Autor Wątek: Goozex - co i jak  (Przeczytany 17725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
Odp: Goozex - co i jak
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 23, 2009, 16:29:01 »
Z ciekawości - ludzie naprawdę wysyłają gry warte 100 punktów pomiędzy krajami  ?
Przecież pewnie koszty przesyłki są zbliżone, jeśli czasem nie wyższe od wartości tych 100 punktów...

Chyba że mam złe wyobrażenie o cenach usług pocztowych w Europie ?

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 23, 2009, 18:23:06 »
Pewnie, że wysyłają - sam wysłałem PGR3* do UK, kosztowało mnie to zawrotne 4 zł. W drugą stronę jest trochę drożej, ale poniżej 3GBP da się już grę wysłać na kontynent. W serwisie jest już zresztą sporo Polaków - nierzadkie są/będą wysyłki krajowe.

*W wersji jaką miałem - sama płyta wyjęta z bundle packa - byłaby niesprzedawalna na Allegro nawet za 20 zł (czyli równowartość tych 100 pkt). Gamerscore wycisnąłem ile mogłem i niech się grą cieszy ktoś inny, kolekcjonować gier nie zamierzam, mam małe mieszkanie  ;)

Offline Hubert Taler

• Padawan
  • **
    • http://www.hubert-taler.info/blog
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 23, 2009, 20:53:04 »
Z ciekawości - ludzie naprawdę wysyłają gry warte 100 punktów pomiędzy krajami  ?
Przecież pewnie koszty przesyłki są zbliżone, jeśli czasem nie wyższe od wartości tych 100 punktów...

Może i tak ale tym sposobem zarabiasz te 100 punktów za grę która jest niesprzedawalna a komuś się przyda.
Ot, za 100 p poszło Fable I na pierwszego XBoxa, a 350 kosztuje Oblivion... Co mi szkodzi kogoś uszczęśliwić :)

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 23, 2009, 23:19:48 »

Może i tak ale tym sposobem zarabiasz te 100 punktów za grę która jest niesprzedawalna a komuś się przyda.
Ot, za 100 p poszło Fable I na pierwszego XBoxa, a 350 kosztuje Oblivion... Co mi szkodzi kogoś uszczęśliwić :)

Chodziło mi tyko o to, czy na takie transakcje zgadzają się ludzie, gdy muszą wysłać za granicę.

@ols
Ta wysyłka do UK za 4zł to jak rozumiem sama koperta, nie "poleconym" ?

Offline Hubert Taler

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 23, 2009, 23:40:55 »

Chodziło mi tyko o to, czy na takie transakcje zgadzają się ludzie, gdy muszą wysłać za granicę.
[/quote]

A pewnie. Fable poszło do UK, a dziś Deus Ex do Portugalii :)

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 24, 2009, 01:51:00 »
@ols
Priorytetowy. DVD-box z płytką + koperta bąbelkowa akurat mieszczą się w 100 gramach, ponad 100 cena rośnie gwałtownie do 10 zł.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 24, 2009, 08:56:20 »
@ols
Priorytetowy. DVD-box z płytką + koperta bąbelkowa akurat mieszczą się w 100 gramach, ponad 100 cena rośnie gwałtownie do 10 zł.

ale on pyta czy list polecony/nie polecony
z priorytetem nie ma to nic wspólnego

polecam odwiedzic http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm i nie smiecic w watku :)
polecony list ekonomiczny 100g za granicę do całej Europy kosztuje 8,30 zł
za priorytet dopłaca się 1zł

4zł kosztuje zwykły list priorytetowy (nie polecony)

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 24, 2009, 09:24:23 »
A ja jeszcze raz apeluje, naprawde, o ile nie jest to PGR 3 w wersji OEM, nie wysylajcie przesylek listem zwyklym.

