Autor Wątek: Co interesującego dzisiaj znalazłeś?  (Przeczytany 805259 razy)

Offline MsbS

• I Am Robot
Odp: Co interesującego dzisiaj znalazłeś?
« Odpowiedź #10600 dnia: Czerwiec 13, 2019, 20:18:24 »
Dla dzieciaków majo piniondze, a biednego Sapka w skarpetkach puścili!

EDIT: W zasadzie to nie w skarpetkach, ale w kamizelce wędkarskiej.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10601 dnia: Czerwiec 13, 2019, 20:19:30 »
Wydatek CDPR - 3 tys USD na chore dzieci. Kapitalizacja giełdowa spółki - 5,83 MILIARDA USD.
Komentarze pod artykułem - bezcenne.

Online maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #10602 dnia: Czerwiec 13, 2019, 20:49:15 »
CDPR pewnie nie spodziewał się, że trafi na jakiegoś SJW. Wg mnie to dość kontrowersyjna sytuacja, oczywiście teraz muszą to zrobić, bo będzie kolejny wizerunkowy fail. Oczywiście, co to dla nich, ale w ten sposób to każdy może z czymś wyskoczyć.

Zresztą, patrząc na sam punkt wyjścia tej sytuacji, to dziwi mnie że postanowili sprawić prezent za 200 dolców komuś, kto po prostu krzyknął jedno zdanie. Ta sytuacja wytworzyła jakąś wartość marketingową? Ok, reakcja Keanu była sympatyczna i w ogóle cool, ale bez przesady.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #10603 dnia: Czerwiec 13, 2019, 20:50:52 »
Chcieli mieć marketing dobry za 200$ to mają za 3000$. Bywa. Nic w tym kontrowersyjnego nie ma.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10604 dnia: Czerwiec 13, 2019, 20:54:29 »
Gość jest SJW bo mógł mieć za darmo kolekcjonerke, ale zamiast tego wolał zmotywować CDPR do wydania 3000$ na chore dzieci. A to kanalia.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #10605 dnia: Czerwiec 13, 2019, 21:02:17 »
$3000 to fistaszki dla CDPR, a zysk PRowy spory.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10606 dnia: Czerwiec 13, 2019, 21:04:32 »
Pisałem wyżej o kapitalizacji giełdowej CDPR.

To teraz będziemy atakować gościa za to że był od początku podstawiony przez CDPR żeby zrobić im dobry PR ;)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #10607 dnia: Czerwiec 13, 2019, 21:04:36 »
Dodatkowo, oni publicznie pytali, więc gość publicznie odpowiedział.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #10608 dnia: Czerwiec 13, 2019, 21:06:41 »
Pewnie se jeszcze mogą w koszta wrzucić, jako cel charytatywny.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #10609 dnia: Czerwiec 13, 2019, 21:07:02 »
Czyli wszyscy na tym zyskują, ale to źle... ::)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #10610 dnia: Czerwiec 13, 2019, 21:23:10 »
SJW! Hańba!

Online maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #10611 dnia: Czerwiec 13, 2019, 22:15:45 »
Moje odczucie jest takie, że nie wygląda na to, żeby CDPR miał jakieś pole manewru, bo byłby to wizerunkowy fail i kolejny temat do robienia artykułów. Ja to widzę tak - chcieli zrobić jakiś ciekawy PR, jechać dalej na fali Keanu, gość im wyskoczył z kapelusza i zrobiła się cool sytuacja to pociągniemy temat. Damy mu prezent za 200 dolarów. Jednak gość pewnie nie słyszał przysłowia o darowanym koniu - może Simplez podpowie czy jest coś takiego po angielsku - a w zamian wyskakuje z czymś takim, o wartości 15 razy większej. I jeszcze dodaje horom curke. Tak, wiem, pewnie jestem nieczułym chu...Więc co mają zrobić w CDPR? Odpisują mu z takim wyczuwalnie sztucznym entuzjazmem, że ależ oczywiście, doskonały pomysł! "A może jeszcze pierdnąć w oponkę?". Nie wiem, ja po prostu mam niesmak. Pewnie myśleli, że trafili na nerda, który kocha Keanu i się posika na kolekcjonerkę, a tu taki wał. Ok, wydadzą 3 tys, nie zbiednieją, nadal jest to marketing, ale bardzo wymuszony.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10612 dnia: Czerwiec 13, 2019, 22:30:47 »
Jest - don't look a gift horse in the mouth.

