Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 2087332 razy)

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #20520 dnia: Marzec 12, 2018, 11:41:12 »
Moja kulpa - myslalem o Insidious, a napisalem Sinister :)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #20521 dnia: Marzec 12, 2018, 15:54:56 »
Oba dobre. Drugie Conjuring też ok.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #20522 dnia: Marzec 12, 2018, 16:42:20 »
Czwarta władza - mógłbym się podpisać pod tym, co jakiś czas temu pisał Screwball. Dobry film, interesujący temat, trochę patetyczny jak to u Spielberga, poza tym temat ważny społecznie, można powiedzieć że niejako zadecydował o przyszłości zarówno The Washington Post jak i amerykańskiej prasy. To mój wniosek, aż tak dobrze nie znam tego rynku i historii, ale można chyba tak powiedzieć i za bardzo nie przesadzić. Rok później było Watergate, Nixon upadł i to był dalszy ciąg tej afery. Filmowi na pewno pomagają Streep i Hanks, oni mogą zagrać cokolwiek, a i tak pewnie bym obejrzał. Nominacja dla Meryl może trochę na siłę, za film jeszcze może być, bo jest do 10 miejsc, coś tam trzeba wsadzić. Ciekawe jest to, jak szybko Spielberg spłodził ten film. Jeśli dobrze pamiętam to, co czytałem, to dostał scenariusz na początku zeszłego roku, zdjęcia zaczęły się w maju, a film miał premierę w listopadzie czy grudniu. A wszystko to albo przynajmniej część tego procesu miała miejsce podczas postprodukcji jego następnej superprodukcji, a więc Ready Player One. Prawie jak Vega, a jeszcze te dwie nominacje wpadły, nawet za taki film zrobiony w międzyczasie ;) Zresztą podobna sytuacja, a nawet bardziej skrajna, była z Wszystkimi pieniędzmi świata - wielka afera, strasznie szybkie dokrętki, Christopher Plummer wchodzi z marszu cały na biało i również zgarnia nominację. Trzeba mieć talent. W każdym razie film warto obejrzeć, jeśli ktoś lubi takie tematy, trochę patetycznych przemów. 

Wcześniej widziałem Czerwoną jaskółkę i to jest niestety rozczarowanie, choć lubię takie filmy i klimaty. Nawet Jennifer Lawrence mnie tu nie wkurza, choć znowu połowa obsady leci tym sztucznym rosyjskim akcentem (na szczęście nie tak złym i przesadzonym, jak w Systemie z Tomem Hardym). Film jest jednak za długi, chyba 140 min, na końcu trochę się gmatwa, mam wrażenie, a napięcie siada. Dużo ciekawsza jest pierwsza połowa, nieduża rola Charlotte Rampling, którą uwielbiam zawsze i wszędzie, a do takich scen pasuje świetnie, Jeremy Irons zawsze mile widziany. Historia i kontekst jest dość dziwny, bo to niby czasy współczesne, ale wszystko wygląda i wszyscy zachowują się, przemawiają, jakby nadal była zimna wojna, zwłaszcza Rosjanie. Może oni po prostu tak mają i tak to widzą, chyba że potraktować to jako bajkę - jednak film jest na podstawie książki faceta, który 30 lat pracował w CIA. Jednak nie ma się czym podniecać, "Szpieg" z Oldmanem to to nie jest.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #20523 dnia: Marzec 12, 2018, 17:46:14 »
Jak najbardziej w Rosji myślą tak samo jak przed 1989 - łącznie z korzystaniem z podręczników KGB, więc film pod tym względem nie jest przesadzony. Ale fakt - jak widziałem trailer to miałem wrażenie, że akcja osadzona jest co najmniej 40 lat temu.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #20524 dnia: Marzec 13, 2018, 04:11:31 »
No i obejrzałem Unicestwienie. Na motywach I tomu, a i tak dość luźno. Czasem facepalma łapałem ale i było ciekawie. Muza świetna, klimat nawet lepszy niż w książce, scenariusz mocno popłynął, scenografia od kiczowatej po dobre i klimatyczne efekciory wizualne. Są też takie na poziomie winampa. Zrobiłem sobie tę samą krzywdę co z Modyfikowanym i najpierw przeczytałem książkę.  Nie róbcie tego. +4/6 na zachętę. Dla samej muzy warto.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20525 dnia: Marzec 13, 2018, 08:12:00 »
Wiem ze na Player One został już wydany wyrok, sam założyłem że będzie słaby, mimo bycia fanbojem VR i faktu że książka mi się podobała. A tu plot twist: https://www.polygon.com/2018/3/12/17109206/ready-player-one-reactions-sxsw-ernest-cline-steven-spielberg