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 24, 2009, 12:51:25 »
A ja jeszcze raz apeluje, naprawde, o ile nie jest to PGR 3 w wersji OEM, nie wysylajcie przesylek listem zwyklym.
Hmm, ponieważ? (mój był OEMem, więc apel w sumie mnie nie dotyczy, ale wolałbym wiedzieć). Jeśli chodzi o to że większa szansa zaginięcia i lepiej nie ryzykować to zgoda, niczego cennego bym tak nie słał.

Offline Hubert Taler

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 24, 2009, 17:55:07 »
A tak w ogóle to umiecie zobaczyć kto ma jakie gry w ofercie, jak znacie jego nick? Chętnie bym zobaczył Wasze żeby pohandlować w granicach kraju ale nie mogę się doklikać.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 24, 2009, 18:41:22 »
Hmm, ponieważ? (mój był OEMem, więc apel w sumie mnie nie dotyczy, ale wolałbym wiedzieć). Jeśli chodzi o to że większa szansa zaginięcia i lepiej nie ryzykować to zgoda, niczego cennego bym tak nie słał.

Tak, chodzi dokladnie o to.

Mam kilka przykrych doswiadczen z Poczta Polska jeszcze z dosc dalekiej przeszlosci.

Przesylki zwykle nie sa ewidencjonowane, nie masz dowodu ich nadania. Wysylanie listem zwyklym to tak, jakbys wrzucil przesylke bezposrednio do pocztowej skrzynki na listy - jak sie listonoszom zachce i zachowaja sie jak na czlowieka przystalo, to Ci ja dorecza. Jak nie, pech - a sprzyja ku temu pokusa nieprzypadkowego "zaginiecia" suto wygladajacej przysylki wysylanej w kopercie babelkowej, w szczegolnosci z jakas nadrukowana etykieta. Wtedy coz zrobic, brak wlasnej winy, a w korzystajacy z Waszego Goozexa swiat pojdzie info : Slowianie zlodzieje, nawet na grach musza oszukac.

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 24, 2009, 19:19:03 »
ja mam teraz taki problem ze tydzien minal a od kolesia z Portugalii ni slychu ni widu gry mojej. co prawda nie nadalem zwyklym listem a priorytetem poleconym i mam dowod nadania wiec sie za bardzo niestresuje, szczegolnie ze to byl wlasnie PGR3 ale fakt faktem ze powoli zaczynam sie niecierpliwic. poczekam do konca tygodnia - jak koles sie nie odezwie z feedbackiem (bo na zwykle maile narazie nie odpowiadal) to bedziemy sprawe rozwiazywac z wyzszym szczeblem goozex'u i wowczas zobaczymy jak to dziala.

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 24, 2009, 20:31:42 »
Jeśli w ciągu 21 dni odbiorca nie wystawi potwierdzenia otrzymania, to Goozex naliczy ci punkty automatycznie.

zaq123456

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 25, 2009, 02:00:42 »
Ze wcześniej tutaj nie trafiłem:) strona bardzo fajna wystawiłem kilka staroci:)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2009, 02:19:05 wysłana przez zaq123456 »

Offline dazzlerazzle

• Badass
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 25, 2009, 06:05:34 »
Zastanawiam sie czy jest mozliwosc wymiany bezposrdnio z druga osoba czy tylko poprzez system gozexa ?

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 25, 2009, 15:19:11 »
Jeden cwaniaczek (niestety z Polski) właśnie się zabrał za takie coś, tu masz efekt http://www.goozex.eu/community/forums/t/110.aspx.
Aż się ciśnie na usta - Polak, k*.* potrafi!  :-[

Offline dazzlerazzle

• Badass
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 25, 2009, 20:02:39 »
Mialem na mysli wymiane np z osoba ktora mieszka doscy daleko, lub nowo poznana  u ktorej mam pewnosc ze nie jezdzi dyskami po betonie  ;D

Offline Drake PL

• Aktywny forumowicz
  • GT: Drake PL
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 26, 2009, 13:39:41 »
ktos był na stronie http://www.konsolove.pl/ ?
Dzis przypadkiem tam trafilem i mi to wyglada na to samo tylko polska wersja, niestety co kliknalem na gre to aktualnie niedostepna i czasami strona niedorobiona. Widac ze to poczatek ale moze warto sie tym zainteresowac.

