebać w tę buźkę i wysłać do kuchni. Na minus liczę w to, że ten film wpisuje się w mieszanie w linii czasu GW - cholera wie ile lat przed "Nową nadzieją" to ma miejsce, chyba z wieku Hana trzeba by szacować albo coś.
(kliknij)

Generalnie: jest OK, brak Wow.

PS Najbardziej śmieszyło mnie:
(kliknij)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2018, 08:00:52 wysłana przez TurboGad »

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21048 dnia: Czerwiec 09, 2018, 12:23:11 »
Zimna wojna - piękny film, świetne ujęcia, super gra aktorska, ciekawy muzycznie i... (zabijcie mnie, ale tak to odebrałem), wyprany z uczuć. Zupełny brak chemii pomiędzy głównymi bohaterami, ale chyba tak miało być, bo ich historia jest tylko pretekstem do opowiedzenia czegoś innego.
Nie/Tak/Obowiązkowo
Gregys out.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #21049 dnia: Czerwiec 09, 2018, 13:55:15 »
Muszę powiedzieć, że mam podobne odczucia. Nie zaangażował mnie emocjonalnie ten film, nie tak mocno, jak się spodziewałem po recenzjach. Im dalej tym jest to trochę ciekawsze i poruszające, Kot pokazuje więcej emocji, ale ogólnie oglądałem to tak na zimno. Myślę, że wpływ na to ma fakt, że film to tak naprawdę seria epizodów rozpisanych na 15 lat i trudno się w to wczuć, gdy za chwilę widzimy bohaterów po dwóch latach zupełnie w innych okolicznościach. Krytycy twierdzili, że to fascynujące jak Pawlikowski potrafił zrobić taką opowieść w 85 min, gdy niektórzy pewnie zrobiliby z tego 3-godzinnego snuja. Fakt, ale każdy reżyser ma swoje środki. To jest interesujący koncept, film oczywiście wygląda wspaniale, niektóre kadry i sceny są wyjątkowe. Na pewno warto obejrzeć.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #21050 dnia: Czerwiec 09, 2018, 15:27:20 »
^^ Zakryj to spoilerem, bo jednak za dużo zdradzasz. Zwiastuny sugerowały zupełnie inny kierunek filmu i jego finalna struktura to jednak niespodzianka.

Film must see, rzadko kiedy produkcje zabierają mnie tak bardzo w inny świat. Do tego nie przydługi jak większość współczesnych dramatów - pozostawia w niedosycie. A Kulig i Kot to top class aktorstwa, nic dziwnego że takie zachwyty w Cannes.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #21051 dnia: Czerwiec 09, 2018, 16:36:50 »
Co takiego? Nie miałem poczucia, że zwiastun sugerował co innego, natomiast struktura filmu to nie jest żaden spoiler, wystarczy poczytać recenzje, wywiady. Nie wiem w jaki sposób komuś może zaspoilerować seans informacja, że akcja toczy się na przestrzeni 10 czy 15 lat, a skoro film trwa 85 min to wiadomo, że muszą być jakieś przeskoki. Chyba, że mówimy o czymś innym. Oczywiście jeśli ktoś nie ogląda zwiastunów, nie czyta recenzji ani nie ogląda wywiadów to spoko, jego decyzja, ale dla mnie to nie są spoilery tylko paranoja. Tego filmu nie da się zaspoilerować, bo powiedziałbym nawet, co jest jednak trochę krzywdzące mimo wszystko, że ta historia niestety nie jest najważniejsza, nie jest wciągająca czy nawet nie jest ważna. W spoiler mogę dać to:

(kliknij)

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21052 dnia: Czerwiec 10, 2018, 13:44:39 »
Bez słowa. Na netflixie znajdziecie takie filmidło, które się całkiem przyjemnie ogląda. Dwie godziny szybko przeleciało i zostawiło z bananem na twarzy.

