Autor Wątek: Firmy kurierskie - Wasze opinie i komentarze  (Przeczytany 77209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nier

• Stały bywalec
Odp: Firmy kurierskie - Wasze opinie i komentarze
« Odpowiedź #320 dnia: Grudzień 21, 2018, 17:32:06 »
Nie mogłeś zamówić jak człowiek kuriera do domu, tylko targałeś pakę? To teraz cierp! ;)

Tak się składa że mam Żabkę na osiedlu i musiałem jedynie zjechać windą do garażu i przejść do klatki przy której jest Żabka ;) 5 minut mi to wszystko zajęło.

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #321 dnia: Grudzień 21, 2018, 20:02:45 »
Przeszedłem się do Żabki i patrzę a tam leży moja paczka. Personel na pytanie czemu ta przesyłka jeszcze nie nadana, zdezorientowany. Twierdzi że u nich się nie nadaje tylko odbiera. Nie mówiąc że sami ją przyjęli przecież. Nadawać u nich jednak można ale tylko jak się wcześniej opłaciło przez www co tak zrobiłem. Jutro niby kurier ma wpaść i odebrać. Jednym słowem amatorka.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #322 dnia: Grudzień 22, 2018, 04:29:35 »
Nie mogłeś zamówić jak człowiek kuriera do domu, tylko targałeś pakę? To teraz cierp! ;)

Tak się składa że mam Żabkę na osiedlu i musiałem jedynie zjechać windą do garażu i przejść do klatki przy której jest Żabka ;) 5 minut mi to wszystko zajęło.

No widzisz, czyli źle zrobiłeś. Mogłeś zamówić przez www, kurier sam by wjechał do ciebie i byś zaoszczędził 5 minut. Nie wspominając o tym, że paczka do tego czasu byłaby u odbiorcy ;)

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 22, 2018, 06:50:39 »
Głupoty gadasz. Jeśli mam wybór: zdać paczkę w punkcie który mam na miejscu czy być uziemiony i czekać na kuriera nie wiadomo ile plus ta usluga jest dodatkowo płatna, to wybieram pierwsze rozwiązanie. Zwłaszcza że wcześniej odsyłałem Lego do Amazonu z innego punktu i nie było żadnych problemów. To że pracownicy punktu to jakaś amatorka to już nie moja wina i ciężko to było przewidzieć.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 22, 2018, 11:09:32 »
Czekanie na kuriera najgorsze, wolę iść 20 minut z paczką 20 kg pod górę w deszczu pod wiatr niż tracić cały dzień na trzydziestosekundową wizytę o losowej porze.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 22, 2018, 13:31:47 »
Moze biskup na bezrobociu siedzi sam w domu, dlatego woli jak kurier przyjdzie, przynajmniej coś się wydarzy ;)

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 22, 2018, 13:44:05 »
Właśnie. Jak ma być kurier to trzeba się ubrać.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 22, 2018, 14:12:46 »
Moze biskup na bezrobociu siedzi sam w domu, dlatego woli jak kurier przyjdzie, przynajmniej coś się wydarzy ;)

U mnie zawsze jest ktoś w domu w godzinach pracy kuriera (korzystam tylko z DPD), więc problemu nie mam. Poza tym, kurier "Jacek" z DPD (mimo, że mieszkam na wsi) to ideał kuriera z japońską dokładnością co do godzin odbioru i każdemu życzę takiego. Nie dość, że zawsze koleś wyluzowany i uśmiechnięty, to zawsze też dostosowuje się do mnie - nie na odwrót. Po prostu słabych kurierów macie, złe firmy wybieracie ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2018, 14:41:34 wysłana przez Biskup »

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 22, 2018, 15:03:25 »
No właśnie dlatego, że mieszkasz na wsi. Kurier Jacek jeździ sobie wśród zielonych pól i lasów i dlatego jest uśmiechnięty. I na dodatek na wsi ma mało klientów. A taki kurier w mieście cały czas stoi w korkach do obskoczenia miliony klientów to i nie dziwota, że zdenerwowany, że nie ma czasu na pierdolety w stylu telefon do klienta przed dostawą.