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #20526 dnia: Marzec 13, 2018, 08:18:44 »
Ja wczoraj zacząłem oglądać "Unicestwienie", ale że wszystkie rozmowy były prowadzone szeptem, to zasnąłem jeszcze przed pokazaniem Strefy. Zmian w stosunku do książki masa, dużo na tacy podane. Z werdyktem się wstrzymuję do obejrzenia całości.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20527 dnia: Marzec 13, 2018, 08:45:41 »
Ja "Anihilację" (po chuj to tłumaczyć? Skoro w Polsce można dystrybuować film z serii Resident Evil z podtyłem "Retrybucja"...) oceniam umiarkowanie pozytywnie (książki nie czytałem). IMO film stanął rozkrokiem między ambitniejszym horrorem sci-fi, a sci-fi ambitnym pełną gębą, jak "Odyseja" czy "Solaris". Przyczynków do myślenia i refleksji nie brakuje, ale bez przesady, to jest "film dla myślącego człowieka" o tyle o ile. Zakończenie oceniam jako ciekawe, w szczególności spodobał mi się motyw:

(kliknij)

Nie do końca kupuję scenariusz - ekstremalny fenomen zagrażający całemu życiu na Ziemi w znanej nam formie, ciężkozbrojne ekspedycje chuj strzelił, więc na pewno pięciu babom z problemami (same problemy jako wątek są OK) się uda - jakby do nich Lena nie dołączyła, to byłby 4, z czego żadna nie potrafiła strzelać prawidłowo (wiem, że w książce w zasadzie uzbrajanie ich sobie odpuszczono). Tak jakby jakimś niesamowitym przedsięwzięciem było wysłanie mieszanej ekspedycji - żołnierzy (choć w tym przypadku od trepów lepsi byliby chyba jacyś specjaliści z SAD/SOG i inni tacy, którzy wyzbyli się sentymentów) i naukowców. Zwłaszcza, że na początku to całe Southern Reach jest pokazane jako chuchające na zimne i przygotowane na wszystko.

Wizualnie jest ciekawe, ale faktycznie - wizualizacje WMP czasem to przypomina  :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 09:28:26 wysłana przez TurboGad »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #20528 dnia: Marzec 13, 2018, 09:06:43 »
Wiem ze na Player One został już wydany wyrok, sam założyłem że będzie słaby, mimo bycia fanbojem VR i faktu że książka mi się podobała. A tu plot twist: https://www.polygon.com/2018/3/12/17109206/ready-player-one-reactions-sxsw-ernest-cline-steven-spielberg

Early reactions należy zawsze spuszczać do kibla. Przypominam, że Obcy: Przymierze też miał świetne early reactions. Oczywiście nie znaczy to, że Player One będzie słaby. Po prostu te wczesne opinie nic nie znaczą.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20529 dnia: Marzec 13, 2018, 09:08:07 »
Ale Robert Rodriguez... ;)

No dobra, spuściłem.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #20530 dnia: Marzec 13, 2018, 12:03:16 »
Z czasem u mnie srednio ostatnimi tygodniami, wiec nie bede sie juz rozpisywal - niestety nie spisalem przemyslen na biezaco.