Nie/Tak/Obowiązkowo
Gregys out.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #21053 dnia: Czerwiec 10, 2018, 15:57:27 »
Bez słowa. Na netflixie znajdziecie takie filmidło, które się całkiem przyjemnie ogląda. Dwie godziny szybko przeleciało i zostawiło z bananem na twarzy.

Nie/Tak/Obowiązkowo

Ojej, broń boże. Obejrzałem, bo uwielbiam takie klimaty i zaciekawił mnie Paul Rudd w obsadzie, ale kompletnie mnie ten film rozczarował. Ciekawy z początku plot zostaje zarżnięty przez wiele zdarzeń z rodzaju nikogo-to-nie-obchodzi, a do tego wszystko jest strasznie karykaturalnie i leniwo napisane, dłuży się jak cholera. Nic dziwnego, że Netflix to kupił, bo żadne poważne studio nie wpompowało by tyle kasy w taką wtopę.

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21054 dnia: Czerwiec 10, 2018, 15:59:02 »
Mnie się właśnie ta karykatura spodobała.
Gregys out.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #21055 dnia: Czerwiec 10, 2018, 17:24:02 »

Nie/Tak/Obowiązkowo

Ojej, broń boże. Obejrzałem, bo uwielbiam takie klimaty i zaciekawił mnie Paul Rudd w obsadzie, ale kompletnie mnie ten film rozczarował. Ciekawy z początku plot zostaje zarżnięty przez wiele zdarzeń z rodzaju nikogo-to-nie-obchodzi, a do tego wszystko jest strasznie karykaturalnie i leniwo napisane, dłuży się jak cholera. Nic dziwnego, że Netflix to kupił, bo żadne poważne studio nie wpompowało by tyle kasy w taką wtopę.
No i recenzje ma fatalne.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21056 dnia: Czerwiec 11, 2018, 11:14:49 »
Co takiego? Nie miałem poczucia, że zwiastun sugerował co innego, natomiast struktura filmu to nie jest żaden spoiler, wystarczy poczytać recenzje, wywiady. Nie wiem w jaki sposób komuś może zaspoilerować seans informacja, że akcja toczy się na przestrzeni 10 czy 15 lat, a skoro film trwa 85 min to wiadomo, że muszą być jakieś przeskoki. Chyba, że mówimy o czymś innym. Oczywiście jeśli ktoś nie ogląda zwiastunów, nie czyta recenzji ani nie ogląda wywiadów to spoko, jego decyzja, ale dla mnie to nie są spoilery tylko paranoja. Tego filmu nie da się zaspoilerować, bo powiedziałbym nawet, co jest jednak trochę krzywdzące mimo wszystko, że ta historia niestety nie jest najważniejsza, nie jest wciągająca czy nawet nie jest ważna. W spoiler mogę dać to:

(kliknij)

Dla mnie ten film ma kilka niesamowitych strzałów. Przede wszystkim w piękny sposób odczarowuje polską sztukę ludową (głównie muzykę) obdzierając ją z przaśności i archaicznej cepeliady. To dobry czas na takie rzeczy, taka muzyka jest dzisiaj w miarę porządana, właśnie w takim nieco ciemniejszym stylu (wystarczy wspomnieć Fever Ray czy nasza Tulia). W ogóle ten film jest na wskroś słowiański, ma tę naszą melancholię czy nawet mrok, a z drugiej strony dumę i zadziorność - tutaj oczywiście głównie mówię o rewelacyjnej Kulig. Szczególnie w pamięć zapadła mi scena, kiedy rozmawia z pewną kobietą podnosząc wysoko czoło bez jakichkolwiek kompleksów. Ta scena zresztą w mojej opinii tłumaczy spoilerowe wątpliwości maxplastika.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Vuxpet

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #21057 dnia: Czerwiec 12, 2018, 13:43:48 »
Dzisiaj oglądałem sobie rankiem Zjawę. Chryste, o mało znowu nie zasnąłem. Średni koncept by w ogóle zainteresować widza, oprócz ładnymi ujęciami. Dobrze, że nie byłem na tym w kinie.
 :-\

