Autor Wątek: Gry w opakowaniach zastepczych  (Przeczytany 8098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Gry w opakowaniach zastepczych
« dnia: Kwiecień 12, 2010, 12:58:33 »
Szukajac na allegro roznych gier w ostatnim czasie zaobserwowalem istny wylew aukcji, ktorych przedmiotem jest sama plytka. Niektore sklepy nawet sie w tym specjalizuja.

Czy macie pojecie skad oni to biora? Ceny sa atrakcyjne, ale nie chce oplacac jakis lewych akcji. Nie jest to przypadkiem z jakis kradziezy, nielegalnych tloczni itp.?

Zdecydowanie bardziej wole pelne pudelko, z instrukcja itp., ale w wypadku niektorych tytulow nie ma to az takiego znaczenia.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

SimonX

• Gość
Odp: Gry w opakowaniach zastepczych
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2010, 13:11:17 »
jest możliwe, że są to gry z lewego obiegu
np dotłoczone dodatkowo do zamówionego nakładu na lewo w tłoczni po godzinach

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2010, 14:28:30 »
Już gdzieś na forum była rozmowa na ten temat. Ja ogólnie obstawiam za tym że ktoś po prostu sprowadza gry z zagranicy w hurtowych ilościach i wysyłka samych płyt bez opakowań bardziej się opłaca.

Offline bigbird

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2010, 14:29:27 »
Mi się wydaje, że albo:
1. "spadło" z tira  ;D
2. są to egzemplarze, które nie przeszły jakiejś kontroli jakości w tłoczni (wnoiskuję z tego, że sprzedawcy gier w "opakowaniu zastępczym" często piszą, że gry mogą być porysowane itp.)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2010, 14:43:46 »
Już gdzieś na forum była rozmowa na ten temat. Ja ogólnie obstawiam za tym że ktoś po prostu sprowadza gry z zagranicy w hurtowych ilościach i wysyłka samych płyt bez opakowań bardziej się opłaca.

W to mi sie nie chce wierzyc. Takie "same plyty" sa zwykle tansze o dobre 40-50 PLN. To juz bardziej by im sie oplacalo wyslac w pudelku i wziac normalna cene.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2010, 16:29:46 »
Bardzo prawdopodobne jest tak jak pisali koledzy, lewe robienie po godzinach w tłoczni. Gra jest taka sama, ale ja jestem maniakiem pudełek, więc takiej kopii bym nie kupił.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2010, 17:50:16 »
Ewentualnie wersje promo - czyli dziennikarskie :P

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2010, 18:26:54 »
Ewentualnie wersje promo - czyli dziennikarskie :P
Ale zazwyczaj promo mają pudełko, tylko nie mają czasem instrukcji, no i mają ten brzydki pasek "Promotional Copy".

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2010, 18:34:34 »
Autor nie sprecyzował jak dokładnie wyglądają te płytki, więc mniemam, że właśnie o wersjach promo mówi. Widziałem wiele aukcji, gdzie płytki promo wkładano do zwykłych plastikowych opakowań na płyty CD w wersji slim i tak próbowano sprzedawać.

MeriB

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2010, 18:39:53 »
Autor nie sprecyzował jak dokładnie wyglądają te płytki, więc mniemam, że właśnie o wersjach promo mówi. Widziałem wiele aukcji, gdzie płytki promo wkładano do zwykłych plastikowych opakowań na płyty CD w wersji slim i tak próbowano sprzedawać.
Promki mają zwykle wytłoczony napis "Promotional copy - not for sale" na wierzchu płyty, a Don Simon jak mniemam pisze o zwykłych grach - tyle że bez pudełka. Popraw mnie jeśli się mylę ;]

Jak dla mnie te gry pochodzą z dodatkowego tłoczenia po godzinach, wiele gier w systemie PAL tłoczy się w Irlandii, a jeden z allegrowych sprzedających który oferuje tego rodzaju gry, pochodzi właśnie stamtąd.
Możliwa jest także inna teoria: płytki ktoś zwinął, a pudełek mu się nie udało. W jednym z gamestopów w Monachium płytki trzymają w szufladzie pod kluczem, a na wystawie leżą same opakowania po grach, możliwe że takie gry bez pudełka pochodzą właśnie z takiej szuflady ;]

Sam gier bez pudełek nie kupuję, bez pudełka na półeczce nie mogę w pełni cieszyć się grą.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2010, 18:46:22 wysłana przez MeriB »

Offline Muody

• Padawan
  • **
    • muody @ deviantArt
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2010, 20:09:14 »
Na goozex/playswap ludzie wymieniają często gry w opcji 'sama płytka'. (jak było mówione, tańsza wysyłka.) Możliwe, że ktoś chce to później sprzedać na Allegro.