Trzy Bilbordy, bardzo dobre kino.
Swietne wielowymiarowe postaci, bardzo dobra gra aktorska, klimat prowincji wprost wylewa sie z ekranu.
Warto ogladnac, zdecydowanie.
8.5/10

Loveless, rozczarowanie.
Film z gatunku ciezki obyczaj - rozpadajacy sie zwiazek z dzieckiem w tle. Trailer mnie mocno wbil w fotel... tak mocno, ze nastawilem sie na ciezka przeprawe. Niestety moje oczekiwania przerosly 'dzielo'... Sam film jest wciaz dobry, historia / relacje naturalne/prawdopodobne - zatem film opisuje zycie w sposob wlasciwy, bez znieksztalcen.
(kliknij)
6.5/10 (moze byloby wiecej o punkt gdybym nie ogladal wczesniej trailera)

Lady Bird, fajne, pozytywne kino dojrzewania!
Lekki i przyjemny film obyczajowy, o problemach z akceptacja i szukaniu wlasnego ja. Ciekawa acz prosta historia, ktora moze lekko poruszyc, mocno zarysowany watek matka-corka. Warto ogladnac.
8/10

Shape of Water, 4 oskary o niczym.
Mialo byc pieknie - a moze zawinilo kino (Cinema City g. Kazimierz) bo obraz byl szaro-bury i ciemny.
Kolejny przypadek, gdzie trailer w dobrej jakosci na TV wyglada lepiej niz sam film w kinie...
Mialo byc ciekawie, a historia byla po prostu ok i nic w niej nie zaskakuje.
Mialo byc nietuzinkowo, a bylo tylko oblesnie.
Nalezy pochwalic scenografie, mozna podkreslic role aktorskie (jednoznaczne, charakterystyczne - choc brakuje im jakiejkolwiek glebi). Dialogi mialy kilka lepszych momentow, ale jednak sztampa i nie chwyta. Summa sumarum najbardziej w filmie podobal mi sie wiersz na koniec - choc prosty i ckliwy, to jednak prawdziwy. Film niestety sztuczny, ja go nie 'czulem', ogladalem jak zlepek scen logicznie ulozonych w calosc robitych o fragmenty WTF... ktore dla mnie nie mialy zadnego znaczenia.
6/10

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #20531 dnia: Marzec 13, 2018, 19:46:03 »
Ja tej Anihilacji kompletnie nie potrafię ocenić. Z jednej strony ciekawy pomysł, intrygujący początek, obietnica czegoś dużego, a z drugiej trochę rozczarowania, kilka mało irytujących głupot i wszystkiego zbyt mało, żebym czuł satysfakcję po obejrzeniu. Cała naukowość, to kilka zdań rzucanych w losowych momentach, na dodatek wykładających widzowi rzeczy, których można się domyśleć. Wątek romansowy to kilka scenek, które w zasadzie niewiele mnie obchodziły, przez co trudno mi było uwierzyć, że głównej bohaterce faktycznie zależy. Na koniec miałem wrażenie, że całą tę metaforyczność można było zamknąć z powodzeniem w 45 minutach.

Nie do końca kupuję scenariusz - ekstremalny fenomen zagrażający całemu życiu na Ziemi w znanej nam formie, ciężkozbrojne ekspedycje chuj strzelił, więc na pewno pięciu babom z problemami (same problemy jako wątek są OK) się uda - jakby do nich Lena nie dołączyła, to byłby 4, z czego żadna nie potrafiła strzelać prawidłowo (wiem, że w książce w zasadzie uzbrajanie ich sobie odpuszczono).
Już nawet nie przeszkadzał mi tak bardzo brak wyszkolenia i przygotowania "naukowczyń" do poruszania się w takich warunkach, ale wydawało mi się, że im nie zależy na badaniu tej strefy. Jedyna osoba która faktycznie raz, czy dwa zerknęła w mikroskop, to ta, której tam wcale nie musiało być. Reszta poszła na biwak. I na zewnątrz też nie widać, żeby ktoś zawracał sobie głowę próbą analizy zjawiska.

