Autor Wątek: Jaki film dzisiaj widziałeś?  (Przeczytany 2087342 razy)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« Odpowiedź #20360 dnia: Luty 19, 2018, 12:56:28 »
Czwarta Władza (po polsku Post, no ale niech im już będzie z tym tłumaczeniem, Post dla polskiego widza raczej nic nie znaczy, ewentualnie mógłby pomyśleć że to film o treściach religijnych) - fajniejszy niż się spodziewałem. Nie jestem zbyt dużym fanem Spielberga, on lubi sobie pojechać amerykańskimi wartościami w dosyć tandetny sposób, ale tym razem nie jest to nachalne. Fajny, zadziorny (czyli nieco inny niż klasycznie kluchowaty) Hanks, no i Maryl Streep, która w jednej scenie udowadnia dlaczego się nazywa Maryl Streep. W ogóle aktorsko film wypada świetnie, widać też jak seriale stały się trampoliną do Hollywood. Zobaczymy tu m.in. Boba Odenkirka (Breaking Bad, Saul), Jesse Plemonsa (też BB, Fargo), Sare Paulson (American Horror Story) czy Zacha Woodsa (ten co rucha w Silicon Valley).
Wcześniej się jakoś mocno nie interesowałem tym filmem, myślałem że to jest o Watergate (bo z tą aferą głównie się kojarzy Washington Post), ale okazało się, że to w zasadzie prequel tej afery, wyjaśniający dlaczego Nixon nienawidził dziennikarzy. Streep gra wydawcę WP, zagubioną paniusię, której zajmowanie się gazetą trochę spadło na głowę, natomiast Hanks naczelnego. Fajna, ciekawa relacja, chociaż niekoniecznie napędzająca film. Warto obejrzeć.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #20361 dnia: Luty 19, 2018, 14:56:41 »
Róż Łan ma robota i Vadera. Starczy, żeby być lepszym od wiadomo czego.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20362 dnia: Luty 19, 2018, 15:51:01 »
Od komentarzy Sondimona.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #20363 dnia: Luty 19, 2018, 16:13:28 »
Czarna Pantera
Dobry film Marvela, nieodbiegajacy od standardu ostatnich filmow (czyli milo sie oglada, ale nie urywa partii plecow, gdzie konczy sie ich czcigodna nazwa), ale ze ogladalem w CinemaCity w 4DX to ode mnie jest oczko w gore. Scena poscigu i sceny walki w 4DX to jest jednak majstersztyk.
Chociaz osobiscie mi bardzo pasowal "czarny" klimat to wiem, ze niektorym bedzie on przeszkadzal, tak jak przeszkadzal w, np. GTA: San Andreas. Dla reszty zdecydowanie film do obejrzenia.

4+/5

Disaster Artist
The Room widzialem kilka lat temu podczas jednego z corocznych, zakrapianych wieczorkow filmowych, ktore prowadzimy z kumplami, gdzie to ogladamy marne filmy. Film ten zdecydowanie sie wyroznial na tle takich perelek jak Birdemic i Toxic Avenger wysublimowana gra aktorska i dramatycznymi zwrotami akcji ;)

Film na podstawie ksiazki, ktora rowniez goraco polecam, przedstawiajacy relacje miedzy Gregiem Sestero i Tommym Wiseau oraz sam proces tworzenia tego anty-Obywatela Kane'a ;) James Franco zrobil kawal dobrej roboty, zarowno jesli chodzi o rezyserke jak i przelozenie postaci Tommy'ego Wiseau. Wszystkie manieryzmy Tommy'ego, zarowno w gestach jak i w wymowie dopracowal do perfekcji. Jest lepszym Tommym niz Tommy :D

4+/5

Kształt Wody
Wincyj takich filmow prosze :D Del toro w formie - jest dziwnie, smiesznie i mrocznie :) Wole nic nie pisac wiecej, bo naprawde warto obejrzec, a przy okazji ciezko mi sie opisuje filmy bez spoilowania czegokolwiek.

