Autor Wątek: Gwiezdne Wojny - spoiler zone  (Przeczytany 15314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Gwiezdne Wojny - spoiler zone
« Odpowiedź #320 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:07:25 »
Rozumiem, ale kaliber nieścisłości w porównaniu do ST bez porównania większy.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #321 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:08:51 »
Ale w ST nie ma muzyczki z gwieznych wojen :).

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #322 dnia: Styczeń 04, 2018, 16:25:56 »
No i właśnie o to chodzi - scenarzyści wymyślili - dla mnie ta postać została przez nich tak napisana, że powinien sobie z taką próbą poradzić. Kino rozrywkowe, czy nie, brak spójności razi.

Ale jaki brak spójności? Czemu nie potraficie zrozumieć, że typek zginął przez swoją arogancję, czyli konkretnie przez to, że uważał że widzi wszystko i wszystkich. Jak niektórzy na tym forum (np. ja ;)). No ale jednak Snoke nie był tak dobry, jak mu się wydawało i został za to ukarany. Proste jak cep.

Rozumiem, ale kaliber nieścisłości w porównaniu do ST bez porównania większy.

Bullshit. Poszukaj sobie wątku o ST ile tam rzeczy jest z dupy, wyliczanka nie była krótka.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #323 dnia: Styczeń 04, 2018, 16:29:06 »
Aż wejdę. I będzie Ci wstyd, jak będziesz mnie musiał przeprosić fikolkiem.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #324 dnia: Styczeń 04, 2018, 16:29:57 »
Raczej ty już trenuj.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 04, 2018, 19:51:26 »
No i właśnie o to chodzi - scenarzyści wymyślili - dla mnie ta postać została przez nich tak napisana, że powinien sobie z taką próbą poradzić. Kino rozrywkowe, czy nie, brak spójności razi.

Ale jaki brak spójności? Czemu nie potraficie zrozumieć, że typek zginął przez swoją arogancję, czyli konkretnie przez to, że uważał że widzi wszystko i wszystkich. Jak niektórzy na tym forum (np. ja ;)). No ale jednak Snoke nie był tak dobry, jak mu się wydawało i został za to ukarany. Proste jak cep.

Gdyby nie to ze przedstawiano go jako tak dobrego, to można by tak sadzić. Ale kreacja tej postaci stawiała ja kilka leveli wyżej niż emoren i Rej. To jakby liczyć ze Han rozjebie Vadera w ESB bo tak ;)

Właśnie ten brak skali boli. Wszystko jest takie naj, a później jest rozpierdzielane w naciągany i niesatysfakcjonujący sposób.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #326 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:44:36 »
w piątek byłem na seansie i tak na szybko: dobrze oglądało mi się tę część ale z większością głupot które są tu wypisane zgadzam się zdecydowanie z Wami (dojenie cyca, Leia którą powinni ubić w scenie w kosmosie która notabene byłaby świetną laurką dla tej postaci, suche żarty typu - "tak wiem, zmieniłam fryzurę" albo kadr na Snoke'a z przymkniętym okiem i wychylonym jęzorem - z Imperium nie powinno się żartować gdyż przeciwnik który jest taki epicki staje się komiczny) . fabularnie natomiast ta część jest rozczarowująca i sprawia wrażenie takiej, która zamyka wątki nie wyjaśniając niczego. dlatego uważam, że Snoke tak naprawdę nie zginął i będzie można pociągnąć wątek przechodzenia Kylo na dobrą stronę mocy. z tego co pamiętam Snoke wyraźnie mówił, że wyczytuje wszystkie myśli Kylo więc sądzę, że bez celu nie dałby się ubić jak szmata. Zresztą to on był łącznikiem Kylo z Rey - czy przypadkiem już po jego śmierci oni znowu się nie komunikują co jest wskazówką, że Snoke gdzieś tam sobie żyje?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2018, 09:46:34 wysłana przez SinfulScholar »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 09, 2018, 10:50:00 »
Jakby faktycznie tak zrobili, to:

pozdr
psn - Skrubolski

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #328 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:15:22 »
a ja wolę taki mindfuck w którym pokażą, że Snoke jest mega potężny i w końcu wyjaśnią - kim tak naprawdę jest.
nie chce pojedynku Kylo z Rey w którym Rey wygra. jest to tak przewidywalne, że wątpię aby Disney poszedł w takim kierunku.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #329 dnia: Styczeń 09, 2018, 14:01:56 »
Hej, ale przecież Rey będzie zła, więc Kylo zabijający ją przejdzie na jasną stronę i odleci Sokołem Millennium w stronę zachodzącego słońca przeciwną do wybuchu supernowej.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
psn - Skrubolski

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #331 dnia: Styczeń 10, 2018, 09:04:21 »
ale niestety nic nie wnosi do 9 częsci która dalej wydaje się być mega przywidywalna. gdzieś musi być jakiś twist :)

wczoraj odświeżyłem sobie mroczne widmo. jak się patrzy na te efekty i jarjar'a to płakać się chce. dzisiaj może odkurzę Atak Klonów który w mojej opinii jest najgorszą częścią.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2018, 09:06:30 wysłana przez SinfulScholar »