Solaris, Odyseja kosmiczna, czy nawet Kontakt miały fajnie oddzieloną część naukową od tego, co się zaczyna, gdy kończy się obszar, który nauka pozwala zrozumieć. Tutaj mam wrażenie, że to się jakoś rozmyło. Jeśli to była próba złamania schematu, to moim zdaniem nieudana.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20532 dnia: Marzec 13, 2018, 22:01:35 »
Dzika droga

Pacific Crest Trial: szlak turystyczny w USA,ciagnacy sie przez 3 Stany, łacznie liczacy sobie ponad 4 tys km.
Taką trase wyznacza sobie do przebycia głowna bohaterka tego wspaniałego filmu. Ma ok 30 lat i dawno pogubiła sie w zyciu. Przygodny sex, cpanie, rozwalone małżenstwo. Wyruszy jak to w tego typu filmach by odnalezc siebie.

Jedyny zarzut jaki mam to odrobine strywializowanily sposob pokazania trudow szlaku. Niby sa otarcia, bohaterka spotyka jadowitego gada, ale mam wrazenie ze w rzeczywistoaci bylo by sporo ciezej. I tak samo z przyroda: mozna bylo bardziej pokazac jej piekno, w tych wciaz dzikich jeszcze zakatkach. Ale nie do konca o to chodzilo rezyserowi, wybaczam wiec. A motyw przewodni filmu chodzi za mna nieustannie ostatnimi dniami

https://youtu.be/pey29CLID3I

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #20533 dnia: Marzec 13, 2018, 22:02:30 »
Obejrzałem właśnie Anihilację i nie wiem czy ten film mi się podobał czy też nie.

Mój największy problem z tym filmem jest taki, że w ogóle nie rozumiem jak
(kliknij)

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #20534 dnia: Marzec 14, 2018, 00:26:30 »
@up

(kliknij)
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #20535 dnia: Marzec 14, 2018, 11:45:24 »
Veronica. Generalnie horrory nie robią na mnie wrażenia, ale tutaj było kilka momentów, że adrenalina podskoczyła :)

Obejrzałem, rozczarowałem się.
Mało straszne i raczej zmarnowany pomysły na ciekawe wątki.
Do tego główna bohaterka to nastolatka, więc nawet ciężko czepiać się jej głupich decyzji.

Na Netflixie jest Sinister - chyba najbardziej straszący mnie film w ostatnich latach.

Poza netflixowymi - dobrze się oglądało:
- The Conjuring  (1.ka, drugiej części nie widziałem)
- The Autopsy of Jane Doe

Dorzucę do zestawienia The Conjuring 2 - bardzo fajne kino "z dreszczykiem", chyba nawet jeszcze lepsze niż część 1., a to za sprawą wciągającej historyjki.

Scena z ~zakonnicą
(kliknij)
- rewelacja!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20536 dnia: Marzec 15, 2018, 12:50:54 »
Widział ktoś nowego Pitbulla, recenzje ma nawet-nawet, takie 6-7/10.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #20537 dnia: Marzec 15, 2018, 12:55:13 »
Mówią, że scenariusz jest jakiś nawet spójny i logiczny. Bo ten od Vegi poleciał do kosza.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20538 dnia: Marzec 15, 2018, 13:00:54 »
A daj Pan spokój, nawet mi nie przypominaj, ja na tego Pitbulla od Vegi do kina poszedłem. Może teraz też pójdę w ramach katharsis.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20539 dnia: Marzec 15, 2018, 13:47:22 »
Ale ponoć ten Piutbull od Vege, co nie ma Pitbulla w nazwie, to już normalny film jest, a nie zlepek scen jak wcześniejsze  :D

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #20540 dnia: Marzec 15, 2018, 14:19:30 »
To chyba niemożliwe jest, przecież on wszytko tak ma nakręcone.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20541 dnia: Marzec 15, 2018, 14:20:35 »
Ale ponoć ten Piutbull od Vege, co nie ma Pitbulla w nazwie, to już normalny film jest, a nie zlepek scen jak wcześniejsze  :D
Kobiety mafii?

