Autor Wątek: Co interesującego dzisiaj znalazłeś?  (Przeczytany 678353 razy)

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
Odp: Co interesującego dzisiaj znalazłeś?
« Odpowiedź #9600 dnia: Październik 10, 2018, 17:17:45 »
Ja bym powiedział, że obecnie jest chyba nawet łatwiej niż kiedyś :-\.
Świadomość ludzi jest kiepska, a wszędobylskie social media, programy lojalnościowe itp. powodują, że ludzie coraz mniej uważają, choć to może źle powiedziane.
Raczej nie widzą nic złego w swoich zachowaniach (stają się one dla nich normalne).
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2018, 17:19:34 wysłana przez projektkong »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #9601 dnia: Październik 10, 2018, 17:20:52 »
To jeszcze hint a propos hasel - najlepiej uzywac wszedzie... tego samego, ale bardzo dlugiego hasla. No, moze poza jakimis forumami czy innymi miejscami, gdzie sie czlowiek rejestruje ale nie podaje danych platniczych itp. Ewentualnie, jak ktos jest mocno paranoiczny i wydaje mu sie, ze uzywanie tego samego hasla jest niebezpieczne (zaraz napisze dlaczego jest zupelnie na odwrot), to mozna w haslo wplesc nazwe danego serwisu. Np dla banku moze to byc haslo: StokrotkaRoslaPolna123Bank, dla facebooka: StokrotkaRoslaPolna123Facebook itp itd. Ja osobiscie mam 2 hasla - jedno na forumy, fejsiki, twittery i spamowego maila, drugie do serwisow typu gmail banki, amazony, plejstejszony - czyli wszedzie tam, gdzie maja dane mojej karty kredytowej.
Powod dla ktorego uzywanie jednego hasla wszedzie jest dobrym pomyslem jest prosty: moze byc BARDZO skomplikowane, a i tak go nie zapomnimy. To raz. Dwa: ktorys z serwisow na bank bedzie wymagal zmiany hasla co 30/60/90 dni - co z kolei wymusi na nas uaktualnienie go w pozostalych miejscach. A zmienianie hasla regularnie to bardzo dobra praktyka - IMO jedyne security policy ktore ma naprawde sens - w przeciwienstwie do wymuszania uzywania hasel o okreslonej dlugosci, z taka i taka iloscia Wielkich/malych liter i kombinacje cyfer. Moje haslo jest bardzo dlugie, jest to mieszanka slow polskich, angielskich i rosyjskich z pozamienianymi niektorymi literami na cyfry. Nawet jesli komus podyktuje takie haslo, to nie ma szans zeby je zapamietal. To raz. Dwa - przy zmianie hasla zmieniam jedynie jedna z cyfr w nim. Oczywiscie pojawia sie bol w przypadku proby do zalogowania do serwisu z ktorego nie korzystalo sie na przyklad kilka miesiecy - czy zmienilem tam haslo czy nie? Ale zazwyczaj cofniecie sie do 2-3 hasel w tyl pozwala mi sie zalogowac bez problemow.
Obowiazkowe jest IMO posiadanie hasla do kazdego komputera z ktorego sie korzysta, wlaczajac w to telefon - nigdy nie potrafie zrozumiec ludzi, ktorzy wylaczali w telefonie PIN, zeby szybciej wejsc na fejsika. Teraz ten problem praktycznie wyeliminowala popularnosc czytnikow linii papilarnych i rozpoznawania twarzy, ale jeszcze 3-4 lata temu, kiedy te czytniki nie byly w kazdym telefonie, nagminne bylo to, ze ludzie rezygnowali z zabezpieczenia smartfona. mindblown.gif

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9602 dnia: Październik 10, 2018, 17:30:24 »
Ja sie nie zgadzam, tj nie do końca. Po pierwsze, już widze jak mi się chce w 30 miejscach co chwile uaktualniać hasło. Po drugie i tak gdzieś na jakieś stronie to hasło nie będzie łamane, tylko będzie przechowywane "plain-textem", a jak black market złapie hasła z 2-3 takich miejsc, to nie będzie problem złamać kolejnych.

EDIT: Aha enpass jest za darmo, w większości miejsc mam jednorazowe hasła, nie aktualizuje, ale zwykle tam nie ma istotnych danych. Inna sprawa, że jestem prawie pewien, że czarny rynek ma już moje dane adresowe.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2018, 17:35:31 wysłana przez Blue__ »
Knack is back baby!