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #332 dnia: Styczeń 10, 2018, 15:41:08 »
a jak oglądałem na YT jak Yoda walczył z imperatorem w ep 3 i jest to mega, moim zdaniem film jest mega dobry na tle 9 części

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #333 dnia: Styczeń 10, 2018, 15:47:49 »
:D

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
« Odpowiedź #334 dnia: Styczeń 14, 2018, 12:44:57 »

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 26, 2018, 09:56:44 »
Mam nadzieję, że się mylę, ale pomyślałem wczoraj o Marvelu, który trzepie kasę jak dziki na swoich komiksach, ale ma zasadę, że nic nie może się na stałe zmienić w uniwersum. Trochę się boję, że Star Warsy pod wodzą Disneya mogą przyjąć podobny kierunek. Co roku jakieś tam offtopy a główna historia będzie się ciągnąć w nieskończoność i będzie nudna do porzygu.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 26, 2018, 09:59:43 »
Śmierć centralnej postaci tej sagi (i nieco mniej centralnej, ale pewnie równie ważnej w poprzedniej) to jest "nic nie może się na stałe zmienić w uniwersum"? Czy co masz na myśli? Bo ja mam raczej odwrotne wrażenie, tam się zmienia bardzo dużo, szczególnie potwierdza to postać Kylo Rena, który chciałby wszystko zakopać i zresetować w pizdu.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 26, 2018, 10:28:46 »
Tam już nie ma czego ratować.

Tylko spin-off jakieś sens ma i np Obi Wan lub czasy między 3 i 4 z Vaderem.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #338 dnia: Styczeń 26, 2018, 15:59:39 »
No że pozostaną te same ramy. W starej trylogii też Obi Wan Kenobi ginął. Wiesz, starcie dobra ze złem, dobro zwycięża, koniecznie mamy Gwiazdę Śmierci itd. itp. Kylo Ren trochę nadziei daje, że tak samo nie będzie, ale tracę nadzieję. Fajnie by było jak epizod 9 pozamiatał ale właśnie o tym piszę, że boję się, że będzie bezpiecznie na sam koniec, by wózek mógł jechać dalej.

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #339 dnia: Styczeń 26, 2018, 21:03:09 »
No ja też czekam najbardziej na historie, obi-wan, yoda, vader

Ja chcę znowu zobaczy vadera w formie, stare filmy tego nie pokazywały bo nie ta technologia ale teraz, do dzisiaj w głowie mam te pół minuty z Łotra
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2018, 21:10:08 wysłana przez psxfan »

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #340 dnia: Styczeń 26, 2018, 22:57:46 »
Walka w Ep. VI w ogóle nie pokazała mocy Vadera. :) Dude...

Offline Naars

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #341 dnia: Styczeń 27, 2018, 08:46:27 »
Tu się akurat zgodzę z psxfanem, choć nie wiem, czy swoim zwyczajem nie trolluje  :P

W starej trylogii ciągle słyszymy, jaki to Vader nie jest potężny i straszliwy... ale jedyne, gdzie to widać to 2 pojedynki z synalkiem, jedno rozbrojenie Hana Solo i duszenie (również z bardzo daleka) Mocą. Jakiś obraz siły to faktycznie daje, ale IMO brakowało jakiejś konkretniejszej akcji pokazującej jego siłę, czegoś takiego jak scena z końcówki Łotra 1.

Użyję analogii: jeśli ktoś nigdy w życiu nie widział myszy i pokaże się mu jej zdjęcie w przybliżeniu, to może ona sprawiać wrażenie nawet wielkiej jak słoń. Dopiero umieszczenie innego, znajomego obiektu obiektu w kadrze jako punkt odniesienia (np klucze od auta) pozwala określić rozmiar myszy.

Dokładnie taki problem mam z Vaderem w starej trylogii. Teoretycznie wiemy, że on i Luke są potężni, ale ten drugi ma więcej czasu antenowego, coś faktycznie pokazuje... Vadera możemy spróbować porównać do niego tylko podczas dwóch pojedynków właściwie. IMO trochę zbyt mała próba.

Chętnie bym obejrzał spin-offa z Anakinem/Vaderem  ;) Choć pewnie nie jest on priorytetem, w końcu ta postać miała najwięcej czasu antenowego ze wszystkich bohaterów SW.

• I Am Robot
« Odpowiedź #342 dnia: Styczeń 27, 2018, 11:06:41 »
Powstrzymanie mocą strzału z DL-44 to pikuś przecież. :)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #343 dnia: Styczeń 27, 2018, 11:42:42 »
Pełna zgoda, że chętnie o Vaderze bym więcej obejrzał.
Z nowych bohaterów żaden nie jest interesujący. Może ten robot z Róż Łan.

