Autor Wątek: Co kupić pod choinkę 2017  (Przeczytany 1578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szpynda

• I Am Robot
Co kupić pod choinkę 2017
« dnia: Grudzień 07, 2017, 00:51:22 »
Były chyba takie wątki ale nie pamiętam tytułów, tak że... Sprawa jest. Dziewczynka lat 15, trochę z innej bajki, bo nie ma fejsa, insta ani tego typu gówien. Lubi czytać ale woli papier od Kindla. Nie lubi się stroić. Poza tym normalna nastolatka. Druga sprawa to chrześnica lat 28. tak samo jak młodsza tyle, że ta lubi się stroić i bawić. Młodsza lubi grać ale przeważnie na fonie. Starsza co dzień w pracy dzwoni do informatyków, bo nie pamięta hasła. Co im pod choinkę wrzucić? Helpunku. Nienawidzę prezentów dostawać ani ich robić.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2017, 00:53:01 wysłana przez szpynda »
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Online Blue__

• Żywa Legenda
Odp: Co kupić pod choinkę 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2017, 01:40:31 »
Starszej numer do Orsona jak sie lubi bawić i dozywotniego 1passa. Młodszej karte przedplaconą do google play. Jaki budżet?;)
Knack is back baby!

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2017, 04:42:21 »
Żal Orsona. To dobry chłopak, a chrześnica nie ma litości. W mitrotrasakcje młodej nie wkręcisz, bo to Szwajcarka z urodzenia i myśli jak oni.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2017, 05:04:57 »
Mogę sie dać na grudzień. W parę zabaw potrafię.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2017, 05:17:12 wysłana przez Orson. »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2017, 10:40:39 »
Kupić kindla. Teraz takie promocje ze bazowy model wychodzi za ok 250zl.
www.swiatczytnikow.pl

Offline cheebkens

• Badass
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2017, 13:18:38 »
Mam dwie propozycje dla syna  (a tak naprawdę dla taty ;) )

1) Lego Technic Zdalnie sterowana wyścigówka gąsienicowa (42065)
https://m.ceneo.pl/49343346
http://youtu.be/C2i68otX444

Całkowicie zmechanizowana, zdalnie sterowana wyścigówka Lego Technic potrafi kręcić się, zawracać, wspinać na przeszkody i pędzić z zawrotną szybkością. Model ma jasnozielono-biało-czarne barwy z fajnymi naklejkami, ramę kapotażową ponad kabiną kierowcy oraz dwie potężne gąsienice po sześć kół napędowych każda. Model porusza się do przodu i do tylu, może skręcać w prawo i w lewo oraz robić 360-stopniowe obroty. Zestaw pozwala także zbudować zdalnie sterowany wóz terenowy.

2) Clementoni Evolution Robot (60466)
https://m.ceneo.pl/55212075
http://youtu.be/gMhAXYoxXwo

Evolution Robot pomoże Ci poznać świat robotyki w prosty i zajmujący sposób! Niesamowity robot wyposażony jest w moduł Bluetooth, dzięki czemu po zbudowaniu możesz go zaprogramować. Zabawka posiada 4 silniki elektryczne, gumowe gąsienice, system projekcji twarzy, zmechanizowany system z zębatką do podnoszenia korpusu oraz ruchome ramiona. Dodatkowo duża ilość dźwięków, muzyki, wiadomości głosowych i mimiki, gwarantuje, że Evolution Robot stanie się Twoim nieodłącznym towarzyszem zabaw!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2017, 13:24:20 »
Kto odpowie na pytanie czemu tak jest ze facetowi o wiele łatwiej kupic prezent?

:)

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2017, 13:29:19 »
Za to ja mam problem z chrześniaczką. 5 lat, uzależniona od tv i innego badziewia. Brat mnie musi nienawidzić, bo na razie wysyłałem same zbiory z bajkami (Pani Potter erc). Teraz myślę o lego. Chciałbym zmusić rodziców do zabawy z dzieckiem. Macie jakieś fajne zestawy dla 5 latki? Ewentualnie inny pomysł na prezent, który się wpiszę w klimat wspólnego spędzania czasu rodzica z pociechą. Forumie pomocy!

Edit. Wolna, więc dla Ordona się nie nada.