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #21058 dnia: Czerwiec 12, 2018, 13:57:54 »
Taaak, ten film zdecydowanie powinien być krótszy o jakieś 45minut.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21059 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:06:06 »
Imo nie, mnie urzekly zdjecia cholernie. Obejrzyjcie Ghost Story, tam mozna usnac :)

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #21060 dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:14:15 »
Tylko Ghost Story trwa połowę tego czasu ;) Jednak mnie się Zjawa bardzo podobała.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #21061 dnia: Czerwiec 12, 2018, 15:08:52 »
Mi też, ale oglądałem na dwa razy, bo zacząłem oglądać po północy i w połowie nie dałem rady :)

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #21062 dnia: Czerwiec 18, 2018, 10:58:15 »
Obejrzałem film o jakimś śląskim przemytniku. Na chrzcie dali mu Jan Olgierd, ale jak przystąpił do Luftwaffe, zmienił na Hans Olo.

Niby kilka postaci całkiem ciekawych (choć trochę ta fajność wysilona). Niby akcja idzie wartko. Ale jakieś to wszystko meh. Częściowo pewnie dlatego, że na gównianym projektorku wyświetlali i przez pół filmu było za ciemno, a przez drugie pół wyprane barwy i niski kontrast.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #21063 dnia: Czerwiec 18, 2018, 11:13:49 »
Ale jakieś to wszystko meh. Częściowo pewnie dlatego, że na gównianym projektorku wyświetlali i przez pół filmu było za ciemno, a przez drugie pół wyprane barwy i niski kontrast.
Ostateczny szach mat dla stwierdzeń, że grafika nie ma znaczenia!

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #21064 dnia: Czerwiec 18, 2018, 11:56:21 »
Księgowy - polecam, przyjemnie się oglądało, trzymało się to kupy.

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #21065 dnia: Czerwiec 18, 2018, 14:07:06 »
A dziekuje. Staram sie jak moge. ;D

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #21066 dnia: Czerwiec 18, 2018, 14:14:01 »
Synekdocha, Nowy Jork - 8/10

Kaufman pełną parą. Zdecydowanie seans wymagający skupienia i pewnej artystycznej wrażliwości, ale ktoś szukający niekonwencjonalnego kina będzie czuł się jak w domu. Zdecydowanie coś więcej niż tylko przyjemna rozrywka, choć momentami trochę za bardzo traci skupienie - ale to i tak naprawdę świetny film, choć mojego ulubionej historii Kaufmana - czyli "Zakochanego bez pamięci" - nie pobił.

Offline sir Łapencjo

• Badass
« Odpowiedź #21067 dnia: Czerwiec 18, 2018, 14:15:56 »
Obejrzałem film o jakimś śląskim przemytniku. Na chrzcie dali mu Jan Olgierd, ale jak przystąpił do Luftwaffe, zmienił na Hans Olo.

Jak na śląsku to pewnie trafił się też Ciulbaka!

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #21068 dnia: Czerwiec 18, 2018, 15:56:18 »
Dziedzictwo. Hereditary (wspaniała szkoła polskich tytułów) - horror, który ma świetne recenzje, nazywany jest przez niektórych krytyków najstraszniejszym filmem roku albo od dawna, najlepszym debiutem w gatunku od lat albo kiedykolwiek. Na pewno nie albo się nie znam, bo rzadko oglądam horrory. Na starcie trzeba powiedzieć, że to jest produkcja studia A24, a więc znanego z The Witch, Zło we mnie i To przychodzi po zmroku. Podobnie jak niektóre, a zwłaszcza ten ostatni, film może ucierpieć z powodu zwiastuna, który tradycyjnie pokazuje większość straszaków i robi z niego coś bardziej emocjonującego. Natomiast film trwa 125 minut i jest bardzo powolny. Myślę, że najlepiej podsumowuje go komentarz z FW:

"Przeciąganie scen aby podbić napięcie jest. Akcja rozgrywa się głównie nocą jest. Zamknięte przestrzenie obecne. Większość rozgrywa się w domu. Aktorzy wyglądający charakterystycznie obecni. Dziwne dziecko jest. Zawiła fabuła jest. Jumpscary na miejscu. Jak dla mnie bez szału ale mlodzi krytycy usilnie oczekujący "najlepszego horroru od lat" ponownie jak widzę dali się złapać na estetykę studia A24"

Fabuła jest trochę wydumana, do pewnego momentu ciekawa, a potem to już miałem takie meh, "a na co to komu potrzebne, a dlaczego?". Film jest bardzo fajnie zrealizowany, zdjęcia, montaż, Toni Collett jest świetna, ale momentami przeszarżowana.
Dużo bardziej podobały mi się wyżej wymienione filmy, poza The Witch, którego nie widziałem, lub jeszcze It follows, bo tak naprawdę nie wiemy o co w nich chodzi, co jest problemem, tym "czymś", jesteśmy tu i teraz, w zasadzie nie mamy ekspozycji. To był w zasadzie bardziej thriller. Natomiast to mi się wydaje dość klasycznym horrorem ze starymi sztuczkami, który stara się być bardziej "artystyczny" w formie. Warto zobaczyć, jeśli ktoś lubi gatunek, bo to głośna pozycja. 7/10

Kochając Pabla, nienawidząc Eskobara - nie oglądałem Narcos, jego fani twierdzą, że film jest niepotrzebny, bo produkcja Netflixa zrobiła to lepiej i w szerszym zakresie, Wagner Moura jest świetny itd. Pewnie tak jest, ale film podejmuje wątek, który w serialu był zaledwie zarysowany, z tego co czytałem, a więc romansu Eskobara z dzienniarką Virginią Vallejo, która potem napisała o tym tytułową książkę. Jednak mam wrażenie, że ostatecznie to ten romans nie był najważniejszy, bo trwał kilka lat i w filmie wygląda na dość płytki, a więc on głównie rzuca w nią pieniędzmi i uprawiają seks. Może tak było, jak to w romansach bogatych ludzi. W sumie to film okazuje się dość klasyczną biografią od momentu, gdy Eskobar niejako pojawia się na kolumbijskiej "scenie" od samego końca. Momentami ogląda się to trochę jak telenowelę, bywa to kiczowate i przerysowane albo wręcz śmieszne, ale może niektóre sytuacje tak wyglądały albo są po prostu tak napisane, aby nadać dramatyzmu czy "filmowości". Oczywiście mamy też obraz tej brutalnej strony Eskobara i jego działalności, ale tu chyba nie ma żadnych zaskoczeń, jeśli ktoś zna temat z serialu czy innych źródeł.

Główne role gra małżeństwo Javier Bardem i Penelope Cruz. Uważam, że Bardem dużo bardziej przypomina Eskobara niż Moura, choć Pablo miał taką, jakkolwiek dziwnie to brzmi, dość wesołą twarz, na zdjęciach wygląda jak taki śmieszny gość, który mógłby być sprzedawcą albo konferansjerem. Natomiast Javier ma specyficzne oczy i spojrzenie, takie trochę opadnięte, poważne. Mimo wszystko uważam, że to dobra rola, gdy potrafi być uroczym gościem, dobrym gospodarzem i starać się wypełniać obowiązki rodzinne, choć nie za bardzo mu to wychodzi, a potem zlecać zabójstwa, zamachy itd. To jest zresztą cecha wielu morderców, chociażby "naszego" Richarda Kuklińskiego, ps Iceman. Penelope Cruz piękna jak zawsze, wygląda świetnie w tych bogatych strojach z lat 80, ale momentami szarżuje jak w telenoweli. Dużym plusem filmu jest to, że był kręcony w Kolumbii, podobno w wielu miejscach oryginalnych wydarzeń, może nie dosłownie, ale na pewno w mieście Medellin i nie tylko.