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20542 dnia: Marzec 15, 2018, 14:45:20 »
Tak, kobity mafii.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #20543 dnia: Marzec 15, 2018, 15:49:13 »
Ja wczoraj zaczalem ogladac Annihilation i przerwalem po jakichs 45 minutach - o ile przed wejsciem do strefy fajnie sie wszystko zapowiadalo, tak w samej strefie jest juz dziwnie, tak jakby te panny byly na wakacjach. Zachowuja sie tak, jakby wszystko bylo ok, albo sa bardzo zaprawione w tripach grzybno-kwasowych albo musi byc jakies inne wytlumaczenie w fabule. Dzisiaj skoncze, wiec sie sam przekonam. Ale ogolnie wizualizacja tej osobliwosci bardzo fajnie wyglada, mocno kojarz mi sie z 300ug LSD 8)

Ale tak naprawde to chcialem tylko napisac, ze Natalie Portman sliczna jest <3 - coraz bardziej mi sie podoba, jak zona sie ze mna kiedys rozwiedzie to sie z nia ozenie!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20544 dnia: Marzec 15, 2018, 15:50:55 »
Może nie czekaj? :)

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #20545 dnia: Marzec 15, 2018, 15:52:07 »
Faktycznie, czytałem pozytywne opinie i oceny rzędu 6-7, ale oczywiście są też tradycyjne dwóje itd. Na naszym polskim Mediakrytyku średnia co prawda 4.4, słabsza od poprzednich dwóch Pitbulli Vegety, którym dałem odpowiednio 6 i 5. Nie widziałem tego, podobnie jak Botoksu, ale nie ukrywam, że kiedyś obejrzałbym, z ciekawości. Film Pasikowskiego na razie ma mało opinii, ale one też nie zachwycają, a sam zwiastun dla mnie wygląda dość średnio, trochę to tandetne. Zastanawiam się czy nie dojdzie do tego, że pójdę na ten film i okaże się, że bardziej mi się podobał np ten drugi Pitbull Vegi, a pierwszy z tych nowych, a więc "Nowe porządki" - albo że będą dla mnie na tym samym poziomie. Trochę wstyd :D No dobra, ale tamten jeszcze był zupełnie spoko, gdyby nie Ostaszewska. Drugi wbrew pozorom też mi się nie najgorzej oglądało, ale już był trochę przerysowany i za dużo wątków. Natomiast tutaj ta Doda i Pazura, który się skończył, nie przekonuje mnie to. Idąc na Vegę wiem, że się pośmieje i raczej nie będzie rozczarowania, bo spodziewam się średniego i głupiego filmu, a po Pasikowskim można oczekiwać więcej - choć z nim też bywało różnie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20546 dnia: Marzec 15, 2018, 16:03:08 »
Z cyklu "recenzje nikogo" to Anihilacja dostała 5/6 w Polityce od Marcina Zwierzchowskiego, kimkolwiek on jest: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/film/1740162,1,recenzja-filmu-anihilacja-annihilation-rez-alex-garland.read

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20547 dnia: Marzec 15, 2018, 16:21:02 »
maxplastic - ja planuję wybrać się w ciągu najbliższych kilku dni i spodziewam się poziomu "Nowych porządków" właśnie. Przy czym zakładam, że Pasikowski zrobił film kryminalny, a nie dramatyzację (w sumie ciekawych i zabawnych) anegdot z książki "Złe psy". 

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #20548 dnia: Marzec 15, 2018, 16:39:57 »
Co to znaczy, że Pazura się skończył?