Jak dla mnie gość zachował się super - zrezygnował z korzyści dla siebie na rzecz potrzebujących. A dla CDPRO różnica 200 czy 3000 dolarów jest żadna. 10x tyle mogli by dać i by nie poczuli (Keanu za występ pewnie wziął miliony). Nie potrafię zrozumieć krytyki tego kolesia, to muszą być jacyś otumanieni fanboje CDP, nie widze innego logicznego wytłumaczenia. Nie wiem o jaką horom curke chodzi, skoro to w ogóle nie jest dla jego dzieci korzyść, tylko pacjentów szpitala. A jesli chodzi o to że jego siostra zmarła na białaczke to faktycznie można zrobić z tego mema, będzie śmiesznie.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10613 dnia: Czerwiec 13, 2019, 22:33:09 »
1. Tak Simplex ma racje, nic się wielkiego nie stało pod tym względem że dla CDPR to pierdoła, a wizerunkowy zysk duży, pewnie większy nawet niż z tą kolekcjonerką, bo lecą kolejne newsy które pewnie zwrócą im te 3000 baksów.
2. Tak reszta ma rację, że samo zachowanie to dickmove, cedep jakby nie podjął rękawicy dostałby czarnym PRem mimo ze chciał zagrać good guya. Cedep chciał zagrać praktycznie za darmo, bo jaka jest pewność że ten koleś by kupił te kolekcjonerkę i kupiłby ją bezpośrednio u nich? Do tego to też wchodzi w koszta. Newsy poszły za grosze, a sam facet im zrobił jeszcze lepszy pokaz przez swoje słowa.

Generalnie ta akcja może spowodować, że kolejnych takich goodguyowych akcji będzie mniej, bo mogą się odbić negatywnie zamiast pozytywnie jak ktoś sobie pofolguje bardziej i będzie podobnie próbował odwrócić sytuację. Choć kto wie, mogę się mylić, ja bym jednak się po tym dwa razy zastanowił.

A krytyka kolesia jest na miejscu, bo nie zostawił wolnej ręki cedepowi tak naprawdę, mógl po prostu powiedzieć, "chłopaki zamiast dawać mi kolekcjonerke prosze wesprzyjcie kasą ten szpital, może siostra ...." . Na pewno by dali, a sytuacja by byłą dużo czystsza i nie wyglądała jak szantaż.

Z mojej perspektywy teraz Cedep żeby zagrać teraz serio good guya walnie nie dość że tą rzecz to jeszcze coś dorzuci od siebie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2019, 22:50:49 wysłana przez Blue__ »

Online maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #10614 dnia: Czerwiec 13, 2019, 22:53:31 »
Facet sobie też zrobił PR. Ma kanał na YT, który ma ledwo 5.8 tys subskrypcji, ciekawe co mu to da. Na twitterze już sobie zmienił nazwę na Peter "Breathtaking" Sark, w opisie ważne info, że w dniu 9 czerwca Keanu go tak nazwał, a pierwszy przypięty post to filmik, na którym jest ta sytuacja. Na YT też wrzucił ten klip, gdzie ma 60 tys wyświetleń, a reszta jego materiałów po kilkaset, jeśli dobrze pójdzie. No ja pierdzielę. Straszny pozer. Prędzej bym widział jak nagrywa unboxing i szcza po nogach, no ale to dopiero za rok mogłoby być.

Tak, z horom curką chodziło o to, że jeszcze raczy poinformować o swojej siostrze. Ok, koleś na pewno jest bardzo zaangażowany w takie sprawy, cel jest szczytny, ale widocznie jego przychody z działalności internetowej nie są wystarczające - więc hej, dlaczego nie naciągnąć jakiegoś dewelopera, zrobić coś dobrego, ale przy okazji PR. Nie zdziwiłbym się nawet gdyby gość nawet nie był zainteresowany grą, firmą, ale się pojawił Keanu, jest szał.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2019, 22:55:16 wysłana przez maxplastic »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10615 dnia: Czerwiec 13, 2019, 22:56:29 »
Facet sobie też zrobił PR. Ma kanał na YT, który ma ledwo 5.8 tys subskrypcji, ciekawe co mu to da. Na twitterze już sobie zmienił nazwę na Peter "Breathtaking" Sark, w opisie ważne info, że w dniu 9 czerwca Keanu go tak nazwał, a pierwszy przypięty post to filmik, na którym jest ta sytuacja. Na YT też wrzucił ten klip, gdzie ma 60 tys wyświetleń, a reszta jego materiałów po kilkaset, jeśli dobrze pójdzie. No ja pierdzielę. Straszny pozer.
Ok, moze troche przeginka, ale to i tak poleci IMHO jako win-win w praktyce.