Online wiktor08

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2017, 14:16:05 »
Też zastanawiam się nad tym robotem (Clementoni Evolution Robot) dla syna, ale coś mi szrotem zalatuje.
Ktoś miał z tym więcej do czynienia niż obrazki w internetach?

Offline wojteq

• Badass
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2017, 14:18:24 »
Za to ja mam problem z chrześniaczką. 5 lat, uzależniona od tv i innego badziewia. Brat mnie musi nienawidzić, bo na razie wysyłałem same zbiory z bajkami (Pani Potter erc). Teraz myślę o lego. Chciałbym zmusić rodziców do zabawy z dzieckiem. Macie jakieś fajne zestawy dla 5 latki? Ewentualnie inny pomysł na prezent, który się wpiszę w klimat wspólnego spędzania czasu rodzica z pociechą. Forumie pomocy!

Edit. Wolna, więc dla Ordona się nie nada.

Seria lego friends się nada. Ostatnio na topie jest wyciąg narciarski 41324.
Moja uwielbia jeszcze grę Dobble i Uno (zwłaszcza jak z nią gramy).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2017, 14:20:14 wysłana przez wojteq »

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2017, 14:23:51 »
Kto odpowie na pytanie czemu tak jest ze facetowi o wiele łatwiej kupic prezent?

Jak to nie skarpetki, książka, albo gra, to niekoniecznie.
Knack is back baby!

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2017, 14:49:22 »
IMO zależy od osoby i jak dobrze ją znamy, a nie od płci.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2017, 15:15:59 »
Babom strasznie latwo kupic prezent, ale facetom nie umiem...
Edit: takim znajomym, wiadomo ze jak z kims blizej to sie to zmienia, ale dla odleglych znajomych bab duzo latwiej :)

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2017, 01:11:47 »
Doble i Uno propsuje, moj mlodzial na tych grach sie wychowal.
Widok kombinujacego i przekladajacego karty 3-6 latka bezcenny. Tak, zaczelismy jak mial 3, dawal rade (najpierw z pomoca oczywiscie).

Niezgorsze sa Szalona Misja czy Domek (ale ta druga pozycja juz dla osoby troche wprowadzonej w swiat gier), w pierwszej mamy tracing i latwo uproscic gre oraz mamy kilkadziesiat map na roznych poziomach. Druga wymaga kombinowania i ukladania kart (planowanie pomieszczen w domu) w oparciu o jakis pomysl.

Up Cheebkens.
42065 propsuje, maluch dostal na 6 urodziny.
Zbudowal sam, nadal sie bawi (ale na zewnatrz nie wyciagamy w teren, klocki jednak pozniej ciezko doczyscic z kurzu i piasku :P)

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2017, 03:57:57 »
Dziewczynki znajomych puzzle uwielbiają albo ten piasek magnetyczny czy co to tam jest. Kupy robią z tego.

Offline focka01

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2017, 08:05:49 »
Jak nie wiecie co kupić to dajcie pieniądze.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 08, 2017, 09:31:17 »
Jak nie wiecie co kupić to dajcie pieniądze.
Uciekaj stad.

Dawanie pieniedzy jest gorsze niz rak. Jak nie wiesz co dac, to miej odwage zapytac.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2017, 11:06:38 »

Też nie lubię dawania pieniędzy w prezencie. To jest ekwiwalent "muszę coś dać, ale mi się nie chce wysilać", prezent na odpieprz, po linii najmniejszego oporu.

Offline hun19

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:24:17 »
Dziewczynki znajomych puzzle uwielbiają albo ten piasek magnetyczny czy co to tam jest. Kupy robią z tego.

Najgorszy prezent, strasznie się nosi. Chociaż dziecko faktycznie to lubi.
Lepiej playdoh - mniej sprzątania ;)

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:36:23 »

Też nie lubię dawania pieniędzy w prezencie. To jest ekwiwalent "muszę coś dać, ale mi się nie chce wysilać", prezent na odpieprz, po linii najmniejszego oporu.

Nie zgadzam się. Zależy od osoby, są tacy co np. lubią na coś składać (o co zresztą też można zapytać). Po co kupić coś na siłę, jak ktoś np. chce uzbierać na konsolę czy cokolwiek innego. Ja zawsze wolałem dostać jakiś grosz niż zbędną pierdołę. Oczywiście niektórzy umieją trafić z prezentem.