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #9603 dnia: Październik 10, 2018, 17:54:30 »
Dlatego napisalem, ze osobne haslo do rozrywki, osobne haslo tam gdzie podajesz dane karty. Jak strona www przyjmuje platnosci karta to musi byc PCI compliant. No chyba ze to firma z Chin.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9604 dnia: Październik 10, 2018, 17:59:59 »
Jasne rozumiem, tylko załóż, że rejestrujesz się w sklepie krzak(albo do nie tak dawna allegro, przecież przechowywali plain textem :P ), hakckierzy przechwytują bazę z hasłami, od razu mają zestawienie maila z danymi adresowymi etc. I nic Ci nie da czy zmieniłeś tam hasło 2 godziny wcześniej. Jasne, fajnie by było tam hasło zmienić, w końcu właściciel sklepu może nawet nie być świadomy włamania, tylko nadzorowanie tego wszystkiego jest nierealne, juz prościej imho prosić o usunięcie konta razem z danymi osobowym po każdym zakupie w sklepach krzakach.

Ale nigdy nie masz 100% pewności, że na pewno wszystko usunęli, ale spora szansa, że już nie dostaniesz maila informującego o włamie do nich jeżeli takiego by wysyłali do swoich klientów.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2018, 18:01:30 wysłana przez Blue__ »
Knack is back baby!

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #9605 dnia: Październik 10, 2018, 18:06:18 »
4 hasla i 4 adresy mailowe to juz 16 niepowtarzalnych kombinacji, banki w ogole maja numery klienta zamiast maili. A do szitstron jedno haslo. I wystarczy.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9606 dnia: Październik 10, 2018, 18:31:57 »
PS. Ilu z Was usunęło zdjęcie dowodu z komputera po jego zeskanowaniu? Albo po zrobieniu fotki choćby do aktywacji revoluta? ;) Jak jeszcze tego nie zrobiliście, to może już czas?
Knack is back baby!

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #9607 dnia: Październik 10, 2018, 18:39:46 »
Swoje usuwam zawsze, ale cudze trzymam.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #9608 dnia: Październik 10, 2018, 23:03:16 »
Sialal super wpisy.

Ja trzymam tylko nagie fotki, dowodowe też.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #9609 dnia: Październik 11, 2018, 10:10:27 »
W Europie Zachodniej mam wrazenie, ze ogolnie wiekszosc tych BOKow to ma nadrzedny cel "pomagamy" i ogolne zaufanie do klienta. A jak zaczyna plakac jak mu to zle to nawet procedury przestawaly miec znaczenie. Ja np mialem w UPC internet i ustawione haslo do niego na infolinie, a gosc sobie na nia dzwonil, mowil ze mieszka pod tym adresem, hasla nie podal bo nie znal i mu ladnie resetowali ustawienia routera.
Wyjatkiem (w sumie nazbyt gorliwym, albo... zlewajacym) byl moj bank; jak wyjechalem z Holandii to wyrzucilem holenderski numer tela i adres oczywiscie tez sie zmienil. Zeby zalogowac sie do konta potrzebowalem karty debetowej, a ta sie... przeterminowala. No wiec chcialem nowa. Jedyna opcja zostal taki sam email, przez ktory nic nie bylem w stanie zalatwic, bo nie bylo procedur. Nie pomogly tez wysylane listownie pisemka. Musialem sie do nich przeleciec osobiscie :D
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #9610 dnia: Październik 11, 2018, 10:16:52 »
Banki są związane regulacjami o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy (m.in. procedury Know Your Client), a kablówki nie :-)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #9611 dnia: Październik 11, 2018, 11:42:04 »
Jasne rozumiem, tylko załóż, że rejestrujesz się w sklepie krzak(albo do nie tak dawna allegro, przecież przechowywali plain textem :P )

Wole zaplacic wiecej ze strony, ktora ma jako-taka renome niz rejestrowac sie w firmie krzak. A juz podawac dane karty platniczej w firmie krzak? Mind blow. Jedyny wyjatek to dark markety - ale tam to mam juz zupelnie inne haslo i ogolnie tozsamosc.

hakckierzy przechwytują bazę z hasłami, od razu mają zestawienie maila z danymi adresowymi etc. I nic Ci nie da czy zmieniłeś tam hasło 2 godziny wcześniej.

ZAWSZE (jesli jest taka opcja) korzystam z uwierzytelniania dwuetapowego (no, moze poza fejsikami i temu podobnymi). Mam osobne konto google (niepowiazane z glownym) w ktorym w Drive trzymam jedynie plik z kodami do dwustopniowego uwierzytelniania dla gmaila na wypadek gdybym potrzebowal dostac sie do glownego maila a nie mial dostepu do telefonu. Email glowny jest IMO krytyczny - bo majac dostep do niego mozesz w 95% przypadkow zresetowac haslo do wiekszosci serwisow.