5/5

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #20364 dnia: Luty 20, 2018, 07:43:27 »
Chociaz osobiscie mi bardzo pasowal "czarny" klimat to wiem, ze niektorym bedzie on przeszkadzal, tak jak przeszkadzal w, np. GTA: San Andreas. Dla reszty zdecydowanie film do obejrzenia.
Nigdy nie zwracałem uwagi na muzykę w marvelach, a ta w Panterze bardzo mi przypadła. Pod warunkiem, że ktoś lubi afrykańskie walenie kością w pieniek i rapy.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2018, 08:02:59 wysłana przez tolman »

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #20365 dnia: Luty 20, 2018, 07:54:01 »
Kendrick Lamar cholernie dużo pracy włożył w cały ten album, zarówno pod względem produkcji jak i tekstów. Singiel z Weekndem zajebisty.

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #20366 dnia: Luty 20, 2018, 08:15:55 »
No jołjoły mogą być, ale bardziej diguję to:
http://www.empik.com/black-panther,p1188318596,ebooki-i-mp3-p
Ciekawe, że kompozytorem jest Szwed :P

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20368 dnia: Luty 20, 2018, 23:29:54 »
Ja nie wiem czy moge napisac ze to jednak wydmuszka jest. Ostatnio krytykowałem taka gierkw o kosmosie. I moze mojej matce oficjalnie nie ublizali, ale zaloze sie ze jednak w myslach ja lżyli.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20369 dnia: Luty 21, 2018, 09:28:31 »
Proszą aby Dą Simą nie kliką:
http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/blade-runner-2-review-rutger-hauer-sequel-tears-in-the-rain-roy-a8219176.html

Wylewa frustracje bo go nie wzięli do sekłela!

A jak już tu jestem ? byłem wczoraj na Ja, Tonya (dystrybutor dodał jeszcze nie wiadomo po co Jestem Najlepsza). Ostatnio widziałem kilka filmów opartych na sportowych historiach, ale w sumie żaden nie dowiózł (z tego co pamiętam to były jakieś tenisowe historie, jedna z Emmą Stone, druga z Shia Leboufem). Tym razem film opowiada o amerykańskiej łyżwiarce, która pochodziła z dołów społecznych. Czyli rednecki, patola, white trash. No i łatwo jej nie było. Ale mimo, że ta historia jest raczej mroczna, to opowiedziana w dosyć zabawny sposób i nie powinna nikogo przygnębić. Poza dosyć spodziewaną sport-story jest w tym filmie jeszcze inna, w sumie ciekawsza i też mocno śmieszna opowieść. Rewelacyjnie wypadła Margot Robbie czyli Harley Quinn z Ligi Samobojców, czy jak to się tam nazywało. Sceny łyżwiarskie naprawdę robią robotę, ten sport to naprawdę nie jest nasrać i uciec, no ale to pewnie wie każdy, kto chociaż przez chwilę miał łyżwy na nogach. Poza samą Tonyą rozwalają jeszcze dwie inne role, ale to już nie będę zdradzał o kogo chodzi.

TL;DR ? warto.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #20370 dnia: Luty 23, 2018, 08:28:23 »
Black Panther - jakbym mial napisac, co mi sie w tym filmie nie podobalo, to wyszlaby cala ksiazka skarg i zazalen. Zatem napisze, co mi sie podobalo: dzwiek i sfera artystyczno-projektowa byly fantastyczne. Film jako film oceniam na 2/10, jako widowisko jest to juz mocne 9/10, bo praktycznie kazda pojedyncza scena jest pieknie pokazana. Jako calosc jednak to jest takie 4/10 mocno naciagane. Jesli juz ktos mysli o ogladaniu tego, to tylko i wylacznie w kinie, bo jakbym to obejrzal w domu to bym sie wkurwil ze zmarnowalem czas, a tak przynajmniej przez prawie 2 i pol godziny bas nawalal we mnie ze wszystkich stron a oczy karmione byly orgia barw.

(kliknij)

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #20371 dnia: Luty 23, 2018, 08:48:19 »
W gwiezdnych wojnach to normalne że statki latają z prędkością światła, moce, cuda niewidy i nikogo to nie dziwi, ale jak czarni w afryce postawią supermocarstwo to jest to takie sci-fi że ludzie nie mogą w to uwierzyć ;).