Offline Naars

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #344 dnia: Styczeń 27, 2018, 13:32:05 »
Powstrzymanie mocą strzału z DL-44 to pikuś przecież. :)

W porównaniu do tego, co zrobił Kylo na początku VII epizodu to trochę pikuś :P

Nawet jak oglądałem pierwszy raz Ep. V te ~20-21 lat temu to ten popis zrobił na mnie najmniejsze wrażenie.

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #345 dnia: Styczeń 27, 2018, 14:19:08 »
walka obi wana z vaderam w 4ep to tak jak by sie dwa manekiny były:)

• I Am Robot
« Odpowiedź #346 dnia: Styczeń 27, 2018, 14:45:15 »
W porównaniu do tego, co zrobił Kylo na początku VII epizodu to trochę pikuś :P
No nie za bardzo, bo Kylo nic nie umi.

walka obi wana z vaderam w 4ep to tak jak by sie dwa manekiny były:)
Panie, weź pan wylyź. Muzyka, walka, miejscówka... Slepym trzeba być, padawanie.

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #347 dnia: Styczeń 27, 2018, 15:00:08 »
hej chodzi mi o 4 ep nie 3 :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #348 dnia: Styczeń 27, 2018, 15:15:15 »
No że pozostaną te same ramy. W starej trylogii też Obi Wan Kenobi ginął. Wiesz, starcie dobra ze złem, dobro zwycięża, koniecznie mamy Gwiazdę Śmierci itd. itp. Kylo Ren trochę nadziei daje, że tak samo nie będzie, ale tracę nadzieję. Fajnie by było jak epizod 9 pozamiatał ale właśnie o tym piszę, że boję się, że będzie bezpiecznie na sam koniec, by wózek mógł jechać dalej.

I znowu, gdzie jest Gwiazda Śmierci w Last Jedi? Starcie dobra ze złem to są jakieś ramy? Równie dobrze mógłbyś narzekać, że część akcji dzieje się w kosmosie. Cały czas nie wiem o co ci chodzi. Chcesz, żeby Gwiezdne Wojny nie były Gwiezdnymi Wojnami, czy jak?

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #349 dnia: Styczeń 28, 2018, 21:30:22 »
Żeby nie były chuj*wymi popłuczynami.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #350 dnia: Styczeń 29, 2018, 09:08:34 »
DS idź sobie do innego wątku. Tak, nie lubisz nowych Gwiezdnych Wojen, wszyscy już o tym wiemy, nie musisz tego podkreślać pod każdym postem.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #351 dnia: Styczeń 29, 2018, 09:25:06 »
Ja nie wiem po co tacy ludzie w ogóle chodzą do kina na nowe star warsy, przecież wiadomo że WSZYSTKO poza oryginalną trylogią to gówno .

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #352 dnia: Styczeń 29, 2018, 10:30:15 »
DS idź sobie do innego wątku. Tak, nie lubisz nowych Gwiezdnych Wojen, wszyscy już o tym wiemy, nie musisz tego podkreślać pod każdym postem.

pozdr
No pytasz to odpowiadam.
Nie ma innego wątku o SW.

W kwestii Vadera - on swoją moc pokazywał przez reakcje innych ludzi - widoczny strach i odpowiednie przyjmowanie przeprosin. Choć też bym chciał więcej walk w stylu Róż Łan, to wypada docenić jak znakomicie oddali grozę tej postaci za pomocą kilku scen.

I dzięki temu zapowiedź Imperatora, który ma nie być tak wyrozumiały, bardzo dobrze buduje jego moc z kolei.

Tego właśnie zabrakło w Snuku - gadają o nim, ale bez odpowiedniego podbudowania nie ma to znaczenia i mocy.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #353 dnia: Styczeń 29, 2018, 11:17:58 »

pozdr
No pytasz to odpowiadam.
Nie ma innego wątku o SW.

No ciebie raczej nie ma sensu pytać, skoro wiadomo co odpowiesz, do tego nie na temat.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #354 dnia: Styczeń 29, 2018, 11:21:31 »
Przy poniedziałku takie rzeczy. Nie uchodzi.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #355 dnia: Styczeń 29, 2018, 14:46:28 »
Sam się o to prosiłeś :(

pozdr
psn - Skrubolski

• I Am Robot
« Odpowiedź #356 dnia: Styczeń 29, 2018, 14:51:15 »
Don Simon ma gorącym nożem (i to na klacie, bo jak inaczej) wyjebany jakiś hejt na SW.
Nie rozumiem i nie szanuję, żeby było jasne. ;)

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #357 dnia: Styczeń 29, 2018, 15:25:18 »
A ja rozumiem, tylko podobnie jak Screwball, nie wiem po co on to w kółko powtarza. Ani od tego SW nie zrobią się gorsze, ani Pacific Rim lepszy.
Gregys out.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #358 dnia: Styczeń 29, 2018, 15:47:02 »
Dwójka PR będzie gorsza niż E8!!!

• I Am Robot
« Odpowiedź #359 dnia: Styczeń 29, 2018, 16:06:33 »
Więcej akronimów! :)