Jasne, fajnie by było tam hasło zmienić, w końcu właściciel sklepu może nawet nie być świadomy włamania, tylko nadzorowanie tego wszystkiego jest nierealne, juz prościej imho prosić o usunięcie konta razem z danymi osobowym po każdym zakupie w sklepach krzakach.

Albo nie robic zakupow w sklepie krzak, bo jest o 10% taniej. Ewentualnie korzystac z maila spamowego do takich zakupow i zamiast placic karta kredytowa korzystac z PayPala, BTC czy BLIKow.

W Europie Zachodniej mam wrazenie, ze ogolnie wiekszosc tych BOKow to ma nadrzedny cel "pomagamy" i ogolne zaufanie do klienta.

O to to to ^^^^
Glowna mantra to pomoc klientowi, bo klient jest najwazniejszy. Klient ma byc zadowolony - dlatego Amazon woli wyslac kolejna paczke z telefonem do klienta, ktory sie awanturuje ze telefonu nie dostal, mimo ze dokumenty pokazuja ze telefon zostal dostarczony. Co z kolei przypomina mi o kolejnej anegdotce:
W poprzedniej robocie firma zatrudniala okolo 400-500 osob w samym centrum miasta. Oczywiscie kazdy jak zamawial cos z Amazona to na adres firmowy, bo najprosciej. W pewnym momencie okazalo sie ze Amazon nie pozwala na dostarczenie przesylki na ten adres. Nikomu. Jako ze glowne biuro obslugi klienta dla Amazon.co.uk jest w Cork i znam tam kilka osob pracujacych na managerskich stanowiskach, to dowiedzialem sie, ze zawdzieczamy to jakiemus cwaniaczkowi, ktory zamawial sporo dosc drogich rzeczy i za kazdym razem pierwsza przesylka nigdy jakims cudem nie docierala. A to telefon, a to kindle, a to kamera, ogolnie wszystko powyzej 100GBP, ale ponizej pewnej kwoty, przy ktorej agent pierwszego kontaktu nie moze wyslac zamowienia. Zrobil w ten sposob Amazona na kilkanascie tysiecy funtow w niecale pol roku. Oczywiscie musial to byc ktos, kto pracowal dla Amazona wczesniej i wiedzial jakie sa procedury. Do tego uzywal roznych kart kredytowych (o tym za chwile) i roznych adresow mailowych - jedyne co laczylo wszystkie sprawy byl adres dostawy. System Amazona w pewnym momencie po prostu zablokowal wysylanie czegokolwiek na adres firmy. Ban trwal przez pol roku, nic sie nie dalo z tym zrobic. Z tego co wiem, zadna policja ani nic w tym rodzaju nie zostaly zawiadomione. Jakies 2-3 miesiace pozniej wybuchla u mnie w firmie spora afera (choc "wybuchla" to nieco na wyrost - wiekszosc ludzi pracujacych u nas nie dowiedziala sie o niczym) - okazalo sie, ze kilku szejkow arabskich zwrocilo uwage na dziwne kwoty pojawiajace sie u nich na kartach kredytowych - ich sekretarze powiazali to w jakis sposob z nasza firma i byla grozna procesu/wyplat odszkodowan itp itd. Po trwajacym jakies 2 tygodnie sledztwie udalo sie ustalic grupe 6 osob, ktore mimo wszystkich zabezpieczen w komputerach zapisywaly numery kart kredytowych naszych klientow na kartkach papieru. Zwolnienie dyscyplinarne w trybie natychmiastowym, poinformowanie gardy i przekazanie dowodow. Z tego co kojarze to co najmniej 2 osoby zostaly wydalone z Irlandii.
I znow potwierdza sie zasada: najslabszym ogniwem jest zawsze czlowiek.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #9612 dnia: Październik 11, 2018, 11:58:15 »
Generalnie w UK i okolicach wszystko dziala bardziej na zaufaniu niz czymkolwiek innym. Lidle np wola oszczedzic na jednej godzinie pracy ochroniarza i i miec straty na kradziezach typu 3 ziomkow wynosi 3 skrzynki piwa. W Aldi w regulaminie pracownicy maja zakaz gonienia zlodzieja, ale managerzy nakazuja gonic. Wskutek tego jak cos sie stanie, to firma nie odpowiada, a mozna oszczedzic na ochronie.
Natomiast jak pracownik firme oszukuje - to nie ma przepros. do ?5 mozna robic zwroty bez managera. Zlapali ziomeczka, co tak robil przez pewien czas, duzo hajsu nie zajumal, ale poszedl siedziec. Nieuprawnione nabijanie znizek to dyscyplinarka, ale dyscyplinarka w UK nic nie znaczy, bo nie mozna wystawic zlych referencji.
Nic tylko byc zlodziejem. Policja nie przyjezdza przez wiele godzin do zlapanego zlodzieja, a ochroniarz nie moze zatrzymac. Raz byl funkcjonariusz zandarmerii wojskowej, zlapal zlodzieja i mial uprawnienia go przetrzymac do przyjazdu policji. Od okolo 20 czekal do 1 w nocy na policje, ale powiedzial, ze nie odpusci.