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #20549 dnia: Marzec 15, 2018, 16:54:49 »
To znaczy, że się skończył. Od lat nie gra niczego dobrego ani ciekawego, parodiuje siebie, jakieś "Przypadki Cezarego P." (był taki serial), Volta, w tym Pitbullu też tak trochę wygląda, mam takie wrażenie. Kilka lat temu nakręcił swój pierwszy film, "Weekend", który był po prostu żenująco głupi, miało to być polskie Pulp Fiction, Guy Ritchie albo nie wiem co, ale tak się o tym mówiło. Bardziej znany był przez ostatnie lata ze swojego życia prywatnego, młodej żonki i gadania banialuków o Bogu - niech każdy wierzy, ale po co opowiadać o tym w wywiadach, że "zawierzył swoje życie Bogu" i że dwa rozwody nie sprawiły, że stracił wiarę?

Linda też miał taki okres, że bardzo mało grał i chałturzył, ale ostatnio trochę się odrodził, Wajda, serial Paradoks, u Vegi był pozytywnym akcentem, Ach śpij kochanie - owszem, palnął to o mieście meneli albo, że musi świecić oczami za Wajdę, który umarł, ale to mogę wybaczyć, mam wrażenie, że to jego styl, a nie jacyś celebryci opowiadający o swoim życiu.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #20550 dnia: Marzec 15, 2018, 18:00:01 »
W najnowszym Pitbullu go nie widziałem, ale mówienie, że się skończył to chyba zbyt daleko idące wnioski. Kino się w Polsce zmieniło, nie kręcą już filmów, takich jak dawniej, więc i Pazury mniej. W teatrze jest bardzo dobry, podobnie jak i cała reszta innych aktorów, którzy nie grają w polskich filmach ostatnio, ale świetnie grają na deskach.

No i sporo dubbingu robi ostatnio.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2018, 18:02:01 wysłana przez Rolek »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #20551 dnia: Marzec 16, 2018, 08:45:49 »
Skonczylem Annihilation. Bedzie troche kontrowersyjnie, ale wydaje mi sie, ze mocno zmarnowany potencjal. Scenografia w pewnym momencie wygladala jak plaska wycinanka z papieru, troche to takim tanim serialem zalatywalo, szczegolnie sceny w lesie. Potforusy mocno current genowe, po filmie oczekuje jednak next gena, a tutaj mi dupy nie urwaly. Panie naukowczynie wydawaly sie kompletnie nie zainteresowane wyjasnianiem zjawisk, ktore napotykaly. Zmarnowany troche watek problemow pan, liczylem ze bedzie to mialo wiekszy wplyw na historie. Ogolnie do obejrzenia, szczegolnie ze fraktale sliczne i nawet napisy dzieki nim obejrzalem ;) ale jednak to film, ktory faktycznie bardziej pasuje do video niz do kina. No i pol filmu obejrzalem na TV bez HDR, pol na telefonie z HDR i zdecydowanie nie polecam tej pierwszej opcji. Widac, ze postprodukcja mocno podkrecona zeby robic efekt WOW na ekranach z HDR, momentami nieco zbyt mocno. Dla mnie takie naciagane 3/5 wliczajac w to dodatkowy punkcik za Natalie Portman na ktora moge sie gapic godzinami ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #20552 dnia: Marzec 16, 2018, 14:02:03 »
Get out

Znakomity film z inteligentnym i nieprzewidywalnym scenariuszem. Duza zaleta to bohaterowie, ktorzy zachowuja sie rozsadnie i satysfakcjonujacy przebieg akcji wraz z finalem. Zdecydowanie warto obejrzec - niepozorny film, a poprowadzony z duza swada i dobrym tempem. Ogladac!

Thor:Ragnarok

Nie zaluje, ze obejrzalem i zdecydowanie jest to zwyzka formy. Niestety obrany kierunek, choc wlasciwie jedyny rozsadny to raczej slepa uliczka. Tzn. calosc robi sie praktycznie pastiszem, z podsmiechujkami, onelinerami, glupawymi wtretami i ogolnym luzem. Czasem to sie sprawdza, ale w ogolnym rozrachunku z filmu robi sie smichy-chichy papka. I choc bardziej to tutaj pasuje niz w Last Jedi (ktory bardzo czerpie niestety z tego typu kina) to calosc nie zostaje w glowie i tworzy ciag mniej lub bardizej udanych gagow, z mniej lub bardziej lubianymi bohaterami.