Tak, z horom curką chodziło o to, że jeszcze raczy poinformować o swojej siostrze. Ok, koleś na pewno jest bardzo zaangażowany w takie sprawy, a widocznie jego przychody z działalności internetowej nie są wystarczające - więc hej, dlaczego nie naciągnąć jakiegoś dewelopera, zrobić coś dobrego, ale przy okazji PR. Nie zdziwiłbym się nawet gdyby gość nawet nie był zainteresowany grą, firmą, ale się pojawił Keanu, jest szał.
To już trochę daleko idące wnioski. Tak jak mówię mógł to zagrać na czysto zostawiając serio wolną rękę cedepowi i osiągnąć dużo lepszy wizerunkowo wynik, teraz ma fanów i antyfanów.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #10616 dnia: Czerwiec 13, 2019, 23:19:21 »
Ta slawa nic nie znaczy przeciez, obojetne co by zrobil za miesiac nikt nie bedzie pamietal. Skoro nie umial zbudowac spolecznosci, to ta wygrana od losu nic nie zmienia, bo teraz jej tez nie wykorzysta z wyzszego pulapu po prostu.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #10617 dnia: Czerwiec 13, 2019, 23:22:58 »
Jak wielkim cynikiem jestem sądząc, że to wszystko było wcześniej ustawione?

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #10618 dnia: Czerwiec 13, 2019, 23:38:05 »
Raczej duzym, bo to jakis nolname, a do tego wzmacniandarcie mordy na konfach, co w ogole jest strzalem w stope.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10619 dnia: Czerwiec 13, 2019, 23:47:31 »

Jak wielkim cynikiemaparanoikiem jestem sądząc, że to wszystko było wcześniej ustawione?
Wielkim, a do tego ustawianie tego byłoby strasznie ryzykowne, bo jakby się wydało to była by to duża PRowa wtopa dla CDPR.

Chodziło mi o ustawianie okrzyku "you're breath-taking". Bo potrafię sobie wyobrazić już po tym ustawkę "napiszemy na Twitterze że dajemy ci kolekcjonerke, ty napisz ze wolisz żebyśmy dali na chore dzieci, a my się ucieszymy i zgodzimy". Ale uważam to za równie ryzykowne i ekstremalnie nieprawdopodobne.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #10620 dnia: Czerwiec 13, 2019, 23:53:06 »
Takie spiski się nie opłacają, bo wcześniej niż później ktoś chlapnie i dopiero będzie buba.

A kolekcjonerka za 200, która redów kosztuje pewnie ze 3 pizze, to jednak nie darowany koń. https://www.olx.pl/zwierzeta/konie/

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10621 dnia: Czerwiec 14, 2019, 00:06:25 »
Proszę mnie nie parafrazować!

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #10622 dnia: Czerwiec 14, 2019, 00:11:27 »
Ktoś musi!
Moja jest lepsza od twojej!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10623 dnia: Czerwiec 14, 2019, 00:29:58 »
Racja, dzięki użyciu słowa buba.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #10624 dnia: Czerwiec 14, 2019, 07:24:40 »
Może macie racje, z drugiej strony nieznany nikomu influencer został zaproszony na konfę Microsoftu i siedział w pierwszych rzędach. Nieznany nikomu influencer krzyczy coś na sali pełnej innych influencerów i nagle cały internet wie kto dokładnie to krzyknął. Do tego skoro jest influencerem to i tak pewnie dostanie tę kolekcjonerkę  :x

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10625 dnia: Czerwiec 14, 2019, 08:47:37 »
A, po prostu kolekcjonerki zazdroscisz ;)

Wszyscy wiedza, bo te konferencje nagyrwalo i livestreamowalo telefonami masa osob. I nie siedzial jakos strasznie blisko.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #10626 dnia: Czerwiec 14, 2019, 09:43:31 »
Do rozważenia:
Wymuszanie na devie X zmian w grze, modelu biznesowego, zmian w procesie produkcji - dobre.
Wymuszanie na devie X pomocy chorym dzieciom, a nie tylko jego działowi PR - złe?

Dlaczego wymuszanie dobrych zachowań jest odbierane gorzej, niż zaprzestanie złych?