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #9613 dnia: Październik 11, 2018, 13:01:30 »
69 kosiarkowych terrorystów ginie rocznie w USA od swojej broni.
21 humanoidów zastrzelonych przez bachory do lat 3.

More or Less: Statistics of the Year 2017
https://www.bbc.co.uk/programmes/p05rv4lw

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #9614 dnia: Październik 11, 2018, 13:23:11 »
Pobieram, bo dopiero niedawno, chyba po twojej wrzutce, zasubskrybowalem ten podcast i tego odcinka nie sluchalem, a brzmi dobrze!

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #9615 dnia: Październik 11, 2018, 18:22:50 »
How Richard Thaler changed Economics

https://www.bbc.co.uk/programmes/p05jvyp8

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #9616 dnia: Październik 12, 2018, 00:11:47 »

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #9617 dnia: Październik 14, 2018, 12:02:42 »
50 Things That Made the Modern Economy
Lightbulb
https://www.bbc.co.uk/programmes/p04knm03

Ale świeczki były drogie, masakra. Normalny głąb w zimie miał przeje...

Fajny podcast. 10 min o jednym wynalazku.
"The impact of the fridge on global politics, or of the gramophone on income inequality."

I ze śmiesznych gupot co mi się przypomniały, koleś co wygrał Amerykanom Zimną Wojnę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gregor_Mendel
Kukurydzą. Ruscy mieli w dupie jakichś tam naukowców.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #9618 dnia: Październik 14, 2018, 16:07:19 »
I ze śmiesznych gupot co mi się przypomniały, koleś co wygrał Amerykanom Zimną Wojnę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gregor_Mendel
Kukurydzą. Ruscy mieli w dupie jakichś tam naukowców.
Mendel, Amerykanie, kukurydza i Zimna Wojna? Czy tylko ja nie mogę pojąć związku?

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #9619 dnia: Październik 14, 2018, 16:40:12 »
Ruscy olali krzyżowanie zbóż, żeby osiągnąć wyższe plony. Amerykanie w XX wieku "pobiegli z tym" osiągając kukurydzę 10x bardziej wydajną. Jedzenie było tanie i lud mógł wydawać wolną kasiorę napędzając gospodarkę lub se coś kombinować mając pełną michę za free. Ruscy głodowali.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #9620 dnia: Październik 14, 2018, 16:54:37 »
Prawdziwe 10x, czy takie Donsimonowe?

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #9621 dnia: Październik 14, 2018, 16:58:41 »
Hehehe.
Prawdziwe.
Wojnę wygrali przy 5x co prawda.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2018, 17:02:24 wysłana przez meatbag »

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #9622 dnia: Październik 14, 2018, 18:05:18 »
Ruscy olali krzyżowanie zbóż? Pierwsze słyszę... Mnie uczono o próbach opracowania odmian ryżu czy innej pszenicy, które dałoby się sadzić na Syberii czy za innym kołem podbiegunowym - próbach nieudanych, ale dla decydentów nie wyglądały one na mniej naukowe, niż to, co w USA robili z kukurydzą.
Akurat na genetykę roślin kładło się spory nacisk w bloku wschodnim, u nas też wprowadzano nowe odmiany, choćby pszenżyto. To nie jedzenia w ZSRR nie brakowało.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #9623 dnia: Październik 14, 2018, 18:23:38 »
Yyy, a łysenkizm?
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #9624 dnia: Październik 14, 2018, 18:24:21 »
jak meatbag pisze, ze brakowalo to brakowalo, a jak plony sa wyzsze to nie dlatego, ze teraz sa maszyny, uprawy wielkopowierzchniowe bedace de facto fabrykami, tony pestycydow, antybiotyki, hormony wzrostu tylko i wylacznie dlatego, ze wychodowali nowa odmiane kukurydzy 10 razy wieksza (bo to Amerykaaaaa w koncu!!!) :D

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #9625 dnia: Październik 14, 2018, 23:37:08 »
Aha, w ZSRR nie brakowało jedzenia:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_głód_na_Ukrainie