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 26, 2009, 13:54:18 »
Sie zainteresowalem.
1.4   Przelicznik waluty wirtualnej VPLN do złotych polskich wynosi 1:1.
1.5   Nie ma możliwości wymiany VPLN na złotówki i odwrotnie.

Czyli niby nie da sie kupic ichniejszych VPLNow. Bez sensu.

3.3 Płacąc za grę walutą wirtualną(VPLN) klient ponosi koszt wymiany 20 PLN za każdą zakupioną grę. Podczas finalizacji zamówienia po wyborze sposobu płatności klient jest informowany o dostępnych opcjach.
+ place dodatkowo 20zl. Bez sensu.

Sorry, zostaje z allegro + ebayem i sam decyduje co robie z kasa za sprzedane gry.

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 26, 2009, 14:56:41 »
a mi na goozex kolo z Portugalii wystawil pozytywa i 100 pkt wpadlo :) wystawilem jeszcze pare giere i czaje sie na Street Fighter'a IV :)

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 26, 2009, 15:09:35 »
A ode mnie nikt nie chce kupic fallouta 3 (ps3), ut3 (ps3), fear (x360) :(
Tzn chetny jest, ale punktow nie ma :/ Trzeba bedzie chyba wystawic kolejne gry.

M.

Offline dazzlerazzle

• Badass
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 26, 2009, 21:08:59 »
Dead Space sprzedany ! Tysiak wpadl w lapke a teraz sie okazuje ze przedemna jakies 500 osob w kolejce na Fallouta :'(

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 26, 2009, 21:12:55 »
hehe, a od michala nikt nie chce kupic
to jak to jest?

ja zostaje przy allegro jednak - nie trzeba czekac na chetnych na wymiane, a koszty porownywalne
a czasami mniejsze

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 26, 2009, 21:25:35 »
@SimonX
Bo ja mam wersje na PS3, na ktora nikt sie nie rzuca, a Whiskey chce wersje na X360.
Za Mario Sunshine wiecej bym zaplacil :P Poza tym pare gier kupilem za grosze i na goozexie wiecej za nie dostane niz gdybym sprzedawal na allegro.

@whiskey
Dziwne, bo aktualnie 3 osoby posiadaja Fallouta na X360 i sa gotowi do "sprzedazy",
natomiast 0 osob, ktore sa gotowe do "kupna" (jest 13 osob, ktore chca kupic, ale nie maja srodkow)
Wiec w skrocie powinienes byc pierwszy jezeli masz srodki.

Offline dazzlerazzle

• Badass
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 26, 2009, 22:46:07 »
Duh wy jestescie w EU ja w US & A. Caly goozex podzielony jest na regiony US & A, Canada, Bermudy itp.

Your request is: Full Package
Current position: 678
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2009, 22:47:54 wysłana przez whiskey »

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 27, 2009, 11:55:09 »
Ahh, widzisz, zmylilo mnie to ze sie zarejestrowales na europejskim tez :) Powodzenia zatem :P

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 27, 2009, 19:58:35 »
Ha, dziś przyszła do mnie pierwsza gra - Just Cause. Wszystko przebiegło ok, list z UK dotarł w 5 dni. Zrobię szybkiego tysiaka i z powrotem wymienię na punkty. Teraz czekam na Dead Rising (tu "szybki tysiak" jest raczej trudny, ale zobaczymy  ;D

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 28, 2009, 14:27:18 »
Też się zarejestrowałem i dzisiaj wystawię trochę stuffu zalegającego na półkach. Jedno pytanie: jak podchodzicie do gier z instrukcją nie-angielską? Mam parę tytułów gdzie sama gra jest po angielsku, a instrukcja np. po norwesku, albo po słowacku i polsku (parę Platinumów z PS2). Ponieważ stronka jest anglo-centryczna, chyba powinienem wystawić jako sam nośnik (bo instrukcji angielskiej de facto brak). Co Wy na to?