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #10627 dnia: Czerwiec 14, 2019, 09:58:40 »
Fajna akcja, sam wiem jak dzieciaki sie ciesza jak moga sobie pograc w trakcie pobytu w szpitalu. Niby drobnostka, ale jesli cos pozwala im choc na chwile zapomniec o chorobie to warto chwytac sie wszystkich sposobow. Nie rozumiem ludzi ktorzy krytykuja takie zachowanie. I wydaje mi sie, ze dla CDPR ta propozycja to tez wartosc dodana - o firmie i grze bedzie glosno przez kolejne dni teraz dzieki temu. Darmowa reklama warta duzo wiecej niz te komputerki.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #10628 dnia: Czerwiec 14, 2019, 10:00:36 »
Ba, może ogarną temat, że to dobra nisza dobroczynnosci współgrająca z ich wizją i wejdą w taki program w Polsce na przykład. Bo wspierać amerykańska wizję medycyny jednak trochę patola.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #10629 dnia: Czerwiec 14, 2019, 10:16:47 »
Ba, może ogarną temat, że to dobra nisza dobroczynnosci współgrająca z ich wizją i wejdą w taki program w Polsce na przykład. Bo wspierać amerykańska wizję medycyny jednak trochę patola.

Wspierasz tam, gdzie kupują Twoje produkty :)

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #10630 dnia: Czerwiec 14, 2019, 10:34:03 »
Wydatek CDPR - 3 tys USD na chore dzieci. Kapitalizacja giełdowa spółki - 5,83 MILIARDA USD.

+1

Fajny ruch ze strony gościa, szanuję. Fajna odpowiedź CDPR, szanuję. Komentarze ludzi na twitterze - nie szanuję.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2019, 10:36:58 wysłana przez regisek »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10631 dnia: Czerwiec 14, 2019, 10:52:02 »
Wracając do tematów nie cyberpunkowych....
https://youarenotsosmart.com/2019/03/01/yanss-146-tribal-psychology-rebroadcast/
M innymi w temacie naszych kłótni forumowych ;), ogólnie polecam podcast(jest na różnych apkach, nie trzeba przez www.)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2019, 10:54:31 wysłana przez Blue__ »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10632 dnia: Czerwiec 14, 2019, 10:55:55 »

+1

Fajny ruch ze strony gościa, szanuję. Fajna odpowiedź CDPR, szanuję. Komentarze ludzi na twitterze - nie szanuję.
To jeszcze zobacz komentarze naszych rodaków pod artykułem na Eurogamerze. Jak on śmiał narażać CDPR na dodatkowe koszty!

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #10633 dnia: Czerwiec 14, 2019, 11:45:53 »
Ale tym prorokom to jednak dajemy kredyt zaufania, bo chyba co nieco przewidzieć im się udało?
Tak, w koncu oni sie na tym najlepiej znaja. Mnie smieszy jedynie, ze niektorzy za te hipopotezy to by sie dali pokroic, bo przeciez to nauka.
A w kwestii CDPu to klasyczne win-win, nie wiem o co kruszyc kopie.
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #10634 dnia: Czerwiec 14, 2019, 11:58:01 »
Dziki - obejrz sobie The Planets (jesli jest to gdzies dostepne w Polsce juz). Jesli nie, to na Netflixie jest chyba jeszcze dostepny Cosmos z Neilem deGrasse Tysonem, ewentualnie serie Wonders of the Universe Briana Coxa. W dosc przystepny sposob tlumacza w jaki sposob dowiedzielismy sie tego, co wiemy o kosmosie i jak te nasze domysly sprawdzilismy zeby moc im nadac status teorii naukowej. Bo z uporem maniaka bede przypominal ze jest roznica miedzy teoria w ogolnym tego slowa znaczeniu a teoria naukowa.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #10635 dnia: Czerwiec 14, 2019, 12:10:12 »
Mnie smieszy jedynie, ze niektorzy za te hipopotezy to by sie dali pokroic, bo przeciez to nauka.
To by znaczyło, że nie rozumieją nauki, czyli nabijasz się z ułomnych. Nieładnie.

Offline szpynda

• I Am Robot
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #10637 dnia: Czerwiec 14, 2019, 18:31:04 »
Szpynda, bądź tak uprzejmy i nie linkuj do jakiegoś rakowiska i wylęgarni debiliozy.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #10639 dnia: Czerwiec 14, 2019, 18:47:06 »
A tak serio, nie macie żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości ze taka długotrwała, ciągła, wieloletnia ekspozycja jest w 100% ok?
subtelnie zastawiam pułapki :)