Goldblum to mistrz, podobnie jak Cumberbatch, ale np. Loki to juz zupelne posmiewisko (a jest jakims tam bogiem i byl zlym glownym kiedys), Hulk niespojny, bohaterowie poboczni nijacy (poza kamieniem i nozami) z oklepanym Urbanem na czele.

Obejrzec mozna, ale liczba bohaterow i nagromadzenie wydarzen sprawia, ze calosc w szwach sie rozlazi i nastepuje eskalacja mocy zlych i za chwile zabraknie juz miejsca na jeszcze-wiekszego-zlego-ktory-niszczy-planety-i-zabija-ludzi-ale-jest-smiesznie.

Tym niemniej dobrze sie to ogladalo i tego typu komiksy daja sie jeszcze obejrzec.

Annihilacja

Ale rozczarowanie. Portman zawsze i wszedzie, ale scenariusz to porazka. Nie wiem, czy oryginalna historia VanderMeera (ktory przeciez jakas tam renome ma) byla tak samo glupia, ale tutaj ciezko bylo przymykac oko. Kilka dobrych scen, fajne dźwięki,  zupelnie zwalone zakonczenie i cala fabula, w ktorej zachowanie armii i ludzi w badaniu zjawiska jest calkowicie i totalnie kretynskie. Szkoda to nawet punktowac, bo oczywiscie niektore rzeczy zawsze trzeba przyjmowac na wiare, ale mozna to bylo zupelnie inaczej i bardziej wiarygodnie poprowadzic.  Jeden ze slabszych filmow ze zlotego okresu s-f, do zapomnienia. Mozna sobie spokojnie darowac.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20553 dnia: Marzec 16, 2018, 14:34:33 »
Get Out słabe, dziękuję i dobranoc.

Uprzedzając: Well, that's just, like, my opinion, man.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20554 dnia: Marzec 16, 2018, 14:36:22 »
Świetne, jednak do momentu wyjasnienia intrygi.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #20555 dnia: Marzec 16, 2018, 14:42:14 »
Get Out słabe, dziękuję i dobranoc.

Uprzedzając: Well, that's just, like, my opinion, man.
Jak większość tego, co do Oscarów nominowane było. Prócz Bilbordów, które były całkiem dobrym filmem.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #20556 dnia: Marzec 16, 2018, 15:16:46 »
Był tylko jeden słaby film - Darkest hour. I jeden chujowy - Call me by your name. Reszta conajmniej spoko.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20557 dnia: Marzec 16, 2018, 17:30:43 »
Call me bardzo spoczko :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20558 dnia: Marzec 16, 2018, 21:18:52 »
Zabójstwo świetego jelenia.

Mowi wam coś "Kieł" i "Lobster"? Obydwa filmy mocno specyficzne. I moim zdaniem bardzo fajne.
"Zabójstwo" ma fabułe. Ale ona spełnia tu rolw drugorzedna. Liczy sie specyficzna stmosfsra. Ta jest ceepy jak cholera. Zdjecia (oswietlenie domu np), dialogi ( celowo sztuczne) czy dziwne sceny (sparalizowane dziecko "pełzajace"po podlodze) robia robote. Przy czym to horror nie jest.
Warto zobaczyc

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #20559 dnia: Marzec 17, 2018, 22:54:41 »
Obejrzałem Outsider od Netflixa i nie wiem czemu nikt nie wpadł na pomysł zrobienia z tej historii serialu. Światny film w klimacie Japonii, świetna techniczna strona. Dwie godziny to stanowczo za mało.

Anihilacja również całkiem fajna, pomysł nie jest nowy, ale realizacja i aktorsko na dobry poziomie. Trochę szkoda, że więcej tu ukazanych relacji, niż interesującego świata pryzmatu. Dźwiękowo jest również nieźle.