Autor Wątek: E-sportowy CS:GO  (Przeczytany 18426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Blue__

• Żywa Legenda
Odp: E-sportowy CS:GO
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 07, 2018, 11:51:19 »
ale jestem pewien, że to przez długi czas będzie najbardziej popularna gra na androidzie i ios.
Tam jest zupełnie inny odbiorca, w cuda chyba wierzysz :).

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #241 dnia: Listopad 07, 2018, 11:53:23 »
W mechanice w porównaniu do Quake gdzie masz movement, circle, strafe jumpy, rozpędzanie się na różne sposoby, timing i szybką zmianę broni(w CPMA można zacząć z innej dobrej w danej sytuacji, potem przejść w inną, walnąć sobie raketą w celu rozpędzenia i wykończyć przeciwnika jeszcze czymś innym), można robić slide po ścianach, rocket jumpy, wybijać się na granatach etc. Do tego musisz mieć w głowie timery od respawnów armorów itp. To tak nie ma w CS głębi w porównaniu. AIM jest tak samo potrzebny, movement jest dużo prostszy, opanowanie mapy ma w CS dużo mniejsze znaczenie. Oczywiście na topowym poziomie trzeba mieć to co jest mega wyszlifowane, ale tak samo będzie(hiperbolizując, nie przyrównuję tu CSa) w bierkach jakby w nich zawody robili ;).

Blue, w CSa to grałeś chyba deathmatch, bo pierdoły wypisujesz.
Nie, grałem drużynówki, wejście jest dużo prostsze, a głębia dużo mniejsza, sorry. I to że się tym jaracie niczego nie zmienia. Tak żeby być super, trzeba mega dużo grać i pierdoły się liczą, nie to nie jest trudniejsza gra od Quake. Weźmiesz dobrego CSowca dostanie baty w Quake okropne - nie ma zmiłuj, weźmiesz kogoś dobrego Quake i są dużo większe szanse na bardziej wyrównany mecz w CS(jak to nie jest ultra top topów gracz). Dużo większa bariera wejścia.

I tak żeby być w topce w obu grach trzeba od groma czasu i od groma skilla.

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #242 dnia: Listopad 07, 2018, 11:53:53 »
Dirt 4 hardkorowy? Kierownica to to okrągłe.
Pewnie mu się pomyliło z Dirt: Rally.

Online Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #243 dnia: Listopad 07, 2018, 11:56:08 »
W mechanice w porównaniu do Quake gdzie masz movement, circle, strafe jumpy, rozpędzanie się na różne sposoby, timing i szybką zmianę broni(w CPMA można zacząć z innej dobrej w danej sytuacji, potem przejść w inną, walnąć sobie raketą w celu rozpędzenia i wykończyć przeciwnika jeszcze czymś innym), można robić slide po ścianach, rocket jumpy, wybijać się na granatach etc. Do tego musisz mieć w głowie timery od respawnów armorów itp. To tak nie ma w CS głębi w porównaniu. AIM jest tak samo potrzebny, movement jest dużo prostszy, opanowanie mapy ma w CS dużo mniejsze znaczenie. Oczywiście na topowym poziomie trzeba mieć to co jest mega wyszlifowane, ale tak samo będzie(hiperbolizując, nie przyrównuję tu CSa) w bierkach jakby w nich zawody robili ;).

Blue, w CSa to grałeś chyba deathmatch, bo pierdoły wypisujesz.
Nie, grałem drużynówki, wejście jest dużo prostsze, a głębia dużo mniejsza, sorry. I to że się tym jaracie niczego nie zmienia. Tak żeby być super, trzeba mega dużo grać i pierdoły się liczą, nie to nie jest trudniejsza gra od Quake. Weźmiesz dobrego CSowca dostanie baty w Quake okropne - nie ma zmiłuj, weźmiesz kogoś dobrego Quake i są dużo większe szanse na bardziej wyrównany mecz w CS(jak to nie jest ultra top topów gracz). Dużo większa bariera wejścia.

I tak żeby być w topce w obu grach trzeba od groma czasu i od groma skilla.

Ja się csem nie jaram, gardzę nim. A pierdoły to piszesz dalej. Porównywanie gruszek do jabłek.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #244 dnia: Listopad 07, 2018, 11:59:19 »
Nie :). Zdecydowanie nie. Skomplikowanie mechaniki jest na zupełnie innym poziomie między tymi grami. Nie lubiałem CSa, grałem z kumplami którzy łoili codziennie i nie odstawałem w drużynie(graliśmy skład na skład ofc), bywały też akcje że sam kładłem drużynę przeciwnika, bywa taka ta gra jest. W drugą stronę to nie działało, bo wszyscy byli zownowani mocno, a przy duelach nawet na minusie kończyli, nawet jak w Quake coś grali. I wcale nie musiałem mieć dobrego aima, wystarczyło że zbieralem wszystkie bronie, i znałem mapę, strzelałem w miejsca gdzie się mieli pojawić zanim tam byli itp. w skrajnych przypadkach mogłem nawet na touchpadzie grać(i gralem, wygrywałem :P).
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 12:02:57 wysłana przez Blue__ »

Online Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #245 dnia: Listopad 07, 2018, 12:04:24 »
Ty to jesteś wymiatacz. O e-sporcie nie myślałeś?

Online Danio

• Badass
« Odpowiedź #246 dnia: Listopad 07, 2018, 12:06:19 »
No w mechanice mogę się zgodzić, ale w csie dochodzi jeszcze masa taktyki, nauczenie się smoke'ów, flashy, opanowanie ekonomii itd. Także cs jest moim zdaniem dużo głębszą grą od Quake'a. W Quake'u by wejść do topki trzeba ogromnego skilla, za to w csie są i gracze ze skillem i tacy co ledwo parę killi zaliczą, ale są za to bardzo dobrze przygotowanii taktycznie przez co dla drużyny są dalej wartościowi. Twój błąd Blue polega na tym, że tylko zręczność bierzesz pod uwagę.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #247 dnia: Listopad 07, 2018, 12:06:19 »
Czas przeszły jest używany do opisywania przeszłości.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #248 dnia: Listopad 07, 2018, 12:10:09 »
Ty to jesteś wymiatacz. O e-sporcie nie myślałeś?
Po pierwsze jak Simplex zauważył, to było kiedyś. Po drugie ja wcale nie byłem wymiataczem. Byłem pewnie przeciętnym graczem w Quake. Jak pisałem w każdej grze trudno być najlepszym jak idzie o światową czołówkę, nawet w takiej o dość prostych zasadach.

No w mechanice mogę się zgodzić, ale w csie dochodzi jeszcze masa taktyki, nauczenie się smoke'ów, flashy, opanowanie ekonomii itd. Także cs jest moim zdaniem dużo głębszą grą od Quake'a. W Quake'u by wejść do topki trzeba ogromnego skilla, za to w csie są i gracze ze skillem i tacy co ledwo parę killi zaliczą, ale są za to bardzo dobrze przygotowanii taktycznie przez co dla drużyny są dalej wartościowi. Twój błąd Blue polega na tym, że tylko zręczność bierzesz pod uwagę.
Możliwe, jakoś higlighty pokazują głównie extra kille, a nie zaawansowaną ekonomię ;). Ale tak skillowe używanie smoków i flashy było poza zakresem moich możliwości i akurat tu widziałem potencjał.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 12:14:48 wysłana przez Blue__ »

Online Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #249 dnia: Listopad 07, 2018, 12:13:45 »
Rzuciłbym Cię na pożarcie jakiemuś zagorzałemu fanowi CSa, ale nie ma tu takich ;).

Online Danio

• Badass
« Odpowiedź #250 dnia: Listopad 07, 2018, 12:23:58 »
A ja to pies!? >:(

Online Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 07, 2018, 12:27:53 »
Ty masz tylko 1177 godzin przegranych to nie masz jeszcze o czym mówić ;d (no chyba że masz jeszcze 5 innych kont z 2k+ godzin nabitych).

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 07, 2018, 12:37:36 »
Po prostu powinnismy gadac o przeciętnej, a sie nakrecacie na topkę. Żeby byc przecietniakiem w Quake i SC trzeba wlozyc wiecej czasu niz w CS. A quake jak dla mnie umiera wlasnie dlatego ze noob tam nic nie zdziała. Na serwerze pełnym przeciętniaków jest nikim, a żeby do nich doskoczyc potrzeba od groma czasu i ogladania tutków, bo sam na to jak działają circle jumpy i że sie wydlużaja przy odpowiednim fps raczej nie wpadnie. Komu by się chciało to robić jak mu tak bardzo łoją tyłek(tu porównanie do Soulsów może jest i na miejscu ;) )? W CS może cos ugrac juz na starcie, a bez szukania tutorialow o poruszaniu itp. można spokojnie dobic do bycia przecietniakiem. A zbyt mała różnica skilla(szczególnie w początkowym etapie "rozwoju" gracza) powoduje w SC i Quake za dużą różnicę w rezultatach.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 13:03:28 wysłana przez Blue__ »

Online Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 07, 2018, 12:39:18 »
Tu się może i zgodzę ;).

Online Danio

• Badass
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 07, 2018, 12:40:51 »
Ty masz tylko 1177 godzin przegranych to nie masz jeszcze o czym mówić ;d (no chyba że masz jeszcze 5 innych kont z 2k+ godzin nabitych).
Mam drugie konto ale na nim tylko jakieś 500 godzin. Grałbym dalej ale półtorej roku temu klawiaturstwo mnie wkurwiło i przerzuciłem się na granie tylko na ps4. Ale oglądam każdy większy turniej oraz dużo filmików dotyczących e-sceny więc co miesiąc dalej poświęcam na csa kilkadziesiąt godzin.

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #255 dnia: Listopad 07, 2018, 14:09:52 »
Dla mnie hardkorowa gra to taka, ktora malo wybacza, malo tlumaczy, ma duzo ukrytych mozliwosci, wymusza zagladanie do netu, bo nie chcesz tracic nascie godzin na rozkminianie samemu jak cos przejsc, ma wysokie wymagania co do skilla na wejsciu.
The binding of Isaac, Enter the Gungeon i pieprzony Crypt of the Necrodancer. :)

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #256 dnia: Listopad 07, 2018, 15:45:37 »
pieprzony Crypt of the Necrodancer. :)
Strasznie nie potrafię w to grać. Nie przeszedłem nawet pierwszej planszy.
Gregys out.

Online Punkstyler

• Badass
  • Best game ever? Counter-Strike 1.6
« Odpowiedź #257 dnia: Listopad 09, 2018, 10:18:29 »
Rzuciłbym Cię na pożarcie jakiemuś zagorzałemu fanowi CSa, ale nie ma tu takich ;).
:) Ale co się będę kłócił? Ma swoją teorię i tyle... Dla mnie te porównania są kompletnie idiotyczne. Mój banan jest lepszy niż Twoja gruszka!
Obie gry stawiają nacisk na inne aspekty, gra się w nie zupełnie zupełnie inaczej. Ani quake nie jest bardziej skillowy, ani CS. Obie gry mają wysoki próg wejścia i gwarantuję Ci blue, że przeciętniaki w csie zleją quejkowców na swoim gruncie. Tak samo jak vice versa. Jaki sens ma zacięte bronienie tezy o przewagi jednej gry nad drugą? Nie wiem.

Online Punkstyler

• Badass
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 13, 2018, 15:09:34 »

Offline Belkinson

• Stały bywalec
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 13, 2018, 15:22:26 »
Po wczorajszych i dzisiejszych porażkach wcale to nie dziwne.Żeby ze sklepem dostac oklep...

Online Punkstyler

• Badass
« Odpowiedź #260 dnia: Grudzień 13, 2018, 17:12:45 »
Pytanie czy wszstkich wywalą czy jak. Dla mnie michu i snatchie mogliby zostać. Neo mimo ogromnego szacunku jakim go darzę (gram od 1.3-1.5) powinien odejść. Pasha jeszcze k8lka miechów temu grał nieźle  morelz to nieporozumienie. Na PL scenie powinno dojść do "pentagram connection 2" i zrobienia jednej drużyny z najlepszych graczy :

Michu
Snatchie
Snax
Byali (nie lubię go ale aima ma)/gruby
Jakiś 9garnięty igl. Może być furlan.

No i wywalić kubena...

// Tapatalk. Sorry za ewentualne błędy.

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #261 dnia: Grudzień 13, 2018, 17:40:11 »
Bez zmiany drastycznej ta drużyna się nie podniesie. Właściwie to ciężko mówić w tym momencie o drużynie. Nawet jeżeli będzie reaktywacja to prawdopodobnie skład będzie zupełnie inny niż oryginalne VP.

Offline Belkinson

• Stały bywalec
« Odpowiedź #262 dnia: Grudzień 13, 2018, 18:40:46 »

Online Danio

• Badass
« Odpowiedź #263 dnia: Grudzień 13, 2018, 18:48:11 »
Dobry ruch ale spóźniony co najmniej o rok. Panowie przez kilkanaście miesięcy zgarniali sobie wygodnie gruby hajs za ostatnie miejsca w grupach... Neo już nie chcę nigdzie widzieć, ale Pasha może się jeszcze gdzieś pokaże z dobrej strony, fajnie by było.