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 22, 2018, 15:38:13 »
A mi dzisiaj kurier z DPD przywiózł komiks :) W sobotę!

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 22, 2018, 22:48:14 »
No właśnie dlatego, że mieszkasz na wsi. Kurier Jacek jeździ sobie wśród zielonych pól i lasów i dlatego jest uśmiechnięty. I na dodatek na wsi ma mało klientów. A taki kurier w mieście cały czas stoi w korkach do obskoczenia miliony klientów to i nie dziwota, że zdenerwowany, że nie ma czasu na pierdolety w stylu telefon do klienta przed dostawą.

Dokladnie tak! Na kazdego usmiechnietego, dobrze skomunikowanego kuriera w miescie masz 9 takich, co przedzwonia do domofonu i spierdalaja :D

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #331 dnia: Grudzień 22, 2018, 22:52:08 »
Najbardziej to współczuję tym kurierom co na mrozie i w padającym śniegu rozwożą paczki na rowerze. Jak taki do mojej pracy przyjechał to byłem w szoku, że coś takiego ma miejsce.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #332 dnia: Grudzień 22, 2018, 23:15:42 »

Robota kuriera to chyba ostatnia jaka bym chciał wykonywać. Jeszcze w lato jak jest ciepło, długi dzień i może jakaś dzielnica z rzadką zabudową na obrzeżach, albo wieś, ale w zimie wcześnie rocie się ciemno, korki, pada deszcz, albo śnieg, nie ma gdzie stanąć, zimno, klienci dzwonią co chwila, żeby do nich przyjechać w tej chwili.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #333 dnia: Grudzień 23, 2018, 15:22:15 »
A moja paczka od 20. od rana jest "zarejestrowana w oddziale doręczającym GLS". Nici z nowego telefonu-niespodzianki dla żony na święta, a że paczka za pobraniem, to niech wiozą z powrotem do Proline, skoro nie potrafią dostarczyć na czas. Swoją drogą, gdybym był zamówił paczkomat, to by pewnie był dotarł bez problemu, ale skoro w Proline napisali "najszybsza dostawa" przy kurierze za pobraniem, to się naiwny złapałem. :(

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #334 dnia: Grudzień 23, 2018, 19:24:43 »
Najbardziej to współczuję tym kurierom co na mrozie i w padającym śniegu rozwożą paczki na rowerze. Jak taki do mojej pracy przyjechał to byłem w szoku, że coś takiego ma miejsce.

U mnie taki jeździ i jest najsympatyczniejszym kurierem jakiego znam, mimo że wozi ciężką torbę z przesyłkami na rowerze. Inni mają samochody, a nawet dupy nie pofatygują do drzwi ani nie zadzwonią. Trzy dni odbierałem tę przesyłkę z UPS (adekwatna nazwa - "ups", zawsze tak to czytam), o której wspominałem powyżej. Do Access Pointu też nie trafiła w terminie.

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 02, 2019, 21:12:13 »
Zostawiłem przesyłkę w punkcie odbioru DHL - Żabka. Leży se od rana, nie zabrali jej. Gdybym wiedział to bym poszedł wieczorem na pocztę i nadał.

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 02, 2019, 21:19:46 »
Zostawiłem przesyłkę w punkcie odbioru DHL - Żabka. Leży se od rana, nie zabrali jej. Gdybym wiedział to bym poszedł wieczorem na pocztę i nadał.

Pocieszę Cię. Ja nadałem w Żabce 17 grudnia. Odebrałem ją sam 26 grudnia bo se ciągle leżała. Następnego dnia nadałem na Poczcie i doszła w dwa dni robocze.

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 03, 2019, 07:48:54 »
No kurwa żartujesz...