I tak samo zależy od okazji. Np. na święta lubię kuzynom dać jakieś klocki LEGO choćby, ale na dzień dziecka im daję parę złotych, bo dużo bardziej im się to przyda na wakacje.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:48:41 »
Ja zdecydowanie wole kase dostawac. Mnie interesuja gry planszowe, ale w zasadzie niemozliwoscia jest kupic pasujaca mi gre jesli nie pokazalem jej palcem. Ksiazki tez wole kupowac sobie sam (zwlaszcza ze wole czytac na Kindle'u), kupowanie perfum sie nie sprawdza. Muzyki nie lubie. Jesli ktos sie bardzo postara to kupi mi naprawde ostry sos I jestem zadowolony. Jedyna osoba, ktora potrafi utrafic z prezentem w ciemno, to Zombiak, naczy sie moja zona. Dostalem od niej np. ksiazke "smutne fakty o zwierzetach" (krowy daja najwiecej mleka jesli w oborze leci Everybody Hurts by REM!) I to jeden z bardziej trafionych prezentow ever (oprocz pokazanych przeze mnie palcem).

Najbardziej rozczarowany z prezentu bylem jak dostalem raz of babci co innego niz kase. Z pieniedzy zawsze bylem bardzo zadowolony. Ale trzeba tu wziac pod uwage ze oprocz kieszonkowego nigdy nie dostawalem zadnej kasy, na zadne wyjscie do kina, na nic - wiec kazdy taki present ratowal mi budzet. Dopiero ostatnio sie dowiedzialem, ze znajomi w lyceum dostawali pieniadze od rodzicow gdy szli na balety albo do kina, ja mialem budzet I musialem nim gospodarowac. I jak mi w trzeciej lyceum podniesli kieszonkowe z 20 do 100 zl miesiecznie to nagle bylem mega bogaty 8)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 08, 2017, 14:06:50 »
Dzieciom kasę - może, chociaż wolałbym jednak kupić jakiś prezent. Natomiast pracującym dorosłym - dla mnie to najgorszy prezent bez pomyślunku. Lubię gdy ktoś postara się czegoś dowiedzieć o drugiej osobie, spędzi trochę czasu na poszukiwaniach odpowiedniego prezentu i ładnie zapakuje. Trochę lepszą opcją są wszelkiego typu bony podarunkowe - jeżeli już zupełnie nie mamy co kupić. To jest dla mnie ostatnia deska ratunku.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 08, 2017, 14:41:57 »
Bony? To chyba najgłupszy pomysł w historii.

W czym to jest lepsze od pieniędzy? Kwestia psychologiczna?

Ja tam wolę dostać kasę niż jakiś nietrafiony prezent.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 08, 2017, 14:46:58 »
Karta przedpłacona do Google play jest w sumie celowa ;). Więc w sumie wolałbym jakby grał na telefonie dostać taką, niż gotówkę(bo zawsze jest dylemat czy nie wydać na coś potrzebniejszego), lub kod na konkretną grę(bo może akurat jej nie chcę ;) ).
Knack is back baby!

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 08, 2017, 14:54:36 »
Dla mnie bony gorsze, bo to takie: prosze, oto pieniadze, tylko gorsze, bo przyjmuje je jedno miejsce na swiecie. Nie dotyczy bonow z pracy, bo dobrze ze chociaz tyle ;)

U mnie niechciane prezenty niczemu nie sluza - inni oddaja do sklepu, ale mi sie nie chce. Wiec albo wyrzucam jak nikt nie patrzy, albo puszczam gdzies dalej w swiat. Dla mnie na przyklad zabawa w tajemniczego mikolaja jest chuj*wa, bo jak maly limit to nic sie nie da kupic, a jak duzy to szkoda mi wywalac 20f I dostac cos bez sensu. Natomiast zachecam do charytatywnych mikolajow, to wiadomo ze spoko :)

