Autor Wątek: Firmy kurierskie - Wasze opinie i komentarze  (Przeczytany 77208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BluePL

• Gość
Odp: Firmy kurierskie - Wasze opinie i komentarze
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 05, 2013, 18:30:10 »
Ale nadaj sobie paczkomatem ale za pośrednictwem sendita, będzie taniej ;).

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 05, 2013, 19:25:06 »
Ostatnio ktoś wysłał do mnie przesyłkę Pocztexem... W skrzynce znalazłem awizo i po godzinie czekania na poczcie usłyszałem od pani w okienku, że oni to traktują jako zwykłe paczki  :D

Poczta to jest naprawdę zaskakujący twór. Czym prędzej powinno to zostać sprywatyzowane albo zlikwidowane.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 05, 2013, 21:48:50 »
Sprawa, spraweczka, sprawunia. Mam do odebrania dokumenty w stolycy. Chcialbym poslac tam kuriera z upowaznieniem aby te dokumenty zabral, zapakowal w firmowa koperte i mi je dostarczyl. Da sie taka usluge zamowic jak czlowiek przez internety czy musze jak zwierze fatygowac sie do jakiegos punktu obslugi i wyklarowac sprawe?

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 05, 2013, 21:50:35 »
A to jacyś "komercyjni" kurierzy typu DPD, DHL robią coś takiego?

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 05, 2013, 22:13:11 »
No mam nadzieje, ze tak, bo mi sie nie chce zapierdzielac do Warszawy po pare swistkow :P

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 05, 2013, 23:06:01 »
Ale nadaj sobie paczkomatem ale za pośrednictwem sendita, będzie taniej ;).

Ha, faktycznie. Wychodzi 6,89zł zamiast 9,71zł. Dzięki za tip. :)

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 14, 2013, 12:52:49 »
Wielka Ekshumacja, ale co tam!

Widzieli to?

http://www.poczta-polska.pl/paczka-mini/

Potencjalnie interesująca opcja, przesyłka większa niż list (do 2kg), mniejsza niż paczka. Cena też pomiędzy listem a paczką.

Niestety, nie znalazłem info o wymiarach (Paczka Mini musi być w pudełku sprzedawanym przez Pocztę).

Offline mataman

• I Am Robot
Firmy kurierskie - Wasze opinie i komentarze
« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 14, 2013, 12:54:39 »
Ale co to zmienia?

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 14, 2013, 13:08:28 »
Ale co to zmienia?

Ze towary, które musiałbyś wysłać paczką za 11-12 PLNów (bo za duże na list) będziesz mógł wysłać za 7.50 Paczką Mini.

Niby różnica niewielka, chyba że jesteś allegrowym handlarzem. Za różnicę w cenie humblabumbla już można kupić :)

Offline carloz

• Prezes
  • Moderator
« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 14, 2013, 13:14:36 »
Niestety, nie znalazłem info o wymiarach (Paczka Mini musi być w pudełku sprzedawanym przez Pocztę).

WYMIARY OPAKOWANIA FIRMOWEGO, prz czym:
wymiar zewnętrzny (płaski) - 262 mm x 375 mm
wymiar wewnętrzny, po rozszerzeniu - 250 mm x 360 mm x 50 mm

źródło:
http://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2013/10/Cennik-Paczka-MINI1.pdf?84cd58

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 14, 2013, 13:18:25 »
Ale co to zmienia?

Ze towary, które musiałbyś wysłać paczką za 11-12 PLNów (bo za duże na list) będziesz mógł wysłać za 7.50 Paczką Mini.

I zapłacić 5 zł za karton?

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 14, 2013, 13:33:15 »
W przypadku paczki mini 7,50zł to jedyna i końcowa cena. Płacisz tyle, otrzymujesz gotowy karton, na którym jest napisane "opłata uiszczona przy kupieniu opakowania", czy coś w tym stylu. Ładujesz rzeczy do 2kg, podajesz pięknej pani na poczcie, otrzymujesz pokwitowanie i viola. Zapewne jednak tak pięknie w praktyce nie będzie znając panie pracujące na poczcie. Ostatnio nawet jak zaniosłem listy na pocztę z wydrukowanym e-znaczkiem z envelo.pl, pani pocztowa stwierdziła, że nie przyjmie "takiego czegoś" bo "ja tam sie nie znam co to je" i pięknie stwierdziła, że jak będę dalej się upieram, to ona wyrzuci te listy do kosza na śmieci. Dopiero postraszenie policją i prośbą o rozmowę z kierownikiem coś dało, choć nadal "ja to wyśle ale na pana ryzyko"...