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #338 dnia: Styczeń 03, 2019, 08:18:49 »
Jak się dziś nic nie zmieni to zabieraj paczkę i leć gdziekolwiek indziej. Ja im nie popuszczę i będę żądał jakiegoś odszkodowania.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #339 dnia: Styczeń 03, 2019, 08:53:20 »
W lirach! :)
Nic im nie zrobisz, tam nawet nikt nie zanotował, że jakąś paczkę przyniosłeś.

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #340 dnia: Styczeń 03, 2019, 09:39:07 »
Jak nie zanotował, jak mam potwierdzenie z kasy. W śledzeniu ciągle mam, że paczka czeka w Żabce na kuriera. Jedyne czego nie ma to to że paczkę sobie od nich wziąłem.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #341 dnia: Styczeń 03, 2019, 09:52:49 »
Majo na kamerach, że jakiś złodziej wyniósł paczkę, masz przerąbane.  :D

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #342 dnia: Styczeń 03, 2019, 10:03:26 »
Majo na kamerach, że jakiś złodziej wyniósł paczkę, masz przerąbane.  :D

A właśnie - pisał że 26 grudnia, znaczy się drugi dzień Świąt. Żabki wtedy nie działały, znaczy że nier się włamał! Milicję wołajta!

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #343 dnia: Styczeń 03, 2019, 10:12:36 »
Żabki właśnie działają w Święta. Przecież to teraz punkty pocztowe.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #344 dnia: Styczeń 03, 2019, 10:25:27 »
Żabka zgłosi, że ktoś wyniósł paczkę, na monitoringu dojdą, że to canto, finalnie będzie oskarżony o wyłudzenie odszkodowania i bezprawne wyniesienie paczki ze sklepu.  ;)

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #345 dnia: Styczeń 03, 2019, 10:51:41 »
Już zgłosiła. Właśnie jadom po mnie panowie milicjanci.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2019, 10:53:20 wysłana przez nier »

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #346 dnia: Styczeń 03, 2019, 12:36:39 »
Ciekawe bo w trackingu mam status że czeka na kuriera, a na infolinii nie ma jej w ogóle w trackingu. Podejrzewam że jak Zdzisiu ma coś do zostawienia w punkcie to zajrzy i przy okazji odbiera, oczywiście jak pani Jola na kasie pamięta że jest coś nadane.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #347 dnia: Styczeń 03, 2019, 12:46:39 »
A co Was w ogóle podkusiło żeby cokolwiek wysyłać przez Żabkę?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #348 dnia: Styczeń 03, 2019, 12:49:04 »
Ja nadałem zwrot zepsutej płyty do moreli w żabce ktora jest w moim bloku i normalnie nadali od razu.

https://www.pointpack.pl/

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #349 dnia: Styczeń 03, 2019, 12:53:22 »
Dla mnie to jakieś kuriozum. Po dwóch dniach złożono interwencje, która gówno dała. Stwierdzono, że paczka może zaginęła. Poszedłem tam po 4 dniach a paczka sobie leży za kasami (80 cm wysokości, prawie 10kg) i zapytałem czemu ona nadal nie wysłana. Zrobiono głupią minę, że u nich się na nadaje tylko odbiera i przyjmuje zwroty, to pokazuje im że mam dowód jak u nich nadawałem. Koleś zadzwonił do kuriera i powiedział, że dopilnuje, że ją jutro odbierze (sobota). Następnego dnia oczywiście nikt nie odebrał. Zadzwoniłem do DHL i powiedziano, że paczka się znalazła o godz. 18.30 (akurat wtedy byłem w Żabce, co za przypadek) i kurier ją odbierze w poniedziałek. W środę jak wróciłem ze Świąt poszedłem do Żabki i ją po prostu wziąłem. Dobrze, że osoba z olx była wyrozumiała.

A co Was w ogóle podkusiło żeby cokolwiek wysyłać przez Żabkę?