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 08, 2017, 14:58:37 »
Ja też wolę kasę, bo najczęściej nie wiem czego chcę, niczego nie potrzebuję, a jeśli jest coś takiego to albo jest droższe niż kurtuazyjny prezent rodzinny albo głupio mi to zaproponować, bo mogą być zdziwieni ;) Jednak kasa pasuje co najwyżej do rodziców, a od dalszej rodziny, o ile się z nią w ogóle widzę w święta, to raczej dziwnie. Więc najczęściej dostaje książki, które nie zawsze chce mi się czytać - choć zazwyczaj starają się trafić pod moje tematy. Słodycze zawsze na propsie, uwielbiam. Z perfumami trudno, bo ja sam mam różne koncepcje co jakiś czas, podobnie z ubraniami. Bony do sklepów to jest niezły pomysł, jeśli wiadomo że ktoś lubi kupować ciuchy i jakiego rodzaju, w jakim stylu, z jakiego sklepu.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 09, 2017, 09:01:09 »
Chcielibyście się spotkać na święta w 10 osób i żeby wszystkie prezenty sprowadzały się do podarowania pieniędzy w kopercie? Najlepiej jeszcze z ustalonym górnym limitem kwoty. Możecie się wymienić banknotami - przed i po wasz stan posiadania będzie taki sam, tylko inne banknoty. Super gwiazdka! ;D Żeby jeszcze ułatwić sprawę proponuję zrezygnować z prezentów - efekt będzie ten sam, tylko nie trzeba kopert.

Możemy też się pobawić w forumowego Secret Santa - losujemy innych forumowiczów i każdy przesyła komuś innemu 50 złotych. Fun...

Mnie nie przekonacie, dla mnie to jest nadal najgorszy rodzaj prezentu.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 09, 2017, 11:25:25 »
Spoko. Szanuje zdanie. Tez wole prezenty, jest w tym jakas magia, ale z wiekiem coraz mniej mnie te prezenty cieszyly (po prostu nietrafione). IMO to sie sprawdza do pewnego wieku, albo moze jak sa dzieci na swietach- u mnie brak.

Poza tym glownie zastanowilo mnie tylko co widzisz lepszego w bonach niz w kasie.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 09, 2017, 11:44:32 »
Jak kobieta dostanie bon do drogerii, to prędzej  wyda na siebie, a nie na kurtke dla dziecka, bo przecież bardziej potrzebna.

Bony dają pewną kierunkowość. Ile razy ja dostałem pieniądze celowe i prawie nigdy z tego nie skorzystałem w tym celu, mimo że by mnie cieszył, szczególnie w takiej kwocie(bo były porządniejszy niż to co ja bym zwykle kupił). Poleciało na inne wydatki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 12:19:48 wysłana przez Blue__ »
Knack is back baby!

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 09, 2017, 11:56:47 »
Ok, ma to jakiś sens.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 09, 2017, 11:58:27 »
Racja, przy okazji pytanie, czy sa jakieś bony albo karty prezentowe na steam?

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 09, 2017, 14:31:42 »
W uk na pewna sa bony na steam, kolezanka jak dostawala kupony do galerii to jej narzeczony bezproblemowo kupowal za to karty podarunkowe na Steama (bo sie nie przeterminowuja, a te do galerii juz po 6 miesiacach).

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 09, 2017, 22:35:09 »
Ja nie lubię bonów - wspomniałem tylko, że dla mnie są lepszą opcją niż pieniądze. Chodzi właśnie o tę wspomnianą przez Blue kierunkowość. Nie wiem co kupić, ale mniej więcej wiem jaką kategorią prezentów ktoś mógłby być zainteresowany. Wiem, że ktoś szukał ostatnio elektroniki i ma niedaleko Euro RTV AGD, wiem że ktoś kupuje kosmetyki w danej drogerii (ale np. sam bym nie umiał wybrać), że ktoś lubi chodzić do kina (może być voucher), że ktoś kupuje gry cyfrowo na PSN, etc. Dla mnie to są nadal słabsze prezenty niż coś konkretnego, ale lepsze niż kasa w kopercie.

Ile razy ja dostałem pieniądze celowe i prawie nigdy z tego nie skorzystałem w tym celu, mimo że by mnie cieszył, szczególnie w takiej kwocie(bo były porządniejszy niż to co ja bym zwykle kupił). Poleciało na inne wydatki.

To też. :) W swoim przypadku bardzo pilnuję, żeby otrzymane pieniądze wydać na prezent dla siebie (np. kupić jakąś grę), ale w drugą stronę - np. wiem, że gdybym mojej mamie dał pieniądze, to by za to zrobiła zakupy spożywcze albo coś podobnego. Jak jej dam bon do drogerii, to sobie kupi perfumy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 22:37:25 wysłana przez DarkStar »