Ale już 10 kopii tej samej gry u jednego sprzedającego ...śmierdzi mi bandyckim źródłem, nie ma innej opcji ;/ Bywają też płyty w "opakowaniu zastępczym", oryginalne pudełko pękło, a instrukcję pogryzł mi żółw. Już pomijając pochodzenie, na półce wstyd takie coś stawiać, a wysłać komuś na wymianę - jeszcze większy wstyd.

Co do bundle'i - one też mają pudełka :) Nie miałbym wątpliwości za to do gier MS typu PGR3, Pinata, Forza. One często występują jako samo DVD w koszulce. Pewnie masowo trafiały jako demo do sklepów i na różne eventy. I przede wszystkim, to jest inny rząd wielkości w złotówkach.

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2010, 23:53:26 »
Albo wyciągają z pudełek w supermarketach.

Dla mnie takie płytki, to półprodukt, coś jak kupowanie gier w cyfrowej dystrybucji.

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 13, 2010, 08:44:12 »
Raz zadalam pytanie jednemu sprzedajacemu na allegro, ktory wlasnie praktykowal ten sposob sprzedazy i nie uzyskalam konkretnej odpowiedzi. Zbyl mnie tylko, odpawiadajac, ze gierki pochodza z Anglii. Wedlug mnie ich pochodzenie jest "lewe"...

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2010, 09:53:45 »
Chodzi mi wlasnie o takie aukcje z samymi plytkami (nie promotional copy), np.

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16466576

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12030877&gr_id=15014

Jeszcze jeden egzamplarz to rozumiem, ale niektorzy maja po kilka sztuk. Myslalem, ze moze to sa jakies wycofane i odswiezone egzemplarze z wypozyczalni, ale z tego co piszecie to szansa, ze jest to w pelni legalna kopia sa nikle.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2010, 10:32:04 »
Don Simon, na tych aukcjach niektóre płyty mają "brak lakieru", więc mogą to być odpadki z tłoczni albo lakier odpada ponieważ ktoś nieumiejętnie wyjął z pudełka towar ;) Ogólnie nie zawsze musi to pochodzić z lewego obiegu, przecież ukraść mogą i płytki w pudełkach, więc nigdy nie możesz być całkowicie pewien pochodzenia towaru, zwłaszcza kupując na allegro. Ryzyk fizyk.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2010, 10:38:02 wysłana przez Rolek »

Offline Łukasz

• Padawan
  • **
    • 2pady.pl | zupełnie lajtowy blog o grach
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2010, 18:08:15 »
Na którejś z wcześniejszych forumogadek chłopaki już poruszali ten temat. Wyjaśnienie, które mi wydaje się najsensowniejsze, to że jak ktoś hurtowo wysyła gry z wysp, czy skądś tam, to łatwiej jest wysłać tak dużą ilość bez pudełek właśnie.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 16, 2010, 18:39:46 »
To wyjaśnienie jest raczej bez sensu.

Za wysyłkę 1kg figurek w pudełku gdzie weszłoby 5 gier conajmniej jako Signed-for płaciłem 10 funtów na ebayu (czyli wysyłka w całości po moim koszcie).

Wychodzi <10 PLN za gre czyli znacznie mniej niż różnica w cenie między między grami w boksach a samą płytą.

No chyba , że ktoś resistance 1 na kilogramy kupuje.

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 17, 2010, 11:26:27 »
To wyjaśnienie jest raczej bez sensu.

+1
Jak dla mnie to są piraty i trzymam się od takich aukcji z daleka.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 17, 2010, 17:03:08 »
Ten AarJes ma tak niskie ceny, że chyba się skuszę na jakąś grę by zobaczyć czy to rzeczywiście oryginały.