Żabka to niby punkt DHL a że mam ją na osiedlu a paczka była dosyć duża i ciężka to nie chciało mi się jej dalej nosić, ewentualnie gdzieś jechać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2019, 12:55:10 wysłana przez nier »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #350 dnia: Styczeń 03, 2019, 13:32:02 »
Zgodnie z rozmową z infolinią DHL, Żabka to jakieś punkt trzeciego świata i kurier może je omijać spokojnie, zwłaszcza w okresach, kiedy mają ogromną ilość paczek. Miałem identyczną sytuację, na szczęście paczka wyszła zaraz po zgłoszeniu problemu. Podejrzewam, iż zwykłe szczęście. Nie polecam wysyłać w gorące okresy w punktach tego rodzaju, a bezpośrednio w placówkach DHL, ewentualnie wybierać innego dostawcę.

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #351 dnia: Styczeń 03, 2019, 13:44:36 »
Na stronie https://dhl24.com.pl/paczka.html piszą coś innego.

Z DHL Anna ma po drodze
Anna nie musi już czekać na kuriera. Opłaconą paczkę wysyła po drodze, w jednym z 6500 punktów DHL

DHL Parcel to mądry wybór
Anna nauczyła się, że należy stawiać na jakość i doświadczenie. Jej bliscy zawsze dostają paczki na czas, bez opóźnień i utrudnień. Status przesyłek mogą sprawdzać online. Gdy potrzebują zmienić datę lub miejsce doręczenia paczki, korzystają z wygodnej opcji jej przekierowania.

Podczas wypełniania etykiety na stronie DHL sam zasugerował mi tę Żabkę. Dziwne, że mając ją na osiedlu miałem z niej nie skorzystać.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #352 dnia: Styczeń 03, 2019, 13:56:45 »
Mieli napisać, że olewają punkty trzecie z powodu nadmiaru paczek w okresie większego ruchu?

Mi obojętne z jakiego punktu korzystałeś, dlaczego, gdzie on był i jak daleko znajduje się od Twojego miejsca zamieszkania. Mówię jedynie, iż korzystając z placówki tego rodzaju miałem identyczny problem z terminem, całkowicie nie przypadkowo, działo się to w okresie przedświątecznym.

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #353 dnia: Styczeń 03, 2019, 14:09:05 »
Wg. mnie to wina obsługi, brak szkolenia, cokolwiek. Tam kurier był podobno codziennie. Czemu nie odbierał paczki, to hgw. Nie mnie dochodzić jak to wszystko jest zorganizowane. Jak po 4 dniach zapytałem czemu ta paczka ciągle jest nie wysłana to obsługa zrobiła wielkie oczy, że u nich się nie nadaje paczek, więc o czym tu gadać. Gdybym wiedział że jest taka antywiedza wśród pracowników to nigdy bym tam nie zajrzał.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #354 dnia: Styczeń 03, 2019, 14:11:14 »
Czyli najlepiej nie korzystać więcej z tego punktu. U Ciebie kwestia szkolenia obsługi, u mnie kurier, który punktu nie odwiedzał. Coś ewidentnie jest nie tak z placówkami firm trzecich.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #355 dnia: Styczeń 03, 2019, 16:02:38 »
Mnie Żabka bardzo się sprawdziła w okresie przedświątecznym - trzy czy cztery paczki PP z Allegro odebrałem w bloku obok bez kolejki; na poczcie musiałbym odstać pół godziny (raz musiałem) - urząd miasta wymyślił sobie na koniec roku powysyłać listy za zwrotnym potwierdzeniem odbioru z niewiele znaczącą informacją.

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #356 dnia: Styczeń 03, 2019, 19:59:53 »
Tu mowa jest o nadawaniu. Odbiór z Żabki jak dotąd zawsze bezproblemowy.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 16, 2019, 10:32:23 »
Muszę nadac paczkę do UK - może ktoś coś polecić, żeby było tanio i dobrze? ;)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 16, 2019, 10:38:16 »
Ja używam sendit.pl i jest spoko, nie oszukuje na wymiarach, więc nie miałem dopłaty jeszcze. Albo Januszobus,  zależy co wieziesz

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 16, 2019, 11:19:38 »
Musi być faktura/paragon bo mam mieć zwrócony koszt nadania, bo zwracam towar.