PS. A w ogóle to mój pierwszy polygamiowy post, więc pewnie wypada powiedzieć "witam wszystkich" :-D

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 28, 2009, 17:30:16 »
Witaj :)
Parenascie postow wczesniej byla krotka dyskusja na temat gier nie-anglojezycznych - moze to wprowadza na goozexie.
Jezeli nie masz angielskiej instrukcji to bardzo dobry pomysl wystawiac jako sama plytka.

Michal

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 01, 2009, 09:55:17 »
Ja tak właśnie wystawiłem Panzer General i Allied General - mam wersje gra eng+instrukcja po polsku. Może są jacyś chętni na te kultowe pozycje? :-D

Mam nadzieję, że goozex.eu się rozwinie tak jak wersja usańska...
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 01, 2009, 11:21:58 »
Aha, w razie jak komuś się trafi wersja z dziwnojęzyczną instrukcją - polecam stronkę www.replacementdocs.com ze skanami angielskich manuali do gier na rozmaite platformy. To trochę offtop, ale przydatny :-)

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 11, 2009, 22:30:43 »
odkopuje temat bo mam pytanko - czy jest mozliwosc sprawdzenia ile sie posiada trade credits'ow na stronce goozex'a?

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 11, 2009, 23:08:31 »
odkopuje temat bo mam pytanko - czy jest mozliwosc sprawdzenia ile sie posiada trade credits'ow na stronce goozex'a?

Jasne, widać ją po zalogowaniu (Trades):

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 11, 2009, 23:43:20 »
a to Trades to nie ilosc dokonanych wymian? bo takie bylo moje przekonanie do tej pory. i czy 1 trade credit wystarczy zawsze na jedna gre czy niektore gry potrzebuja ich wiecej?

Offline ols

• Stały bywalec
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 12, 2009, 00:55:11 »
Nie, liczba dokonanych wymian jest widoczna w "profile" ("games sent" / "games recieved").
Każdy "zakup" kosztuje 1 trade credit, nie ma odstępstwa od tej reguły.

Offline Muody

• Padawan
  • **
    • muody @ deviantArt
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 15, 2009, 13:38:38 »
My Stash to są gry odłożone "na później" do wystawienia tak? Ktoś to może przeglądać, dodawać do czegoś na kształt Obserwowanych aukcji z Allegro?
dzięki panowie za przetestowanie i polecenie serwisu, zobaczymy co uda mi się tam zdziałać :)

Offline MaciejPŃ

• Stały bywalec
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 19, 2009, 00:48:25 »
ja takze polecam serwis, wczoraj doszedl do mnie need for speed underground na gacka,. Chłopczyna sie nameczyl, i lamana polszcyzna napisal, ze dziekuje za transakcje.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 19, 2009, 09:11:53 »
Chłopczyna sie nameczyl, i lamana polszcyzna napisal, ze dziekuje za transakcje.

Z jakiego kraju? :)

Offline MaciejPŃ

• Stały bywalec
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 19, 2009, 11:44:40 »
UK, paczka szla 4 dni, zwyklym royal mailem, nawet bez priorytetu i jest:)

Offline Uzumaki174

• Nowy Forumowicz
  • *
    • http://www.genshiken-blog.com
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 03, 2009, 18:21:39 »
Ja też mam pytanie.
Na razie poluję na Sonica na GameCube i wystawiłem Matrixa Path Neo na PS2.
Jak ma się sprawa jakbym chciał wystawić Lost Zagubieni na PC - wersja gram.pl, fakt że zafoliowana ale może da radę wymienić że zainteresuje się tym ktoś z Polski i wtedy nie będzie problemu? Nie chcę tutaj mącić na Gozeex ale przyznam że gra mi leży i wadzi a chętnie bym wymienił na coś innego.