---
Poczytałem komentarze i jednak się wstrzymam:P.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 17:12:11 wysłana przez Bloodergo »

Offline KB

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 17, 2010, 20:30:19 »
Ten cały AerJes ma na swojej stronie soft do uruchamiania pirackich gier (i opis, że mogą go pobrać tylko jego klienci z allegro), więc...

Offline kmh

• Stały bywalec
    • http://www.motywdrogi.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2010, 23:08:43 »
Ja raz miałem taką sytuację, że chciałem kupić na Allegro Lego Indiana Jones, akurat za 30 zeta. Złożyłem zamówienie, odbiór osobisty w sklepie. Podjechałem i sprzedawca mówi, że się już skończyły, ale za 50-60 zeta może mi sprzedać grę w zestawie z Kung-Fu Pandą. Wspiąłem się na wyżyny asertywności i powiedziałem, że dzięki, ale nie, chcę samego Indianę. Co zrobił sprzedawca? Jako, że było to "dzielone" wydanie, wcześniej pewnie dołączane do zestawów z konsolami, połowa okładki LIJ, połowa KFP, to rozpakował grę, wyjął KFP i dał mi resztę.

I gdzieś teraz po sklepie musi się walać sama płytka z Kung-Fu Pandą.

Ale patrząc na aukcje linkowanego kolesia to wątpię, aby takie było źródło tych płyt :)

Offline BooLoo

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 28, 2010, 11:55:17 »
Sam gier bez pudełek nie kupuję, bez pudełka na półeczce nie mogę w pełni cieszyć się grą.
Przypomniał mi się kawał ;)
Facet do babki:
-Ty, oddałabyś się za 1mln$ ?
-hmm, czemu nie
-ok, a może tak za 10zl?
-Spiep..., co ja prostytutka?!
-No to już ustaliliśmy.
:D

Czyli wszystko kwestią ceny. Jeszcze jak ktoś sprzedaje jednorazowo, ale czasem jedna osoba wystawia 30 płyt. Śmierdzi na kilometr i tyle. I jeśli "spadły z tira", to jest to bezsprzeczne złodziejstwo, bo jednak gdzieś teraz tych krążków jest brak.   

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2010, 16:40:04 »
Kiedyś, jak jeszcze granice istniały, to kolega wywoził gry w zmieniarce CD w samochodzie :) Oczywiście gry nie miały pudełek, ale na zachodzie cieszyły się mimo to popularnością. Może tutaj ktoś je tak wwiózł? ;)

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 08, 2010, 18:25:59 »
Nabyłem w takiej wersji FFXIII i MAGa - obie gry na PS3. Wszystko działa bez zarzutu, ale pudełka i instrukcji brakuje jak cholera. Tak to jest, jak się czyta treść aukcji już po kliknięciu guzika "Kup teraz". :roll:
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 08, 2010, 19:35:18 »
Tak to jest, jak się czyta treść aukcji już po kliknięciu guzika "Kup teraz". :roll:

Z drugiej strony to jednak bardzo nie fair, że informacja o braku książeczki, okładki czy pudełka, jest zapisana gdzieś z boku i drobnym pismem. Czasami się trzeba wręcz domyślać, że sprzedawany jest wykastrowany produkt. Np. dziś oglądałem aukcję Borderlands, gdzie było zdjęcie pudełka ściągnięte z netu, a w opisie, jakieś pierdoły ogólne o grze oraz z boku taki zapis: "U MNIE KUPUJESZ: Gra, pudełko, gwarancja dobrej zabawy."

Chwilę trwało zanim się zorientowałem, że nie będzie książeczki, a okładka jest wydrukowana na papierze do ksero...

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 08, 2010, 20:04:12 »
Sprytna bestia, nie ma co. Technicznie rzecz biorąc, to dostałem pudełka - slim cd box. No ale nie narzekam za bardzo, bo przynajmniej tanio było (odrobiłem sobie Dragon Age'a kupionego za ponad 200 zł... powiedzmy).

Wg mnie to dobra alternatywa dla osób, którym nie zależy na pudełku etc. "Szkoda" dla wydawców porównywalna z używkami.
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr