Autor Wątek: Dlaczego kupiles konsole?  (Przeczytany 10544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ser

• Super Badass
Dlaczego kupiles konsole?
« dnia: Luty 10, 2009, 23:42:43 »
Jak w temacie, dlaczego "to" zrobiliscie? I nie pisze tu tylko o obecnej generacji ale ogolnie dlaczego chcieliscie miec akurat konsolke a nie pc a juz predzej bonus w postaci konsoli... Naklonila was gra? Kontroler? "Dizajn"? Mobilnosc? Wbrew pozorom powodow zapewne bedzie mnostwo.

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
Odp: Dlaczego kupiles konsole?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2009, 23:56:00 »
No więc zrobiłem to ponad rok temu, w listopadzie 2007 roku. Przedtem byłem PC-towcem, który miał już dość upgrade'owania podzespołów by móc pograc w najnowsze gry. Miałem dosyć sprawdzania wymagań i porównywania ich z elementami mojego kompa, bawienia się ze sterownikami, optymalizacją ustawień takich jak filtry, antyaliasing itp. Długo czaiłem się na konsolę, i w końcu wybrałem - Xbox'a 360 - był tańszy i miał więcej gier, niż PS3. Pewnego dnia po pracy pojechałem do MM wziąłem pierwsze pudło z brzegu, poszedłem do kasy, zapłaciłem. Mając konsolę wkładasz płytę do napędu i grasz, poza tym na konsole wychodzą świetne tytuły których próżno szukać na PC-tach. I tak się mniej więcej zaczęło... póki co wiem jedno - do gamingu na PC wrócę nieprędko lub nigdy :)

Offline ViktoR

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2009, 00:22:07 »
Był koniec roku 1996, jak zwykle ubrany na czarno maszerowałem na kolejną sesję w WFRP gdy okazało się, że cała ekipa poszła do kumpla popatrzeć na Playstation. Szybko dotarłem na miejsce gdzie kumple napinali w Tekkena pierwszego o ile dobrze pamiętam. Popatrzyłem z ciekawością ale szybko zeszedłem na tematy dla mnie ważniejsze (pewnie o tym czy bedzie exp za kile na sesji hehe).

Nagle weszła jakaś genialna muza z tle... Świst... I zobaczyłem to... WipeOut 2097 !

Kila dni później szedłem już z kasą do sklepu po swojego szaraka (999zeta).
In the rain or in the snow
Got the got the funky flow

(kliknij)

Offline RexNebular

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2009, 00:28:44 »
W moim przypadku pierwszy był PSX gdzieś w 1997 roku. Do zakupu skłoniła mnie radosna propaganda uprawiana swego czasu przez Gulasha na łamach Secret Service. Jego zasługi w popularyzacji konsol w naszym kraju są nie do przecenienia. Jakiś medal się należy.  :)

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2009, 01:05:36 »
Ja przymierzałem się do kupna już parę lat temu - wtedy ps2, ale jakoś grafika w niskiej rozdzielczości i brak jakiś killerskich dla mnie wtedy tytułów sprawił, że tkwiłem w graniu na PC.
PC zbrzydło mi na dobre gdy weszły konsole obecnej generacji. Zauważyłem, że znakomita większość gier, które mnie interesuje wychodzi na i na PC i na konsole, oraz dodatkowo konsole mają sporo ciekawych tyutułów, których na PC nie ma.
Grafika obecnej generacji jest doskonała - tutaj już nie ma aż takiej różnicy do PC.
No i coraz większe problemy z PCtem, coraz częstszy wymagany upgrade i coraz mniej kasy, którą by można na PCta wydać, bo rodzina, dzieci itd, dużo wydatków ważniejszych od głupiej karty graficznej czy procka, które za pół roku będą ledwo zipieć na średnich detalach.
A na konsoli wiadomo - wkładasz płytkę i grasz. Mój stary PC zapewniał mi godziny rozrywki w ustawianie, przestawianie detali, restarowanie, testowanie czy teraz jest OK itd.
Przy moim ograniczonym czasie na granie przestawało mi się opłacać w ogóle włączać grę, bo zanim zacząłem grać, to trzebabyło wyłączać :)

Najpierw chciałem x360, bo ps3 była poza zasięgiem. ponad 2tys za ps3 to kosmiczna dla mnie kwota. Na upgrade PCta nigdy tyle nie wydałem. Jednak wstrzymywałem się, bo i na x'a musiałem jakoś kase uzbierać. Zbierałem i obserwowałem sobie ceny na allegro, jednocześnie śledząc pl.rec.gry.konsole i coraz bardzoej wkręcając się w temat grania na konsoli. No i przyszła obniżka ceny ps3 wraz z modelem 40gb. Wtedy zdecydowałem, że jednak nie xbox a ps3. Zdecydowało parę rzeczy - sixaxis - genialny w grach dla dzieci, obsługa kierownicy Logitech, którą miałem na PC, z gier - Uncharted, Ratchet i zapowiedziany Little Big Planet wygrały z Mass Effect, Gearsami i Bioshockiem. 

W taki sposób w grudniu 2006 stałem się posiadaczem ps3 z Heavenly Sword i Oblivionem na start.
Pecha miałem i konsola od razu poszła do serwisu, ale to długa historia :)
W każdym razie ps3 sprawne mam od Stycznia 2008.

Później tak się złożyło (kolejna długa historia :) ) że x360 zawitał pod mój TV. Przeszedłem Mass Effect (genialny BTW) i pozbyłem się go, bo nie mam czasu grać na dwóch konsolach. Nie powiem - żałowałem jakiś czas temu, bo ps3 kiepsko przędło, a multiplatformy ... wiadomo. Ale teraz jestem bardzo zadowolony i cieszę się z tego co mam. Kolekcja gier rośnie, a ja nie myślę już w ogóle o PC jako maszynce do gier.
Ostatnim krokiem była zamiana blaszaka na laptopa, pozbyłem się wyjącego grata, zrobiło się miejsce na biurku, wielki monitor zniknął a ja gram już tylko na TV
i jest fajnie :)

Offline arHitekt

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2009, 01:46:25 »
Gram odkąd pamiętam. Najpierw automaty w salonach gier, atari 2600, NES, commodore 64, amiga. Pewnego dnia w jednym z salonów gier znalazły się dwie nowe maszyny - Ridge Racer i Soul Edge. Wydawałem na nie jakieś kosmiczne sumy, mogłem grać z zamkniętymi oczami i zawsze wygrywać. I nagle okazało się, że istnieje konsola, dzięki której mogę mieć te niesamowite gry w domu :) Kupiłem PSXa, kilka lat później PS2. Czekałem na ps3 ale kiedy usłyszałem o ile później będzie premiera poza Japonią, poszedłem do sklepu i wziąłem zestaw 360 + Oblivion + PGR3. Nie żałuję, a na PS3 może przyjdzie czas kiedy wróci Kratos lub Kolosy.
Aha, jeszcze PSP - kupiłem w jednym celu - wgrałem custom firmware i od dwóch lat prawie co wieczór czytam książki z psp. Grałem na nim tylko w LocoRoco i GTA, reszta psp-kowych gier w ogóle mnie nie przekonuje, za to jako "książka" sprawdza się znakomicie.

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2009, 03:17:34 »
Dlaczego kupiles konsole?

Na moim nowym laptopie kupionym 11 miesięcy temu niewiele rzeczy się odpalało (grafika zintegrowana), ale ja też za bardzo giercowy człowiek nie byłem. Ot, jakieś stare turówki w rodzaju HoMM 2&3, Fallouty 1&2 i takie tam.

Jestem już dużym chłopcem i mieszkam sam, ale staruszków czasami jeszcze odwiedzam (i to nawet często, jakieś 2 razy do roku), na przykład z okazji świąt. Synek kiedy łąskawie zawita w skromne rodziców progi traktowany jest jak królewicz i nic nie robi, oprócz zabijania nudy :> Siedząc tak w jedwabiach już drugi dzień poczułem się cokolwiek znudzony i zacząłem odwiedzać różne fajne stronki. Jakimś cudem natrafiłem na filmiki z pierwszych Gearsów. Opad szczeny, mój lapek taką grafikę by wyświetlał najwyżej jako slideshot.

Nad oglądaniem filmów z GoW 1&2 spędziłem dobry dzień (kilka godzin) i to wystarczyło.

Tak Panowie, jestem klasycznym przykładem marketingu wirusowego (virala). Microsoft do spółki z Epikiem (Epic, nie Empik) pokierowali mnie tak, żebym zobaczył ich grę, zachwycił się i wydał pieniądze.

Podziałało. Przynętę połknąłem jak młody leszcz. Miesiąc później miałem już GoW2 i konsolę. W takiej właśnie kolejności ;D Najpierw gra, potem konsola! "Konsolowcem" jestem od zeszłorocznych targów PGA.

Reasumując - Xboxa ELITE kupiłem dla Gears of War 2

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2009, 07:36:52 »
Moja pierwszą konsola był PSX. Kiedyś w Secret Service zobaczyłem krótki opis gry Jumping Flash 3D czy jakos tak. Zaintrygowało mnie to bardzo, wcześniej nie wiedziałem co to "konsola", byłem graczem atarowym, później pecetowym (wszyscy w szkole byli amigowcami i pisali Intel Outside, a ja Intel Inside, hehehe). No i kiedyś zobaczyłem w jakims sklepiku w bielsku (Joybit) konsolę PSX i odpalonego Tekkena1 - to był dla mnie szok. Nie mogłem uwierzyć, że gra może byc tak płynna i tak wyglądać. Mało nie upadłem na kolana. Póxniej to juz kwestia namówienia braci na odkładanie kasy, odkładalismy w sumie około 3 miesiące i kupiulismy nasza pierwsza kosnolę PSX :)

Offline Xiem

• Stały bywalec
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2009, 08:27:18 »
Do kupienia konsoli skłoniły mnie:
- koszty (Pegasus i dyskietki z targu 100 in 1)
- Crash, którego wszędzie było pełno (Playstation)
- wygląd, multimedialność oraz Hi-def (Playstation 3)
- chęć na gry (xbox360)

Powody dla których nie kupiłem/sprzedałem konsoli:
- koszty (Playstation 2 - ponad 2k na starcie, po tym jak staniało, miałem nowego pc)
- poczułem się oszukany (Playstation 3 - od razu przyznam, że teraz sytuacja jest inna niż rok temu, dlatego zmieniłem poglądy na ten temat i byłbym nawet skłonny, po raz drugi zaryzykować)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2009, 09:50:28 »
Jak by to powiedzial Sedzia Webb

For RPG :)

A tak na serio to sa glownie 3 powody:
RPGi, Bijatyki , gierki typu arcade

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2009, 10:10:36 »
Po to ,żeby mieć czym zapełnić nadmiar czasu, który powstał po zerwaniu w WoW'em. Szukałem rozrywki w stylu; pograć na kanapie przez 1,5h w jakąś prostą grę dla jednego gracza i wyłączyć kiedy mi się znudzi - dokładne przeciwieństwo moich doświadczeń z WoW. Z tego względu przez pierwszy rok użytkowania XBOX'a nie miałem ani jednego znajomego na liście. Multi mnie całkowicie nie interesowało.
Druga sprawa to to, że denerwowało mnie ciągłe aktualizowanie sterowników, wymiany podzespołów, reinstalacje systemu i ruletka; będzie działa czy nie będzie. Da radę 30 klatek czy nie da. Za stary na to jestem  :D

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2009, 10:30:55 »
Pierwszego Xboxa kupilem, bo byl najlepszym odtwarzaczem divX (pozniej przyszly gry, ale glowny motyw byl ten).

Xboxa360 kupilem w listopadzie, bo stwierdzialem, ze bede mial czas pograc, pokazalo sie duzo interesujacych gier i moi najblizsi znajomi mieli wlasnie te konsole. Strzal w 10 - nie ma to jak granie w weekend w planszowki, a wieczorami wspolne multi lub co-op.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2009, 11:02:41 »
Hmm... Pierwsza moja konsolka bylo plastikowe pudlo na ktorym widnial dumny napis "High Definition Graphics". I taaak rzeczywiscie musze przyznac ze widzac po raz pierwszy bylem w ciezkim szoku ze gra moze tak pieknie wygladac (to jest jak film rysunkowy!! tak wtedy myslalem). Byc moze powodem bylo obcowanie na codzien z NESem i chyba 486 wtedy :p Pracowalem miesiac wakacji w sadzie rywajac owoce i we wrzesniu stalem sie posiadaczem pierwszej mojej konsoli SEGA Mega Drive :D. Wraz z konsolka byl kartridz (?) . Nie wiedzialem co mnie i kolegow czeka przez ta gre... Pozniej byl PSX(dla Tomb Raidera!), pierwszy Xklocek kupiony przypadkowo bo byl tani i w zestawie ze spora iloscia gier. Obecnie x360 na wlasnosc (czasy PS2 przespalem przy kompie w sumie niewiele grajac ale teraz nadrabiam, "dziabne" cos od czasu do czasu) kupiony wlasciwie zamiast P$3 tylko i wylacznie z powodu pada.

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2009, 11:14:14 »
Z nowej generacji...

PSP - kupilem PSP-1001 dla ogladania filmow. Grania w czasie podrozy. Po wymianie na Slima (PSP-2003) i dokupieniu sluchawek dodatkowo swietnie sie sprawia jako telefon podczas np gotowania ;) (przez skype oczywiscie) + radio internetowe

NDS Lite - podziekowania dla Macka Kaczynskiego - w sumie on mnie przekonal + okazja cenowa byla.

Xbox 360 Elite - "przyszedl na to czas" no i tuz przed kupienie X360 zakupilem 42" Toshibe i trzeba by ja jakos wykorzystac odpowiednio.

PS3 40gb - Okazja cenowa.

Przymierzam sie powoli do kupna Wii (glowny powod to Samba de Amigo (szczegolnie "ver 2000" - mistrzowska gra z Dreamcasta i z automatow) + mozliwosc grania w gry z GC)... ale szczerze mowiac nigdy jeszcze na Wii nie gralem wiec musialbym najpierw wyprobowac co i jak..

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2009, 12:39:04 »
Nie wiem. Kupiłem i gram, to chyba dla grania. Na PC gram również.
Gregys out.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2009, 18:54:48 »
Głupio się przyznać ale dla wersji Gold Marvel Ultimate Alliance i siostra chciala GTA ale przesądził Marvel i tak o to x360 stoi pod lcd 37.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 22:41:49 wysłana przez Krusty »

Offline pazdzioch23

• Junior
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 12, 2009, 19:53:29 »
U mnie odkąd pamiętam w domu stał pegasus Contra , Mario strzelanie do kaczek , z 5 lat może miałem wtedy . Później komunia i pierwszy Pc (celeron 667 jesli dobrze pamietam:P) , na piecu w Diablo , Worms, Carmageddon , GTA i wiele innych :P Pozniej od wujka z Anglii dostałem PSX'a(oddał mi bo kupił sobie pS2 cwaniaczek :P) z około setką gier i tak do 2003 grałem w kapitalne tytuły . Nigdy nie zapomne pierwszego MGS , przy którym nawet jako gnojek płakałem :P . Wiadomo Wipeout , Gran Turismo , Tekken 3 , Soul Blade , Crash Bandicoot i wiele innych . No i w 2003 kupiłem w Media na Ostrobramskiej Ps2 + Memory Card osobno MGS:Substance , którego ceny 269zl nigdy nie zapomne :P A w czerwcu 2008 playstation3 , zupełnie z sentymentu do marki , X wogóle nie wchodził w gre , ciagle obstawałem przy ps3 :P
I to by było na tyle :P
ps3 :D

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2009, 02:55:18 »
Po mimo posiadania wszystkich mozliwych po kolei konsol nigdy nie bylem ich wielkim zwolennikiem. Duzo czesciej wygrywal PC. Ale przyszedl moment kiedy Diablo 2 zaczal nudzic, w WoW'a nie chcialem sie wciagac a na PC zaczely wychodzic tylko SIMS'y i pomyslelem ze chyba sie starzeje a gry przestaja mnie bawic. Wstapilem do "Kosciola Apple", wymienilem wszystkie PC na Mac'i i kiedy myslalem ze jestem juz najszczesliwszy na swiecie wrocila tesknota za grami. Poniewaz zbieglo sie to z premiera Xboxa stalem sie jej posiadaczem. Pozniej byl PS3 na ktorym nie gram prawie w ogole za to czasami ogladam filmy na Blu-Ray i Wii, ktore kupilem bardziej z ciekawosci, w ktore pogralem moze raz albo dwa i schowalem do szafy... :)

Offline wachu

• Badass
  • Wassup?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2009, 10:40:39 »
W moim przypadku po prostu miałem za dużo kasy, a że miałem i mam ps1 i ps2 to się na ps3 skusiłem

Offline surmik

• Junior
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 15, 2009, 16:14:57 »
Jestem gitarzystą i chciałem grać w Guitar Hero. Długi czas były ważniejsze wydatki, aż wreszcie nadszedł ten czas. Nie chciałem kupować blaszaka do gier (w pracy używam laptopa) więc wybó padł na tańszego xboxa. Pojechałem do sklepu, kupiłem konsole , na allegro zamówiłem GH3 i od tego czasu przypomniałem sobie o swojej miłości do gier :)

Offline Patryk Zawadzki

• Padawan
  • **
  • Jestem fanboyem Sony i cholernym linuksiarzem.
    • Room 303
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 17, 2009, 18:14:37 »
Dlaczego kupiłem konsolę? Bo czajnik już miałem. A prawda jest taka, że pierwszego PSone wysupłałem z pierwszych wypłat, żeby przestać wydawać kasę na automaty.