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9626 dnia: Październik 15, 2018, 08:17:55 »
Planujesz wysadzić ten temat? Bo jesteś na dobrej drodze ;)

Artykuł przeczytałeś? "sztucznie wywołany przez władze sowieckie głód" "Nikt z badaczy głodu nie ma wątpliwości, że głód z lat 1932?1933 na Ukrainie był sztuczny."
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2018, 08:21:36 wysłana przez Simplex »

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #9627 dnia: Październik 15, 2018, 09:40:09 »
Sztuczny to co najmniej niefortunne słowo.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #9628 dnia: Październik 15, 2018, 10:34:54 »
Prawdziwe 10x, czy takie Donsimonowe?
Awans Polski do grona rozwiniętych rynków to kolejne potwierdzenie tego, że polska gospodarka ma się naprawdę dobrze. Mam nadzieję, że przyczyni się to do zmiany postrzegania Polski za granicą - stwierdził Dean.

Jak dodał, reklasyfikacja FTSE Russell jest tym bardziej istotna, że prawie 90 proc. światowych funduszy inwestycyjnych może inwestować tylko w krajach uznawanych za ?najbardziej rozwinięte? pod względem rynków kapitałowych.

- Dotychczas Polska miała dostęp jedynie do 12-13 proc. globalnego kapitału. Teraz w naszym zasięgu będzie 100 proc. ? mówi prezes EPP.

Z artykułu na money.pl

8 razy. Pomyliłem się. Przepraszam.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #9629 dnia: Październik 15, 2018, 10:36:42 »
Tylko że z tych 100% może z 10 zechce pchać palce w drzwi.
Potencjał nie równa się praca wykonana.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9630 dnia: Październik 15, 2018, 10:40:27 »
Sztuczny to co najmniej niefortunne słowo.
To daj o tym znać Ukraińcom:

http://ukraincy.wm.pl/79367,Rozkaz-zabic-Ukraincow-glodem.html

"Metodą jaka zastosowali na sowieckiej Ukrainie rosyjscy komuniści było wywołanie sztucznego głodu."

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #9631 dnia: Październik 15, 2018, 10:43:13 »
Tylko że z tych 100% może z 10 zechce pchać palce w drzwi.
Potencjał nie równa się praca wykonana.
A co ja napisałem? "Dostęp do", a nie że tyle na pewno będzie.

Hańba wam!

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #9632 dnia: Październik 15, 2018, 10:43:59 »
Ok, rozgrzeszony.

No ale ten głód był prawdziwy...
Sztucznie wywołany nie równ...

Offline mjazzga

• Badass
« Odpowiedź #9633 dnia: Październik 15, 2018, 10:45:51 »
A wiesz ile kapitału musiało opuścić GPW w wyniku opuszczenia indeksu krajów rozwijających? Czy lepiej być dużą rybą w stawie czy płotką w oceanie?
Kolejne pytanie czy wiesz, że FTSE wskazuje konkretne spółki do swojego indeksu i jakie mają wagi? Dziś wystarczy drobna inwestycja w KGHM, żeby spełnić wymogi benchmarku. Następuje zatem marginalizacja spółek mniejszych a małe nie mają żadnych szans.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #9634 dnia: Październik 15, 2018, 11:28:20 »
Wystarczy, że wypadniemy ze stawu, w którym każde pierdnięcie powoduje automatyczne zamykanie pozycji i ucieczkę.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9635 dnia: Październik 15, 2018, 11:32:57 »
Ok, rozgrzeszony.

No ale ten głód był prawdziwy...
Sztucznie wywołany nie równ...
Głód prawdziwy, sztucznie wywołany.

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #9636 dnia: Październik 15, 2018, 11:50:16 »
50 Things That Made the Modern Economy
Passport
https://www.bbc.co.uk/programmes/p052spyb

Muy interesante.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #9637 dnia: Październik 15, 2018, 13:54:37 »
https://www.bbc.co.uk/programmes

mozecie dziekowac. Oszczedzilem wam 4,873,3XX+ interesujacych linkow meatbaga ;)
A na deser o grubaskach, czyli czy trzeba byc Harrym Potterem zeby zabie jajka zmienic w tluszczyk, czy moze wystarczy tylko wcinac amerykanska kukurydze ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Bgza_-7agyQ
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2018, 13:57:19 wysłana przez dziki »

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #9638 dnia: Październik 15, 2018, 14:14:24 »
Podobno od dzis rusza kanal Polsat Games. Ktos, cos?

Wysłane sową z Hogwartu.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #9639 dnia: Październik 15, 2018, 14:19:22 »
Cyfrowy Polsat, iPla, YT.
Animu pewnie tylko na CP będzie :(