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #212 dnia: Listopad 16, 2013, 12:26:00 »
W przypadku paczki mini 7,50zł to jedyna i końcowa cena. Płacisz tyle, otrzymujesz gotowy karton, na którym jest napisane "opłata uiszczona przy kupieniu opakowania", czy coś w tym stylu. Ładujesz rzeczy do 2kg, podajesz pięknej pani na poczcie, otrzymujesz pokwitowanie i viola. Zapewne jednak tak pięknie w praktyce nie będzie znając panie pracujące na poczcie. Ostatnio nawet jak zaniosłem listy na pocztę z wydrukowanym e-znaczkiem z envelo.pl, pani pocztowa stwierdziła, że nie przyjmie "takiego czegoś" bo "ja tam sie nie znam co to je" i pięknie stwierdziła, że jak będę dalej się upieram, to ona wyrzuci te listy do kosza na śmieci. Dopiero postraszenie policją i prośbą o rozmowę z kierownikiem coś dało, choć nadal "ja to wyśle ale na pana ryzyko"...

Zajebistosc tego rozwiazania konczy sie na "podajesz pani na poczcie"... czyli pol godziny w dupie bo trzeba odstac w kolejce za babciami ze stosem rachunków. Dziekuje postoje, wole doplacic 10 zl DPD, ktore odbierze mi paczke z rak w domu / pracy.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #213 dnia: Listopad 16, 2013, 23:46:40 »
Musisz sie wyprowadzic z Florydy - mniej babc bedzie! Tru story!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #214 dnia: Listopad 17, 2013, 00:05:08 »
SirMike nawet nie wiesz jakie ludzie wkurwy zaliczają na poczcie jak ja przychodzę z paczkami i zostawiam w okienku (umowa z PP) :P. Patrzą jakby cię zapie... chcieli, już mnie parę razy podniesionym tonem ktoś wrzasnął, że nie stoję jak reszta ;).

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #215 dnia: Listopad 17, 2013, 15:03:08 »
SirMike nawet nie wiesz jakie ludzie wkurwy zaliczają na poczcie jak ja przychodzę z paczkami i zostawiam w okienku (umowa z PP) :P. Patrzą jakby cię zapie... chcieli, już mnie parę razy podniesionym tonem ktoś wrzasnął, że nie stoję jak reszta ;).

Wszystko ladnie pieknie, ale przesylki z umowami hurtowymi moglyby miec dedykowane stanowiska. Nic dziwnego, ze sie ludzie wkurwiaja.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #216 dnia: Listopad 17, 2013, 15:04:28 »
Serio? Żeby powiedzieć "dzień dobry", przełożyć reklamówkę z paczkami i powiedzieć "dowidzenia" osobne okienko i osobnego człowieka?

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #217 dnia: Listopad 17, 2013, 15:10:44 »
Zostawienie worka przesyłek w okienku jest OK. Gorzej jak trafi się 'hurtownik' z plikiem poleconych i pani w okienku musi każdy zważyć, wydać znaczki, wklepać dane adresowe, przystemplować. Może to mój pech, ale zwykle tacy trafiali mi się w godzinach popracowych...

Ale muszę przyznać, że widzę kolosalne zmiany na Poczcie od zmiany wizerunku (styczeń tego roku?). Mój oddział był 'eksperymentalnym' (pierwszym wyremontowanym). Obsługa milsza, kolejki DUŻO mniejsze, w dodatku całodobowa strefa samoobsługowa (gdzie można polecone w maszynie nadawać).

Szkoda, że listonosze nie przestali dawać dupy i doręczać awiza z terminem wstecznym. Przynajmniej nie wrzucają już od razu powtórnych :P

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #218 dnia: Listopad 17, 2013, 15:14:02 »
Fakt faktem u nas robią problemy jak się wysyła zagraniczne, wtedy trzeba stać jak debil nie wiem dlaczego. Ale przy "normalnych" listach i paczkach zostawiam reklamówkę z wypełnioną książką adresową i koniec mojej wizyty na poczcie, zazwyczaj podjeżdżam pod pocztę, żonka wyskakuje z auta z paczkami, robię koło na parkingu i ona już jest z powrotem.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #219 dnia: Listopad 17, 2013, 17:16:52 »
Bez urazy, ale u Was to jest w porywach 100 mieszkancow chyba? To ilu na poczcie moze stac (po rente)? 8)
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline analizator

• Badass
« Odpowiedź #220 dnia: Listopad 17, 2013, 17:18:11 »
Bez urazy, ale u Was to jest w porywach 100 mieszkancow chyba? To ilu na poczcie moze stac (po rente)? 8)

zakładając, że Blue właśnie jest na parkingu i zawraca to by wypadało, że jest na poczcie 99 osób :D

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #221 dnia: Listopad 17, 2013, 17:33:41 »
Tyle, że jest jedna poczta na andrychów,  i kilka wsi ;). (no dobra w a-chowie są dwie poczty, ale jedna na osiedlu to się nie liczy). Są i kolejki na godzinę stania jak dziadki przyjdą :P.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 17:36:03 wysłana przez BluePL »

Offline Fredosław

• Badass
« Odpowiedź #222 dnia: Listopad 17, 2013, 20:10:13 »
Mieszkam w Śródmieściu Warszawy, nie czekałem dłużej na poczcie niż 5 minut. Przeważnie wchodzę i 2 klientów vs. 5 panienek czeka  w okienkach (ratio jak w red light district w Amsterdamie).  Są lepsze"urzędy" i gorsze (polecam Wiejską 2/4).

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #223 dnia: Listopad 18, 2013, 10:20:38 »
Serio? Żeby powiedzieć "dzień dobry", przełożyć reklamówkę z paczkami i powiedzieć "dowidzenia" osobne okienko i osobnego człowieka?

A dlaczego nie? Nie jestem sam jedyny, ktory nie korzysta z uslug poczty polskiej tylko dlatego, ze obsluga klienta jest tam rodem z komuny.

Nie wiem gdzie mieszkacie, ale w 3 urzedach pocztowych, z ktorych korzystam we Wroclawiu, wszedzie zawsze sa kolejki. Jak nie ma to jest swieto lasu. Wystarcza 4 osoby przede mna z awizo i jestem w czarnej dupie. Wyszukanie kazdej paczki zajmuje mase czasu bo robi sie to recznie o_O Nadanie paczki to tez nieskonczenie wiele bo pani nie dosc, ze skanuje kody kreskowe to wszystko musi wklepac do komputera. Slabo mi sie robi jak widze czynnosci potrzebne do wyslania czegokolwiek po stronie pracownika poczty. I tak teraz maja niezle bo zrobili im te samoprzylepne karteczki :)

Poczta zmienia sie na lepsze, ma sporo fajnych nowych uslug (np. envelo), ale dopoki nie zmieni sie predkosc obslugi w okienku nie mam zamiaru korzystac z ich uslug.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #224 dnia: Listopad 18, 2013, 10:39:32 »
A dlaczego nie?
Nie no może dlatego że obsługa jednego klienta w ten sposób trwa 5 sekund, a w standardowej placówce pewnie takich kolesi jest na max 5 minut w ciągu dnia?

Możesz z perspektywy klienta mieć to gdzieś ;), ale ja bym raczej widział problem w tym, że goście co przychodzą z 30 paczkami nie mają takich umów podpisanych, a pracownicy nie sugerują że jest możliwość.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #225 dnia: Listopad 18, 2013, 10:54:22 »
Na większości poczt jest też okienko kontrolera/inspektora (nie pamiętam, jak się to nazywa). Zwykle siedzi tam jakaś jeszcze starsza pani i nie obsługuje (siedzi w papierach albo stempluje). Może tam mogliby zrobić odbiór takich przesyłek?

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #226 dnia: Listopad 18, 2013, 10:56:02 »
Nie wiem, u mnie takiego okienka nie ma.

PS. Pracownicy nie sugerują na moje oko dlatego, że ja takie paczki mogę przynieść nawet o 19( u nas pp robi do 19 właśnie) i oni to muszą nadać nawet zostając po godzinach, jak się zbierze paru takich co przyjdą na ostatnią chwilę, to mają sporo dłuższą robotę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2013, 10:58:40 wysłana przez BluePL »

bodi

• Gość
« Odpowiedź #227 dnia: Listopad 18, 2013, 11:42:34 »
Mieszkam w Śródmieściu Warszawy, nie czekałem dłużej na poczcie niż 5 minut. Przeważnie wchodzę i 2 klientów vs. 5 panienek czeka  w okienkach (ratio jak w red light district w Amsterdamie).  Są lepsze"urzędy" i gorsze (polecam Wiejską 2/4).

Najlepszy Urząd z jakim się spotkałem jest przy pl. Zawiszy, na przeciwko Muzeum Kolejnictwa. Kolejki dosłownie zerowe. Jeśli zdarzy się, że ktoś stoi, to inna osoba, która nie zajmuje się stricto przesyłkami, Cię obsłuży. Mówię o godzinach 10-14 bo z pracy mam tam ok. 5min z buta.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #228 dnia: Listopad 18, 2013, 23:40:16 »
Bylem dzis na poczcie nadac paczke - spakowalem w jakis karton po zakupach w ramach recyclingu - podaje paczke w okienku a Pani zaczyna zrywac z niej tasme - pytam o co chodzi a ona na to, ze na paczkach od osob prywatnych nie moze byc firmowych logo.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #229 dnia: Listopad 19, 2013, 02:03:41 »
To oczywiste choć trzeba przyznać, że głupie.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #230 dnia: Listopad 19, 2013, 08:33:36 »
To oczywiste
? Możecie mi przybliżyć temat? Na jakiej podstawie to jest oczywiste i do czego służy?

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
Firmy kurierskie - Wasze opinie i komentarze
« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 02, 2013, 19:01:27 »
Ja NIE polecam firmy K-ex dawniej kolporter chyba. Zlecenie zlozone, przesylka miala byc odebrana miedzy 9-16 a kurier sie nie zjawil. Nie bylo sensu dzwonic o 16 wiec poszedlem wyslac paczke na poczte. Za anulowanie zlecenia na wysylajtaniej.pl zabrano mi 2,50zl :). Nie daruje im, to prawie jedno piwo!

bodi

• Gość
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 03, 2013, 08:44:02 »
Mam pytanie odnośnie sendit.pl. W domu jestem po 17. O której mam zamawiać kuriera aby nie przyjechał wcześniej, czy w ogóle mogę ustalić przedział godzinowy z kurierem? Dzwoniłem do sendit to powiedziano mi, że otrzymam kontakt do UPS i wtedy będę mógł się dogadać z UPS. Z kolei w UPS nie powiedziano mi, czy taka opcja jest możliwa. Wie ktoś może jak to jest naprawdę?

Offline carloz

• Prezes
  • Moderator
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 03, 2013, 08:52:22 »
Mam pytanie odnośnie sendit.pl. W domu jestem po 17. O której mam zamawiać kuriera aby nie przyjechał wcześniej, czy w ogóle mogę ustalić przedział godzinowy z kurierem? Dzwoniłem do sendit to powiedziano mi, że otrzymam kontakt do UPS i wtedy będę mógł się dogadać z UPS. Z kolei w UPS nie powiedziano mi, czy taka opcja jest możliwa. Wie ktoś może jak to jest naprawdę?

Po opłaceniu zamówienia dostajesz maila jak poniżej:

" [...]

PRZESYŁKĘ OKLEJONĄ LISTEM PRZEWOZOWYM WRĘCZ KURIEROWI!

Dodatkowo informujemy, że zamówiony do Państwa kurier odbierze przesyłkę, dnia 03-12-2013, w godzinach 13:00 - 16:00.
We wszelkich sprawach dotyczących przekazania przesyłki prosimy o kontakt z DPD Polska ( tel: 22 577 55 10), powołując się na numer zlecenia odbioru XXXXXXXXXXXX.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z BOK Sendit.pl pod numerem telefonu +48 (071) 714 70 00.

List przewozowy zapisany jest w formacie PDF - do jego prawidłowego odczytu polecamy darmowy program Adobe Reader w najnowszej wersji dostępnej pod adresem http://get.adobe.com/reader/

[...]"

czyli pewnie możesz zadzwonić pod numer infolinii kuriera odbiorcy i próbować się dogadać.

bodi

• Gość
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 03, 2013, 08:54:15 »
A tak jeszcze zapytam. O której godzinie mniej więcej wtedy zamawiałeś kuriera?

Offline carloz

• Prezes
  • Moderator
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 03, 2013, 08:54:36 »

dzisiaj o 7:11 :)

bodi

• Gość
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 03, 2013, 09:01:07 »

dzisiaj o 7:11 :)

OK :) Dzięki.

Offline analizator

• Badass
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 03, 2013, 17:26:04 »
mała podpowiedź,
kurier ma wskazane godziny odbioru (np 13-16), CZASEM może być spory problem z odbiorem o twojej wymarzonej godzinie (np 17) bo wtedy może być już w zupełnie innym rejonie miasta

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 04, 2013, 10:31:37 »
Czekam na dysk twardy do PS4 której nie mam.
Przyjechał kurier z K-EXu i dał mi nie tą paczkę.
Infolinia zajęta.
?
Edit
Przyjechał i zamienił,
Koleś wygląda na nieźle zawianego  8)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2013, 10:35:17 wysłana przez Dropout Boogie »

bodi

• Gość
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 04, 2013, 10:41:44 »
mała podpowiedź,
kurier ma wskazane godziny odbioru (np 13-16), CZASEM może być spory problem z odbiorem o twojej wymarzonej godzinie (np 17) bo wtedy może być już w zupełnie innym rejonie miasta

Zamawiałem kuriera UPS o 12. Przyszedł mail, że będzie między 12-17. Zadzwoniłem do UPS i powiedziano, że mogę zmienić na 17-19. Lipa w tym systemie jest, że nie można wybierać przedziałów godzinowych. To, że mieszka się w dużym mieście, jest na pewno łatwiej co do zmian.