W taki sposób w grudniu 2006 stałem się posiadaczem ps3 z Heavenly Sword i Oblivionem na start.

2007 chyba ;)

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2009, 22:54:21 »
Mama mi Pegasusa kupiła. :-P

A potem niedługo po premierze PS3 w Europie kupiłem PS2, żeby sprawdzić, czy mnie "to" w ogóle będize bawić (bo grałem na PC i GBC/GBA wcześniej). Jako, że się spodobało, to w grudniu 2007 po otrzymaniu od mojego schorowanego dziadka bardzo dużej sumki zakupiłem PS3. No, w międzyczasie kupiłem jeszcze NDS Lite, ale tego nie liczę, bo świra na punkcie kieszonsolek miałem zawsze, a to dzięki Pokemonom. ;-)

PS3 przypadło mi bardzo do gustu, więc gram dużo, zazwyczaj kończąc grę w 100% (czego wcześniej raczej nie robiłem, może nie licząc gier RPG i FPS). Kupiłem sobie jeszcze jakiś czas temu Wii, ale w zasadzie na nim nie gram (czeka na lepsze czasy, tzn. jak kupię sobie Mario Galaxy i Zeldę lub jak się przemogę i w końcu przejdę na nim Residenta i Mario Kart).

Jestem szczęśliwym graczem. :-D

A swego czasu chciałem kupić XBoxa, ale po premierze Mass Effect na PC zrezygnowałem. ;-)
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2009, 23:37:22 »
360 - GTA4.
Edycje kolekcjonerską kupiłem 2 miechy przed kupnem konsoli
Do kupna PS3 zmusił by mnie MGS4, a do PS2 MGS3 :)

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline Pafnucy

• Stały bywalec
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2009, 00:17:43 »
Musiałem czymś wypełnić dziurę, która powstała w moim życiu po wywaleniu z dysku WoWa ;). Na początku chciałem kupić PS3, ale ze względu na cenę (+miałem wtedy monitor, do którego nie dałoby rady podłączyć PS3) wybrałem X360. Od tamtej pory nabyłem jeszcze PSP i NDS - na tym pierwszym prawie nie gram, ot od czasu do czasu pogram ze znajomkiem w PESa czy Tekkena albo jakiś starszy tytuł z PS1 ;), natomiast NDSa używam głównie do wszelkiej maści przygodówek - Professor Layton, Phoenix Wright itp. Rozważam również zakup telewizora CRT i PS2, ale na razie ze względów finansowych chwilowo się wstrzymuję.

Offline Expat

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 22, 2009, 03:07:03 »
Mi ojciec przywiózł z RFN . W 1 połowie lat 80' ten cud techniki pozwalał grac w tenisa oraz w kilka innych "gier" typu kreska goni kropkę  :D
Później był PC ( XT ! ) i Sokoban z Tetrisem :) , dalej to już popłynęło : Atari , Amiga , powrót do blaszaków...

PS3 nabyłem po dobrych 5 latach rozłąki z graniem . Był nadmiar gotówki ,dużo czasu i chęć sprawdzenia gier nowej generacji . Pierwszy wybór padł na X360 ale znajomy regularnie zawoził swoją do serwisu więc kupiłem Sony . Nie żałuję  8)
Dodatkowo pojawił się niedawno mocny laptop ,który pozwala mi pograć w Crysisy , Mass Efecty itd. 
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2009, 03:14:32 wysłana przez Expat »

Offline kimsim

• Mieszkaniec tego forum
  • It's Good To Be Bad
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 24, 2009, 09:11:22 »
Mi kobieta kazała :)

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 24, 2009, 17:16:19 »
Kupiłem konsolę bo dokładanie kasy do PC przestało mnie bawić. Drugim powodem było wygodnictwo, zero sterowników, zero instalacji, tylko czysty fun :D

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 03, 2009, 14:57:37 »
Drugim powodem było wygodnictwo, zero sterowników, zero instalacji, tylko czysty fun :D

to sprawdz DMC4 na PS3 ;-)

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 03, 2009, 15:10:07 »
Sialala zaczynałem od PS2 więc to raczej o tą konsolę mi chodziło ;) Teraz instalacja mi nie przeszkadza, w sumie wolałbym żeby wszystkie gry można było ściągać z sieci i odpalać z twardego bez dyskoteki, ot leżysz na kanapie i wybierasz co tu zagrać :)

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 03, 2009, 17:07:35 »
pierwsza konsolka psOne; uwielbialem wtedy rpgi, bo moja "naj" gra byl ff vii, ktory przeszedlem na piecu a ona wywodzila sie z konsol dla dzieci i rpgow na psx bylo od zatrzesienia. Lyknalem psone na imprezie psxextrema w piramidzie w chorzowie. Od tego czasu mialem rozne pudelka. N64 kupilem praktycznie tylko po to zeby przejsc zelde. Przez jakis czas mialem makarona; geez jak sobie pomysle, ze SC byl w tym samym czasie co T3 to sie zastanawiam, jak sega mogla tak umoczyc. Chyba temu, ze malo bylo gier 3rd party dluzszych niz salonowe arcade. No i Ikaruga, jeden z najlepszych shooterkow, ktorych na makaronie bylo od zatrzesienia. Byl tez Gacek; glownie z odswiezona seria RE, a obecnie do grania jest ps2, ds, piec, no i przymierzam sie do ps3 jak mi sie pomysly na powyzszych wyczerpia :)
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline misiok1990

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 03, 2009, 23:28:20 »
Ja zaczynałem od Pegasusa, którego niestety sam wtedy nie posiadałem. Latałem prawie codziennie do kumpla grać w Mario, Contrę itd. Potem na komunię dostałem N64. Pamiętam jak długo się zastanawiałem co bym wolał PSX czy sprzęt od Nintendo i już byłem praktycznie zdecydowany na szaraka i zmieniłem zdanie na N64 (zupełnie nie pamiętam dlaczego) Potem był czas że grałem przede wszystkim na PC. Później była PS2, GCN, a teraz w X360, z którego jak na razie jestem bardzo zadowolony. :) Kiedyś wybrałem konsolę po prostu dla gier, ale równie dobrze mogłem grać na PC. Teraz gram na PC tylko jak nie mogę grać na konsoli co się na razie zdarzyło tylko jak podczas wycieczki 360 do niemiec. ;) Kieszonsolki to też inna historia, która skończyła się na GBA SP i na razie brak funduszy na coś nowego.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 04, 2009, 10:47:08 »
X360, bo tak, nigdy nie lubilem upgrejdowac PC co pol roku zeby pograc w nowe gry, czemu x360? bo mozna bylo piracic(tfu tfu, mozecie mnie zbluzgac, po banie poszedlem po rozum do glowy)
PSP - bo ile mozna czytac ksiazek w SKM, potrzebowalem malej odskoczni, no i mialem troche nadmiaru bonow z pracy, musialem chyba 100 dolozyc.
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline Exef

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 05, 2009, 15:46:33 »
Po 9 latach użerania się z komputerem bez akceleratora grafiki (i pentiumem 166 MHz na pokaładzie) dostałęm średniego kompa.
Na pegazusie grałem u znajomych. Nie pamiętam już na czym grałem w Street Fightera 2 i Bubble bubble u sąsiadów. Do tej pory niezapomniane wspomnienia mam z przejścia u nowopoznanego znajomego CrashBash :)

Obecnie posiadam 3 kompa w życiu (laptop z którego jestem zadowolony), a że zawsze lubiłem grać i nigdy nie miałem pieniedzy na upgrade kompa to po decyzji o wyprowadzeniu sie z domu idąc do liceum zacząłem zbierać na konsole i telewizor :)

Uzbierałem i obecnie posiadam PS3 i PSP, a rodziców namówiłem by bratu zakupili 360 :)

@Torin - pozdrawiam kolegę z trojmiasta :)

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
Co skłoniło was do zakupu konsoli?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 07, 2009, 17:01:20 »
Mały offtop w temacie o Bayonecie skłonił mnie do założenia tego oto tematu. Ciekaw jestem co sprawiło że gracie teraz na konsolach. Wiadomo że większość osób grała czy to na Pegasusie czy w przenośnego tetrisa, ale dla mnie takim przełomem było chyba zobaczenie Burnouta Revenge na PS2 w Empiku, wyścigi które całkowicie trafiły w moje gusta. Gra wyglądała zabójczo i była mega płynna w porównaniu do grania na PC był to niemały szok :) Potem nosiłem się z zakupem konsoli długi czas, ale funduszy nie było, ostatecznie jednak PS2 kupiłem i była to pierwsza moja duża konsola.

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
Odp: Co skłoniło was do zakupu konsoli?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 07, 2009, 17:04:57 »
Zraziłem się do grania na PC. Nowe gry nie przyciągały mnie na dłużej niż kilka godzin. Przede wszystkim to jednak ciągłe dopłacanie do części...

A, no i Guitar Hero 2. Kupiłem go razem z konsolą.

Offline Sadam

• Stały bywalec
Odp: Co skłoniło was do zakpu konsoli?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 07, 2009, 17:11:08 »
Szczerze mówiąc jakoś się nie zastanawiam dla czego kupiłem konsolę, ale będąc w 1 klasie gimnazjum często chodziłem z kolegą i  nadal chodzę do centrum handlowego Promenada. Tam u góry w Empiku zawsze stał Xbox 360 z grą NBA Street Homecourt. Zawsze oblegany. Czasami udawało nam się do niego dostać i pykaliśmy czasem dochodząc do godziny (może trochę dłużej). Często mówiłem mu że w końcu sobie kupie konsolę, przyjdzie do mnie i pogramy. Opowiedziałem o tym ojcu, który obiecał że mi konsolę załatwi. Po kilku dniach przychodzę do niego i pytam się : "Jest już ten PS3?" on na to "jest bierz go". Ja oczywiście zadowolony poleciałem do domciu i od razu podłączyłem konsolę do telewizora i byłem bardzo Happy. A kupno xboxa to trochę inna bajka. Poprosiłem babcie ,która to mieszka w Kopenhadze. Była niezła promocja na konsolę Xbox 360 Premium, niestety babcia jest starsza już i nie wiedziała zbytnio o co mi chodzi mówiąc jej o jakieś tam konsoli Xbox. Po miesiącu pojechałem tam, konsoli w tej promocji już nie było, więc dała mi pieniądze, przywiozłem do polski i zamówiłem Xboxa. A powodem było tylko i wyłącznie inne gry. Ale teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem kupując Xboxa. ;/

Offline olas

• Super Badass
    • http://www.woollenteddies.net
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 07, 2009, 17:14:46 »
Przestalo mi sie chciec ulepszac PC to 1wsze (wiec granie jest rowniez tansze), latwosc odpalenia gry (nie trzeba instalowac (oprocz PS3)), nie trzeba instalowac sterownikow w wersji 9.3.2.1.566 bo na .567 cos tam nie dziala. Wygoda - nie siedze zgarbiony przed ekranem PC. Ilosc osob ktora jednoczesnie (czytaj komfortowo) grac na tym samym TV.

Offline rynekk

• Stały bywalec
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 07, 2009, 17:16:23 »
Od zawsze grałem na konsolach, jak miałem 5 lat- dostałem SNESa, później PSX i tak już leci, jest to dla mnie naturalne. Próbowałem grać na PC kiedy na pierwszego Xboxa przestały wychodzić gry, a nie miałem jeszcze 360, ale to nie to samo, nie wiem dlaczego, ale na PC nie chciało mi się grać. Po tych doświadczeniach wiem, że już zawsze będę kupował konsole.

Offline RexNebular

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 07, 2009, 17:17:48 »
Test PSXa w Secret Service autorstwa Gulasha.

Offline Kathor

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 07, 2009, 17:21:02 »
Przestalo mi sie chciec ulepszac PC to 1wsze (wiec granie jest rowniez tansze), latwosc odpalenia gry (nie trzeba instalowac (oprocz PS3)), nie trzeba instalowac sterownikow w wersji 9.3.2.1.566 bo na .567 cos tam nie dziala. Wygoda - nie siedze zgarbiony przed ekranem PC. Ilosc osob ktora jednoczesnie (czytaj komfortowo) grac na tym samym TV.

co wyżej + exclusivy + zrypało mi się dvd + zmieniłem stary tv na wyczesany led