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20372 dnia: Luty 23, 2018, 09:00:55 »
No bo to jest znacznie większe sci-fi niż moce, prędkości światła (raczej te prędkości są znacznie większe) i inne laserkowe cuda ;)

A przy okazji mam doskonały film dla was - Tamte dni, tamte noce czyli homopocztówka z wakacji we Włoszech. Jest młody koleś, jest nieco starszy koleś, jest wakacyjny klimat lat 80. I to wszystko. Film o niczym, zmierzający donikąd, ale pewnie świetnie się nadaje do puszczania w tle na imprezie z chłopakami.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #20373 dnia: Luty 23, 2018, 09:04:15 »
To super. Zastanawiałem się czy jest sens to oglądać. Teraz wiem, że nie warto. #zaoszczedzonyczas :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20374 dnia: Luty 23, 2018, 09:07:58 »
Wystarczy sobie to obejrzeć (albo jakiś inny randomowy filmik typu pocztówka z Włoch) i masz z głowy:

! No longer available

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #20375 dnia: Luty 23, 2018, 09:16:01 »
Mojej kobiecie się podobało, szczególnie relacja ojca z synem. Ja w tym czasie mordowałem w Destiny w imię miłości. :)
Gregys out.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #20376 dnia: Luty 23, 2018, 09:30:18 »
W gwiezdnych wojnach to normalne że statki latają z prędkością światła, moce, cuda niewidy i nikogo to nie dziwi, ale jak czarni w afryce postawią supermocarstwo to jest to takie sci-fi że ludzie nie mogą w to uwierzyć ;).

Tu nie chodzi, ze nie moge uwierzyc w supermocarstwo postawione przez czarnych w Afryce. Chodzi o to, ze TAKIE supermocarstwo, jakie pokazali w tym filmie sie kupy nie trzyma. I do tego te idylliczne pocztowkowe widoczki pastuszkow wypasajacych kozki na pieknej sawannie. No tego sie nie da traktowac powaznie nawet przy zalozeniu ze to film dla dzieci. Nie wspominajac o tym, ze najlepsza rola w calym filmie to bialas bez reki, ktory kradnie absolutnie kazda scene w filmie. No ale i tak wszystko blednie przy tym:

http://youtu.be/zHfX4u3bO8I?t=2s

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #20377 dnia: Luty 23, 2018, 09:34:06 »
Ja jeszcze Pantery nie oglądałem, ale w dalszym ciągu uważam że to jest fantasy i debatowanie czy coś jest możliwe czy nie mija się z celem ;). Jak się założy że w tym uniwersum tak jest to się lepiej ogląda. To tak jak z tymi bombowcami w gwiezdnych wojnach ;).

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #20378 dnia: Luty 23, 2018, 09:49:13 »
Lol, bo inne filmy o superbohaterach to wnikliwe studia rozwoju społeczeństw.

I kto w ogóle marnuje życie na takie "filmy"?

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #20379 dnia: Luty 23, 2018, 09:51:12 »
Box office pokazuje że Black Panther zarobił 361 milionów dolców, to myślę że spora ilość ludzi.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #20380 dnia: Luty 23, 2018, 09:53:07 »
Przez "ludzi" rozumiem świadome istoty, nie zwierzęta homo nie sapiens.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #20381 dnia: Luty 23, 2018, 09:56:22 »
Ja pójdę jak zwierzę, tak jak na każdy film od Marvela ;).'

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20382 dnia: Luty 23, 2018, 09:59:38 »
To nie myślące bydło chodzące na "filmy" Marvela to są jak słusznie zauważyłeś podludzie. Trzeba ich zagonic do wagonów bydlęcych i wysłac do komór gazowych, co nie meatbag?

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #20383 dnia: Luty 23, 2018, 10:01:49 »
Razem z tymi którym podoba się Horizon: Zero Dawn :D.

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #20384 dnia: Luty 23, 2018, 10:02:36 »
I do tego te idylliczne pocztowkowe widoczki pastuszkow wypasajacych kozki na pieknej sawannie.
Wydaje, mi się że to były tylko hologramy czy tam projekcje, ukrywające (kopyrajty Dahmana) afrofuturystyczne miasto z pociągami na poduszkach.

Nie wspominajac o tym, ze najlepsza rola w calym filmie to bialas bez reki, ktory kradnie absolutnie kazda scene w filmie.
Mi tam nic nie ukradł. Taki Joker dla ubogich.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #20385 dnia: Luty 23, 2018, 10:41:11 »
To nie myślące bydło chodzące na "filmy" Marvela to są jak słusznie zauważyłeś podludzie. Trzeba ich zagonic do wagonów bydlęcych i wysłac do komór gazowych, co nie meatbag?
Dokładnie to miałem na myśli.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20386 dnia: Luty 23, 2018, 11:13:27 »
Już ich zacząłeś dehumanizowac i zrównywać ze zwierzętami, nieprawdaż? Od tego się zaczyna. Slippery slope! Widzę brunatny kolor.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 11:15:04 wysłana przez Simplex »

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #20387 dnia: Luty 23, 2018, 11:14:44 »
Slippery slope fallacy u mean?