Film jest ładny, przyjemny dla oka, nie nudzi, ale to nie jest nic wybitnego, pomimo tak doskonałych aktorów nagrodzonych Oscarami. Jeszcze jedno trzeba powiedzieć i to jest wyjątkowo dziwne. Aktorzy i reżyser hiszpańscy, akcja toczy się w Kolumbii, ale też trochę w USA, natomiast bohaterowie mówią po angielsku. Oczywiście jest to wybór marketingowy. Tylko, że to tak naprawdę nie do końca jest angielski. Często pojawia się hiszpański, ale w taki dziwny sposób, że to wszystko się miesza nawet w jednym zdaniu czy rozmowie. Ktoś wita się albo przeklina po hiszpańsku, czego jest bardzo dużo, a reszta rozmowy jest po angielsku z tym ciężkim akcentem. Jestem ciekaw jak wyglądał scenariusz, czy to im tak naturalnie przychodzi, łączyć te dwa języki, ale domyślam się że to nie jest takie proste.

Można obejrzeć, jeśli ktoś lubi aktorów i nie zna za bardzo historii albo nawet i zna, ale po prostu ma ochotę zobaczyć to z innej strony. 6/10

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #21069 dnia: Czerwiec 19, 2018, 00:55:05 »
Nie film, ale musical Hamilton. Na zywo robi niesamowite wrazenie, dobre piosenki (do sprawdzenia na Spotify chociazby) w polaczeniu z choreografia dziala duzo, duzo lepiej. Przedluzyli w Londynie o rok i spokojnie mozna dostac na 2019 swietne miejsca ponizej 100 funtow, wiec jesli ktos sie waha - nie ma powodu sie wahac, trzeba kupowac i ogladac. Moc!

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #21070 dnia: Czerwiec 19, 2018, 12:09:14 »
Być jak John Malkovich - 9/10

Nie do wiary, że coś takiego do tej pory mnie ominęło. Typowo kaufmanowsko pokręcona, ale naprawdę wciągająca i świetnie poprowadzona historia. Do tego to chyba jego najzabawniejszy film, bo to jak sprawnie miesza kilka gatunków i lekką autoironię i dystans do prezentowanej opowieści to czysta przyjemność. No i jak zwykle nie zabrakło drugiego dna, który łatwiej odczytać niż chociażby w "Synekdocha, Nowy Jork", więc obejrzenie sprawia też o wiele większą satysfakcję. Zarówno dla koneserów dobrych scenariuszy, jak i po prostu kogoś szukającego filmu rozrywkowego. Polecam z całego serca.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21071 dnia: Czerwiec 21, 2018, 19:09:13 »
Najlepszy.

Historia inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Od cpuna po faceta ktory wygral podwojnego Ironana. Niesamowity Gierszał, chyba jego najlepsza rola...zreszta wszyscy swietnie grali. Bardzo mi sie podobal, noc zarwana przy tv.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #21072 dnia: Czerwiec 21, 2018, 19:38:30 »
Ujdzie, ale ten o Relidze lepszy.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21073 dnia: Czerwiec 21, 2018, 19:42:39 »
Mi ten lepiej siadł.  ;)

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #21074 dnia: Czerwiec 21, 2018, 22:26:23 »
Najlepszy to był o Wisłockiej ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #21075 dnia: Czerwiec 21, 2018, 22:32:37 »
Oglądałem, patrz wyżej ;)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21076 dnia: Czerwiec 21, 2018, 22:43:11 »
Yup, o Wisłockiej tez swietny. Słodko- gorzki, trudno zrobic taki film.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #21077 dnia: Czerwiec 22, 2018, 08:24:31 »
Simplex dobrze gada. "Bogowie" najlepszy film biograficzny w ostatnim czasie. Jest zaraz za "Skazany na bluesa"

"Najlepszy" i o Wislockiej to dwie klasy niżej.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #21078 dnia: Czerwiec 22, 2018, 08:35:04 »
Pelna zgoda.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21079 dnia: Czerwiec 22, 2018, 13:05:45 »
Wy chyba macie jakiś fanklub Kota. Bogowie są świetni, ale Skazany na bluesa to na raczej nie jest lepszy film od Wisłockiej.

pozdr
psn - Skrubolski