Humanizowanie zwierząt to niepotrzebna dychotomizacja ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20388 dnia: Luty 23, 2018, 11:15:39 »
Dehumanizacja to pierwszy krok I mean.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #20389 dnia: Luty 23, 2018, 11:24:14 »
Pierwszy krok to stworzenie wszechświata.

Slippery slope fallacy.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20390 dnia: Luty 23, 2018, 11:32:36 »
I myślisz że ja nie wiedziałem o istnieniu tego fallacy jak pisałem 'Slippery slope"? To była celowa hipebola mająca na celu zwrócenie uwagi na twoje dehumanizowanie jakiejś grupy ludzi wedle arbitralnie przyjętych kryteriów. Więc skojarzenia nasuwają się same.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #20391 dnia: Luty 23, 2018, 11:40:06 »
Skojarzenia nie są rzeczywistością.

Kryteria nie są arbitralnie przyjęte. Wyznacznikiem jest świadomość. Którą posiada wiele zwierząt, można rzec, że i bakteria ma jakąś świadomość. Świadomość jak gówniany może być film o superbohaterach. Dzieci zapewne jej nie posiadają, więc lądują w grupie nieludzi. Sory.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #20392 dnia: Luty 23, 2018, 12:29:56 »
Problem w tym, ze ja idac na ten film mialem swiadomosc tego, ze to popkorniak i w zwiazku z czym moje oczekiwania co do fabuly bylo odpowiednio zanizone. I ocena 2/10 juz uwzglednia te zanizone oczekiwania. Przy tym filmie Rouge One to Obywatel Kane.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #20393 dnia: Luty 23, 2018, 15:02:41 »
Kurde, nie lubię paczać wrzeszczącego murzyństwa w filmach i serialach ale tak zachęcacie, że obejrzę tego panterę. Moze jemu uda się wybić  z mojej głowy obraz czarnej babki siedzącej na cegłach po trzęsieniu ziemi na Haiti oraz jej kolejne zdjęcie po roku siedzącej na tych samych cegłach. Pewnie siedzi do tej pory.
I żeby nie było: nie jestem rasistą. Oni tacy już są. Nic na to nie poradzą :P
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20394 dnia: Luty 23, 2018, 15:07:11 »
Jezeli musisz pisać "nie jestem rasistą, ale", to ten statek już odplynał.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20395 dnia: Luty 23, 2018, 16:28:20 »
nie jestem rasistą

Jesteś.

psn - Skrubolski

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #20396 dnia: Luty 23, 2018, 16:40:20 »
Hmm, mnie czarni komicy nie smiesza. Ale to nie rasa, bo brytyjscy tez mnie nie smiesza. Ale to nie nacjonalizm, bo polscy tez mnie nie smiesza. To co, kondominium?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20397 dnia: Luty 23, 2018, 16:46:15 »
Kurde, nie lubię paczać wrzeszczącego murzyństwa w filmach i serialach ale tak zachęcacie, że obejrzę tego panterę. Moze jemu uda się wybić  z mojej głowy obraz czarnej babki siedzącej na cegłach po trzęsieniu ziemi na Haiti oraz jej kolejne zdjęcie po roku siedzącej na tych samych cegłach. Pewnie siedzi do tej pory.
I żeby nie było: nie jestem rasistą. Oni tacy już są. Nic na to nie poradzą :P
czy to nie szpynda wytykał nam zasciankowosc i kołtuństwo?

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #20398 dnia: Luty 23, 2018, 16:51:57 »
Mnie od Czarnej Pantery odstrasza (c)rap. :)
Gregys out.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #20399 dnia: Luty 23, 2018, 16:55:45 »
najwieksi rasisci to teraz Chinczycy :D Bareja moglby nakrecic pare filmow:
https://www.youtube.com/watch?v=1a-QpyF7rNc
Przy rozmowie na koncu mozna sie poplakac ze smiechu :)
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 16:59:06 wysłana przez dziki »
gram w gry, a nie polygony! :P